PDA

Επιστροφή στο Forum : Φθηνο και καλο Στρωμα κρεβατιου



weedness
22-08-09, 04:02
Καλισπερα,

Θελω να αγορασω ενα στρωμα, ομως βλεπω οτι στα "καλα" μερη ειναι πανακριβα, π.χ. Bed and Bath 1200 Ευρω. Δεν θελω να δωσο τοσα χρηματα (θελω κατι σε 300-400 ευρω), μηπως γνωριζεται που μπορω να βρω στρωμα(150χ2.00) καλο ορθοπεδικο? Ειμαι Θεσσαλονικη.

Ευχαριστω.

creye
22-08-09, 10:38
Καλισπερα,

Θελω να αγορασω ενα στρωμα, ομως βλεπω οτι στα "καλα" μερη ειναι πανακριβα, π.χ. Bed and Bath 1200 Ευρω. Δεν θελω να δωσο τοσα χρηματα (θελω κατι σε 300-400 ευρω), μηπως γνωριζεται που μπορω να βρω στρωμα(150χ2.00) καλο ορθοπεδικο? Ειμαι Θεσσαλονικη.

Ευχαριστω.

Δεν γνωριζω για το που,απλα θελω να αναφερω κατι που μου ειχαν πει σχετικα με αγορα κα ιτιμη στρωματος

στο κρεββατι περναμε τις περισσοτερε ωρες μας (ασχετα με το τι κανουμε :p) οποτε καλο ειναθι να εχουμε κατι οσο καλυτερο μπορουμε!!!!

fadasma
22-08-09, 11:11
Κάνε μια ερώτηση στη neoset, έχει καλά στρώματα και σε λογικές τιμές.

Valhalla
22-08-09, 11:22
Πάρε ΤΩΡΑ που έχουν εκπτώσεις και βιάσου.
Κατα τη γνώμη μου πάρε ένα κρεβάτι με Memory Foam (Αφρό μνήμης) είναι πολύ ανώτερα απο τα παραδοσιακά (για άλλες δραστηριότητες ίσως όχι). Βέβαια κοστίζουν, αλλά αν κάνει 1000 ευρώ θα το πάρεις 500 με την έκπτωση.

Αξίζει πάντως να επενδύσεις ένα καλό ποσό στο στρώμα σου. Ο ύπνος που κάνεις έχει και αντίκτυπο σε όλη την υπόλοιπή σου μέρα.

aggelik
30-08-09, 23:18
Τεσταρε το πρώτα με έναν υπνακο στο μαγαζι που θα πας

pk33
31-08-09, 10:46
δες και ΙΚΕΑ

etsouk2000
31-08-09, 11:01
εγω εχω παρει ενα υπερδιπλο media strom στρωμα απο το μαγαζακι της γειτονιας μου και ειναι εξαιρετικο και μου κοστισε 280 ευρω. Τα 500 και 1000 ευρω για ενα στρωμα που ακουω μου φαινονται εξωπραγματικα φουμαρα ψωνιων που απλα μεγαλοπιανονται για τα παντα, ακομα και για ενα στρωμα.

ΥΓ: και εχω και ελαφρια κηλη μεσοσπονδυλιου δισκου στη μεση και εχω γενικα ευαισθησια σε καθισματα, στρωματα, κρεββατια, παπουτσια κλπ, με χτυπανε ευκολα στη μεση. Παρολ' αυτα, το ΥΠΕΡΔΙΠΛΟ στρωμα των 280 ευρω ειναι εξαιρετικο και ξυπναω χωρις να με ποναει τιποτα.

vamvakoolas
31-08-09, 11:06
μπραβο!

καλη τιμη για media strom

etsouk2000
31-08-09, 11:22
Δεν γνωριζω για το που,απλα θελω να αναφερω κατι που μου ειχαν πει σχετικα με αγορα κα ιτιμη στρωματος

στο κρεββατι περναμε τις περισσοτερε ωρες μας (ασχετα με το τι κανουμε :p) οποτε καλο ειναθι να εχουμε κατι οσο καλυτερο μπορουμε!!!!

ποιοι σου το εχουν πει;; οι πωλητες στρωματων;; τι περιμενεις να σου πουν;; "παρε φθηνο";;; θελουν να βγαλουν οσα περισσοτερα λεφτα μπορουν, τι αλλο να πουν;;...

andreasp
03-09-09, 12:20
εγω εχω παρει ενα υπερδιπλο media strom στρωμα απο το μαγαζακι της γειτονιας μου και ειναι εξαιρετικο και μου κοστισε 280 ευρω. Τα 500 και 1000 ευρω για ενα στρωμα που ακουω μου φαινονται εξωπραγματικα φουμαρα ψωνιων που απλα μεγαλοπιανονται για τα παντα, ακομα και για ενα στρωμα.

ΥΓ: και εχω και ελαφρια κηλη μεσοσπονδυλιου δισκου στη μεση και εχω γενικα ευαισθησια σε καθισματα, στρωματα, κρεββατια, παπουτσια κλπ, με χτυπανε ευκολα στη μεση. Παρολ' αυτα, το ΥΠΕΡΔΙΠΛΟ στρωμα των 280 ευρω ειναι εξαιρετικο και ξυπναω χωρις να με ποναει τιποτα.

Ποιο ειναι αυτό το στρώμα?

vasilis_val
03-09-09, 12:24
απο media strom εγω πηρα το δικο μου,270 ευρω ανατομικο ορθοπεδικο. ειναι απο τα φθηνα τησ.και ειμαι πολυ ικανοποιημενοσ

aglaisma
03-09-09, 12:31
Ριξε και μια ματια στην Candia Strom

alekan
03-09-09, 12:39
Πηγαινε και μια βολτα απο ΙΚΕΑ, μπορεις και να τα δοκιμασεις εκει.

panosaoua
04-09-09, 13:04
Ποιο ειναι αυτό το στρώμα?


To Royal πρέπει να εννοεί. Αυτό έχω και εγώ και είμαι ικανοποιημένος.


Πηγαινε και μια βολτα απο ΙΚΕΑ, μπορεις και να τα δοκιμασεις εκει.

Του Ικέα δεν μου πολυάρεσαν σαν αίσθηση.

zip
07-09-09, 02:32
Πήρα από το media strom το Prestige το οποίο μου κόστισε γύρω στο 500αρικο.

Το στρώμα αυτό δήθεν σούπερτζαματοφτιαχνεικαικαφέ επώνυμο. Τελικά ήταν τόσο ανατομικό, που ξάπλωνες και έκανε κοιλιά.
Το σούταρα για ένα παλιό κλασικό στρώμα ρεζέρβα που είχαμε στο σπίτι, ηλικίας 15χρονών και βάλε μέχρι να πάρω ένα απλό στρωματάκι από το μαγαζί της γειτονιάς. Mediastrom και πολλά λεφτά σε στρώμα ποτε ξανά.

Antonis33
04-06-10, 19:42
Κάπως έτσι σκέφτηκα κι εγώ και κατέληξα στο Deluxe της neazoistrom!Πάρα πολύ καλό!!!:oneup:

Valhalla
05-06-10, 22:36
Τα tempur δεν παίζονται...είναι περίεργα στην αρχή αν έχεις συνηθίσει σε ελατήρια...αλλά μόλις τα συνηθίσεις είναι απόλαυση.

kostantis
05-06-10, 22:45
Απο προσωπικη εμπειρια ενα εχω να πω...
Οτι οτι ειναι ακριβο δεν ειναι και απαραιτητα το the best of the best ας το πω...

Συμφωνω οτι πρωτου αγορασεις στρωμα πρεπει να το δοκιμασεις...

Sebu
06-06-10, 22:11
Τα tempur δεν παίζονται...είναι περίεργα στην αρχή αν έχεις συνηθίσει σε ελατήρια...αλλά μόλις τα συνηθίσεις είναι απόλαυση.

Δεν κανουν ομως πχ για παθησεις μεσης οπου χρειαζεσαι στρωμα με ελατηρια γιατι πρεπει να σε συγκρατει απολυτα το στρωμα και οχι να βουλειαζεις και να παιρνει το σχημα σου.

Οτι και αν παρεις κοιτα να ειναι καλο, δοκιμασε το και σιγουρα δεν θα μεινεις μια ζωη με αυτο.

Εγω ημουν απο τα 17 με το ιδιο στρωμα και οταν στα 28 ανακαλυψα το προβλημα με τη μεση μου και αρχισα να κοιταω τα παντα (καρεκλες γραφειου, στρωματα κτλ) και ειδα σε τι κατασταση ηταν το στρωμα (οσο δεν εχεις κανενα προβλημα υγειας δεν το πολυψαχνεις) επαθα σοκ.

Αγορασε κατι καλο σημερα αλλα μην περιμενεις να σε βγαλει και 20 χρονια (οσο να ναι βαρος πεφτει επανω, καταπονησεις δεχεται, ελατηρια ειναι καποια στιγμη θα υποχωρησουν). Δεν μιλαω να γινεται μαχη στο κρεβατι και να χοροπηδας επανω. Αλλα ενας νορμαλ αντρας βαρους 90 κιλων και υψους 1,80 που κοιματε τουλαχιστον 6-7 ωρες την ημερα (βαλε ποσες φορες στριφογυριζουμε στον υπνο εν αγνοια μας) ποσο λες να αντεξουν τα ελατηρια????

Παντως οτι και αν κανεις (γνωμη μου) περνα μια μερα απο το Νεο Κοσμο, στην Ηλιουπολεως στο υψος Φιλολαου 2 τετραγωνα πανω κατω απο τη διασταυρωση ειναι ολα τα στρωματαδικα (τα καλα και επωνυμα) την Αθηνας.
Μπες δες και το κυριοτερο ξαπλωσε σε ολα. Δοκιμασε τα, παρε τιμες και προσπεκτους, διαβασε, κανε 2η επισκεψη στην τελικη τοπ 3αδα σου και μετα αγορασε.

Προσωπικα εχω αγορασει το Onar της Candia Strom απο το Μαρτιο του 2008 και ειμαι υπερευχαριστημενος. Ουτε πολυ σκληρο, ουτε πολυ μαλακο, ιδανικο για εμενα.

Οτι και αν αγορασεις ακολουθα 3 απλες συμβουλες

(α) γυρνα το στρωμα τουλαχιστον καθε 6 μηνες τουμπα και πανω/κατω (δλδ ποδια/κεφαλι)

(β) στο στρωμα δεν ανεβαινουμε για να πιασουμε κατι, να ξεσκονισουμε, να καρφωσουμε, να αλλαξουμε την λαμπα. Θα χαλασει λογω ανομοιομορφου βαρους

(γ) αγορασε οπωσδηποτε ενα υποστρωμα (ειναι σχετικα φθηνα) το οποιο να πλενεται. Δεν θες πχ να χυθει οτιδηποτε και να περασει στο στρωμα των 300-500 ευρω και να ποτισει και μετα να μην στεγνωνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.