PDA

Επιστροφή στο Forum : Συζήτηση περί φωτογραφικών, φακών και φραπέ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Mouse Potato
20-09-10, 20:26
@Aroutis

Ωραία η φώτο της Ακρόπολης, ορίστε και μερικές δικές μου νυχτερινές.

Σε ποιο σημείο είσαι εδώ Wolverine;

ipo
20-09-10, 20:28
Καλό θα ειναι, αν δεν γνωρίζεις τι κάνει ο άλλος να μη προτρέχεις σε συμπεράσματα.
Σχολίασα επί των στοιχείων που εκτέθηκαν. Εννοείται ότι δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα για τη γενικότερη προσωπικότητα κάποιου, πόσο μάλλον σε ένα forum που τα πράγματα είναι πιο αποστασιοποιημένα. Κατά τα άλλα λυπάμαι που πήρες προσωπικά όλα τα σχόλιά μου.

Θα ήταν καλύτερο πιστεύω αν δεν ένιωθες ότι ο συνομιλητής σου, σε μία συζήτηση με πολλά άτομα, απευθύνεται αποκλειστικά σε εσένα και αντιμετώπιζες τη συζήτηση με καλή πίστη, αντί να νιώθεις αμυνόμενος.

........Auto merged post: ipo πρόσθεσε 1 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και εγώ έτσι νόμιζα, για δες λίγο τι έχεις γράψει στα τελευταία σου μηνύματα. Wantileζεις επικίνδυνα.
Συνεχίζεις βλέπω, ενώ δε σε προκαλώ. Θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις εδώ τους χαρακτηρισμούς και να κρατήσουμε κάποιο επίπεδο.

Wolverine
20-09-10, 20:31
Σε ποιο σημείο είσαι εδώ Wolverine;

Αυτές είναι από την Πάρνηθα, συγκεκριμένα από τον δρόμο που οδηγεί στο καζίνο (περίπου 2 χλμ πριν το καζίνο), και ήταν η πανσέληνος του Μαΐου αλλά άργησα να ανέβω και δεν φαινόταν καλά το φεγγάρι.

aroutis
20-09-10, 20:51
Αντε λιγη φυση και απο εμενα...

77320Ωραίος! :)

Ανταποδίδω :)

aroutis
20-09-10, 20:53
Σχολίασα επί των στοιχείων που εκτέθηκαν. Εννοείται ότι δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα για τη γενικότερη προσωπικότητα κάποιου, πόσο μάλλον σε ένα forum που τα πράγματα είναι πιο αποστασιοποιημένα. Κατά τα άλλα λυπάμαι που πήρες προσωπικά όλα τα σχόλιά μου.

Θα ήταν καλύτερο πιστεύω αν δεν ένιωθες ότι ο συνομιλητής σου, σε μία συζήτηση με πολλά άτομα, απευθύνεται αποκλειστικά σε εσένα και αντιμετώπιζες τη συζήτηση με καλή πίστη, αντί να νιώθεις αμυνόμενος.
Δεν θα υπήρχε θέμα αν δεν συνέχιζες να σχολιάζεις με τον ίδιο τρόπο μετά το post οπου απάντησα στο πρώτο σου σχόλιο το οποίο έγινε ακριβως μετά το δικό μου.

Από τη στιγμή που συνέχισες να επιμένεις... κάπου το πράγμα έγινε προσωπικό. Πως να μη γίνει; :hmm::hmm:

ipo
20-09-10, 20:59
Δεν θα υπήρχε θέμα αν δεν συνέχιζες να σχολιάζεις με τον ίδιο τρόπο μετά το post οπου απάντησα στο πρώτο σου σχόλιο το οποίο έγινε ακριβως μετά το δικό μου.

Από τη στιγμή που συνέχισες να επιμένεις... κάπου το πράγμα έγινε προσωπικό. Πως να μη γίνει; :hmm::hmm:
Άρη λυπάμαι, δεν είχα τέτοια πρόθεση. Μάλλον έγινε παρεξήγηση και αφού την αντιλήφθηκαν όπως εσύ άλλοι δύο, ίσως εγώ φταίω που δεν το βλέπω. :(

nnn
20-09-10, 20:59
Μην χαλάσετε ένα ωραίο θέμα για μια παρεξήγηση, σταματήστε το εδώ το ζήτημα και συνεχίστε στο χαλαρό όπως εως τώρα.

albatross
20-09-10, 21:02
Χαλαρώστε...πιείτε ένα καφεδάκι.
77323
Έτσι κι αλλιώς είναι πιο ωραίο με μεγάλο διάφραγμα. :p

ardi21
20-09-10, 21:23
77325

Ακουω κραξιματα:lol:

Ειναι τραβηγμενη με την Sony HX5 και λιγο επεξεργασμενη

George_Prix
20-09-10, 21:35
Ωραίος! :)

Ανταποδίδω :)
Μια χαρα. :)
Απο οτι βλεπω ολου μας εξιταρει να τραβηξουμε ενα ωραιο φυτο.


77325

Ακουω κραξιματα:lol:

Ειναι τραβηγμενη με την Sony HX5 και λιγο επεξεργασμενη

Καθολου κραξιμο.
Εμενα μου αρεσει πολυ. ;)

aroutis
20-09-10, 21:36
77325

Ακουω κραξιματα:lol:

Ειναι τραβηγμενη με την Sony HX5 και λιγο επεξεργασμενη
Εμένα μου αρέσει σαν concept, μου αρέσει ο τρόπος που το βλέπεις το θέμα ;)

aroutis
20-09-10, 21:39
Χαλαρώστε...πιείτε ένα καφεδάκι.
77323
Έτσι κι αλλιώς είναι πιο ωραίο με μεγάλο διάφραγμα. :p
Εγώ πάλι (αν και off topic...) προτείνω αυτό :

George_Prix
20-09-10, 21:40
Μια ερωτηση που ηθελα να κανω εδω και καιρο...
Οταν επισυναπτουμε μια φωτο μεσω του εργαλειου του adslgr, μας βγαζει μια μπαριτσα που αναγραφει το συνολικο ογκο δεδομενων που εχουμε ανεβασει στο forum.

Μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα, γιατι ανεβαζα μικρα αρχειακια καθε φορα.
Αλλα με κατι φωτο 2-3mb η καθε μια, ανεβαινει επικινδυνα η μπαριτσα προς το τελος της. :p
Αυτη η μπαρα συμβολιζει το συνολικο ογκο που επιτρεπεται να ανεβασει το καθε μελος ή ειναι απλα ενδεικτικη? :hmm:

Για να ξερω με τι τροπο θα ανεβαζω καποια φωτο απο εδω και περα.

nnn
20-09-10, 21:41
Είναι ο συνολικός όγκος των συνημένων ως τώρα...

ardi21
20-09-10, 21:41
Να 'στε καλα.

Θελω να μου πειτε, αν θελετε, ποια λαθη παρατηρειται:)

George_Prix να τις κανεις resize πριν τις ανεβασεις για να πιανουν λιγοτερο

aroutis
20-09-10, 21:41
Άρη λυπάμαι, δεν είχα τέτοια πρόθεση. Μάλλον έγινε παρεξήγηση και αφού την αντιλήφθηκαν όπως εσύ άλλοι δύο, ίσως εγώ φταίω που δεν το βλέπω. :(
Κανένα πρόβλημα !

Και μενα μου έκανε εντυπωση το όλο θέμα, εν τέλει δεν έχουμε μιλήσει ούτε μια ουτε 2 φορές στο forum.

Βαλε ντε και καμια photo, ειμαι και γω περίεργος να δω τι τραβάς ;):)

George_Prix
20-09-10, 21:42
Εγώ πάλι (αν και off topic...) προτείνω αυτό :

Πιο on topic δε γινεται... :nono:
Μολις ανοιξα ενα μπουκαλακι κοκκινο κρασι. :drunk:

........Auto merged post: George_Prix πρόσθεσε 0 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Είναι ο συνολικός όγκος των συνημένων ως τώρα...

Υπαρχει οριο ανα χρηστη? :hmm:

Mouse Potato
20-09-10, 21:55
Υπαρχει οριο ανα χρηστη? :hmm:

Υπάρχει και εξαρτάται απ' το rank (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=517987&postcount=15).

ipo
20-09-10, 21:58
Επειδή επιμένετε, ορίστε και μία από εμένα για να ταιριάξει με το κρασί:
http://img696.imageshack.us/img696/6093/steakfs.jpg
:p

Mouse Potato
20-09-10, 21:58
Επειδή επιμένετε, ορίστε και μία από εμένα για να ταιριάξει με το κρασί:
http://img696.imageshack.us/img696/6093/steakfs.jpg
:p

Μπρε αυτό είναι ωμό! :shock:

nnn
20-09-10, 21:59
@George_Prix
Έχεις πολύ όριο ακόμα, πάνω από 80ΜΒ...

George_Prix
20-09-10, 22:07
Επειδή επιμένετε, ορίστε και μία από εμένα για να ταιριάξει με το κρασί:
http://img696.imageshack.us/img696/6093/steakfs.jpg
:p

Μη μου κανεις τετοια, γιατι θα φαω ολοκληρο το monitor.
Μαζι με τη μπριζολα φυσικα. :p

ipo
20-09-10, 22:07
Και μία ακόμα:
77328

ipo
20-09-10, 22:16
Άντε, άλλη μία. :p


77332

George_Prix
20-09-10, 22:19
Ας βαλω και ενα κουκλακι.
Απο τα πιο δυσκολα "θεματα" που εχω φωτογραφισει.
Το τραβηξα πανω απο 50 ποζες και δε μπορουσα να το πετυχω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ακινητο.
Σε αυτη μου εκανε καπως το χατηρι, αλλα και παλι το focus δεν ειναι στο προσωπο οπως θα το ηθελα...

77329

Τελικα αναγκαστηκαμε να το κραταμε δυο ατομα για να το βγαλω πιο καθαρο. :p

77330

mrsaccess
20-09-10, 22:25
Έτσι τα κρατάμε τα γατάκια: http://www.andmarios.com/attachments/adslgr/temp/IMG_6548_cropped.jpeg :twisted:

(την έχω ξαναβάλει παλαιότερα, το ξέρω, επαναλαμβάνομαι :p)

ipo
20-09-10, 22:27
Αν η γάτα σε συμπαθεί, δε χρειάζεται να την κρατήσεις. Ποζάρει μόνη της:



77333

:p

mrsaccess
20-09-10, 22:29
Δεν ποζάρει, φορτίζει τους πυκνωτές για να πετάξει laser από τα μάτια και να σε εξαϋλώσει...
Δεν άκουγες το υψίσυχνο;

aroutis
20-09-10, 22:32
Aντε και ο περίφημος ξανθούλης γάτος (ΤΜ) από μένα (η αδερφή και η θεία μου τον έχουν κάνει τελείως φλούφλη...!!)

aroutis
20-09-10, 22:33
Αν η γάτα σε συμπαθεί, δε χρειάζεται να την κρατήσεις. Ποζάρει μόνη της:



77333

:p
Αυτος δεν ποζάρει καρντια μου, αυτος κάνει aim to attack.. :rofl:

ipo
20-09-10, 22:42
Μία street:


77335

Rama
20-09-10, 22:51
Ζήλεψα :p

harris
20-09-10, 22:57
To γράμμα στον Γιώργο (http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2010/05/letter-to-george.html) :p

Rama
20-09-10, 23:04
Για τον φίλο με την SX200 IS, μιας και έχω την ίδια φωτογραφική για τις νυκτερινές να προτείνω
α) τρίποδο
β) να υποθέτεις οτι η οθόνη στα δείχνει λίγο πιο σκοτεινά από όσο είναι στην πραγματικότητα (εμένα τουλάχιστον έτσι φαίνεται όταν τα βλέπω στο pc)
γ) τραβάς με ανοικτό διάφραγμα (3.4 - άρα χωρίς καθόλου ζουμ). Αυτό το επιβάλεις στην μηχανή γυρνώντας το mode σε Αv ή Manual.
δ) δοκίμασε όταν παίρνεις φωτογραφία με μεγάλο χρόνο έκθεσης να κρατάς την μηχανή με τα δύο χέρια και να ακουμπάς κάπου (τοίχο, τραπέζι ... κάτι). Λένε ότι και το να κρατήσεις την αναπνοή σου γλυτώνει λίγο από το κούνημα - δεν το έχω δοκιμάσει. Η μηχανή btw σε ενημερώνει ότι κινδυνεύεις να βγάλεις κουνημένη φωτογραφία με ένα πορτοκαλί εικονίδιο που εμφανίζεται κατά την εστίαση (όταν δηλαδή έχεις πατήσει το πλήκτρο του κλείστρου μέχρι τη μέση και εστιάζει - "καθαρίζει" η εικόνα).
Το iso βοηθάει αλλά με 400 και πάνω δυστυχώς βάζει πολύ θόρυβο για τα γούστα μου.

Γενικά πάντως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού εγώ εγκατέλειψα την προσπάθεια χωρίς φλας όταν πρόκειται για θέμα που έχει έστω και λίγη κίνηση. Αν το θέμα είναι και μακριά σου ... όπως τα λέει ο Gap ...
Σε full ζουμ με αρκετό φως έχω παρατηρήσει και εγώ ότι χάνει λιγάκι σε sharpness.

Erebos
20-09-10, 23:23
Λένε ότι και το να κρατήσεις την αναπνοή σου γλυτώνει λίγο από το κούνημα

Αυτό είναι μύθος.
Απ' ό,τι ξέρω θεωρητικά στο sniping, αν κρατήσεις την αναπνοή σου αυτόματα αυξάνονται οι καρδιακοί παλμοί και "χοροπηδούν" τα χέρια σε κάθε παλμό.
Το ιδανικό είναι να εκπνέεις αργά και λίγο πριν το τέλος να τραβήξεις τη σκανδάλη.
Αν το googlάρετε θα βρείτε και άλλες παραλλαγές, όπως exhale -> hold breath -> shoot.

aroutis
20-09-10, 23:47
Από τα γενέθλεια της αδερφής μου

(την έπιασα σε περίεργη ... έκφραση :p)

harris
20-09-10, 23:49
Γιατί το τράβηξες έτσι το κορίτσι καλέ; :scared: :p

albatross
20-09-10, 23:50
Από τα γενέθλεια της αδερφής μου

(την έπιασα σε περίεργη ... έκφραση :p)

Φοράει χρωματιστούς φακούς;

George_Prix
20-09-10, 23:57
Φοράει χρωματιστούς φακούς;

Μη γινεσαι αδιακριτος. ;)

aroutis
21-09-10, 00:26
Γιατί το τράβηξες έτσι το κορίτσι καλέ; :scared: :p
Μα έχει πλάκα... μου αρέσουν οι φωτο που πιάνεις τον άλλο σε φάσεις που δε το ξέρει.. :)

........Auto merged post: aroutis πρόσθεσε 1 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Φοράει χρωματιστούς φακούς;
Δεν απαντάμε σε τέτοιες ερωτήσεις .. :whistle:

ipo
21-09-10, 02:01
Από τα γενέθλεια της αδερφής μου

(την έπιασα σε περίεργη ... έκφραση :p)
Εγώ ακόμα βάζω στοίχημα ότι πρόκειται για κάποια κούκλα (σαν Barbie) φωτογραφισμένη με zoom ή από πολύ κοντά. Αν όντως πρόκειται για αδερφή (με το συμπάθιο :p), έχει χρησιμοποιηθεί σωστή απόσταση, ώστε να φαίνονται καλές οι αναλογίες του προσώπου (μύτη, αυτιά, κλπ). Οπότε είτε τηλεφακός, είτε crop, είτε συνδυασμός των δύο. Αλλά μας τα χαλάει στην έκφραση που δε δίνει ένα λεπτό χαμόγελο και ένα πιο φυσικό (μη γουρλωμένο) βλέμμα. ...αν δεν είναι κούκλα όλα αυτά. :p

Mouse Potato
21-09-10, 02:05
Από τα γενέθλεια της αδερφής μου

(την έπιασα σε περίεργη ... έκφραση :p)

:worthy:

Too good to be true όμως... :whistle:

Erebos
21-09-10, 02:19
Ένα tutorial για την τεχνική Brenizer, την οποία πρώτη φορά την ακούω και μου άρεσε πολύ:
http://blog.buiphotography.com/2009/07/the-brenizer-method-explained-with-directions/

ipo
21-09-10, 02:53
Ένα tutorial για την τεχνική Brenizer, την οποία πρώτη φορά την ακούω και μου άρεσε πολύ:
http://blog.buiphotography.com/2009/07/the-brenizer-method-explained-with-directions/
Η πρώτη φωτογραφία (http://blog.buiphotography.com/wp-content/uploads/2009/07/ryan-brenizer-method-900x641.jpg), από τον εφευρέτη της τεχνικής, μου αρέσει πάρα πολύ. Οι άλλες δε με εντυπωσιάζουν.

Μερικές σκέψεις πάνω στην τεχνική:

Κάποιοι φωτογράφοι θα σου πουν, ότι αυτή η τεχνική είναι "σκοτεινοθαλαμιά" ή "photoshopιά" και όχι φωτογραφία. Οι ίδιοι υποστηρίζουν ότι φωτογραφία είναι ό,τι αποτυπώνει ο φακός της μηχανής. Το τελευταίο όμως συχνά απέχει από την πραγματικότητα. Για παράδειγμα το μάτι μας (σε συνδυασμό με το μυαλό) πρακτικά λειτουργεί ως τηλεφακός με χαμηλό βάθος πεδίου, αλλά με εύρος περιφερειακής όρασης που θυμίζει ευρυγώνιο (χωρίς όμως να έχει την ευκρίνειά του στις άκρες), ενώ η πραγματική γωνία αντιστοιχεί σε φακό 50mm.

Ούτε η καμπύλωση του ευρυγώνιου φακού αποτελεί πραγματικότητα, ούτε το χαμηλό βάθος πεδίου του τηλεφακού, ούτε το πλήρες του ευρυγώνιου.

Λίγο η συνένωση φωτογραφιών στο photoshop, λίγο το dynamic range (ή απλώς exposure), νομίζω ότι η τεχνική ξεφεύγει από τα αυστηρά όρια της φωτογραφίας, τα οποία προσωπικά δεν υποστηρίζω. Σκέφτομαι λοιπόν:

Γιατί λοιπόν κάποιος να μπει στον κόπο να τραβήξει 30 φωτογραφίες και να τις συνενώσει στο photoshop, με την απαίτηση μάλιστα για μικρό πολύ φωτεινό τηλεφακό και να μη βγάλει την ίδια φωτογραφία με μικρό ευρυγώνιο (π.χ. 28mm), με τον οποίο θα επιτύχει ακόμα πιο απότομη προοπτική και επομένως ξεχώρισμα του κυρίως θέματος; Παίρνει κατόπιν το προϊόν, το περνάει στο photoshop, επιλέγει το μοντέλο του, αντιστρέφει την επιλογή και τη θολώνει. Αφού το θόλωμα είναι έτσι κι αλλιώς τεχνητό με τον τηλεφακό, ενώ το photoshop επιστρατεύεται τελικά, γιατί να μην το κάνει εξ αρχής με το photoshop; Το βαθμιαίο θόλωμα επιτυγχάνεται χονδροειδώς ψηφιακά και η τέλεια έκθεση σκοτεινών σημείων με dynamic exposure.

aroutis
21-09-10, 09:03
Εγώ ακόμα βάζω στοίχημα ότι πρόκειται για κάποια κούκλα (σαν Barbie) φωτογραφισμένη με zoom ή από πολύ κοντά. Αν όντως πρόκειται για αδερφή (με το συμπάθιο :p), έχει χρησιμοποιηθεί σωστή απόσταση, ώστε να φαίνονται καλές οι αναλογίες του προσώπου (μύτη, αυτιά, κλπ). Οπότε είτε τηλεφακός, είτε crop, είτε συνδυασμός των δύο. Αλλά μας τα χαλάει στην έκφραση που δε δίνει ένα λεπτό χαμόγελο και ένα πιο φυσικό (μη γουρλωμένο) βλέμμα. ...αν δεν είναι κούκλα όλα αυτά. :p
Eμ με έπιασες. Για αυτό ακριβώς τη πήρα (με τον 50-200) , τονίζοντας τη γεωμετρία των χαρακτηριστικών του προσώπου, δίνοντας ένα barbie look.. ;)

Επίσης, για μένα όλα τα λεφτά ήταν ακριβώς αυτή η έκφραση!

Επειδή δε, ίσως να νομίζετε ότι πρόκειται για κούκλα, όριστε και μία ακόμα :p

aroutis
21-09-10, 09:03
:worthy:

Too good to be true όμως... :whistle:
Eπιμένεις; :rofl:

George_Prix
21-09-10, 10:18
Eμ με έπιασες. Για αυτό ακριβώς τη πήρα (με τον 50-200) , τονίζοντας τη γεωμετρία των χαρακτηριστικών του προσώπου, δίνοντας ένα barbie look.. ;)

Επίσης, για μένα όλα τα λεφτά ήταν ακριβώς αυτή η έκφραση!

Επειδή δε, ίσως να νομίζετε ότι πρόκειται για κούκλα, όριστε και μία ακόμα :p

Εχουμε και λεμε...

1) Τα λουλουδια στα λουλουδια. (ντεμοντε ρητο αλλα επιβαλεται στην περιπτωση μας).
2) Ειναι Σκορπιος (βλεπε δακτυλιδι). Αν και δεν πιστευω στα ζωδια, λεγεται οτι ειναι το πιο σεξουαλικο απο ολα. Ρε λετε να αρχισω να πιστευω τωρα στα γεραματα?
3) Επειδη το κοριτσι πιστευει στο ματι, εχει φροντισει να μην το ματιαζουνε με το καταληλο μενταγιον. Θα την εχει πατησει πολλες φορες φαινεται.
4) Οσοι ειναι στη λιστα των φιλων σου, παρακολουθουν φανατικα Formula 1 και εχουν στην υπογραφη τους κατι σχετικο με τη Ferrari, εχουν καποιο πλεονεκτημα στο να της πεις μια καλη κουβεντα για το ατομο τους?

ΥΓ1. Αρη περιμενεις πραγματικα να σου πουμε για το φωτισμο της φωτογραφιας σου και να σε ρωτησουμε για τον φακο, την ταχυτητα και το διαφραγμα που χρησιμοποιησες? :p
ΥΓ2. Παλι καλα που δεν ειναι η γυναικα μου στο forum για να διαβασει αυτο το μηνυμα. :lol:

nnn
21-09-10, 10:31
Κούκλα η αδελφή βλέπω :oneup:

aroutis
21-09-10, 10:42
Εχουμε και λεμε...

1) Τα λουλουδια στα λουλουδια. (ντεμοντε ρητο αλλα επιβαλεται στην περιπτωση μας).
2) Ειναι Σκορπιος (βλεπε δακτυλιδι). Αν και δεν πιστευω στα ζωδια, λεγεται οτι ειναι το πιο σεξουαλικο απο ολα. Ρε λετε να αρχισω να πιστευω τωρα στα γεραματα?
3) Επειδη το κοριτσι πιστευει στο ματι, εχει φροντισει να μην το ματιαζουνε με το καταληλο μενταγιον. Θα την εχει πατησει πολλες φορες φαινεται.
4) Οσοι ειναι στη λιστα των φιλων σου, παρακολουθουν φανατικα Formula 1 και εχουν στην υπογραφη τους κατι σχετικο με τη Ferrari, εχουν καποιο πλεονεκτημα στο να της πεις μια καλη κουβεντα για το ατομο τους?

ΥΓ1. Αρη περιμενεις πραγματικα να σου πουμε για το φωτισμο της φωτογραφιας σου και να σε ρωτησουμε για τον φακο, την ταχυτητα και το διαφραγμα που χρησιμοποιησες? :p
ΥΓ2. Παλι καλα που δεν ειναι η γυναικα μου στο forum για να διαβασει αυτο το μηνυμα. :lol::rofl::rofl::rofl::rofl:
Eιναι σκορπιος και damn proud of it. Πιστευει στο μάτι μέχρι αηδίας (και πως να μη πιστεύει...)...

Θα της έλεγα μια καλή κουβέντα (ειναι και ελεύθ...oh wait!) αλλά το χάλασες, παντρεμένος, δεν κάνει.. :rofl:

Κοίτα, από τη στιγμή που κάποιοι δεν δίνουν φωτό για την φίλη τους την ιταλίδα, ε, σκέφτηκα να βάλω κάτι να ομορφήνει το thread.. :p

........Auto merged post: aroutis πρόσθεσε 2 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κούκλα η αδελφή βλέπω :oneup:
Nαι ρε γμτ, και πολύ μπελάς ώρες ώρες :p

nnn
21-09-10, 10:48
ο μεγάλος αδελφός πρέπει να καθαρίζει :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.