PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέλλουσα Γυναίκα



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7

treli@ris
16-07-09, 22:20
Μολις εκλεισε :p

arial
16-07-09, 22:25
Φτουυυυυυυυυυ και καθομουν και εγραφα ενα κατεβατο , τωρα που θα πω ολο αυτο τον λογοτεχνικο μου οιστρο :p

........Auto merged post: arial πρόσθεσε 1 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........



edit : Αμα υπαρχει τετοιος ανδρας οπως τον θελω , να με φτυσετε :p

DaveMurray
16-07-09, 22:32
εγώ την προσπάθεια την έκανα, δεν ξανακάνω κάτι τέτοιο, να μου κοπεί το χέρι σύριζα..... (όχι το κόμμα....)

hammer21
16-07-09, 22:34
:scared::scared:

πριτς!!!!

Και να τρέχω και να μην φτάνω, με κάνα 3αρι παιδιά, με γυναίκα που θα θέλει να ψωνίζει τον άμπακο, και να έχω κρεβατομουρμούρα και γκρίνια το βράδυ; Όχι ευχαριστώ, κάτσε να ζήσω κάποια χρονάκια ακόμα :p :p :p

:scared: :scared: :scared:

Προτιμας ολα αυτα ή να ειναι καμια ακροδεξια με συγγενια πρωτου βαθμου στον παπαδοπουλο?:p


Μολις εκλεισε :p


:rofl::rofl::rofl:

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2947673&postcount=4

Η απαντση της ημερας.Τραβα στο cosmopolitan.
:respekt::respekt::respekt:

arial
16-07-09, 22:35
εγώ την προσπάθεια την έκανα, δεν ξανακάνω κάτι τέτοιο, να μου κοπεί το χέρι σύριζα..... (όχι το κόμμα....)


Kαι η προσπαθεια αρκει :oneup: :oneup:

DaveMurray
16-07-09, 22:36
ε ναι, κλασικά προσβόλα..... Αλλά τι να κάνεις, που δεν έχεις δικαίωμα να απαντήσεις έτσι όπως αξίζει.....

Τέσπα, δεν υπάρχει "γυναίκα" σε συγκεκριμένο "καλούπι" όπου και θα διαλέξεις, ώστε να πεις: Παντρεύομαι....

Μια γυναίκα ούτε παιχνίδι είναι, ούτε κάτι συγκεκριμένο....

Είναι η μαγική στιγμή, το λιμάνι του κάθε ανθρώπου....

hammer21
16-07-09, 22:51
ε ναι, κλασικά προσβόλα..... Αλλά τι να κάνεις, που δεν έχεις δικαίωμα να απαντήσεις έτσι όπως αξίζει.....

Τέσπα, δεν υπάρχει "γυναίκα" σε συγκεκριμένο "καλούπι" όπου και θα διαλέξεις, ώστε να πεις: Παντρεύομαι....

Μια γυναίκα ούτε παιχνίδι είναι, ούτε κάτι συγκεκριμένο....

Είναι η μαγική στιγμή, το λιμάνι του κάθε ανθρώπου....


Για μενα παει αυτο? :what:

DaveMurray
16-07-09, 23:06
Όχι, αλλά τέσπα, μένουμε στο ακριβώς από κάτω αν γίνεται...;

pelasgian
17-07-09, 02:08
ε ναι, κλασικά προσβόλα..... Αλλά τι να κάνεις, που δεν έχεις δικαίωμα να απαντήσεις έτσι όπως αξίζει.....

Τέσπα, δεν υπάρχει "γυναίκα" σε συγκεκριμένο "καλούπι" όπου και θα διαλέξεις, ώστε να πεις: Παντρεύομαι....

Μια γυναίκα ούτε παιχνίδι είναι, ούτε κάτι συγκεκριμένο....

Είναι η μαγική στιγμή, το λιμάνι του κάθε ανθρώπου....

oh dear!
Σε εκβιάζει με όπλο να τα γράψεις αυτά;

Το λιμάνι κάθε ανθρώπου; Έχεις δει πώς είναι τα λιμάνια στην Ελλάδα;
Σκ...ά τρέχουν all over, μλκες κατεβαίνουν πλακωμένοι από τα φέρυ για να πάνε αλλού, το σουβλάκι έχει τρεις ίντζες ξύγκι, η τιμή του είναι πάνω από τα διπλά, και όλα τα βενζινάδικα κει γύρω έχουν νοθευμένη και υπερτιμημένη.

Το παν είναι να κινείται το χρήμα φίλε μου. Να σου πει ο πεθερός "κοίτα, έχω μία ιδέα που και εγώ θα ξεστοκάρω και εσύ..." :rofl:

DaveMurray
17-07-09, 04:14
Υπάρχουν ακόμα θέματα με "προίκες" στην σύγχρονη ελληνική κοινωνία pelasgian; :p :p :p

Κάτι για πεθερούς είδα :p

Ο πεθερός, ότι ιδέα και αν έχει, θα τα βάλει από την τσέπη του, όχι από την.... δική μου :p

Αν ήμουν ο γαμπρός, θα έτρωγε πόρτα :p :p

TheCondor
17-07-09, 04:40
ποιές ξένες ρε φίλε;; δεν λέω οι ελληνίδες είναι πρωταθλήτριες στην γκρίνια αλλά και οι ξένες κάνουν ότι μπορούν για να τις φτάσοουν!!! αν έχεις κάτι συγκεκριμένο υπόψη σου πές μας να ξέρουμε!

Ουγγαρεζες φιλος :)

........Auto merged post: TheCondor πρόσθεσε 2 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τωρα τα λες αυτα, να σε δω σε καμμια 10αρια χρονια τι θα λες.... δεν μπορεις να ζεις για παντα μπακουρι :p

Γιατι οχι ?

Χιλιες φορες μπακουρι παρα με μουρμουρες κτλ κτλ!!

Πας και τα ταξιδακια σου Αμστερνταμ, Γερμανια, Τσεχια σε swinging clubs με fuck buddies και αφηνεις τους παντρεμενους να κοιμουνται πλατη στη γυναικα τους επειδη βαρεθηκαν το μπιρι μπιρι! :respekt::worthy:

kourampies
17-07-09, 09:42
Χμμμμ ιδανικό δεν υπάρχει.

Να συμβάλλει στα έξοδα όσο αναλογεί βάση του εισοδηματός της (απαραίτητη προυπόθεση το εισοδημά της να είναι τουλάχιστον το 60% του δικού μου, το έχω φιλοσοφήσει :p),
Να με καλύπτει ερωτικά σε ποιότητα και ποσότητα
Να ξέρει να μαγειρεύει και να το κάνει 3-4 μέρες την εβδομάδα τουλάχιστον
Να ανέχεται τα ωράρια και το ότι από ότι φαίνεται θα δουλεύω νύχτα όλη μου τη ζωή
Να ανέχεται το ότι θα έχω προσωπικό computer room
Να με αφήνει να κοιμάμαι όταν και όσο θέλω
Να μην με αναγκάζει να ακούω σκυλάδικα και να βλέπω τηλεόραση
Να μην έχει απαίτηση για ταξίδια κτλ που τα σιχαίνομαι
Να μην την πειράζει το ότι όσο περνάνε τα χρόνια γίνομαι σαν μεγάλο μπαλόνι
Να μου φτιάχνει τον πρώτο καφέ της ημέρας
Να μην έχει ενοχλητικούς συγγενείς-φίλους κτλ
Να μην είναι ξανθιά (κυριολεκτικά και μεταφορικά)


Ζητάω πολλά? :p:p:p

amoyda
17-07-09, 12:10
Να μην είναι ξανθιά (κυριολεκτικά και μεταφορικά)


Ζητάω πολλά? :p:p:p

παιρνεις μια τραγουδιστρια ταβερνας και ησυχαζεις

με ενα βαψιμο εισαι αρχοντας αλλα το κυριολεκτικα..δηλ..πανω-κατω:p

:lol:

john dubi
17-07-09, 12:14
...Ζητάω πολλά? :p:p:p

Οχι βεβαια! Αμα εχει και θυρα USB θα της βαζεις και οτι προγραμμα θελεις εσυ! :p

Blergh
17-07-09, 17:24
Κατ'εμέ η ιδανική δυναίκα έχει 1,50 ύψος, πλατύ κεφάλι (όπως ένα μικρό τραπεζάκι), μεγάλα αυτιά (βλέπε ντάμπο), και δεν μιλάει.

Ετσι θα μπορώ να ακουμπάω απάνω τον καφέ και να την μετακινώ δεξιά ή αριστερά όταν χριαστεί, χωρίς να σηκώνωμαι απο την πολυθρόνα. :oneup:

hammer21
17-07-09, 17:50
Το σκοτωσαμε λιγο:p

mpirarxos
17-07-09, 20:25
εχει ξεφτιλιστει η φαση,στους κανονες λεει οτι απαγορευεται η δυσφημιση και η δημιουργια εριδων/κακης ατμοσφαιρας στο φορουμ.Κατ'εμε το να λες οτι η ιδανικη γυναικα ειναι αυτη που ακουμπας τα ποδια πανω της ή USB κτλ,νταξει προκαλει γελιο αλλα απο ενα σημειο και μετα υποβαθμιζει πληρως.Δε λεω κι εγω συνεβαλα με κατι φωτο αλλα δε μου αρεσει καθολου η τροπη τωρα.

pelasgian
20-07-09, 14:30
Καλά κάτσε να το φτιάξω:

να τραγουδάει I'm a long time woman, αλλά να αφορά άλλον :lol:
(και να τον κληρονομήσαμε παρέα, αλλά μόνο αυτή να πάει μέσα :crazy: )

Πριν μπει μέσα, να τραγουδάει "I put a spell on you, because you´re mine" με φωνή της Simone και όχι του Jay Hawkins.

aggelik
28-07-09, 18:54
Να ανέχεται το ότι θα έχω προσωπικό computer room


Και ότι θα βλέπω τσόντες και πορνό χωρίς να μπαίνει στο δωμάτιο:rofl::rofl::rofl::rofl:


Μαλλον θα ψάξει άλλον. Δυσκόλεψαν οι γυναίκες πια, δεν βαριέσαι. Τελικά το μόνο που μάλλον καταλαβαίνω είναι πως μια γυναίκα για να αποδείξει οτι σε αγαπάει πρέπει να προσφέρει κατι οικονομικό.
Η σπίτι, η δουλειά ή ότι έχει τελοσπάντων χωρίς να γίνομαι απαιτητικός.
Μονο οταν μπει το χρήμα στη μέση δοκιμάζεται η αγάπη

Στενάχωρο αλλά αληθινό

arial
28-07-09, 18:58
Δεν ειναι μονο τα χρηματα το παν, σιγουρα κανουν ευκολοτερη την ζωη αλλα δεν ειναι και το μοναδικο κριτηριο.

Βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου, ας πουν και οι αλλες γυναικες την γνωμη τους :p

hammer21
28-07-09, 19:29
Δεν ειναι μονο τα χρηματα το παν

τοτε γιατι οποιος δεν πληρωνει στα ραντεβου τρωεει το θαψιμο της ζωης του απο την γυναικοπαρεα των ειδημονων?επειδη πριν ερωτευτει δεν φροντισε να κανει αυξηση μετοχικου κεφαλαιου κατα 100%?:p

pelasgian
28-07-09, 19:54
Γιατί είναι τσίπης ρε! Μα είναι δυνατόν να βγάλεις μία 15 χρόνια μικρότερη γκόμενα για καφέ, σινεμά, φαγητό και να τα πληρώσει αυτή; Και συ τι θα κάνεις; θα ξυρίσεις τα πόδια σου;

arial
28-07-09, 19:55
Eχει τυχει να πληρωσω εγω σε ραντεβου, απο το να μη τον δω καθολου, προτιμουσα να πληρωσω εγω :)

giwrgosth
28-07-09, 19:57
Eχει τυχει να πληρωσω εγω σε ραντεβου, απο το να μη τον δω καθολου, προτιμουσα να πληρωσω εγω :)
Δηλαδή? Σου είπε ή κερνάς ή δε με βλέπεις? :p

arial
28-07-09, 19:59
Απλως οτι δεν ειχε χρηματα για εξω :) Οποτε του ειπα παμε για ενα καφεδακι μονο, και πληρωσα εγω, εξαλλου νομιζω σε ενα ζευγαρι δεν μετραει μονο ποιος πληρωνει καθε φορα.

giwrgosth
28-07-09, 20:01
Απλως οτι δεν ειχε χρηματα για εξω :) Οποτε του ειπα παμε για ενα καφεδακι μονο, και πληρωσα εγω, εξαλλου νομιζω σε ενα ζευγαρι δεν μετραει μονο ποιος πληρωνει καθε φορα.
Ε εντάξει τότε! Μεταξύ μας, έχω δει παντρεμένο ζευγάρι στις εξόδους του να πληρώνει μισά μισά! :wall:

arial
28-07-09, 20:04
Ε εντάξει τότε! Μεταξύ μας, έχω δει παντρεμένο ζευγάρι στις εξόδους του να πληρώνει μισά μισά! :wall:

Αμα δουλευει η γυναικα ενταξει τοτε, αμα δεν δουλευει, μηπως ειναι λιγο τσιγγουνης ο ανδρας? :p

hammer21
28-07-09, 20:07
Ε εντάξει τότε! Μεταξύ μας, έχω δει παντρεμένο ζευγάρι στις εξόδους του να πληρώνει μισά μισά! :wall:

Γενικα(οχι μονο στο γαμο) το βρισκω καπως το μισα-μισα.Καλυτερα εναλλαξ.


Γιατί είναι τσίπης ρε! Μα είναι δυνατόν να βγάλεις μία 15 χρόνια μικρότερη γκόμενα για καφέ, σινεμά, φαγητό και να τα πληρώσει αυτή; Και συ τι θα κάνεις; θα ξυρίσεις τα πόδια σου;

Θα πληρωνει ο πεθερος με την πιστωτικη.;)

δασκαλε που διδασκες...

giwrgosth
28-07-09, 20:09
Αμα δουλευει η γυναικα ενταξει τοτε, αμα δεν δουλευει, μηπως ειναι λιγο τσιγγουνης ο ανδρας? :p
Μιλάμε για παντρεμένο ζευγάρι!

........Auto merged post: giwrgosth πρόσθεσε 0 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Γενικα το βρισκω καπως το μισα-μισα.Καλυτερα εναλλαξ.
Το αυτό!

arial
28-07-09, 20:19
Αμα ειναι σε cash αντι για πιστωτικη πειραζει? :p

kourampies
28-07-09, 20:40
Και ότι θα βλέπω τσόντες και πορνό χωρίς να μπαίνει στο δωμάτιο:rofl::rofl:
Α ξέχασα να πω και ότι θέλω να βλέπουμε τσόντες μαζί:p:p:p

Νικαετός
28-07-09, 21:11
τς τς τς, πτωχά μου παιδιά... λέτε εσείς. Να ξέρατε τι σας περιμένει :twisted:

Νικαετός = 30 χρόνια με την ίδια γυναίκα (ούτε ισόβια και αυτά 25 χρόνια max είναι). Με άλλα λόγια :

Καλός, τέλειος ο γάμος αλλά σου μένει η γυναίκα.

Συνεχίστε.

arial
28-07-09, 21:22
τς τς τς, πτωχά μου παιδιά... λέτε εσείς. Να ξέρατε τι σας περιμένει :twisted:

Νικαετός = 30 χρόνια με την ίδια γυναίκα (ούτε ισόβια και αυτά 25 χρόνια max είναι). Με άλλα λόγια :

Καλός, τέλειος ο γάμος αλλά σου μένει η γυναίκα.

Συνεχίστε.

Ουτε φυλακισμενος να ησουν ή σε καταναγκαστικα εργα :p :p :p

hammer21
28-07-09, 21:26
τς τς τς, πτωχά μου παιδιά... λέτε εσείς. Να ξέρατε τι σας περιμένει :twisted:

Νικαετός = 30 χρόνια με την ίδια γυναίκα (ούτε ισόβια και αυτά 25 χρόνια max είναι). Με άλλα λόγια :

Καλός, τέλειος ο γάμος αλλά σου μένει η γυναίκα.

Συνεχίστε.

Να τα εκατοστησετε:)

Καμια συμβουλη μπας και γλιτωσουμε οι υπολοιποι?:p

EDIT:21 χρονων παντρευτηκες?Φοιτητης ακομα?:shock::scared:

BlueAngel
28-07-09, 22:17
εχει ξεφτιλιστει η φαση,στους κανονες λεει οτι απαγορευεται η δυσφημιση και η δημιουργια εριδων/κακης ατμοσφαιρας στο φορουμ.Κατ'εμε το να λες οτι η ιδανικη γυναικα ειναι αυτη που ακουμπας τα ποδια πανω της ή USB κτλ,νταξει προκαλει γελιο αλλα απο ενα σημειο και μετα υποβαθμιζει πληρως.Δε λεω κι εγω συνεβαλα με κατι φωτο αλλα δε μου αρεσει καθολου η τροπη τωρα.

Ok, μαλλον πλακιτσα κανει το παιδι...ή δε θα μπορει να "σταυρωσει" καμια της προκοπης (μαλλον αυτες τον σταυρωνουν) γι αυτο τη θελει ετσι..να μη μιλα να μην κανει τπτ! ευκολο ετσι! θα μιλα μονος του! και ολα τα υπολοιπα επισης μονος θα τα κανει!;)

pelasgian
28-07-09, 22:34
Απλως οτι δεν ειχε χρηματα για εξω :) Οποτε του ειπα παμε για ενα καφεδακι μονο, και πληρωσα εγω, εξαλλου νομιζω σε ενα ζευγαρι δεν μετραει μονο ποιος πληρωνει καθε φορα.


Καταλάβατε οι υπόλοιποι; ΜΙΑ φορά τον πλήρωσε και την θυμάται 10 χρόνια μετά!

Αυτά για να τα ξέρετε.

Τις γκόμενες τις πληρώνετε ΠΑΝΤΑ.
φίλη για να σου έρθει,
σύζυγος για να σου μείνει,
κόρη για να την ξεφορτωθείς.

Απλά, να μην πληρώνετε εσείς εκεί που πρέπει να πληρώσει άλλος άντρας είναι το θέμα :)

Π.χ. ο γαμπρός πριν το γάμο και ο εραστής μετά το γάμο πάνε πάντα τσάμπα, διότι πληρώνει ο μ.....ς :crazy:

........Auto merged post: pelasgian πρόσθεσε 1 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


τς τς τς, πτωχά μου παιδιά... λέτε εσείς. Να ξέρατε τι σας περιμένει :twisted:


Κοίτα χαρά, κοίτα χαμόγελο :)

mosaic
28-07-09, 22:49
. . . . . . . . γι αυτο τη θελει ετσι..να μη μιλα να μην κανει τπτ! ευκολο ετσι! θα μιλα μονος του! και ολα τα υπολοιπα επισης μονος θα τα κανει!;)

ααχαχαχαχαχα χοχοχοχοχο :rofl::rofl:

:rolleyes::rolleyes:

:p

Νικαετός
28-07-09, 22:51
Να τα εκατοστησετε:)

Καμια συμβουλη μπας και γλιτωσουμε οι υπολοιποι?:p

EDIT:21 χρονων παντρευτηκες?Φοιτητης ακομα?:shock::scared:

Συμβουλή ?? Γάμο ΜΕΤΑ τα 35. Μεγάλες και συνεχείς προσπάθειες και από τους δύο έτσι ώστε να ΜΗΝ τελματωθεί η σχέση. Τότε μπορεί να αντέξει 6-8 χρόνια.

(Και όχι τα παιδιά δεν έχουν σχέση - εννοώ είναι άσχετα με τη σχέση του ζευγαριού).

Και όχι δεν παντρεύτηκα στα 21. Απλά συζούσα με την νυν σύζυγο 8 χρόνια ΠΡΙΝ παντρευτώ. (Και πάλι δεν κατάλαβα τι με περίμενε...LOL)

To έχω γράψει και άλλες φορές, θα το πω και μία ακόμα. Από μια παρέα 6 φίλων από το σχολείο ακόμα, είμαι ο μόνος που δεν έχω χωρίσει (ακόμα). Και αυτό οφείλεται ΚΑΘΑΡΑ στο χαμόγελο της μεγάλης μου κόρης και στο βλέμμα της μικρής. Δεν υπήρχε περίπτωση να τα χάσω αυτά ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στον κόσμο.

(Άσχετο αν τώρα πλέον με το ζόρι μας ακολουθεί η μεγάλη στις διακοπές...:rofl::rofl:)

Πάμε τώρα στα του Πελασγού. Πολλές φορές σκέφτομαι αν είναι καλύτερα να τα βρεις έτοιμα ή να τα δημιουργήσεις εσύ. Υπάρχουν πολλοί σύμμαχοι και των δύο απόψεων. Βλέποντας γύρω μου αρκετά ζευγάρια, άλλα αυτοδημιούργητα και άλλα που βρήκαν έτοιμα, τείνω να συμφωνήσω με τον πελασγό. Άλλη η ποιότητα της ζωής των δεύτερων από τους πρώτους. Με άλλα ατού ξεκινούν οι έχοντες από αυτούς που ξεκινάνε από το 0. Αν το ζευγάρι θα είναι περισσότερο ή λιγότερο ευτυχισμένο ? Δεν το γνωρίζω. Υπάρχουν παραδείγματα ευτυχισμένων αυτοδημιούργητων και δυστυχισμένων πλούσιων.

Μιλάω απλά για ποιότητα ζωής και σίγουρα είναι καλύτερα να είσαι χωρισμένος πλούσιος παρά χωρισμένος φτωχός... ;)

pelasgian
28-07-09, 22:59
Μπριζίτ Μπαρντώ το είχε πει;
«καλύτερη δυστυχισμένη σε μία τζάγκουαρ, παρά σε ένα λεωφορείο.».

Η ευτυχία και ο γάμος, καθώς και η ευτυχία με τα λεφτά δεν έχουν συνάρτηση.
Ο γάμος όμως με τα λεφτά, έχει· μεγάλη!
Στο δε γάμο, αν δεν κερδίζεις, χάνεις.
Οι άντρες συνήθως χάνουν, αλλά όχι πάντα.
Ορισμένες γυναίκες, επίσης, δεν κερδίζουν.
Ο πεθερός όμως, χάνει πάντα. Τελεία, punkt, period.

TheCondor
29-07-09, 01:38
Αυτά για να τα ξέρετε.

Τις γκόμενες τις πληρώνετε ΠΑΝΤΑ.
φίλη για να σου έρθει,
σύζυγος για να σου μείνει,
κόρη για να την ξεφορτωθείς.




Οταν λενε οτι οι γυναικες ειναι υπερανω χρηματων, το εννοουν.

Αλλου σε θελουν γεματο, στο πορτοφολι αργα η γρηγορα θα το συνηθισουν, στα αλλα αν εισαι αδειος τοτε θα κοιτας το οτι πρεπει παντα να τις πληρωνεις.

pelasgian
29-07-09, 02:07
Καλά ότι το πλί σου δουλεύει το θεωρούμε πως εξυπακούεται ΠΑΝΤΑ.
Πριν μπούμε και σε άλλες μπαναλολογίες, θεωρούμε επίσης ότι δεν είσαι κουτσός, στραβός, κουφός, κρετίνος, πως εκφράζεσαι με λεξιλόγιο που υπερβαίνει τις 30 λέξεις κλπ.

Να σου πω όμως κάτι, αν είσαι αυτοδημιούργητος, ΟΛΑ τα παραπάνω εξυπακούονται, ακόμα και αν κάνεις ληστείες τραπεζών για να τα βγάλεις.

alwaysalone
29-07-09, 02:33
Νομίζω το καλύτερο, και αυτο που κανω και εγω ειναι το εξής:

-Οταν βγαινουμε ΕΞΩ, για φαγητο/καφε/ποτό και γενικά οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί να πληρωθεί επιτόπου, ΠΑΝΤΑ πληρώνει αυτος.

-Εγω προτιμώ να αγοράζω εκ των προτέρων και χωρις να ειναι αυτος παρον, τα εισητηρια για το θεατρο, για το πλοίο, ή πχ να προπληρώσω ενα πακετο διακοπών.

Γιατί τωρα να βγεις εξω για να φαγητο, να τα βαζει το καθε ατομο στο τραπεζι, -20 ευρω εγω, 20 ευρω εσυ αγαπη μου, μου φαινεται εντελώς κουλό. Η' να ανοίγει η γυναικα το πορτοφόλι.

Η καλύτερη λυση ειναι αυτη που προτεινα παραπανω.

Εσύ αγαπη μου πληρωνεις οταν βγαινουμε εξω, ενώ εγω πχ μπορεί να πληρώσω (ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ) ενα διημερο (δωματιο+εισητηρια) στην Υδρα.

Ετσι και ισορροπία υπαρχει στο ζευγάρι (παντρεμένο ή μη) και ο αντρας νιωθει τη χαρα μπροστά σε τρίτους οτι πληρωνει.

pelasgian
29-07-09, 03:29
Αρκετές γυναίκες (ακόμα και μανάδες!) τις απασχολεί ότι ο άλλος μπορεί να προσβληθεί που θα εμφανιστεί να πληρώνουν για αυτόν.

Το σοκ είναι μεγάλο όταν διαπιστώνουν ότι πλέον δεν τους απασχολεί ειδικά όταν είναι φίλοι από τη δουλειά κλπ. Τίποτα μπαρμπάδες κάνουν κάνα σχόλιο κατά καιρούς που μπορεί να σε φέρουν σε δύσκολη θέση, αλλά εκεί λίγο χιούμορ το λύνει: «εσύ πάντα τη πλήρωνες ρε μπάρμπα; και πού είναι τώρα;»

Εκεί που είναι σοκαριστικό το θέαμα είναι όταν πληρώνει νεώτερη γυναίκα το λογαριασμό για οτιδήποτε. Π.χ. 22 χρονών με 37, εκεί είναι ντροπή όντως. Σε μία τέτοια σχέση εξυπακούεται ότι το φυσιολογικό είναι να έχει την οικονομική δύναμη ο άντρας.

40palikj
29-07-09, 09:33
Να ειναι Σερβίδα :oneup:
1)ειναι σιγουρο πως ο,τι και αν συμβει, ακομα και το χειροτερο, τουλαχιστον θα μου εχει μεινει το μελι:whistle:
2)η πεθερα βρισκεται ποοοοολυ μακρυα:rofl:
3)το τελειο DNA :worthy: (αναπαραγωγικοι λογοι-δε λεω και το δικο μας καλο ειναι, αλλα ε τωρα πως να το κανουμε, αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας)
τα αλλα δεν λεγονται δημοσιως...:respekt:

hammer21
29-07-09, 19:06
Ετσι και ισορροπία υπαρχει στο ζευγάρι

Επειδη το θεωρεις σωστο δεν σημαινει οτι φερνει και ισορροπια, τουλαχιστον στο οικονομικο.Τα εισητηρια που πληρωνεις 1-2-3 φορες το χρονο απο ποτε εξισωνονται με ολη τη χρονια?:crazy:

Εν ολιγοις αυτο που λετε οτι ειστε υπερανω χρηματων σε συνδυασμο με ποστ σαν το παραπανω...ειναι καπωςαντιφατικα.

alwaysalone
29-07-09, 20:25
Εντάξει δε θα τα βάλουμε και στο ζύγι. Η ουσία ειναι οτι πάντα στις εξόδους πληρώνει ο άντρας.

Αφού μιλάμε για το οικονομικό, δεν είναι ανάγκη να ειναι μονο τα εξοδα των εισιτηρίων.

Είναι τόσα άλλα υλικά που μπορεί να μοιραστεί ενα ζευγάρι στα οποία μπορεί να βοηθά διακριτικά η γυναίκα.

Αλλά οι έξοδοι ανήκουν στον άντρα. Κι ας παω την άλλη μερα να του αγοράσω καινουριο καναπέ. Αλλά να ανοίξω πορτοφόλι σε μια έξοδο, απλά δε νιώθω ανετα.

Προσωπικά δεν ειπα οτι ειμαι (απολύτως) υπεράνω χρημάτων. (Σιγουρα παντως δεν ειμαι υπεράνω τσιγγουνιάς).

Αλλά οσο και να το πεις αν ενας άντρας 30 plus βγαζει 770 ευρώ, ε ενταξει, απλά δεν προσπαθεί και άρα δεν τον νοιάζει να ανοιχτεί και σε "άλλους τομείς" ή εστω δεν το χει μεσα του να νιώθει προστατευτικός και ετοιμος να αντεπεξελθει σε διάφορες καταστασεις.

Αλλωστε τα χρήματα πανε σε συνάρτηση με την ηλικία του άλλου. Σίγουρα αν ημουν 19 δε θα περιμενα απο τον 24χρονο φιλο μου να του τρέχουν απο τα πατζάκια, αλλά για εναν αντρα 30 plus , έ αμα δεν εχει καταφερει και τιποτα στη ζωη του, τί να τον κάνω.. Αλλωστε αντρας 30 something που δεν ειναι φιλόδοξος (με μετρο) στον επαγγελματικό τομέα, απλα η κοινή λογική λεει οτι θα ειναι χλιαρός και σε αλλους ιδιωτικούς τομείς.. :whistle::whistle: :whistle::whistle:

(Μιλάω πάντα για τους τριανταρηδες, οχi για άντρες κατω των 28).

Δε νομίζω οτι χρειάζεται να διευκρίνισω οτι ανάμεσα στον τελειο φτωχό αντρα και στον κάφρο πλούσιο αντρα, θα διάλεγα τον πρωτο, απλώς η συζήτηση δεν αφορά τις ακρότητες αλλά τα καθημερινά φυσιολογικά ζευγάρια και αυτά σχολίαζω σε ο,τι αφορα τον οικονομικό τομέα .

hammer21
29-07-09, 20:48
Πραγματικα, διαφωνω σχεδον σε καθε προταση του ποστ εκτος απο αυτην:


Σίγουρα αν ημουν 19 δε θα περιμενα απο τον 24χρονο φιλο μου να του τρέχουν απο τα πατζάκια,

και παλι οχι τελειως.:p

οποτε για να μην γραφω σεντονια θα σε ρωτησω ενα πραμα.Και προσεξε να μην ειναι παλι αντιφατικη η απαντηση σου.

Θεωρεις οτι σας τιμαει σαν οντα και που πλεον ειστε οικονομικα ανεξαρτητες να σας πληρωνει(κατ'εξακολουθηση, το τονιζω) τα εξοδα ο αντρας για να του κ@θεστε?Γιατι αυτο γινεται, μην κρυβομαστε.Εξου και η κλασσικη φραση "αν δεν πληρωσει τα παντα στο 1ο δεν εχει 2ο".

alwaysalone
29-07-09, 20:53
Πραγματικα, διαφωνω σχεδον σε καθε προταση του ποστ εκτος απο αυτην:



και παλι οχι τελειως.:p

οποτε για να μην γραφω σεντονια θα σε ρωτησω ενα πραμα.Και προσεξε να μην ειναι παλι αντιφατικη η απαντηση σου.

Θεωρεις οτι σας τιμαει σαν οντα και που πλεον ειστε οικονομικα ανεξαρτητες να σας πληρωνει(κατ'εξακολουθηση, το τονιζω) τα εξοδα ο αντρας για να του κ@θεστε?Γιατι αυτο γινεται, μην κρυβομαστε.Εξου και η κλασσικη φραση "αν δεν πληρωσει τα παντα στο 1ο δεν εχει 2ο".

Ποια εξοδα βρε πουλάκι μου? Ζητησε καμια θηλυκή user εδω μεσα να της παίρνει ο άντρας μπιζου και τσάντες για να ειναι μαζι του? Νομίζω την ατάκα την ειχες στο συρταρι και θα την΄ελεγες ανεξάρτητα απο τι θα διαβαζες. Απλά την είχες ετοιμη και ειπες να μή παει χαμένη μια ΤΟΣΟ πρωτοτυπη και καθόλου χιλιοειπωμένη ατάκα.

Κανε ενα κοπο να ξαναδιαβασεις το μηνυμα, αν δε θες οκ :)

arial
29-07-09, 20:55
Εξαρταται και το καθε ζευγαρι πως εχουν φτιαξει τις ισορροπιες μεταξυ τους. Σιγουρα αφου οι πιο πολλες γυναικες δουλευουν πλεον και εχουν τον δικο τους πορτοφολι, δεν θα μου αρεσε να πληρωνει συνεχεια ο αλλος.

Αλλα ουτε μου αρεσει οτι ο κανονας ειναι ο ανδρας να πληρωνει συνεχεια οταν βγενουμε εξω. Γιατι ειναι ο κανονας? Ειναι σαν να βγενεις με μια τραπεζα ... και τον εχεις για να σε πληρωνει για ενα καφε....

Αλλα ειπα αυτα εξαρτονται απο το καθε ζευγαρι, εμας δεν μας πεφτει λογος :)

hammer21
29-07-09, 20:58
ητησε καμια θηλυκή user εδω μεσα να της παίρνει ο άντρας μπιζου και τσάντες για να ειναι μαζι του?


Η ουσία ειναι οτι πάντα στις εξόδους πληρώνει ο άντρας.



-Οταν βγαινουμε ΕΞΩ, για φαγητο/καφε/ποτό και γενικά οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί να πληρωθεί επιτόπου, ΠΑΝΤΑ πληρώνει αυτος.


Αφου το ειπες εμμεσως πλην σαφως.Θες τσαμπα ποτακια.Μαγκια σου ρε παιδι μου δεν λεω, απλα δεν μπορω να ακουω περι αδιαφοριας στο χρημα και τετοια.Μια γυναικα γνωρισα που ηταν ετσι και σε πληροφορω οτι τετοιες φρασεις ουτε καν τις εχει σκεφτει.:oneup:

=====

Η ατακα χιλιοειπωμενη δεν διαφωνω...σοβαρη απαντηση δεν πηρα ποτε μου.Θα εισαι εσυ η πρωτη ή θα μου πεις οτι δεν την χαρακτηρισες χιλιοειπωμενη?:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.