PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

jimtasop
28-11-10, 20:48
γεια σας και απο μενα...
ειμαι μεταξυ αυτων των δυο

1.neco hd box http://digitalnet.gr/node/193
2. grundig AK04 DVB-T http://powervision.skroutzstore.gr/p.GRUNDIG-AK-04-DVB-T-Mpeg4-me-USB-PVR-Media-Player-Time-shifting.162161.html

Και τα δυο ειναι +- 80 euro

prodromosfan
02-12-10, 15:14
πολλα ρε φιλε τα 80 ευρω.
κοιτα κατι φθηνοτερο

georgio1908
03-12-10, 04:02
pαιδια συγγνωμη αλλα επειδη ειανι και καμια 40αρα σελιδες αν μπορει καποιος να μου προτεινει κανα σεκτη χωρις κοντρολ.εχω βαλει και κονεξ τβ και το 30 κοντρολ παει πολυ.....

Seitman
03-12-10, 08:47
Δεν υπάρχει ψηφιακός δέκτης χωρίς τηλεκοντρόλ φίλε μου.
-Δε μας λες αν η τηλεόρασή σου έχει ήδη δέκτη mpeg2 και αν έχει θέση να πάρει module αποκωδικοποίησης και σε mpeg4.
-Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ένα πολυ-τηλεχειριστήριο και να το προγραμματίσεις, έτσι να τα έχεις όλα σ' ένα.

georgio1908
03-12-10, 16:03
Δεν υπάρχει ψηφιακός δέκτης χωρίς τηλεκοντρόλ φίλε μου.
-Δε μας λες αν η τηλεόρασή σου έχει ήδη δέκτη mpeg2 και αν έχει θέση να πάρει module αποκωδικοποίησης και σε mpeg4.
-Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ένα πολυ-τηλεχειριστήριο και να το προγραμματίσεις, έτσι να τα έχεις όλα σ' ένα.


ναι φιλαρακο.εχω Mpeg 2 δεκτη δτη τβ μου.εκει που πιανω τα ψηφιακα (σπορ+,σινεπλας και πρισμα) τωρα,μετα απο αναζητηση,πιανω και τα ψηφιακα της ντιτζια μονο με ηχο και μεε το μηνυμα "δεν υποστιρζεται σημε HD"
Να προσθεσω επισης οτι προσφατα ειχα πιασει και τα 3 κρατικα αλλα και ολα τα κρατικα ραδιοφωνα.Καποια στιγμη η εικονα τους αρχσε να "σπαει" και ο ηχος στα ραδιοφωνα να κανει ...σκατζακια.Εκανα παλι αναζητηση και πλεον δεν εμφανιζει τιποτα απο τα κρατικα περαν των τεσσαρρων που στην αρχη γραφω,μαλιστα πολλες φπορες εχω ΣΟΒΑΡΟ προβλημα και σε ΑΥΤΑ,ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

Τελος μια ακομα βοηθεια (λιγο οφ τοπικ αλλα τα χω παιξει)
με το αναλογικο σημα εχω μεγαλο προβλημα!παρα πολλα παραστα στα καναλια (συγκεκρμενα) μου παν οτι μαλλον ειναι παρεμβολες των hdmi καλωδιων ή του υπολογιστη που χω κατω απο τη τβ για να το συδεω.
καμια λυση?κατι για μαγνητακια διαβασα καπου αλλα δεν καταλαβα....


μοντελο της τβ μου.
LE37A558P3F SAMSUNG

prodromosfan
03-12-10, 16:29
Κοιτα φίλε μου, θα σε σωσει ενας αποκωδικοποιητης, για να πιανεις τα ψηφιακα.

Της ερτ τα καναλια εξεπεμψαν για λίγο απο την Παρνηθα και μετα απο καταγγελια των ιδιωτικών καναλιων μεσω digea, επαψε η εκπομπή απο εκεί.

Το προβλημα σηματος που λες σημαινει οτι η κεραία σου δεν ειναι καλή ή δεν ειναι τοποθετημένη σωστά.
παρασιτα δημιουργουνται αν μενεις σε πολυκατοικια με πολλά διαμερισματα και αδυναμος ενισχυτη κεντρικης κεραιας.

georgio1908
03-12-10, 16:48
εχω δει δυο δεκτες (ενας σκαρτ και αλλος ενας)που στην ουσια μετατρεπουν το Mpeg2 σε 4 σημα.
για αυτα εχουμε "εικονα"?αν αξιζουν τον κοπο?
οσο για τα παρασητα και γω της κεραιας νομιζα οτι ειανι αλλα το τελ καιρο και μετα τις συνδεσεις του κονεξ τβ και του Hdmi με το πσ εχει παραγινει το πραγμα.καπου διαβασα οτι ειναι λογικο,παραστα των καλωδιων και προτινεται να βαλω αυτα τα μαγνητακια που εχουν τα κξαλωδια των εκτυποτων και σκανερ (κατι κυλινδρικα λεει)
ασε που το mperg 2 σημα μου ειανι τραγικο πλεον.....

prodromosfan
03-12-10, 17:05
οκ τα εχεις μπερδέψει.

εννοεις αυτό
80636
ή αυτό
80637

και τα δυο ψηφιακοι δεκτες ειναι mpeg4 απλά ο ενας συνδεεται στη θυρα scart και το αλλο μπαινει σε καταλληλη υεση στην τηλεοραση σου.

και τα δυο κανουν τη δουλεια που θες αλλα για εμενα
ειναι καλύτερο να αγορασεις μια ξεχωριστη συσκευη για δεκτη.

εχουν ακουστει προβληματα ειδικα στα δευτερα (καρτες)
λογω συμβατοτητας.

προβληματα για παρεμβολες μεσω καλωδιων δεν εχω ξανακουσει να σου πω την αληθεια,
για να τσεκαρεις αν οντως φταινε αυτα τοτε καλυτερα να αποσυνδεσεις τα καλωδια του connx tv και του pc και αν πιανεις καλυτερο σημα τοτε ναι αυτο φταει (που πολυ αμφιβαλλω ομως, γιατι και εγω εχω 4 πραγματα συνdεδεμενα στην tv μου)

αμα λες οτι εχεις προβλημα και στο σημα ξαναλεω να κοιταξεις την κεραια.;)

georgio1908
03-12-10, 17:42
ευχαριστω πολυ φιλε μου.μια τελ βοηθεια.αν παρω το σκαρτ θα προβαλει απο το dtv ή απο την εξοδο σκαρτ?τελος το χω χασει απο το εμποριο,θυμασαι το ονομα του για να το ψαξω?

Seitman
03-12-10, 18:02
Από την scart θα το βλέπεις :oneup:

deniSun
03-12-10, 20:46
Αυτό με την scart δεν θα το επέλεγα με τίποτε.

jimmakosx
03-12-10, 22:11
Αυτό με την scart δεν θα το επέλεγα με τίποτε.

Γιατί το λες αυτό?:hmm: Εγώ πήρα το crypto redi 25 (http://www.skroutz.gr/s/270675/Crypto-ReDi-25.html?from=suggest&keyphrase=Crypto+ReDi+25) για μια crt που έχω στο σαλόνι και ειμαι πολύ ικανοποιημένος!:oneup:

georgio1908
03-12-10, 23:01
το θεμα ειανι η εικονα που σου δινει αν ειανι σε hdmi.θα δω.μεταξυ αυτου ειμαι ή της καρτας.η καρτα με πιθει πιοο πολυ γιατι ακριβως τα σκαρτ -νομιζω-δεν εχουν και την καλυτερη δυνατη εικονα

εκτος αν τελικα παω σε λυση πολθκονρολ

jimmakosx
03-12-10, 23:57
Εννοείται πως το scart δεν έχει την ίδια απόδοση με το hdmi! το scart βγάζει μέχρι 576!
Η γνώμη μου είναι να πάρεις εξωτερικό hd γιατί και η κάρτα ίδιο σήμα με το scart βγάζει 576!

georgio1908
04-12-10, 01:13
ναι...μαλλον για εξωτερικο θα παω.εξωτερικο και....3ο κοντρολ!εκτος αν αμεσα το κονεξ τβ βαλει και τα αλλα ιδιωτικα στο πακετο του.θα περιμενω μεχρι τις εκπτωσεις οπως και να χει....

prodromosfan
04-12-10, 12:39
λοιπόν, για τις λυσεις που λέτε.
Αμα έχεις hd τηλεόραση τότε είναι κρίμα να μην παρεις
δέκτη που εχει δυνατότητα ανάλυσης hd,
δηλαδή βγάζει hdmi, και σηκώνει ανάλυση 1080i (το μεγιστο)
Χρησιμέυει κάπου αυτό προς το παρόν;
Όχι, γιατί ακόμα τα κανάλια εκπέμπουν σε SD ανάλυση.
Μακροπρόθεσμα όμως μπορεί να εκπέμψουν σε HD ανάλυση,
ειδικά μετα τις πιέσεις απο Nova που εκπέμπει ηδη σε HD,
αλλά και της πλατφόρμας που ακουγεται οτι θα βγάλει ο ΟΤΕ με τον HellasSat.

Αμα έχεις CRT τηλεόραση τότε παίρνεις και SD ανάλυσης αποκωδικοποιητή.

Κατα τη γνώμη μου είναι καλύτερο να παρεις εξωτερική συσκευή γιατί,
δίνει και κάποιες επιπλέον επιλογες ένα εκ των οποίων είναι
η εγγραφη σε σκληρο δισκο ή στικάκι usb,
προγραμματων που βλέπεις.

μειονεκτημα τα πολλά κοντρολ, αλλα λυνεται αυτό
με τη χρηση universal control.

georgio1908
04-12-10, 15:44
αν και ξεφευγει το θεματακι.υπαρχει πολυκοντρολ και γι κονεξ?


η τβ μου http://www.samsung.com/gr/consumer/tv-audio-video/television/others/LE37A558P3FXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

frap
06-12-10, 14:51
Πολυχειριστήριο (http://antoniou24.gr/p.Universal-Tilecheiristirio-Stealth-URC-7781.26828.html).

Το είχα πάρει από Electroworld/Κωτσόβολο πριν 2-3 μήνες για 28,90 με δωρεάν παράδοση, αλλά ενώ μεχρι πρότινος είχε τη full σειρά των μοντέλων της OneForAll, τώρα έχει ελάχιστα. Ο Αντωνίου το έχει στα 42-κάτι.

Πέρα από τη λειτουργία "learning", μερικά από αυτά τα χειριστήρια μπορούν να προγραμματιστούν εξ'ολοκλήρου με ένα απλό (...) καλώδιο από Η/Υ ώστε να πάρουν νέες συσκευές. Με την εκμάθηση/αντιγραφή μπορείς να κουτσοαντιγράψεις το πολύ ένα χειριστήριο που δε γνωρίζει, αλλά με τον προγραμματισμό από τον Η/Υ μπορείς να κάνεις πραγματικά παπάδες. Κορυφή. Το site των τύπων που βγάζουν το σχετικό software: http://www.hifi-remote.com/ και http://www.hifi-remote.com/forums

Τώρα βλέπω έχει και το Πλαίσιο κάποια μοντέλα, αλλά δε βλέπω κάποιο που να το υποστηρίζουν απευθείας με το software τους.

jap
06-12-10, 14:59
Ενδεικτικά, από μαγαζιά με φτηνά μεταφορικά για Ελλάδα: Στην πρώτη κατηγορία που αναφέρει ο frap, το Kameleon 5in1 (http://www.mymemory.co.uk/Home-Gadgets/One-For-All/One-For-All-Kameleon-5in1-Universal-Remote). Στη 2η, αυτό (http://www.donberg.ie/descript/m/made4you_ki1.htm).

odys2008
06-12-10, 15:27
Αυτό της crypto που συνδέεται στο scart έχει δικό του χειριστήριο ή ελέγχεται κάπως από το χειριστήριο της tv?

prodromosfan
06-12-10, 15:54
απο την τηλεοραση λογικα

treli@ris
06-12-10, 16:00
Αυτό της crypto που συνδέεται στο scart έχει δικό του χειριστήριο ή ελέγχεται κάπως από το χειριστήριο της tv?

Εχει δικο του με ματακι που το κολλας καπου που να σε βολευει.

Daniel
29-12-10, 14:25
Καλησπερα κυριοι
Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα
α) Dreambox 500s με modulator f to rf για την tv(Υπαρχει λογος που δεν ειναι scart η κατι αλλο)
β) Επιγεια κεντρικη κεραια για τα αναλογικα και ψηφιακα
γ) LG Plasma, 42″ PQ6000

Α. Θελω με ταυ να μπορω να βλεπω και τα δυο στη τηλεοραση. Πριν τα ψηφιακα δουλευαν σχετικα καλα. Τωρα μια δεν παιζουν τα ψηφιακα μια το dreambox. Εχω αλλαξει ολα τα βυσματα (βγαλει βαλει πολλες φορες). Το μονο που παρατηρησα ειναι με το ελαχιστο κουνημα η χαλαει η φταχνει το σημα.

Να σημειοσω οτι στο καλωδιο της κεραιας παρεμβαλεται ενα ταυ για μια αλλη τηλεοραση και δεν χρησιμοπειω ενισχυτη σηματος.

villasg
18-01-11, 21:29
Καλησπερα και απο εμενα .
Παρελαβα μολις εχθες τον ψηφιακο δεκτη MPEG4 της CRYSTAL AUDIO τον DH/HDMI (http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/4fbaad1a-bac3-4919-9f7a-7763aae31ad3.aspx) .
Εχω σοβαρο προβλημα ομως και δεν ξερω τι να κανω .
Να η ιστορια μου :
Στην πολυκατοικία εχουμε κεντρικη εγκαταση για την tv (10 διαμερισματα )
Εχω μια 40αρα lcd tv sony 3 ετων περιπου .
Δεν εχει Mpeg4 αλλα Mpeg2 .
Ειχα βαλει στην Common Interface μια module NEOTION NP4 POCKET CAM (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807310) .
Με αυτη τα πιανω ολα τα ψηφιακα καναλια τελεια χωρις κανενα προβλημα .
Εβγαλα την καρτα κα συνδεσα τον CRYSTAL AUDIO .
Τον σεταρα και προσπαθησα να συντωνισω τα καναλια αλλα δεν εψαξε καν σταματαγε απο την αρχη .
Εβγαλα την κεραια και συνδεσα μια εσωτερική που εχω (philips με ενισχυτή ) και ως δια μαγειας συντόνισα τα καναλια κανονικά !
Ολα ωραια και καλα .
Αλλαξα παλι κεραια ( στον CRYSTAL AUDIO ) και με την κεντρικη δεν εχει καθολου σημα 0db .
Εβαλα την κεντρικη πισω στην tv και την NEOTION NP4 την εβαλα πισω στην CI της tv .
Ολα ωραια και καλα επαιζαν τελεια ολα .

Τι να φταιει ?
Μηπως ειναι πολυ δυνατο το σημα και κοβει το μηχανημα ?

Καμμια ιδεα ?

plz

Seitman
18-01-11, 21:38
Μάλλον "μπουκώνει" από το δυνατό σήμα.
Συνήθως οι εξωτερικοί αποκωδικοποιητές, έχουν έναν μικρό ενισχυτή. Προσπάθησε να τον απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του.

villasg
18-01-11, 21:41
Αυτο σκεφτομαι και εγω .
Θα δοκιμασω αυριο να βαλω εναν εξασθενητή like "Εξασθενητής σήματος τηλεόρασης 0 - 20 dB ATT της Mistral "

villasg
19-01-11, 11:37
Λοιπον Update .
Η κεραια "βλεπει" υμηττο .
Ο "μαστορας που ειχε βαλει την εγκατασταση ηταν ...... "μαστορακλα" .
Παιρνει την κεραια την οδηγει σε εναν ενισχυτη και την εξοδο με μεταλικους διακλαδωτες την παει απο 1 --> 12 ..... εξου και η ηψηλοτατη ρυθμιση ..


Ρυθμισα το ποντεσιομετρο της εξοδου του ενισχυτη σε πιο χαμηλη εξοδο db , εκανα ενα reset to factory dafaults στον δεκτη και ολα πηγαν καλα !!

Αρα λοιπον μπουκωνε το μηχανακι ! ! ! !


anyway θα το ξαναβαλω ( τον ενυσχιτη στην ταρατσα ) οπως ηταν και θα βαλω εναν εξασθενητη ( γιατι μπορει να εχω κοψει τωρα υπογειο - ισογειο απο σημα ) ....

Thanks σε ολους

evi21
19-01-11, 15:27
Εχουμε κανενα νεωτερο ποτε θα προστεθουν νεα καναλια?
Επισης σε ολη την Ελλαδα, εκπεμπουν κ τα 23 τωρινα τηλεοπτικα καναλια?

evi21
19-01-11, 22:57
Παιζουν τωρα και τα
Τηλεαστυ
Channel 9
Contra channel
Και Blue sky
Φοβερο επιτελους
Νομιζω απο Αιγινα αν δεν κανω λαθος
Τελεια.
Αντε να βαλουν κ τα αλλα λιγα ακομα που μενουν, πχ 902 και κατι αλλα ψιλα.

Nikiforos
21-01-11, 09:41
Δυστυχώς δεν εκμπέπουν όλα τα κανάλια σε όλους τους αναμεταδότες! και όσες φορές έχω μιλήσει με την Digea δεν φαίνεται ότι θα γίνει αυτό! πχ είναι 3 συχνότητες που είναι ΜΟΝΟ από Αίγινα στην Αττική, και όσοι πιάνουν από Υμηττό δεν βλέπουν αυτά τα κανάλια! εγώ πιάνω τις 2 συχνότητες 63 και 65 για καλή μου τύχη λόγω αντανακλάσεων ενώ η κεραία μου κοιτάει Υμηττό! όταν την γύρισα Αίγινα δεν επιανα τπτ σχεδόν!!! LOL!!! λόγω χάλιας θεας και τεράστιας απόστασης προφανώς! την συχνότητα που έχει το nickelodeon, high τv κτλ ποια είναι? αυτη δεν την πιάνω! ετσι παρόμοια ειναι τα πραγματα και στην υπόλοιπη Ελλάδα και φυσικά υπάρχουν άπειρα μέρη ακόμα και μέσα στην Αττική που ακόμα δεν έχουν γνωρίσει το ψηφιακό σήμα!!! για παράδειγμα τα μέρη Μαραθώνας, Σχοινιάς, Νεα Μάκρη, Σούλι, Γραμματικό, Νεος Βουτζάς και πολλά άλλα δεν πιάνουν τπτ και δεν είναι μακριά μιλάμε για 30-50 χλμ από το κέντρο της Αθήνας! :twisted::twisted::twisted:
Για αυτά τα μέρη μας χρειάζεται αναμεταδότης στα Νέα Στύρα Ευβοίας! αναλογικοί υπάρχουν από εκει πιάνουμε!

evi21
21-01-11, 16:51
Ψηφιακα παιζουν ενοειτε.

gabrianna
10-02-11, 00:43
παιδια καλησπερα δεν ξερω αν κανω καλα που γραφω εδω αλλα χρειαζομαι βοηθια!!!!! πηρα τον εξης αποδηκοποιητη mpg4 : http://www.skroutz.gr/s/252249/OEM-Mega-4-SD.html τον συνδεσα ολα κανονικα αλλα δεν εχει καθολου σημα και δεν βρησκει κανενα καναλι... τι μπορει να κανω λαθος????

Seitman
10-02-11, 09:01
Μάλλον υπάρχει μη σωστά ρυθμισμένος ενισχυτής και "μπουκώνει" το ψηφιακό σήμα.

gabrianna
10-02-11, 11:57
τι εννοεις ? τι ενισχυτης επανω στην κεραια? γιατι μες στο σπιτι δεν εχω...

........Auto merged post: gabrianna πρόσθεσε 4 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........

αποτι μου λεει ο αντρας μου τωρα δεν υπαρχει ενισχυτης στην κεραια.... μπορει να ειναι κατι αλλο?

Seitman
10-02-11, 12:06
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι προβληματικός δέκτης. Υπάρχει δυνατότητα να δοκιμαστεί σε άλλη εγκατάσταση που είναι σίγουρη η λήψη ψηφιακού σήματος?

gabrianna
10-02-11, 12:12
το παει τωρα πισω στο μακρο να δουμε τι θα γινει.... ελπιζω να του το αλλαξουνε. ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! καλημερα

sphinxgr
17-03-11, 17:37
έχετε να προτείνετε κανα δεκτη ρε παιδια με HDMI που απλά να κάνει καλά τη δουλειά του και να μην ειναι για πέταμα? Υπάρχει κάποιος λόγος να είναι HD?

Ax0R7aG0z
18-03-11, 13:05
Καλημέρα παιδιά και συγνώμη αν η ερώτηση έχει επαναδιατυπωθεί, το πρόβλημα μου είναι το εξής:
Με έναν αποκωδικοποιητή Turbox HD1000 και σήμα στο 60% στραμμένος προς Αίγινα η εικόνα
"σπάει" κάθε λίγα δευτερόλεπτα, με τον αποκωδικοποιητή της On, στραμμένος προς Πάρνηθα!!
και 30% σήμα σε MEGA, SKAI, STAR το σήμα σπάει κάθε λίγα λεπτά!! τα άλλα κανάλια τα ανιχνεύει
αλλά δεν τα παίζει. Δεν είμαι ενεργοποιημένος ακόμα στην On απλώς έβγαλα τον αποκωδικοποιητή
για να παίξω. Δεν έχω στρέψει προς Αίγινα ακόμα για να δοκιμάσω και αυτόν αλλά υποπτεύομαι
πως μάλλον ο Turbox είναι λίγο μούφα... Μπορείτε να με κατευθύνετε κάπως; Αν αλλάξω τηλεόραση,
που θα γίνει κάποια στιγμή γιατί αυτή που έχουμε τώρα είναι λίγο νεώτερη από εμένα και θα μας αφήσει,
υπάρχει περίπτωση ο ενσωματωμένος δέκτης να μην είναι αρκετά ευαίσθητος ώστε να με καλύψει;

jimmakosx
19-03-11, 19:48
έχετε να προτείνετε κανα δεκτη ρε παιδια με HDMI που απλά να κάνει καλά τη δουλειά του και να μην ειναι για πέταμα? Υπάρχει κάποιος λόγος να είναι HD?

Δες αυτόν της crystal audio (http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/4fbaad1a-bac3-4919-9f7a-7763aae31ad3.aspx);)
Τον έχει ο γαμπρός μου εδώ και δυο μήνες χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα!:oneup:

gregsoul72
16-04-11, 00:05
παιδια καλησπερα.... μια ερωτηση!! εχω τον amtc dthd290 και ο σκυλος μου, εφαγε το remote!!!!!!!! Tι κανω τωρα???? που βρισκω αλλο??? ...και αν!!

evi21
16-04-11, 00:14
Γυρνα τον σκυλο αναποδα.
Μπορει να βγει

Seitman
16-04-11, 08:04
Ψάχνεις για ένα universal remote στα καταστήματα ηλεκτρονικών ή επικοινωνείς με την εταιρεία για τη δυνατότητα/κόστος προμήθειας άλλου.

jimmakosx
16-04-11, 10:49
παιδια καλησπερα.... μια ερωτηση!! εχω τον amtc dthd290 και ο σκυλος μου, εφαγε το remote!!!!!!!! Tι κανω τωρα???? που βρισκω αλλο??? ...και αν!!

:lol::lol::lol::lol:

venumis
16-04-11, 22:06
παιδια καλησπερα.... μια ερωτηση!! εχω τον amtc dthd290 και ο σκυλος μου, εφαγε το remote!!!!!!!! Tι κανω τωρα???? που βρισκω αλλο??? ...και αν!!

Μπορείς να πάρεις ενα κοπράκι απο τον δρόμο είναι πολύ καλά σκυλάκια, επίσης σε καμία φιλοζωική παίζουν διάφορες ράτσες !!

RASTAVIPER
20-04-11, 14:59
Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο με τα βύσματα των HDMI καλωδίων?
Αγόρασα ένα 3σε1 HDMI splitter (http://safekom.com/ebay/img/HS-3P_Det.JPG) το οποίο από ό,τι βλέπω έχει θηλυκό βύσμα.
Πήρα και το μηχανάκι της Crystal Audio CDVB-HD που καυ αυτό φαίνεται για θηλυκό βύσμα.

Αν πάρω αυτό εδώ (http://www.dib-bid.com/gallery/hdmi-5ft-01.jpg) το καλώδιο για να τα συνδέσω, θα είμαι οκ?

prodromosfan
20-04-11, 15:07
ολα τα hdmi καλωδια ειναι ιδια,
δεν νομιζω οτι εχουν θυληκα και αρσενικα βυσματα.

Seitman
20-04-11, 18:34
Ακριβώς. Δεν υπάρχουν αρσενικά & θηλυκά.

RASTAVIPER
20-04-11, 20:51
Οπότε ό,τι καλώδιο και να πάρω θα είμαι οκ.Ευχαριστώ!

21706
21-04-11, 17:55
Μένει κανείς στον Μαραθώνα; Έχει ψηφιακό σήμα;

akilleas
25-04-11, 09:40
Αυτό (http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/4fbaad1a-bac3-4919-9f7a-7763aae31ad3.aspx) είναι ένα πολύ καλό μηχανάκι και σε πολύ καλή τιμή.
Θα 'θελα κάποιο παλικάρι που το έχει να μου πει εάν παίζει MKV αρχεία με ενσωματωμένους υπότιτλους απροβλημάτιστα;
Πολύ βασικό αν διαβάζει stick και εξωτερικούς σκληρούς σε NTFS;
Τα Timeshift σαν λειτουργία, δουλεύει στην Ελλάδα;
Ή εάν έχει τέλος πάντων κάποιο παράπονο.
Επίσης υπάρχει κάτι παρόμοιο, σε τιμή και χαρακτηριστικά, που να παίζει και FLAC;

@ ADSLgr.com All rights reserved.