PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

kx5
29-05-11, 21:50
Eπεσε στα χερια μου αυτος ο HD δεκτης:

F&U DTR2205HDPVR (http://www.skroutz.gr/s/252236/F-U-DTR2205HDPVR.html?keyphrase=dtr2205hdpvr)

Μιας και κοστιζει μονο 45€, ειναι πολυ καλη αγορα, χωρις να εχω ασχοληθει πολυ μαζι του. Δεν ξερω τι media player δυνατοτητες εχει, αλλα σαν δεκτης ειναι καλος.

Πολυ καλο control που πιανει απο παντου, αμεση αλλαγη καναλιων, ευκολο μενου.
Ειδα χτες τον τελικο σε HD και επαιξε καταπληκτικα.
Πρέπει τον έχει ακόμα προσφορά το Praktiker στα 30 ευρώ με 2 καλώδια (HDMI και RF).


Ώς δέκτης είναι καλός, ως media player έχει μια βασική έλλειψη: δεν διαβάζει δισκους σε NTFS οπότε ματρόσκες πάνω από 4GB δεν παίζει.
Δε το είχα προσέξει αυτό. Κρίμα :(

Gordito
30-05-11, 23:32
Αν τον εχει στα 30€, τρεχω και τον παιρνω αυριο.

Μου εκανε τρομερα καλη εντυπωση ποσο καλα επαιξε στον τελικο.

D_G
04-06-11, 14:33
Το φθινόπωρο αγόρασα μία Samsung με ενσωματωμένο δέκτη.
Συνήθως όταν ανοίγω την τηλεόραση, βλέπω ταινίες dvd και μετά αν έχει κάτι το πολύ ενδιαφέρον παρακολουθώ τηλεόραση και βλέπω μόνο τα ψηφιακά κανάλια.

Τον τελευταίο καιρό που παρακολουθώ από την αρχή τηλεόραση, παρατήρησα, ότι έπειτα από περίπου 5 λεπτά, παγώνει για ένα δευτερόλεπτο η εικόνα (σε ψηφιακό πάντα κανάλι), το ίδιο και ο ήχος, και μετά συνεχίζει έστω κι αν παίζει για ώρες, χωρίς άλλο πρόβλημα, και αυτό μόνο στα ψηφιακά κανάλια.

Πρόκειται για κάποιο πρόβλημα του ενσωματωμένου αποκωδικοποιητή, ή είναι φυσιολογικό;

Gordito
04-06-11, 15:24
Πρέπει τον έχει ακόμα προσφορά το Praktiker στα 30 ευρώ με 2 καλώδια (HDMI και RF).

(

Πηγα και ειδα στο Praktiker, και δεν ειναι αυτος ο δεκτης αλλα ενας αλλος της ιδιας εταιριας που δεν εχει ουτε USB ουτε HDMI. Tον ιδιο δεκτη τον εχει 55€.

christav
05-06-11, 20:24
Γειά σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ψηφιακό δέκτη MPEG4 και θέλω να πάρω τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ- η τιμή δεν με ενδιαφέρει. Ποιός είναι λοιπόν ο καλύτερος δέτης στην αγορά;;; Ποιά η γνώμη σας για τους αποκωδικοποιητές που που μπαίνουν σε CI slot;;(παρά το ότι δεν καταλαμβάνουν χώρο, κάτι που δεν με απασχολεί, μήπως είναι και υποδεέστεροι απο τους υπόλοιπους δέκτες;;;). Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Seitman
05-06-11, 22:27
Το καλύτερο είναι υποκειμενικό και απορρέει από τις δυνατότητες/χαρακτηριστικά που θέλεις από από τον αποκωδικοποιητή.

CI modules δεν τα έχω σε μεγάλη υπόληψη. Ο χειρότερος εξωτερικός αποκωδικοποιητής, είναι κλάσεις ανώτερος από αυτά.

jimmakosx
06-06-11, 10:55
Γειά σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ψηφιακό δέκτη MPEG4 και θέλω να πάρω τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ- η τιμή δεν με ενδιαφέρει. Ποιός είναι λοιπόν ο καλύτερος δέτης στην αγορά;;; Ποιά η γνώμη σας για τους αποκωδικοποιητές που που μπαίνουν σε CI slot;;(παρά το ότι δεν καταλαμβάνουν χώρο, κάτι που δεν με απασχολεί, μήπως είναι και υποδεέστεροι απο τους υπόλοιπους δέκτες;;;). Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Ένα καλό μηχάνημα είναι της crystal audio! (http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/4fbaad1a-bac3-4919-9f7a-7763aae31ad3.aspx) Από τα καλύετρα που κυκλοφορούν στην αγορά και με πολύ καλό after sale support!

Gordito
06-06-11, 17:35
Ένα καλό μηχάνημα είναι της crystal audio! (http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/4fbaad1a-bac3-4919-9f7a-7763aae31ad3.aspx) Από τα καλύετρα που κυκλοφορούν στην αγορά και με πολύ καλό after sale support!

:rofl:

Ο ανθρωπος ζητησε τον καλυτερο δεκτη, χωρις οριο χρηματων και εσυ αυτον εχεις να προτεινεις;

Πολυ κατω του μετριου.

akilleas
06-06-11, 17:47
:rofl:

Ο ανθρωπος ζητησε τον καλυτερο δεκτη, χωρις οριο χρηματων και εσυ αυτον εχεις να προτεινεις;

Πολυ κατω του μετριου.

Δεν αξίζει κάποιος να δώσει παραπάνω χρήματα για να λέει ότι έχει πιο ακριβό φασόν κινέζικο μηχανάκι...

treli@ris
06-06-11, 17:52
Αν θελει καποιος να δωσει χρηματα που να αξιζουν να τα δωσει παιρνει αυτο: LG MS450H (http://www.fullhd.gr/hd-digital-tuners/tuners/2013-lg-ms450h.html)

Δοκιμη εδω (http://www.testfreaks.co.uk/dvd-players-recorders/lg-ms450h/)

jimmakosx
06-06-11, 17:55
Ένα καλό μηχάνημα είναι της crystal audio! (http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/4fbaad1a-bac3-4919-9f7a-7763aae31ad3.aspx) Από τα καλύετρα που κυκλοφορούν στην αγορά και με πολύ καλό after sale support!


:rofl:

Ο ανθρωπος ζητησε τον καλυτερο δεκτη, χωρις οριο χρηματων και εσυ αυτον εχεις να προτεινεις;

Πολυ κατω του μετριου.


Δεν αξίζει κάποιος να δώσει παραπάνω χρήματα για να λέει ότι έχει πιο ακριβό φασόν κινέζικο μηχανάκι...

Σου απάντησε ο φίλος akilleas;)

akilleas
06-06-11, 20:25
Αν θελει καποιος να δωσει χρηματα που να αξιζουν να τα δωσει παιρνει αυτο: LG MS450H (http://www.fullhd.gr/hd-digital-tuners/tuners/2013-lg-ms450h.html)

Δοκιμη εδω (http://www.testfreaks.co.uk/dvd-players-recorders/lg-ms450h/)

Αυτό στα γρήγορα που το είδα φαίνεται πάααρα πολύ καλό μηχανάκι.
Αλλά ρε γμτ μου σε αυτά τα λεφτά (άντε +λίγα ακόμη) χτυπάς τηλεόραση με media player και DVB-T tuner...όλα σε ένα νοικοκυρεμένα!!!

treli@ris
06-06-11, 20:32
Αυτό στα γρήγορα που το είδα φαίνεται πάααρα πολύ καλό μηχανάκι.
Αλλά ρε γμτ μου σε αυτά τα λεφτά (άντε +λίγα ακόμη) χτυπάς τηλεόραση με media player και DVB-T tuner...όλα σε ένα νοικοκυρεμένα!!!

Ειναι λιγακι δυσκολο στα χρηματα που ζηταει να βρεις διπλο DVB-T HD + σκληρο δισκο + wi-fi + internet σε τηλεοραση.

akilleas
06-06-11, 20:41
Ειναι λιγακι δυσκολο στα χρηματα που ζηταει να βρεις διπλο DVB-T HD + σκληρο δισκο + wi-fi + internet σε τηλεοραση.

Σωστός.
Απλά νομίζω ότι εδώ μιλάμε για Digea και δέκτες.

treli@ris
06-06-11, 20:42
Σωστός.
Απλά νομίζω ότι εδώ μιλάμε για Digea και δέκτες.

I know. Κι αυτο δεκτης ειναι με πληρες PVR ομως + τα εξτρα καλουδια. Η τιμη σιγουρα ανεβαινει κι απο τον εσωτερικο σκληρο, αν δεν υπηρχε αυτος θα ηταν σημαντικα μειωμενη.

ETEOKRITIS02
07-06-11, 01:25
crystal audio πολυ καλος!CDVB-HD

skiabox
07-06-11, 15:41
Παιδιά αγόρασα σήμερα αποκωδικοποιητή που είναι μικρός, στηρίζεται στην scart υποδοχή, δηλαδή μπαίνει από πίσω οπότε δεν φαίνεται και είναι και high definition!(τον χρησιμοποιώ μια χαρά με hdmi καλώδιο)
Προσέξτε δεν έγραψα λάθος.
Την scart υποδοχή τη χρησιμοποιεί για να στηρίζεται μόνο!

Seitman
07-06-11, 15:51
Δηλαδή??? Φωτό?

karetsos
08-06-11, 08:11
Παιδιά αγόρασα σήμερα αποκωδικοποιητή που είναι μικρός, στηρίζεται στην scart υποδοχή, δηλαδή μπαίνει από πίσω οπότε δεν φαίνεται και είναι και high definition!(τον χρησιμοποιώ μια χαρά με hdmi καλώδιο)
Προσέξτε δεν έγραψα λάθος.
Την scart υποδοχή τη χρησιμοποιεί για να στηρίζεται μόνο!

για ποιο μοντελο μιλάμε;

link plz...

odys2008
08-06-11, 11:04
Δώσε link με ενδιαφέρει και μένα ;)

ralfi
08-06-11, 16:18
Παιδες γιατι ορισμενες φορες δεν υπαρχει συχρονισμος ηχου κ εικονας?(σχεδον σε ολα τα καναλια)..εχω το δεκτη crystal audio με hdmi συνδεση.

Gordito
08-06-11, 17:43
Δεν αξίζει κάποιος να δώσει παραπάνω χρήματα για να λέει ότι έχει πιο ακριβό φασόν κινέζικο μηχανάκι...

Oυτε τα 55€ του δεν αξιζει ο Crystal Audio.

Οταν καποιος ζηταει εναν παρα πολυ καλο δεκτη, δεν του προτεινεις μια μπακατελιτσα με remote control για ανθρωπους 1.40

jimmakosx
09-06-11, 11:24
Oυτε τα 55€ του δεν αξιζει ο Crystal Audio.

Οταν καποιος ζηταει εναν παρα πολυ καλο δεκτη, δεν του προτεινεις μια μπακατελιτσα με remote control για ανθρωπους 1.40

Δεν ξέρω αν το έχεις δει το μηχάνημα, αλλά είναι αξιοπρεπέστατο! Το τηλεκοντρόλ μια χαρά είναι!

deniSun
09-06-11, 12:34
Δηλαδή??? Φωτό?


για ποιο μοντελο μιλάμε;

link plz...


Δώσε link με ενδιαφέρει και μένα ;)

Προφανώς εννοεί κάτι σαν αυτό (http://www.msg-shop.gr/product.asp?id=5888)

odys2008
09-06-11, 12:43
Ναι τέτοια έχουμε δει, με hdmi δεν έχουμε δει

cranky
09-06-11, 12:57
Προφανώς εννοεί κάτι σαν αυτό (http://www.msg-shop.gr/product.asp?id=5888)
Ωραία πατέντα. :worthy:

phantom77
10-06-11, 00:30
Oυτε τα 55€ του δεν αξιζει ο Crystal Audio.

Οταν καποιος ζηταει εναν παρα πολυ καλο δεκτη, δεν του προτεινεις μια μπακατελιτσα με remote control για ανθρωπους 1.40

Το 95% των δεκτών που κυκλοφορούν είναι φασόν μηχανάκια βασισμένα σε 2-3 chipsets, με ελάχιστες διαφορές στο firmware

Αν δεν είχα προβλημα χρημάτων, θα έπαιρνα επώνυμο μηχάνημα με bluray, ενσωματωμένο σκληρό δίσκο, DLNA και διπλό δέκτη. LG, Samsung και Panasonic έχουν βγάλει τέτοιες ομορφιές σε τιμές από €300 έως €500

treli@ris
10-06-11, 00:35
Ναι τέτοια έχουμε δει, με hdmi δεν έχουμε δει

DigitalBox HDT-900 (http://www.satrix.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29971) :)

Ως Media Player αναγνωριζει mpg, mp4, vob, avi, mp3, wma, jpg, bmp και png. Βλεπει στη USB του, δισκους FAT32 και NTFS. EPG και OSD ειναι πληρως εξελληνισμενα.

edit:1. Fully DVB-T, MEPG-2/4 H.264 HD/SD compliant
2. Compatible with 576i/576p/720p/1080i/video formats
3. Auto & manually scan all available TV and Radio channels
4. Aspect ratio 16:9 and 4:3
5. HDMI, Scart Output
6. Multi-language Subtitle output supported
7. Powerful and highly effective 7-Day EPG function.
8. Supports Teletext
9. Parental Lock
10.PVR ready function via USB 2.0
11.Multimedia playback via USB 2.0
12.Stores up to 1000 programs and keeps in memory while power-off
13.Support Photo: JPEG, BMP, PNG
Music: .wma, .mp3, .m4a, .aac
Movie: .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, motion jpeg
Video decoding: MPEG-2 SD/HD ( and ), MPEG-4 H.264/AVC SD/HD
DivX 3.X ~ 6.X
14.Power Consumption: 8Wmax;
Bandwith: 6/7/8MHZ
15.IF Input frequency: VHF:174MHz~230MHz; UHF:474MHz~860MHz

frap
10-06-11, 09:40
Να 'χε και καμιά coax ή spdif.... πολλά ζητάω εε;

karetsos
10-06-11, 09:46
Μια χαρά είναι, ας μη ζητάμε τόσα πολλά.

hello_
16-06-11, 23:00
παιδιά από αυτά που διάβασα πιο πάνω λέτε για διάφορους δέκτες,ποιος είναι ο καλύτερος δέκτης και ποια διαφορά έχει από τους άλλους;

karetsos
21-06-11, 15:20
Ο καλύτερος δέκτης είναι (δυστυχώς ή ευτυχώς) αυτός που είναι ενσωματωμένος μέσα στην τηλεόραση (σε όσες έχουν).

όλοι οι άλλοι όλο και κάποιο κουσούρι θα έχουν....

odys2008
21-06-11, 16:29
Τελικά πήρα και εγώ τον CDVB-HD, πρώτες εντυπώσεις θετικές, τον έχω με hdmi αλλά όταν τον ανοίγω δεν πηγαίνει αυτόματα σε εκείνη την είσοδο όπως γίνεται με τον dreambox που έχω σε scart, ξέρει κανείς γιατί?

yyy
21-06-11, 16:37
Τελικά πήρα και εγώ τον CDVB-HD, πρώτες εντυπώσεις θετικές, τον έχω με hdmi αλλά όταν τον ανοίγω δεν πηγαίνει αυτόματα σε εκείνη την είσοδο όπως γίνεται με τον dreambox που έχω σε scart, ξέρει κανείς γιατί?

Γιατί το scart στέλνει κάποιο σήμα και μπορεί και ανοίγει και να κλείνει την τηλεόραση. Το HDMI δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό...

akilleas
21-06-11, 18:30
Γιατί το scart στέλνει κάποιο σήμα και μπορεί και ανοίγει και να κλείνει την τηλεόραση. Το HDMI δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό...
Όντως δεν το κάνει αυτό. Απλά να διαλέγεις μόνο σου την πηγή με το HDMI.

odys2008
21-06-11, 18:52
Αχα, οκ δεν το ήξερα!

hello_
22-06-11, 12:48
παιδιά υπάρχει δέκτης που μπορείς να ενώσεις 2-3 τηλεοράσεις για να μην χρειάζεται η κάθε μια και διαφορετικό δέκτη;

Seitman
22-06-11, 12:49
Δε νομίζω ότι υπάρχει.

Αλλά και με διακλαδωτή αν κάνεις τη σύνδεση, όλες θα είναι συντονισμένες στο ίδιο κανάλι του αποκωδικοποιητή.

prodromosfan
22-06-11, 12:52
παιδιά υπάρχει δέκτης που μπορείς να ενώσεις 2-3 τηλεοράσεις για να μην χρειάζεται η κάθε μια και διαφορετικό δέκτη;

οτι λεει ο seitman
για να παιζουν ΟΛΕΣ το ΙΔΙΟ καναλι ναι,
για να παιζουν διαφορετικο κανάλι ΟΧΙ.

treli@ris
22-06-11, 13:14
παιδιά υπάρχει δέκτης που μπορείς να ενώσεις 2-3 τηλεοράσεις για να μην χρειάζεται η κάθε μια και διαφορετικό δέκτη;

Μπορεις να προμηθευτεις συσκευη με διπλο dvb-t tuner.

hello_
22-06-11, 13:18
τρελιάρη δώσε ένα παράδειγμα(link)

treli@ris
22-06-11, 13:41
τρελιάρη δώσε ένα παράδειγμα(link)

Metronic HDVR 1, νομιζω το μονο που υπαρχει. Αν δε χρησιμοποιησεις ομως τις εξτρα λειτουργιες του, με τα χρηματα που ζηταει παιρνεις 3 ανεξαρτητα απλα μηχανακια.

hello_
22-06-11, 22:24
σαν ποιες έξτρα λειτουργίες;

deniSun
26-06-11, 08:53
Ο καλύτερος δέκτης είναι (δυστυχώς ή ευτυχώς) αυτός που είναι ενσωματωμένος μέσα στην τηλεόραση (σε όσες έχουν).

όλοι οι άλλοι όλο και κάποιο κουσούρι θα έχουν....

Καμία απολύτως σχέση.
Το μόνο που κερδίζεις με τον ενσωματωμένο δέκτη είναι η ο χώρος στο έπιπλο και τα επιπλέον καλώδια.
Τίποτε περισσότερο από δυνατότητες κλπ.
Όλοι οι δέκτες εσωτερικοί ή εξωτερικοί έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.
Ανάλογα με το ποσό που ξοδεύεις.
2 τηλεοράσεις που έχω (μοντέλα δεν θυμάμαι) LG και Samsung στην μια δεν μπορείς να διαγράψεις κάποιο ψηφιακό κανάλι (άπαξ και το βάλεις μένει επ άπειρον) και η δεύτερη δεν δέχεται ταξινόμηση των ψηφιακών καναλιών.

akilleas
26-06-11, 10:46
Ας έπαιρνες Philips που τα κάνει όλα αυτά.:p

Πλάκα πλάκα έχω ρίξει πολύ γέλιο με φιλαράκια για το περίφημο κουμπάκι DTV των Samsung.
Απαράδεκτοι σε αυτό το θέμα.:down:

karetsos
26-06-11, 17:55
Καμία απολύτως σχέση.
Το μόνο που κερδίζεις με τον ενσωματωμένο δέκτη είναι η ο χώρος στο έπιπλο και τα επιπλέον καλώδια.
Τίποτε περισσότερο από δυνατότητες κλπ.
Όλοι οι δέκτες εσωτερικοί ή εξωτερικοί έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.
Ανάλογα με το ποσό που ξοδεύεις.
2 τηλεοράσεις που έχω (μοντέλα δεν θυμάμαι) LG και Samsung στην μια δεν μπορείς να διαγράψεις κάποιο ψηφιακό κανάλι (άπαξ και το βάλεις μένει επ άπειρον) και η δεύτερη δεν δέχεται ταξινόμηση των ψηφιακών καναλιών.

το γεγονός ότι (μάλλον) δεν ξέρεις να χειριστείς τις τηλεοράσεις σου δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα των δεικτών... ρώτα όποιον ασχολείται με το θέμα να σου πει... ;)

Seitman
26-06-11, 18:14
Αυτό περί διαγραφής κάποιου ψηφιακού καναλιού ισχύει στις LG. ;)
Τουλάχιστον εμένα πλέον δε με ενοχλεί.

nodasz
26-06-11, 19:10
Μαλλον ειμαστε off topic αλλα εχω την εντυπωση , βλεποντας και προβληματα χρηστων ηλ. συσκευων και απο αλλα φορα οτι εχει ανεβει η δυσκολια χειρισμου των συσκευων και αυτο δυσκολευει ορισμενους ανθρωπους. Προσφατα απεκτησα μια samsung 32c650 και αν και ειναι φανταστικη τηλεοραση χρειαστηκα μερες να τη ρυθμισω και να φτιαξω λιστες καναλιων στα μετρα μου ( και απ οτι εχω δει πολλοι δεν βρισκουν ποτε πως γινεται αυτο αποδειξη ο φιλος denisun). Φιλε μου η samsung δεχεται ταξινομηση ψηφιακων καναλιων , απλα ειναι δυσκολη. Απλα οι συσκευες χρειαζονται περισσοτερη μελετη και ψαξιμο γιατι οι δυνατοτητες τους εχουν πολλαπλασιαστει και χρειαζεται προσπαθεια απο το μεσο χρηστη να τις εκμεταλλευτει.

deniSun
27-06-11, 17:06
το γεγονός ότι (μάλλον) δεν ξέρεις να χειριστείς τις τηλεοράσεις σου δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα των δεικτών... ρώτα όποιον ασχολείται με το θέμα να σου πει... ;)


Αυτό περί διαγραφής κάποιου ψηφιακού καναλιού ισχύει στις LG. ;)
Τουλάχιστον εμένα πλέον δε με ενοχλεί.

Το ότι δεν το έχεις δει δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Να σέβεσαι αυτά που γράφουν οι άλλοι και να μην βιάζεσαι να γράφεις γιατί εκτίθεσαι.
Οποιαδήποτε τηλεόραση μπορεί να την χειριστεί άνετα άτομο από 10-110 ετών.
Αλίμονο αν για την ρύθμισή της καλούσαμε "σχετικά άτομα".
Σου δίνω και το μοντέλο της LG για το οποίο μιλάω (LG-M2394D-PZJ) απλά για να ψάξεις και να ανακαλέσεις τις απόψεις.
Απλά να έχεις στο μυαλό σου ότι πάντα θα υπάρχει κάτι που δεν θα το γνωρίζεις τόσο καλά...

karetsos
27-06-11, 21:28
Το ότι δεν το έχεις δει δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Να σέβεσαι αυτά που γράφουν οι άλλοι και να μην βιάζεσαι να γράφεις γιατί εκτίθεσαι.
Οποιαδήποτε τηλεόραση μπορεί να την χειριστεί άνετα άτομο από 10-110 ετών.
Αλίμονο αν για την ρύθμισή της καλούσαμε "σχετικά άτομα".
Σου δίνω και το μοντέλο της LG για το οποίο μιλάω (LG-M2394D-PZJ) απλά για να ψάξεις και να ανακαλέσεις τις απόψεις.
Απλά να έχεις στο μυαλό σου ότι πάντα θα υπάρχει κάτι που δεν θα το γνωρίζεις τόσο καλά...

μόνο που φίλε μου, το μοντέλο αυτό δεν είναι TV, είναι PC monitor με ενσωματωμένο tv tuner... ;)

επιπλέον ποιός σου είπε να πας να παρεις LG;

δεν ευθύνομαι εγώ για τις λάθος επιλογές σου...

εγώ ψάχνω πριν αγοράσω.... (όσο μπορω βέβαια)

edit: όσο για το ποιοί και σε ποιόν βαθμό μπορούν να ρυθμίσουν σωστά μια τηλεόραση, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω..., έχουν δει πολλά τα μάτια μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.