PDA

Επιστροφή στο Forum : Για καλοφαγάδες @ σπίτι - Καλά delivery για όλες τις χρήσεις!



Σελίδες : 1 [2] 3

Νikosanagn
29-01-10, 02:29
Aντε να πώ και ένα από τα καλύτερα Ιταλικά που έχω φάει ποτέ... MALTAGLIATI
Σολωμού & Τερψιθέας 16, Π. Φάληρο, 2109816445 πολύ ζεστό περιβάλλον ακόμα και τα μαρόνια οι ίδιοι τα φτιάχνουν...και τηρούν πιστά τις Ιταλικές συνταγές πραγματικά αξίζει....

ardi21
29-01-10, 03:15
Καλυτερος κοτογυρος που εχω φαει ποτε (και συνεχιζω να τρωω βασικα :P)...

"Νοστιμιες" στο Χαιδαρι, Στρατάρχου Καραϊσκάκη 73 (ο κεντρικος του Χαιδαριου, το βρισκεις πανευκολα).

Απλα :respekt:

Δεν εχω δοκιμασει τιποτε αλλο και ουτε θελω!

Sebu
30-01-10, 14:55
Την βλέπεις και εσυ την τρύπα ετσι;;;:p

Τι εκλεισε???????? :p

Sovjohn
30-01-10, 15:33
Σιγά μην έκλεινε η Φράουλα ρε... Ηρεμήστε λίγο... :p

Sebu
30-01-10, 15:53
Αντε και με τρομάξατε :lol:

joeyGR
02-02-10, 00:04
Μπίτεν Φάτεν στο Κιλκίς (Delicattesen) :respekt::respekt: .
Ενα προεδρικο κοτοσουβλακι παρακαλω! :oneup: (τορτιγια,κοτοσουβλακι,επιπροσθετα) . Το καλυτερο κοτοσουβλακι που εχω φαει μακραν, βεβαια δεν εχω δοκιμασει τις ποιο παχυντικες version γιατι βλεπετε προσεχουμε τι τρωμε :oops:

Collective_Soul
02-02-10, 13:37
Mε εχει κανει αρχοντα-->
patrasdelivery.gr

CptBill
10-04-10, 21:39
τιποτα καλο για κοκορετσι :oops: μηπως εχετε ακουσει στον Πειραια και στην ευρυτερη περιοχη; (Νικαια, Κορυδαλλός).

treli@ris
11-04-10, 15:16
τιποτα καλο για κοκορετσι :oops: μηπως εχετε ακουσει στον Πειραια και στην ευρυτερη περιοχη; (Νικαια, Κορυδαλλός).

"Οι Φοινικες (http://www.oifoinikes.gr/)" στην Αγια Βαρβαρα. Μια φορα ετυχε να παω πριν 2 χρονια, ηταν πολυ καλο.

saras81
12-04-10, 15:29
Το καλυτερο καλαμακι χοιρινο κ σκεπαστη με μπριζολακι ψιλλοκομμενο:cool: :bbq:
''Παραδοσιακη γωνια'' Δοιρανης κ Δαβακη Καλλιθεα,κανει κ delivery.
Κ καλυτερο γυρο κοτοπουλο,''Τα δυο αδελφια''Ζωγραφου στον κεντρικο δρομο προς τη πολυτεχνιουπολη,δεν κανει delivery,σορρυ αλλα κολλησα κ δεν θυμαμαι την οδο.:oops:

asterias
13-04-10, 16:42
Από τα καλύτερα delivery και takeout που έχουμε δοκιμάσει είναι τα:

- Τα Άγραφα στην Αχαρνών

- Το Luciano

- Ο Πλούταρχος στην λεωφ. Ηρακλείου (Νέα Ιωνία)

- Το Belissimo στη Ν. Ιωνία πάλι

- Η πίττα του παππού στη Φωκίωνος

Κανένα καλό σε Ν. Ιωνία, Ηράκλειο ή Πευκάκια??? Γνωρίζει κανείς?

Για μένα Νο 1 ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ, επίσης Νο 1 ΚΙΣΜΕΤ
και μετα ο ΩΡΑΙΟΣ ολοι στη Ν. Ιωνια

και ως πιο οικονομικός Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ επίσης Ν. Ιωνια

Ηταν και το ΠΟΛΥΓΕΥΣΤΟ στο Ηράκλειο αλλά τώρα τα χει κάνει χάλια.

CptBill
25-04-10, 13:03
τιποτα καλο για κοκορετσι :oops: μηπως εχετε ακουσει στον Πειραια και στην ευρυτερη περιοχη; (Νικαια, Κορυδαλλός).

και απαντώντας στον εαυτο μου, βρηκα την απολυτη ψησταρια (με καλη φημη) με μαματο κοκορετσι καθε μερα :worthy:
Νικαια, Μπελογιαννη και Υψηλαντου. Εαν θυμαμαι καλα λεγεται "ο σβελτος".

Valhalla
26-04-10, 23:14
Τίποτα καλό στα Σεπόλια/Κολωνός ρε παιδιά;

linaki_ath
04-05-10, 10:44
Τίποτα σε Νεάπολη-Συκιές Θεσσ/νίκη ?? Οέο? Πρόσφατα ήρθα και θα θελα καμια καλή ιδέα :)

vamvakoolas
04-05-10, 11:58
Γουδή

Flame (Λυκαβητος στην Κονιαρη) -> Εχει τα ΠΑΝΤΑ, σε μεγαααλες μεριδες και συμφερει πραγματικα. Προτεινω "Κοτοκροκετες αλα Κρεμ" , "Διαφορες Πιτες (τυροπιτα, κοτοπιτα κλπ) σε ξυλινο φουρνο" , "Κλαμπ Σαντουιτς (εχει 8 ειδη) με ψωμι παραγωγης τους" , "Λουκουμαδες με σοκολατα" , "Πεινιρλι Σουπερ Γιγας Flame" , "Μπρουσκετες" , "Σκαλοπινια Σως Flame" και πολλααα αλλα που δε θυμαμαι καθως παραπανω απο το μισο μαγαζι εχει δοκιμαστει !!



Pizza Fan -> Η καλυτερη πιτσα για μενα. Φτηνη, γεματη φουλ και με λεπτη ζυμη. Οτιδηποτε αλλο ειναι συμβιβασμος.


το εχω ξαναγραψει και σε αλλο τοπικ: to flame ειναι πιστευω οτι καλυτερο στην Αθηνα (εμενα παλια απεναντι αλλα και τωρα που μενω σε αλλη περιοχη τα παιδια ερχονται;) οσοι καλεσμενοι που εχω και παραγγειλαμε απο εκει εχουν μεινει πληρως ενθουσιασμενοι)

Για το pizza fun εχει πολυ καλες πιτσες, αθλια club sandwich kai πατατες (κατα τη γνωμη μου) και χορταστικα burgers

Για τιμες και οι 2 ειναι για τη γενια των 500 ευρα:oneup: (ειδικα αμα εχεις τσιμπησει κουπονακια για 50% εκπτωση απο τη pizza fun:p)

CptBill
28-06-10, 23:32
Στον Πειραιά είναι στη Γρ. Λαμπράκη, ένα πολύ μικρό μέρος, αλλά με ωραία μακαρόνια. Εντάξει οι τιμές του είναι από 7-12 € το πιάτο, αλλά δεν είναι άσχημα (ούτε ποσοτικά).

Όσο για τα παραπάνω... Να καούν στην κόλαση. Η καρμπονάρα είναι συγκεκριμένη, δεν επιτρέπεται ο καθένας να την φτιάχνει όπως γουστάρει και να λέει "έτσι είναι η μόδα τώρα"...

Γενικά το να φας καλά έξω ή σε delivery σε ιταλικό στυλ είναι δύσκολο. Ωστόσο, πολύ ωραία μακαρονάδα, πεντανόστιμη, έφαγα από το Le Pierrot στη Φρεαττύδα (creperie είναι, απλά έχει και μερικά άλλα πιάτα). Προτείνεται (και σε delivery) ανεπιφύλακτα.


Λοιπον santa paste εφαγα προ ημερων. Το μαγαζι μικρο αλλα γεματο.
Οι μακαροναδες παρα πολυ καλες με ικανοποιητικες μεριδες αλλα δεν θα το ελεγα και φθηνο. 2 ατομα μαζι και με σαλατα (η οποια δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο) πληρωσαμε γυρω στα 32 ευρω.
Προσωπικα θα ξαναπηγαινα επειδη ειμαι μακαρονας :lol:

morrison100
29-06-10, 13:20
Για Ν. προαστια...προτεινω...

Γυρος από "Ξυλινο", ορια Π. φαληρου με Καλαμακι...
Πιτσα "Home" και με καλες delivery προσφορες, πχ. 2 μεσαιες, που χορταινουν 2 ατομα στα 13€,
και για μαγειρευτο φαγητο, οχι και τοσο νοτα, ομως, στην Φιλολαου, "Ο Δημος"...

DOU
10-10-11, 20:11
Ειδος "πολυτελειας" θα πρεπει να θεωρειται ηδη ο γυρος(πιτογυρο/σαντουιτς/σουβλακι),επισημως καποια μαγαζια εχουν ανεβασει την τιμη τους στα 3€,πλεον και βρωμικο να θελεις να παρεις το σκεφτεσαι.

http://solacerp.net/rp/images/smilies/Copy%20of%20sandwich.gifhttp://solacerp.net/rp/images/smilies/Copy%20of%20sandwich.gif

treli@ris
10-10-11, 20:24
3€ το απλο πιτογυρο; Ευτυχως που στην περιοχη μου παιζουν ακομα στο 1,60-2€ με πολυ καλη ποιοτητα. Το βρωμικο βεβαια εχει ξευτιλιστει. 4,50€ για 5 μπουκιες ειναι υπερβολη!

tsioy
10-10-11, 21:38
Για τη περιοχή Κορυδαλλού-Αγ. Βαρβάρας, υπάρχει στα όρια των 2 δήμων σουβλατζίδικο με πολύ καλές τιμές (πιτογυρο, κεμπαπ €1,3, μπιφτέκι €1,5). Απ' ότι μαθαίνω, έχει σαρώσει στη περιοχή. Όχι σαν γνωστή αλυσίδα ,που έχει παέι το πιτόγυρο στα €2,2..

treli@ris
10-10-11, 22:37
Εννοεις πανω στη Μεγ. Αλεξανδρου; Τον κουμο;

Estela
15-10-11, 22:13
Από το νήμα διαπιστώνω ότι για να φάει κανείς πρέπει να μαγειρέψει (!);).

Ανήκω και εγώ στην κατηγορία εκείνων που δεν τρώνε ποτέ μα ποτέ μα ποτέ delivery!.

Προτιμώ να διαθέσω μία ποιοτική ώρα να μαγειρέψω, κάτι καθαρό, καλό, υγιεινό, χωρίς κατεψυγμένες τοξίνες και ας κουραστώ λίγο παραπάνω. Τουλάχιστον θα ξέρω τι ακριβώς τρώω και δεν θα τρέμω μήπως στην πρώτη μπουκιά καταλήξω για πλύση στομάχου. :cool:.

Επιστροφή στην υγιεινή διατροφή είναι η λύση που βλέπω... ;)

terry39
15-10-11, 22:50
Από το νήμα διαπιστώνω ότι για να φάει κανείς πρέπει να μαγειρέψει (!);).

Ανήκω και εγώ στην κατηγορία εκείνων που δεν τρώνε ποτέ μα ποτέ μα ποτέ delivery!.

Προτιμώ να διαθέσω μία ποιοτική ώρα να μαγειρέψω, κάτι καθαρό, καλό, υγιεινό, χωρίς κατεψυγμένες τοξίνες και ας κουραστώ λίγο παραπάνω. Τουλάχιστον θα ξέρω τι ακριβώς τρώω και δεν θα τρέμω μήπως στην πρώτη μπουκιά καταλήξω για πλύση στομάχου. :cool:.

Επιστροφή στην υγιεινή διατροφή είναι η λύση που βλέπω... ;)

:oneup:

Τι πιο απλό και χορταστικό , από μια σαλάτα με τόνο ή ένα sandwich με αλλαντικά (ή) και λαχανικά της επιλογής σου ?

Κι αν θέλει κάποιος Pizza , πιττάκια για σουβλάκια , λίγη σάλτσα(πχ Pummaro) και ότι θέλεις ? 15'
:cool:

Estela
15-10-11, 23:58
Και πολύ νόστιμη η σαλάτα με τόνο!. Πρόσφατα στο νήμα "Μαγειρικές Ανησυχίες", είχε συνταγές για μακαρονάδα με τόνο. Πέρασε από εκεί μια βόλτα για να πάρεις ιδέες!.
Και αν η σαλάτα έχει μέσα παξιμαδάκια ολικής αλέσεως, ή από κριθάρι - αν και αυτά είναι λίγο πιο σκληρά και πιο "κουμουτσέ" :p από ότι θα έπρεπε ίσως - και μυρωδικά όπως ρίγανη και μαϊντανό είναι ένα απολαυστικό πιάτο ημέρας!.

Και στα πιττάκια θα συμφωνήσω. Που επιλέγεις εσύ ό,τι υλικό θέλεις και ξέρεις ότι το έχεις πλύνει καλά, είναι φρέσκο και δεν βάζουν οι άλλοι "επιτήδειοι" ό,τι υλικό τους κατέβει για να γεμίσουν απλώς την πίτα. Και μετά το απολαμβάνεις φυσικά!. :)

Υ.Γ Ωραία φωτό Terry ;).

terry39
16-10-11, 00:48
:) ευχαριστώ , είναι σχεδόν 7 ετίας ...

Τα πιττάκια τα τιμούσα συχνά... αλλά λόγω διατροφής εδώ και 3 μήνες περίπου, τα αποφεύγω ... και προτιμώ σαλάτες και μικρά sandwich/tost με μαύρο ψωμί (και) λαχανικά , cottage cheece κτλ.
Σαλάμι γαλοπούλας (δοκίμασα σήμερα αέρος από τα Lidl με 18% χοιρινό μέσα)
Χθες έκανα σαλάτα ρόκα με τόνο και σος από γιαούρτι με λίγη κέτσαπ για γεύση και χρώμα, λεμόνι και λίγο λάδι. :cool:

Ο ντάκος είναι ωραίος και σε σαλάτα (σπασμένος αφού "ποτιστεί" με υγρά και μουσκέψει) είτε σαν βάση σε ένα γρήγορα σνακ .

Mouse Potato
16-10-11, 00:58
Έχεις κάνει την δυνατή σου βραδινή προπόνηση με το ποδήλατο... Οι παλμοί σου είναι στο όριο... Έχεις κάψει τουλάχιστον 1200 θερμίδες... Οι τετρακέφαλοι καίνε κυριολεκτικά από την προσπάθεια... Γυρνάς σπίτι και βλέπεις ότι δεν έχει τίποτα να φας πέρα από κάτι κονσέρβες που χρονολογούνται από τον Β'ΠΠ*. Τι το πιο ωραίο από ένα κρύο ντους και μετά δύο δυνατά πιτόγυρα με έξτρα μουστάρδα (στο χοιρινό) και έξτρα σως (στο κοτόπουλο);

Οι ιερόσυλοι από πάνω παρακαλούνται να ανακαλέσουν... :twisted:

Συγγνώμη για το offtopic αλλά δεν άντεξα...




* δεν τις πετάμε γιατί έρχονται δύσκολες εποχές

Estela
16-10-11, 01:07
:) ευχαριστώ , είναι σχεδόν 7 ετίας ...

Τα πιττάκια τα τιμούσα συχνά... αλλά λόγω διατροφής εδώ και 3 μήνες περίπου, τα αποφεύγω ... και προτιμώ σαλάτες και μικρά sandwich/tost με μαύρο ψωμί (και) λαχανικά , cottage cheece κτλ.
Σαλάμι γαλοπούλας (δοκίμασα σήμερα αέρος από τα Lidl με 18% χοιρινό μέσα)
Χθες έκανα σαλάτα ρόκα με τόνο και σος από γιαούρτι με λίγη κέτσαπ για γεύση και χρώμα, λεμόνι και λίγο λάδι. :cool:

Ο ντάκος είναι ωραίος και σε σαλάτα (σπασμένος αφού "ποτιστεί" με υγρά και μουσκέψει) είτε σαν βάση σε ένα γρήγορα σνακ .

Συμφωνώ σε όλα!. Σε όλα όμως :oneup:. Μαύρο ψωμάκι πάντα ναι!. Αυτό ξέχασα να το αναφέρω.

Σαλάμι γαλοπούλας δεν έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι η αλήθεια. Είμαι επιφυλακτική... :hmm:

Υπέροχη η συνταγή που έκανες με τη σαλάτα!. Δεν υπάρχει!. :oneup:.

Γιατί να ανακαλέσουμε? :p.

Εγώ σου προτείνω πριν πέσεις ολόκληρος μέσα στις θερμίδες, να φας ένα τοστάκι ολικής με προσεγμένα υλικά και θα χορτάσεις πραγματικά!. Δεν θα φουσκώσεις φαινομενικά... ;)

terry39
16-10-11, 01:10
Όταν γυρνάς από ποδηλάτοβόλτα , δεν χλαπακιάζεις πιτόγυρα , ειδικά αν το κάνεις για χάσιμο/κάψιμο κιλών /λίπους .
Αγοράζεις και πίνεις ένα Αριάνι ή ένα ξυνόγαλα , πίνεις νερό και είσαι οκ .
Κάνεις και μια σαλάτα , με υλικά που έχεις προμηθευτεί πριν κλείσουν τα μαγαζιά.
Ρόκα , πορτοκάλι και λίγο κοτόπουλο περασμένο από τηγάνι και μια σος
:p

Sovjohn
16-10-11, 01:14
:rofl:

Εντάξει για να είμαι ειλικρινής απ' όταν άνοιξα το θέμα έχω περιορίσει δραστικά τα delivery, και αρκετά απ' όσα είχα αναφέρει έχουν κλείσει / αλλάξει ιδιοκτησία και όνομα.

Είμαι και εγώ του να μαγειρεύεις μόνος σου, άσχετα αν αυτά που φτιάχνεις είναι παχυντικά ή όχι, σίγουρα ξέρεις ακριβώς τα υλικά που βάζεις και (αν πετύχουν) χαίρεσαι και περισσότερο!

Σε κάθε περίπτωση όμως, ένα καλό ιταλοειδές / pizza delivery, ένα με σουβλακοψητοειδή και ένα μπαλαντέρ (ίσως και με μαγειρευτά), πάντα χρειάζονται για όταν κάποιος δεν έχει όρεξη να μαγειρέψει, χρόνο, ή ακόμα και υλικά της αρεσκείας του. Fact of life! :twisted:

Παρακαλώ οι υπόλοιπες συζητήσεις περί υγιεινής διατροφής να πάνε στο μαγειρικό thread :p, και (όπως έχω γράψει και στο μαγειρικό thread...νομίζω) στο www.sintagespareas.gr μπορείτε να βρείτε εξαιρετικές συνταγές για να φτιάξετε, πραγματικά, όλα όσα φτιάχνουν σε delivery. Δεν χρειάζεται όμως να τα συζητάμε εδώ :cool:

Estela
16-10-11, 01:23
Και η απάντηση με το ΑΡΙΑΝΗ εντελώς σωστό!.
Και κοτοπουλάκι ελαφρώς σωτέ σου δώσαμε!.
Τί άλλο θες? :cool:

Σωστός και ο κατάλογος, αλλά εγώ τα μαγειρευτά δεν τα μπορώ. Ούτε τα λαδερά, ούτε τις μπάμιες, μελιτζάνες.... :twisted:. Μπλιάχχχχ :p.

Τα ντολμαδάκια με ρύζι όμως, και τους κολοκυθοανθούς τα λατρεύω !!!!!!!. :respekt:.
Είναι ένα υγιεινό μαγειρευτό φαγητό!. Αν και είναι εντελώς καλοκαιρινά φαγητά και εκτός κλίματος, είναι θεϊκά!. Καιρός να αρχίσουμε τις σουπίτσες λαχανικών ;)

terry39
16-10-11, 20:09
Σε 15' και πολύ λέω , έχεις μια ωραία "σούπα" με τραχανά .. σπας και λίγη φέτα μέσα ...
Τι delivery και τι πιτογυρα ... :p

Sovjohn
16-10-11, 20:18
Δε μου αρέσει ο τραχανάς. Για την ακρίβεια, συντρέχουν οι παρακάτω προυποθέσεις για να φάω τραχανά, οι οποίες τον καθιστούν πιο ανθυγιεινό και από το να φάω αρνί με όλο του το λίπος :p...και έτσι δεν τρώω.

α) Ποτέ ξινός τραχανάς
β) Προσθήκη μεγάλης ποσότητας κρέμας γάλακτος στον τραχανά, σε σημείο ασπρίσματος. Δεν θυμάμαι γιατί μου έχει μείνει αυτό. Μάλλον έτσι τον έκανε η γιαγιά μου.
γ) Προσθήκη μεγάλης ποσότητας αλατιού (and I mean μεγάλης)

Το γ) εφαρμόζεται και σε βραστές πατάτες / κολοκύθια.

Είναι διπλά εντυπωσιακό γιατί γενικά αποφεύγω το αλάτι αρκετά, ακόμα και όταν μαγειρεύω βάζω minimum αλάτι και σε αρκετές περιπτώσεις (π.χ. πατάτες τηγανιτές / φούρνου) ελάχιστο ή καθόλου. Αλλά εντάξει, μην πιάσουμε τον τραχανά τώρα... :p ήμαρτον.

Θα κοιτάξω τώρα που χειμωνιάζει να φτιάξω καμία σπέσιαλ σούπα, δεν το έχω κάνει ποτέ, και ειδικότερα μανιταρόσουπα παίζει να βγει πολύ καλή (του εμπορίου σε φακελάκια κτλ δεν τρώγεται :twisted:)

terry39
16-10-11, 20:56
Μπορείς να βάλεις ζωμό(κύβο-νοστιμιά) λαχανικών ή κότας ή βοδινού για γεύση
Κρέμα γάλακτος κτλ δεν βάζω..
Λαδάκι , νεράκι , τυρί (και ρίγανη αφού γίνει) .

Mouse Potato
16-10-11, 21:04
Τραχανάς; Ούτε άρρωστος να ήμουν (που είμαι)... :p

Πως μπορείτε και τρώτε, ζωικές μπίχλες μαζί με σούπες (φυτικές κατά κόρον); Έχω την ιδιοτροπία να διαχωρίζω τις ζωικές από τις φυτικές τροφές. Εξαίρεση είναι η τοματοσαλάτα την οποία θα μπορέσω να φάω με φέτα (προφανώς γιατί συνήθως δεν τρώω σκέτη τοματοσαλάτα). Τέσπα, ιδιοτροπίες είναι αυτές.

@Sovjohn προσπαθούν να μας βγάλουν offtopic για να κλειδωθεί το, γεμάτο χοληστερίνη, νήμα μας... :twisted:

:p

hemlock
16-10-11, 21:06
Τραχανάς; Ούτε άρρωστος να ήμουν (που είμαι)... :p

Πως μπορείτε και τρώτε, ζωικές μπίχλες μαζί με σούπες (φυτικές κατά κόρον); Έχω την ιδιοτροπία να διαχωρίζω τις ζωικές από τις φυτικές τροφές. Εξαίρεση είναι η τοματοσαλάτα την οποία θα μπορέσω να φάω με φέτα (προφανώς γιατί συνήθως δεν τρώω σκέτη τοματοσαλάτα). Τέσπα, ιδιοτροπίες είναι αυτές.

@Sovjohn προσπαθούν να μας βγάλουν offtopic για να κλειδωθεί το, γεμάτο χοληστερίνη, νήμα μας... :twisted:

:p
Γλυκος τραχανας με φρεσκια ντοματα?:twisted:

Estela
16-10-11, 21:33
Τώρα για τον τραχανά που λέτε...ελέγχεται. Εγώ ποτέ δεν έχω δοκιμάσει ξινό. Άλλωστε το ξινό με ντομάτα δεν πάει. Νόμος μαγειρικός αυτό. Και οι κρέμες γάλακτος δεν του ταιριάζουν.
Αν και από μόνος του σαν τροφή ο τραχανάς είναι πολύ θρεπτικός.

Γλυκό τραχανά με σάλτσα ντομάτα και πιπεράκι έχω δοκιμάσει!. Παιδιά.... σας τον συνιστώ!. Είναι καλό!.

Και terry39 εγώ θα την τιμήσω τη συνταγή με τραχανά αλλά επιφυλάσσομαι για τη φέτα... και εγώ δεν μπορώ να μπερδεύω ζωϊκά με φυτικά λίπη... κάπως μου κάνει σαν γεύση. :p

Sovjohn
16-10-11, 21:39
Καλά, το κάναμε υγιεινή διατροφή το thread :p...Για να έρθει λίγο στα ίσια του...

Όταν κάποτε πάω στην Αμερική, θέλω να πάω να φάω εκεί!

http://www.heartattackgrill.com/

:twisted:

ΥΓ: Μάλλον μετά θα πεθάνω, αλλά δεν πειράζει, θα πάω χαρούμενος... ;)

prodromosfan
16-10-11, 21:44
SovJohn αν θες να πας αμερικη και να φας
ξεκινα προπονηση οπτικη απο τώρα με το Man vs Food (http://www.travelchannel.com/TV_Shows/Man_V_Food)

Καθε φορα που το εβλεπα νομιζα οτι θα πεθαινα απο το φαγητο που ετρωγε....... o παρουσιαστης. :p

μπροστα σε αυτα που τρωει το παλικαρι, αυτο που αναφερεις ειναι σνακ. :p

Mouse Potato
16-10-11, 21:47
Over 350 pounds? Eat for free! (http://www.heartattackgrill.com/diet.html) :lol::lol:

hemlock
16-10-11, 21:51
Καλά, το κάναμε υγιεινή διατροφή το thread :p...Για να έρθει λίγο στα ίσια του...

Όταν κάποτε πάω στην Αμερική, θέλω να πάω να φάω εκεί!

http://www.heartattackgrill.com/

:twisted:

ΥΓ: Μάλλον μετά θα πεθάνω, αλλά δεν πειράζει, θα πάω χαρούμενος... ;)
The procedure (http://www.heartattackgrill.com/killagiant1.html)...:rofl::rofl::rofl:

Sovjohn
16-10-11, 22:00
Μα εντάξει, το quadruple κάνει $12,95 - τρελή ευκαιρία λέμε :p... Brains...brains... burgers! :twisted:

Estela
16-10-11, 22:11
Όταν κάποτε πάω στην Αμερική, θέλω να πάω να φάω εκεί!

http://www.heartattackgrill.com/


Οι καραμελίτσες στο τέλος είναι για την καλή πέψη? :p:lol::lol:

rocky5656
16-10-11, 22:43
Όταν κάποτε πάω στην Αμερική, θέλω να πάω να φάω εκεί!

http://www.heartattackgrill.com/


Οι καραμελίτσες στο τέλος είναι για την καλή πέψη? :p:lol::lol:

Και μονο που τα βλεπω μαζεμενα μου ερχεται να κανω εμετο :lol:

Estela
16-10-11, 22:53
ταύτιση! :lol:

terry39
16-10-11, 22:56
Ο τραχανάς με το τυρί (φέτα που λένε στο χωριό μου :p ) πήζει λίγο και γίνεται μμμμμούρλια

Ενα heart attack το έπαθα μόνο με την εικόνα που είδα, ευχαριστώ δεν θα πάρω

Αντε on topic post , πριν κανα μήνα δοκίμασα Κυπριακές γεύσεις (μετά το ραντεβού τον διατροφολόγο :p ) από το chef dali (Θεσ/νίκη) (ήταν προσφορά) (http://www.goldendeals.gr/deals/6euros-chef-dali)
Φοβερές γεύσεις ... οι 4 σεφταλιές της 1 μερίδας ... ΑΨΟΓΕΣ ... για 2 άτομα όμως ...
Θα το προτιμήσω ξανά , όταν θέλω να κάνω παρασπονδία πάλι ...

Estela
16-10-11, 23:10
Terry με ενδιαφέρει το θέμα κυπριακή κουζίνα:hmm::hmm: Μήπως δοκίμασες κυπριακές πίτες? πώς τις φτιάχνουν?. Ρωτάω γιατί φίλη μου, μισή κυπρία, μου είπε αναλυτικά την αυθεντική συνταγή. Είναι πίτα κυπριακή με χοιρινό χωρίς λίπος, ξινο λάχανο και λαδολέμονο. Τίποτε άλλο. και ποτίζει η πίτα από το λαδολέμονο και είναι φανταστικό λέει...

Έτσι ήταν όντως? αν δοκίμασες φυσικά... :)

Mouse Potato
16-10-11, 23:14
Είναι πίτα κυπριακή με χοιρινό χωρίς λίπος, ξινο λάχανο και λαδολέμονο. Τίποτε άλλο. και ποτίζει η πίτα από το λαδολέμονο και είναι φανταστικό λέει...

Μας άνοιξε η όρεξη. Κανένα αυθεντικό κυπριακό deliverάδικο και μη με τέτοια κόλπα στην Αθήνα...;

prodromosfan
16-10-11, 23:23
Terry με ενδιαφέρει το θέμα κυπριακή κουζίνα:hmm::hmm: Μήπως δοκίμασες κυπριακές πίτες? πώς τις φτιάχνουν?. Ρωτάω γιατί φίλη μου, μισή κυπρία, μου είπε αναλυτικά την αυθεντική συνταγή. Είναι πίτα κυπριακή με χοιρινό χωρίς λίπος, ξινο λάχανο και λαδολέμονο. Τίποτε άλλο. και ποτίζει η πίτα από το λαδολέμονο και είναι φανταστικό λέει...

Έτσι ήταν όντως? αν δοκίμασες φυσικά... :)

Τα σουβλακια τα δικα μας με τα σουβλακια των κυπριων ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Estela
16-10-11, 23:34
Δεν ξέρω αν υπάρχουν, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν, απλά θελει καλό ψάξιμο για να μην πέσεις πάνω σε προχειρότητες που λένε ότι κάνουν κυπριακή κουζίνα και τελικά κάνουν άλλα ντι άλλων.

Βέβαια, ένα ταξιδάκι - ξέρω είναι οικονομικό το θέμα - στην Κύπρο θα μας έλυνε κάθε απορία.
Εγώ θα ψάξω για αυθεντικό delivery με κυπριακή κουζίνα και θα σε ενημερώσω όμως!.

Prodromosfan, όντως καμμία σχέση. Αλλά περιμένω την απάντηση του terry να μας πει πώς ήταν οι κυπριακές που δοκίμασε. Αν ήταν ίδιες ή διαφορετικές.

Επίσης, για τους λάτρεις του κρέατος, μετσοβίτικο κοντοσούβλι στα γιάννενα. εκεί τρώνε πολύ τέτοια... ;)

Mouse Potato
16-10-11, 23:47
Επίσης, για τους λάτρεις του κρέατος, μετσοβίτικο κοντοσούβλι στα γιάννενα. εκεί τρώνε πολύ τέτοια... ;)

Ή καλύτερα... στο Μέτσοβο... :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.