PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχετε "φάει" έστω και μια φορά κλήση για παράβαση του ΚΟΚ;



Σελίδες : 1 [2] 3 4

imr
10-06-09, 10:37
Οδηγαω 7χρονια και εχω φαει μονο 1 κληση δημοτικης αστυνομιας για παρκαρισμα (Δεν θα πω κατι για την δημοτικη αστυνομια γιατι θα γινω πολυ κακος :( )

Παντως δεν ξερω πως τα εχω καταφερει αλλα ουτε καν με εχουν σταματησει τοσο καιρο σε μπλοκο!Θυμαμαι σιγουρα πανω απο 5 φορες ενω πηγαινω με +40χλμ/ω απο το οριο (καθυστερημενα ορια ,γενικα δεν τρεχω) αλλα παντα σταματαγαν τον μπροστινο :p

Επισης μου εχουν χαρισει αλκοτεστ :), ειχα πιει κανα 2 ποτακια, και ημουν λιγακι πανω απο το οριο(οχι μεθυσμενος φυσικα, αλλα κατι εγραψε το μηχανημα :p), πολυ γαματοι οι συγκεκριμενοι, μπορουσαν να μου ριξουν καλο προστιμο αλλα με αφησαν :D

manoulamou
10-06-09, 16:01
Καποτε ειχε αποδυναμωθει το ενθετο της Ελευθεροτυπιας για τα PC
επειδη καποιοι καλοι αστυνομικοι πιστευοντας πως "ε και τι εγινε ενα ποτακι ηπιαν τα καημενα τα παιδια"
τους αφησαν να οδηγησουν (ισως επαιξε ρολο και το επαγγελμα)
αφου τους ειχαν σταματησει για αλκοτεστ! Τα 4 ατομα σκοτωθηκαν λιγο μετα...
Αλκοολ και οδηγηση δεν πανε ποτέ μαζι!!! Ακομη κι αν θεωρειτε πως ειστε νηφαλιοι
σκεφτειτε λιγο τους συνεπιβατες σας ή τους απεναντι που δεν φταινε σε τιποτε.

seabass
10-06-09, 16:10
ΝΑΙ, τόσα χρόνια οδηγός. Το 80% δίκαια! Αλλά πέρσι "έφαγα" μια άδικη, είχα τους προβολείς ομίχλης, στο σημείο του "μπλόκου" δεν είχε ομίχλη, αλλά 1 χιλ. πριν είχε! :(

and64
10-06-09, 16:24
ΝΑΙ, τόσα χρόνια οδηγός. Το 80% δίκαια! Αλλά πέρσι "έφαγα" μια άδικη, είχα τους προβολείς ομίχλης, στο σημείο του "μπλόκου" δεν είχε ομίχλη, αλλά 1 χιλ. πριν είχε! :(

Eγραψε αστυνομικός στην Ελλάδα άνθρωπο για προβολείς ομίχλης;;;;;;;;:stunned: Εντυπωσιάστηκα τωρα:crazy:

markos26
10-06-09, 16:59
Μετα πο 32 χρονια οδηγησης και 2-3 εκατομυρια χιλιομετρα, ε, νομιζω, οτι δικαιουμαι 2-3 κλησεις.

Η πρωτη για παρκαρισμα νυχτα σε ενα χωριο(!) της ορεινης Φωκιδας. Με γλυτωσε ο φιλος τον οποιο ειχα παει επισκεψη

Η δευτερη για "πατημα" διπλης γραμμης στον δρομο Θηβας-Λειβαδιάς

Η τρίτη για ταχυτητα ( 133 Km/h ) πριν τα διοδια στο Μπογιάτι. ( Πως γινεται και παντοτε η ταχυτητα που σε γραφουν ειναι 10 % + 1 πάνω απο το οριο δεν το καταλαβα ποτε. )

Α, και μια ακομη για ταχυτητα στον περιφεριακο του Ορχομενου. Φτηνα την γλυτωσα. Δεν εγραψε ο καλος τροχονομος ακριβως ποσο ετρεχα, θα μου ειχαν παρει και το σω@@@κο :p

Τωρα εβαλα μυαλο, και δεν τρεχω.

Καλα δεν ειναι ???? :p

RyDeR
10-06-09, 17:02
Εγώ έχω το δίπλωμα (ακόμη δεν πήρα την κάρτα) εδώ και 2 εβδομάδες περίπου... Καμία παράβαση μέχρι τώρα. :p

Εντάξει πάντως μπορούσα να είχα αρκετές καθώς οδηγάω 4-5 χρόνια... :)

psolord
10-06-09, 17:05
Μετά από κάποια χρόνια εμπειρίας στο τιμόνι το απόγευμα έφαγα μια κλήση για παράνομη στάθμευση (δυστυχώς εν αγνοία μου υπήρχε μια ταμπέλα πολύ μακριά και πολλά αραγμένα αυτοκίνητα).

Έτσι είπα να δημιουργήσω αυτή τη δημοσκόπηση... Κυρίες/κύριοι, τις εμπειρίες σας! :rolleyes:

ΥΓ1: Περιλαμβάνονται και κλήσεις της δημοτικής αστυνομίας
ΥΓ2: Η δημοσκόπηση είναι ονομαστική

Έπρεπε να του πεις:

"Κύριε αστυνόμε μή με γράφεις γιατι μου κολλάει το PC αυτές τις μέρες και δεν είμαι στα καλά μου!"

Μπορεί να έπεφτες σε αστυνόμο geek και να σε καταλάβαινε!:lol:

Σοβαρά τώρα, έχω φάει και εγώ μία για παράνομο παρκάρισμα στη Συγγρού! Τίποτα άλλο.

Μου χάρισαν και ένα χαζοκόκκινο-πεζοφάναρο μια φορά κάτι παλικάρια, να'ναι καλά τα παιδιά! Άναψε το ρημάδι όταν είχα φτάσει κάτω απο το φανάρι και είχε κίνηση και προχωρούσα σιγά σιγά....! Εκεί στο 1ο Λυκειο Περιστερίου απέναντι απο το Mymarket...ξέρεις. Ε άμα με έγραφαν θα ήταν άδικο!

giwrgosth
10-06-09, 17:07
Πάνω από δέκα. Δύο για παρκάρισμα (άδικες 100%!) και οι υπόλοιπες (δίκαιες 100%!) για ταχύτητα. Ευτυχώς που πάντα τα όργανα μου τη χάριζαν, ίσως γιατί παραδεχόμουν ότι έτρεχα και δεν τους έγλυφα και με έγραφαν για χαμηλότερη ταχύτητα από την κανονική και έτσι δεν έχω πόντους και αυτόφορα!

Mouse Potato
10-06-09, 17:12
Έπρεπε να του πεις:

"Κύριε αστυνόμε μή με γράφεις γιατι μου κολλάει το PC αυτές τις μέρες και δεν είμαι στα καλά μου!"

Μπορεί να έπεφτες σε αστυνόμο geek και να σε καταλάβαινε!:lol:

Μωρέ άμα τον προλάβαινα δεν θα με είχε γράψει... :cool:


Σοβαρά τώρα, έχω φάει και εγώ μία για παράνομο παρκάρισμα στη Συγγρού! Τίποτα άλλο.

Μου χάρισαν και ένα χαζοκόκκινο-πεζοφάναρο μια φορά κάτι παλικάρια, να'ναι καλά τα παιδιά! Άναψε το ρημάδι όταν είχα φτάσει κάτω απο το φανάρι και είχε κίνηση και προχωρούσα σιγά σιγά....! Εκεί στο 1ο Λυκειο Περιστερίου απέναντι απο το Mymarket...ξέρεις. Ε άμα με έγραφαν θα ήταν άδικο!

Got it!

tsigarid
10-06-09, 17:16
2 κλήσεις στο ενεργητικό μου: Η μία για οδήγηση ανάποδα σε μονόδρομο (όταν ήμουνα φοιτητής, έβαλα μυαλό μετά, μην κάνετε τέτοιες μαλ......)

Η δεύτερη είναι τέλεια! Γύρναγα από Παρίσι προς Αθήνα οδικώς (μέσω Ιταλίας), με το αυτοκίνητο ΠΙΤΑ στα πράγματα, ούτε καρφίτσα δεν χώραγε μέσα. Στα διόδια μετά τον Ισθμό με σταματάει περιπολικό και μου δίνει κλήση για υπερφορτωμένο αμάξι. Μου λέει επίσης ότι δεν έχω περάσει ΚΤΕΟ, αλλά μου το χαρίζει (χωρίς παρακάλια, χωρίς τίποτα, με συμπάθησε φαίνεται :p). Με ρώτησε από που έρχομαι τόσο φορτωμένος... Έπρεπε να δείτε τη φάτσα του μόλις του είπα "από Παρίσι" :rofl:

markos26
10-06-09, 17:20
"Κύριε αστυνόμε μή με γράφεις γιατι μου κολλάει το PC αυτές τις μέρες και δεν είμαι στα καλά μου!"

" Στη μανα σου το ειπες ? " :p

giwrgosth
10-06-09, 17:21
Α, και μια ακομη για ταχυτητα στον περιφεριακο του Ορχομενου. Φτηνα την γλυτωσα. Δεν εγραψε ο καλος τροχονομος ακριβως ποσο ετρεχα, θα μου ειχαν παρει και το σω@@@κο :p
Στο γνωστό σημείο, ε? Έπεσα και εγώ εκεί σε καλό τροχονόμο που με έγραψε για... ζώνη! Έκανε πως δεν είδε τα 160, γιατί αν τα έβλεπε ακόμη μέσα θα ήμουν :p Πέρα από την πλάκα δεν θα είχε και άδικο! Την καφρίλα μου θα έπρεπε να την πληρώσω.

markos26
10-06-09, 17:31
Έκανε πως δεν είδε τα 160, γιατί αν τα έβλεπε ακόμη μέσα θα ήμουν

Εμ και συ το παρακανες. Ξεπερασες το οριο 3 φορες + 10 Km/h.
Ενω εγω μονο με 130 ετρεχα ( 2 φορες το οριο + 30 ) :p:p:p

ΥΓ . Μηπως πεσαμε στο ιδιο καλό παιδί ??

manicx
10-06-09, 17:45
- 1 γιατί πήγαινα με 100 σε δρόμο με όριο 90 (κλήση λόγω πινακίδων από γειτονική πόλη => στόχος για κλήση)
- 1 γιατί πήγαινα με 120 σε δρόμο με 80. Κλήση μικρή (δεν θυμάμαι ποσό) γιατί απλά βγήκα εκτός αυτοκινήτου και παραδέχθηκα χωρίς πολλά ότι έκανα βλακεία.
- 1 γιατί σε αλκοοτέστ τον Δεκ του 01 με βρήκαν με 0.265 με όριο το 0.250 (26500 δρχ πρόστιμο) καθώς είχα πιει 2 ποτά.

Big Lebowski
10-06-09, 19:21
Πάνω που πήγα να γράψω πως δεν διάβασα ούτε μια κλήση για αλκοόλ ήρθε ο manicx να με διαψεύσει... Έχω φάει και εγώ μία για αλκοόλ, πριν δυο χρόνια στο κέντρο της Αθήνας... στο άγαλμα του Κολοκοτρώνη. Απ'ότι θυμάμαι το αλκοολόμετρο έγραψε 0.4 και το πρόστιμο ήταν καμιά 200αρα ευρώ.
Με είχαν γράψει 2 φορές στη Ζυρίχη, στο διάστημα μιας εβδομάδος που έμεινα εκεί. Μία για παρκάρισμα - έχει παρκόμετρα εκεί- και μία για ταχύτητα, πήγαινα με 64 χιλιόμετρα αργά τη νύχτα και το όριο ήταν 50....... Εννοείται πως δεν τις πλήρωσα.
Έχω και 3 κλήσεις για παρκάρισμα από τη δημοτική αστυνομία. Εννοείται πως δεν τις έχω πληρώσει και ούτε πρόκειται...

and64
10-06-09, 19:29
.
Με είχαν γράψει 2 φορές στη Ζυρίχη, στο διάστημα μιας εβδομάδος που έμεινα εκεί. Μία για παρκάρισμα - έχει παρκόμετρα εκεί- και μία για ταχύτητα, πήγαινα με 64 χιλιόμετρα αργά τη νύχτα και το όριο ήταν 50.......

Όπως δεν πλήρωσα και εγώ την κλήση για παράνομο παρκάρισμα στο Παρίσι έχοντας αυτοκίνητο με πινακίδες Βελγίου...

tsigarid
10-06-09, 20:08
Σωστά, έχω και εγώ μία κλήση που δεν πλήρωσα ποτέ για παράνομο παρκάρισμα στην Κροατία...

john dubi
10-06-09, 20:17
Στην Ελλαδα εχω φαει για (1)ΚΤΕΟ,(1)Αντιθετα σε μονοδρομο!,(Δεν θυμαμαι)κρανος
Στην Ελβετια μια :) γιατι αντι για 50 χλμ πηγαινα με 63!

duende
10-06-09, 20:30
ποτε μεχρι τωρα, αλλα και να φαμε, τι θα κανουμε, θα πεθανουμε? :)

Siba
10-06-09, 20:43
Νιώθω βρέφος μπροστά στους βετεράνους :redface:

@Siba έχεις ξεσηκώσει τις γειτονιές μας (βλ info μου) απ' ότι βλέπω :p


:oops: :whistle:

stratus
10-06-09, 21:24
To ετος 2002 πηγαινα στα Σπατα για μαθημα.Ειχε ανοιξει η εισοδος των Σπατων οταν πηγαινες προς Βενιζελος αλλα οχι η εξοδος απο Σπατα προς Ελευσινα,οποτε για να φυγω απο Σπατα εκανα οπισθεν στην εισοδο για Σπατα απο Βενιζελος.Αυτο το εκανα για κανενα τριμηνο μεχρι που πανω στην οπισθεν επεσα σε ενα περιπολικο.

xmperop1
10-06-09, 21:31
1 κλήση για παράνομο παρκάρισμα στην Καλλιθέα το 1982 ( αλλήθεια που επιτρέπεται?) και δεν ξαναψώνισα ούτε τσιγάρα από αυτή τη πόλη.
1 κλήση για υπερβολική ταχύτητα στον νέο δρόμο Τριπόλεως-Κορίνθου άδικη γιατί ενώ πήγαινα με 100 στην δεξιά και στην αριστερή γινόταν πάρτυ μου είπανε ότι έτρεχα με 130 άρα οι υπόλοιποι τρέχανε με 160 κ.λ.π. ψάξε βρες.
1 κλήση για παράνομο παρκάρισμα το 1992 στην Ηγουμενίτσα μόλις είχα φτάσει στην πόλη και στο ξενοδοχείο και καπάκι αναχώρηση από το ξενοδοχείο ( και βρήτε τα με την τροχαία) αυτοί χάσανε και να χαίρονται την πόλη τους.
1 κλήση για παράνομο παρκάρισμα στον Πειραιά από την Τροχαία.
4-5 κλήσεις στον Πειραιά για παράνομο παρκάρισμα από την τροχαία με το υπηρεσιακό.
4-5 κλήσεις στον Πειραιά για παράνομο παρκάρισμα από την δημοτική αστυνομία με το υπηρεσιακό.
3 φορές αφαίρεση πινακίδων από την τροχαία με το υπηρεσιακό.
Α και δεν έχω αφήσει ούτε σεντ στον Πειραιά άλλωστε βγάζουν από αλλού.

tsigarid
10-06-09, 21:43
1 κλήση για παράνομο παρκάρισμα στην Καλλιθέα το 1982 ( αλλήθεια που επιτρέπεται?) και δεν ξαναψώνισα ούτε τσιγάρα από αυτή τη πόλη.
1 κλήση για υπερβολική ταχύτητα στον νέο δρόμο Τριπόλεως-Κορίνθου άδικη γιατί ενώ πήγαινα με 100 στην δεξιά και στην αριστερή γινόταν πάρτυ μου είπανε ότι έτρεχα με 130 άρα οι υπόλοιποι τρέχανε με 160 κ.λ.π. ψάξε βρες.
1 κλήση για παράνομο παρκάρισμα το 1992 στην Ηγουμενίτσα μόλις είχα φτάσει στην πόλη και στο ξενοδοχείο και καπάκι αναχώρηση από το ξενοδοχείο ( και βρήτε τα με την τροχαία) αυτοί χάσανε και να χαίρονται την πόλη τους.
1 κλήση για παράνομο παρκάρισμα στον Πειραιά από την Τροχαία.
4-5 κλήσεις στον Πειραιά για παράνομο παρκάρισμα από την τροχαία με το υπηρεσιακό.
4-5 κλήσεις στον Πειραιά για παράνομο παρκάρισμα από την δημοτική αστυνομία με το υπηρεσιακό.
3 φορές αφαίρεση πινακίδων από την τροχαία με το υπηρεσιακό.
Α και δεν έχω αφήσει ούτε σεντ στον Πειραιά άλλωστε βγάζουν από αλλού.

Έχεις σκεφτεί ποτέ να παρκάρεις νόμιμα; :p

iloxos
10-06-09, 22:15
1.κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 205. βλέπουν την 8αρα - έτρεχα να προλάβω το αεροπλάνο - χαιρετάνε, κλήση 17 ευρώ και έφυγα.
2. κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 170 στην ακράτα - πήγαινα να "προλάβω" τον παππού μου. 150Ε μετά απο εξηγείσεις και 75Ε τελικά πληρωμένα.

0 τρακες, 1,500,000 χλμ στα 13 χρόνια.

μακάρι να με πάει έτσι.

ΥΓ έχω και το ρεκόρ τελικής με ερπυστριοφόρο 15τονο= κατηφόρα 115χιλ σε μαλακό χώμα.:worthy:

BlindG
10-06-09, 22:21
1.κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 205. βλέπουν την 8αρα - έτρεχα να προλάβω το αεροπλάνο - χαιρετάνε, κλήση 17 ευρώ και έφυγα.
2. κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 170 στην ακράτα - πήγαινα να "προλάβω" τον παππού μου. 150Ε μετά απο εξηγείσεις και 75Ε τελικά πληρωμένα.

0 τρακες, 1,500,000 χλμ στα 13 χρόνια.

μακάρι να με πάει έτσι.

ΥΓ έχω και το ρεκόρ τελικής με ερπυστριοφόρο 15τονο= κατηφόρα 115χιλ σε μαλακό χώμα.:worthy:

Έχεις σκεφτεί ποτέ να κονταροχτυπηθείς με τον Chuck Norris? :hmm:
Όχι τίποτε άλλο, μπορεί να είχε ενδιαφέρον η μονομαχία... :what:

iloxos
10-06-09, 22:26
μπαααα είμαι πολύ λαπάς μπροστά στον θεό τυφλέ :rofl:

ΥΓ άμα μεγαλώσεις να πάρεις alfa romeo:lock:

hellenicsun
10-06-09, 22:27
μπαααα είμαι πολύ λαπάς μπροστά στον θεό τυφλέ :rofl:

ΥΓ άμα μεγαλώσεις να πάρεις alfa romeo:lock:

:worthy::respekt::worthy:

WAntilles
10-06-09, 22:28
1.κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 205. βλέπουν την 8αρα - έτρεχα να προλάβω το αεροπλάνο - χαιρετάνε, κλήση 17 ευρώ και έφυγα.
2. κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 170 στην ακράτα - πήγαινα να "προλάβω" τον παππού μου. 150Ε μετά απο εξηγείσεις και 75Ε τελικά πληρωμένα.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα, που ενδιαφέρεται για την ασφάλεια των πολιτών της, θα σε είχαν πάει μέσα, και θα σου είχαν αφαιρέσει το δίπλωμα οδήγησης δια βίου.

hellenicsun
10-06-09, 22:31
Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα, που ενδιαφέρεται για την ασφάλεια των πολιτών της, θα σε είχαν πάει μέσα, και θα σου είχαν αφαιρέσει το δίπλωμα οδήγησης δια βίου.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα αυτές οι ταχύτητες είναι απολύτως επιτρεπτές σε Ε.Ο.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα η υπερβολική (για εμάς) ταχύτητα δεν αποτελεί πρόβλημα λόγω υποδομής και εκπαίδευσης.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα το δίπλωμα δίδεται αφού ο μαθητής έχει εξεταστεί σε όλες τις συνθήκες οδήγησης, ακόμη και στο τρέξιμο!

BlindG
10-06-09, 22:33
ΥΓ άμα μεγαλώσεις να πάρεις alfa romeo:lock:

Δε μου χρειάζεται :nono:
Με το Cadet του '72 με καινούριο σασί, ενισχυμένο αμάξωμα, 8κυλινδρo audi turbo κινητήρα και τα brebo για να σταματάμε να μη μας γράφουν σε μπλόκα, βάζω κάτω οτι κυκλοφορεί στο μπουρνάζι ;)

iloxos
10-06-09, 22:36
Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα, που ενδιαφέρεται για την ασφάλεια των πολιτών της, θα σε είχαν πάει μέσα, και θα σου είχαν αφαιρέσει το δίπλωμα οδήγησης δια βίου.

σε ιταλία πήγαινα ακόμα πιο γρήγορα με ένα rover 620.
όπως είπα wan δεν έχω τρακάρει ποτέ. δεν πίνω, δεν τρέχω όταν είναι μέρα ή έχει κόσμο , ποτέ όταν είμαι κουρασμένος και πάντα μα πάντα τσεκάρω πριν το αμάξι μου.

στη 2η περίπτωση -λόγω οτι ήμουν σοκαρισμένος- ίσα που πάταγα στη μέση το γκάζι. ξέρω που και πότε τα αντανακλαστικά μου είναι 100%.

hellenicsun
10-06-09, 22:38
Δε μου χρειάζεται :nono:
Με το Cadet του '72 με καινούριο σασί, ενισχυμένο αμάξωμα, 8κυλινδρo audi turbo κινητήρα και τα brebo για να σταματάμε να μη μας γράφουν σε μπλόκα, βάζω κάτω οτι κυκλοφορεί στο μπουρνάζι ;)

..και λογικό είναι αφού μιλάμε για μια ιδιαίτερη μετατροπή/βελτίωση.

Αλλά, άλλο πράγμα οι Alfa Romeo! :respekt:

tsigarid
10-06-09, 22:38
Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα αυτές οι ταχύτητες είναι απολύτως επιτρεπτές σε Ε.Ο.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα η υπερβολική (για εμάς) ταχύτητα δεν αποτελεί πρόβλημα λόγω υποδομής και εκπαίδευσης.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα το δίπλωμα δίδεται αφού ο μαθητής έχει εξεταστεί σε όλες τις συνθήκες οδήγησης, ακόμη και στο τρέξιμο!

Αν μιλάς για τη Γερμανία, αυτές οι ταχύτητες είναι επιτρεπτές σε ορισμένα σημεία της ΕΟ μόνο (μακριά από κατοικημένες περιοχές). Όλες οι υπόλοιπες χώρες της ΕΕ την κράζουν παρόλα αυτά, κυρίως για περιβαλλοντικούς λόγους.

WAntilles
10-06-09, 22:44
Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα αυτές οι ταχύτητες είναι απολύτως επιτρεπτές σε Ε.Ο.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα η υπερβολική (για εμάς) ταχύτητα δεν αποτελεί πρόβλημα λόγω υποδομής και εκπαίδευσης.

Σε προηγμένη-οργανωμένη χώρα το δίπλωμα δίδεται αφού ο μαθητής έχει εξεταστεί σε όλες τις συνθήκες οδήγησης, ακόμη και στο τρέξιμο!


σε ιταλία πήγαινα ακόμα πιο γρήγορα με ένα rover 620.
όπως είπα wan δεν έχω τρακάρει ποτέ. δεν πίνω, δεν τρέχω όταν είναι μέρα ή έχει κόσμο , ποτέ όταν είμαι κουρασμένος και πάντα μα πάντα τσεκάρω πριν το αμάξι μου.

στη 2η περίπτωση -λόγω οτι ήμουν σοκαρισμένος- ίσα που πάταγα στη μέση το γκάζι. ξέρω που και πότε τα αντανακλαστικά μου είναι 100%.

Επιτρέψτε σε κάποιον που είναι Πολ. Μηχανικός με ειδικότητα Συγκοινωνιολόγου, και επομένως γνωρίζει επακριβώς και με λεπτομέρεια πώς σχεδιάζονται οι οδοί (γεωμετρικά χαρακτηριστικά, κλίσεις, ορατότητες, ταχύτητες κλπ.) να γνωρίζει το θέμα δεκάδες φορές πιο ενδελεχώς από εσάς.

hellenicsun
10-06-09, 22:45
Επιτρέψτε σε κάποιον που είναι Πολ. Μηχανικός με ειδικότητα Συγκοινωνιολόγου, και επομένως γνωρίζει επακριβώς και με λεπτομέρεια πώς σχεδιάζονται οι οδοί (γεωμετρικά χαρακτηριστικά, κλίσεις, ορατότητες, ταχύτητες κλπ.) να γνωρίζει το θέμα δεκάδες φορές πιο ενδελεχώς από εσάς.

Εξήγησε μας λοιπόν. Αλλά μη μου μιλήσεις για την επικινδυνότητα των Ελληνικών Ε.Ο. καθώς αναφέρθηκες καθαρά στη ταχύτητα.

sdikr
10-06-09, 22:46
1.κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 205. βλέπουν την 8αρα - έτρεχα να προλάβω το αεροπλάνο - χαιρετάνε, κλήση 17 ευρώ και έφυγα.
2. κληση για υπερβολική στην εθνική πάτρα αθήνα με 170 στην ακράτα - πήγαινα να "προλάβω" τον παππού μου. 150Ε μετά απο εξηγείσεις και 75Ε τελικά πληρωμένα.

0 τρακες, 1,500,000 χλμ στα 13 χρόνια.

μακάρι να με πάει έτσι.

ΥΓ έχω και το ρεκόρ τελικής με ερπυστριοφόρο 15τονο= κατηφόρα 115χιλ σε μαλακό χώμα.:worthy:

Και εγώ εχώ πιάσει τα 90 με M60-A3 μόνο 57 τόνοι :whistle:

and64
10-06-09, 22:46
8κυλινδρo audi turbo κινητήρα

Για κάντο λίγο πιο λιανα αυτό...

iloxos
10-06-09, 22:54
Και εγώ εχώ πιάσει τα 90 με M60-A3 μόνο 57 τόνοι :whistle:


:worthy:
:worthy:
:worthy:
:worthy:

ΥΓ τα αποσύρανε πριν λίγο καιρό, το ήξερες;;;

sdikr
10-06-09, 22:59
Βασικά κάνουμε και λίγο πλάκα, απλά είναι αδύνατο 57 τόνοι να πάνε με 90χιλ in one piece (Και να σταματήσουν φυσιολογικά)

prodromosfan
10-06-09, 23:05
ειναι να μην καθησεις με μενα στο αμαξι/μηχανακι/οτιδηποτε.
ποτε μου δεν εχω φαει κληση αλλά:
μια φορα σε μηχανακι, οδηγουσε αλλος, δεν κανουμε το γυρο για να ανεβουμε ανηφορα και του λεω πηγαινε απο αυτο το στενο παρανομα.
Δεν εχουμε προλαβει να κανουμε 3 μετρα με το μηχανακι και αναβει το φαρο το περιπολικο που στεκοταν στην αλλη γωνία.(σκοταδι δεν βλέπαμε).
Ρε παιδια, μα μου σου του, εγω φοραγα και κράνος, με περασανε για αλβανο, βγαλε το κρανος, ποσο καιρο εισαι ελλαδα μικρέ, εγω να μιλαω σε απταιστοτατα ελληνικά, με τα πολλα καταλαβαμε οτι ηταν σουρα τα οργανα και φυγαμε χωρις να φαμε κληση.
Παραλιακη εξω απο κλαμπ," ρε μλκ.." ενας φιλος μου "σ'εχει πιει κανονικά, μην οδηγησεις ασε εμενα" και πεφτουμε σε αλκοτεστ.
Βγαινει εξω φυσαει, στο κοκκινο το εργαλειο,
"κυριε βγειτε εξω, εχετε πιει και εσεις;"
"- ναι λίγο"
"-φυσηξτε παρακαλώ, μαλλον θα χρειαστει να αφησετε το αμαξι εδω και να παρετε ταξί."
φυσαω, error, ξαναφυσαω, και ημουν λίιιιγο κατω απο το οριο, ακομα δεν το ειχαν κατεβασει,
"-κυριε εχετε διπλωμα;"
"ναι δικο μου ειναι το αμαξι"
"οδηγηστε εσεις τοτε και μην ξαναφησετε το φιλο σας να οδηγει μεθυσμένος"
Και αυτη ηταν η μονη κληση που πηρε σαν αμαξι γενικοτερα.
Κατα τα αλλα στο παγκρατι μενω, τι αναποδα τι παρκαρισμα σε γωνιες, ποτε δεν μου εχουν κοψει κλήση.

iloxos
10-06-09, 23:29
Βασικά κάνουμε και λίγο πλάκα, απλά είναι αδύνατο 57 τόνοι να πάνε με 90χιλ in one piece (Και να σταματήσουν φυσιολογικά)

υπάρχουν φήμες για κ@λομπαρεμένα leo να πιάνουν 100ρες έξω απο τη σίδνο. φήμες μάλλον...;)

George978
10-06-09, 23:35
ξέρω που και πότε τα αντανακλαστικά μου είναι 100%.


και να σου πεταχτει ενας σκυλος πηγαινοντας με 170 τι θα κανεις στην αθηνων πατρων? βασικα εισαι για τα σιδερα αν οντως πηγαινες με τοσο , πραγματικα δεν εχω λογια να σε χαρακτηρισω..:down:

hellenicsun
10-06-09, 23:36
και να σου πεταχτει ενας σκυλος πηγαινοντας με 170 τι θα κανεις στην αθηνων πατρων? βασικα εισαι για τα σιδερα αν οντως πηγαινες με τοσο , πραγματικα δεν εχω λογια να σε χαρακτηρισω..:down:

... βάλε κι εμένα μέσα τότε. Μάλιστα πάνω σε αυτό το δρόμο με έπιασαν και συγκεκριμένα με 168!

sdikr
10-06-09, 23:36
υπάρχουν φήμες για κ@λομπαρεμένα leo να πιάνουν 100ρες έξω απο τη σίδνο. φήμες μάλλον...;)


Με έκανες και έχασα ενα στοίχημα, :whistle:

iloxos
10-06-09, 23:40
και να σου πεταχτει ενας σκυλος πηγαινοντας με 170 τι θα κανεις στην αθηνων πατρων? βασικα εισαι για τα σιδερα αν οντως πηγαινες με τοσο , πραγματικα δεν εχω λογια να σε χαρακτηρισω..:down:

την πρώτη φορά φρέναρα με 70 χλμ τον χτύπησα και πλήρωσα 120χιλ σε μπροστινή ποδιά
την δεύτερη φορά με 110 χλμ πάτησα γκάζι και έκανα S δίπλα του.
προχτές με 30 στα σπάτα πάτησα φρένο πήρα τη χελώνα μαζί και τώρα την ταΐζω στον ακάλυπτο iceberg :rocker (μην τη πιάσετε απο κάτω κατουράει:rofl:)

ο κύριος στο άβαταρ είναι ο Κύριος;;;;:hmm:

George978
10-06-09, 23:47
συγνωμη περιμενεις να σε παρω στα σοβαρα με αυτα που γραφεις? πηγαινες σε εκεινο το κατσικοδρομο με 205 και δεν ντρεπεσαι να το πεις? τι να πω...

zoug100
10-06-09, 23:55
ρε παιδες να ρωτησω και εδω μηπως ξερετε.εχω δωσει εξετασεις σηματα για μηχανη μεγαλου κυβισμου που καλυπτει ολα τα δικυκλα.και τα περασα.για ποσο καιρο ισχυουν ?ξερετε?ρωταω γιατι δεν εχω δωσει εξετασεις για οδηγηση.για αυτο.αν ξερετε πειτε

iloxos
11-06-09, 00:02
συγνωμη περιμενεις να σε παρω στα σοβαρα με αυτα που γραφεις? πηγαινες σε εκεινο το κατσικοδρομο με 205 και δεν ντρεπεσαι να το πεις? τι να πω...

κατσικόδρομο;;; δεν πας καλά!!! στην χώρα κατω απ τ αυλάκι ο πατρών αθηνών είναι αουτοστράτααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

μια φορά έγινε ρε george και με πιάσανε. για να έχω κάνει 1,5εκ χιλιόμετρα ατρακάριστος λες να μην προσέχω;;;;

ευχαριστώ πάντως που νοιάζεσαι

George978
11-06-09, 00:07
το οτι εχεις κανει τοσα χλμ και δεν τρακαρες δεν σημαινει τπτ , οι πιθανοτητες δε πανε ετσι...τι να πω να στην ελλαδα ειναι τρελα να πηγαινεις ετσι

and64
11-06-09, 00:14
τι να πω να στην ελλαδα ειναι τρελα να πηγαινεις ετσι

Αυτό ειναι σχετικό με το τι οδηγείς, τι ώρα και σε πιο δρόμο...

Με το audi πχ σε προσπέρασμα 2-3 αυτοκινήτων σε επαρχιακό (σε αρκετά μεγάλη ευθεία εννοώ έτσι οχι φουρκέτα σε φουρκέτα αλλα επαρχιακό παντως) χτυπάω άνετα 160-170 χωρίς να το καταλαβαίνω πολλές φορές, και τό όριο ειναι στην καλύτερη 80, δλδ αυτόφορο, πινακίδες, διπλωματα + κατι χιλιάρικα!!!!! Επίσης εθνική αν ταξιδεύω μια άσχετη μέρα, καθημερινή 1-2 το βράδυ ειμαι εγω και 50 φορτηγά από την Αθήνα μεχρι την Καλαμάτα πχ, κανένας άλλος!! Οπότε δεν μου φαίνεται εξωπραγματικό να πηγαίνω με 180-200 σε εθνική με 3 λωρίδες δρόμο με ενα καινούριο αυτοκίνητο που δουλεύει στην εντέλεια. Βεβαια αν πεταχτεί ο σκύλος που λες υπάρχει περίπτωση να γίνω λαμπόγυαλο (στην καλύτερη) γιατί η εθνική δεν ειναι κλειστή, αλλά παντού υπάρχει ενα ρίσκο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.