PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

ariadgr
28-09-10, 14:13
Δεν με ενθουσιάζει και πολύ η εταιρεία αυτή!

Ειναι πολύ καλό το μηχανάκι.
Κι'ενας φιλος που έψαχνε τον crystal audio και δεν τον έβρισκε πήρε αυτόν και εμεινε πολύ ευχαριστημένος.
Δες επίσης εδώ (http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=52211).

jimmakosx
28-09-10, 14:19
Ειναι πολύ καλό το μηχανάκι.
Κι'ενας φιλος που έψαχνε τον crystal audio και δεν τον έβρισκε πήρε αυτόν και εμεινε πολύ ευχαριστημένος.
Δες επίσης εδώ (http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=52211).

Σ' ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω, ακόμα το ψαχνω;)

angelicon
01-10-10, 00:55
Μπορεις να το αφησεις Universal αλλα επειδη θα σκαναρει ολες τις συχνοτητες, καλυτερα διαλεξε specific band αντι για country (Frequency Range 500000 - 800000 και Bandwidth 8). Σε 2-3 λεπτα θα εχει τελειωσει...
To μαμα προγραμμα εχει μαλλον θεμα με το H264 codec, αλλα θελει ψαξιμο και ψιλοβαριεμαι...


Γειά σας παιδιά!Είμαι καινούρια στο φόρουμ και σας βρήκα από το γκούκλη!Αγόρασα κι εγω το ίδιο tv tuner,αλλά δεν μπορώ να βρω κανένα απολύτως κανάλι ελληνικο-ξένο και τηλεοπτικο-ραδιοφωνικο!Απολύτως τίποτα...:( ξέρετε μήπως τι πρέπει να κάνω ή τί κάνω στραβα??:(

ευχαριστώ εκ των προτέρων

jimmakosx
01-10-10, 11:01
Καταρχάς :welcome:
Για ποιον δέκτη μιλάς? τον f&u?

angelicon
01-10-10, 13:20
Σε ευχαριστώ πολύ!Μιλώ για το TV tuner DVB-T stick και το BlazeVideo HDTV Player 6.0!!

jimmakosx
01-10-10, 13:39
Για το συγκρκιμένο δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα κάποιος από το forum θα ξέρει να σου πει! Κάνε λίγο υπομονή και αν θες άνοιξε καλύτερα νέο θέμα;)

prodromosfan
01-10-10, 13:42
Σε ευχαριστώ πολύ!Μιλώ για το TV tuner DVB-T stick και το BlazeVideo HDTV Player 6.0!!

οντως θα βγουμε offtopic
στο pc τι εχεις;win vista ή 7; αν ναι τοτε το windows media center θα σε βολεψει.
κανε αναζητηση καναλιων απο εκει.

angelicon
01-10-10, 14:01
τα 7 εχω.
εκανα μια αναζητηση με το media center αλλα παλι δε βρισκει τιποτα.Μαπα μου φαινεται το tuner.Σας ευχαριστω anyway!

prodromosfan
01-10-10, 14:44
εχεις συνδεσει κεραια πανω του; δεν πιανει ουτε αναλογικά;
αν δεν πιανει ουτε τα ψηφιακα prisma+ ουτε της digea καλυτερα να το επιστρεψεις εκει που το αγορασες.

angelicon
01-10-10, 22:34
δεν πιανει αναλογικα καθολου.Καποια στιγμη στις πολλες προσπαθειες επιασε τα ψηφιακα της ερτ και το ρικ αλλα δεν επαιζαν και μετα απο λιγο δεν τα επιανε πλεον καθολου!Δικιο εχεις,θα το επιστρεψω!Σας ευχαριστω ολους για τις αμμεσες απαντησεις σας! http://www.filosofiki.eu/images/smilies/153bgwi.gif

sagat
03-10-10, 21:18
Εχω τον NEOS HT 1900. Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το manual;

Manos29
11-10-10, 13:30
Καλησπέρα σε όλους .

Θα ηθελα την βοηθεια σας να επιλεξω εναν αποκωδικοποιητη για τηλεοραση η οποια δεν εχει HDMI οποτε δεν θα με ενοχλήσει αν ο αποκωδικοποιητης δεν θα εχει HDMI .

Θα ήθελα όμως να είναι καλος αν και προκειται να παει στο εξοχικο για τους γονεις μου ,
θελω να εχεις ευκολο χειριστηριο και αν γινεται θελω να μου πειτε απο το τηλεχειριστιηριο εχω ελεγχο της φωνης και των ψηφιακων καναλιών ή θα πρεπει να ελεγχω τηβ φωνη απο το τηλεχειριστηριο της τηελορασης και τα ψηφιακα κανάλια απο αυτο του αποκωδικοποιητη ?

η συνδεση με την τηλεοραση θα γινει με Scart θα ήθελα να έχει 2πλο tuner ωστε να μπορεσω να κανω και καποια εγγραφη καποια στιγμη ενω θα βλέπω καποιο άλλο κανάλι, επισης πανω σε αυτο εχω να κανω 2 ερωτησεις , γινεται να γραφεις καποιο καναλι και να βλέπεις ενα αλλο διαφορετικής συχνότητας ? , γινεται να γραφεις ενα καναλι και να εχεις πατήσει Παυση σε ενα αλλο και ταυτοχρονα να βλέπεις ενα αναλογικο κανάλι? πολλα ζηταω εεε?

επειδη ολα οσα λεω παραπανω μπορει να μπερδεψουν θα ηθελα να εχω τις εξης δυνατοτητες

να εχει 2πλο Tuner να υποστηριζει TimeShift , να κυμαινεται μεχρι 50 ευρω και οσο το δυνατον καλυτερη ποιοτητα αν μπορει να παιξει και 1080 θα ειναι καλα , επισης να συμπληρωσω οτι θελω να ειναι και MPEG2 και MPEG4 Οπωσδηποτε

εχεται καποιον υποψιν σας?

Αυτοι εδω ειναι καλοι ρε παιδια?
1. http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/FandU-DTR2219PVR-MPEG4-SD-Digital-Receiver.htm

2. http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/Turbo-x-SD-1000-digital-terrestrial-receiver.htm

ποιον λετε εσεις , να ξαναπω οτι θελω να εχει 2πλο tuner , λειτουργια Timeshift (αυτο δεν ειναι για να "παγωνει" τον προγραμμα και να το συνεχιζεις οταν θελεις ? ) να πιανει τα ψηφιακα της Ερτ(Mpeg2) αλλα και της Digea(Mpeg4) , και καλη ποιοτητα αναλυση εικονας .

Ευχαριστω.

evi21
11-10-10, 13:49
Πιανω τα καναλια της ΕΡΤ απο υμηττο και τα υπολοιπα καναλια απο Αιγινα.
Τι να κανω?
Εχω 2 κεραιες.
Πως να τις συνδεω και τις 2 κεραιες στον ιδιο αποκοδικοποιητη? Που εχει μονο μια εισοδο κεραιας?

Manos29
11-10-10, 15:47
Ρε παιδια κανεις που να ξερει να μου προτεινει κανεναν υπάρχει ?

deniSun
11-10-10, 17:27
Έχουν αναφερθεί πολλά μοντέλα.
Γενικά να προτιμάτε μοντέλα ~70ε.
Όχι 50ε και κάτω.
Τα πάνω από 100ε είναι για όσους τα χρειάζονται πραγματικά.

prodromosfan
11-10-10, 21:20
Πιανω τα καναλια της ΕΡΤ απο υμηττο και τα υπολοιπα καναλια απο Αιγινα.
Τι να κανω?
Εχω 2 κεραιες.
Πως να τις συνδεω και τις 2 κεραιες στον ιδιο αποκοδικοποιητη? Που εχει μονο μια εισοδο κεραιας?

κυκλοφορουν κατι ταυ (Τ) που κανουν το αντιθετο πραγμα (1καλωδιο σε 2),
μηπως κανουν και 2 καλωδια σε 1?
4ευρω το πολύ εχουν.

Dannie
11-10-10, 22:21
http://www.skroutz.gr/s/252236/Funai-DTR2205HDPVR.html?keyphrase=+F%26U+DTR2205HDPV+
http://www.funai.gr/index.php?pid=1814&hl=el

Να ρωτησω κατι...??
Γιατι τετοιες διαφορες στις τιμες για το ιδιο προιον...μηπως μερικα καταστηματα δεν δινουν εγγυηση??:hmm:

skapetis
12-10-10, 11:48
Πιανω τα καναλια της ΕΡΤ απο υμηττο και τα υπολοιπα καναλια απο Αιγινα.
Τι να κανω?
Εχω 2 κεραιες.
Πως να τις συνδεω και τις 2 κεραιες στον ιδιο αποκοδικοποιητη? Που εχει μονο μια εισοδο κεραιας?

ένα μίκτη κεραίας (http://www.google.gr/search?q=%CE%BC%CE%AF%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82+2+%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B1%CE%AF%CE%B5%CF%82&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a) θέλεις. Σε οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών φαντάζομαι ότι μπορείς να βρεις. Έχεις δύο επιλογές: ή θα τον βάλεις στην ταράτσα και θα επιλέξεις το ένα από τα δύο καλώδια που κατεβαίνουν ή θα τον βάλεις λίγο πριν την Tv. Υποψιάζομαι ότι το 1ο θα έχει λιγότερες απώλειες σήματος αλλά καλύτερα να ρωτήσεις εκεί που θα αγοράσεις το μίκτη, σίγουρα θα ξέρουν.

nikomas50
14-10-10, 11:17
Δυο ερωτήσεις και από μένα τον άσχετο.
Ένας ψηφιακός δέκτης μπορεί να παίζει σε οθόνη υπολογιστή με θύρα HDMI;
Αν δε θέλουμε να πάμε στην απόλυτα φθηνή λύση, χωρίς ταυτόχρονα να αδειάσουμε και το πορτοφόλι μας, σε ποιο δέκτη θα πρέπει να καταλήξουμε για μια τηλεόραση CRT 32" ή μια οθόνη υπολογιστή 24" με ανάλυση 1920Χ1200;

treli@ris
14-10-10, 11:23
Δυο ερωτήσεις και από μένα τον άσχετο.
Ένας ψηφιακός δέκτης μπορεί να παίζει σε οθόνη υπολογιστή με θύρα HDMI;
Αν δε θέλουμε να πάμε στην απόλυτα φθηνή λύση, χωρίς ταυτόχρονα να αδειάσουμε και το πορτοφόλι μας, σε ποιο δέκτη θα πρέπει να καταλήξουμε για μια τηλεόραση CRT 32" ή μια οθόνη υπολογιστή 24" με ανάλυση 1920Χ1200;

Μπορεις να συνδεθει κανονικα ο δεκτης αν το μονιτορ εχει HDMI ή/και Scart. Ουτε πολυ φτηνος αλλα ουτε και πολυ ακριβος ειναι ο redi 200 (http://www.skroutz.gr/s/252227/Crypto-ReDi-200.html) της Crypto

nikomas50
14-10-10, 11:51
Μπορεις να συνδεθει κανονικα ο δεκτης αν το μονιτορ εχει HDMI ή/και Scart. Ουτε πολυ φτηνος αλλα ουτε και πολυ ακριβος ειναι ο redi 200 (http://www.skroutz.gr/s/252227/Crypto-ReDi-200.html) της Crypto

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία σχετικά με τη σύνδεση σε οθόνη και για την υπόδειξη συσκευής.
Όταν την αγοράσω θα επανέλθω.

zoforos
16-10-10, 02:16
Γεια σας. Έκανα την πατάτα και πηρα TV με USB αλλά δεν παίζει ταινίες. Τα στοιχεία που έβλεπα στο ψηφιακό εγχειρίδιο για αναπαραγωγή avi, mkv divx κλπ δεν περιελάμβαναν το δικό μου μοντέλο και πάω να τρελαθώ. Ψάχνω ένα media center που να το συνδέω με HDMI στην καινούργια μου LG 26LD350, να συνδέω το φλασάκι μου με τις ταινίες και τις σειρές μου, αρχεια τύπου avi, mkv, mp4, mpeg kai flv αν ειναι δυνατόν.
Ο λόγος που ρωτάω εδώ είναι γιατί είδα DVB-T αποκωδικοποιητές που ΚΑΙ γράφουν σε φλασακι PVR + SHIFT και παίζουν ταινίες από φλασάκι σε καλύτερες τιμές από σκέτα media players. Ξέρετε κάποιο μοντέλο είτε σκέτο είτε και DVB-T μέχρι 100e? (θυμίζω αναπαραγωγή avi, mp4, mkv με HDMI )
Ευχαριστώ για την όποια απάντηση προκαταβολικά!

dpa2006
16-10-10, 17:44
αν η τηλεόραση που πήρες είναι LG TV monitor ανάλογα με την έκδοση του firmware μπορεί (http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3010696&postcount=25)να παίξει.
δες για παράδειγμα την LG M2362D. οπότε μήπως με αναβάθμιση firmware διορθώνεται;:hmm:
δες ένα σχετικό θέμα:Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους (http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=343689)

για DVB-T αποκωδικοποιητές δες εδώ (http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=62657)και εδώ (http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=62129)

yannis28
25-10-10, 16:36
Έχω έναν SD δέκτη CRYSTAL AUDIO CDIGI-ISD συνδεδεμένο με ένα DVD recorder κι ένα VCR. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όταν ξεκινάει όλα είναι καλά, αλλά μετά από κάποια ώρα λειτουργίας υπάρχει συνεχώς αυξανόμενος αποσυγχρονισμός ήχου και εικόνας, κάτι που είναι εξαιρετικά ενοχλητικό. Κάτι τέτοιο συναντάται γενικά στους ψηφιακούς δέκτες; Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό; Όπως είναι, ο δέκτης είναι άχρηστος.

Nikiforos
26-10-10, 20:59
Για το θεματάκι που είπε φίλος παραπάνω για μια κεραία σε 2 δέκτες κτλ, όντως έχει ειδικά εξαρτήματα, αλλά αν θες την μια κεραία σε 2 δέκτες βάλε μικτη καλύτερα που έχει μια είσοδο και 2 εξόδους γιατί αυτοί ενισχύουν κάπως και το σήμα και γλιτώνεις τις απώλειες. Εγώ έβαλα ένα τετοιο στο μπαλκόνι (ενώ η κεραία είναι στην ταράτσα) και μάλιστα με ειδικό Τ διαχωριστή περνάω με το δορυφορικό καλώδιο και το τηλεοπτικό σήμα σε 2 δέκτες για να γλιτώσω περιττά καλώδια. Αν ενδιαφέρεται κανείς πως κτλ ας με ρωτήσει να τα πω αναλυτικότερα.

aggelik
28-10-10, 20:21
Έκανα χειροκίνητη αναζήτηση αλλά δεν βρίσκει κάτι....:hmm:

πήρα από τον κωτσοβολο τον πολυδιαφημισμένο crystal audio και εκτός απο ρικ και κατι ασχετα δεν βλεπει τιποτα. τον παω και πανω στην tv τιποτα....αγιο στεφανο μενω...

μα τι αχρηστιλες πουλάνε και μ αρεσει που ειναι και crystal audio....


αύριο πάω για άλλον...τι να κανω? με αναβαθμιση κ που θα βρω firmware?

jimmakosx
28-10-10, 22:28
πήρα από τον κωτσοβολο τον πολυδιαφημισμένο crystal audio και εκτός απο ρικ και κατι ασχετα δεν βλεπει τιποτα. τον παω και πανω στην tv τιποτα....αγιο στεφανο μενω...

μα τι αχρηστιλες πουλάνε και μ αρεσει που ειναι και crystal audio....


αύριο πάω για άλλον...τι να κανω? με αναβαθμιση κ που θα βρω firmware?

Δε νομίζω πως είναι πρόβλημα του δέκτη αλλά της κεραίας;) Άλλαξε προσανατολισμό στη κεραία και δοκίμασε ξανά!

Nikiforos
28-10-10, 22:53
Το κέντρο εκπομπής είναι ο Υμηττός και η Αιγινα! δεδομένου ότι εισαι ΠΟΛΥ μακριά, 1ον μπορεί όπως είπαν παραπανω η κεραία σου να κοιτάει προς Πάρνηθα (100% είμαι σιγουρος επειδή μένεις Αγιο Στέφανο) και από εκεί πιανεις ΜΟΝΟ τα παλια της ΕΡΤ που εκμπέμπουν και απο εκεί,και 2ον ακόμα και να γυρίσεις κεραια ενδέχεται να μην εχεις καλο σήμα και να σου κάνουν νούμερα, πρέπει να δοκιμάσεις! πάντως 1000% δεν ειναι θεμα τον δέκτη και μην κάνεις τον κόπο να τον πας πίσω, γιατί θα τον πας τσάμπα!

Υ.Γ από ότι μου έχουν πει φίλοι από βόρεια προάστια και βορειοανατολική αττική ψηλά δλδ μετά την Ραφήνα δεν βλεπουν τίποτα επειδή έχουν βουνα τρυγύρω τους και τους κόβουν. Γιαυτο γύρνα την κεραία σου προς Υμηττό και θα δεις αν πιάνεις καλά. Κρίμα η digea να μην εχει σαν κέντρο εκμπομπής και την Πάρνηθα, ΠΟΛΥ κακώς!!!

asterix32
05-11-10, 20:49
καλησπερα.μενω σε κατι βουνα κοντα στην αμφισσα.ειπα να δοκιμασω εναν αποκωδικοποιητη που ειχα και περιεργος πιανω digea.απο κορινθο φυσικα.ο αποκωδικοποιητης μου λεει μονο mpeg4.μπορω με αυτον να πιασω και τα κρατικα ψηφιακα?ρωταω γιατι ειχα ακουσει οτι με mpeg4 πιανεις και mpeg2 ,αλλα το αντιστροφο οχι!ξερει κανεις?

Serafeim Karakostas
06-11-10, 02:04
Ναι, με δέκτη mpeg4 λαμβάνεις και mpeg2.

asterix32
06-11-10, 08:12
αρα αφου δεν πιανω ισως χρειαζεται να κουνησω κεραια μαλλον.ε? ευχαριστω πολυ

Lovetrinity1983
06-11-10, 12:02
Παδια εχω ενα μικρο προβλημα.Εχω εσωτερικη μιθκρη κεραια κ πιανω μια χαρα ψηφιακο σημα στην tv.Το θεμα ειναι οτι οταν ανοιγω το pc που ειναι διπλα της το σημα χανεται κ δεν βλεπω τιποτα?Τι φταιει??

deniSun
06-11-10, 18:26
Δεν πιάνεις τέλεια ψηφιακό σήμα.
Απλά πιάνεις οριακά ψηφιακό σήμα.
Αν απομακρύνεις την κεραία από το τροφοδοτικό και το monitor θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

alexpc32
11-11-10, 18:08
Εγώ έχω τον Crypto ReDi 200 και όταν κάνω εγγραφή μου βγάζει κάτι αρχεία με κατάληξη ts. Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να τα αναπαράγω στον υπολογιστή χωρίς κολλήματα και αλλοιώσεις στην εικόνα; Επίσης η σύνδεση με τηλεόραση είναι μέσω scart αλλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλότερος παρόλο που το volume στον αποκωδικοποιητή είναι στο τέρμα. Τι μπορεί να φταίει; Ασε που η εικόνα από ευκρίνεια είναι χάλια. Καμία σχέση με την αναλογική. Σιγά την ψηφιακή που κάνανε!

Gordito
11-11-10, 20:24
Εχω βαλει ffdshow mpeg4, αλλα με την Avermedia Καρτα που εχω αγορασει δεν πιανω με τιποτα τα mpeg4 ψηφιακα, εμφανιζονται σαν να μην εχουν καλη ληψη.
Τα mpeg2 παιζουν κανονικα.

Και με Media Center που δοκιμασα τα ιδια.
Λετε να ειναι χαλια η ληψη;

Seitman
11-11-10, 20:47
Έχεις ήχο στα mpeg4?
Από την άλλη, από που παίρνεις σήμα? Εννοώ κέντρο εκπομπής.

treli@ris
11-11-10, 20:49
Εχω βαλει ffdshow mpeg4, αλλα με την Avermedia Καρτα που εχω αγορασει δεν πιανω με τιποτα τα mpeg4 ψηφιακα, εμφανιζονται σαν να μην εχουν καλη ληψη.
Τα mpeg2 παιζουν κανονικα.

Και με Media Center που δοκιμασα τα ιδια.
Λετε να ειναι χαλια η ληψη;

Κανονικα το αναποδο επρεπε να γινοτανε. Αν πιανεις τα mpeg2 τοτε τα mpeg4 επρεπε να τα πιανεις καμπανα. Χρειαζονται λιγοτερη ισχυ.

Gordito
11-11-10, 20:58
Έχεις ήχο στα mpeg4?
Από την άλλη, από που παίρνεις σήμα? Εννοώ κέντρο εκπομπής.

Aν δεν κανω λαθος, Υμηττο.


Κανονικα το αναποδο επρεπε να γινοτανε. Αν πιανεις τα mpeg2 τοτε τα mpeg4 επρεπε να τα πιανεις καμπανα. Χρειαζονται λιγοτερη ισχυ.

Αυτο λεω και εγω. Οπτε θεωρω οτι ειναι θεμα codecs, μιας και τα mpeg2 πιανουν καμπανα (100%)

Αλλα δε θα επρεπε να παιζουν, τουλαχιστον στο WMC?

Δεν βλεπω πουθενα επιλογη στο προγραμμα (AverTV) με ποιους codecs να γινεται η αναπαραγωγη

treli@ris
11-11-10, 21:02
Δοκιμασε το ProgDVB (http://www.progdvb.com/download_progdvb.html) κι αν δε σου δουλεψει με το ffdshow δοκιμασε αυτους (http://www.elecard.com/products/products-pc/consumer/progdvb-avc/) που ειναι συμβατοι με το προγραμμα.

Gordito
11-11-10, 21:14
Kαλο φαινεται αλλα η free εκδοση δεν υποστηριζει mpeg4 :p

treli@ris
11-11-10, 21:25
Σωστος σε αυτο. Εχω την Pro και μπερδευτηκα. Μπορεις ομως να δεις το σημα (L) και την ποιοτητα (Q) που εχεις στα mpeg4 χωρις να ανοιξουν τα καναλια. Αν στο Q εισαι κατω απο 60% τοτε υπαρχει αλλου προβλημα.

Gordito
11-11-10, 21:35
Kατεβαζω trial την pro και βλεπουμε

........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 2 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Aσχετο, δεν ειχαν ξεκινησει και τα ΕΤ1/ΝΕΤ/ΕΡΤ3 ψηφιακα;

treli@ris
11-11-10, 21:37
Ναι, εχουν ξεκινησει σε mpeg2. Αυτα δεν τα βλεπεις;

Seitman
11-11-10, 21:37
Ναι είχαν ξεκινήσει από Πάρνηθα...
Αλλά οι ...γκιόζηδες στο σκάι πειράχτηκαν και καλά γιατί είναι παράνομη η εκπομπή από Πάρνηθα, διότι δεν συμπεριλαμβάνεται στα κέντρα εκπομπής ψηφιακού σήματος κατά τη μεταβατική περίοδο.
Τώρα μου φαίνεται εκπέμπουν μόνο από Αίγινα.

treli@ris
11-11-10, 21:42
Εκπεμπουν απο Υμηττο και απο Αιγινα. Απο Παρνηθα δεν εκπεμπει κατι, παρα μονο το αναλογικο της ΕΤ3 νομιζω.

Gordito
11-11-10, 21:44
Οχι δεν τα πιανω.
Καπως καλυτερα τα πραματα με το progdvb, μακρυα απο το ιδεατο.

treli@ris
11-11-10, 21:46
Τι σταθμες εχεις;

vgk
12-11-10, 11:37
Εγώ έχω τον Crypto ReDi 200 και όταν κάνω εγγραφή μου βγάζει κάτι αρχεία με κατάληξη ts. Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να τα αναπαράγω στον υπολογιστή χωρίς κολλήματα και αλλοιώσεις στην εικόνα; Επίσης η σύνδεση με τηλεόραση είναι μέσω scart αλλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλότερος παρόλο που το volume στον αποκωδικοποιητή είναι στο τέρμα. Τι μπορεί να φταίει; Ασε που η εικόνα από ευκρίνεια είναι χάλια. Καμία σχέση με την αναλογική. Σιγά την ψηφιακή που κάνανε!

Δοκίμασε το AVS Converter... τα μετατρέπεις σε ότι format θες.:oneup:

kotsos188
12-11-10, 18:34
ξερεται κανεναν δεκτη που να δεχεται παραπανο απο 10 διαφορετικες προγραματιζομενες εγγραφες

xeni
21-11-10, 11:56
Καλημέρα!! Το πρόβλημα μου είναι το εξής:Τοποθέτησα επίγειο δέκτη και δεν μπορεί να σαρώσει τα κανάλια πρίσμα + sport+ cine + σε αντίθεση με τα ραδιοφωνικά τα οποία σάρωσε κανονικά. Να σημειώσω ότι τα παραπάνω κανάλια τα πιάνω κανονικά στη samsung t.v. mpeg 2 που έχω, θέλω όμως να τα βάλω στο δέκτη για να είναι σε μία σειρά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.