PDA

Επιστροφή στο Forum : Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

blade_
10-05-13, 14:39
χρησιμοποιω chromium εδω και καιρο..τωρα τελευταια με εχει κουρασει λιγο με τα συνεχη κρασαρισματα του

το κυριο προβλημα ειναι καποιες σελιδες που ανοιγω μεσω facebook κυριως,αλλα και αλλα tabs που ανοιγω χωρια,πολλες φορες να κολλανε να φορτωνουν(χωρις να τελειωνει ποτε) και να κολλαει κ το facebook αν ανοιχθηκε απο εκει το λινκ..καμια ιδεα?δοκιμασα κ αλλες εκδοσεις,chrome,canary κτλ,αλλα το προβλημα παραμενει

μονη λυση για ανοιγμα καποιων λινκ,αλλος browser

no_logo
23-06-13, 10:33
Από την στιγμή που κατέστρεψαν τον opera αναγκάστηκα να περάσω σε chromium + akregator (rss) + kmail σε linux και σε chromium + thunderbird (rss, mail) σε windows

Προσπαθώ να βρω την ίδια λειτουργικότητα που είχα και με τον opera που τον χρησιμοποιούσα σαν σουίτα (ιστοσελίδες, mail client, rss reader)
Από πρόσθετα έχω περάσει τα
Adblock
Autoscroll
HTTPS Everywhere
Minimize Chrome to tray
Private Browsing
Read Later Fast
RSS Subscriptions with FEED: Handler Support
SearchBar
Site Information Tool
YouTube Options
Youtube Video Downloader

Ψάχνω να βρω κάποιο πρόσθετο να μπορώ να διαχειριστώ φωτογραφίες μέσω του browser όπως πχ να μεγεθύνω,ζουμάρω. Να μπορώ να έχω temporary downloads και να μην σώζει για παράδειγμα κάθε τι στο σκληρό. Είναι για παράδειγμα εκνευριστικό να θέλω να κατεβάσω ένα torrent και να πρέπει να σώσω το αρχείο πρώτα στο σκληρό και μετά να το διαχειριστεί ο torrent client. Θα μου άρεσε και μια search bar δίπλα στην μπάρα διευθύνσεων, όπως ισχύει στους περισσότερους browsers.
Επίσης σε linux δεν μπορώ να περάσω τα rss links στον akregator. Ενώ έχω βάλει στα kde settings στα file accosiations όπου rss να το διαχειρίζεται ο akregator όταν πάω να το κάνω παίρνω ένα
Could not find the program '/usr/lib/seamonkey-2.17.1/seamonkey'
που το δοκίμασα για λίγο αλλά το σούταρα

Αυτά αν θυμηθώ κι κάτι άλλο θα επανέλθω

senkradvii
23-06-13, 14:40
Για τα torrent εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον firefox γυμνό. Για τις φωτογραφίες δες μήπως σε βολεύει το hoverzoom. H search bar είναι σχετικά άχρηστη αφού η url bar εξυπηρετεί και αυτόν τον σκοπό.

biggeo65
23-06-13, 15:16
Για τα torrent εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον firefox γυμνό. Για τις φωτογραφίες δες μήπως σε βολεύει το hoverzoom. H search bar είναι σχετικά άχρηστη αφού η url bar εξυπηρετεί και αυτόν τον σκοπό.

Άχρηστη την search bar δεν την λες. Π.χ. στον Maxthon εμένα με βολεύει,
γιατί μπορείς να ορίσεις 7-8 μηχανές αναζήτησης και να τις αλλάζεις.

Βολεύει αν ψάχνεις ειδικά αποτελέσματα (π.χ. προϊόν στο Amazon),
ή κάποιον τεχνολογικά\επιστημονικά άρθρα στοχευμένα,
χωρίς να χάνεσαι στα αποτελέσματα του Google π.χ. και χωρίς να χρησημοποιείς φίλτρα.

Από την URL bar χρησημοποιείς μόνο αυτήν που έχεις ορίσει σαν default.

senkradvii
23-06-13, 15:20
Άχρηστη την search bar δεν την λες. Π.χ. στον Maxthon εμένα με βολεύει,
γιατί μπορείς να ορίσεις 7-8 μηχανές αναζήτησης και να τις αλλάζεις.

Βολεύει αν ψάχνεις ειδικά αποτελέσματα (π.χ. προϊόν στο Amazon),
ή κάποιον τεχνολογικά\επιστημονικά άρθρα στοχευμένα,
χωρίς να χάνεσαι στα αποτελέσματα του Google π.χ. και χωρίς να χρησημοποιείς φίλτρα.

Από την URL bar χρησημοποιείς μόνο αυτήν που έχεις ορίσει σαν default.

E oκ εγώ ή χρησιμοποιώ φίλτρα (ένα tab είναι) ή μεταβαίνω εκεί που θέλω να ψάξω.. Όπως βολεύει τον καθένα.

biggeo65
23-06-13, 15:25
E oκ εγώ ή χρησιμοποιώ φίλτρα ή μεταβαίνω εκεί που θέλω να ψάξω.. Όπως βολεύει τον καθένα.

Εγώ είμαι τεμπέλης, βαριέμαι να πληκτρολογώ :lol: Ενας από τους λόγους
που δεν με βόλεψε ο Chrome, συν το downloads συν το ότι δεν έχει mouse gestures.
Aπό την μέρα που βγήκε ζητάν όλοι ένα κουμπί "Άνοιγμα \Open" αλλά η Google ακόμη το βάζει.

senkradvii
23-06-13, 15:27
Εγώ είμαι τεμπέλης, βαριέμαι να πληκτρολογώ :lol: Ενας από τους λόγους
που δεν με βόλεψε ο Chrome, συν το downloads συν το ότι δεν έχει mouse gestures.
Aπό την μέρα που βγήκε ζητάν όλοι ένα κουμπί "Άνοιγμα \Open" αλλά η Google ακόμη το βάζει.

Eμ τι να σε κάνω; :p

no_logo
23-06-13, 22:02
Για τα torrent εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον firefox γυμνό.

Δεν το θέλω αυτό. Δεν το βάζω καν εδώ και χρόνια


Για τις φωτογραφίες δες μήπως σε βολεύει το hoverzoom.

έβαλα αυτό
https://chrome.google.com/webstore/detail/image-hover-zoom/dnpcggbleampncipmdonbldlohmlgcjo

Δεν το βλέπω να δουλεύει πουθενά


H search bar είναι σχετικά άχρηστη αφού η url bar εξυπηρετεί και αυτόν τον σκοπό.

απαντήθηκε

πάντως είναι κουφό
η google διαδόθηκε κυρίως με την search bar, τώρα στον browser δεν υπάρχει καν

senkradvii
23-06-13, 22:31
Δεν το θέλω αυτό. Δεν το βάζω καν εδώ και χρόνια

Δεκτό. Η αλήθεια είναι πως αυτό είναι σπαστικό στον chrome.


έβαλα αυτό
https://chrome.google.com/webstore/detail/image-hover-zoom/dnpcggbleampncipmdonbldlohmlgcjo

Δεν το βλέπω να δουλεύει πουθενά

Δεν το ξέρω αυτό. Εγώ αυτό (https://chrome.google.com/webstore/detail/hover-zoom/nonjdcjchghhkdoolnlbekcfllmednbl?hl=en) είπα.




απαντήθηκε

πάντως είναι κουφό
η google διαδόθηκε κυρίως με την search bar, τώρα στον browser δεν υπάρχει καν

Kαι επαναπαντήθηκε. Είναι search bar απλά και μόνο πατώντας ένα tab και χωρίς καν να έχεις πληκτρολογήσει ολόκληρη την ιστοσελίδα που θες να ψάξεις.

21706
23-06-13, 22:37
Αν εννοείτε αυτό
125485
στον δικό μου chrome εμφανίζεται κανονικά.

konc
24-06-13, 14:01
Όσοι από εσάς έχετε ακόμα floppy, έχετε παρατηρήσει με την τελευταία έκδοση που υπάρχει αυτήν την στιγμή κάθε φορά που ανοίγει ο Chrome να υπάρχει access στο floppy?

senkradvii
24-06-13, 14:10
FLOPPY!! Τι λες τώρα! Πόσα χρόνια να έχω να ακούσω αυτόν τον ήχο! :yahoo:

biggeo65
24-06-13, 14:31
Όσοι από εσάς έχετε ακόμα floppy, έχετε παρατηρήσει με την τελευταία έκδοση που υπάρχει αυτήν την στιγμή κάθε φορά που ανοίγει ο Chrome να υπάρχει access στο floppy?

Nαι συμβαίνει αλλά δεν ξέρω γιατί. Το απενεργοποίησα το floppy και ησύχασα.
Bασικά μήπως είναι εξαιτίας του antivirus και δεν ευθύνεται ο Chrome;

konc
24-06-13, 17:10
Εντάξει, δεν τρελάθηκα :) όχι, συνέβει με κάποια αναβάθμιση του chrome (δεν είμαι σίγουρος αν ήταν η τελευταία ή 2 πριν) χωρίς να έχει αλλάξει κάτι άλλο. Έτσι απο περιέργεια το είδα και σε άλλο pc με άλλο antivirus.

Gordito
08-07-13, 08:36
Εβαλα μετα απο καιρο Chrome σε Windows8 και το fond rendering ειναι απλα αθλιο, το ιδιο συμβαινει και στους αλλους browser που εχουν ιδια μηχανη (opera 15, maxthon)

Μαλλον ειναι θεμα webkit, απλα αναρωτιεμαι αν το εχει κανενας αλλος. Σε firefox ειναι ολα κανονικα.

125910

no_logo
08-07-13, 10:20
ναι ισχύει αυτό που λες

Πρόσεξα επίσης πως σε windows 7 ο chromium έχει πρόβλημα με το flash. Έβαζα για παράδειγμα το βράδυ την ΝΕΤ απότην EBU και το pc μετά από ώρα έκανε επανεκκίνηση, με τον chrome δεν είχε τέτοιο ζήτημα

Gordito
08-07-13, 10:28
ναι ισχύει αυτό που λες

Πρόσεξα επίσης πως σε windows 7 ο chromium έχει πρόβλημα με το flash. Έβαζα για παράδειγμα το βράδυ την ΝΕΤ απότην EBU και το pc μετά από ώρα έκανε επανεκκίνηση, με τον chrome δεν είχε τέτοιο ζήτημα

Ναι, το ανεφερε και στο θεμα του Opera, και σε μενα το ιδιο εκανε πριν καιρο.
Ακομα δεν το φτιαξανε, ε;

Δηλαδη τι εμεινε; O firefox;

no_logo
08-07-13, 10:38
Ναι, το ανεφερε και στο θεμα του Opera, και σε μενα το ιδιο εκανε πριν καιρο.
Ακομα δεν το φτιαξανε, ε;

η πλάκα είναι πως σε linux δεν είχε κανένα πρόβλημα το flash με τον chromium


Δηλαδη τι εμεινε; O firefox;

άλλη σαβούρα κι αυτή

albatross
08-07-13, 16:24
Εβαλα μετα απο καιρο Chrome σε Windows8 και το fond rendering ειναι απλα αθλιο, το ιδιο συμβαινει και στους αλλους browser που εχουν ιδια μηχανη (opera 15, maxthon)

Μαλλον ειναι θεμα webkit, απλα αναρωτιεμαι αν το εχει κανενας αλλος. Σε firefox ειναι ολα κανονικα.

125910

Είναι γνωστό πρόβλημα του Chrome στα Windows. Επειδή δεν χρησιμοποιεί directwrite.
http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=137692
Δεν είναι θέμα webkit. O Safari είχε πολύ καλύτερα fonts απ' όσο θυμάμαι. Απλώς οι υπόλοιποι webkit based browsers είναι στην πραγματικότητα chromium based.

- - - Updated - - -


Δηλαδη τι εμεινε; O firefox;

Ε όταν καταφέρουν να τον εκμηδενίσουν κι αυτόν δε θα έχει μείνει τίποτα. Θα έχεις αναγκαστικά chrome σε διάφορες γεύσεις, ή ΙΕ.

biggeo65
08-07-13, 18:27
Εβαλα μετα απο καιρο Chrome σε Windows8 και το fond rendering ειναι απλα αθλιο, το ιδιο συμβαινει και στους αλλους browser που εχουν ιδια μηχανη (opera 15, maxthon)

Μαλλον ειναι θεμα webkit, απλα αναρωτιεμαι αν το εχει κανενας αλλος. Σε firefox ειναι ολα κανονικα.

125910

Ο Μaxthon έχει δύο μηχανές. Τrident και Webkit
oπότε μπορείς να δεις αν είναι θέμα webkit.

konc
09-07-13, 18:20
Πάμε για 2 στα 2 μετά το floppy access. Μπορεί κάποιος παρακαλώ να επιβεβαιώσει το παρακάτω, απλά γιατί είναι τόσο προφανές που αδυνατώ να πιστέψω πως συμβαίνει γενικά: Είσαι στο Youtube. Πατάς ctrl+click ή δεξί click και open link in new tab σε κάποιο video. Περιμένεις μέχρι να ακούσεις το video να παίζει. Πατάς πάνω στο tab για να γίνει ενεργό και "Shockwave Flash has crashed", έτσι απλά...

biggeo65
09-07-13, 18:52
Πάμε για 2 στα 2 μετά το floppy access. Μπορεί κάποιος παρακαλώ να επιβεβαιώσει το παρακάτω, απλά γιατί είναι τόσο προφανές που αδυνατώ να πιστέψω πως συμβαίνει γενικά: Είσαι στο Youtube. Πατάς ctrl+click ή δεξί click και open link in new tab σε κάποιο video. Περιμένεις μέχρι να ακούσεις το video να παίζει. Πατάς πάνω στο tab για να γίνει ενεργό και "Shockwave Flash has crashed", έτσι απλά...

Σε μένα δεν το κάνει. Μήπως κάποιο πρόβλημα με τον Flash player;

Απενεργοποίησε το peppflash ή ενεργοποίησε τον Adobe Flash player.
Δες μήνυμα #23 (http://www.adslgr.com/forum/threads/743204-προβλημα-στα-online-videos-!-help-please?p=5124104#post5124104)
Αναβάθμισε τον Adobe flash. Δες αν το ξανακάνει.

Εγώ τα έχω και τα δύο ενεργοποιημένα πάντως και δεν έχω πρόβλημα.

konc
09-07-13, 19:06
Το δοκίμασα σε περισσότερους από έναν υπολογιστές και, αργότερα μετά το post και ψάχνοντας για λύση, έπεσα πάνω σε τέτοια
http://productforums.google.com/forum/#!topic/youtube/A-2Tk2u9utE
οπότε μάλλον κάτι βρωμάει ξανά..

Gordito
12-07-13, 04:58
Ο Μaxthon έχει δύο μηχανές. Τrident και Webkit
oπότε μπορείς να δεις αν είναι θέμα webkit.

Οντως στον Maxthon με την trident μηχανη, δεν το κανει. Αλλα δεν δουλευει το ενσωματωμενο adblocking.

Δυστυχως, ο μονος αξιολογος browser ειναι ο Firefox. Ολοι οι αλλοι απλως ειναι κατω του μετριου.
Ο opera 12 θα ηταν μια καποια λυση αλλα αφενος ειναι σε μεταβατικο σταδιο για webkit και αφετερου δεν θυμαται zoom ανα site (βασικοτατο για μενα)

-21grams
25-07-13, 17:46
Δύο features (ή, πιο σωστά, extensions) χωρίς τα οποία το browsing υπολείπεται έναντι του «ανταγωνισμού»:
1. Keyboard shortcuts (π.χ. Ctrl+Shift+V / Ctrl+Shift+S) για Paste & Go / Paste & Search από οπουδήποτε.
Τα Ctrl+L, Ctrl+K combos πολύ απλά δεν επαρκούν, αφού απαιτούνται ΕΠΙΠΛΕΟΝ βήματα για να ολοκληρωθεί το "go" & "search" αντίστοιχα.

2. Close to System tray.
"Minimize to tray" just doesn't cut it που λένε και στην αλλοδαπή.

Φροντίζω να παρακολουθώ τις αλλαγές στον Chromium (ο Google Chrome έχει πάρει πόδι εδώ και καιρό), και παρά τα συνεχώς αυξανόμενα ποσοστά χρηστών καμία εξέλιξη δεν έχει σημειωθεί.
Τόσο λίγα είναι τα requests;

balandis
26-07-13, 20:01
μπορει καποιος να με βοηθησει σας παρακαλω.στον google chrome μου βγαζει οτι....... οι ενημερωσεις εχουν απενεργοποιηθει απο το διαχειριστει.τι μπορω να κανω?????το εχω απεγκαταστησει δυο τρεις φορες αλλατα ιδια!!!!

vasileios13
26-07-13, 23:39
μπορει καποιος να με βοηθησει σας παρακαλω.στον google chrome μου βγαζει οτι....... οι ενημερωσεις εχουν απενεργοποιηθει απο το διαχειριστει.τι μπορω να κανω?????το εχω απεγκαταστησει δυο τρεις φορες αλλατα ιδια!!!!

Αν δεν λύνεται,δοκίμασε αυτόν (https://www.google.com/intl/en/chrome/browser/canary.html)..............

Simpleton
26-07-13, 23:57
Δες εδώ (https://productforums.google.com/d/msg/chrome/YK1-o4KoSjc/zZMN8Jem2vgJ).

balandis
27-07-13, 16:31
ευχαριστω παιδες!!!!:)

Wilfred
29-07-13, 17:44
παθαινω flash has crashed ΜΟΝΟ την πρωτη φορα αφου ανοιξω τον υπολογιστη κ προσπαθω να σερφαρίσω. ακομα και στο facebook.

μετα , κλεινοντας τον chrome απο το χ επανω με ολα τα tabs, και ξανανοιγοντας τον , ολα λειτουργουν κανονικα.

θα μας τρελανουν.

jim_p
27-08-13, 12:03
Εχω ενα κουλο προβλημα στον chromium (εκδοση 29 σε λινουξ).
Επαιζα με τις ρυθμισεις στο chrome://flags και με καποιο τροπο καταφερα να κλεισω το autoscroll (μεσαιο κλικ με το ποντικι σε καπου + κινηση πανω ή κατω = γρηγορο scroll πανω ή κατω).

Ξερει κανεις απο που μπορει να αλλαζει? Δεν βρηκα κατι σχετικο στο chrome://flags και δεν εχω το ιδιο προβλημα στον chromium των windows (εκδοση 31 εκει).

manoulamou
14-09-13, 00:30
Συνηθως στο laptop χρησιμοποιω τον Firefox (default) και εφεδρικα Chrome ή Opera.
Στο desktop του γιου ειναι default ο CHROME.
Αποψε επεχειρησα πολλες φορες να κανω UPDATE, εβγαζε μηνυμα σφαλματος και καποια στιγμη μου συστησε να τον ξανακανω Download.
Επειδη υπαρχουν ενα σωρο boοkmarks και κωδικοι σε αναριθμητα forums, ειπα να κατεβασω το Xmarks αλλά στους κωδικους εμφανιζεται disabled...
Εχετε καποια προταση επεκτασης ή utility για να μη χαθουν ολα αυτα;
Υπαρχει φακελλος όπου (βασει ρυθμισης) ενδεχομενως αποθηκευονται χωριστα και γινεται επανεγκατασταση μαζι με τον νεο CHROME?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)

skel
14-09-13, 16:33
Συνηθως στο laptop χρησιμοποιω τον Firefox (default) και εφεδρικα Chrome ή Opera.
Στο desktop του γιου ειναι default ο CHROME.
Αποψε επεχειρησα πολλες φορες να κανω UPDATE, εβγαζε μηνυμα σφαλματος και καποια στιγμη μου συστησε να τον ξανακανω Download.
Επειδη υπαρχουν ενα σωρο boοkmarks και κωδικοι σε αναριθμητα forums, ειπα να κατεβασω το Xmarks αλλά στους κωδικους εμφανιζεται disabled...
Εχετε καποια προταση επεκτασης ή utility για να μη χαθουν ολα αυτα;
Υπαρχει φακελλος όπου (βασει ρυθμισης) ενδεχομενως αποθηκευονται χωριστα και γινεται επανεγκατασταση μαζι με τον νεο CHROME?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)

δυστυχώς αν κάνεις uninstall τον chrome οι κωδικοί χάνονται :(
αν βγάζει error τότε κατέβασε την τελευταία έκδοση από εδώ (http://www.filehippo.com/download_google_chrome/) και βάλε την καινούργια έκδοση πάνω από την παλιά χωρίς να κάνεις uninstall

manoulamou
14-09-13, 19:37
δυστυχώς αν κάνεις uninstall τον chrome οι κωδικοί χάνονται :(
αν βγάζει error τότε κατέβασε την τελευταία έκδοση από εδώ (http://www.filehippo.com/download_google_chrome/) και βάλε την καινούργια έκδοση πάνω από την παλιά χωρίς να κάνεις uninstall

:oneup: Αυτο ακριβως θα μας βολεψει μια χαρα... :worthy:

skel
22-09-13, 19:35
παιδιά στο άκυρο ο chrome μου διέγραψε όλα τα αποθηκευμένα password και παρόλα αυτά δεν αποθηκεύει επίσης κανένα password σε οποιαδήποτε site
δοκίμασα επανεγκατάσταση και reset ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι
ξέρει κανείς τι παίζει ?

vasileios13
22-09-13, 19:48
παιδιά στο άκυρο ο chrome μου διέγραψε όλα τα αποθηκευμένα password και παρόλα αυτά δεν αποθηκεύει επίσης κανένα password σε οποιαδήποτε site
δοκίμασα επανεγκατάσταση και reset ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι
ξέρει κανείς τι παίζει ?

Πρέπει να έχεις beta ή dev......θα το λύσουν....

skel
22-09-13, 21:52
Πρέπει να έχεις beta ή dev......θα το λύσουν....

dev έχω ναι
ελπίζω να το λύσουν άμεσα...

Dark-Side
23-09-13, 11:08
Έχει κανένας άλλος παράξενα παγώματα του υπολογιστή ενώ χρησιμοποιεί τον Chrome? Να παγώνει όλο το σύστημα δηλαδη...

nyannaco
23-09-13, 11:13
Μου συμβαίνει αρκετά συχνά στο PC του σπιτιού, αλλά όχι στου γραφείου... έχουν βέβαια και διαφορετικό λειτουργικό, που ίσως παίζει ρόλο (Win7 vs. Vista, το πρόβλημα υπάρχει με τα Vista).
Την ώρα που παγώνει (γύρω στο ένα λεπτό) δουλεύει αδιάκοπα ο δίσκος.

senkradvii
23-09-13, 13:10
Ποτέ σε κανένα υπολογιστή που έχω δει ή και δουλεύω. Βέβαια όλοι έχουν 7άρια.

maarinos
23-09-13, 13:30
@nyannaco
Μήπως κάποιο πρόσθετο (extension)
Εκκαθάριση ιστορικού.

nyannaco
23-09-13, 13:38
Δεν έχω καθόλου add-ons / extensions
Θα δοκιμάσω εκκαθάριση ιστορικού, αν και δεν ελπίζω πολλά...

Dark-Side
23-09-13, 14:52
Μου συμβαίνει σε δυο υπολογιστές με Win7 και ο ένας μάλιστα ειναι καθαρη εγκαταστάση...

skel
23-09-13, 15:00
Δεν έχω καθόλου add-ons / extensions
Θα δοκιμάσω εκκαθάριση ιστορικού, αν και δεν ελπίζω πολλά...

δοκίμασε και με το ccleaner (http://www.filehippo.com/download_ccleaner/) μήπως καλυτερέψει η κατάσταση

balandis
23-09-13, 15:53
ναι που και που τελευταια.......

- - - Updated - - -


ναι που και που τελευταια.......για το φιλο που ρωτησε για το αν παγωνει ο υπολογιστης......σπανια ομως.ισως τα 64αρια να φταινε....

albatross
23-09-13, 22:15
Διαβάστε εδώ μια στιγμούλα...
http://techgage.com/news/why-is-google-chrome-so-slow/
O Chrome δεν έχει κάποιο όριο στo cache του οπότε με την πάροδο του χρόνου μαζεύει πολύ σαβούρα.

senkradvii
23-09-13, 22:24
Clear Cache δεν βοηθάει;

Gordito
23-09-13, 22:43
Eγω τον χρησιμοποιω παραλληλα με Firefox και ειναι φανερα πιο γρηγορος στο rendering.

jim_p
24-09-13, 13:34
Αυτο με την παραφορτωμενη cache και την καθυστερηση το καταλαβα σε λιγοτερο απο ενα μηνα περιστασιακης χρησης chromium (σε 32αρι λινουξ)...
Ο φακελος στον οποιο αποθηκευεται η cache του εχει μεγεθος ~250ΜΒ ΠΑΝΤΑ! Ακομα και αν την καθαρισω, μετα απο 1-2 ωρες ξαναγεμιζει ως εκει.
Θυμαμαι υπηρχε ενα switch για το μεγεθος της cache, αν το βρω και δω οτι φερνει αποτελεσματα, θα το ποσταρω.

- - - Updated - - -

Υπαρχει κανεις με λινουξ, chromium και το extension autoscroll να μου πει τι αλλο πρεπει να κανω για να εχω το αυτονοητο! Το εγκατεστησα αλλα δεν δουλευει. Παταω το ροδακι και δεν κανει απολυτως τιποτα!

https://chrome.google.com/webstore/detail/autoscroll/occjjkgifpmdgodlplnacmkejpdionan

no_logo
24-09-13, 15:28
τιποτα, απλά το εγκαθιστάς και δουλεύει

@ ADSLgr.com All rights reserved.