PDA

Επιστροφή στο Forum : ποια ειναι τα καλυτερα αθλητικα παπουτσια για τρεξιμο;;



Σελίδες : 1 [2]

mixalis12
15-10-13, 18:43
καλη επιλογη ειναι αν εχει κανονικο πελμα.μονο να ξερεις οτι ειναι αρκετα ελαφρια παπουτσια και τα αγοραζουν συνηθως για μαραθωνιο.αλλα για ελαφρυ τρεξιμο ειναι καλα.αν θες να δωσεις αυτο το ποσο παρτα.αν θες να δωσεις πανω απο 100 τοτε εχεις και καλυτερες επιλογες με πιο πολλα χαρακτηριστκα με πιο μαλακη σολα και σταθεροποιηση του ποδιου.αλλα γενικα προχωρα το ,καλη επιλογη!

blade_
15-10-13, 18:48
μου αρεσαν απο την αρχη οταν τα ειδα απο κοντα,και νομιζω ειναι καλη τιμη.δε ξερω ποσο πανε στα καταστηματα..

ποιο απο τα δυο προτιμας?δε ξερω τι διαφορες εχουν κιολας..

ναι μιλαμε για ελαφρυ τρεξιμο,περισσοτερο για γρηγορο περπατημα

- - - Updated - - -

εχεις κατι αλλο να προτεινεις?ειτε -κατα προτιμηση- πιο χαμηλα ειτε πιο ψηλα?

mixalis12
15-10-13, 19:11
και τα 2 ειναι το ιδιο,το χρωμα αλλαζει.τωρα κοιτα εχει πολλα παπουτσια πανω απο 100 ευρω.

αυτο που εχω εντυπωσιαστει εδω και 1 χρονο ειναι το adidas boost,δες εδω http://www.adidas.co.uk/boost.html.ειναι ελαφρυ αλλα εχει πολυ καλυτερο κρατημα και φοβερη σολα.στην ελλαδα ειναι ακριβο και ειναι καλυτερα να το αγοραζεις σε περιοδο εκπτωσεων,αλλα στο εξωτερικο εχει καλυτερες τιμες .

για πιο οικονομικο υπαρχει και το nike lunarglide 5. δες εδω. http://store.nike.com/us/en_us/pd/nike-lunarglide-5-running-shoe/pid-726047/pgid-1058542.πολυ καλο παπουτσι για την περιπτωση που το χρειαζεσαι.

blade_
15-10-13, 19:31
ενδιαφεροντα και τα δυο αν κ ξεφευγουν αρκετα...απο εξωτερικο λες να γλυτωσω τιποτα?ειχα κανα δυο καταστηματα αγγλια,αλλα δε τα θυμαμαι

mixalis12
15-10-13, 21:34
ενδιαφεροντα και τα δυο αν κ ξεφευγουν αρκετα...απο εξωτερικο λες να γλυτωσω τιποτα?ειχα κανα δυο καταστηματα αγγλια,αλλα δε τα θυμαμαι

γλυτωνεις αρκετα.απο αγγλια να παρεις που ειναι η μεκα της ευρωπης σε αγορα παπουτσιου στιβου.εχει πολλα μαγαζια,βαλε στο google -online sports stores uk η' το παπουτσι που θες και στο τελος uk και θα σου βγαλει αρκετα καταστηματα.

το πιο γνωστο που ψνιζουν και πολλοι απο εδω μεσα ειναι το http://www.sportsdirect.com/

terry39
15-10-13, 22:13
γλυτωνεις αρκετα.απο αγγλια να παρεις που ειναι η μεκα της ευρωπης σε αγορα παπουτσιου στιβου.εχει πολλα μαγαζια,βαλε στο google -online sports stores uk η' το παπουτσι που θες και στο τελος uk και θα σου βγαλει αρκετα καταστηματα.

το πιο γνωστο που ψνιζουν και πολλοι απο εδω μεσα ειναι το http://www.sportsdirect.com/

+1 @ sportsdirect
υπάρχει και το sportshoes (http://www.sportsshoes.com/el/)

blade_
15-10-13, 22:43
σας ευχαριστω να δουμε ποσο πανε αυτα εκει :)

- - - Updated - - -

πολυ ενδιαφερον..ξερει κανεις αν τα μεταφορικα ειναι 10 ευρω που γραφει οτι κ να παραγγειλω?λεω να παρω ενα ζευγαρι παπουτσια και 2 μπλουζες που τις εχει φθηνες

mixalis12
16-10-13, 10:37
σας ευχαριστω να δουμε ποσο πανε αυτα εκει :)

- - - Updated - - -

πολυ ενδιαφερον..ξερει κανεις αν τα μεταφορικα ειναι 10 ευρω που γραφει οτι κ να παραγγειλω?λεω να παρω ενα ζευγαρι παπουτσια και 2 μπλουζες που τις εχει φθηνες

στο sportshoes πολυ συχνα ειναι δωρεαν αποστολη για ευρωπη ανεξαρτητου ποσου.κανει συνεχεια προσφορες για την αποστολη.τωρα βλεπω οτι πανω απο 40 ευρω ειναι δωρεαν.στο sportdirect βλεπω οτι εχει 4.99 $ μεταφορικα.

ciaoant1
08-01-14, 18:10
Καλησπέρα, μου έδωσαν στη δουλειά μια εκπτωτική επιταγή 50% για παπούτσια Robe Di Kappa, και ήθελα να δω αν η συγκεκριμένη μάρκα αξίζει η όχι:

-αν αντέχει στο χρόνο,
-αν είναι αδιάβροχα,
-αν είναι άοσμα, κτλ

Βέβαια, με 50% έκπτωση μάλλον θα τα αγοράσω "έτσι κι αλλιώς", αλλά θα ήθελα μια γνώμη από κάποιον που τα έχει δοκιμάσει και ξέρει αν τα συγκεκριμένα παπούτσια αξίζουν.

alekan
08-01-14, 20:18
Όχι και στα 3, αλλά 50% μείον είναι αυτό...

Dast3n1s
23-04-14, 20:46
Λοιπον 2014 πλέον ! Τωρα ποιο ειναι το καλητερο αθλητικο παπουτσι για τρεξιμο ?

Kenshin
23-04-14, 21:13
New Balance Fresh Foam 980

Hoka One One Conquest

τα παραπάνω είναι για δρόμο...
Ωστόσο επειδή παίζουν πολλά ρόλο όπως ο τύπος της πατούσας κτλ δοκίμασε αυτό
http://www.runnersworld.com/shoe-finder/shoe-advisor

tsigarid
24-04-14, 01:46
New Balance Fresh Foam 980

Hoka One One Conquest

τα παραπάνω είναι για δρόμο...
Ωστόσο επειδή παίζουν πολλά ρόλο όπως ο τύπος της πατούσας κτλ δοκίμασε αυτό
http://www.runnersworld.com/shoe-finder/shoe-advisor

Πολύ καλό!

Dast3n1s
24-04-14, 13:37
New Balance Fresh Foam 980

Hoka One One Conquest

τα παραπάνω είναι για δρόμο...
Ωστόσο επειδή παίζουν πολλά ρόλο όπως ο τύπος της πατούσας κτλ δοκίμασε αυτό
http://www.runnersworld.com/shoe-finder/shoe-advisor

Σόρυ αλλα μπερδευτικα ?? Ποια ειναι για τον δρομο ??

Κοιτα εγω ψαχνω παπουτσι επιδι τρεχω συνεχεια στη δουλεια μου αλλα και γυμναζομαι ...

Οπότε ποιο προτινεις φιλε μου ?

Kenshin
24-04-14, 14:40
Αυτά τα 2 που έγραψα θεωρούνται από τα καλύτερα παπούτσια για τρέξιμο σε δρόμο (για το 2014).
Ωστόσο επειδή παίζουν πολλά παραπάνω ρόλο, καλό είναι να ψάξεις μέσω του shoe advisor, από το λίνκ που σου έδωσα, για να δεις 6-7 διαφορετικά παπούτσια που ταιριάζουν στο στυλ σου.
Μετά πας σε ένα κατάστημα, τα δοκιμάζεις, βλέπεις με ποιο ζευγάρι νιώθεις πιο άνετα και είτε τα αγοράζεις επί τόπου είτε τα παραγγέλνεις από κάποιο e-shop.

Dast3n1s
24-04-14, 14:43
Ευχαριστω !

Nozomi
30-04-14, 12:23
Λοιπον 2014 πλέον ! Τωρα ποιο ειναι το καλητερο αθλητικο παπουτσι για τρεξιμο ?
Asics Gel Kayano 20 μακράν.

Ειδικά αν είσαι πλατύποδας.

Dast3n1s
01-05-14, 01:37
Asics Gel Kayano 20 μακράν.
Ειδικά αν είσαι πλατύποδας.

θα το τσεκάρω

mixalis12
03-05-14, 21:00
adidas energy boost.εχω φορεσει πολλα παππουτσια απο διαφορες μαρκες αλλα εχω μεινει εκπληκτος με την ανακαλυψη της adidas.λιτο,ελαφρυ,ανθεκτικο,αδιαβροχο,σταθερο και με σουπερ πατο!!!

anon
28-07-14, 12:02
Ξέρω δεν είναι καλό να τρέχεις σε τσιμέντο/άσφαλτο, αλλά ελλείψει χρόνου να πηγαινοέρχεσαι σε μέρη όπου μπορείς να τρέχεις σε ταρτάν ή χώμα, θαθελα την γνωμη σας για παπούτσι για τσιμέντο/άσφαλτο, για έντονο βάδισμα / jogging. οχι τρέξιμο ακόμα. αγύμναστος γαρ. Αλλά δεν θέλω να ξεκινήσω με επιβαρύνσεις σε γόνατα μέση... Καμμιά γνώμη; Μιλάμε για περίπου μια ώρα γρήγορο βάδισμα και με σκοπό να φτάσω την μια ώρα jogging με μικρά τμήματα τρεξίματος εναλλάξ (μετά απο μήνες υπολογίζω)

sweet dreams
28-07-14, 13:08
Ξέρω δεν είναι καλό να τρέχεις σε τσιμέντο/άσφαλτο, αλλά ελλείψει χρόνου να πηγαινοέρχεσαι σε μέρη όπου μπορείς να τρέχεις σε ταρτάν ή χώμα, θαθελα την γνωμη σας για παπούτσι για τσιμέντο/άσφαλτο, για έντονο βάδισμα / jogging. οχι τρέξιμο ακόμα. αγύμναστος γαρ. Αλλά δεν θέλω να ξεκινήσω με επιβαρύνσεις σε γόνατα μέση... Καμμιά γνώμη; Μιλάμε για περίπου μια ώρα γρήγορο βάδισμα και με σκοπό να φτάσω την μια ώρα jogging με μικρά τμήματα τρεξίματος εναλλάξ (μετά απο μήνες υπολογίζω)

Kαλά παπούτσια(pegasus, vomero), τα φοράνε φίλοι που τρέχουν μαραθώνιο και καλό Site.

Kοίταξε για προσφορές σε περσινά μοντέλα.

http://www.startfitness.co.uk/catalogsearch/result/?q=nike+vomero

http://www.startfitness.co.uk/catalogsearch/result/?q=nike+pegasus+30

anon
28-07-14, 13:10
Kαλά παπούτσια(pegasus, vomero), τα φοράνε φίλοι που τρέχουν μαραθώνιο και καλό Site.

Kοίταξε για προσφορές σε περσινά μοντέλα.

http://www.startfitness.co.uk/catalogsearch/result/?q=nike+vomero

http://www.startfitness.co.uk/catalogsearch/result/?q=nike+pegasus+30

Eυχαριστώ για την απάντηση. Αν και τα Nike Vomero που προτείνεις τα βρίσκω ακριβούτσικα, με ελάχιστα παραπάνω παίρνεις Mizuno. Εαν τα mizuno κάνουν για άσφαλτο, θα προτιμούσα να δώσω κατιτις παραπάνω και να πάρω εκείνα, αφού όλοι λένε ότι ειναι τα κορυφαία.

sweet dreams
28-07-14, 13:18
Eυχαριστώ για την απάντηση. Αν και τα Nike Vomero που προτείνεις τα βρίσκω ακριβούτσικα, με ελάχιστα παραπάνω παίρνεις Mizuno. Εαν τα mizuno κάνουν για άσφαλτο, θα προτιμούσα να δώσω κατιτις παραπάνω και να πάρω εκείνα, αφού όλοι λένε ότι ειναι τα κορυφαία.

Εγώ παίρνω χρόνια τα pegasus και είμαι ευχαριστημένος, γιατί έχω και πρόβλημα με τα γόνατα(στο ένα και επέμβαση για τον μηνίσκο).

Έχεις δίκαιο για τα mizuno, τα έχουν και αυτοί για τα κορυφαία, απλά διαλέγουν και τι τους πάει στο πόδι.

Πάντως εγώ παίρνω περσινά μοντέλα, που τα βγάζουν σε προσφορές.

anon
28-07-14, 13:21
Εγώ παίρνω χρόνια τα pegasus και είμαι ευχαριστημένος, γιατί έχω και πρόβλημα με τα γόνατα(στο ένα και επέμβαση για τον μηνίσκο).

Έχεις δίκαιο για τα mizuno, τα έχουν και αυτοί για τα κορυφαία, απλά διαλέγουν και τι τους πάει στο πόδι.

Πάντως εγώ παίρνω περσινά μοντέλα, που τα βγάζουν σε προσφορές.

Δεν με πειράζει ναναι περυσινό ή ακόμα προπέρσινο, αρκεί να βγαίνει οικονομικό. :wink:

sweet dreams
28-07-14, 13:45
Δεν με πειράζει ναναι περυσινό ή ακόμα προπέρσινο, αρκεί να βγαίνει οικονομικό. :wink:

Έτσι κι' εγώ, θα βρεις τότε σίγουρα.

tzelen
28-07-14, 16:55
Βάζεις κανένα τέτοιο να τρέχει μπροστά σου και κάνεις jogging και με γαλότσα :p
142387

Seleste
26-05-15, 17:28
Και μιας και βαλαμε αρκετά κιλά τους προηγούμενους μήνες,είπαμε να ξεκινήσουμε έντονο περπάτημα τις πρώτες μέρες και αν τα καταφέρουμε αργότερα και λίγο διαλειματική.Η άσκηση θα είναι περίπου μία ώρα 4-5 φορές τη βδομάδα.
Τι θα προτείνατε σε υπέρβαρα άτομα σχεδόν είκοσι κιλά πάνω από το ιδανικό για το ύψος τους βάρος;
Υπάρχουν παπούτσια για μας τους ευχάριστα στρουμπουλούς,άρα;

sweet dreams
26-05-15, 19:11
Και μιας και βαλαμε αρκετά κιλά τους προηγούμενους μήνες,είπαμε να ξεκινήσουμε έντονο περπάτημα τις πρώτες μέρες και αν τα καταφέρουμε αργότερα και λίγο διαλειματική.Η άσκηση θα είναι περίπου μία ώρα 4-5 φορές τη βδομάδα.
Τι θα προτείνατε σε υπέρβαρα άτομα σχεδόν είκοσι κιλά πάνω από το ιδανικό για το ύψος τους βάρος;
Υπάρχουν παπούτσια για μας τους ευχάριστα στρουμπουλούς,άρα;

Κοίταξε και στα προηγούμενα posts, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα Nike Pegasus (http://www.startfitness.co.uk/catalogsearch/result/index/?gender=98&q=Nike+Pegasus)και αυτά συνεχίζω να παίρνω.

Seleste
27-05-15, 01:11
Τα βρίσκω λίγο αλμυρούτσικα στην τιμή για να είμαι ειλικρινής,όπου κι αν έψαξα στο διαδίκτυο ηταν κοντά στο κατοστάρικο Και λίγο πιο πάνω.Πιο συγκεκριμένα ψάχνω μέχρι 70 ευρώ και από όσο έχω διαβάσει καλό θα ήταν να έχουν χοντρό πάτο(αφρό ή gel).


(Απόψε δοκίμασα τα asics kayano 20 και τα αγάπησα..Όμως,δυστυχώς είναι πανάκριβα για τα οικονομικά μου.)

tsigarid
27-05-15, 01:13
Κοίταξε και στα προηγούμενα posts, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα Nike Pegasus (http://www.startfitness.co.uk/catalogsearch/result/index/?gender=98&q=Nike+Pegasus)και αυτά συνεχίζω να παίρνω.

Αυτά αγόρασα πρόσφατα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με κάτι ASICS που είχα παλιά, δεν θυμάμαι μοντέλο.

Seleste
27-05-15, 01:43
Ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα Pegasus κοντά στο budget μου.Τα δέκα ευρώ πιο πάνω είναι μεγάλη υπέρβαση.Τα είκοσι πιο πάνω,είναι απαγορευμένα.

meletis
27-05-15, 03:10
Ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα Pegasus κοντά στο budget μου.Τα δέκα ευρώ πιο πάνω είναι μεγάλη υπέρβαση.Τα είκοσι πιο πάνω,είναι απαγορευμένα.
Ψάχνεις συγκεκριμένα μόνο απο Ελλάδα? Δες και στο : http://www.sportsdirect.com/
Εχω ψωνίσει αρκετές φορές.

sweet dreams
27-05-15, 08:30
Ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα Pegasus κοντά στο budget μου.Τα δέκα ευρώ πιο πάνω είναι μεγάλη υπέρβαση.Τα είκοσι πιο πάνω,είναι απαγορευμένα.

Kαλή ποιότητα και πολύ χαμηλή τιμή, δεν πάνε μαζί. Ότι βρείς σε πολύ χαμηλή τιμή θα σου ταλαιπωρεί τα πόδια και την μέση στην άσφαλτο.

Seleste
27-05-15, 10:56
Kαλή ποιότητα και πολύ χαμηλή τιμή, δεν πάνε μαζί. Ότι βρείς σε πολύ χαμηλή τιμή θα σου ταλαιπωρεί τα πόδια και την μέση στην άσφαλτο.

Kατανοητό αυτό που λες και ισχύει,απλά λόγω περιορισμού στα διαθέσιμα χρήματα πρέπει να ψάξω για κάτι οικονομικό.
Ας μην είναι και κορυφαία ποιότητα(pegasus) αρκεί να είναι κάτι επαρκές για αυτό που θέλω(περπάτημα αρχικά,λίγο τρεξιματάκι στη συνέχεια).
Ανεξαρτήτως μάρκας λέμε πάντα.

stratus
27-05-15, 13:37
Και μιας και βαλαμε αρκετά κιλά τους προηγούμενους μήνες,είπαμε να ξεκινήσουμε έντονο περπάτημα τις πρώτες μέρες και αν τα καταφέρουμε αργότερα και λίγο διαλειματική.Η άσκηση θα είναι περίπου μία ώρα 4-5 φορές τη βδομάδα.
Τι θα προτείνατε σε υπέρβαρα άτομα σχεδόν είκοσι κιλά πάνω από το ιδανικό για το ύψος τους βάρος;
Υπάρχουν παπούτσια για μας τους ευχάριστα στρουμπουλούς,άρα;
Για να κανεις διαλλειματικες φιλε μου πρεπει να τρεχεις τουλαχιστον ενα εξαμηνο,να βελτιωθει η αεροβια σου κατασταση και να χασεις κιλα.Διαφορετικα θα κανεις πλουσιους τους ορθοπεδικους της περιοχης.Στο τρεξιμο δε χωραει βιασυνη
Για τα παπουτσια το εχω ξαναγραψει.Δεν υπαρχει καλο και κακο.Το τι μας ταιριαζει εξαρταται απο το πως παταει το ποδι μας οταν τρεχουμε δηλ. αν εχουμε υπερπρηνισμο ή υποπρηνισμο.Επισης παιζει ρολο το πως πεφτει το ποδι μας στο εδαφος οταν τρεχουμε δηλ. με τη φτερνα ,με το μεσο ή με τα δαχτυλα.Αυτα ολα μπορουμε να μαθουμε αμα κανουμε βιντεοσκοπηση κατα τη διαρκεια του τρεξιματος σε καποιο καταστημα.Με το πελματογραφημα δεν μαθουμε τιποτα απο αυτα,διοτι καποιοι τα μπερδευουν
ΥΓ Ο γραφων τρεχει πανω απο 30 χρονια με μεσο ορο 100χλμ την εβδομαδα.Απλα το αναφερω για να μην θεωρηθει οτι απλα το παιζω εξυπνος.

kourampies
27-05-15, 14:59
Αν και δεν είναι τρέξιμο η χρήση που θέλω να κάνω ενδεχομένως κάποιος να ξέρει κάτι.

Ψάχνω παπούτσια για off road περπάτημα. Trekking νομίζω το λένε αυτό.

Είμαι αρκετά υπέρβαρος, και πατάω κυρίως στις μύτες. Δεν σκοπεύω να τρέχω, περπάτημα μόνο και σε αργούς ρυθμούς. Όχι άσφαλτο και τσιμέντα, μόνο χώμα και πέτρες. Γιαυτό υποθέτω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απόσβεση κραδασμών.

Με ενδιαφέρει να μη γλυστράνε και να είναι σχετικά ανθεκτικά, μην τα αλλάξω σε ένα μήνα. Το κόστος καλό θα ήταν να μείνει χαμηλά. Η χρήση θα είναι μόνο σε κατα καιρούς μικρές εκδρομές και διακοπές, για να μη πηγαίνω με τα σκαρπίνια η τα All Star στα χώματα :p

Φοράω μικρό νούμερο για τον όγκο μου, 41 με 180cm ύψος και 110kg βάρος, οπότε το πόδι μου είναι σχετικά πλατύ για 41.

Seleste
27-05-15, 15:44
Για να κανεις διαλλειματικες φιλε μου πρεπει να τρεχεις τουλαχιστον ενα εξαμηνο,να βελτιωθει η αεροβια σου κατασταση και να χασεις κιλα.Διαφορετικα θα κανεις πλουσιους τους ορθοπεδικους της περιοχης.Στο τρεξιμο δε χωρα βιασύνη.

Μα δε βιάζομαι.Για αυτό διευκρίνισα από την αρχή ότι θέλω να ξεκινήσω με έντονο περπάτημα και αν τα καταφέρω αργότερα να έκανα και λίγο διαλειμματική.
Έχω γνώση ότι όντας υπέρβαρος,δεν μπορώ για το επόμενο διάστημα να δοκιμάσω καν τζογκινκ,λόγω πολύ πιθανών τραυματισμών και καταπονίσεων σε μέση,γόνατα,αστραγάλους.
Για αυτό κατ'αρχήν ψάχνω για κάποιο οικονομικό,αλλά ποιοτικό, παπούτσι που να προστατεύει όσο το δυνατόν καλύτερα,ένα υπέρβαρο άτομο σαν κι εμένα.
Τουλάχιστον για έντονο βάδισμα.

meletis
27-05-15, 19:19
Αν και δεν είναι τρέξιμο η χρήση που θέλω να κάνω ενδεχομένως κάποιος να ξέρει κάτι.

Ψάχνω παπούτσια για off road περπάτημα. Trekking νομίζω το λένε αυτό.

Είμαι αρκετά υπέρβαρος, και πατάω κυρίως στις μύτες. Δεν σκοπεύω να τρέχω, περπάτημα μόνο και σε αργούς ρυθμούς. Όχι άσφαλτο και τσιμέντα, μόνο χώμα και πέτρες. Γιαυτό υποθέτω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απόσβεση κραδασμών.

Με ενδιαφέρει να μη γλυστράνε και να είναι σχετικά ανθεκτικά, μην τα αλλάξω σε ένα μήνα. Το κόστος καλό θα ήταν να μείνει χαμηλά. Η χρήση θα είναι μόνο σε κατα καιρούς μικρές εκδρομές και διακοπές, για να μη πηγαίνω με τα σκαρπίνια η τα All Star στα χώματα :p

Φοράω μικρό νούμερο για τον όγκο μου, 41 με 180cm ύψος και 110kg βάρος, οπότε το πόδι μου είναι σχετικά πλατύ για 41.
Καλήσπέρα. Επειδή και εγω το τελευταίο καιρό είχα παρατήσει τον ευατό μου είχα πάρει κιλά πολλά. ημουν 120 κιλά και ύψος 1.84cm
Εγω ψώνισα το συγκεκριμένο : http://www.sportsdirect.com/karrimor-tempo-3-mens-running-shoes-211115?colcode=21111537
και τα έχω για όλες τις χρήσεις .
Μπορω να πώ οτι ψώνιζα απο Ελληνικά καταστήματα με 60-80 ευρώ επώνυμα και μέσα σε 3 μήνες χαλάγαν.Τα παραπάνω τα έχω απο τον οκτωβρη και δεν έχουν πάθει το παραμικρό.
Συνδύασα την διατροφή και σιγά-σιγά περπάτημα και έχω χάσει 5 κιλά. Κάθε αρχή και δύσκολή.
Οσο για τα νούμερα συνήθως έχει οτι θές. Κάνει περίπου 15 ημέρες να έρθουν Ελλάδα.

Nozomi
28-05-15, 01:28
Asics Gel Kayano 21.
Γι' αυτούς που θέλουν απλώς το κορυφαίο.

sweet dreams
28-05-15, 09:14
Asics Gel Kayano 21.Γι' αυτούς που θέλουν απλώς το κορυφαίο.


Τα βρίσκω λίγο αλμυρούτσικα στην τιμή για να είμαι ειλικρινής,όπου κι αν έψαξα στο διαδίκτυο ηταν κοντά στο κατοστάρικο Και λίγο πιο πάνω.Πιο συγκεκριμένα ψάχνω μέχρι 70 ευρώ και από όσο έχω διαβάσει καλό θα ήταν να έχουν χοντρό πάτο(αφρό ή gel).


(Απόψε δοκίμασα τα asics kayano 20 και τα αγάπησα..Όμως,δυστυχώς είναι πανάκριβα για τα οικονομικά μου.)


:whistle:

Μizuno, (http://www.mizunousa.com/running/mens/running-shoes/neutral/wave-rider-18) τρέχουν στο μαραθώνιο, άμα δεν μπορεί να τα αγοράσει..........

- - - Updated - - -


Αν και δεν είναι τρέξιμο η χρήση που θέλω να κάνω ενδεχομένως κάποιος να ξέρει κάτι.

Ψάχνω παπούτσια για off road περπάτημα. Trekking νομίζω το λένε αυτό.

Είμαι αρκετά υπέρβαρος, και πατάω κυρίως στις μύτες. Δεν σκοπεύω να τρέχω, περπάτημα μόνο και σε αργούς ρυθμούς. Όχι άσφαλτο και τσιμέντα, μόνο χώμα και πέτρες. Γιαυτό υποθέτω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απόσβεση κραδασμών.

Με ενδιαφέρει να μη γλυστράνε και να είναι σχετικά ανθεκτικά, μην τα αλλάξω σε ένα μήνα. Το κόστος καλό θα ήταν να μείνει χαμηλά. Η χρήση θα είναι μόνο σε κατα καιρούς μικρές εκδρομές και διακοπές, για να μη πηγαίνω με τα σκαρπίνια η τα All Star στα χώματα :p

Φοράω μικρό νούμερο για τον όγκο μου, 41 με 180cm ύψος και 110kg βάρος, οπότε το πόδι μου είναι σχετικά πλατύ για 41.

Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.startfitness.co.uk/mens/footwear/offroad-trail.html)

alekan
28-05-15, 10:17
Mizuno, Asics, Saucony, Brooks έχουν τα κορυφαία μοντέλα, αλλά έχουν και φθηνότερα, ανάλογα με τις ανάγκες και το βαλάντιο του καθένα.

Πολύ ικανοποιημένος επίσης είμαι (για τη χρήση που κάνω, δεν είμαι μαραθωνοδρόμος) από κάποια Karrimor με D30 σόλα.

Nozomi
28-05-15, 12:34
Διάβασα μόνο τον τίτλο, οπότε έγραψα για το καλύτερο ανεξαρτήτως χρημάτων.

Η αλήθεια είναι ότι 160€ την σήμερον ημέρα για παππούτσια τρεξίματος είναι πολλά, εκτός και αν είσαι κάποιος που τρέχει σοβαρά σε αγώνες κτλ.

Κατά τα άλλα, Asics και Mizuno.

Seleste
29-05-15, 00:40
Tελικά παρήγγειλα αφού δοκίμασα τα Νike T-Lite XI
155957
που τα βρήκα σε πολύ καλή online τιμή,κάτω των 50 ευρώ.:oneup::oneup::oneup:
Και μάλλον αύριο απόγευμα θα πάμε την πρώτη μας βόλτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.