PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχετε "φάει" έστω και μια φορά κλήση για παράβαση του ΚΟΚ;



Σελίδες : [1] 2 3 4

Mouse Potato
09-06-09, 21:32
Μετά από κάποια χρόνια εμπειρίας στο τιμόνι το απόγευμα έφαγα μια κλήση για παράνομη στάθμευση (δυστυχώς εν αγνοία μου υπήρχε μια ταμπέλα πολύ μακριά και πολλά αραγμένα αυτοκίνητα).

Έτσι είπα να δημιουργήσω αυτή τη δημοσκόπηση... Κυρίες/κύριοι, τις εμπειρίες σας! :rolleyes:

ΥΓ1: Περιλαμβάνονται και κλήσεις της δημοτικής αστυνομίας
ΥΓ2: Η δημοσκόπηση είναι ονομαστική

and64
09-06-09, 21:41
Μια και μοναδική από την τρισκατάρατη και άχρηστη δημοτική (ο Θεός να την κάνει) αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα Σάββατο βράδυ σε κάθετο δρομάκι της Καραγιώργη Σερβίας στο κέντρο!!! Φυσικά και δεν ενοχλούσα κανεναν οπως και ολοι οι υπόλοιποι που βρήκαμε τις κλήσεις στις 4 τα ξημερώματα! Ημουν παρκαρισμένος μπροστά σε (κλειστό εννοείται) μαγαζί και μπορουσε να περάσει ολόκληρη διαδήλωση απο το δρόμο κανονικά...:evil:
Ούτε στο Παρίσι δεν εχω φάει κλήση Σάββατο βράδυ παρκαρισμένος σε αντίστοιχη κατάσταση κοντά στη Ηλύσια πεδία (την έφαγα βεβαια Δευτέρα αλλά δεν μπορούσα να πω τπτ εκεί γιατί ήταν εργάσιμη μέρα και θα μπορούσα να εμποδίζω παρότι δεν εγινε έτσι)

freshmeat
09-06-09, 21:41
Υπερβολική ταχύτητα (στην Εγνατία).
40 ευρώ, που έγιναν 20 καθώς τα πλήρωσα έγκαιρα.
Και ναι, έτρεχα.
Παραδέχομαι ότι ήμουν πάνω από το όριο, αλλά ρε παιδί μου, 140 χλμ/ω σε δρόμο άδειο με δυο λωρίδες κυκλοφορίας και διαχωριστικό διάζωμα, δεν το θεωρώ υπερβολική ταχύτητα.

mosaic
09-06-09, 21:48
έχω κάνει τις παραβάσεις... εννοώ σε στάθμευση, ακόμα έχω μπει και αντικανονικά (συνειδητά) σε μονόδρομο γιατί βαριόμουν να κανω κύκλο, και μετά από μένα να ακολουθεί μπατσαδικο :rolleyes::rolleyes: μπουαχαχαχα ντάξει χαλαρά δε τρέχει τίποτα

whatever ……… απλά έως τώρα έχω σταθεί τυχερή φθου φθου φθου φθου ….. αύριο δε ξέρω,
αλλά προσέχω κ όταν τα κάνω αυτά με χαμηλή ταχύτητα εχμ δλδ αναλόγως …..τέλος πάντων αυτά...:)

aria
09-06-09, 22:04
Από τη δημοτική αστυνομία για στάθμευση ούτε θυμάμαι πόσες είχα μαζέψει για παρκάρισμα όταν ήμουν ακόμα Θεσσαλονίκη και δούλευα στο κέντρο :p

Έχω φάει και μία για "προσπέραση πάνω σε ζέβρα" στο δρόμο Θεσσαλονίκης-Καβάλας. Ήταν καλά κρυμμένοι και τους είδα να με "χαιρετάνε" μόλις ολοκληρώθηκε η προσπέραση :p

sdikr
09-06-09, 22:04
Ναι γιατί δεν φορούσα κράνος,
Δεν έπιασε το μα κε αστυνομικέ είμαι πόντιος :p
Πάντως τώρα το φοράω συνεχώς, πραγματικά δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς κράνος

mosaic
09-06-09, 22:11
έχω κάνει και το άλλο έχω περάσει από την Πειραιώς απέναντι Χαμοστέρνας με κόκκινο
(αλλά μόλις άναψε το κόκκινο έτσι…) και απέναντι τροχαία τους άναψα τα φώτα ….
(δλδ ότι δε προλάβαινα να σταματήσω, με είδαν! ο ένας με κοιτούσε καλά καλά μπρρρ, τους έκανα και ένα νεύμα του τύπου ζητούσα συγγνώμη) όλα αυτά εν κινήσει.. την γλίτωσα

έχουν περάσει κάτι χρόνια ………δεν επαναλήφθηκε κάτι τέτοιο φθου φθου

Mouse Potato
09-06-09, 22:15
έχω κάνει και το άλλο έχω περάσει από την Πειραιώς απέναντι Χαμοστέρνας με κόκκινο
(αλλά μόλις άναψε το κόκκινο έτσι…) και απέναντι τροχαία τους άναψα τα φώτα ….
(δλδ ότι δε προλάβαινα να σταματήσω, με είδαν ο ένας με κοιτούσε καλά καλά μπρρρ, τους έκανα και ένα νεύμα του τύπου ζητούσα συγγνώμη) όλα αυτά εν κινήσει.. την γλίτωσα

έχουν περάσει κάτι χρόνια ………δεν επαναλήφθηκε κάτι τέτοιο φθου φθου

Είμαι σίγουρος πως αν στην θέση σου ήταν άντρας, θα τον κυνηγούσε μέχρι και το FBI :rolleyes:

mosaic
09-06-09, 22:29
@ Mouse Potato:
δεν ξέρω τι να πω…. Είναι η στιγμή; …. Το πως παίζεται και εξελίσσεται το περιστατικό;
--------


......
Πάντως τώρα το φοράω συνεχώς, πραγματικά δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς κράνος
...ναι κι εγώ χωρίς ζώνη δε μπορώ να οδηγήσω με τίποτα λέμε!

treli@ris
09-06-09, 22:30
Πριν 2-3 μηνες εφαγα κληση για παρανομο παρκαρισμα και αφαιρεση πινακιδων εξω απο το Golden Hall. Ηταν να παω για κανα μισαωρο αλλα εκατσα ενα 3ωρο με αποτελεσμα να με γραψουν τελευταια στιγμη, οπως και αλλους 20+

Επισης, για παρκαρισμα ουτε μισο μετρο μπροστα σε μπαρα αναπηρων, με εγραψε η δημοτικη αστυνομια. Βεβαια αυτη ειναι ακομα στο ντουλαπακι οπως και πολλες αλλες ιδιες. Δεν το ξανακανα ομως κι ας χωραει το αυτοκινητο, δε ξερω τι μυαλο κουβαλαει ο καθε δημοτικος αστυνομος.

Mouse Potato
09-06-09, 22:31
Πριν 2-3 μηνες εφαγα κληση για παρανομο παρκαρισμα και αφαιρεση πινακιδων εξω απο το Golden Hall. Ηταν να παω για κανα μισαωρο αλλα εκατσα ενα 3ωρο με αποτελεσμα να με γραψουν τελευταια στιγμη, οπως και αλλους 20+

Την γλίτωσα φθηνά ε;

alexandrozz
09-06-09, 22:32
Έχω δώσει τους τελευταίους 12 μήνες στη δημοτική αστυνομία της Αθήνας περίπου 240 ευρώ. Τελικά έχω αποφασίσει να μη γουστάρω πλέων να βγαίνω Αθήνα. Εννοείται φυσικά ότι εκεί που πάρκαρα ποτέ δεν ενοχλούσα κανέναν.

dimkord
09-06-09, 22:41
οδηγηση χωρις κρανος (80 ευρω)
οδηγηση χωρις κρανος ξανα (το τακτοποιησε ο αντρας της ξαδερφης)
οδηγηση χωρις διπλωμα, αδεια κυκλοφοριας, ασφαλεια παλαιοτερα (3-4 φορες και δικαστηριο οπου δε μου εκαναν τιποτα)
Αυτα... τωρα εχω ωριμασει και ειμαι νομοταγης.

treli@ris
09-06-09, 22:41
Την γλίτωσα φθηνά ε;

Πλεον ο χωρος που με ειχανε γραψει δεν "υπαρχει" πλεον. Εχει καλυφθει με κολωνακια και εχει ψιλο-μεγαλωσει το πεζοδρομιο.

Παντως δεν θα το εβαζα αν δεν υπηρχε αλλο αυτοκινητο. Ψαρωσα, αλλα στο τελος την πατησα. Βεβαια, αν το σκεφτομουνα θα καταλαβαινα απο την αρχη οτι ειμαι παρανομος, αλλα...

Mouse Potato
09-06-09, 22:45
Πλεον ο χωρος που με ειχανε γραψει δεν "υπαρχει" πλεον. Εχει καλυφθει με κολωνακια και εχει ψιλο-μεγαλωσει το πεζοδρομιο.

Παντως δεν θα το εβαζα αν δεν υπηρχε αλλο αυτοκινητο. Ψαρωσα, αλλα στο τελος την πατησα. Βεβαια, αν το σκεφτομουνα θα καταλαβαινα απο την αρχη οτι ειμαι παρανομος, αλλα...

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ σήμερα... Απ' ότι βλέπω όμως οι παραβάσεις δεν είναι τόσο σημαντικές (εκτός μερικών περιπτώσεων)

treli@ris
09-06-09, 22:48
Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ σήμερα... Απ' ότι βλέπω όμως οι παραβάσεις δεν είναι τόσο σημαντικές (εκτός μερικών περιπτώσεων)

Οι παραβασεις ειναι για να γινονται. Το εχουμε στο αιμα μας :twisted:

Τεσπα, πιστευω οτι στο συγκεκριμενο σημειο και στα γυρω το γραψιμο ειναι κανονισμενο απο πριν...

G.S
09-06-09, 22:51
Τώρα που το λες, γλίτωσα την πρώτη μου κλήση στο τσακ. Πήγαινα στο Υγεία, και πάρκαρα επί Κηφισίας πάνω στο πεζοδρόμιο, όπως και καμιά 50αριά άλλα αυτοκίνητα. Εκεί που πήγα να φύγω, σταματάει ένας και με ειδοποιεί ότι γράφουν. Έτσι πρόσεξα στο βάθος ότι είχαν ξεκινήσει να γράφουν όλα τα αυτοκίνητα. Το παίρνω λοιπόν και δρόμο! :whistle:

daywalker06
09-06-09, 22:53
Υπερβολική ταχύτητα (στο στρατό) δεν έτρεχα ομως , μεγάλη ιστορία.
διπλοπαρκάρισμα Θεσσαλονίκη.
2 φορές για προσπέραση στην παλιά θεσσαλονίκης Καβάλας

hellenicsun
09-06-09, 23:15
Μόνο για ταχύτητα. Αλλά δε φταίω εγώ! Με προκαλούσε η Alfa!

Mouse Potato
09-06-09, 23:17
Μόνο για ταχύτητα. Αλλά δε φταίω εγώ! Με προκαλούσε η Alfa!

Να φανταστώ πως στην έσβησαν για λόγους ανωτέρας βίας; :lol::lol:

hellenicsun
09-06-09, 23:18
Να φανταστώ πως στην έσβησαν για λόγους ανωτέρας βίας; :lol::lol:

Είτε το πιστεύεις είτε όχι, έπεσα σε καλό αστυνομικό που μάλιστα έκανε και ωραία σχόλια για τη Bella. Γλίτωσα έτσι το point system. Όχι όμως και τη κλήση. Μάλλον ήταν κρυφογερμανός :lol:

opener
09-06-09, 23:32
... Απ' ότι βλέπω όμως οι παραβάσεις δεν είναι τόσο σημαντικές (εκτός μερικών περιπτώσεων)
Περιμενεις να γραψουν οσοι εχουν κανει σημαντικοτατες; :hmm:

mpardsu
09-06-09, 23:34
Πρέπει να έχω φάει περίπου 4 για παράνομο παρκάρισμα, από ότι θυμαμαι μισές κανονικές και μισές δημοτικές. Ο λόγος κάθε φορά? Καινούργιος μήνας και πήγα να μετακινήσω το πρωί το αυτοκίνητο στο απέναντι πεζοδρόμιο από 20 λεπτά μέχρι και μία ώρα αφού πέρασαν.. Γκρρρ.
Α και τα γνωστά και πολύ ωραία επαρχιώτικα όπου από τα 10 πχ αμάξια που παρανομούσαν, μαζί με έμενα, μόνο εγώ και άλλοι 2 να έχουμε κλήση. Ο λόγος? Αθηναικές πινακίδες.. :down:

Άλλη μία φορά μου είχε μείνει το αμάξι 3-4 το πρωί και το άφησα σε θέση που πληρώνεις, με σημείωμα ότι ήταν χαλασμένο, πήγα στις 8:30 να το πάρω και τους πρόλαβα μόλις που μου το έγραψαν (Δημοτική). Ευτυχώς εκεί τους κατέθεσα τις αποδείξεις από το συνεργίο κτλ και έκαναν δεκτή την ένσταση.

Mouse Potato
09-06-09, 23:35
Περιμενεις να γραψουν οσοι εχουν κανει σημαντικοτατες; :hmm:

Δε νομίζω να γράψει κάποιος που θα έχει σκοτώσει με το αυτοκίνητό του ένα παππούδι το οποίο θα το έχει παρατήσει και στη μέση του δρόμου... Απλά εννοούσα πως, λίγο πολύ, όλοι μας έχουμε κάνει μικροπαραβάσεις που άλλες φορές τιμωρούνται και άλλες όχι

treli@ris
09-06-09, 23:39
Α και τα γνωστά και πολύ ωραία επαρχιώτικα όπου από τα 10 πχ αμάξια που παρανομούσαν, μαζί με έμενα, μόνο εγώ και άλλοι 2 να έχουμε κλήση. Ο λόγος? Αθηναικές πινακίδες.. :down:

Παροτι ειμαι απο επαρχια μου τη σπαει και μενα αυτο το πραγμα αφανταστα.

Με εχουνε γραψει στην πολη μου πανω απο 5 φορες ετσι αλλα στο τελος κανουν τον ανηξερο επειδη τυχαινω/ουν να πεσω/ουν σε γνωστο και αμεσως ριχνουν τη δικαιολογια.

George978
09-06-09, 23:46
Υπερβολική ταχύτητα (στην Εγνατία).
40 ευρώ, που έγιναν 20 καθώς τα πλήρωσα έγκαιρα.
Και ναι, έτρεχα.
Παραδέχομαι ότι ήμουν πάνω από το όριο, αλλά ρε παιδί μου, 140 χλμ/ω σε δρόμο άδειο με δυο λωρίδες κυκλοφορίας και διαχωριστικό διάζωμα, δεν το θεωρώ υπερβολική ταχύτητα.

που εγινε αυτο αν επιτρεπετε

and64
09-06-09, 23:50
Παροτι ειμαι απο επαρχια μου τη σπαει και μενα αυτο το πραγμα αφανταστα.

Με εχουνε γραψει στην πολη μου πανω απο 5 φορες ετσι αλλα στο τελος κανουν τον ανηξερο επειδη τυχαινω/ουν να πεσω/ουν σε γνωστο και αμεσως ριχνουν τη δικαιολογια.

Γι αυτό παίρνεις ενα ξεχωριστό αυτοκίνητο για να σε θυμούνται. Αν εχεις πχ μια lancia thema 8.32 (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=117013559&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=14700&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=8.32&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2)(περα απο το οτι θα πούνε τι ματρακάς ειναι αυτός χωρίς να ξέρουν οτι ειναι powered by ferrari:twisted:) ή ενα tvr (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=100946789&pageNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=24500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2) και πινακίδες Ζιμπάμπουε να έχει δεν θα το θυμηθούν την επόμενη φορά λες (ειδικά το δεύτερο);;:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::lol::lol:

treli@ris
09-06-09, 23:56
Για 670km στην Εγνατια συμφωνα με το ΥΜΕ χρειαζονται 6h+10m, δηλαδη πρεπει να πηγαινεις με ~110km/h.

Πλακα μας κανουν??? Τοσα πιανει το μοτοποδηλατο :p

Γ@μω τα υπουργεια μου μεσα !!!

Θάνος
10-06-09, 00:18
Εμμμ..πολλές! :rolleyes:

Δύο δικαστήρια γιά υπερβολική ταχύτητα (επαρχία) 120 χιλ. με όριο 60 χιλ. καί μία με 140 χιλ. με όριο 80 χιλ., φυσικά καί κρίθηκα ένοχος :cool: καί αρκετές κλήσεις γιά τον ίδιο λόγο.

2-3 φορές γιά ζώνη, με την τελευταία φορά να μου στοιχίζει 175 ευρώ, 5 πόντους καί 10 ημέρες χωρίς δίπλωμα....το τελευταίο πόνεσε κι από τότε ΖΩΝΗ ΠΑΝΤΑ! :whistle:

1-2 φορές γιά παράνομο παρκάρισμα, αλλά "ψιλά πράγματα", χωρίς να ενοχλώ θα έλεγα, καθότι δεν ανοίκω σ' αυτούς που λένε "ελα μωρέ, βάλτο". :cool:

Γενικά ανοίκω σ' αυτούς που έχουν βοηθήσει το ελληνικό δημόσιο. :p

odys2008
10-06-09, 00:20
Καταλάθος πάτησα όχι:oops:. Ας την αφαιρέσει κάποιος :rolleyes:

Με γράψανε 2 φορές για το ίδιο πράγμα. Την μία ακούμπησα ένα λεωφορείο του οασθ και ο βλάκας επειδή αυτή που το προκάλεσε έκανε τρελή βλακεία και το λεωφορείο μπροστά μου έπεσε πάνω της έμεινα για να καταθέσω. Έλα που όμως η ασφάλεια έληγε την ίδια μέρα στις 12 το μεσημέρι και το ατύχημα έγινε στις 8 το βράδυ. Οπότε μου τα πήραν όλα(έπεφτε και ΣΚ γαμώ την τύχη μου) και πήγα την δευτέρα με το νέο συμβόλαιο που ευτυχώς ανανεώνεται αυτόματα και πλήρωσα μια κλήση των 10-15ευρώ.

Την άλλη φορά, είπα μετα από 2-3 μήνες να πάρω το αμάξι του μπαμπά μου και με σταμάτησαν για έλεγχο. Δεν είχα τπτ μαζί μου, ευτυχώς ήξερα τον αριθμό ταυτότητάς μου και δεν με βάλανε μέσα για αναγνώριση στοιχείων. Μαντέψτε.....πάλι δεν είχε ασφάλεια το αμάξι γιατί ο μπαμπάς μου την είχε πάρει μαζί του αφού ήταν μέσα στην τσάντα του....Ξήλωμα πινακίδες κτλ και πήγα την άλλη μέρα με την ασφάλεια και τις πήρα. Πάλι 15 ευρώ πλήρωσα.

Rebel Scum
10-06-09, 00:26
Δυο φορές για υπερβολική ταχύτητα σε "εθνικούς" δρόμους, επειδή πήγαινα με 70-80 σε περιοχή των 60...δε διαμαρτύρομαι γιατί έχω κάνει χειρότερα και δε με πιάσανε...

Και μια για παράνομο παρκάρισμα στον Πειραιά όπου κατάλαβα ότι το κλίμα δε με σηκώνει και δεν πάω πλέον:p

Μια ενδιαφέρουσα στη δημοσκόπηση θα ήταν "Πόσες παραβάσεις έχετε κάνει και δε σας έπιασαν;" με επιλογές Α) 0 Β) 1-100 Γ) 101-200 Δ)201-300 κτλ

(το Α θα είναι παράλληλα και ενδεικτικό του πόσοι εδώ μέσα είναι ψεύτες:p)

nikosl
10-06-09, 00:28
ΠΟΤΕ δεν έχω φάει κλήση για παράβαση του ΚΟΚ.

Μόνο 2 κλήσεις της ιδιωτικής αστυνομίας του δήμου Πάτρας Α.Ε για ΑΠΛΗΡΩΤΟ παρκάρισμα (δεν κόβω ποτέ χαρτί, αν θέλουν να πληρώνω για παρκάρισμα ας καταργήσουν τα τέλη κυκλοφορίας).

Θάνος
10-06-09, 00:35
ΠΟΤΕ δεν έχω φάει κλήση για παράβαση του ΚΟΚ.

Μόνο 2 κλήσεις της ιδιωτικής αστυνομίας του δήμου Πάτρας Α.Ε για ΑΠΛΗΡΩΤΟ παρκάρισμα (δεν κόβω ποτέ χαρτί, αν θέλουν να πληρώνω για παρκάρισμα ας καταργήσουν τα τέλη κυκλοφορίας).
Έχεις καιρό μπροστά σου..θα φας κι εσύ μερικές. :p

dennis2006
10-06-09, 00:49
αρκετες κλησεις για παρκαρισμα στην αθηνα, και στο εξωτερικο ρουμανια μου ειχαν παρει το διπλωμα και φυλακη γιατι εκοψα την πομπη του τσαουσεσκου και εφυγα. με κυνηγησαν αλλα που να με πιασουν τα dacia. πηγα στην σχολη μου και τους ειδα απο το παραθυρο που επαιρναν το αυτοκινητο με γερανο. φυσικα με περιμεναν απ εξω και μολις βγηκα με συνελαβαν. το διπλωμα το πηρα μετα απο 6 μηνες και αυτο με παρεμβαση της πρεσβειας μας.

emeliss
10-06-09, 00:54
Όχι (αλλά εντελώς τυχαία).

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ρουμανια μου ειχαν παρει το διπλωμα και φυλακη γιατι εκοψα την πομπη του τσαουσεσκου και εφυγα.
χρονολογία - πόλη;

dennis2006
10-06-09, 00:57
δεν θυμαμαι ακριβως αλλα ηταν μεταξυ 1987 1989 στο ιασιο.

sdikr
10-06-09, 01:00
Δυο φορές για υπερβολική ταχύτητα σε "εθνικούς" δρόμους, επειδή πήγαινα με 70-80 σε περιοχή των 60...δε διαμαρτύρομαι γιατί έχω κάνει χειρότερα και δε με πιάσανε...

Και μια για παράνομο παρκάρισμα στον Πειραιά όπου κατάλαβα ότι το κλίμα δε με σηκώνει και δεν πάω πλέον:p

Μια ενδιαφέρουσα στη δημοσκόπηση θα ήταν "Πόσες παραβάσεις έχετε κάνει και δε σας έπιασαν;" με επιλογές Α) 0 Β) 1-100 Γ) 101-200 Δ)201-300 κτλ

(το Α θα είναι παράλληλα και ενδεικτικό του πόσοι εδώ μέσα είναι ψεύτες:p)

Βασικά θα πρέπει να είναι πολλές, 3ψηφία τουλάχιστον, κλασικά κόκκινο και μονόδρομος.

πλέον και αυτό κομμένο, το να φτάσω κάπου 5 λεπτά νωρίτερα δεν το αξίζει

XronisR
10-06-09, 01:00
Σαν πιτσιρικάς που ήμουν και κάγκουρας τρελός είχα φάει με το μηχανάκι για εξάτμιση και μηνύσεις για δίπλωμα..Με το αμάξι ακόμα τίποτα...

Antre
10-06-09, 01:02
Ναι. Γιατί να το κρύψουμε άλλωστε ; Καμάρι μας (τρομάρα μας)

........Auto merged post: Antre πρόσθεσε 1 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Σαν πιτσιρικάς που ήμουν και κάγκουρας τρελός είχα φάει με το μηχανάκι για εξάτμιση και μηνύσεις για δίπλωμα..Με το αμάξι ακόμα τίποτα...

Μιλάμε για το 50ρακι που μπορει να βγάλει και ανήλικος ή 120cc και πάνω; Αν είναι το δεύτερο... καλά πότε πρόλαβες ρε θυρίο. Άντε, να τις χαίρεσαι (παρα λίγο να γράψω να τις χιλιάσεις αλλά μετα συνειδητοποίησα τη έγραφα:p)

3lbereth
10-06-09, 01:07
Δακτύλιος στο γνωστό μπλόκο στο Hilton.
Από όλες τις παράνομες τζιπούρες/mercedes που πέρασαν, το δικό μου κουβαδάκι τσίμπησαν! Λογικό βέβαια, αφού με έκοψε το αναθεματισμένο φανάρι ακριβώς μπροστά στο Όργανο της Τάξης. Με κοίταξε, τον κοίταξα και μου είπε ευγενικά να περάσω στην άκρη.
Το τί κατέβασα (μέσα μου, ε;:p), δε λέγεται...

Και άλλη μια της δημοτικής αστυνομίας γιατί έληξε το 3ωρο του ξυστού.:evil:

Antre
10-06-09, 01:12
Δακτύλιος στο γνωστό μπλόκο στο Hilton.
Από όλες τις παράνομες τζιπούρες/mercedes που πέρασαν, το δικό μου κουβαδάκι τσίμπησαν! Λογικό βέβαια, αφού με έκοψε το αναθεματισμένο φανάρι ακριβώς μπροστά στο Όργανο της Τάξης. Με κοίταξε, τον κοίταξα και μου είπε ευγενικά να περάσω στην άκρη.
Το τί κατέβασα (μέσα μου, ε;:p), δε λέγεται...

Και άλλη μια της δημοτικής αστυνομίας γιατί έληξε το 3ωρο του ξυστού.:evil:

Καλά τις δημοτικής αν δεν έχεις χρήματα αυτό το καιρό μην τις πληρώνεις. Μέχρι να πάνε 300 ευρώ δεν στέλνονται στην εφορία... αλλά ο τοκισμός ξεκινά όταν πάει στην εφορία ;)

mosaic
10-06-09, 01:19
...ααα όταν μπαίνουμε σε Δακτύλιο ποτέ στην ακριανή λωρίδα αλλά πάντα στη μεσαία λωρίδα ή από την πλευρά που είναι δύσκολο να κάνει μπλόκο η τροχαία (που είναι δύσκολο να σταματήσουν το όχημα)

αυτά μάλλον δε κάνει να τα γράφουμε εε; . . . . . . . . .αν ειναι delete it :p

Siba
10-06-09, 02:01
Χμμ.. μια φορα για παρκαρισμα στο Χαλανδρι.

Α! ναι.. 3 φορες για παρκαρισμα στο Μαρουσι και πινακιδες. (τι ειναι αυτα τα κοκκινα σχεδια πανω στο δρομο??)

2 φορες παλι για παρκαρισμα στην Ν. Ιωνια παντα με πινακιδες. (Ωραια να παρκαρεις διπλα σε αλλον, πρακτικο!)

1 φορα στην Κρητη-Ν. Ρεθυμνου για υπερβολικη ταχυτητα με δικαστηριο.(πολυ ωραια φωτογραφια, -πρεπει να φτιαξω αυτες τις γραντζουνιτσες πισω δεξια-)

1 φορα για ζωνη στο Ν. Ηρακλειο μπροστα στο Σταθμο.(Να παρω τσιγαρα απο το περιπτερο απεναντι)

2 φορες για υπερβολικο θορυβο -εξατμισης- μια στο Χαλανδρι και μια στον Πειραια (το εφαγα το πουντακι μπροστα εβγαλα 119db κ εκεινος μονο 103db -ξενερωσε, την αλλη μερα το εβαλε μεσα για τουρμπινα και καλαμαροχταποδα-)

1 φορα για καταδιωξη 3 stop 2 κοκκινα και επικινδυνη οδηγηση στην ευρυτερη περιοχη του Περιστεριου. (Ηταν αδικο ηταν τρεις κ μια μηχανη αργοτερα κ ημουν μονος μου. Ξεφυγα αλλα εκανα μλκια κ παρκαρα εξω απο παρακειμενη καφετερια μετα απο λιγο, οπου κ με ξαπλωσαν πανω στο καπω.Ηταν σαν ταινια με οπλα χειροπεδες και λοιπα αξεσουαρ!)

1 φορα για υπερβολικη ταχυτητα στην Συραγγα Αρτεμισιου. (Δεν ειναι κ τοσο μεγαλη... αν πηγαινεις με 204χλμ..)

1 φορα για παρκαρισμα -με πινακιδες παντα μην ξεχνιομαστε- στην πλατεια Πετρουπολεως σε θεση αναπηρου για 5' για να παρω καφε απο διπλα. (Βαλε λιγο παγο ακομα ρε κοπελια..)

Mouse Potato
10-06-09, 02:16
Νιώθω βρέφος μπροστά στους βετεράνους :redface:

@Siba έχεις ξεσηκώσει τις γειτονιές μας (βλ info μου) απ' ότι βλέπω :p

nothing
10-06-09, 02:20
2 για υπερβολικη ταχυτητα....(ιδιο σημειο,ιδια ωρα,ιδια μερα,ιδιος μηνας αλλα με διαφορα ενος χρονου....αυτο ειναι τυχη ε?:p )
2 για παρκαρισμα απο τροχαια (σε μερη που φυσικα δεν ενοχλουσα αλλα ηταν η ωρα να εισπραξουμε)
2 απο δημοτικη αστυνομια για παρκαρισμα (μια στο μαρουσι οπου και τους εβρισα αλλα μου ειπαν αν δε θελετε μη την πληρωνετε,δε τρεχει και τιποτα και μια απο δημο αθηναιων που ειναι ακομα απληρωτη...θα δουμε τι θα γινει και με αυτην...παιζει να αυξηθει η τιμη της απο τιποτα τοκους?)

2χ70 (αν θυμαμαι καλα) + 2χ40 + 2χ0 = 220 στο συνολο στα 7 χρονια που οδηγαω...

kalanemos
10-06-09, 06:08
Μέσα σε 9 χρόνια έχω οδηγησει 32.000 χιλιόμετρα.
Κλήση δεν έφαγα, διοτι: στην εθνικη οδο τρεχω μεχρι 100
Στην πόλη μεσα μεχρι 50.
Παρκαρισμα παντα εκτος κεντρου.

ThanosD
10-06-09, 08:28
Έχω τιμήσει και εγώ το ελληνικό δημόσιο...

2-3 από τροχαία για παρκάρισμα (όταν δούλευα Πειραιά). Στην μία περίπτωση μου πήραν τις πινακίδες.
2 από δημοτική αστυνομία για παρκάρισμα.
2 για κράνος.
1 για υπερβολική ταχύτητα. Έτρεχα με 72 χιλιόμετρα στην Λαυρίου και το όριο ήταν 50...

Ποσά δεν θυμάμαι, πάει καιρός που έχω φάει την τελευταία κλήση! :lol:

freshmeat
10-06-09, 08:56
που εγινε αυτο αν επιτρεπετε

Γιάννενα - Ηγουμενίτσα, λίγο πριν την Παραμυθιά.

manoulamou
10-06-09, 09:11
Οι κλησεις σε πεζους μετρανε;
Γιατι εαν ειναι ετσι, ειχα παρει το... 1973 οταν γινονταν τα γεγονοτα στη Νομικη
μπροστα στο (τοτε) παρατημενο Excelsior, σε εναν αδειο δρομο, σε μια αδεια Αθήνα
επειδη παραβιασα τον Σταματη! :p

vasilis_val
10-06-09, 09:22
ναι.....για πυροσβεστηρα.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.