PDA

Επιστροφή στο Forum : Εurovision 2009...πιο αξιόπιστη φέτος



Σελίδες : [1] 2 3 4

nescafe
15-05-09, 16:27
Διοτι σε ποσοστο 40% θα ψηφισουν επιτροπες (τα αποτελεσματα τους θα κοινοποιηθουν). Αρα λιγοτερες συμμαχιες και χαριστικες ψηφοι.

Πως βλεπετε την ελληνικη συμμετοχη? Να κανουμε ενα γκαλοπ?
Εγω τη βλεπω μεταξυ 2ης-4ης θεσης.

iloxos
15-05-09, 16:29
2-4η απο το τέλος.
απο το άσπρισμα στο δόντι, τα χοροπηδητά της τσίτας και το σολάριουμ οι ρώσοι νόμιζαν οτι τραγούδαγε αφρικανός παραδοσιακό χορό.

treli@ris
15-05-09, 16:32
1η θεση φετος και του χρονου η Eurovision θα γινει στη Μυκονο :rofl:

nescafe
15-05-09, 16:32
2-4η απο το τέλος.
απο το άσπρισμα στο δόντι, τα χοροπηδητά της τσίτας και το σολάριουμ οι ρώσοι νόμιζαν οτι τραγούδαγε αφρικανός παραδοσιακό χορό.

Δεν ειπαμε τι ευχεσαι να βγει...:rofl:

Γιατι τετοια κακία και εμπαθεια με τον εκπρόσωπό μας? την ειχες απο παλια ή τωρα σου βγηκε?

BlueAngel
15-05-09, 16:38
Eμ...να ηταν η ζηλεια....;) Θεος ο Sakisssssssss!!!
Αλλα πολυ ασχημο, απο το λιγο που ειδα χθες στο τελος-επαναληψη
μια γυναικεια φωνη που κανει -και καλα- φωνητικα, ακρως εκνευριστικη και χαλαει το τραγουδακι....:hmm:
3ο-4ον τον βλεπω...

iloxos
15-05-09, 16:49
1η θεση φετος και του χρονου η Eurovision θα γινει στη Μυκονο :rofl:

θα γίνει λειτανία και άναμα λαμπάδας στο pierros

........Auto merged post: iloxos πρόσθεσε 1 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Γιατι τετοια κακία και εμπαθεια με τον εκπρόσωπό μας? την ειχες απο παλια ή τωρα σου βγηκε?

απο τότε που χόρευε στην πράσινη γραμμή του κατοχικού στρατού στην κύπρο.

ΥΓ εγώ δεν εκπροσωπούμαι απο πρώην σχέσεις του κ Ψινάκη

........Auto merged post: iloxos πρόσθεσε 2 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Eμ...να ηταν η ζηλεια....;) Θεος ο Sakisssssssss!!!
Αλλα πολυ ασχημο, απο το λιγο που ειδα χθες στο τελος-επαναληψη
μια γυναικεια φωνη που κανει -και καλα- φωνητικα, ακρως εκνευριστικη και χαλαει το τραγουδακι....:hmm:
3ο-4ον τον βλεπω...

τα 2μετρα αλλοαδαπά που με ανάγκασαν να δω το eurotrash ξετρελάθηκαν με την κουμπάρα.
ο sakis τους έφερνε κάτι σε παλικάρια απο αφίσες folk συγκροτημάτων απο βοριοανατολική γειτονική χώρα.

opener
15-05-09, 17:29
Το όνειρό μου ήταν να πάρω μια συνέντευξη από τον Σάκη Ρουβά. Είμαι ευτυχισμένος που αυτό το όνειρο έγινε πραγματικότητα.
Η συνέντευξη εδώ =
http://pitsirikos.blogspot.com/2009/05/blog-post_7225.html
1234567

etsouk2000
15-05-09, 17:51
Διοτι σε ποσοστο 40% θα ψηφισουν επιτροπες (τα αποτελεσματα τους θα κοινοποιηθουν). Αρα λιγοτερες συμμαχιες και χαριστικες ψηφοι.

Πως βλεπετε την ελληνικη συμμετοχη? Να κανουμε ενα γκαλοπ?
Εγω τη βλεπω μεταξυ 2ης-4ης θεσης.

οι διορισμενες απο τις κρατικες τηλεορασεις (δηλαδη τα υπουργεια τυπου, δηλαδη τις κυβερνησεις) της καθε χωρας εγγυωνται οτι δεν θα υπαρξουν συμμαχιες;;;;; εγω γιατι πιστευω το αντιθετο;; Τοσες δεκαετιες του 80 και του 90 που δεν υπηρχε τελεβοτινγκ και η επιτροπη της ελληνικης ερτ εδινε το 12αρι μονιμα στην κυπρο, αυτο δεν ηταν συμμαχια και χαριστικη ψηφος;;

duende
16-05-09, 01:18
who gives a @%#!!@+*.......

ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗ!!! :p

Νικαετός
16-05-09, 01:22
Eμένα πάντως μου άρεσε μια βόρεια οπερική τραγουδίστρια. (Το τραγούδι εννοώ... ) Σουηδία ήταν ή φινλανδία δεν θυμάμαι :oops:

Jacarta
16-05-09, 01:28
Αφού δεν πέρασε το καλύτερο Car-Song...του Montenegro...με τα τρελά μπίτια του, τι να λέμε τώρα...


μια γυναικεια φωνη που κανει -και καλα- φωνητικα, ακρως εκνευριστικη και χαλαει το τραγουδακι....:hmm:
Συμφωνώ για την δεύτερη φωνή...απλά δεν είναι δεύτερη φωνή...

Κατά τα λοιπά η θέση είναι η 4η. Είναι μέσα Νορβηγία, Ουκρανία και ίσως Αγγλία(για πρώτη φορά), μιας και θεωρείται χρονιά της μπαλάντας.

nescafe
16-05-09, 01:45
Eμ...να ηταν η ζηλεια....;) Θεος ο Sakisssssssss!!!
Αλλα πολυ ασχημο, απο το λιγο που ειδα χθες στο τελος-επαναληψη
μια γυναικεια φωνη που κανει -και καλα- φωνητικα, ακρως εκνευριστικη και χαλαει το τραγουδακι....:hmm:
3ο-4ον τον βλεπω...
Καπου το διαβασα και στο UTube αυτο, εσυ ησουν?..



απο τότε που χόρευε στην πράσινη γραμμή του κατοχικού στρατού στην κύπρο.

ΥΓ εγώ δεν εκπροσωπούμαι απο πρώην σχέσεις του κ Ψινάκη


Θες δε θες, εκπροσωπευει ολη την Ελλαδα;)
Και πολυ καλα κανει αφου εχει πολλες πιθανοτητες να φερει το 1ο... Ποιος αλλος θα τα καταφερνε??
ποιος τον μαμαει τον Ψινακη?:rofl:


οι διορισμενες απο τις κρατικες τηλεορασεις (δηλαδη τα υπουργεια τυπου, δηλαδη τις κυβερνησεις) της καθε χωρας εγγυωνται οτι δεν θα υπαρξουν συμμαχιες;;;;; εγω γιατι πιστευω το αντιθετο;; Τοσες δεκαετιες του 80 και του 90 που δεν υπηρχε τελεβοτινγκ και η επιτροπη της ελληνικης ερτ εδινε το 12αρι μονιμα στην κυπρο, αυτο δεν ηταν συμμαχια και χαριστικη ψηφος;;

Aλοιμονο αν δε δωσουμε/παρουμε 12αρι με τη Κυπρο! Και τι ειναι ενα μόνο εξασφαλισμενο 12άρι σε σχεση με το αθλιο παρτι συναλλαγων που κανουν οι πολυαριθμες χωρες της ανατολικης Ευρωπης?
Κατα τα αλλα, ο Κατσαρος(συντοπιτης του Ρουβα και μελος, αν δε κανω λαθος της ελλ.επιτροπης) δηλωσε οτι οι επιτροπες δεν θα ψηφισουν τραγουδια σα του Σακη... Δε μας hεζεις ρε νταλάρα...:mad:

flamelab
16-05-09, 02:00
Το τραγούδι της Εσθονίας και της Ισλανδίας είναι καλά πάντως.

Αλλά εγώ θα ψήφιζα την Ρουμανία για ευνόητους λόγους :p (iloxe, δες τες :p)

nescafe
16-05-09, 15:07
To πιο αστειο το διαβασα στο UTube, ο διαδρομος του Σακη λεει μοιαζει με φακα:lol:

Πιο αστεια ομως χωρα ειναι εκεινη με τα ρουλεμαν και τις περικεφαλαιες:lol:

arkara
16-05-09, 15:12
Ρε παιδιά γιατί πρέπει να ασχολούμαστε με την eurovision άλλα προβλήματα
δεν έχουμε?

nescafe
16-05-09, 15:15
Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να ασχολουμαστε αποκλειστικα με τα προβληματα μας...

Καποιες φορες χρειαζεται και να ξεσκαμε λιγο... Οχι να αφηνουμε τα προβληματα να μας πνιγουν;)

arkara
16-05-09, 15:18
Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να ασχολουμαστε αποκλειστικα με τα προβληματα μας...

Καποιες φορες χρειαζεται και να ξεσκαμε λιγο... Οχι να αφηνουμε τα προβληματα να μας πνιγουν;)

Ναι ρε σύ, αλλά άλλο να ξεσκάμε και άλλο να μας γίνονται τσουρέκια.
Εδώ όπου και να κοιτάξεις όλο με αυτό ασχολούνται.
:)

nescafe
16-05-09, 15:37
Oι κουτσομπολιστικες εκπομπες στα καναλια λες?
Καλα, αυτες.......:down:

Tiberius
16-05-09, 16:54
Ακούγεται οτι ο Σάκης φέτος θα είναι το μεγάλο αουτσάιντερ, ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μήν έρθει τελευταίος :whistle:

Linus
16-05-09, 17:49
Eurotinanai... κάτι τέτοια με κάνουν να τρέμω στη σκέψη των Γαλλικών τριών χτυπημάτων, και η ιδέα του να αφιερώνω ξανα αρκετό χρόνο στο χαζοκούτι αυτό.... :down:

nescafe
16-05-09, 23:42
Πριν απο λιγο ειδα την τουρκικη συμμετοχη... εντυπωση μου εκανε οτι στο εισαγωγικο βιντεακι με τα αξιοσημειωτα της χωρας ειχαν και τον... Δουρειο Ιππο!
Επισης ειχαν εναν χορευτη που φοραγε φουστα... οπως και ο δικος μας πριν λιγα χρονια.

Στο μεταξυ ο νορβηγος εμφανιστηκε παλι με βιολι του οποιου το δοξαρι ειχε σπασμενη τη χορδη (κρεμοτανε...) Η μουσικη ειναι playback, σωστα? Και τα φωνητικα το ιδιο?

Πολυ βιολι, παιδια, επεσε σ' αυτη τη γιουρο-βυζιον....

arial
16-05-09, 23:43
Εγω ψηφιζω τον Νορβηγο , αισθανομαι οτι τραγουδαει με την ψυχη του και οτι το κανει αληθινα

DaveMurray
16-05-09, 23:46
Εγώ ψηφίζω τον δικό μας......

Ο Νορβηγός είναι πολύ ψώνιο, άπειρος, με μεγάλη μύτη και άφωνος.....

By the way, βαρέθηκα ρε συ arial, πολλά τα τραγούδια, και έχει καταντήσει μεγάλο και βαρετό.....

no_logo
16-05-09, 23:47
απο το άσπρισμα στο δόντι, τα χοροπηδητά της τσίτας και το σολάριουμ οι ρώσοι νόμιζαν οτι τραγούδαγε αφρικανός παραδοσιακό χορό.

είναι ανάγκη να διαβάζουμε το ρατσιστικό εμετό σου και σε ανόητα νήματα όπως αυτό της eurovision;

arial
16-05-09, 23:48
βρε Dave μια φορα τον χρονο ειναι, ηρεμησε :p

Εγω εχω βαρεθει εδω και ενα μηνα ολη αυτη την προβολη στον Σακη .. λες και προκειτε οι δικοι μας να τον βγαλουν χωρις να χρειαζετε να ψηφισουν απο την Eurovision , ή λες και ειναι το μοναδικο τραγουδι.

ΥΓ. Μου αρεσε και το τραγουδι της Γαλλιας, χωρις εφε, χωρις χορο, χωρις φανφαρες.. απλος βγηκε εκει και τραγουδησε οσο πιο καλα μπορουσε...

DaveMurray
16-05-09, 23:51
Και της Αλβανίας καλό ήταν, όπως και του Αζερμπαιντζαν, με την ωραία γκομενούλα :p :rofl:

WAntilles
16-05-09, 23:53
Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να ασχολουμαστε αποκλειστικα με τα προβληματα μας...

Καποιες φορες χρειαζεται και να ξεσκαμε λιγο... Οχι να αφηνουμε τα προβληματα να μας πνιγουν;)

Να ξεσκάς με καμμία καλή ταινία / σειρά / βιβλίο.

Όχι με τηλεσκουπίδια.

megahead13
16-05-09, 23:56
Εγώ πάλι ψηφίζω αυτούς: http://www.youtube.com/watch?v=mFvgfQNaTEo :up: :p

arial
16-05-09, 23:57
Το τραγουδι της Γερμανιας που θα εμφανιζοταν και μια στιριπτιζερ το ειδατε ? :p

DaveMurray
16-05-09, 23:57
Εγώ πάλι ψηφίζω αυτούς: http://www.youtube.com/watch?v=mFvgfQNaTEo :up: :p

WOW Yeahhhhh!!!! :eguitar

MNP-10
17-05-09, 00:17
Στη τουρκια επεσε λιγο σαμποταζ ή μου φανηκε? :whistle:

........Auto merged post: MNP-10 πρόσθεσε 13 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αυτη τη στιγμη με βαση τα χρηματηστηρια στοιχηματων, πρωτη νορβ, δευτερο αζερμπ, τριτος σακης, τεταρτη αγγλια, πεμπτη τουρκια

arial
17-05-09, 00:20
Αρχισε η ψηφοφορια :)

ΥΓ Περιπατο κανει ο Νορβηγος, δεν του δινουμε απο τωρα την νικη ?:p

DaveMurray
17-05-09, 00:41
Πρώτοι από το τέλος θα έρθουμε.....

Και πάλι συμμαχίες, πάλι ψευτοδιαγωνισμός, ακόμα και με το νέο σύστημα.....

Μου μυρίζει πάλι στήσιμο με τους "κριτές" -"επιτροπές"........

Πολύ στήσιμο ρε παιδί μου....

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 4 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πολύ ξύλο θέλουν γενικά αυτοί που είναι υπεύθυνοι για τον "διαγωνισμό" αυτό...... Έκλεισα και όλας την τηλεόραση μου.....

arial
17-05-09, 00:41
Πρώτοι από το τέλος θα έρθουμε.....

Και πάλι συμμαχίες, πάλι ψευτοδιαγωνισμός, ακόμα και με το νέο σύστημα.....

Μου μυρίζει πάλι στήσιμο με τους "κριτές" -"επιτροπές"........

Πολύ στήσιμο ρε παιδί μου....

Καλα λεγανε τα στοιχηματα θα βγουμε πρωτοι.. αλλα απο το τελος :p :p :p

Redbill
17-05-09, 00:44
Ρε παιδιά γιατί πρέπει να ασχολούμαστε με την eurovision άλλα προβλήματα
δεν έχουμε?

Eσυ δηλαδη μονο με προβληματα σου αρεσει να ασχολεισαι..?
Ολοι την αλλη μερα το τριπακι εγω δεν ειδα τιποτα αλλα ολα τα ξερουν την αλλη μερα....
Μια ζωη πρεπει να εχουμε τους <εξυπνους>

Bayern7
17-05-09, 00:47
Σαν την σουπερλιγκα και η γιουροβιζιον.
Ψάχνουμε τον 2ο.
ΩΩΩΩΩΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Πάλι τέζα ρε βαζέλα Σάκη;

hammer21
17-05-09, 00:47
Ψηφιζω και γω lordi.Ειδικα στη στιγμη που ανοιγει τα φτερα ειναι:eguitar:eguitar

Burning Skies
17-05-09, 00:55
Ποτέ δεν κατάλαβα το κόλλημα που έχουμε οι Έλληνες με την eurovision. Μιλάμε για έναν διαγωνισμό της πλάκας που όλες οι άλλες χώρες τον έχουν χ@σμένο.

megahead13
17-05-09, 00:58
Ψηφιζω και γω lordi.Ειδικα στη στιγμη που ανοιγει τα φτερα ειναι:eguitar:eguitar
Τελικά ο πιο αξιόπιστος διαγωνισμός ήταν του 2006!!! Όλα τα μέταλα της Ευρώπης είχαν ψηφίσει Lordi!!! Και να ήθελαν να το έστηναν δε μπορούσαν!!! :lol:

........Auto merged post: megahead13 πρόσθεσε 3 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ποτέ δεν κατάλαβα το κόλλημα που έχουμε οι Έλληνες με την eurovision. Μιλάμε για έναν διαγωνισμό της πλάκας που όλες οι άλλες χώρες τον έχουν χ@σμένο.
Αφού είμαστε "όπου γάμος και χαρά, η Βασίλο πρώτη"!! :lol: Δε βαριέσαι... Από όλα τα τηλεσκουπίδια, το ευρωσκουπίδι είναι το λιγότερο κακό. Κάτι σαν το "μη χείρον, βέλτιστον"...

Burning Skies
17-05-09, 01:00
Αφού είμαστε "όπου γάμος και χαρά, η Βασίλο πρώτη"!! :lol: Δε βαριέσαι... Από όλα τα τηλεσκουπίδια, το ευρωσκουπίδι είναι το λιγότερο κακό. Κάτι σαν το "μη χείρον, βέλτιστον"...

Σωστό και αυτό. :p

ESP1982
17-05-09, 01:11
Το τραγουδι της Γερμανιας που θα εμφανιζοταν και μια στιριπτιζερ το ειδατε ? :p

Δεν είναι stripper η Dita. :whip: :p :oops: Είναι η απόλυτη ΘΕΑ. :p :worthy:

Περιμένω να ανέβει κανένα video να πετύχω τη συμμετοχή της. :p

DaveMurray
17-05-09, 01:12
Κρίμα ρε Σάκη :p

Πάντως στάνταρ ήταν και αυτός ο διαγωνισμός φέτος, μια συμμαχία και στημένο ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ..... Δεν γίνεται σε στοιχήματα και προγνωστικά να έρχεσαι δεύτερος, και στο τέλος να είσαι δεύτερος από το τέλος..... Να δούμε πότε θα τον κάνουν δίκαιο αυτόν τον "διαγωνισμό".....

Μου θυμίζει το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.....Πολλά κοινά :whistle: (ωχ θα μπουκάρει ο burning skies το ξέρω, το μυρίζω :lol: )

nescafe
17-05-09, 01:15
Να ξεσκάς με καμμία καλή ταινία / σειρά / βιβλίο.

Όχι με τηλεσκουπίδια.

H eurovision ειναι ενας ωραιος τροπος για να ξεσκασεις και να διασκεδασεις, φιλε μου, δεν ειναι τηλεσκουπιδια. Τοσα ωραια τραγουδια ακουστηκαν και φετος και απο διασημους συντελεστες, εσυ τα βαφτιζεις ολα σκουπιδια?....

DaveMurray
17-05-09, 01:16
Δεν είναι stripper η Dita. :whip: :p :oops: Είναι η απόλυτη ΘΕΑ. :p :worthy:

Περιμένω να ανέβει κανένα video να πετύχω τη συμμετοχή της. :p

Μην δείς εσύ λίγο μπουτάκι, λίγο striptease, μέσα είσαι :p :p :rofl:

(αστιεύομαι....)

Εμένα μου άρεσε του Αζερμπαιτζάν η γκομενίτσα, και της Αλβανίας :p

nescafe
17-05-09, 01:18
Ποτέ δεν κατάλαβα το κόλλημα που έχουμε οι Έλληνες με την eurovision. Μιλάμε για έναν διαγωνισμό της πλάκας που όλες οι άλλες χώρες τον έχουν χ@σμένο.

Nαι, τοσο χεσμενο που η Αγγλια εστειλε τον Βεμπερ και η Γαλλια την καλυτερη τους τραγουδιστρια...:rolleyes:

joeyGR
17-05-09, 01:19
κριμα, προσπαθησε οσο μπορουσε ο Σακης. Του χρονου να στειλουμε τους http://www.youtube.com/watch?v=8R0LzxqbYtE :twisted:

arial
17-05-09, 01:19
Εμενα μου αρεσει ο Νορβηγος ... οτι και να λετε :p

DaveMurray
17-05-09, 01:20
Σιγά μην σου άρεσε θυληκιά τραγουδίστρια arial. Θυληκό με Θυληκό δεν κολλάει :p :p :p

l_satsok
17-05-09, 01:21
Πρώτοι από το τέλος θα έρθουμε.....

Και πάλι συμμαχίες, πάλι ψευτοδιαγωνισμός, ακόμα και με το νέο σύστημα.....

Μου μυρίζει πάλι στήσιμο με τους "κριτές" -"επιτροπές"........

Πολύ στήσιμο ρε παιδί μου....

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 4 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πολύ ξύλο θέλουν γενικά αυτοί που είναι υπεύθυνοι για τον "διαγωνισμό" αυτό...... Έκλεισα και όλας την τηλεόραση μου.....


μπραβο φιλε
τα ιδια θα ελεγα

ο σακης κουβας πηρε τη θεση που του αξιζε βεβαια,χαρηκα οχι τοσο γι αυτον αλλα μηπως επιτελους το βουλωσουν τα κατακαημενα δημοσιογραφακια των μεσημεριαναδικων
που μας τα εχουν πρηξει επι δυο μηνες τωρα.

θα προτιμουσα την τελευταια θεση μπας και βαλουμε λιγο μυαλο ως λαος και σταματησουμε επιτελους να ασχολουμαστε με αηδιες,αλλα ενταξει παντα θα υπαρχουν και αυτοι που θα ασχολουνται αρκει απο δω και μπρος να μην κυριαρχουν στα ΜΜΕ,
βαρεθηκαμε,αηδιασαμε

τελος πια.

DaveMurray
17-05-09, 01:21
κριμα, προσπαθησε οσο μπορουσε ο Σακης. Του χρονου να στειλουμε τους http://www.youtube.com/watch?v=8R0LzxqbYtE :twisted:


ΘΕΙΚΟ!!!!

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Έχει σχέση και για το σήμερα :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.