PDA

Επιστροφή στο Forum : πιστοποιητικο ασφαλειας



interman
09-06-09, 03:26
Γεια σας, εχω ενα μπερδεμα.Οταν προσπαθω να μπω σε τοποθεσιες που χρησιμοποιουσα στο παρελθον οπως yahoo-email,paypal μου βγαζει τωρα τελευταια και μονο στον δικο μου υπολογιστη προειδοποιησεις οτι το πιστοποιητικο ασφαλειας δεν ειναι εγκυρο και εχει ληξει και εχω την επιλογη να τις παρακαμψω πατωντας την εξαιρεση.
Εχετε ιδεα τι συμβαινει γιατι ανυσηχω.

sdikr
09-06-09, 03:28
Γεια σας, εχω ενα μπερδεμα.Οταν προσπαθω να μπω σε τοποθεσιες που χρησιμοποιουσα στο παρελθον οπως yahoo-email,paypal μου βγαζει τωρα τελευταια και μονο στον δικο μου υπολογιστη προειδοποιησεις οτι το πιστοποιητικο ασφαλειας δεν ειναι εγκυρο και εχει ληξει και εχω την επιλογη να τις παρακαμψω πατωντας την εξαιρεση.
Εχετε ιδεα τι συμβαινει γιατι ανυσηχω.


Στο yahoo, Καθώς και στο paypal δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, αν στο κάνουν εκεί απλά ΜΑΚΡΙΑ!!

Αν στο κάνει σε αλλές σελίδες που δεν είναι τόσο σημαντικές τότε μπορεί απλά να το ξεχάσαν.

Δες την ημερομηνία στον υπολογιστή αν είναι σωστή.

Ακόμα τι browser έχεις;

*αν και μάλλον είναι firefox, πάνε στο c:\documents and settings\"το ονόμα του χρήστης σου"\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\"blah blah"\
και σβήσε το cert8.db (κάνε και ενα αντίγραφο πριν)

interman
09-06-09, 03:40
Λοιπον η ημερομηνια στον Η/Υ ειναι λαθος πως εγινε αυτο δεν ξερω.
Εχω mozila firefox.
Στις σελιδες που ανεφερα δυστηχως εχω ηδη μπει ελπιζω να μην μου βγει σε κακο η βιασινη
μου αυτη.Οσο για την διαδικασια που λες θα το κοιταξω.Ευχαριστω:worthy:

sdikr
09-06-09, 03:46
Λοιπον η ημερομηνια στον Η/Υ ειναι λαθος πως εγινε αυτο δεν ξερω.
Εχω mozila firefox.
Στις σελιδες που ανεφερα δυστηχως εχω ηδη μπει ελπιζω να μην μου βγει σε κακο η βιασινη
μου αυτη.Οσο για την διαδικασια που λες θα το κοιταξω.Ευχαριστω:worthy:

Μάλλον για αυτό σου βγάζει το μήνυμα και λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα

interman
09-06-09, 13:57
Πραγματι αυτο ηταν:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.