PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

Rick_641
15-07-10, 20:57
Καλησπέρα.
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου προτείνετε κάποιο καλό και οικονομικό ψηφιακό δέκτη με έξοδο HDMI?
Να εμφανίζει σωστά τα ελληνικά (στο EPG), να μπορείς να κάνεις γρήγορα zapping
και να λειτουργεί το τηλεκοντρόλ και από γωνία (όχι μόνο 'σε ευθεία΄ με το δέκτη).

Ευχαριστώ πολύ

Siba
18-07-10, 21:20
Εχουμε καμια καλη/δοκιμασμενη προταση για software τηλεορασης?
Τωρα χρησημοποιω WMC αλλα και το λογισμικο της Aver που συνοδευε την καρτα μου.

Το WMC ειναι πολυ καλυτερο/ταχυτερο και με ομορφοτερο περιβαλλον, αλλα δεν μπορω να βρω ακρη να παιζει το τηλεχειριστηριο, κανεις καμια ιδεα?

Επισεις οταν γραφει το WMC δεν με αφηνει να αλλαξω καναλι μπορω να κανω κατι για αυτο?

fadasma
18-07-10, 21:25
Γιατί αγοράζετε HD τη στιγμή που όλα τα κανάλια εκπέμπουν σε SD και 4:3;; (ούτε καν 19:9)

Siba
18-07-10, 21:38
Γιατί αγοράζετε HD τη στιγμή που όλα τα κανάλια εκπέμπουν σε SD και 4:3;; (ούτε καν 19:9)
To ιδιο ρωταγαν καποιοι και για τις τηλεορασεις, λιγο πριν αρχισουν να ερχονται τα πρωτα δισκακια HD.
Η συνεχεια ειναι γνωστη.

fadasma
18-07-10, 21:46
To ιδιο ρωταγαν καποιοι και για τις τηλεορασεις, λιγο πριν αρχισουν να ερχονται τα πρωτα δισκακια HD.
Η συνεχεια ειναι γνωστη.
Τα HD δισκάκια φτιάχνονται στο εξωτερικό που ζει εδώ και μια 10ετία στον κόσμο του HD.
Στην ελλάδα πότε πιστεύεις οτι τα ελληνικά κανάλια θα εκπέμπουν σε HD; Είμαι περίεργος να ακούσω.
Να σου θυμίσω οτι δεν ξέρουν ΚΑΝ το 16:9.

Siba
18-07-10, 22:06
Τα HD δισκάκια φτιάχνονται στο εξωτερικό που ζει εδώ και μια 10ετία στον κόσμο του HD.
Στην ελλάδα πότε πιστεύεις οτι τα ελληνικά κανάλια θα εκπέμπουν σε HD; Είμαι περίεργος να ακούσω.
Να σου θυμίσω οτι δεν ξέρουν ΚΑΝ το 16:9.
Ε οχι και δεκα χρονια, το BD ανακοινωθηκε αρχικα τον Φεβρουαριο του 2002 και τα πρωτα players παγκοσμιως αρχισαν να διατιθενται στις αρχες του 2006.

Σε παγκοσμια κλιμακα τα δισκακια HD δεν εγιναν ευρεως γνωστα μεχρι το 2007 και αν θυμασαι ηταν Φεβρουαριος του 2008 οταν τα στουντιο του Hollywood εβγαλαν απο το παιχνιδι το HD-DVD.

To ποτε θα γινουν HD τα καναλια δεν το γνωριζω αλλα δεν θα ειναι συντομα.
Ισως μπορεις να πεις οτι αποτελει ενα μερος επενδυσης, γιατι καποια στιγμη αργα η γρηγορα θα γινει.

Nikolas_46
21-07-10, 20:35
Ζητώ την Βοήθεια σας...μου παγώνει η εικόνα στο MPEG4 και καταλαβαινω οτι η αιτία ειναι το οριακό σε ισχύ σήμα που φτάνει ως την εσωτερική κεραία του υβριδικού μου USB δέκτη.

Γνωρίζει κάποιος αν κυκλοφορούν στο εμπόριο κεραίες για ψηφιακούς δέκτεςTV με ενσωματομένο ρυθμιζόμενο σε απολαβή ενισχυτή (εχω βρεί για αναλογικούς δέκτες αλλα δεν ενισχύουν το ψηφιακό σημα)...ωστε να δώ εγχρωμη μέρα !

Siba
22-07-10, 01:45
Ζητώ την Βοήθεια σας...μου παγώνει η εικόνα στο MPEG4 και καταλαβαινω οτι η αιτία ειναι το οριακό σε ισχύ σήμα που φτάνει ως την εσωτερική κεραία του υβριδικού μου USB δέκτη.

Γνωρίζει κάποιος αν κυκλοφορούν στο εμπόριο κεραίες για ψηφιακούς δέκτεςTV με ενσωματομένο ρυθμιζόμενο σε απολαβή ενισχυτή (εχω βρεί για αναλογικούς δέκτες αλλα δεν ενισχύουν το ψηφιακό σημα)...ωστε να δώ εγχρωμη μέρα !
Γιατι δεν το συνδεεις στην εξωτερικη κεραια που εβλεπες μεχρι τωρα?

kostas08
25-07-10, 01:24
Ερωτησή για όποιον ξέρει!!εχω μια nortmende tv και την συνδέω με τον F&U HD δέκτη,όταν τον συνδέω και ρυθμίζω τα κανάλια με πετάει συνέχεια απο αναλογικό σε ψυφιακό!!!ενω ο δέκτης δουλεύει κανονικά!!!Μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να σταθεροποιήσω την εικόνα είτε σε ψυφιακό είτε σε αναλογικό??

Rick_641
25-07-10, 18:45
Καλησπέρα.
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου προτείνετε κάποιο καλό και οικονομικό ψηφιακό δέκτη με έξοδο HDMI?
Να εμφανίζει σωστά τα ελληνικά (στο EPG), να μπορείς να κάνεις γρήγορα zapping
και να λειτουργεί το τηλεκοντρόλ και από γωνία (όχι μόνο 'σε ευθεία΄ με το δέκτη).

Ευχαριστώ πολύ
Κάποια πρόταση, παρακαλώ?

deniSun
25-07-10, 18:52
Υπάρχουν πολλοί καλοί δέκτες ~60ε αλλά δεν είναι κάποιας συγκεκριμένης μάρκας.
Εδώ στη βόρεια Ελλάδα κάθε κατάστημα με τέτοια ηλεκτρονικά έχει τους δικούς της.
Έχει τύχει να δοκιμάσω κάποιους από αυτούς και βγήκαν πολύ καλοί.
Εγώ προσωπικά έχω τον Gemini-4HD που κυκλοφορεί σε πολλά καταστήματα και θεωρείται επώνυμος και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Παίζει ~18ώρες/24ωρο χωρίς καθημερινά από τότε που ενεργοποιήθηκαν τα ψηφιακά στην βόρεια Ελλάδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
http://www.satsonix.gr/gemini4gr.html

Rick_641
26-07-10, 19:26
Υπάρχουν πολλοί καλοί δέκτες ~60ε αλλά δεν είναι κάποιας συγκεκριμένης μάρκας.
Εδώ στη βόρεια Ελλάδα κάθε κατάστημα με τέτοια ηλεκτρονικά έχει τους δικούς της.
Έχει τύχει να δοκιμάσω κάποιους από αυτούς και βγήκαν πολύ καλοί.
Εγώ προσωπικά έχω τον Gemini-4HD που κυκλοφορεί σε πολλά καταστήματα και θεωρείται επώνυμος και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Παίζει ~18ώρες/24ωρο χωρίς καθημερινά από τότε που ενεργοποιήθηκαν τα ψηφιακά στην βόρεια Ελλάδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
http://www.satsonix.gr/gemini4gr.html
Σ'ευχαριστώ πολύ. :oneup:
Τελικά τον αγόρασα κι εγώ σήμερα (το μοντέλο με usb) και είναι όντως πολύ καλό.

deniSun
26-07-10, 19:30
Δες πιο fw φοράει και αν είναι κάνε τον αναβάθμιση από το link που σου έδωσα.

Rick_641
26-07-10, 20:30
Το έχω κανει ήδη ;) V0144 ---> V0158
Thanks πάντως.


ΥΓ. Μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα κατα την αναβάθμιση:
δεν διάβαζε το αρχείο της αναβάθμισης απο το usb stick μου PNY Micro Attaché City Series 16GB Blue (http://www.pny-europe.com/products.php?section=product&categoryid=6&subcategoryid=100&productid=312)
(δηλ. δεν εμφάνιζοταν τίποτα στην οθόνη όταν πατούσα το κουμπί ARCHIVE του τηλεκοντρόλ)
παρότι το είχα φόρμαρει ως fat32...

Τελικά κατάφερα την αναβάθμιση χρησιμοποιώντας το mp3 player μου Transcend MP630 4GB (http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=133) ως usb stick...
(btw ήταν ήδη fat32, αν και το ξαναφόρμαρα, καθώς περιείχε αρχείο με μη-λατινικους χαρακτήρες).

aroutis
28-07-10, 13:39
Καμία πρόταση για MPEG4 tuner (HDMI κλπ) που να παίζει σε LG τηλεόραση - ως τώρα 2 που έχω 2 έχουν προβλήματα με τα remote να μπερδεύονται με τα κυκλώματα της LG...

deniSun
28-07-10, 13:45
Καμία πρόταση για MPEG4 tuner (HDMI κλπ) που να παίζει σε LG τηλεόραση - ως τώρα 2 που έχω 2 έχουν προβλήματα με τα remote να μπερδεύονται με τα κυκλώματα της LG...

Τέτοιο πρόβλημα πρώτη φορά ακούω.
Πάντως ο πιο πάνω δέκτης που πρότεινα δουλεύει μια χαρά σε 2 LG που έχω.

prodromosfan
28-07-10, 14:41
Καμία πρόταση για MPEG4 tuner (HDMI κλπ) που να παίζει σε LG τηλεόραση - ως τώρα 2 που έχω 2 έχουν προβλήματα με τα remote να μπερδεύονται με τα κυκλώματα της LG...


αν εχεις crystal audio δεκτη, εχουν πει οτι θα αντικαταστουσαν τα κοντρολ με αλλα.
για ψαχτο.

aroutis
28-07-10, 17:21
αν εχεις crystal audio δεκτη, εχουν πει οτι θα αντικαταστουσαν τα κοντρολ με αλλα.
για ψαχτο.
Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία, πήρα εχτές ένα F&U που έχει αυτό το πρόβλημα, θα τον βάλω στη Samsung στο σαλόνι οπότε δεν πειράζει, θέλω έναν αποκωδικοποιητή που να τον βάλω στη LG (έτσι και αλλιώς ήθελα 2) και να μην έχει το ίδιο πρόβλημα.

Απλά δεν έχω τον χρόνο να τρέχω για αντικαταστάσεις remote κλπ.

........Auto merged post: aroutis πρόσθεσε 29 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τέτοιο πρόβλημα πρώτη φορά ακούω.
Πάντως ο πιο πάνω δέκτης που πρότεινα δουλεύει μια χαρά σε 2 LG που έχω.Kαι ομως...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Sauber
29-07-10, 17:28
Ο turbo-X hd http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/Turbo-X-HD-1000-Digital-Terrestrial-Receiver-HD-1000.htm δεν εχει προβλημα με LG & remote, διαβασε εδω http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=58068. η αν θες και networked media player/pvr/mpeg4 tuner με εσωτερικο δισκο υπαρχει και ο turbo-x oscar http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Media-Players/Turbo-X-Media-Player-Oscar-3-5-Sata-HDMI-USB2-0-Host-BT3548HL-R.htm που φαινεται αρκετα καλος & οικονομικος http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=63585

kostas08
04-08-10, 10:53
Ερωτησή για όποιον ξέρει!!εχω μια nortmende tv και την συνδέω με τον F&U HD δέκτη,όταν τον συνδέω και ρυθμίζω τα κανάλια με πετάει συνέχεια απο αναλογικό σε ψυφιακό!!!ενω ο δέκτης δουλεύει κανονικά!!!Μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να σταθεροποιήσω την εικόνα είτε σε ψυφιακό είτε σε αναλογικό??

frap
04-08-10, 11:47
Πιθανότατα το scart σου δεν πατάει καλά...

cristo1964
04-08-10, 21:27
Αγορασα εναν δεκτη MPEG4 Crystal Audio CD-SD εχω το εξης προβλημα βρισκει ολα τα καναλια τα παιζει κανονικα εκτος απο το cine,pisma,skai ,sport μολις παω να βαλω ενα απο αυτα τα καναλια μαυριζει η οθονη δεν βλεπω τιποτα

Sauber
04-08-10, 22:11
Αγορασα εναν δεκτη MPEG4 Crystal Audio CD-SD εχω το εξης προβλημα βρισκει ολα τα καναλια τα παιζει κανονικα εκτος απο το cine,pisma,skai ,sport μολις παω να βαλω ενα απο αυτα τα καναλια μαυριζει η οθονη δεν βλεπω τιποτα

κανε χειροκινητη αναζητηση στο καναλι UHF 48, μεσα απο το μενου του Crystal Audio

cristo1964
05-08-10, 00:38
ευχαριστω το ειχα ηδη κανει, το προβλημα λυθηκε βαζοντας το δεκτη σε αλλη τηλεοραση και παιζει κανονικα θα το αφησω εκει και θα παρω καποιον αλλο δεκτη για την αλλη τηλεοραση

zardoz
06-08-10, 02:13
Μόλις αναβάθμισα τον αποκωδικοποιητή μου F&U DTR2205HDPVR μου στην τελευταία
έκδοση του firmware (2.04). Το είχα ξεχάσει στην... 1.19 ίσως επειδή δε βλέπω TV :p

α) H αναβάθμιση 1.19 -> 2.02 ήταν πανικός. Δεν την έβλεπε σε κανένα USB stick (ναι
ήταν στον κατάλογο \upgrade\) με μήνυμα "δεν υπάρχει αρχείο αναβάθμισης".
Στην απελπισία μου τον έκλεισα και τον ξανα-άνοιξα και αναβάθμισε αυτόματα
(π@π@ριά της 1.19) από το stick που πριν δεν έβλεπε χωρίς να με ρωτήσει!

β) Η αναβάθμιση 2.02 -> 2.04 έγινε από το μενού, ολοκληρώθηκε κανονικά και μετά
το μηχανάκι έκλεισε (red) και κόλλησε για 3 ολόκληρα λεπτά :evil: (νόμισα πως ψόφησε,
δεν άνοιγε με τίποτε). Άνοιξε ΜΟΝΟ του σε 3 λεπτά και όλα είναι ΟΚ

Απίστευτες διαφορές

α) Δουλεύουν τα Ελληνικά στο EPG
β) Βλέπει ξαφνικά όλα τα USB Keys μου (FAT32 όλα) ενώ πριν δεν έπαιζαν όλα
γ) Δουλεύει το PVR χωρίς audio delay
δ) Αλλάζουν τα κανάλια γρηγορότερα

Τελικά τον είχα παραμελήσει τον αποκωδικοποιητή πολύ :p

Arkady
09-08-10, 18:23
Μόλις εγκατέστησα τον ψηφιακό αποκωδικοποιητή της Crystal Audio HD.
Κατά την αρχική εγκατάσταση των καναλιών, τα μόνα που βρήκε και αποθήκευσε είναι τα ψηφιακά της ΕΡΤ, ήτοι Cine+,Prisma+,Sport+ και ΡικSat.
Τα υπόλοιπα κανάλια που είναι? Έχω κάνει κάτι λάθος?:hmm:

deniSun
09-08-10, 18:26
Πρόσθεσέ τα με το χέρι.

Arkady
09-08-10, 18:30
Πρόσθεσέ τα με το χέρι.

Έκανα χειροκίνητη αναζήτηση αλλά δεν βρίσκει κάτι....:hmm:

prodromosfan
09-08-10, 21:53
προς τα που ειναι στραμμενη η κεραια;

Arkady
09-08-10, 22:19
προς τα που ειναι στραμμενη η κεραια;

Νομίζω πως είναι προς Πάρνηθα και δυστυχώς διάβασα στο site της Digea ότι η Πάρνηθα δεν εκπέμπει ψηιφιακά προς το παρόν...

deniSun
09-08-10, 22:27
Έκανα χειροκίνητη αναζήτηση αλλά δεν βρίσκει κάτι....:hmm:

Δεν είπα να κάνεις αναζήτηση αλλά να προσθέσεις μόνο σου την συχνότητα.

zartman
10-08-10, 15:09
Νομίζω πως είναι προς Πάρνηθα και δυστυχώς διάβασα στο site της Digea ότι η Πάρνηθα δεν εκπέμπει ψηιφιακά προς το παρόν...

Ναι αυτό για τη Πάρνηθα ισχύει..

wesker
11-08-10, 14:40
Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Αυτά που γράφει ο αποκωδηκοποιητής μου έχουν κατάληξη .dvr. Πως μπορουν να μετατραπούν σε .avi; To μοντέλο μου είναι το F&U DTR2219PVR. Yπάρχει κανένα firmware update για αυτό;

zardoz
11-08-10, 22:09
Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Αυτά που γράφει ο αποκωδηκοποιητής μου έχουν κατάληξη .dvr. Πως μπορουν να μετατραπούν σε .avi; To μοντέλο μου είναι το F&U DTR2219PVR. Yπάρχει κανένα firmware update για αυτό;

Η κατάληξή τους είναι PVR ή DVR και το περιεχόμενό τους είναι raw H264/AVC.

Μπορείς να τα μετατρέψεις σε AVI με το mediacoder (για ανεβασμένους χρήστες)
ή με το super http://www.erightsoft.com/SUPER.html που είναι και τσάμπα.

droutis
12-08-10, 16:43
Τα HD δισκάκια φτιάχνονται στο εξωτερικό που ζει εδώ και μια 10ετία στον κόσμο του HD.
Στην ελλάδα πότε πιστεύεις οτι τα ελληνικά κανάλια θα εκπέμπουν σε HD; Είμαι περίεργος να ακούσω.
Να σου θυμίσω οτι δεν ξέρουν ΚΑΝ το 16:9.

To ΣΚΑΪ πάντως είναι 16:9. Και επίσης η ΕΤ3.

Και φυσικά θα αγοράσουμε από τώρα αποκωδικοποιητή με HDMI. Άλλωστε η τιμή πολλών μοντέλων είναι δελεαστική. Γιατί να πάρω μια πατάτα χωρίς HDMI?

gballas
31-08-10, 13:49
η αναλυση που μεταδιδουν τα καναλια ειναι σταθερη, δεν αλλαζει.
για μια ωρα θελει περιπου 2GB

η ποιότητα εγγραφής και playback (ήχος και εικόνα) με scart ή hdmi παρουσιάζει κάποια διαφορά?? Ασπούμε με τους Crystal Audio SD & HD. Αν δεν έχει καμία διαφορά στα κανάλια της digea προς το παρών που δεν υπάρχει HD σήμα για ποιο λόγο να παρεις τον HD?

prodromosfan
31-08-10, 14:28
η ποιότητα εγγραφής και playback (ήχος και εικόνα) με scart ή hdmi παρουσιάζει κάποια διαφορά??

καμια σχεση με scart/hdmi (που ειναι τροπος συνδεσης του αποκωδικοποιητη με την τηλεόραση)
η εγγραφη γινεται απευθειας απο τον ψηφιακο δεκτη του αποκωδικοποιητη στον usb δισκο που ειναι συνδεδεμενος πάνω του.



Ασπούμε με τους Crystal Audio SD & HD. Αν δεν έχει καμία διαφορά στα κανάλια της digea προς το παρών που δεν υπάρχει HD σήμα για ποιο λόγο να παρεις τον HD?


ο μονος λογος ειναι για να εισαι εξασφαλισμενος για το μελλον.
προσωπικα θεωρησα οτι για 15 ευρω διαφορά (που ειχαν τότε που το αγορασα) αξιζε τα λεφτα του.
τωρα εχουν (http://www.skroutz.gr/c/968/psifiakoi-dektes/m/447/Crystal-Audio.html) ακομα μικροτερη διαφορα

gballas
31-08-10, 15:33
Ευχαριστώ για την απάντηση! Είναι και λίγο δυσεύρετος ο HD, στον Κωτσόβολο ασπούμε υπάρχει stock σε λίγα μόνο υποκαταστήματα στην Αθήνα, στο ElectroWorld δεν ξέρω ακόμα. Μάλιστα χτες που ρώτησα στον Κωτσόβολο στην Πατησίων μου παν μόλις τελειώσει το stock δεν θα φέρουν νέο εμπόρευμα.

ipal
01-09-10, 01:53
Εχει παρει κανεις decoder SD φτηνο που να γραφει χωρις προβληματα & κολληματα? Εχω δοκιμασει 3 ως τωρα. Απο το πλαισιο μου ειπε καποιος οτι ολοι αυτοι οι SD δε προκειται ποτε να βγει update.
& οι δικοι μου οι 2 απ τους 3 ειχαν ακριβως ιδιο firm

deniSun
01-09-10, 16:22
Ότι έχω πάρει είναι στα 70ε και 80ε και δουλεύουν άψογα.
Αν εννοείς αυτούς των 50ε τους αποφεύγω...

jimmakosx
24-09-10, 21:36
Ρε παίδες έχει πάρει κανείς αυτόν το funai (http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Sattelite-Equipment/Receivers/F-U-DTR2205HDPV-MPEG4-HD-DTR2205HDPV.htm) να μου πει τι παίζει?

thourios
24-09-10, 22:50
Προσωπική άποψη. Μακριά από αυτήν την μάρκα ότι προιόν και να είναι αυτό.


:down:

jimmakosx
24-09-10, 23:03
Προσωπική άποψη. Μακριά από αυτήν την μάρκα ότι προιόν και να είναι αυτό.


:down:

Δεν διαφωνώ με την άποψη αυτή επί της αρχής απλά ένας φίλος εδώ είναι ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο μηχανάκι! Γι' αυτό ρωτάω για να δω τι θα κάνω;)

jap
25-09-10, 13:53
Δεν διαφωνώ ότι δεν είναι η top ποιότητα, αλλά είναι η μόνη εταιρεία με φτηνούς αποκωδικοποιητές που έχει αντιπροσωπεία εν Ελλάδι. Κάνω λάθος;

jimmakosx
25-09-10, 19:55
Δεν διαφωνώ ότι δεν είναι η top ποιότητα, αλλά είναι η μόνη εταιρεία με φτηνούς αποκωδικοποιητές που έχει αντιπροσωπεία εν Ελλάδι. Κάνω λάθος;

Απολύτως σωστός!
Ορίστε και το site (http://www.funai.gr/);)
και ο μόνος ψηφιακός δέκτης που δίνει και καλώδιο hdmi καθώς και κεραίας σύμφωνα με το site (http://www.funai.gr/index.php?pid=1814&hl=el) ;)

thourios
25-09-10, 22:29
Τα συγκεκριμένα προιόντα της εν λόγω εταιρείας είναι φασόν. Εδώ κυκλοφορούν ως Funai στην Αμερική ως Sylvania στην Αυστραλία ως Teac κτλ. Το επίσημο site με το προιόν μπορείς να το βρεις;
Morris εγώ ξέρω κάτι παλιά Εγγλέζικα αυτοκίνητα και όχι πλυντήρια. Hyundai αυτοκίνητα και όχι τηλεοράσεις ίσως και κάποια προιόντα πληροφορικής οθόνες κτλ σε κάποιες χώρες, παλαιότερα και στην Ελλάδα
Τα λέω αυτά γιατί οτιδήποτε έχω πάρει από τον συγκεκριμένο εισαγωγέα έχω ταλαιπωρηθεί παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του service (συνεργάτες) και στο τέλος τα έχω πετάξει.

:hmm:

jimmakosx
26-09-10, 11:10
Τα συγκεκριμένα προιόντα της εν λόγω εταιρείας είναι φασόν. Εδώ κυκλοφορούν ως Funai στην Αμερική ως Sylvania στην Αυστραλία ως Teac κτλ. Το επίσημο site με το προιόν μπορείς να το βρεις;
Morris εγώ ξέρω κάτι παλιά Εγγλέζικα αυτοκίνητα και όχι πλυντήρια. Hyundai αυτοκίνητα και όχι τηλεοράσεις ίσως και κάποια προιόντα πληροφορικής οθόνες κτλ σε κάποιες χώρες, παλαιότερα και στην Ελλάδα
Τα λέω αυτά γιατί οτιδήποτε έχω πάρει από τον συγκεκριμένο εισαγωγέα έχω ταλαιπωρηθεί παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του service (συνεργάτες) και στο τέλος τα έχω πετάξει.

:hmm:

Κοίτα να δεις και εγώ ξεκίνησα να πάρω ένα hd δέκτη της crystalaudio αλλά δυστυχώς έχουν τελειώσει και δεν θα ξαναφέρει ο κωτσόβολος:down: Επομένως πρέπει να πάρω κάποιο άλλο. Βέβαια με έχεις προβληματίσει εντόνως, με αποτέλεσμα να έχω αποθαρρυνθεί για αυτήν την αγορά γι' αυτό προτείνετε κάτι σε hd :oneup:

thourios
26-09-10, 11:18
Δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι γιατί δεν έχω ασχοληθεί με τους αποκωδικοποιητές αυτού του είδους. Δεν έχω χρειαστεί ακόμα και μάλλον θα προμηθευτώ κάποιον όταν πάψει οριστικώς η εκπομπή των αναλογικών καναλιών από την Πάρνηθα.

Σίγουρα όμως υπάρχουν φίλοι στο Forum οι οποίοι μπορούν να προτείνουν κάτι.

Απλά παρέθεσα την εμπειρία μου με την εν λόγω εταιρεία.

:hmm:

ariadgr
28-09-10, 14:07
Κοίτα να δεις και εγώ ξεκίνησα να πάρω ένα hd δέκτη της crystalaudio αλλά δυστυχώς έχουν τελειώσει και δεν θα ξαναφέρει ο κωτσόβολος:down: Επομένως πρέπει να πάρω κάποιο άλλο. Βέβαια με έχεις προβληματίσει εντόνως, με αποτέλεσμα να έχω αποθαρρυνθεί για αυτήν την αγορά γι' αυτό προτείνετε κάτι σε hd :oneup:

http://www.skroutz.gr/s/252236/Funai-DTR2205HDPVR.html?keyphrase=+F%26U+DTR2205HDPV+
http://www.funai.gr/index.php?pid=1814&hl=el

jimmakosx
28-09-10, 14:11
http://www.skroutz.gr/s/252236/Funai-DTR2205HDPVR.html?keyphrase=+F%26U+DTR2205HDPV+
http://www.funai.gr/index.php?pid=1814&hl=el

Δεν με ενθουσιάζει και πολύ η εταιρεία αυτή!
Ωστόσο σκέφτομαι να πάρω αυτόν το crypto (http://www.skroutz.gr/s/252227/Crypto-ReDi-200.html?keyphrase=redi+200)

@ ADSLgr.com All rights reserved.