PDA

Επιστροφή στο Forum : Συζήτηση περί φωτογραφικών, φακών και φραπέ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Wolverine
12-02-10, 23:17
Πάρτε και μια δικιά μου από το προηγούμενο Σάββατο.

albatross
12-02-10, 23:35
Πάρτε και μια δικιά μου από το προηγούμενο Σάββατο.

Τα μπριτζολάκια που είναι;
685816858168581

mrsaccess
15-02-10, 06:03
Κάνατε τίποτα με τα καρναβάλια ή απλά είμαστε όλοι για τα καρναβάλια; :p :p

Εδώ που μένω είμαστε ένας μικρός δήμος αλλά το μεσημέρι έκαναν μια βόλτα μερικά άρματα. Βασικά με ξύπνησαν (:roll:) και μέχρι να ξυπνήσω κλπ κλπ πήγα στο τέλος της φιέστας. Οπότε ούτε πολλά άρματα πρόλαβα, ούτε θέση βρήκα (χαμός γινόταν, δεν ήξερα ότι είχαμε τόσο κόσμο) και είχα και τον ήλιο μπροστά μου...

Τουλάχιστον πρόλαβα να τραβήξω τη σχολή μπαλέτου. :p
http://www.andmarios.com//attachments/dp/ballet_school.jpg

satcur
21-02-10, 23:13
15/2 το τελευταίο post. Ανεπίτρεπτο. Άμα όμως ο mrsaccess δεν είχε πάρει nespresso αλλά μια κανονική μηχανή θα είχαμε πολλές φωτογραφίες από ρέουσες σταγόνες από τον super duper φωτογραφικό εξοπλισμό του :)

mrsaccess
22-02-10, 00:33
Ωωω! Πολύ ωραίες! :oneup:
Ελπίζω να σηκώνεις από κριτική! Με προβληματίζει λίγο η λευκή στήλη στα δεξιά, όπου φαίνεται και η σκιά του ποτηριού. Επίσης ίσως να μπορούσες να αποφύγεις το θάμπωμα από τον ατμό αν είχες ζεστάνει πρώτα το ποτήρι (με λίγο ζεστό νερό ή ατμό από το μαραφέτι που έχει η μηχανή πχ). Τέλος αν δεν υπήρχε και η αντανάκλαση του φλας... μην με παρεξηγήσεις, είναι άψογες, απλά με αυτά τα τρία θα μπορούσαν να πουληθούν για διαφήμιση imho!

Εν τω μεταξύ μόλις πριν μια ώρα σκεφτόμουν κάτι παρόμοιο αλλά ήθελα να βάλω το φλας στο πλάι, όχι για να πιάσω τις σταγόνες αλλά τον ατμό. Τώρα με αυτό που έκανες πρέπει να πιάσω και τις σταγόνες και τον ατμό! Με έβαλες σε μπελάδες! :p

Δεν έχω τόσο καλές φωτό για να ανταπαντήσω αλλά θα επιστρατεύσω την δημιουργικότητα! Προχθές ήθελα να βγάλω μια φωτογραφία που να έχει την έννοια της αντίθεσης. Τελικά κατέληξα σε... δεν ξέρω τι. Μάλλον σε κάτι που ξενίζει, προβληματίζει, προκαλεί απορία, δεν ξέρω. Για αυτό την χρησιμοποίησα για το 404 στο site μου! :p


68931

ipo
22-02-10, 00:37
Χαμεσπρέσο; :p

mrsaccess
22-02-10, 00:44
Όχι, δεν φτιάχνεται έτσι ο χαμεσπρέσο. :)

ipo
22-02-10, 00:45
Φραπομήλι μήπως; :p

mrsaccess
22-02-10, 00:47
Αυτό φτιάχνεται με ice-χαμομήλι βρε συ. :p

ipo
22-02-10, 00:48
Τέλος πάντων, είναι ένα καφεμήλι! :rtfm::p

mrsaccess
22-02-10, 00:49
Σιγά μην είναι και ροζχιλιόμετρο! :p

sdikr
22-02-10, 00:56
τιπινεικαιδενμαςδινει :p

satcur
22-02-10, 01:21
Ωωω! Πολύ ωραίες! :oneup:
Ελπίζω να σηκώνεις από κριτική! Με προβληματίζει λίγο η λευκή στήλη στα δεξιά, όπου φαίνεται και η σκιά του ποτηριού. Επίσης ίσως να μπορούσες να αποφύγεις το θάμπωμα από τον ατμό αν είχες ζεστάνει πρώτα το ποτήρι (με λίγο ζεστό νερό ή ατμό από το μαραφέτι που έχει η μηχανή πχ). Τέλος αν δεν υπήρχε και η αντανάκλαση του φλας... μην με παρεξηγήσεις, είναι άψογες, απλά με αυτά τα τρία θα μπορούσαν να πουληθούν για διαφήμιση imho!

...]

Φυσικά και από κριτική σηκώνω αλλά και από πλάκα-καζούρα :)
Συμφωνώ σε όλα μαζί σου, αυτή η λευκή στήλη είναι το σώμα της μηχανής και μάλλον θα πρέπει να αλλάξω γωνία ή να χρησιμοποιήσω ένα κομμάτι χαρτί μαύρο και να το καλύψω. Το ποτήρι ήταν πολύ ζεστό (σαν στάνταρντ διαδικασία το γεμίζω με καυτό νερό πριν), αλλά θα έπρεπε να το σκουπίσω πρώτα. :oops:

Τέλος για το 404 σου, φανταστική σύλληψη. Δεν ξέρω εάν μια φλούδα λεμόνι στο ποτήρι έκανε αυτό το mariage from hell ακόμα χειρότερο :hmm:

mrsaccess
22-02-10, 01:25
:worthy: Ωραία, τώρα πρέπει να πάρω ΚΑΙ λεμόνι! Έψαχνα μια δικαιολογία για να την ξανατραβήξω με την Αγγλική πλευρά της συσκευασίας! Thanx! Φανταστική ιδέα!

mob
22-02-10, 01:27
Ελληνικός καφές που μοιάζει με εσπρέσο και μέσα έχει τσάι ... και μια φλούδα λεμόνι, αυτό δεν είναι 404 είναι ο νόμος 2002 σε έκδοση βικιπεδια :lol:

albatross
22-02-10, 01:50
Τώρα που είπατε για 404 θυμήθηκα κάτι που βρήκα τις προάλλες...
http://img64.imageshack.us/img64/4940/ironym.jpg
:rofl:

mrsaccess
22-02-10, 03:02
Επικό albatross!

Λοιπόν, ζήλεψα τρελά τις φωτό του satcur και επιχείρησα να τις κάνω και εγώ.

Ξεκινώ:
68937

Φυσικά το ταλαιπωρημένο ποτήρι (γρατζουνιές και άλατα που δεν φαίνονται σε φυσιολογικό φως) δεν βοηθά και έτσι αποφασίζω να το πλύνω. EPIC FAIL. Φυσικά ο κάφρος τι κάνει όταν συμβαίνει epic fail;
68938
:rofl:
Όχι τίποτα άλλο, ήταν και το τελευταίο του είδους του. Πήγε να συναντήσει τα αδέλφια του. Και είχε πολλές χρήσεις. :cry:

ipo
22-02-10, 11:11
Mrsaccess, μπορώ να δω το χρώμα των ματιών σου σε μία από τις ανακλάσεις στο ποτήρι. Αν μου δώσεις τη φωτογραφία σε μεγαλύτερη ανάλυση ίσως σου πω κι αν έχεις τερηδόνα. :p

Wolverine
22-02-10, 13:01
Αφού σας αρέσουν οι σταγόνες πάρτε αυτό…

satcur
22-02-10, 20:53
Αφού σας αρέσουν οι σταγόνες πάρτε αυτό…

Αυτό είναι που λένε αποθανάτισμα της στιγμής. Πάντως ήταν επικίνδυνο που τις πόσταρες εδώ. Ποιός ξέρει τι θα σκαρφιστεί ο mrsaccess. Ελπίζω το γατάκι να του έφυγε μακριά. :)

mrsaccess
22-02-10, 21:42
Η αλήθεια είναι πως μου έδωσαν κάποιες καλές ιδέες! :p :p

Μετά τις σταγόνες είχα κάνει και άλλα πειράματα αλλά δεν πέτυχαν καθώς βασίζονται και στη τύχη. Πχ αυτό:
http://www.andmarios.com/attachments/adslgr/photos/IMG_0013.jpg

Πάντως το φλας άντεξε με μια φόρτιση πάνω από 2000 λήψεις! Και η μηχανή ξεπέρασε τα 10.000 κλικς. :shock:

Για αυτό τα έκοψα αυτά τα παιχνίδια! :p

satcur
22-02-10, 22:40
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ δυνατή φώτο. Άμα το χρώμα της σκάφης έδινε την αίσθηση φυσικού χρωματισμού του νερού, θα ήταν έτοιμη για διαφημιστικό.
Και ίσως λίγο cropping.

mrsaccess
22-02-10, 23:08
Ω! Πολύ σωστός! Δεν το πιστεύω! Ευχαριστώ!

Αυτό μου λείπει δυστυχώς, η αντίληψη. Έχω πάρει τώρα ένα βιβλίο, το The Photographer's Eye από τον Michael Freeman και προσπαθώ να πάρω μυρωδιά... Το διαβάζω βέβαια πολύ χαλαρά αλλά είναι πολύ ενδιαφέρον. Βέβαια από το να γνωρίζεις κάτι μέχρι να είσαι σε θέση να το εφαρμόσεις είναι μεγάλη απόσταση. :)

satcur
22-02-10, 23:36
Κατ΄εμέ όλο το fun είναι σε αυτήν καθαυτήν την ενασχόληση. Το τελικό αποτέλεσμα έρχεται δεύτερο.

mrsaccess
23-02-10, 00:21
Συμφωνώ. Αλλά και αυτό είναι μέρος της ενασχόλησης. Δηλαδή αυτά που λέει το συγκεκριμένο βιβλίο για τη σύνθεση κλπ προσπαθείς να τα εφαρμόσεις πριν τραβήξεις τη φωτογραφία και όχι μετά. Ούτως ή άλλως μια φωτογραφία τη σκέφτεσαι λίγο πριν τη τραβήξεις. Αν δεν μπορείς να εντοπίσεις κάποια σημεία διαισθητικά (δεν είσαι ταλέντο δηλαδή) τότε βοηθά πολύ αν στα περιγράψουν ώστε να ξέρεις τουλάχιστον τι ψάχνεις.

tsigarid
23-02-10, 01:55
Δηλαδή το προτείνεις το βιβλίο; Εγώ διάβασα αυτό (http://www.amazon.com/Understanding-Exposure-Photographs-Digital-Updated/dp/0817463003), το οποίο είναι πολύ καλό για να καταλάβεις τις δυνατότητες της μηχανής σου, αλλά θα ήθελα ακόμα περισσότερα παραδείγματα (χωρίς να θέλω να μειώσω το συγκεκριμένο βιβλίο, το οποίο θεωρώ εξαιρετικό).

mrsaccess
23-02-10, 02:18
Το The Photographer's Eye (του Freeman, γιατί υπάρχουν και άλλα) δεν ασχολείται καθόλου με τεχνικά ζητήματα αλλά με αισθητικά.

Προσωπικά αν και είμαι ακόμη στην αρχή μου αρέσει. Ουσιαστικά σε κάθε δισέλιδο αναλύει και ένα θέμα και δίνει παραδείγματα με εικόνες. Δεν ξέρω πόσο θα με βοηθήσει αλλά τουλάχιστον με βάζει να σκεφτώ πράγματα που δεν είχα σκεφτεί πριν, πχ που θα βάλεις τον ορίζοντα σε μια φωτογραφία και πως αυτό την επηρεάζει, πως μπορείς να φτιάξεις μια φωτογραφία που ο θεατής συλλαμβάνει αμέσως και πως μια φωτογραφία που ο θεατής συλλαμβάνει σιγά - σιγά κλπ.

Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google θα το βρεις πολύ εύκολα. Ομολογώ πως και εγώ αυτό έκανα. Πρώτα «βεβαιώθηκα» ότι μου κάνει και μετά το αγόρασα.

Rama
23-02-10, 12:33
Δηλαδή το προτείνεις το βιβλίο; Εγώ διάβασα αυτό (http://www.amazon.com/Understanding-Exposure-Photographs-Digital-Updated/dp/0817463003), το οποίο είναι πολύ καλό για να καταλάβεις τις δυνατότητες της μηχανής σου, αλλά θα ήθελα ακόμα περισσότερα παραδείγματα (χωρίς να θέλω να μειώσω το συγκεκριμένο βιβλίο, το οποίο θεωρώ εξαιρετικό).

Αν προσέξεις στο "Frequently Bought Together" στο link που δίνεις έχει και το βιβλίο που αναφέρει ο mrsaccess!!! Guess it's a good combo!

Wolverine
23-02-10, 23:22
Παρέλαβα σήμερα το Nikon SB-400. Απίστευτα μικρό και ελαφρύ, δεν το σκέφτεσαι καν αν θα το κουβαλήσεις μαζί. Από τις πρώτες δοκιμές είμαι πολύ ευχαριστημένος και είναι εξαιρετικά απλό (έχει μόνο on/off, και το κλείδωμα στο shoe).

mrsaccess
23-02-10, 23:39
Αν προσέξεις στο "Frequently Bought Together" στο link που δίνεις έχει και το βιβλίο που αναφέρει ο mrsaccess!!! Guess it's a good combo!
Του έριξα μια ματιά και φαίνεται και αυτό καλό. Δεν μιλάει μόνο για τα τεχνικά της έκθεσης που λίγο πολύ τα γνωρίζουμε οι περισσότεροι αλλά και για το δημιουργικό μέρος. Σε βάζει να σκεφτείς λίγο παραπάνω πριν επιλέξεις ένα συνδυασμό κλείστρου - διαφράγματος ( - ISO).


Παρέλαβα σήμερα το Nikon SB-400. Απίστευτα μικρό και ελαφρύ, δεν το σκέφτεσαι καν αν θα το κουβαλήσεις μαζί. Από τις πρώτες δοκιμές είμαι πολύ ευχαριστημένος και είναι εξαιρετικά απλό (έχει μόνο on/off, και το κλείδωμα στο shoe).
Καλορίζικο! Το φλας είναι από τα αξεσουάρ που δίνουν την καλύτερη απόδοση προς τιμή. Θα σου πρότεινα στο μέλλον να το συνοδέψεις με ένα φθηνό off shoe cord από το ebay.

tsigarid
23-02-10, 23:57
Του έριξα μια ματιά και φαίνεται και αυτό καλό. Δεν μιλάει μόνο για τα τεχνικά της έκθεσης που λίγο πολύ τα γνωρίζουμε οι περισσότεροι αλλά και για το δημιουργικό μέρος. Σε βάζει να σκεφτείς λίγο παραπάνω πριν επιλέξεις ένα συνδυασμό κλείστρου - διαφράγματος ( - ISO).
Ακριβώς. Απλά έπρεπε να έχει παραπάνω παραδείγματα...

ipo
24-02-10, 00:25
Έχω στη δουλειά ένα συνάδελφο που σε κάθε εκδήλωση της εταιρείας σκάει με 4.000€ εξοπλισμό. Nikon D300s με δύο ζουμ σταθερού διαφράγματος. Έναν τηλεφακό κι έναν ευρυγώνιο. Ααααχ! :)

George_Prix
24-02-10, 09:41
Εδω και χρονια εχω μια Konica Minolta DiMAGE Z5.
Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος εκτος απο δυο σημεια.

-Τις μετριοτατες φωτο που βγαζει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.
-Το μεγεθος της.

Τωρα σκεφτομαι να παρω μια μηχανη που να ειναι πιο μικρη και κυριως να διακρινεται για τις επιδοσεις της με λιγο φως.

1) Υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα ή μοντελο που να πλεονεκτει σε αυτον τον τομεα? :hmm:
2) Τι αλλα στοιχεια πρεπει να πληρει μια μηχανη ωστε να θεωρειται καλη? :hmm:
3) Ποια sites θεωρουνται εγκυρα ωστε να διαβασω καμια κριτικη? :hmm:

Wolverine
24-02-10, 11:34
Καλορίζικο! Το φλας είναι από τα αξεσουάρ που δίνουν την καλύτερη απόδοση προς τιμή. Θα σου πρότεινα στο μέλλον να το συνοδέψεις με ένα φθηνό off shoe cord από το ebay.

Είναι στα πλάνα για τις επόμενες αγορές, αυτό και ένα diffuser, ίσως και καμιά ζελατίνα.
Για diffuser και ζελατίνες είμαι ανοικτός σε προτάσεις γιατί όσο ψάχνω τόσο μπλέκομαι…

albatross
24-02-10, 16:29
1) Υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα ή μοντελο που να πλεονεκτει σε αυτον τον τομεα? :hmm:
2) Τι αλλα στοιχεια πρεπει να πληρει μια μηχανη ωστε να θεωρειται καλη? :hmm:
3) Ποια sites θεωρουνται εγκυρα ωστε να διαβασω καμια κριτικη? :hmm:

1. Canon ή Νikon προτιμάνε οι περισσότεροι.
2. Ακόμα και οι entry level SLR είναι καλές μηχανές.
3. Dpreview, Cameralabs, Dcresource και πολλά ακόμα...

tsigarid
24-02-10, 17:28
Εδω και χρονια εχω μια Konica Minolta DiMAGE Z5.
Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος εκτος απο δυο σημεια.

-Τις μετριοτατες φωτο που βγαζει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.
-Το μεγεθος της.

Τωρα σκεφτομαι να παρω μια μηχανη που να ειναι πιο μικρη και κυριως να διακρινεται για τις επιδοσεις της με λιγο φως.

1) Υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα ή μοντελο που να πλεονεκτει σε αυτον τον τομεα? :hmm:
2) Τι αλλα στοιχεια πρεπει να πληρει μια μηχανη ωστε να θεωρειται καλη? :hmm:
3) Ποια sites θεωρουνται εγκυρα ωστε να διαβασω καμια κριτικη? :hmm:
Με βάση το κυρίως που ανέφερες, να μην πάρεις Nokia D3000. Εξαιρετική μηχανή, αλλά οι φώτο σε ISO1600 είναι μη αποδεκτές για την ποιότητά της.

mrsaccess
24-02-10, 17:56
@Wolverine
Με ζελατίνες δεν έχω παίξει πολύ. Ακούγονται περισσότερο οι Rosco και οι Lee που στο ebay υπάρχουν σε αφθονία. Έχω ένα σετάκι Lee αλλά δεν έχω κάτσει να το μάθω. Πάντως αυτές που μετατρέπουν την θερμοκρασία του λευκού του φλας είναι απίστευτα χρήσιμες. Ανυπομονώ να κατέβω ξανά στο λιμάνι των Χανίων να τις δοκιμάσω στη πράξη. Πάρε ένα σετάκι που έρχεται με velcro για να μην ταλαιπωρείσαι να τις βάζεις.

Επιπλέον στο velcro μπορείς να στερεώσεις ένα φύλλο χαρτί και θα έχεις έτοιμο ένα diffuser! :p
Τα diffuser που κυκλοφορούν υπόσχονται πολλά για να δικαιολογήσουν την τιμή τους αλλά δεν ξέρω αν τα αξίζουν.
Τη προηγούμενη εβδομάδα έφτιαξα ένα beauty dish από ένα πλαστικό πιάτο και αλουμινόχαρτο και τα αποτελέσματα ήταν απίστευτα! Δυστυχώς το πρωτότυπό μου δεν ήταν πολύ σταθερό και αυτό πρέπει να το λύσω. :hmm:

satcur
24-02-10, 22:06
Εδώ (http://www.kenrockwell.com/nikon/sb400.htm#card) μια ιδιοκατασκευή για το SB-400. Βέβαια εγώ ποτέ δεν θα ακούμπαγα σελοτείπ σε καινούριο και πρόσφατα αγορασμένο ηλεκτρονικό αντικείμενο.

Ποιός ο λόγος να έχει κάποιος χρωματιστές ζελατίνες; δεν έχουμε film πλέον που ήταν σχεδιασμένο για συγκεκριμένες θερμοκρασίες. Λίγο editing και έχεις ότι χρώμα θέλεις.

mrsaccess
24-02-10, 22:10
Ναι αλλά τι γίνεται όταν έχεις δύο πηγές φωτός με διαφορετική θερμοκρασία λευκού, πχ background από λάμπες πυρακτώσεως και το flash; Σε αυτές το editing δεν βοηθά.

Εγώ μια που μετατρέπει το flash (daylight) σε 3200K την πέταξα μέσα στη τσάντα ακόμη και για το onboard flash. :)

satcur
24-02-10, 22:19
Μάσκα στο editing software;

mrsaccess
24-02-10, 22:44
Ε! Μην φάμε τα χρόνια μας στο photoshop! Τα ενδιάμεσα σημεία; Ενώ βάζεις μια ζελατίνη μπροστά από το flash σου, ρυθμίζεις πχ και το WB της μηχανής στο λάμπα πυρακτώσεως και τελείωσες!

Wolverine
26-02-10, 16:37
Τη προηγούμενη εβδομάδα έφτιαξα ένα beauty dish από ένα πλαστικό πιάτο και αλουμινόχαρτο και τα αποτελέσματα ήταν απίστευτα! Δυστυχώς το πρωτότυπό μου δεν ήταν πολύ σταθερό και αυτό πρέπει να το λύσω. :hmm:


DIY

http://davidtejada.blogspot.com/2008/04/beauty-dish-for-sb-800.html

Wolverine
01-03-10, 23:46
Ξεκινάει την παρασκευή έκθεση φωτογραφίας στο μουσείο Μπενάκη (κτήριο Πειραιώς) με έργα του Ansel Adams. Πιστεύω ότι θα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα η έκθεση.

Γενικά ίσως θα ήταν καλό να γράφουμε εδώ για ότι σχετική έκθεση πέφτει στην αντίληψη μας για να ενημερώνονται και οι υπόλοιποι. Δεν είναι σπάνιο να ανακαλύπτω ότι υπάρχει μια έκθεση λίγες μέρες πριν την λήξη της.

nmakry
02-03-10, 10:20
Αλήθεια, πάντα το είχα απορία κι εδώ είναι ο κατάλληλος και εξειδικευμένος χώρος για να ρωτήσω: Σας αρέσει ο αφρός στον φραπέ ή μόνο εγώ τον απολαμβάνω μέχρι το τέλος;

ipo
02-03-10, 12:49
Αλήθεια, πάντα το είχα απορία κι εδώ είναι ο κατάλληλος και εξειδικευμένος χώρος για να ρωτήσω: Σας αρέσει ο αφρός στον φραπέ ή μόνο εγώ τον απολαμβάνω μέχρι το τέλος;
Κι εγώ τον απολαμβάνω, μέχρι να αρχίσουν να παραπονιούνται οι τριγύρω ότι κάνω θόρυβο με το καλαμάκι. :dance:

Μάλιστα αν μείνει πολύς αφρός στο τέλος και μαζεύεται δύσκολα με το καλαμάκι (επειδή γκρινιάζουν οι άλλοι, διαφορετικά μία χαρά τον μαζεύεις ρουφώντας ή κάνοντας το καλαμάκι κουτάλι), ρίχνω λίγο νερό και πίνω και τον υπόλοιπο. Αυτό γίνεται όταν με συνοδεύει κοπέλα που αρχίζει τα "μα τι κάνεις μέσα στον κόσμο;". :p

mrsaccess
02-03-10, 18:28
Και στο youtube είναι στα 720p! :p :p

nmakry
02-03-10, 18:52
Κι εγώ τον απολαμβάνω, μέχρι να αρχίσουν να παραπονιούνται οι τριγύρω ότι κάνω θόρυβο με το καλαμάκι. :dance:



Εγώ το κάνω πιο αθόρυβα... γλυφτά :)

albatross
02-03-10, 22:48
Και στο youtube είναι στα 720p! :p :p

Ο τύπος είναι overexposed (aka καμένος) :lol:

mrsaccess
02-03-10, 23:06
Ναι αλλά η κοπέλα για Nikonian είναι καυτή, διόρθωση, καλή. :p
Ειδικά εκεί που γλύφει το L φακό... :roll: :p

Επίσης το τέλος έχει πλάκα:
We couldnt keep the act up we just had to face the facts
but hey look on the bright side at least we're not a Pentax
:lol:

satcur
03-03-10, 02:49
...hey look on the bright side at least we're not a Pentax
:lol:

So true

@ ADSLgr.com All rights reserved.