PDA

Επιστροφή στο Forum : απόκτησα 2ο κατοικίδιο μετα από αρκετό καιρό απώλειας του πρώτου μου (16 χρόνια)



Σελίδες : 1 [2] 3 4

sdikr
19-08-09, 20:42
Όταν αρχίζει να καλοκαιριάζει της αρέσει να μένει όλη την ώρα στον κήπο. Μόνο για να φάει μαζεύεται και την κάνει πάλι για έξω. Το χειμώνα που την περνάει την περισσότερη ώρα μέσα, μένει πάντα στις συγκεκριμένες δικές της γωνιές που της επιτρέπεται να ανεβαίνει (στην κουζίνα και σε ένα σκαμπουδάκι στο δωμάτιο των γωνιών μου). Στο σαλόνι δε μπορεί να πάει. Λόγω συναγερμού, κλείνουμε την ενδιάμεση πόρτα ;) Όπως καταλαβαίνεις, έχουν προβλεφθεί όλα. Κάμερες με nighτ vision δε χρειαζόμαστε! :rolleyes:


Και εγώ έτσι πίστευα για τον δικό μου γάτο................... μετά κατάλαβα το πόσο λάθος είμαι :whistle:

George_Prix
19-08-09, 20:47
Παντως εχω ακουσει πολυ κοσμο να μου λεει...
"τα αγαπαω τα ζωα..."
Και οταν αποκτησανε το πρωτο τους ζωο μου λεγανε "οταν ελεγα οτι αγαπαω τα ζωα, δεν καταλαβαινα τι σημαινει αγαπη. Τωρα που απεκτησα ζωο καταλαβα τι εννοουσες τοσα χρονια"

Ειχα αλλους φιλους που μου λεγανε..."πως του δινεις με το χερι να τρωει και μετα συνεχιζεις να τρως χωρις να συχαινεσαι..."
Μεχρι που πηραν δικο τους σκυλι και κανανε τα ιδια ή και χειροτερα (μεχρι και με το πηρουνι που τρωνε εχω δει να τα ταιζουν).

Ενας αλλος γνωστος με εκραζε που ανεβαζω το σκυλι στο κρεβατι...
Μεχρι που πηρε δικο του σκυλι και μου ειπε το εξης "αν δεν ελθει το βραδυ στο κρεβατι δε μπορω να κοιμηθω. Αφου μερικες φορες εχω ξαπλωσει και αυτο καθεται στο σαλονι και βαριεται να ελθει και σηκωνομαι και το φερνω μονος μου"

Και πολλες ακομα παρομοιες ιστοριες. :whistle:
Μια καλη συμβουλη για τους φιλους που εχουν ζωα ειναι να μην τα αφηνουν να ανεβαινουν σε καναπεδες καρεκλες και αλλα σημεια οπου καθονται οι προσκεκλημενοι.
Εγω τα τελευταια χρονια αυτο κανω απο σεβασμο στους ξενους. Βεβαια στο κρεβατι που δε συχαινομαι ειναι αλλη ιστορια. :p
Καποιοι βεβαια θα πουν "σε οποιον δεν αρεσει να μην ερχεται στο σπιτι..." απλα ειπα το παραπανω σαν μια ιδεα ωστε να μην ξενερωνουν και μερικοι φιλοι μας που δεν ειναι τοσο δεμενοι με τα ζωα μας. ;)

Γεγονος ειναι πως για να συμβιωσει το σκυλι με τους ανθρωπους θελει μεγαλυτερη προσπαθεια απο το κανονικο για να τηρουνται οι πρεπουσες συνθηκες καθαριοτητας.
-Πολυ πιο συχνα ηλεκτρικη σκουπα.
-Πολυ πιο συχνες αλλαγες σεντονιων αν ανεβαινει στο κρεβατι.
-Πολυ καλο καθαρισμα (με μωρομαντηλα κατα προτιμηση) μετα απο καθε βολτα.
-Τακτικο πλυσιμο του σκυλιου (αν και οι γιατροι λενε να μην το παρακανουμε).
-Και φυσικα εμβολια κτλ

Αλλα στο κατω κατω ολα τα παραπανω ειναι γυναικειες δουλειες. :rofl:
Για να βαλω τα πραγματα στη θεση τους και να μη με φανε ζωντανο οι γυναικες του forum, οσον αφορα το σκυλι (ή καλυτερα τα σκυλια γιατι εχω μαζεψει και 2 αδεσποτα στην αυλη) ειναι το μονο θεμα που δεν κραζει η γυναικα οτι δε βαζω κανενα χερακι.
Τα αγαπαω τοσο πολυ, που βοηθαω οσο μπορω και με μεγαλη μου χαρα. :)

megahead13
19-08-09, 21:02
Και εγώ έτσι πίστευα για τον δικό μου γάτο................... μετά κατάλαβα το πόσο λάθος είμαι :whistle:
Εντάξει, εσύ ξέρεις καλύτερα λοιπόν... ;)

sdikr
19-08-09, 21:04
Εντάξει, εσύ ξέρεις καλύτερα λοιπόν... ;)

Για τον δικό μου γάτο, ναι ξέρω :p

megahead13
19-08-09, 21:15
Για το δικό σου λέω κι εγώ :rolleyes:

Rebel Scum
19-08-09, 22:45
Φιλε μαλλον αναποδα τα λες τα πραγματα...
Το σκυλι εφοσον το καθαριζεις μετα τη βολτα (με μωρομαντηλο :p) ειναι πολυ καθαρο.

Η γατα εχει περισσοτερες ασθενειες που μεταδιδονται στον ανθρωπο και επισης δε μπορει να μαθει να μην ανεβαινει σε κρεβατια, καναπεδες, στο νεροχυτη με τα πλυμενα και οπου αλλου φανταστεις. Ασε που η γατα κανει την αναγκη της συνηθως μεσα στο σπιτι (σε αμμο) και οσο συχνα και να καθαριζεις, ο κινδυνος μυρωδιας ειναι πολυ μεγαλυτερος.
Τελος στα "αρνητικα" της γατας, ειναι οτι κινδυνευεις να την χασεις. Ξερω γατια που πηδηξανε απο το δευτερο οροφο, η αλλα που απο τον τεταρτο οροφο μπαλκονι-μπαλκονι εξαφανιστηκαν... :(

Να σημειωσω οτι δεν ειμαι εναντια στις γατες. Παλιοτερα ειχα γατα μεσα στο σπιτι , αλλα πλεον μαζεψα μια και την εχω στο υπογειο (φυσικα με ανοιγμα για να μπαινοβγαινει οποτε θελει).


Η προσωπική μου εμπειρία άλλα μου λέει...ίσως να ισχύει για ένα μικρό σκυλάκι αλλά πως να βάλεις μέσα στο σπίτι ένα "φυσιολογικό" σκύλο...

Και να αν είμαι από πίσω συνέχεια και τον καθαρίζω και σκουπίζω και αυτόν και το σπίτι ναι ισχύει αυτό που λες..αλλά πραγματικά όσο και να τα αγαπάω έχω όρια στο πόσο θα ασχοληθώ:p

Zer0c00L
20-08-09, 01:56
εγω το πηρα αποφαση για 2η φορα και δεσμευτηκα και οπως ειπατε εχει ευθυνες + εξοδα αλλα η χαρα που κανει οπως και οτι γεμιζει το σπιτι ειναι η καλυτερη αποζημειωση.

σημειωση

εχει γινει το πιο αγαπημενο σκυλι της περιοχης που μενω ολοι μα ολοι την αγκαλιαζουν - την χαιδευουν και αυτη κανει τσαχπινιες.

επισης μπορω να πω οτι ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ (αν και κανει μερικα κολπα) τα βασικα τα εχει μαθει απο εξω.

alwaysalone
20-08-09, 02:07
εγω το πηρα αποφαση για 2η φορα και δεσμευτηκα και οπως ειπατε εχει ευθυνες + εξοδα αλλα η χαρα που κανει οπως και οτι γεμιζει το σπιτι ειναι η καλυτερη αποζημειωση.

σημειωση

εχει γινει το πιο αγαπημενο σκυλι της περιοχης που μενω ολοι μα ολοι την αγκαλιαζουν - την χαιδευουν και αυτη κανει τσαχπινιες.

επισης μπορω να πω οτι ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ (αν και κανει μερικα κολπα) τα βασικα τα εχει μαθει απο εξω.

Αντε ανεβασε κι αλλες φωτο.. Δεν πειραζει ας ειναι με την webcam.. Ειναι πραγματι απιστευτα αξιολατρευτη, φαινεται καταπληκτικη.. Ανεβασε!

Beelzebub
20-08-09, 14:25
Μάλιστα.

Βλέπω εδώ ότι μαζεύτηκαν όλοι οι φιλόζωοι της κακιάς ώρας...Που έχουν τα ζώα περιορισμένα στους 4 τοίχους, τα πάνε βόλτα με λουρί (όταν θέλουν και έχουν όρεξη), τα ταΐζουν ότι θέλουν όποτε θέλουν και δεν τα αφήνουν να ανεβαίνουν σε καρέκλες καναπέδες η να πάνε σε συγκεκριμένα δωμάτια. Όλα αυτά αφού έχουν περάσει τη περιβόητη "εκπαίδευση" για την οποία θα μιλήσω αργότερα (έτσι το λέμε τώρα ε?). Ας σκεφτούμε να τα έκαναν αυτά σε κάποιον άνθρωπο. Να τον είχαν δεμένο με λουρί και να τον έβγαζαν έξω. Όταν έβλεπε κάτι ενδιαφέρον να το τραβολογούσαν με το λουρί με δύναμη για να φύγει από εκεί, να του απαγόρευαν να πάει σε συγκεκριμένα μέρη και διάφορα...Αλλά ναι ξέχασα...είχαμε ήδη τέτοιους...τους έλεγαν ΔΟΥΛΟΥΣ...Κάποιοι θα πουν ότι στο σκυλάκι τους "φαίνεται" να αρέσει στο σπίτι. Αφενός άλλο φαίνεται και άλλο τι γίνεται...Να υπενθυμίσω μια πρόσφατη έρευνα όπου κάποιοι άνθρωποι υποστήριζαν ότι μπορούσαν να καταλάβουν τα συναισθήματα του ζώου. Πότε ήταν θλιμμένο, πότε είχε πάρει ύφος ότι έκανε κάποια ζημιά κλπ και αποδείχτηκαν όλα μπαρούφες. Στο μυαλό τους όλα...(αν θέλετε τη βρίσκω απλά τώρα βαριέμαι) Αφετέρου και οι δούλοι δε σημαίνει ότι θα περνούσαν μια ζωή μέσα στη κατάθλιψη και δεν θα είχαν ΠΟΤΕ τις δικές τους ευχάριστες στιγμές ακόμα και μέσα στον περιβάλλον που ζούσαν. Αυτό γιατί αν σου βάλουν στο μυαλό όταν είσαι μικρός κάτι ως δεδομένο (ότι έτσι λειτουργεί ο κόσμος) τότε το θεωρείς και δεδομένο και δεν διαμαρτύρεσαι για αυτό. Πάρτε τις θρησκείες ως παράδειγμα. Χιλιάδες άτομα σκοτώθηκαν και είναι έτοιμα να σκοτωθούν επειδή τους είπαν ότι έτσι είναι...Αυτή είναι και η περιβόητη "εκπαίδευση"...Η καλύτερα για μένα η αποδοχή της στέρησης των ελευθεριών...Σκαμπίλια, φωνές τραβήγματα στο σκυλί για να μάθει να συμπεριφέρεται...Ε ρε και να το έκαναν αυτό στα παιδιά σας να σας έβλεπα...Σκεφτείτε κάποιον να δέρνει τα παιδιά του γιατί κάθονται σταυροπόδι και να τα υποχρεώνει να μυρίζουν το ποτήρι με το κρασί πριν το πιουν γιατί έτσι λέει το σαβουάρ βιβρ...Στη πρόνοια θα τα στέλναμε και αυτόν θα τον στέλναμε στο ψυχιατρείο...Τα σκυλάκια όμως τα αγαπάμε και μας αγαπούν...Ότι νά ναι...Αναρωτιέμαι αν οι πλούσιες οικογένειες της Αμερικής θεωρούσαν τα δουλο-αραπάκια τους (επίτηδες λέω αραπάκια) "της οικογένειας"... Για μένα δεν υπάρχει κανείς που να μισεί περισσότερο τα ζώα από όσους έχουν κατοικίδια...Είναι άνθρωποι που θεωρούν ότι τα ζώα τους ανήκουν...Τα αγοράζουν, τα πουλάνε και τα θεωρούν ιδιοκτησία τους...

Να βάλω και εγώ μια φωτογραφία όπως αυτή του zerocool...Μια ίδια που έχω από το κατοικίδιό μου....Μα καλά κοιτάχτε πόσο γλυκούλι είναι...Εδώ παίζει στον ειδικό χώρο που του έχουμε με το λουρί του για να μη κάνει ζημιές...Sorry για τη web cam θα πάω να αγοράσω ψηφιακή...
http://users.ntua.gr/mc02152/captured.JPG
Είναι κουρεμένο όπως βλέπετε...Εγώ το αγαπάω το ζωάκι μου και δεν θα το άφηνα καλοκαίρι έτσι...

ΧΑ...η αλήθεια είναι ότι δεν εννοώ αυτά που λέω...ίσως όχι σε τέτοιο βαθμό...θα ήθελα να δω τη φάτσα σας από τη μία πλευρά :rofl:...αν κάποιος έχει και όρεξη θα μπορούσε να παραθέσει γιατί διαφωνεί (μια και έχει κατοικίδιο) με την παραπάνω ακραία άποψη...ακραία γιατί δεν θεωρώ ότι εξισώνεται ένας δούλος με ένα κατοικίδιο όμως πράγματι του στερούνται ελευθερίες...Ειδικά σε ένα διαμέρισμα

George_Prix
20-08-09, 15:12
Μάλιστα.

Βλέπω εδώ ότι μαζεύτηκαν όλοι οι φιλόζωοι της κακιάς ώρας...Που έχουν τα ζώα περιορισμένα στους 4 τοίχους, τα πάνε βόλτα με λουρί (όταν θέλουν και έχουν όρεξη), τα ταΐζουν ότι θέλουν όποτε θέλουν και δεν τα αφήνουν να ανεβαίνουν σε καρέκλες καναπέδες η να πάνε σε συγκεκριμένα δωμάτια. Όλα αυτά αφού έχουν περάσει τη περιβόητη "εκπαίδευση" για την οποία θα μιλήσω αργότερα (έτσι το λέμε τώρα ε?). Ας σκεφτούμε να τα έκαναν αυτά σε κάποιον άνθρωπο. Να τον είχαν δεμένο με λουρί και να τον έβγαζαν έξω. Όταν έβλεπε κάτι ενδιαφέρον να το τραβολογούσαν με το λουρί με δύναμη για να φύγει από εκεί, να του απαγόρευαν να πάει σε συγκεκριμένα μέρη και διάφορα...Αλλά ναι ξέχασα...είχαμε ήδη τέτοιους...τους έλεγαν ΔΟΥΛΟΥΣ...Κάποιοι θα πουν ότι στο σκυλάκι τους "φαίνεται" να αρέσει στο σπίτι. Αφενός άλλο φαίνεται και άλλο τι γίνεται...Να υπενθυμίσω μια πρόσφατη έρευνα όπου κάποιοι άνθρωποι υποστήριζαν ότι μπορούσαν να καταλάβουν τα συναισθήματα του ζώου. Πότε ήταν θλιμμένο, πότε είχε πάρει ύφος ότι έκανε κάποια ζημιά κλπ και αποδείχτηκαν όλα μπαρούφες. Στο μυαλό τους όλα...(αν θέλετε τη βρίσκω απλά τώρα βαριέμαι) Αφετέρου και οι δούλοι δε σημαίνει ότι θα περνούσαν μια ζωή μέσα στη κατάθλιψη και δεν θα είχαν ΠΟΤΕ τις δικές τους ευχάριστες στιγμές ακόμα και μέσα στον περιβάλλον που ζούσαν. Αυτό γιατί αν σου βάλουν στο μυαλό όταν είσαι μικρός κάτι ως δεδομένο (ότι έτσι λειτουργεί ο κόσμος) τότε το θεωρείς και δεδομένο και δεν διαμαρτύρεσαι για αυτό. Πάρτε τις θρησκείες ως παράδειγμα. Χιλιάδες άτομα σκοτώθηκαν και είναι έτοιμα να σκοτωθούν επειδή τους είπαν ότι έτσι είναι...Αυτή είναι και η περιβόητη "εκπαίδευση"...Η καλύτερα για μένα η αποδοχή της στέρησης των ελευθεριών...Σκαμπίλια, φωνές τραβήγματα στο σκυλί για να μάθει να συμπεριφέρεται...Ε ρε και να το έκαναν αυτό στα παιδιά σας να σας έβλεπα...Σκεφτείτε κάποιον να δέρνει τα παιδιά του γιατί κάθονται σταυροπόδι και να τα υποχρεώνει να μυρίζουν το ποτήρι με το κρασί πριν το πιουν γιατί έτσι λέει το σαβουάρ βιβρ...Στη πρόνοια θα τα στέλναμε και αυτόν θα τον στέλναμε στο ψυχιατρείο...Τα σκυλάκια όμως τα αγαπάμε και μας αγαπούν...Ότι νά ναι...Αναρωτιέμαι αν οι πλούσιες οικογένειες της Αμερικής θεωρούσαν τα δουλο-αραπάκια τους (επίτηδες λέω αραπάκια) "της οικογένειας"... Για μένα δεν υπάρχει κανείς που να μισεί περισσότερο τα ζώα από όσους έχουν κατοικίδια...Είναι άνθρωποι που θεωρούν ότι τα ζώα τους ανήκουν...Τα αγοράζουν, τα πουλάνε και τα θεωρούν ιδιοκτησία τους...

Να βάλω και εγώ μια φωτογραφία όπως αυτή του zerocool...Μια ίδια που έχω από το κατοικίδιό μου....Μα καλά κοιτάχτε πόσο γλυκούλι είναι...Εδώ παίζει στον ειδικό χώρο που του έχουμε με το λουρί του για να μη κάνει ζημιές...Sorry για τη web cam θα πάω να αγοράσω ψηφιακή...
http://users.ntua.gr/mc02152/captured.JPG
Είναι κουρεμένο όπως βλέπετε...Εγώ το αγαπάω το ζωάκι μου και δεν θα το άφηνα καλοκαίρι έτσι...

ΧΑ...η αλήθεια είναι ότι δεν εννοώ αυτά που λέω...ίσως όχι σε τέτοιο βαθμό...θα ήθελα να δω τη φάτσα σας από τη μία πλευρά :rofl:...αν κάποιος έχει και όρεξη θα μπορούσε να παραθέσει γιατί διαφωνεί (μια και έχει κατοικίδιο) με την παραπάνω ακραία άποψη...ακραία γιατί δεν θεωρώ ότι εξισώνεται ένας δούλος με ένα κατοικίδιο όμως πράγματι του στερούνται ελευθερίες...Ειδικά σε ένα διαμέρισμα

Κατα καιρους παρουσιαζονται μερικοι ΑΣΤΕΙΟΙ στα forums, αλλα εσυ καταφερες σε μερικες (πολυ κακογραμμενες και χωρις κανεναν ειρμο) σειρες να κερδισεις το παγκοσμιο πρωταθλημα.
Μπραβο παλικαρι μου. :oneup:

Εχεις χαιδεψει ποτε αδεσποτο σκυλι στο δρομο?
Πολυ αμφιβαλω.
-Αν το ειχες κανει θα εβλεπες ποσο μεγαλη αναγκη εχουν ολα τα σκυλια απο αφεντικο. Μου εχει τυχει να με ακολουθησουν τεραστιες αποστασεις μεχρι το σπιτι μου και μολις εβγαινα μετα απο ωρες να τα βλεπω με μεγαλη εκπληξη να περιμενουν ακομα εξω απο την πορτα.
Επισης αν βαλεις ενα σκυλι μεσα στο σπιτι και μετα το αφησεις εξω, θα γκρεμισει την πορτα για να ξαναμπει στο σπιτι.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ.

Εχεις δει ποτε σκυλι κουλουριασμενο κατω ενα φορτηγο, απο ενα αμαξι, η χωμενο μεσα σε θαμνους?
Πολυ αμφιβαλω.
-Αλλιως θα καταλαβαινες το ποσο κρυωνει εκεινη την ωρα που εσυ φορας φανελακι, μπλουζακι, πουλοβερ, χοντρο μπουφαν, σκουφακι, γαντια, χοντρες καλτσες και παπουτσια.
Λιγο η ζεστη το χειμωνα, η δροσια το καλοκαιρι και ακομα παραπανω η ανθρωπινη συντροφια τα κανουν να περνανε καλα μεσα στο σπιτι.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΡΥΩΣΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ Ή ΔΕ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΚΥΛΙ.

Εχεις μεινει ποτε στη ζωη σου για μερες ολοκληρες νηστικος και χωρις νερο?
Πολυ αμφιβαλω.
-Μονο ετσι θα εκτιμουσες ποσο καλα περνανε τα σπιτικα σκυλια σε σχεση με αυτα που βλεπουμε στο δρομο.
Με αυτα που φαινονται τα κοκαλα τους απο την πεινα.
Με αυτα που περιμενουν να μαζευτει λιγο νερο της βροχης σε καμια γουρνα για να ξεδιψασουν.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΗΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΨΑΣΜΕΝΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΚΥΛΙ.

Εχεις δει ποτε σπιτικο σκυλι γεματο στα τσιμπουρια να ξυνεται ολη μερα, που να μη μπορει να περπατησει απο τις αρρωστιες?
Πολυ αμφιβαλω.
-Μονο ετσι θα καταλαβαινες ποσο σημαντικη ειναι η καθαριοτητα και η υγεια που εχουν ολα τα σπιτικα ζωα.
ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ποτε στη ζωη σου δε φροντισες καποιο ζωο, ουτε καν απλωσες το χερι σου να χαιδεψεις κανενα απο αυτα του δρομου που εσυ χαρακτηριζεις σαν ελευθερα.
Γιατι αν ειχες ασχοληθει εστω και 10' στην ζωη σου με ενα ζωο, θα καταλαβαινες απο μονος σου ολα οσα εγραψα παραπανω και δε θα εξεθετες τον εαυτο σου με αυτο το αισχρο μηνυμα. :rtfm:

Σιγουρα υπαρχουν μερικοι απαραδεκτοι που παιρνουν ενα σκυλι 60 κιλα και το βαζουν σε μια γκαρσονιερα 30m²...
Σιγουρα υπαρχουν μερικοι απαραδεκτοι που τσακιζουν τα σκυλια στο ξυλο (οπως αλλωστε κανουν και με τα παιδια τους)...
Σιγουρα υπαρχουν μερικοι απαραδεκτοι που βλεπουν τα σκυλια σαν υπαλληλους. (για να φυλανε το σπιτι ή για να τα παιρνουν για κυνηγι)...

Αλλα αυτες οι εξαιρεσεις φιλε μου δε σου δινουν το δικαιωμα να ισοπεδωνεις τα παντα. :nono:
Να χαρακτηριζεις ατομα που δεν ξερεις σαν "φιλοζωους της κακιας ωρας". :down:

Beelzebub
20-08-09, 15:51
1) Και τι κάνει ρε φίλε το σκυλί στο δρόμο? Ήρθε μόνο του με το κτελ απο επαρχία? Μήπως κάποιος το άφησε εκεί? Μήπως είχε αφεντικό το οποίο το παράτησε και τώρα ψάχνει για νέο? Μήπως του δημιουργήσαμε την ανάγκη να έχει αφεντικό και μετά του τη στερούμε και λέμε να ορίστε μας ψάχνει άρα μας αγαπάει?

2) Τα σκυλιά έχουν επιβιώσει χιλιάδες χρόνια μέσα σε χειμώνες και τώρα ξαφνικά άρχισαν να κρυώνουν? Επίσης εσύ αν το πάμε έτσι γιατί δεν ενδιαφέρεσαι για άλλα ζώα που επίσης θα κρυώνουν...Αγελάδες, γουρούνια, ποντίκια...Άρχισε να βγαίνεις με κουβέρτες στο δρόμο να σκεπάζεις κακόμοιρα ζωάκια τα οποία εσένα χρειάζονται να γλυτώσουν από το κρύο.

3) Τα σκυλιά στο δρόμο τα άφησαν τα αφεντικά τους για αυτό βλέπεις αυτά που βλέπεις...Εν ολίγης εσυ δεν βοηθάς γενικά όλα τα σκυλιά στο δρόμο...Δε νομίζω να κυκλοφορείς με κονσέρβες να τα ταίζεις όλα...Το δικό σου ταίζεις...Με άλλα λόγια καλύπτεις μια ΔΙΚΗ ΣΟΥ ανάγκη και το μετατρέπεις ότι και καλά το κάνεις για το ζώο..Δε νομίζω να είσαι σε κάποια οργάνωση να βοηθά γενικά τα σκυλάκια και άλλα ζώα έτσι δεν είναι? Ούτε να ταίζεις άλλα ζώα που μπορεί να πεινούν όπως σπουργίτια κ.α.

4) Ισχύει ότι και παραπάνω. Δεν είσαι στους ιατρούς χωρίς σύνορα των σκύλων...Ένα κατοικίδιο έχεις...Μη πας να το περάσεις ότι σώζεις όλα τα ζώα από τσιμπούρια και νοιάζεσαι γενικά...

Συνεχίζω να αστειεύομαι αλλά δεν φαίνεται ότι ανοίγεις spoiler...:lol:

George_Prix
20-08-09, 16:00
1) Και τι κάνει ρε φίλε το σκυλί στο δρόμο? Ήρθε μόνο του με το κτελ απο επαρχία? Μήπως κάποιος το άφησε εκεί? Μήπως είχε αφεντικό το οποίο το παράτησε και τώρα ψάχνει για νέο? Μήπως του δημιουργήσαμε την ανάγκη να έχει αφεντικό και μετά του τη στερούμε και λέμε να ορίστε μας ψάχνει άρα μας αγαπάει?

2) Τα σκυλιά έχουν επιβιώσει χιλιάδες χρόνια μέσα σε χειμώνες και τώρα ξαφνικά άρχισαν να κρυώνουν? Επίσης εσύ αν το πάμε έτσι γιατί δεν ενδιαφέρεσαι για άλλα ζώα που επίσης θα κρυώνουν...Αγελάδες, γουρούνια, ποντίκια...Άρχισε να βγαίνεις με κουβέρτες στο δρόμο να σκεπάζεις κακόμοιρα ζωάκια τα οποία εσένα χρειάζονται να γλυτώσουν από το κρύο.

3) Τα σκυλιά στο δρόμο τα άφησαν τα αφεντικά τους για αυτό βλέπεις αυτά που βλέπεις...Εν ολίγης εσυ δεν βοηθάς γενικά όλα τα σκυλιά στο δρόμο...Δε νομίζω να κυκλοφορείς με κονσέρβες να τα ταίζεις όλα...Το δικό σου ταίζεις...Με άλλα λόγια καλύπτεις μια ΔΙΚΗ ΣΟΥ ανάγκη και το μετατρέπεις ότι και καλά το κάνεις για το ζώο..Δε νομίζω να είσαι σε κάποια οργάνωση να βοηθά γενικά τα σκυλάκια και άλλα ζώα έτσι δεν είναι? Ούτε να ταίζεις άλλα ζώα που μπορεί να πεινούν όπως σπουργίτια κ.α.

4) Ισχύει ότι και παραπάνω. Δεν είσαι στους ιατρούς χωρίς σύνορα των σκύλων...Ένα κατοικίδιο έχεις...Μη πας να το περάσεις ότι σώζεις όλα τα ζώα από τσιμπούρια και νοιάζεσαι γενικά...

Συνεχίζω να αστειεύομαι αλλά δεν φαίνεται ότι ανοίγεις spoiler...:lol:

Τα spoilers τα διαβαζω. ;)

Απλα δεν εχεις humor. :nono:

Ασε που τα επιχειρηματα σου καταρριπτονται τοσο ευκολα, που δε θα μπω καν στη διαδικασια να απαντησω. :p

Με την περιπτωση σου πρεπει να ασχοληθει καποιος mod. Γιατι αν αφεθω και σου απαντησω οπως σου αξιζει, θα πρεπει να ασχοληθει και με εμενα μετα, πραγμα που δε θελω. :closed:

alwaysalone
20-08-09, 16:02
Κατα καιρους παρουσιαζονται μερικοι ΑΣΤΕΙΟΙ στα forums, αλλα εσυ καταφερες σε μερικες (πολυ κακογραμμενες και χωρις κανεναν ειρμο) σειρες να κερδισεις το παγκοσμιο πρωταθλημα.
Μπραβο παλικαρι μου. :oneup:

Εχεις χαιδεψει ποτε αδεσποτο σκυλι στο δρομο?
Πολυ αμφιβαλω.
-Αν το ειχες κανει θα εβλεπες ποσο μεγαλη αναγκη εχουν ολα τα σκυλια απο αφεντικο. Μου εχει τυχει να με ακολουθησουν τεραστιες αποστασεις μεχρι το σπιτι μου και μολις εβγαινα μετα απο ωρες να τα βλεπω με μεγαλη εκπληξη να περιμενουν ακομα εξω απο την πορτα.
Επισης αν βαλεις ενα σκυλι μεσα στο σπιτι και μετα το αφησεις εξω, θα γκρεμισει την πορτα για να ξαναμπει στο σπιτι.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ.

Εχεις δει ποτε σκυλι κουλουριασμενο κατω ενα φορτηγο, απο ενα αμαξι, η χωμενο μεσα σε θαμνους?
Πολυ αμφιβαλω.
-Αλλιως θα καταλαβαινες το ποσο κρυωνει εκεινη την ωρα που εσυ φορας φανελακι, μπλουζακι, πουλοβερ, χοντρο μπουφαν, σκουφακι, γαντια, χοντρες καλτσες και παπουτσια.
Λιγο η ζεστη το χειμωνα, η δροσια το καλοκαιρι και ακομα παραπανω η ανθρωπινη συντροφια τα κανουν να περνανε καλα μεσα στο σπιτι.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΡΥΩΣΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ Ή ΔΕ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΚΥΛΙ.

Εχεις μεινει ποτε στη ζωη σου για μερες ολοκληρες νηστικος και χωρις νερο?
Πολυ αμφιβαλω.
-Μονο ετσι θα εκτιμουσες ποσο καλα περνανε τα σπιτικα σκυλια σε σχεση με αυτα που βλεπουμε στο δρομο.
Με αυτα που φαινονται τα κοκαλα τους απο την πεινα.
Με αυτα που περιμενουν να μαζευτει λιγο νερο της βροχης σε καμια γουρνα για να ξεδιψασουν.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΗΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΨΑΣΜΕΝΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΚΥΛΙ.

Εχεις δει ποτε σπιτικο σκυλι γεματο στα τσιμπουρια να ξυνεται ολη μερα, που να μη μπορει να περπατησει απο τις αρρωστιες?
Πολυ αμφιβαλω.
-Μονο ετσι θα καταλαβαινες ποσο σημαντικη ειναι η καθαριοτητα και η υγεια που εχουν ολα τα σπιτικα ζωα.
ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ποτε στη ζωη σου δε φροντισες καποιο ζωο, ουτε καν απλωσες το χερι σου να χαιδεψεις κανενα απο αυτα του δρομου που εσυ χαρακτηριζεις σαν ελευθερα.
Γιατι αν ειχες ασχοληθει εστω και 10' στην ζωη σου με ενα ζωο, θα καταλαβαινες απο μονος σου ολα οσα εγραψα παραπανω και δε θα εξεθετες τον εαυτο σου με αυτο το αισχρο μηνυμα. :rtfm:

Σιγουρα υπαρχουν μερικοι απαραδεκτοι που παιρνουν ενα σκυλι 60 κιλα και το βαζουν σε μια γκαρσονιερα 30m²...
Σιγουρα υπαρχουν μερικοι απαραδεκτοι που τσακιζουν τα σκυλια στο ξυλο (οπως αλλωστε κανουν και με τα παιδια τους)...
Σιγουρα υπαρχουν μερικοι απαραδεκτοι που βλεπουν τα σκυλια σαν υπαλληλους. (για να φυλανε το σπιτι ή για να τα παιρνουν για κυνηγι)...

Αλλα αυτες οι εξαιρεσεις φιλε μου δε σου δινουν το δικαιωμα να ισοπεδωνεις τα παντα. :nono:
Να χαρακτηριζεις ατομα που δεν ξερεις σαν "φιλοζωους της κακιας ωρας". :down:

Απλα respect. Τίποτα αλλo :lock:

:respekt::respekt::respekt:

Rebel Scum
20-08-09, 16:07
Τα σκυλιά πρώτα και κύρια θέλουν να νιώθουν ότι ανήκουν στην αγέλη(που στην προκειμένη περίπτωση είναι η οικογένεια στην οποία ανήκουν) και να νιώθουν το ενδιαφέρον του ιδιοκτήτη....

Μακάρι να είχαν όλοι οι ιδιοκτήτες φάρμες για να τρέχει ο σκύλος ελεύθερος. Αλλά ένα σκυλί, που παρότι περιορίζεται μέσα σε ένα διαμέρισμα αν έχει την προσοχή και το ενδιαφέρον του αφεντικού είναι ευτυχισμένο, δεν ονειρεύεται το δάσος.

Beelzebub
20-08-09, 16:45
Για να μη παρεξηγηθώ λοιπόν θα πω τη πραγματική μου γνώμη.

Όταν κάθομαι σε ένα παγκάκι και βλέπω να τραβολογάνε ένα σκυλί με δύναμη από το λαιμό ελέω λουριού μου σηκώνεται η τρίχα. Αυτό που λέω από μέσα μου είναι "τώρα αυτός υποτίθεται ότι αγαπάει τα ζώα?". Καταλαβαίνω ότι ίσως δεν πρέπει να πάει για παράδειγμα να ουρήσει όπου να ναι αλλά και πάλι εκείνη τη στιγμή το λυπάμαι και σκέφτομαι ότι εδώ μέσα στη πόλη δεν είναι η θέση του.

Για παράδειγμα υπάρχουν οι γνωστοί που κυκλοφορούν με κάτι ξύλα. Υποθέτω για να συνετίσουν το ζώο αν αυτό πάει να δαγκώσει κάποιον η να κάνει κάποια ας πούμε αταξία? Αν είναι έτσι όμως αν το ζώο μπορεί να επιτεθεί σε κάποιον άλλο άνθρωπο, η παιδί η οτιδήποτε τότε μήπως δεν θα είχε καμιά δουλειά στη πόλη? Μήπως η φυσική του θέση είναι αλλού?

Δε νομίζω επίσης ότι έχει κάποια δουλειά το σκυλί μέσα σε σπίτια...Εσύ μπορεί να διαφωνείς. Εμένα όμως μου φαίνεται ότι δεν ανήκει εκεί. Αν σου έδειχναν για παράδειγμα μια φωτογραφία με ένα σαλόνι και σου έλεγαν βρες μας το αντικείμενο που δεν ταιριάζει...και στη φωτογραφία υπήρχε ένα μουλάρι...ε δε νομίζω να έλεγες ότι οι κουρτίνες δεν είναι ασορτί με το καναπέ...Κάπως έτσι λοιπόν.

Επίσης όλα καλά με το φαγητό τα φάρμακα κλπ. Απλά έχω ένα θέμα με την ιδιοκτησία. Δηλαδή το ότι ταΐζεις κάτι δεν θεωρώ ότι αυτομάτως το κάνει ιδιοκτησία σου. Δεν σου ανήκει και δεν έχεις δικαιώματα πάνω του. Το ίδιο συμβαίνει και με τα παιδιά. Ναι μεν τα γεννάς και τα ανατρέφεις αλλά αυτό δε σημαίνει ότι σου ανήκουν και ότι μπορείς να τους επιβάλεις τα πιστεύω σου. Πολλοί ιδιοκτήτες διαφωνούν και τα βλέπουν ως περιουσία από την άλλη το οποίο με ενοχλεί. Όπως με ενοχλεί πολύ να παίρνει κάποιος ένα ζώο και μετά να το παρατάει στους δρόμους.

Για αυτούς τους λόγους ενώ φροντίζω τα ζωάκια στο χωριό μου, ενώ πηγαίνω κονσέρβες σε σκύλο γείτονα ο οποίος κάνει τούμπες όποτε βλέπει το αμάξι μου, ενώ ταΐζω τις γάτες της περιοχής και μαζεύονται 5-6 στην αυλή έχω επιλέξει να μην έχω κατοικίδιο στην Αθήνα.

Zer0c00L
21-08-09, 09:10
επειδη το ζητησατε να σας ανεβασω και αλλες φωτογραφιες της σκυλιτσας απολαυστε την.

εχει αρχισει τις καθημερινες της βολτες (3 με 4 φορες την ημερα)

πρωτη βολτα στο διαστημα 0500-0800 αφου πιει πρωτα νερο.
δευτερη βολτα στο διαστημα 1200-1500 αφου εχει φαει και πιει νερο.
τριτη βολτα στο διαστημα 1700-1900 αφου πιει νερο.
τεταρτη βολτα στο διαστημα 2100-2300 αφου παλι πιει νερο

εχω κανονισει ραντεβου με τον κτηνιατρο για την δευτερη σειρα εμβολιων και για να μπει το ειδικο chip ταυτοποιησης που απαιτει ο νομος.

οταν γινει 1 ετους θα αρχισει την επαφη με αλλα ζωα (κοντινη) ηδη στην περιοχη μου εχει παρκο αποκλειστικα για σκυλια τωρα την πλησιαζω σε αλλα ζωα σκυλια η γατια αλλα απο αποσταση.

παιζει τρελλα με μικρα παιδια (γιατι μωρο οταν ηταν μεγαλωσε μαζι με παιδια)

ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ μαθαινει ευκολα οποτε σιγα σιγα και ΧΩΡΙΣ ΞΥΛΟ απλα με τον γνωστο εκφοβισμο της "εφημεριδας" τις κοβω τις "κακιες συνηθειες"

ειναι και φυλακας στο σπιτι ΤΙΠΟΤΑ δεν περναει απαρατηρητο.

αυτο που μου τα χαλαει λιγο ειναι η ζηλια της (μην με δει με γυναικα στο κρεβατι η να ξαπλωσει γυναικα στο κρεβατι η να με φιλησει γυναικα) αλλα θα της το κοψω.

αυτα προς το παρων.

παντως εχει ξετρελανει ολη την γειτονια (αυτο πρωτη φορα το εχω δει ακομα και απο ανθρωπους που φοβουνται τα σκυλια την συγκεκριμενη σκυλιτσα την πλησιαζουν και την χαιδευουν και τους κερδιζει με την χαρα της.)

επισης επειδη ειδα καποια πραγματα που ειπωθηκαν να ξεκαθαρισω μερικα για τα σκυλια που ισως να μην γνωριζετε αλλα μπορει να ειχα δικα μου δυο σκυλια (μικροσωμα) αλλα και δυο σκυλια (μεγαλα)

θα πω δυο απλα πραγματα.

ΠΟΤΕ μου δεν χρησιμοποιησα ΒΙΑ για να πετυχω αυτα που ηθελα παντα με την αγαπη και εμπιστοσυνη που τους εδειχαν με ανταμειβαν.

τα σκυλια που ειχα και που μεγαλωσα μαζι τους απο μικρος παντα τους προσφερα αγαπη και παντα με ανταμοιβαν με αγαπη

επισης να πω κατι στους φιλους που βλεπουν δεν εχει σημασια ουτε το μεγεθος του σκυλου ουτε ο χωρος αν ειναι μικρος η μεγαλος σημασια εχει να ειναι με τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΕΙ και ας ειναι χωρος 5 χ 5.

επισης να πω οτι η συγκεκριμενη σκυλιτσα αλλα και οσα σκυλια εχουν περασει απο τα χερια μου και για διαφορους λογους τα εδωσα σε συγγενεις.

κανενα δεν εχει περιορισμους κινουνται ελευθερα σε ολους τους χωρους των σπιτιων.

αυτα τα ολιγα απο μενα.

παντως αυτο που εχω διαπιστωσει οτι τα μεγαλα σκυλια εκπαιδευονται πιο ευκολα απο αυτα τα μικρα...

χαχα.

3lbereth
21-08-09, 10:53
:clap: Aπ'ότι βλέπω, κέρδισε ήδη θέση στο κρεββάτι σου το άτιμο θηλυκό!!!
Εμ βέβαια, πού πας κυρία μου να φιλήσεις το αφεντικό ?!? ΓΑΒ!

Zer0c00L
21-08-09, 13:15
αστα να πανε φιλε...
ενω τα φουκαριαρικα τα αρσενικα λυκοσκυλα που τωρα τα εχει ο θειος μου δεν ηταν ετσι

αυτη ειναι πολυ ζηλιαρα

αλλα ειναι και αξιοαγαπητη η ατιμη.

να ηταν μονο το κρεββατι καλα θα ηταν.?

στην προεδρικη καρεκλα του γραφειου μου (δερματινη SATO) καθεται (χωρις να κανει ακομα ζημια).
στον καναπε καθεται.
στα ποδια μου καθεται.
στο μπαλκονι καθεται.

George_Prix
21-08-09, 14:30
αστα να πανε φιλε...


ΦΙΛΗ :p

Zer0c00L
21-08-09, 14:47
ωχ σορρυ που μπερδεψα το φυλο.

αλλα βλεπεις το πρωινο ξυπνημα καμια φορα κανει το θαυμα του.

να με συγχωρει η φιλη μας.

alwaysalone
21-08-09, 14:53
Zerocool, απλα πέθανα!!! Οσο εδω εχει φτασει το ναζι της..! Ειναι τελεια και ζουζουνιαρα!!!

Zer0c00L
21-08-09, 15:28
φιλη alwaysalone σου λεω η σκυλιτσα εχει κερδισει ολη την γειτονια ακομα και αυτους που φοβουνται τα σκυλια ακομα και αυτους που τα μισουν.

δεν υπαρχει ανθρωπος εδω στην γειτονια που να μην την χαιδευει και που φυσικα να μην τον ανταμοιβει με τα ναζια της.

πιστευω οτι ειναι το πιο ομορφο και ναζιαρικο σκυλι δεν εχω δει αλλο σκυλι να κερδιζει ετσι την αγαπη του κοσμου.

γυναικες - παιδια - αντρες - παππουδες - γιαγιαδες ολοι την χαιδευουν.

απο λιχουδιες αλλο τιποτα (προσπαθω να της το κοψω βεβαια να μην τρωει απο αλλους....αλλα ακομα στην προσπαθεια ειμαι)

αν και πιστευω με την αγαπη που δειχνει δεν υπαρχει ανθρωπος που να θελει να της κανει κακο (εδω σκανδαλια κανει και παιρνει το αθωο υφος που δεν σου παει η καρδια να την μαλωσεις.)

Υ.Σ σορρυ για την ακαταστασια στο ντεκορ δεν το περιμενα να κοιμηθει ετσι.

χαχα

alwaysalone
21-08-09, 15:35
Κάποια στιγμη περυσι, περπατουσα στο πεζοδρόμιο (κυριακη απογευμα χωρις κοσμο και πολλά αυτοκίνητα) στην β. σοφιας, μετά το Μεγαρο Μουσικής, και λίγο πριν τον Πυργο, βλεπω ενα τετοιο ομορφο σκυλακι, ιδιο ζουζουνιαρικο, θηλυκο και πανγλυκο (μόνο που ηταν ασπρο) , να τρέχει και να κουναει την ωρα παράλληλα, του χαμογελαω με τη μια (ηταν μονο του), και την ωρα που παω να γονατισω σκαει μυτη απο τη γωνια ενας κούκλος μελαχροινος να μου χαμογελαει.. :worthy:

Φαντάζομαι και συ θα εχεις πολλά τυχερα λόγω της σκυλιτσας :p

Ειναι απίστευτη παντως, πολύ σπανια μου αρεσει τοσο πολύ καποιο σκυλάκι, αυτο ειναι υπεροχο πραγματικα, αυτη η ρατσα ειναι η καλύτερη και ιδανική για θηλυκά σκυλάκια.... Ειναι απιστευτα εκδηλωτικά και χαδιάρικα...

Στην πρωτη φωτο που εβαλες τωρα, πώς κοιταζει ετσι!! Τι ματακια κρυφολυπημενα! Απιστευτη!

telumentil
21-08-09, 15:44
Αν και είμαι γατού, πράγματι η φατσούλα της είναι αξιολάτρευτη. Για σκυλίτσα.
:p

Zer0c00L
21-08-09, 15:46
Κάποια στιγμη περυσι, περπατουσα στο πεζοδρόμιο (κυριακη απογευμα χωρις κοσμο και πολλά αυτοκίνητα) στην β. σοφιας, μετά το Μεγαρο Μουσικής, και λίγο πριν τον Πυργο, βλεπω ενα τετοιο ομορφο σκυλακι, ιδιο ζουζουνιαρικο, θηλυκο και πανγλυκο (μόνο που ηταν ασπρο) , να τρέχει και να κουναει την ωρα παράλληλα, του χαμογελαω με τη μια (ηταν μονο του), και την ωρα που παω να γονατισω σκαει μυτη απο τη γωνια ενας κούκλος μελαχροινος να μου χαμογελαει.. :worthy:

Φαντάζομαι και συ θα εχεις πολλά τυχερα λόγω της σκυλιτσας :p

Ειναι απίστευτη παντως, πολύ σπανια μου αρεσει τοσο πολύ καποιο σκυλάκι, αυτο ειναι υπεροχο πραγματικα, αυτη η ρατσα ειναι η καλύτερη και ιδανική για θηλυκά σκυλάκια.... Ειναι απιστευτα εκδηλωτικά και χαδιάρικα...

Στην πρωτη φωτο που εβαλες τωρα, πώς κοιταζει ετσι!! Τι ματακια κρυφολυπημενα! Απιστευτη!

μην λες τετοια φτανει που εχω την ζηλια της σκυλιτσας μην φαμε και καμια αδεσποτη.

alwaysalone
21-08-09, 15:52
Ειναι απιστευτη :) :) Γυρνας απο τη δουλεια σου ή απο οτιδηποτε άλλο, με νευρα ΤΟΣΑ, και με τη μια τα ξεχνας ολα.... :) :) :) :)

Zer0c00L
21-08-09, 16:16
παρα οτι με ξυπναει απο τις 0500 το πρωι (με αφηνει να κοιμαμαι κατα διαστηματα πριν τις βολτες τις τοσο καιρο που ειχα αδεια)

τωρα τελειωνει ομως στις 23 και απο 24 του μηνα θα ειναι μονη της τα πρωινα εως το μεσημερι που θα γυρναω απο την δουλεια.

χαχα

George_Prix
21-08-09, 17:19
παρα οτι με ξυπναει απο τις 0500 το πρωι (με αφηνει να κοιμαμαι κατα διαστηματα πριν τις βολτες τις τοσο καιρο που ειχα αδεια)

τωρα τελειωνει ομως στις 23 και απο 24 του μηνα θα ειναι μονη της τα πρωινα εως το μεσημερι που θα γυρναω απο την δουλεια.

χαχα

Kαι με το που θα μπαινεις σπιτι ξερεις... ;)

Τη σφουγγαριστρα στο χερι. :p

Αλλα μικρη ειναι ακομα... θα μαθει. :)

DOU
23-08-09, 20:07
Aλλο κουλο ειναι που μερικοι κουβαλανε το σκυλο τους μαζι στο αυτοκινητο,και το σκυλι να βγαζει εξω το κεφαλι απο το παραθυρο..:p

no_logo
23-08-09, 20:09
Aλλο κουλο ειναι που μερικοι κουβαλανε το σκυλο τους μαζι στο αυτοκινητο,και το σκυλι να βγαζει εξω το κεφαλι απο το παραθυρο..:p

γιατί είναι κουλό;

DOU
23-08-09, 20:14
γιατί είναι κουλό;

Oχι δεν ειναι...:whistle::hmm: Πλακα κανετε? :rolleyes: Στο τελος θα φιλατε το σκυλο σας στο στομα και.... δεν τρεχει και τπτ.:p

arial
23-08-09, 20:14
Εγω θυμαμαι ο δικος μου (σκυλος) μολις με ακουγε πως αρχιζα να ντυνομαι για να βγω εξω αρχιζε να γρυλιζει και να γαυγιζει...

Ε οταν ημουν ετοιμη να φυγω απο το σπιτι, με δαγκωνε απο το μπατζακι του παντελονιου, ή ευτυχως απο τα μποτακια που φορουσα (ευτυχως που ηταν χειμωνας :p) και αρχιζε να γαυγιζει να μη φυγω απο το σπιτι... νομιζω ηταν in love μαζι μου :p Και ολοι στη γειτονια καταλαβαιναν πως εφευγα :p

no_logo
23-08-09, 20:18
Oχι δεν ειναι...:whistle::hmm: Πλακα κανετε? :rolleyes: Στο τελος θα φιλατε το σκυλο σας στο στομα και.... δεν τρεχει και τπτ.:p


καθόλου πλάκα
Συμμετέχει στην χαρά, στην βόλτα της οικογένεια
Να τα έχουμε μόνιμα κλειδωμένα σαν την Ελένη από το Κωσταλέξη σε υπόγεια;

........Auto merged post: no_logo πρόσθεσε 1 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Στο τελος θα φιλατε το σκυλο σας στο στομα και.... δεν τρεχει και τπτ.:p

στο στόμα όχι
στην μυτούλα ναι

αν έχει όμορφη μυτούλα σαν την δική μου γιατί όχι

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2986626&postcount=3

sdikr
23-08-09, 22:35
Oχι δεν ειναι...:whistle::hmm: Πλακα κανετε? :rolleyes: Στο τελος θα φιλατε το σκυλο σας στο στομα και.... δεν τρεχει και τπτ.:p

Είναι βασικός όρος για την βόλτα στο αυτοκίνητο, το παράθυρο ανοιχτό ώστε να μπορεί να βγάλει το κεφάλι έξω (αλλά όχι όλο το σώμα), που να δεις την δικιά μου σε μηχανάκι :p

DOU
23-08-09, 22:38
Eιστε τρελοι ρε..:p:p

alwaysalone
23-08-09, 22:55
Ε χαιρονται τα κατοικιδια ετσι......καπως τους φαινεται..... γιατι εμεις που σηκωνομαστε στα αυτοκινητα που εχουν ανοιχτη οροφή, καλύτεροι ειμαστε? :p

George_Prix
23-08-09, 23:19
Ε χαιρονται τα κατοικιδια ετσι......καπως τους φαινεται..... γιατι εμεις που σηκωνομαστε στα αυτοκινητα που εχουν ανοιχτη οροφή, καλύτεροι ειμαστε? :p

Ή που βγαζουμε το χερι εξω απο το παραθυρο. :p

nmavro73
24-08-09, 21:45
Εγώ την έθαψα χθες. Ανακαλύψαμε πριν 2 βδομάδες ότι έχει καρκίνο και χθες τελικά κατέληξε :cry:. Προς το παρόν δεν θέλουμε άλλο ζώο. Τη φροντίσαμε πολύ και μου ήταν πολύ δύσκολο να τη δω πεθαμένη.

George_Prix
24-08-09, 21:49
Εγώ την έθαψα χθες. Ανακαλύψαμε πριν 2 βδομάδες ότι έχει καρκίνο και χθες τελικά κατέληξε :cry:. Προς το παρόν δεν θέλουμε άλλο ζώο. Τη φροντίσαμε πολύ και μου ήταν πολύ δύσκολο να τη δω πεθαμένη.

Oτι και να πω ειναι λιγο. Απλα καλα κουραγια :(

Πρεπει να εχει χασει καποιος ζωο για να σε καταλαβει...

Και εγω εχω χασει μερικα. :cry:

sdikr
24-08-09, 21:55
Εγώ την έθαψα χθες. Ανακαλύψαμε πριν 2 βδομάδες ότι έχει καρκίνο και χθες τελικά κατέληξε :cry:. Προς το παρόν δεν θέλουμε άλλο ζώο. Τη φροντίσαμε πολύ και μου ήταν πολύ δύσκολο να τη δω πεθαμένη.


Το πρόβλημα με το να αγαπάς κάτι είναι οτι κάποια στιγμή θα πονέσεις γιατί θα το χάσεις, δεν έχει σχέση αν είναι άνθρωπος ή ζώο τα αισθήματα είναι πάντα τα ίδια.

Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός.

3lbereth
24-08-09, 23:03
Εγώ την έθαψα χθες. Ανακαλύψαμε πριν 2 βδομάδες ότι έχει καρκίνο και χθες τελικά κατέληξε :cry:. Προς το παρόν δεν θέλουμε άλλο ζώο. Τη φροντίσαμε πολύ και μου ήταν πολύ δύσκολο να τη δω πεθαμένη.

Λυπάμαι πολύ.:sorry:
Να σκέφτεσαι ότι ξεκουράστηκε και δεν πονάει πιά.........

Zer0c00L
25-08-09, 11:17
Εγώ την έθαψα χθες. Ανακαλύψαμε πριν 2 βδομάδες ότι έχει καρκίνο και χθες τελικά κατέληξε :cry:. Προς το παρόν δεν θέλουμε άλλο ζώο. Τη φροντίσαμε πολύ και μου ήταν πολύ δύσκολο να τη δω πεθαμένη.

σε καταλαβαινω απολυτα

no_logo
25-08-09, 11:23
nmavro73 αν θέλεις μπορείς να βοηθήσεις παίρνοντας ένα από αυτά τα 2 σκυλάκια
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=306109

Το σκυλί σου δεν το αντικαθιστάς, κάθε έμψυχο ον έχει τον δικό του χαρακτήρα και πλευρές του που αγαπάς

Θα κάνεις όμως μεγάλο καλό και το ξέρεις

DOU
28-08-09, 23:54
Ε μη πειτε οτι ντυνετε και τα κατοικιδια σας με ρουχα..:p

alwaysalone
29-08-09, 00:36
Ε μη πειτε οτι ντυνετε και τα κατοικιδια σας με ρουχα..:p

Απο τις μαμάδες που αγοραζουν στις κορες τους πιπίλα Dior απο την Babinieria, καλύτερα να ντυνεις το σκυλάκι σου.. (οχι με dior, γενικά :p)

DOU
29-08-09, 01:07
Eχει επιχειρησει κανεις να εχει σκυλο και γατα στο σπιτι?:lol: Καλη φαση..:rofl:

60688

no_logo
29-08-09, 01:13
Eχει επιχειρησει κανεις να εχει σκυλο και γατα στο σπιτι?:lol: Καλη φαση..:rofl:

60688

μια χαρά συγκατοικούν αν τα μάθεις από μικρά
Αν τα πάρεις μεγλαλα απλά θα γίνει η νύχτα του Α. Βαρθολομαίου

TheCondor
29-08-09, 01:23
Eχει επιχειρησει κανεις να εχει σκυλο και γατα στο σπιτι?:lol: Καλη φαση..:rofl:

60688

Ο προηγουμενος που ειχαμε ζουσε μαζι με μια γατα, κοιμοταν μαζι της, ενω ηταν καμια 15αρια γατια που τρωγανε ο,τι απεμενε απο τον σκυλο και ηταν ολοι μια χαρα. ( + τις τρεις γατες που ειχαμε σπιτι και τους ειχε και αδυναμια )

Αυτος που εχω τωρα στο σπιτι που πλεον μενω μονος τον εφερα σε επαφη με ενα γατακι το οποιο του ειχα βαλει να φαει κτλ κτλ, και απλα το επνιξε :( ( πονεσε το ποδι μου απτις κλωτσιες αλλα δεν καταλαβε τιποτα, παει το γατι..)

Ειναι οπως μαθουν, αλλα σημαντικοτατο ρολο παιζει και η ρατσα του σκυλου!

Zer0c00L
29-08-09, 12:51
ακριβως οπως μαθουν ειναι.

στου θειου μου που φιλοξενει τωρα τους δυο λυκους μου εχει εναν λυκο καυκασου και μια γατα.

ξερετε τι γινετε?

κοιμουνται τα 3 σκυλια και στην μεση η γατα αλοιμονο σε αυτον που θα παει να πειραξει την γατα.

sdikr
29-08-09, 16:04
Eχει επιχειρησει κανεις να εχει σκυλο και γατα στο σπιτι?:lol: Καλη φαση..:rofl:

60688


Και γάτα και σκύλο και παπαγάλο :p

Και τα πάνε μια χαρά, καμιά φόρα "μαλώνουν" λίγο με τον καημένο τον γάτο πάντα να καταλήγει πλακωμένος απο τον σκύλο, ο ενάς τρώει το φαί του άλλου κλπ

και στο τέλος πάνε για υπνό μαζί :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.