PDA

Επιστροφή στο Forum : Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

tasos3
01-12-11, 21:48
Καλησπέρα. Πως ενεργοποιώ τα cookies στον chrome?

biggeo65
02-12-11, 03:25
Καλησπέρα. Πως ενεργοποιώ τα cookies στον chrome?
Aν και μου φαίνεται είναι ενεργοποιημένα από default,

Άνοιξε τον Chrome, πάτα το κλειδί που έχει πάνω δεξιά, επέλεξε επιλογές, και στοπαράθυρο πουθα ανοίξει , π΄λατα πρώτα στην καρτέλα "Συνθετες επιλογές" και μετά πάτα το κουμπί "Ρυθμίσεις περιεχομένου."

Στο νέο παράθυρο επέλεξε Cookies από αριστερά, και τσέκαρε από δεξιά το κυκλάκι διπλα από το "Να επιτρέπεται ο ορισμος...."

Kuso Kenshi
19-12-11, 23:08
Βγήκε ο 16.
Έβαλαν profiles. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
ΓΙΑΤΙ όμως τα addons/extensions/πεσταοπωσθες από ΟΛΑ τα profiles παραμένουν ανοικτά ακόμη κι όταν τα κλείνεις κι αφήνεις μόνο ένα ανοικτό;
Such a bummer.
Είχα αλλάξει τον default browser από firefox σε chrome και πήγα πίσω γι' αυτό το λόγο. Το CPU meter τινάχτηκε στα ύψη (καλά όχι και στα ύψη, αλλά σε απαράδεκτες τιμές). :nono:
Αν είναι δυνατόν, πώς μπόρεσαν να κάνουν τόσο χοντρή πατάτα; Πάνω που άρχισε να μου αρέσει τόσο πολύ... :(
Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο για το θέμα;

ownagE_
26-12-11, 22:20
Στον Chrome δε γίνεται να γράφω πάνω στην address bar τον τίτλο μιας σελίδας και να βγάζει τα ανάλογα αποτελέσματα από το ιστορικό (όπως στον Firefox)?
Να ψάχνει δηλαδή με βάση τον τίτλο της σελίδας και όχι το URL.
Αν ναι, πως?
Μου φαίνεται τραγική έλλειψη.

Gordito
29-01-12, 15:59
Ξαναεβαλα chrome μετα απο καιρο.

Αυτος ο browser, κανει αργα αλλα σταθερα βηματα μπροστα.
Εχει πλεον πολυ καλο scrolling, καλο adblocking, σοβαρο speed dial extension και φορτωνει ταχυτατα.
Του λεπει μονο ενα tab mix plus.

Εχω ομως καποιες ερωτησεις.

1) Καθε ποτε κανει sync με το google account?
2) υπαρχει καποιο about:config για chrome για περαιταρω σκαλισμα;

senkradvii
29-01-12, 16:22
Παιδιά crashάρει σε κανενός άλλου όταν πας να κλείσεις καρτέλα του youtube?

Το παθαίνω τόσο στον chrome όσο και στον chromium..

MaFiOzOs_GR
29-01-12, 16:46
Παιδιά crashάρει σε κανενός άλλου όταν πας να κλείσεις καρτέλα του youtube?

Το παθαίνω τόσο στον chrome όσο και στον chromium..

Αυτό μου συμβαίνει και στον SRWare Iron (http://www.srware.net/en/software_srware_iron.php)... :hmm:

konc
29-01-12, 16:59
Παιδιά crashάρει σε κανενός άλλου όταν πας να κλείσεις καρτέλα του youtube?

Το παθαίνω τόσο στον chrome όσο και στον chromium..

Επιβεβαιώνω.
Μόνο τις 2-3 τελευταίες μέρες και όχι πάντα αλλά σταθερά στην 3η ή 4η ή 5η καρτέλα που θα κλείσω θα crashάρει το "shockwave flash".
Και σε chrome από linux τα ίδια, υποψιάζομαι καμιά πατάτα αλλαγή από μεριάς youtube που πολύ σύντομα θα διορθώσουν.

senkradvii
29-01-12, 17:46
Επιβεβαιώνω.
Μόνο τις 2-3 τελευταίες μέρες και όχι πάντα αλλά σταθερά στην 3η ή 4η ή 5η καρτέλα που θα κλείσω θα crashάρει το "shockwave flash".
Και σε chrome από linux τα ίδια, υποψιάζομαι καμιά πατάτα αλλαγή από μεριάς youtube που πολύ σύντομα θα διορθώσουν.

Aκριβώς..

Ρε την χαζό google! Tα προϊόντα της δεν μπορεί να κουμαντάρει! :p

Kuso Kenshi
29-01-12, 22:15
Παιδιά crashάρει σε κανενός άλλου όταν πας να κλείσεις καρτέλα του youtube?

Το παθαίνω τόσο στον chrome όσο και στον chromium..

Ναι. Τεράστιο πρόβλημα. Κολλάει όχι μόνο το flash plugin, αλλά όλο το Chrome και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Χαζοί είναι αυτοί στη Google; :down:

albatross
29-01-12, 22:43
Ναι. Τεράστιο πρόβλημα. Κολλάει όχι μόνο το flash plugin, αλλά όλο το Chrome και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Χαζοί είναι αυτοί στη Google; :down:

Μα καλά ο Chrome δεν είναι που δεν κρασάρει με τίποτα; :p
Υπάρχει συζήτηση εδώ...
http://www.google.vu/support/forum/p/Chrome/thread?tid=1fe8d66c8677d694&hl=en
το φτιάχνουν.

senkradvii
29-01-12, 22:45
Μα καλά ο Chrome δεν είναι που δεν κρασάρει με τίποτα; :p
Υπάρχει συζήτηση εδώ...
http://www.google.vu/support/forum/p/Chrome/thread?tid=1fe8d66c8677d694&hl=en
το φτιάχνουν.

Πάλι καλά γιατί αρχικά νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που το πάθαινε.. :lol:

biggeo65
30-01-12, 01:52
Aκριβώς..

Ρε την χαζό google! Tα προϊόντα της δεν μπορεί να κουμαντάρει! :p

Mήπως δεν φταίεο το Google αλλά η Adobe;
Από την στιγμή που έκανα αναβάθμιση στο τελευταίο Flash player
και στο ADOBE Reader X παρόμοια προβλήματα έχω, στον Chrome.

Με την έκδοση 9.xxx του Reader, και 10.xx του Flash δεν τα είχα.
Από την στιγμή που έγινες η αλλαγή σε 10.xx και 11.xx αντίστοιχα ,
άρχισαν τα προβλήματα.

albatross
30-01-12, 02:08
Mήπως δεν φταίεο το Google αλλά η Adobe;
Από την στιγμή που έκανα αναβάθμιση στο τελευταίο Flash player
και στο ADOBE Reader X παρόμοια προβλήματα έχω, στον Chrome.

Με την έκδοση 9.xxx του Reader, και 10.xx του Flash δεν τα είχα.
Από την στιγμή που έγινες η αλλαγή σε 10.xx και 11.xx αντίστοιχα ,
άρχισαν τα προβλήματα.

Everyone else - We've been able to reproduce this now, and are actively working on a fix. It's not specific to updating Flash or not. Please sit tight while we work on the fix and I'll update this thread as we know more. Thanks!

http://www.google.vu/support/forum/p/Chrome/thread?tid=1fe8d66c8677d694&hl=en

tasos3
30-01-12, 22:13
Παιδιά crashάρει σε κανενός άλλου όταν πας να κλείσεις καρτέλα του youtube?

Το παθαίνω τόσο στον chrome όσο και στον chromium..


Επιβεβαιώνω.
Μόνο τις 2-3 τελευταίες μέρες και όχι πάντα αλλά σταθερά στην 3η ή 4η ή 5η καρτέλα που θα κλείσω θα crashάρει το "shockwave flash".
Και σε chrome από linux τα ίδια, υποψιάζομαι καμιά πατάτα αλλαγή από μεριάς youtube που πολύ σύντομα θα διορθώσουν.

Το τεκμηριώνω και γω αυτό!! Ευτυχώς που είναι σύνηθες φαινόμενο άρα θα υπάρχει και μια λύση, γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που είχα αυτό το πρόβλημα... Οπότε παιδιά αν βρείτε την λύση πείτε την και σε μας!!:rolleyes:

alsthom
31-01-12, 09:32
Ξαναεβαλα chrome μετα απο καιρο.

Αυτος ο browser, κανει αργα αλλα σταθερα βηματα μπροστα.
Εχει πλεον πολυ καλο scrolling, καλο adblocking, σοβαρο speed dial extension και φορτωνει ταχυτατα.
Του λεπει μονο ενα tab mix plus.

Εχω ομως καποιες ερωτησεις.

1) Καθε ποτε κανει sync με το google account?
2) υπαρχει καποιο about:config για chrome για περαιταρω σκαλισμα;

Υπάρχει το about:flags που έχει κάποιες ρυθμίσεις έξτρα. Μπορείς άμα θέλεις να βάλεις το extension "chromeaccess" που σου δίνει πρόσβαση και πληροφορίες για όλες τις ρυθμίσεις.

21706
31-01-12, 10:12
Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τα iFrames στον Chrome;

Gordito
31-01-12, 13:02
Υπάρχει το about:flags που έχει κάποιες ρυθμίσεις έξτρα. Μπορείς άμα θέλεις να βάλεις το extension "chromeaccess" που σου δίνει πρόσβαση και πληροφορίες για όλες τις ρυθμίσεις.

Ωραιος, θα τα δοκιμασω αμφοτερα.


Εντωμεταξυ, μου ετυχε και μενα shutdown μετα απο κλεισιμο του youtube.

alsthom
31-01-12, 15:05
Για να είμαι ειλικρινής από σας διάβασα για το κρασάρισμα που κάνει στο youtube και ευτυχώς σε μένα δεν το κάνει. Έχω την 16.0.912.77...

puffy
31-01-12, 15:17
Ξαναεβαλα chrome μετα απο καιρο.


2) υπαρχει καποιο about:config για chrome για περαιταρω σκαλισμα;

υπαρχει και αυτο


chrome://chrome-urls/

Kuso Kenshi
31-01-12, 19:21
Παιδιά crashάρει σε κανενός άλλου όταν πας να κλείσεις καρτέλα του youtube?

Το παθαίνω τόσο στον chrome όσο και στον chromium..Ναι. Τεράστιο πρόβλημα. Κολλάει όχι μόνο το flash plugin, αλλά όλο το Chrome και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Χαζοί είναι αυτοί στη Google; :down:

Το έφτιαξαν. Σήμερα ασχολήθηκα με YouTube και δεν έπαθε τίποτε. :)
Το λέει και στη συζήτηση που ανέφερε ο albatross εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=355778&page=18#261).

senkradvii
31-01-12, 19:42
Το έφτιαξαν. Σήμερα ασχολήθηκα με YouTube και δεν έπαθε τίποτε. :)
Το λέει και στη συζήτηση που ανέφερε ο albatross εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=355778&page=18#261).

Αν και δεν πολυμπήκα youtube σήμερα, όντως ούτε εμένα μου έκανε τίποτα! Άντε ωραία! :oneup:

tasos3
31-01-12, 19:54
Το έφτιαξαν. Σήμερα ασχολήθηκα με YouTube και δεν έπαθε τίποτε. :)
Το λέει και στη συζήτηση που ανέφερε ο albatross εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=355778&page=18#261).


Αν και δεν πολυμπήκα youtube σήμερα, όντως ούτε εμένα μου έκανε τίποτα! Άντε ωραία! :oneup:

Επειδη σε μενα υπαρχει ακομη το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανατε?

senkradvii
31-01-12, 19:58
Επειδη σε μενα υπαρχει ακομη το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανατε?

Εγώ τίποτα. :)

Kuso Kenshi
01-02-12, 01:53
Επειδη σε μενα υπαρχει ακομη το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανατε?

Τίποτε απολύτως.

Zus
04-02-12, 14:57
Ήμουν έτοιμος να κατεβάσω τον firefox. Τραγικό bug.

skel
04-02-12, 16:01
Επειδη σε μενα υπαρχει ακομη το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανατε?

κατέβασε την τελευταία (http://www.filehippo.com/download_google_chrome/)έκδοση ίσως φτιάξει

tasos3
04-02-12, 16:14
κατέβασε την τελευταία (http://www.filehippo.com/download_google_chrome/)έκδοση ίσως φτιάξει

Την εγκατέστησα αλλά πάλι μια απο τα ίδια...

senkradvii
04-02-12, 18:43
Πάντως εμένα μου το ξαναέκανε έκτοτε 1 φορά μόνο.

Theodore41
07-02-12, 15:52
Μια παρακληση,γιατι παλι το ξεχασα.(Ηλικια γαρ).
Πως βαζουμε καποια σελιδα στα favorites,ή bookmarks;Να τις εχω να τις βλεπω,μπορω.Να προσθεσω αλλη,ξεχασα.

grovolis
07-02-12, 15:56
Εδώ και κάποιες μέρες σταμάτησε να μου κρασάρει το youtube και μένα. Πρέπει να το έφτιαξαν! Αν και εμένα μου το έκανε μόνο αν άνοιγα πχ 10 καρτέλες ταυτόχρονα!

senkradvii
07-02-12, 16:04
Μια παρακληση,γιατι παλι το ξεχασα.(Ηλικια γαρ).
Πως βαζουμε καποια σελιδα στα favorites,ή bookmarks;Να τις εχω να τις βλεπω,μπορω.Να προσθεσω αλλη,ξεχασα.

'Η πατώντας το αστεράκι τέρμα δεξιά στην url bar (εκεί που γράφεις τις διευθύνσεις) ή σέρνοντας το εικονειδιάκι της υδρογείου που βρίσκεται ακριβώς στην αρχή της της url bar και πριν την διεύθυνση, στο φάκελο ή όπου αλλού θες, να το αποθηκεύσεις.

leopal
07-02-12, 16:19
Εχουν χαθει σε κανενα οι αποθηκευμενοι κωδικοι για διαφορες σελιδες;

grovolis
07-02-12, 16:27
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ως τώρα.

........Auto merged post: hackergeo πρόσθεσε 1 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Χρησιμοποιώ βέβαια το Google Sync για να συγχρονίζει κωδικούς και σελιδοδείκτες, ίσως αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

leopal
07-02-12, 17:36
Εμενα μου το κανε 2 φορες.

Εγω για συγχρονισμο χρησιμοποιηω το xmarks(μονο για σελιδοδεικτες οχι για κωδικους) και δεν ειχα ποτε ως τωρα το παραμικρο.

Μπορει να ειναι δικο μου προβλημα θα δειξει.

senkradvii
08-02-12, 14:32
Παιδιά έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί τώρα τελευταία chromium & ABP δεν συνεργάζονται σωστά;

Δεν μου κόβει τις διαφημίσεις σε μερικά site και ενώ τις κόβω εγώ χειροκίνητα πάλι μου τις εμφανίζει μετά..

Στον chrome πάλι λειτουργεί καλά!

21706
09-02-12, 10:26
Νέα έκδοση Chrome 17

Theodore41
09-02-12, 11:19
Νέα έκδοση Chrome 17
Αυτη ειναι κανονικη εκδοση,και προτεινετε οτι μπορουμε να την κατεβασουμε;(Εχω Win 7/64).

21706
09-02-12, 11:36
Αυτη ειναι κανονικη εκδοση,και προτεινετε οτι μπορουμε να την κατεβασουμε;(Εχω Win 7/64).

Αυτή είναι η έκδοση που μου έβγαλε με την αναβάθμιση της κανονικής 16.

mlour
09-02-12, 11:50
Έχει κανείς πρόβλημα με chrome 17 stable στο skai.gr;

Χάνονται οι φωτογραφίες... Έσβησα cookies cache αλλά συνεχίζει.

leopal
09-02-12, 12:19
Και σε μενα το κανει αυτο που λες στο σκαι..

Επισης εκλεισε μια φορα μονο του οταν πηγα να μπω στη σελιδα του ρουτερ.

Zus
09-02-12, 12:38
Δεν φαίνεται το + στο κουμπάκι του New Tab, δίπλα από τα ανοιχτά tabs.

mlour
09-02-12, 15:20
http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=110150

μεγάλο το πρόβλημα με το skai.gr

senkradvii
09-02-12, 15:24
Δεν φαίνεται το + στο κουμπάκι του New Tab, δίπλα από τα ανοιχτά tabs.

Αυτό είναι feature. Στο λέω γιατί έτσι τρέχει ο chromium εδώ και καιρό. ;)

Πάντως εμένα ο skai.gr παίζει μια χαρά.

mlour
09-02-12, 15:43
Ναι φαίνεται εντάξει τώρα το skai.gr όσοι είχαν πρόβλημα από το content settings ας κάνουν delete τη appcache του skai.gr και refresh θα είναι ΟΚ.

Chrome 17 λέει... ούτε η Λάμψη που έπαιζε παλιά στον αντεννα να ήτανε.

Kuso Kenshi
09-02-12, 22:33
Ναι φαίνεται εντάξει τώρα το skai.gr όσοι είχαν πρόβλημα από το content settings ας κάνουν delete τη appcache του skai.gr και refresh θα είναι ΟΚ.

Chrome 17 λέει... ούτε η Λάμψη που έπαιζε παλιά στον αντεννα να ήτανε.

Μπορείς να εξηγήσεις, σε παρακαλώ, πού ακριβώς βρίσκουμε την appcache κάποιου site (διεύθνση σελίδας ρυθμίσεων);
Ευχαριστώ.

JohnDro
09-02-12, 22:38
chromium 64bit για windows υπάρχει?

mlour
10-02-12, 01:15
Μπορείς να εξηγήσεις, σε παρακαλώ, πού ακριβώς βρίσκουμε την appcache κάποιου site (διεύθνση σελίδας ρυθμίσεων);
Ευχαριστώ.

wrench button > options > under the hood > content settings > all cookies and data site...

στο πεδίο αναζήτησης γράφεις skai.gr και κάνεις διαγραφή cookies και appcache

Kuso Kenshi
10-02-12, 08:35
wrench button > options > under the hood > content settings > all cookies and data site...

στο πεδίο αναζήτησης γράφεις skai.gr και κάνεις διαγραφή cookies και appcache

Α, εκεί είναι το appcache; ΟΚ, το έχω κάνει. :whistle: :p
Ευχαριστώ πολύ.

DOU
10-02-12, 14:22
Δεν φαίνεται το + στο κουμπάκι του New Tab, δίπλα από τα ανοιχτά tabs.

Ναι ισχυει αυτο,δεν υπαρχει +.

Απο την αλλη το προβλημα του κρασαρισματος για μενα συνεχιζει να παραμενει,δεν ξερω αν φταιει το flash η οτι αλλο τελοσπαντων,αλλα εχει τραβηξει πολυ αυτη η ιστορια.:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.