PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

amoyda
20-05-10, 17:46
Aκριβούτσικος... ιδίως αν τον πάρεις απο εδώ.
Ξεσκόνισα και τα γαλλικά μου, αλλά δεν είδα πουθενά να λέει αν υποστηρίζει NTFS. :hmm:

Μεσιε
3lbereth...pleaseeeeeeeee...ξεσκονισμα!!!

http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1284&t=29934859

λιγα τα αστερακια του παντως
http://www.lesnumeriques.com/article-320-7807-240.html

3lbereth
21-05-10, 14:07
Mμμμ, όντως !
Στα μείον έχει :
1. Το timeshifting δεν είναι διαθέσιμο. Πρέπει να επικοινωνήσεις με την Storex για να σου δώσουν firmware το οποίο δεν είναι διόλου εύκολο να εκγαταστήσεις.
2. Το χαρακτηρίζουν ως "συχνά ασταθές".
3. Παλιό interface
4. Μέτρια συμβατότητα με τα διάφορα video formats
5. Δε συνεργάζεται καλά με τους εξωτερικούς 2,5"
Συμπαθητική ποιοτική κατασκευή. Αρκετά ενεργοβόρο (7,3w) και ζεσταίνεται αρκετά και γρήγορα.
Τηλεχειριστήριο μέτριο ποιοτικά, αλλά κάθεται καλά στο χέρι. Έχει πολλά κουμπιά που δεν είναι συνδεδεμένα με κάποια λειτουργία με αποτέλεσμα να πετάει "error".
Το μενού χαρακτηρίζεται ευγενικά ως χονδροειδές. Παρουσιάζει και bugs.
Δε μπόρεσε να διαβάσει ταινίες 1080p, παρά μόνο 1080i στα 60hz και μάλιστα με απώλειες στην εικόνα. Τα σινεμασκόπ είχαν παραμόρφωση. Αυτόματα κάνει όλα τα divx και avi full screen!
Δε μπορεί να κάνει ταυτόχρονα εγγραφή και ανάγνωση αρχείων. Δεν έχει άμεση πρόσβαση στα pvr - χρειάζεται πλοήγηση.
Διαβάζει wma και mp3, όπως και id tags. Δε βλέπει το εξώφυλλο του άλμπουμ.
Πρέπει να ρυθμίσεις τους υπότιτλους σε μικρότερο μέγεθος για να είναι ορατές και οι δύο γραμμές.
Η δυνατότητα 5.1 στον ήχο προϋποθέτει χρήση ενισχυτή dolby digital μέσω HDMI (αν το κατάλαβα καλά). Από μόνο του, δίνει μόνο στέρεο.
Στα καλά είναι το ευαίσθητο tuner (εντόπισε κανάλια που άλλες συσκευές προσπέρασαν) και η γρήγορη απόκριση.
Κοινώς, μπορείς να το προσπεράσεις χωρίς τύψεις...

disclaimer: δεδομένου οτι τα Γαλλικά μου είναι φτωχά όσον αφορά στις νέες τεχνολογίες, μπορεί να έχω γράψει και κάτι λάθος. :p

anagoras78
23-05-10, 11:11
Χθες Σαββατο 22/05/10 και 6.00 -6.30 το απογευμα ανοιξε ο Υμηττος και επαιξαν τα καναλια Alpha, Alter, Ant1 & ΜακεδονίαTV ψηφιακα στην συχνότητα Channel 46. Η εικονα και ο ηχος ηταν αψογα!!! Ξερεις κανεις να μου πει ποτε θα γινει η επομενη δοκιμαστικη ψηφιακη εκπομπη?

RASTAVIPER
25-05-10, 16:48
Τι σχέση έχει αυτό με το digea;

Μόνο όταν μιλάμε για pc είμαστε καλυμένοι με H264 για DIGEA?

jimmakosx
28-05-10, 08:19
Αυτό εδώ (http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W002283) το έχετε δει? ;)
Νομίζω ότι είναι μια καλή λύση, ειδικά για κάποιον που δεν έχει χώρο!
Σκέφτομαι να το πάρω για μια crt 29 sony που έχω στο σαλόνι! Έκανα και ρήμα:p
Πια είναι η γνώμη σας?

treli@ris
28-05-10, 09:36
Αυτό εδώ (http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W002283) το έχετε δει? ;)
Νομίζω ότι είναι μια καλή λύση, ειδικά για κάποιον που δεν έχει χώρο!
Σκέφτομαι να το πάρω για μια crt 29 sony που έχω στο σαλόνι! Έκανα και ρήμα:p
Πια είναι η γνώμη σας?

Και περιμενα ποτε θα βγει κατι τετοιο. Αρκετα καλη λυση. Ειχα δοκιμασει παλιοτερα ενα αντιστοιχο mpeg2 και δουλευε μια χαρα σε μια crt 14αρα. Αν το ειχε κατω απο 30€ θα το αγοραζα :p

jimmakosx
28-05-10, 09:48
Και περιμενα ποτε θα βγει κατι τετοιο. Αρκετα καλη λυση. Ειχα δοκιμασει παλιοτερα ενα αντιστοιχο mpeg2 και δουλευε μια χαρα σε μια crt 14αρα. Αν το ειχε κατω απο 30€ θα το αγοραζα :p

Δε βαριέσαι προκειμένου να γλιτώσω από τον όγκο;)

nnik
28-05-10, 10:11
Δε βαριέσαι προκειμένου να γλιτώσω από τον όγκο;)

Πολύ καλό.Γλυτώνεις τα χαζόκουτα.

vgk
28-05-10, 10:25
Αυτό εδώ (http://www.cryptoelectronics.gr/catalog/partdetail.aspx?partno=W002283) το έχετε δει? ;)
Νομίζω ότι είναι μια καλή λύση, ειδικά για κάποιον που δεν έχει χώρο!
Σκέφτομαι να το πάρω για μια crt 29 sony που έχω στο σαλόνι! Έκανα και ρήμα:p
Πια είναι η γνώμη σας?

Αρκετά καλό και με Time Shift και PVR και από αξιόπιστη (για μένα) εταιρεία.:oneup:
Θα το πάρω σίγουρα για τις Tv στα δωμάτια (δύο 20άρες).
Πείρα το ReDi PC 50 για το Laptop μου από την Crypto και είναι super!!:oneup:

jimmakosx
28-05-10, 10:28
Αρκετά καλό και με Time Shift και PVR και από αξιόπιστη (για μένα) εταιρεία.:oneup:
Θα το πάρω σίγουρα για τις Tv στα δωμάτια (δύο 20άρες).
Πείρα το ReDi PC 50 για το Laptop μου από την Crypto και είναι super!!:oneup:

Αν το πάρεις νωρίτερα από εμένα:p πές εντυπώσεις!;)

jap
28-05-10, 10:35
...και από αξιόπιστη (για μένα) εταιρεία.:oneup:

Ξέρει κανείς αν έχουν ακόμα εκείνη τη 090 γραμμή τηλεφωνικής υποστήριξης ή αν σοβαρεύτηκαν;

jimmakosx
28-05-10, 10:39
Τώρα δίνουν αυτά (http://www.cryptoelectronics.gr/common/cntinfogr.aspx) τα τηλέφωνα και mail. Φαίνεται πως έβαλαν μυαλό;)

vgk
28-05-10, 10:42
Ξέρει κανείς αν έχουν ακόμα εκείνη τη 090 γραμμή τηλεφωνικής υποστήριξης ή αν σοβαρεύτηκαν;

210-8098700 τηλεφωνικό κέντρο :oneup:
Και στο site τους έχουν και live help... το οποίο λειτουργεί από ότι έχω δει κανονικά.

jap
28-05-10, 13:13
Εγώ είχα ένα παλιό μόντεμ εξωτερικό 56k κι από κάτω είχε με αυτοκόλλητο τον αριθμό 090. Καταλαβαίνετε για πόσο παλιά μιλάω :p
Έκτοτε δεν έπεσε στο χέρι μου κάτι της crypto (ή μάλλον είχε πέσει ένα δωρεάν adsl modem από τη forthnet αλλά το έχω ακόμα σφραγισμένο). Μακάρι να άλλαξαν.

jimmakosx
28-05-10, 13:30
Μιλάς για δέκα χρόνια πίσω τουλάχιστον.
Μέσα σ' αυτά μπορεί να την έχει πάρει άλλος την αντιπροσωπεία!
Anyway ελπίζω αν αγοράσω κάτι να μην χρειαστώ service και αν τυχόν χρειαστώ να μην μπλεξω:p

vgk
28-05-10, 13:47
Μιλάς για δέκα χρόνια πίσω τουλάχιστον.
Μέσα σ' αυτά μπορεί να την έχει πάρει άλλος την αντιπροσωπεία!
Anyway ελπίζω αν αγοράσω κάτι να μην χρειαστώ service και αν τυχόν χρειαστώ να μην μπλεξω:p

Από ότι γνωρίζω από φίλο που δούλευε εκεί πριν κανένα χρόνο, η Crypto είναι Ελληνική εταιρεία και δεν έχει αλλάξει χέρια.
Δεν ξέρω για σας αλλά ότι έχω πάρει μου βγήκαν πολύ καλά, και από service το ίδιο. Κανένα πρόβλημα.

jimmakosx
28-05-10, 14:06
Από ότι γνωρίζω από φίλο που δούλευε εκεί πριν κανένα χρόνο, η Crypto είναι Ελληνική εταιρεία και δεν έχει αλλάξει χέρια.
Δεν ξέρω για σας αλλά ότι έχω πάρει μου βγήκαν πολύ καλά, και από service το ίδιο. Κανένα πρόβλημα.

Θα το έχουμε υπ' όψιν!
Για το φίλο εννοώ:p
Αν χρειαστούμε κάτι;)
Α ρε Ελληνάρας παντού μέσον:rofl:

axinosgr
30-05-10, 23:05
Να ρωτήσω κάτι οι αποκωδικοποιητές που δίνει ο ΟΤΕ μου είπαν ότι είναι mpeg4, επειδή δεν έχω δει κάποιον από κοντά έχουν rf-in και rf-out ή μου είπαν βλακείες...:hmm::hmm:

deniSun
30-05-10, 23:09
Να ρωτήσω κάτι οι αποκωδικοποιητές που δίνει ο ΟΤΕ μου είπαν ότι είναι mpeg4, επειδή δεν έχω δει κάποιον από κοντά έχουν rf-in και rf-out ή μου είπαν βλακείες...:hmm::hmm:

rf-in γιατί; :hmm:
Τι να το κάνει;
Και σε ποιο συγκεκριμένο μοντέλο απευθύνεσαι;

axinosgr
31-05-10, 00:12
rf-in γιατί; :hmm:
Τι να το κάνει;
Και σε ποιο συγκεκριμένο μοντέλο απευθύνεσαι;

Rf-in για τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια, ή να υποψιαστώ ότι χρειάζεται mpeg4 για να αποκωδικοποιήσει τα κανάλια μέσω ίντερνετ....:hmm::hmm::hmm:

deniSun
31-05-10, 07:50
Όχι απλά κατάλαβα λάθος rf - rca :cry:

nm96027
31-05-10, 09:56
Να ρωτήσω το εξής:

υπάρχουν DVD players που λειτουργούν ταυτοχρόνως ως αποκωδικοποιητές; Κάτι φίλοι (μηδενική εξοικείωση με τεχνολογία) θέλουν ένα καινούργιο dvd player (απλό και φθηνό) και σκέφτηκα μήπως εν όψει της μετάβασης υπάρχει συσκευή 2 σε 1.

Συγνώμη αν κάτι τέτοιο έχει συζητήθεί προηγουμένως. :vava:

vgk
31-05-10, 10:09
Να ρωτήσω το εξής:

υπάρχουν DVD players που λειτουργούν ταυτοχρόνως ως αποκωδικοποιητές; Κάτι φίλοι (μηδενική εξοικείωση με τεχνολογία) θέλουν ένα καινούργιο dvd player (απλό και φθηνό) και σκέφτηκα μήπως εν όψει της μετάβασης υπάρχει συσκευή 2 σε 1.

Συγνώμη αν κάτι τέτοιο έχει συζητήθεί προηγουμένως. :vava:

Κάπου εκεί στη μακρινή Κίνα κάτι θα υπάρχει...:whistle: Αλλά καλύτερα είναι να έχουν δύο συσκευές από μία....:oneup:

jimmakosx
31-05-10, 11:19
Αλλά καλύτερα είναι να έχουν δύο συσκευές από μία....:oneup:

Αυτό ισχύει ως γενικός κανόνας για όλες τις συσκευές;)

jap
31-05-10, 11:21
Υπάρχουν (http://www.pixmania.gr/gr/gr/04012155/art/tokai/dvd-mpeg4-player--usb-dvb-t-ldt-1200.html) αλλά δεν έχουν σκάσει ακόμα μύτη με υλοποίηση mpeg4 που θέλουμε εμείς. Πιο εύκολα θα βρεις σε mediaplayer που να έχει και αποκωδικοποιητή, αλλά κι αυτά ακόμα δεν έχουν έρθει.

nm96027
31-05-10, 11:23
Σας ευχαριστώ πολύ! Θα τους προτείνω δύο συσκευές τελικά.

limit
04-06-10, 12:15
NEOTION Module MPEG-4 DVB-T (http://www.neotion-pocket.com/pocket_fta.php)

Γνωρίζετε τον παραπάνω δέκτη;
Τον έχει δοκιμάσει κανείς;
Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα;

NikosGR7
06-06-10, 15:20
Παιδιά μια ερώτηση. Εγώ που έχω στον υπολογιστή μου την κάρτα τηλεόρασης Hauppauge Win-Tv HVR-3000 θα μπορώ να δώ τα ψηφιακά κανάλια της Digea?

deniSun
06-06-10, 17:02
NEOTION Module MPEG-4 DVB-T (http://www.neotion-pocket.com/pocket_fta.php)

Γνωρίζετε τον παραπάνω δέκτη;
Τον έχει δοκιμάσει κανείς;
Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα;

Υπάρχει και ολόκληρο θέμα αν θυμάμαι καλά...
1. Προσοχή στην συμβατότητα.
2. Ίδια τιμή (~50ε) με ένα εξωτερικό αποκωδικοποιητή που θα δουλεύει σίγουρα.

........Auto merged post: deniSun πρόσθεσε 4 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παιδιά μια ερώτηση. Εγώ που έχω στον υπολογιστή μου την κάρτα τηλεόρασης Hauppauge Win-Tv HVR-3000 θα μπορώ να δώ τα ψηφιακά κανάλια της Digea?

Μάλλον όχι (δεν είμαι σίγουρος)

treli@ris
06-06-10, 17:56
Παιδιά μια ερώτηση. Εγώ που έχω στον υπολογιστή μου την κάρτα τηλεόρασης Hauppauge Win-Tv HVR-3000 θα μπορώ να δώ τα ψηφιακά κανάλια της Digea?

Οποιαδηποτε καρτα τηλεορασης υπολογιστη με ψηφιακο tuner μπορει να κανει ληψη mpeg4 καναλιων. Αυτο που χρειαζεται ειναι mpeg4 codecs οπως ffdshow κι ενα προγραμμα αποκωδικοποιησης του συγκεκριμενου σηματος.

Στα 7 γινεται αυτοματα χωρις εξτρα codecs μεσα απο το WMC

NikosGR7
06-06-10, 19:20
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:oneup:

skapetis
06-06-10, 21:57
Παιδιά μια ερώτηση. Εγώ που έχω στον υπολογιστή μου την κάρτα τηλεόρασης Hauppauge Win-Tv HVR-3000 θα μπορώ να δώ τα ψηφιακά κανάλια της Digea?

Ισχύει αυτό που λέει ο treli@ris. Την έχω την κάρτα και παίζει μια χαρά σε win7 x64. Απλά επέλεξα κατάλληλο codec (δεν θυμάμαι αν έλεγε Mpeg-4 ή Η264)

Απλά κατέβασε τους τελευταίους drivers/wintv γιατί οι παλιότεροι δεν έπαιζαν πολύ καλά τα ψηφιακά της ΕΡΤ. Αν δεν έχεις το "βασικό" CD για να "πατήσεις" πάνω τους τελευταίους drivers στείλε μου p.m.

RASTAVIPER
06-06-10, 22:36
Στο WMC των 7, πώς ξεχωρίζω ποια είναι τα ψηφιακά κανάλια?
Μου βγάζει καμιά 40αριά κανάλια με κάποια από αυτά με τίτλους.
Σε όλα τα υπόλοιπα βγάζει No data available και στα περισσότερα που τα κοίταξα είναι κάποια αναλογικά με χιόνια.
Αντίθετα αν πάω με το πρόγραμμα της Terratec, τα βρίσκω κανονικά τα ψηφιακά της ΕΡΤ.

ardi21
08-06-10, 23:16
Παιδες να ρωτησω κατι γιατι εχω ψιλομπερδευτει...

Εγω που εχω tv με ενσωματωμενο mpeg4 δεκτη και θελω να βλεπω ενα καναλι της digea και να γραφω ενα αλλο ταυτοχρονα (η να ειναι κλειστη η tv και να γραφει) και μετα να το βαζω να παιζει πρεπει να παρω ενα απλο pvr δεκτη η κατι αλλους που εχουν 2πλο ενσωματωμενο ψηφιακο tuner, οπως π.χ ο ACR-PV75120 της ac ryan, και κανουν 250 ευρω+?

deniSun
08-06-10, 23:27
Αυτή τη στιγμή η πιο οικονομική λύση είναι ένας αποκωδικοποιητής 50-90ε με δυνατότητα εγγραφής σε flash

ardi21
08-06-10, 23:57
Nαι αλλα θα κανει αυτο που θελω? Γιατι αν ειναι να μπορει να γραφει αυτο που βλεπω μονο δεν μου κανει. Γιατι ο αποκωδικοποιητης θα συνδεθει με την tv. Οποτε πως θα γραφει ενα καναλι βλεποντας ταυτοχρονα ενα αλλο?

Εχω την εντυπωση οτι χρειαζεται να εχει 2πλο ψηφιακο δεκτη αλλα δεν ξερω σιγουρα..:hmm:

Οποιος γνωριζει σιγουρα ας δωσει τα φωτα του...

alefgr
09-06-10, 03:32
Ήδη έξω κυκλοφορούν ψηφιακά PVR που υποστηρίζουν MPEG2 καί MPEG4. Πιστεύω πως κατά το φθινόπωρο θα σκάσουν μύτη αρκετά μοντέλα στην αγορά...

jimmakosx
09-06-10, 07:25
Nαι αλλα θα κανει αυτο που θελω? Γιατι αν ειναι να μπορει να γραφει αυτο που βλεπω μονο δεν μου κανει. Γιατι ο αποκωδικοποιητης θα συνδεθει με την tv. Οποτε πως θα γραφει ενα καναλι βλεποντας ταυτοχρονα ενα αλλο?

Εχω την εντυπωση οτι χρειαζεται να εχει 2πλο ψηφιακο δεκτη αλλα δεν ξερω σιγουρα..:hmm:

Οποιος γνωριζει σιγουρα ας δωσει τα φωτα του...

Όταν γράφεις ένα κανάλι έχεις τη δυνατότητα να παρακολουθήσεις ένα από τ' άλλα κανάλια που εκπέμπουν στην ίδια συχνότητα. Έτσι δουλεύουν οι πιο πολοί αποκωδικοποιητές. Βέβαια υπάρχουν και αυτοί οι οποίοι βλέπεις μόνο αυτό που γράφεις, αλλά και αυτοί με διπλό tuner, στους οποίους από το ένα γράφεις και από το άλλο βλέπεις;) Αυτοί έιναι και οι καλύτεροι αλλά αρκετά ακριβοί;)

RASTAVIPER
09-06-10, 10:54
Αυτό το είχαμε κάπου αναφέρει πριν λίγο καιρό.
Εφόσον 3-4 ψηφιακά κανάλια εκπέμπουν από την ίδια συχνότητα, λογικά θα μπορείς με μονό tuner, να βλέπεις με PiP 2 κανάλια ταυτόχρονα.Τώρα για την εγγραφή δεν θυμάμαι τι είχαμε πει ότι γίνεται, αν μπορείς δηλαδή να γράφεις το ένα ψηφιακό και να βλέπεις το άλλο.

Xouzouris
09-06-10, 18:44
Επειδη το ερωτημα μου ερχεται ευλογο, αλλα δεν εχω διαβασει τιποτε σχετικα πουθενα, μηπως εχει παρει κανενος το ματι συσκευες 2-σε-1 αποκωδικοποιητη mpeg-4 και media player (στυλ WDTV)?

3lbereth
09-06-10, 18:58
Σε κάποιο παλιότερο ποστ είχε αναφερθεί αυτό της Ellion (http://www.kalemisbros.gr/el/online-shop.html?page=shop.product_details&product_id=341&flypage=flypage.tpl&pop=0). Παίζει τα πάντα.
Κολάστηκα, αλλά πονεί το άτιμο... :(

deniSun
09-06-10, 19:05
Επειδη το ερωτημα μου ερχεται ευλογο, αλλα δεν εχω διαβασει τιποτε σχετικα πουθενα, μηπως εχει παρει κανενος το ματι συσκευες 2-σε-1 αποκωδικοποιητη mpeg-4 και media player (στυλ WDTV)?

Οι περισσότεροι που κυκλοφορούν πλέον υποστηρίζουν αναπαραγωγή αρχείων avi, mpg, mp3 κλπ

Xouzouris
09-06-10, 19:27
Χμμμ... εχω μια τηλεοραση που θα χρειαστει συντομα αποκωδικοποιητη ενω θα ηθελα να εχει διπλα και ενα μπιχλιμπιδι για την αναπαραγωγη αρχειων εικονας, κατα προτιμηση με δικτυακες δυνατοτητες.

Η ευκολη λυση ειναι η αγορα μιας καρτας Neotion ωστε να αποφυγω και περιττα καλωδια/πριζες και η συνδεση του λαπτοπ για να βλεπω κανα επεισοδιο/ταινια.

Αν εβρισκα ομως καμια συσκευη που να τα κανει και τα δυο σε λογικη τιμη, μαλλον θα την προτιμουσα, αλλα σε τετοια τιμη δεν παιζει, πολλα τα φραγκα.

Sovjohn
11-06-10, 15:19
Επειδή διάβασα όλο το thread, και άκρη δεν έβγαλα (προτείνατε κάτι XORO και ΟΡ που πλέον δεν τους βλέπω να πωλούνται), ρωτάω:

Η γιαγιά μου δεν έχει καλή κεραία και πιάνει με κάποια χιόνια. Θέλω να της πάρω αποκωδικοποιητή ώστε αν πιάνει καλύτερα να βλέπει από Digea.

Δεν με ενδιαφέρει κανένα πρόσθετο feature, δεν θέλω να παίζει files από PC, η τηλεόραση της γιαγιάς είναι μια CRT 24'' νομίζω απο δεκαετία 90's :p

Οπότε - κάτι low end που απλά να παίζει και να είναι νορμάλ? Να μην θέλει π.χ. 20'' να αλλάξει κανάλια? Κάτι απλό? Παρακαλώ διαφωτίστε.

http://www.skroutz.gr/c/968/psifiakoi-dektes/f/6079/MPEG-4.html

...γιατί δεν ξέρω τι να διαλέξω απ' αυτά :p

jimmakosx
11-06-10, 15:30
Αδερφέ εγώ κατέληξα ν΄αγοράσω αυτό (http://www.skroutz.gr/s/270675/Crypto-ReDi-25.html) για μια 29" crt που έχω.
Καλή τιμή και γλιτώνεις χώρο και καλώδια;)
όταν το πάρω θα ενημερώσω!
Σκέψου το;)

Sovjohn
11-06-10, 15:37
Αδερφέ εγώ κατέληξα ν΄αγοράσω αυτό (http://www.skroutz.gr/s/270675/Crypto-ReDi-25.html) για μια 29" crt που έχω.
Καλή τιμή και γλιτώνεις χώρο και καλώδια;)
όταν το πάρω θα ενημερώσω!
Σκέψου το;)

Θα το σκεφτώ, απλά έχω μια αλλεργία στο όνομα crypto από παλιά που έβγαζε κάτι ΑΘΛΙΑ 56Κ modems και τα πούλαγε για καλά...

Βέβαια, αν μου πεις ότι δουλεύει νορμάλ, να το σκεφτώ ευχαρίστως!

papdoux
11-06-10, 15:39
Παιδες να ρωτησω κατι γιατι εχω ψιλομπερδευτει...

Εγω που εχω tv με ενσωματωμενο mpeg4 δεκτη και θελω να βλεπω ενα καναλι της digea και να γραφω ενα αλλο ταυτοχρονα (η να ειναι κλειστη η tv και να γραφει) και μετα να το βαζω να παιζει πρεπει να παρω ενα απλο pvr δεκτη η κατι αλλους που εχουν 2πλο ενσωματωμενο ψηφιακο tuner, οπως π.χ ο ACR-PV75120 της ac ryan, και κανουν 250 ευρω+?
Αφού η τηλεόραση έχει ήδη mpeg4 δέκτη τότε παίρνεις ένα μηχάνημα με μονό mpeg4 δέκτη με pvr δυνατότητες και κάνεις τη δουλειά σου.

Στην τηλεόραση θα βλέπεις ότι θέλεις και ο δέκτης θα γράφει το όποιο άλλο κανάλι θέλεις.

Αυτό που δεν ξέρω είναι άμα αυτά τα μηχανήματα μπορούν να κάνουν εγγραφή ενώ βλέπεις την εγγραφή που έκανε πριν. Λογικά πρέπει να γίνεται και αυτό.

jimmakosx
11-06-10, 18:54
Θα το σκεφτώ, απλά έχω μια αλλεργία στο όνομα crypto από παλιά που έβγαζε κάτι ΑΘΛΙΑ 56Κ modems και τα πούλαγε για καλά...

Βέβαια, αν μου πεις ότι δουλεύει νορμάλ, να το σκεφτώ ευχαρίστως!

Τώρα μιλάς για δεκαετία 90s:whistle:
Τι περίμενες εκείνη την εποχή on line support:rofl:

kongeo
12-06-10, 12:43
εχω μια απορια...

τωρα με την digea επιγειους δεχτς θα πρεπει να βαλουμε σε ολες τις τηλεορασεις?

hedgehog
12-06-10, 12:44
αν έχεις την δυνατότητα να πιάσεις είτε Υμμητό είτε Πάρνηθα, όχι υποχρεωτικά ακόμη.
Αν πιάνεις από Αίγινα τότε ναι

@ ADSLgr.com All rights reserved.