PDA

Επιστροφή στο Forum : Facebook ποιοί είδαν το profile. Γινεται;



panosvas
11-09-09, 04:03
Υπήρχε μία εφαρμογή στο facebook (Who is watching you) με την οποία μπορούσες να δείς ποιοί έχουν επισκεφθεί το profile σου αλλά δεν υπάρχει πιά. Μήπως γνωρίζετε κάτι ανάλογο;

panosvas
14-10-09, 00:07
κανείς;

8anos
14-10-09, 20:24
Δεν γινεται.

tsigarid
15-10-09, 06:01
Δεν υπήρχε ποτέ τέτοια εφαρμογή. Δηλαδή υπήρχε, αλλά ήταν απάτη. Δεν γίνεται να δεις ποιοι είδαν το προφίλ σου.

tsek
15-10-09, 19:21
Δεν υπήρχε ποτέ τέτοια εφαρμογή. Δηλαδή υπήρχε, αλλά ήταν απάτη. Δεν γίνεται να δεις ποιοι είδαν το προφίλ σου.

δέν ηταν απάτη ,εκτός και αν δεν μιλάμε για την ίδια εφαρμογή.Πάντως τωρα πια δεν υπάρχει καποια εφαρμογή.

DSLaManiaC
15-10-09, 20:37
δέν ηταν απάτη ,εκτός και αν δεν μιλάμε για την ίδια εφαρμογή.Πάντως τωρα πια δεν υπάρχει καποια εφαρμογή.

Δε γίνοταν αν δεν ήσουν κ συ μέλος στην ίδια εφαρμογή.

Γι αυτούς όπως έγω που έχουν το API interaction κλειστό δεν γινόταν ποτέ.

tsek
15-10-09, 22:35
[QUOTE=DSLaManiaC;3103517]Δε γίνοταν αν δεν ήσουν κ συ μέλος στην ίδια εφαρμογή.


QUOTE]

Ίσως,αυτο δεν το γνωρίζω.

pronek
25-10-09, 11:57
Η συγκεκριμένη εφαρμογη σου ελεγε οτι πρεπει να κανεις Join το συγκεκριμενο group και μετα να καλεσεις 100 φιλους σου (ο αριθμος ηταν αναλογα την εφαρμογη) και μετα θα σου σταλει η ταδε εφαρμογη οπου και θα μπορεις να δεις ποιος ειδε το profil σου.

Εγω λεω κουραφέξαλα ολα αυτα τα groups δημιουργοταν με σκοπο να μαζεψουν οσο ποιο πολλους fans μπορουσαν...Αυτοι πιθανον να κερδιζαν κατι απο αυτο...Αλλα οτι η εφαρμογη λειτουργουσε οχι..

leequid
26-10-09, 23:34
Δεν γινετε αυτο, αναγραφετε ρητα στα Privacy settings του Fb

tsek
27-10-09, 00:54
Όλα αυτα τα γρουπάκια είναι @@....αλλά πως μπορούν και μαζεύουν 20.000 + Members...δεν το καταλαβαίνω.

tsigarid
27-10-09, 05:54
Υπάρχουν πολλοί άσχετοι (με την καλή έννοια) και ακόμα περισσότερα πρόβατα...

Kitsos77
27-10-09, 11:06
Ακριβώς!

pronek
27-10-09, 11:32
Ναι υπαρχουν πολλοι που πιστευουν οτι αυτη η εφαρμογη δουλευει αλλα δεν.

imr
27-10-09, 16:16
Παντα ειχα την απορια τι κερδιζουν αυτα τα καθυστερημενα Γκρουπακια

Παιρνουν ποσοστα απο τις διαφημισεις του facebook or something?

pronek
27-10-09, 16:20
Παντα ειχα την απορια τι κερδιζουν αυτα τα καθυστερημενα Γκρουπακια

Παιρνουν ποσοστα απο τις διαφημισεις του facebook or something?

Κάτι τέτοιο σίγουρα.....Το σίγουρο είναι οτι δεν το κάνουν για να περάσει έτσι απλά η ώρα τους.:)

costis66
27-10-09, 17:11
η εφαορμογη λεγεται ''who's thinking of you'' και οχι ''Who is watching you''.
υπαρχει ακομα αλλα ποτε, ουτε αυτη ουτε καμμια αλλη, σου ελεγε ποτε ποιος εβλεπε το profile σου.
εκανε απλως προβλεψη ποιος μπορει να ειδε το profile σου μεσα απο τους φιλους που εχεις.
μια μεγαλη μουφα δηλαδη...........

tsek
28-10-09, 02:42
Κάτι τέτοιο σίγουρα.....Το σίγουρο είναι οτι δεν το κάνουν για να περάσει έτσι απλά η ώρα τους.:)

:oneup:

psaxtiri
28-10-09, 09:12
Εγώ περιμένω πότε θα βγεί κάποιο add on ίσως (στον firefox πχ) για να κόβεις τις διαφημίσεις απο το fb.

Καλημέρα!

darax
28-10-09, 10:50
Χαζόγκρουπάκια...

tsigarid
28-10-09, 15:28
Εγώ περιμένω πότε θα βγεί κάποιο add on ίσως (στον firefox πχ) για να κόβεις τις διαφημίσεις απο το fb.

Καλημέρα!
adblock plus

panosvas
14-12-09, 19:12
Η συγκεκριμένη εφαρμογη σου ελεγε οτι πρεπει να κανεις Join το συγκεκριμενο group και μετα να καλεσεις 100 φιλους σου (ο αριθμος ηταν αναλογα την εφαρμογη) και μετα θα σου σταλει η ταδε εφαρμογη οπου και θα μπορεις να δεις ποιος ειδε το profil σου.

Εγω λεω κουραφέξαλα ολα αυτα τα groups δημιουργοταν με σκοπο να μαζεψουν οσο ποιο πολλους fans μπορουσαν...Αυτοι πιθανον να κερδιζαν κατι απο αυτο...Αλλα οτι η εφαρμογη λειτουργουσε οχι..

Εννοείτε πως δεν έχω δοκιμάσει καν να κάνω εγγραφή σε τέτοιο group γιατί πιστεύω πως κάποιος που διαθέτει έστω τον χαμηλότερο βαθμό νοημοσύνης μπορεί να καταλάβει πως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. Τώρα τι κάνουν τόσες χιλιάδες μέλη σε τέτοια group;....


η εφαορμογη λεγεται ''who's thinking of you'' και οχι ''Who is watching you''.
υπαρχει ακομα αλλα ποτε, ουτε αυτη ουτε καμμια αλλη, σου ελεγε ποτε ποιος εβλεπε το profile σου.
εκανε απλως προβλεψη ποιος μπορει να ειδε το profile σου μεσα απο τους φιλους που εχεις.
μια μεγαλη μουφα δηλαδη...........

Δεν ξέρω τι είναι το ''who's thinking of you''. Εγώ είχα το ''Who is watching you'' και δούλευε. Πως είμαι σίγουρος; Το είχα δοκιμάσει. Κρατούσε όσους μπήκαν για 24 ώρες. Υποτίθεται πως μηδένιζε στις 12 το βράδυ αλλά επειδή η Ελλάδα είναι +2 ώρες αυτό γινόταν στις 2. Δοκίμασα λοιπόν πολλές φορές από profil φίλων να μπω στο δικό μου (στις 2+κάτι ώστε να μην έχουν μπει κι άλλοι από την ώρα που μηδένισε) και τα έβγαζε σωστά.

8anos
14-12-09, 19:25
Εννοείτε πως δεν έχω δοκιμάσει καν να κάνω εγγραφή σε τέτοιο group γιατί πιστεύω πως κάποιος που διαθέτει έστω τον χαμηλότερο βαθμό νοημοσύνης μπορεί να καταλάβει πως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. Τώρα τι κάνουν τόσες χιλιάδες μέλη σε τέτοια group;....



Δεν ξέρω τι είναι το ''who's thinking of you''. Εγώ είχα το ''Who is watching you'' και δούλευε. Πως είμαι σίγουρος; Το είχα δοκιμάσει. Κρατούσε όσους μπήκαν για 24 ώρες. Υποτίθεται πως μηδένιζε στις 12 το βράδυ αλλά επειδή η Ελλάδα είναι +2 ώρες αυτό γινόταν στις 2. Δοκίμασα λοιπόν πολλές φορές από profil φίλων να μπω στο δικό μου (στις 2+κάτι ώστε να μην έχουν μπει κι άλλοι από την ώρα που μηδένισε) και τα έβγαζε σωστά.

πιθανόν να μπορούσε να "δουλέψει" εαν και οι φίλοι σου είχαν εγκατεστημένη την εφαρμογή

BARKOULETOS
15-12-09, 13:46
Και μονο τα ονοματα των δημιουργων αυτων των γκρουπ λενε πολλα.

Γιαννης Φορθνετ
Κωστας Κοσμοτε κτλ...

Σπααααμ!

Εγω βασικα ειμαι μελος, στο δες ποιος σε γουσταρει ;-)

ImbaDaimon
17-12-09, 19:09
adblock plus

+1.......

μλκιες αυτα τα group

arkar
21-12-09, 10:12
Δεν νομίζω ότι κερδίζουν τίποτα, έχω φτιάξει ένα group στο fb για πλάκα, για να πειράξουμε ένα φίλο και δεν μου εμφάνισε καμία επιλογή κ.λπ. για να τα παίρνω από τις διαφημίσεις lol..

δεν μπορείς να δεις ποιος βλέπει το profile σου γιατί είναι ένας από τους κανόνες του facebook... θεωρητικά βέβαια αν βάλεις μια εικόνα σε κάποιον server που έχεις πρόσβαση στα logs, αν την περάσεις στο προφίλ σου ως link, και αν αυτός που θα μπει θα κάνει κλικ στην εικόνα και μεταφερθεί στη δική σου σελίδα μπορείς να δεις ότι κάποιος ήρθε από το facebook και να δεις το ip του... ε και μετά ψάχνεις το ip και βλέπεις από ποια περιοχή είναι οπότε ανοίγεις τον κατάλογο των φίλων σου και βλέπεις ποιος μένει σε αυτήν την περιοχή χαχαχαχαχα

Αλλά τελικά πολλά αν, και πολύς κόπος για το τίποτα :-)

limplixos
21-12-09, 11:18
Δεν νομίζω ότι κερδίζουν τίποτα, έχω φτιάξει ένα group στο fb για πλάκα, για να πειράξουμε ένα φίλο και δεν μου εμφάνισε καμία επιλογή κ.λπ. για να τα παίρνω από τις διαφημίσεις lol..

Κερδίζουν συλλογή προσωπικών δεδομένων...

bigbill24
19-02-10, 22:03
Δεν υπήρχε ποτέ αυτό και δεν υπάρχει...μια απάτη είναι

johnthegeeks
21-02-10, 18:48
τα group αυτα οντως ειναι απατη. εγω απλα γραφομαι για τη φαση.:p

limplixos
21-02-10, 20:47
τα group αυτα οντως ειναι απατη. εγω απλα γραφομαι για τη φαση.:p

Φάση; Ποια φάση;:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.