PDA

Επιστροφή στο Forum : Μυστικά της γυναικείας ομορφιάς και..



BlueAngel
04-11-09, 10:22
...οχι μονο!;)
Επειδη λοιπον εμεις, ως γυναικες, ειμαστε ..high society :rofl: το θεμα αυτο δεν ειναι καθαρα γυναικειο (σημειο των καιρων!!!;):cool:)
Η ερωτησις ειναι: Χρησιμοποιειτε κρεμα προσωπου και ματιων? Και αν ναι ποια? Αν παλι οχι, γιατι?;)
Αναφερατε μαρκα, αν θελετε βεβαιως-βεβαιως και πώς σας φαινεται!

Με τις υγειες μας! :D

........Auto merged post: BlueAngel πρόσθεσε 17 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...και βεβαια, οποιος απαντησει την 5, να ξερει οτι αν συνεχισει ετσι δεν θα ειναι για πολυ καιρο..φραπα!!:twisted:
Λοιπον εννοειται οτι χρησιμοποιω απο τα 17 μου γι' αυτο , χωρις να θελω να σας κολακεψω, δειχνω τουλαχιστον 7 χρονια μικροτερη!:p :oneup:
Οσο για τη μαρκα, εχω χρησιμοποιησει και την Clarins και την Clinique στο παρελθον, λογω του οτι εργαζομουν σε αυτες καθως και Lancaster (χρησιμοποιω τωρα την τελευταια μαζι με Εστέ σε ματιων και προσωπου αντιστοιχα) που ειναι πολυ καλες!!!;)Ειδικα οι Clarins ειναι καταπληκτικες σε κρεμες προσωπου για νεανικα δερματα!

Collective_Soul
04-11-09, 10:28
Eγω ψηφισα την ΓΙΑΓΙΑ
:rofl::rofl::rofl::rofl:

BlueAngel
04-11-09, 10:32
Eγω ψηφισα την ΓΙΑΓΙΑ
:rofl::rofl::rofl::rofl:

χμ...μελι με λιωμενη μπανανα λοιπον....

χαχαχαχχ καλα εκανες!!! αυτα μετρανε περισσοτερο!!!;):clap:
:p:rofl:

psyxakias
04-11-09, 10:42
Λοιπον εννοειται οτι χρησιμοποιω απο τα 17 μου γι' αυτο , χωρις να θελω να σας κολακεψω, δειχνω τουλαχιστον 7 χρονια μικροτερη!:p :oneup:Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ :oneup:

BlueAngel
04-11-09, 10:50
Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ :oneup:

Τωρα ησυχασαμε:p
χεχε, 'φχαριστω
ψηφισε τωρα!:)

arial
04-11-09, 14:05
Eγω ψηφισα Αλλη, χρησιμοποιω την Olay, την Total Effects 7 in 1 :p

gtklocker
04-11-09, 18:59
Αν και δεν είμαι γυναίκα (φυσικα :p), ψήφισα ΑΛΛΟ.

Δεν είναι οι κρέμες/μάσκερες/μακιγιάζες/whatever που θα κρίνουν την ομορφιά ...

cheese
04-11-09, 20:09
Λοιπον εννοειται οτι χρησιμοποιω απο τα 17 μου γι' αυτο , χωρις να θελω να σας κολακεψω, δειχνω τουλαχιστον 7 χρονια μικροτερη!:p :oneup:



Δηλαδή όταν ήσουν 17, έδειχνες για... 10 ;;;; :hmm:

crypter
04-11-09, 20:10
Tι ειναι η Φραπα; :p

ranger
04-11-09, 20:21
Λοιπον εννοειται οτι χρησιμοποιω απο τα 17 μου γι' αυτο , χωρις να θελω να σας κολακεψω, δειχνω τουλαχιστον 7 χρονια μικροτερη!:p :oneup:



Εγώ δε χρησιμοποίησα ποτέ. Γιαυτό δείχνω 7 χρόνια μεγαλύτερος δηλαδή; :lol:

Αφού είναι μυστικά της γυναικείας ομορφιάς, γιατί είναι δημόσια η δημοσκόπηση; :hmm:
:p:p

gtklocker
04-11-09, 20:28
Tι ειναι η Φραπα; :p

Έλα μωρέ τώρα, τι σκωτίζεσαι; :p

Φραπές/Φραπόγαλο :p

brs4
04-11-09, 20:33
χωρις πλακα εγω χρισημοποιω γιαουρτι στραγγιστο στο πρωσωπο κ 2 ροδελες παγωμενο αγγουρι στα ματια αποτελεσματικα 100% :)

sdikr
04-11-09, 20:53
Εγώ Palmolive, με κάνει και δείχνω νεότερη!! :p

nnn
04-11-09, 20:56
Εγώ λέω να αλλάξω μερικά profiles όσων ψήφισαν :p:p

arial
04-11-09, 20:56
χωρις πλακα εγω χρισημοποιω γιαουρτι στραγγιστο στο πρωσωπο κ 2 ροδελες παγωμενο αγγουρι στα ματια αποτελεσματικα 100% :)

To γιαουρτακι ειναι light ή πληρες? :p

johnson
04-11-09, 22:10
Αποφασίστε για τη καλύτερη να κάνουμε ομαδική παραγγελία :rofl: :p

........Auto merged post: johnson πρόσθεσε 0 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


To γιαουρτακι ειναι light ή πληρες? :p

πάντως άμα δεν είναι στραγγιστό δε λέει :p

alekan
04-11-09, 22:35
Πηγαινετε στην Παρο στην παραλια Καλόγερος, αφαιρεστε μικρές «φλούδες» από τα βράχια, αλείψτε με αυτές το σώμα σας και περιμένετε λίγα λεπτά μέχρι να ενεργήσει ο άργιλος. Μετά, απλώς βουτήξτε στη θάλασσα για να ξεπλυθείτε.
Περιμένετε να καλοκαιριάσει βέβαια, εκτός κι αν αντέχετε και τώρα.

alwaysalone
04-11-09, 22:35
Γενικά ειμαι υπερ της φυσικής γήρανσης, (ενταξει δε λεμε να αφησουμε το δερμα μας να γινει σα σκασμένη σταφίδα :p), αλλά γενικά θεωρω οτι δε πρεπει να επεμβαίνουμε υπερβολικά σε κατι τοσο φυσικο οπως ειναι γραμμές εκφρασης κλπ.

Σαφώς πρεπει να καθαριζουμε και να ενυδατωνουμε το δερμα μας, αλλά προσωπικά θεωρω αρνητικό αυτο που παθαινουν αρκετές διασημες γυναικες (και μή) και πανε και κανουν botox για να μην εχουν ούτε μια γραμμή.

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το να χαμογελας και να φαινονται στους αντρες λακακια, γραμμουλες και ρυτιδουλες ή ακομα και στις γυναικες, καποιες διακριτικες γραμμές.

Ολες θα αποκτησουμε σταδιακα, τις βρισκω εξαιρετικά ελκυστικές τις γραμμές εκφρασης και για τα δυο φύλα.

Αφου γενικα ειναι και αυτο μια ενδειξη οτι ωριμαζεις, μεγαλωνεις, φαινεσαι πιο εμπειρος (ειδικά για τους αντρες ισχυει περισσοτερο αυτο, αλλά και για τις γυναικες. Απλως δε πρεπει οι γυναικες να τις αφησουμε να γινουν πιο βαθείες, αλλά οι διακριτικές γραμμές ειναι ομορφες, μή σας πω οτι τις ζηλευω κιολας σε καποιες γυναικες συναδελφους στη δουλειά).

Πχ η nicole kidman αν και τη θεωρω πολυ φινετσατη, εντουτοις θεωρω αρνητικο που παει να συναγωνιστει το δερμα μιας 20αρας. Αν τη δειτε τωρα (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-533129/Botox-turning-Nicole-Kidman-bat-face-says-cosmetic-guru.html), τα χειλια της εχουν ελαφρως παραμορφωθει και αυτο ειναι ασχημο, γιατι της φουσκωσε τα μυαλα η Chanel. Μπερδεψε τη διαφήμιση με τη ζωή.

Αν και αγοραζω διάφορα προιοντα, απο διαφορες εταιρείες, θα αναφερω μονο το καλύτερο, αυτο δηλαδή που θα το συνεστηνα οπωσδήποτε.

Το καλυτερο αποτελεσμα του κοσμου απο αποψη ενυδατωσης και υφης ειναι το serum της Elizabeth arden , το good morning (http://shop.elizabetharden.com/product/index.jsp?productId=2558977&cp=2779948.2575467&view=all&parentPage=family).. Θα με θυμηθειτεεεεεεεεε! Δεν εχω βρει καλυτερο.. Στην Ελλάδα βεβαια εχει διπλασια τιμή απο ο,τι λεει στο site. Πατε να το δοκιμάσετε να δειτε τι αισθηση αφήνει. Βεβαια δεν κανει πρόληψη γραμμών, ούτε εχει αντιηλιακο δεικτη. Αλλά αφηνει ενα δερμα.........δε σας λεω τιποτα..

Παντως γενικα πιστευω οτι τοσο ποσο γρήγορα και σε τι βαθμο θα γερασεις, ειναι και θεμα κληρονομικότητας, εκτος κι αν κανεις απιστευτες καταχρησεις.

...Σε λιγες γραμμούλες παντως δε θα λεγα οχι.. Ειναι ομορφες και γοητευτικες... Μου αρέσουν πολύ και στα δυο φυλα. Μου αρεσει οταν αφηνουμε τους αλλους να καταλαβαινουν οτι ειμαστε γυναικες, με εμπειρια η οποια αποτυπώνεται τοσο στις πραξεις μας, οσο και σε "λογικό βαθμό" και στην εμφανιση, είτε εχει να κανει με το δερμα, ειτε εχει να κανει με το ντύσιμο κου λου που, κου λου που..

tedd
05-11-09, 02:09
To γιαουρτακι ειναι light ή πληρες? :p


Αποφασίστε για τη καλύτερη να κάνουμε ομαδική παραγγελία :rofl: :p

........Auto merged post: johnson πρόσθεσε 0 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........



πάντως άμα δεν είναι στραγγιστό δε λέει :p

Εξατράται απο το τύπο επιδερμιδας, αν εχουμε ξηρή επιδερμιδα επιλέγουμε το κανονικο γιαουρτάκι αυτο στο κλασσικό κεσεδάκι με την πέτσα , εαν εχουμε κανονική επιδερμίδα τότε το στραγγιστό και τέλος εαν έχουμε λύπαρη επιδερμιδα τοτε οπωσδήποτε το light με οσο το δυνατον χαμηλα λιπαρα προτεινεται αυτο με 0%.:biggrin:

daffy
05-11-09, 03:01
Από την μια γκάλοπ καλύτερου ξουρίσματος (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=338121), από την άλλη μυστικά ομορφιάς, συνδυάζοντας τα νομίζω οτι βλέπουμε μια γενική στροφή σε θέματα ομορφιάς/εμφάνισης. Αφού έσπασα το κεφάλι μου λοιπόν, κατέληξα στις δυο πιο πιθανές εξηγήσεις αυτού του φαινομένου.

Ή που θα δημιουργηθεί section "συνοικέσια" και μπαίνει σε εφαρμογή εντατικό πρόγραμμα καλλωπισμού των users (προς αποφυγή εμφραγμάτων), ή είναι στα σκαριά κάποιο adslgr 2010 calendar και επέρχεται υποχρεωτικό casting.

Γι'αυτό λοιπόν ξουριστείτε και πασαλευτείτε όσο προλαβαίνετε. Ο καιρόc γαρ εγγύc. :p

arial
05-11-09, 03:05
Εγω εχω αλλη απορια τωρα (μπορει και να φταιει και η ωρα :p ) το γιαουρτακι να ειναι απλο, με φρουτα, με μελι? :p

daffy ε γιορτες ερχονται, χριστουγεννα, ολο και θα θελουμε ενα βαψιματακι, μια ολοκληρωτικη αλλαγη, και αφου δεν μπορουμε να αλλαξουμε χαρακτηρα, μας μενει να αλλαξουμε φατσα :p

daffy
05-11-09, 03:15
χωρις πλακα εγω χρισημοποιω γιαουρτι στραγγιστο στο πρωσωπο κ 2 ροδελες παγωμενο αγγουρι στα ματια αποτελεσματικα 100% :)

Άρα, ξεχνάς τα φρούτα μιας και κατά την brs4 τα λαχανικά και δη το αγγουράκι κάνει καλύτερη δουλειά. Και ερωτώ, πάει γιαούρτι με αγγούρι και μέλι; Όχι, χαλάς την ισορροπία έτσι και το δέσιμο της κρέμας. Απεναντίας, το σκόρδο κάνει καλό στην καρδιά και το κυκλοφορικό, κι άμα δεν σου πετύχει και πάλι κερδισμένη βγαίνεις, έχεις έτοιμο ωραιότατο τζατζίκι :p

harris
05-11-09, 03:31
Απλά έχω δακρύσει από το γέλιο :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

flamelab
05-11-09, 09:09
Eγω ψηφισα την ΓΙΑΓΙΑ
:rofl::rofl::rofl::rofl:

Γιαγιά ftw :crazy:

BlueAngel
05-11-09, 11:39
Δηλαδή όταν ήσουν 17, έδειχνες για... 10 ;;;; :hmm:

οχι, για 30!:p
("Tι ναι και αυτο με σενα..ποτε το μεσα σου δεν συμβαδιζει με το εξω σου!!!"=> Στον Κωνστανταρα, στην ελλ. ταινια "Κατι κουρασμενα παλληκαρια" :p
)

........Auto merged post: BlueAngel πρόσθεσε 2 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Άρα, ξεχνάς τα φρούτα μιας και κατά την brs4 τα λαχανικά και δη το αγγουράκι κάνει καλύτερη δουλειά. Και ερωτώ, πάει γιαούρτι με αγγούρι και μέλι; Όχι, χαλάς την ισορροπία έτσι και το δέσιμο της κρέμας. Απεναντίας, το σκόρδο κάνει καλό στην καρδιά και το κυκλοφορικό, κι άμα δεν σου πετύχει και πάλι κερδισμένη βγαίνεις, έχεις έτοιμο ωραιότατο τζατζίκι :p

χαχχαχαχ και συ ξεχνας οτι δεν ζητησα συνταγη για τζατζικι εδω!
btw οσοι διαλεξατε TH ΓΙΑΓΙΑ πειτε και σε μας τις συνταγες!!! μπας και γλυτωσουμε απο τα χημικα!!!
(πχ η μπανανα με μελι, φοβερη μασκα για λιπαρα..
και ο αργιλος, που ειπε ο συνφορουμιτης παραπανω, κανει τελεια απολεπιση;))

........Auto merged post: BlueAngel πρόσθεσε 1 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........




Γι'αυτό λοιπόν ξουριστείτε και πασαλευτείτε όσο προλαβαίνετε. Ο καιρόc γαρ εγγύc. :p

αααχαχαχαχαχχααααχχχχ!!!!!:rofl::p:rofl::clap::lol:

........Auto merged post: BlueAngel πρόσθεσε 3 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγώ δε χρησιμοποίησα ποτέ. Γιαυτό δείχνω 7 χρόνια μεγαλύτερος δηλαδή; :lol:

Αφού είναι μυστικά της γυναικείας ομορφιάς, γιατί είναι δημόσια η δημοσκόπηση; :hmm:
:p:p

Εσενα ειναι η εσωτερικη ωριμοτης που αντανακλαται στο προσωπο σου (wow!;))Για εμενα μπορει και να ισχυει το αντιθετο..;):p
Οσο για τα μυστικα...κινουμενοι απο καθαρα αλτρουϊστικα αισθηματα, αποφασισαμε να τα μοιραστουμε με το ευρυ συνολο για το γενικο καλο;):pΑλλωστε δεν προκειται περι κρατικων μυστικων...μιλαμε-γραφουμε για..."μυστικα αθωα, μυστικουλια, μυστικουλακια.."οπως ελεγε και η Βουγιουκλω στη "Σωφερινα"!!!;):p

........Auto merged post: BlueAngel πρόσθεσε 1 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Tι ειναι η Φραπα; :p

Ανοιξε και κανα λεξικο...δε βλαπτει! Δε θα σου κανουμε μαθηματα εδω μεσα!!! :crazy: :sneer:

crypter
05-11-09, 12:14
Ανοιξε και κανα λεξικο...δε βλαπτει! Δε θα σου κανουμε μαθηματα εδω μεσα!!! :crazy: :sneer:

Καλα ντε, μην θυμωνεις....θα κανεις ρυτιδες. :p

BlueAngel
05-11-09, 12:27
αχχχ σωστα...σ' ευχαριστω!!!:)
:rofl:

nnn
05-11-09, 16:08
Από την μια γκάλοπ καλύτερου ξουρίσματος (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=338121), από την άλλη μυστικά ομορφιάς, συνδυάζοντας τα νομίζω οτι βλέπουμε μια γενική στροφή σε θέματα ομορφιάς/εμφάνισης. Αφού έσπασα το κεφάλι μου λοιπόν, κατέληξα στις δυο πιο πιθανές εξηγήσεις αυτού του φαινομένου.

Ή που θα δημιουργηθεί section "συνοικέσια" και μπαίνει σε εφαρμογή εντατικό πρόγραμμα καλλωπισμού των users (προς αποφυγή εμφραγμάτων), ή είναι στα σκαριά κάποιο adslgr 2010 calendar και επέρχεται υποχρεωτικό casting.

Γι'αυτό λοιπόν ξουριστείτε και πασαλευτείτε όσο προλαβαίνετε. Ο καιρόc γαρ εγγύc. :p
:mad: που το κατάλαβες για το ημερολόγιο ????

:p:p:rofl::rofl:

daffy
05-11-09, 20:19
Είμαι αλεπού. Για την ακρίβεια παπιαλεπού :p

(μπορώ να πάρω μέρος στην επιτροπή των οντισιόν καλέ κύριε αντμίν; )

arial
07-11-09, 17:08
Οταν θα αρχισει το ανδρικο casting φωναχτε με.. θελω να ειμαι στην κριτικη επιτροπη :twisted: :p

BlueAngel
08-11-09, 17:09
χαχαχαχ! Εσυ η Προεδρος και γω η Γραμματεας!!!:p

vasim
11-11-09, 11:07
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ κρέμα καθημερινά....























Φαρίν Λακτέ... Μου κάνει το δέρμα σα μωρού.

Yonah
11-11-09, 23:54
Καμια προφανως, τι να τα κάνομαι αυτά εμείς αι νεαραί :vava:

Άλλωστε το δερματάκι μας είναι σαν πωπός μωρού:p (:hmm: )

BlueAngel
12-11-09, 12:19
Καμια προφανως, τι να τα κάνομαι αυτά εμείς αι νεαραί :vava:

Άλλωστε το δερματάκι μας είναι σαν πωπός μωρού:p (:hmm: )

Μια μικρη διορθωσις, νεαρε μου, προς αποφυγην παρεξηγησεων, βεβαιως-βεβαιως!;)
"αι νεαραι"=>γενους θηλυκου!:)

(σε παραπεμπω σε ο,τι εγραψα στην αρχη αυτου του ποστ για οσους διαλεγαν αυτην την επιλογη της..φραπας...! ας μην ξεχναμε την, θρεπτικοτατη μεν κατα τα αλλα, "σουφρέ" δε, σταφιδα!:p επισης των φρονιμων τα παιδια, πριν πεινασουν μαγειρευουν...και...ο νοων νοειτω! -ετσι , για να μαθαινουν οι..νεαροι!:p;))

Yonah
14-11-09, 22:34
Μια μικρη διορθωσις, νεαρε μου, προς αποφυγην παρεξηγησεων, βεβαιως-βεβαιως!;)
"αι νεαραι"=>γενους θηλυκου!:)

(σε παραπεμπω σε ο,τι εγραψα στην αρχη αυτου του ποστ για οσους διαλεγαν αυτην την επιλογη της..φραπας...! ας μην ξεχναμε την, θρεπτικοτατη μεν κατα τα αλλα, "σουφρέ" δε, σταφιδα!:p επισης των φρονιμων τα παιδια, πριν πεινασουν μαγειρευουν...και...ο νοων νοειτω! -ετσι , για να μαθαινουν οι..νεαροι!:p;))

Οκεικ δέν, οι νεαροί τοτε:p (γαμώτο πήγα να πώ και ένα καλό και έγινα και ρόμπα :oops:)

Καλή και η σταφίδα, αλλα όταν θα φτάσω σε ηλικία να είναι σαν ζαρωμένο δαμάσκηνο (επήσης θρεπτικότατο) το τελευταίο που θα με νοιάζει μάλλον είναι οι ζάρες.
Μέχρι τότε, υπνος πολύς και κανένα jogging στα κρύα :p

BlueAngel
16-11-09, 16:32
Οκεικ δέν, οι νεαροί τοτε:p (γαμώτο πήγα να πώ και ένα καλό και έγινα και ρόμπα :oops:)

Καλή και η σταφίδα, αλλα όταν θα φτάσω σε ηλικία να είναι σαν ζαρωμένο δαμάσκηνο (επήσης θρεπτικότατο) το τελευταίο που θα με νοιάζει μάλλον είναι οι ζάρες.
Μέχρι τότε, υπνος πολύς και κανένα jogging στα κρύα :p

χαχαχαχ!!!
Υπνος και jogging, εξισου εναντια στο γηρας! :clap: Μπραβο!!!
ειδικα το δευτερο, ειναι ισως η μονη γυμναστικη (μαζι με καρατε) που γυμναζει και μυς προσωπου, αρα δινει σφριγηλοτητα! :oneup:;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.