PDA

Επιστροφή στο Forum : Digea στην Αθήνα (Υμηττός/Αίγινα)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Nikiforos
17-12-10, 20:58
Τα ξαναλέω παλι γιατί μάλλον δεν εχεις καταλάβει τι λεω! αστα τα άλλα καναλια απο Αιγινα και ΕΡΤ, από την μερα που χιονισε στην Αθηνα την προηγούμενη εβδομάδα στην συχνοτητα 46 του Υμηττου το σήμα μου από 96-100% εχει κολλήσει στο 53-56% και έχω σπασιματα και κολληματα πολλά στα καναλια ANT1, ALPHA, ALTER και MAKEDONIA TV. Η άλλη συχνότητα της DIGEA απο Υμηττο παντα έχει σήμα 96-100% ΑΚΟΜΑ όπως ειχα και πριν το πρόβλημα! δλδ τα κανάλια MEGA, SKAI, STAR και το κενό με τις γραμμες (συχνότητα 47 είναι αυτά) ειναι μια χαρά! μίλησα χτες με την DIGEA και λέει δεν έχουν πρόβλημα! εμένα πως χάλασε η 46 ενώ η 47 είναι μια χαρα???? είναι και οι 2 από DIGEA-Υμηττό και λέω δλδ η άλλη συχνότητα αναμεταδίδει από άλλες κεραίες????? 1 εβδομάδα τώρα έχω πρόβλημα και δεν βρισκω την λύση! πως διάολο γίνεται αυτό????? και το ίδιο γίνεται και σε άλλον δέκτη! η κεραία μου δεν έπαθε τπτ εξάλου πως θα έπαιζαν ΟΛΑ τα άλλα? :hmm::hmm::hmm::hmm:

Υ.Γ και μέσα σε όλα αυτά πιάνω καρακαμπάνα την 63 τώρα με σήμα πάνω απο 90%, τις αλλες δλδ την 48 της ΕΡΤ και έπιασα και τα νεότερα της ΕΡΤ στην 52 και το σήμα τους δυναμωσε και αλλο! με σημα 88% σήμερα. Η 46 γιατι εχει προβλημα ακομα δεν ξέρω! έχει άλλος πρόβλημα με την 46 από Υμηττό ?

giwrgosth
17-12-10, 21:03
η κεραία μου δεν έπαθε τπτ εξάλου πως θα έπαιζαν ΟΛΑ τα άλλα? :hmm::hmm::hmm::hmm:
Η Digea πάντως παίζει κανονικά με ίδια ισχύ και ίδια κεραία και στο 46 και στο 47, οπότε αυτή δε φταίει σίγουρα.
Καλό είναι να δεις την εγκατάστασή σου, γιατί τα ψηφιακά είναι αρκετά ευαίσθητα και με λίγη υγρασία σε κανένα καλώδιο ή ενισχυτή μπορεί να παρουσιάσει αυτό που λες.
Επίσης παίζει να πήρε υγρασία ο ενισχυτής του γείτονα και να παρεμβάλει το 46.

Nikiforos
17-12-10, 21:06
Τα έχω ήδη τσεκάρει όλα απο την πρώτη μέρα και δεν βρήκα κανένα απολύτως πρόβλημα! και αν ήταν εδώ το πρόβλημα την 47 πως την πιάνει καμπάνα όπως και όλα τα άλλα? ενισχυτή είπαμε δεν έχω! δλδ αυτό που υποθέτουμε ότι χάλασε του κακοπάει η 46 και στις άλλες δεν χαλιέται? περίεργα πραγματα....:p:p:p:p εκτός βεβαια και αν κάθε συχνότητα έχει άλλον αναμεταδότη-κεραία και κουνήθηκε έστω και λίγο η δικιά μου και κάνει διαφορετική λήψη, αν είναι στην ιδια κεραία όλες οι συχνότητες δεν είναι και αυτό δυνατόν. Αν και όταν πήγα πάνω επειδή έχω σημαδεμένη την θέση της κεραίας πόντο δεν έχει μετακινηθεί.

giwrgosth
17-12-10, 21:08
δλδ αυτό που υποθέτουμε ότι χάλασε του κακοπάει η 46 και στις άλλες δεν χαλιέται? περίεργα πραγματα....:p:p:p:p
Έτσι είναι τα ηλεκτρονικά, περίεργα για κάποιον που δεν τα κατέχει, όπως για μένα είναι περίεργα τα ιατρικά ;)
Πάντως 1000% πως το πρόβλημα δεν είναι της Digea.

Nikiforos
17-12-10, 21:32
Ευτυχως εμεις που τα κατέχουμε τα φτιάχνουμε! αλλά εδώ στην περιοχη είναι χάλια τα πράγματα, μονο με δορυφορική TV είναι όλα άψογα γιαυτο δεν πρέπει να ζητάμε πολλά πολλά! τουλάχιστον δεν έχουμε την εικόνα των αναλογικών με τα χιονακια λες και εισαι στην Πάρνηθα και τα είδωλα να βλεπεις ποδόσφαιρο και να έχεις διπλούς παίκτες! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ασε που απο τις πολλές πολυκατοικίες δεν μπορώ να ξέρω που ειναι ακριβώς ο Υμηττος (οι κεραίες) για να γυρίσω την κεραία μου ακριβώς πάνω τους, οπότε πρέπει να πάω πάνω να την ρυθμίσω και βλεπουμε.

Και κάτι άλλο στην άλλη tv έχω απώλεια σήματος επειδή έχω πολύ μεγαλύτερο μηκος καλωδιου μπορει να είναι και 10μετρα παραπάνω από το δικο μου. Ετσι πχ αυτά της ΕΡΤ στην 52 ενώ εγω τα πιανω στην αλλη tv το σημα είναι χάλια και κανει πολλα σπασίματα,στις άλλες συχνότητες ειναι οκ, τι μπορω να βάλω να ενισχύσω το σήμα? ενισχυτη πριζας στο τέλος του καλωδιου πριν τον δεκτη ?

Να και πως εκμπεμπονται τα κανάλια http://www.lemco.gr/pshfiakh-thleorash-gr/pompoi-thleorashs-gr.html αρα ειχα δικιο οτι καθε συχνοτητα δλδ ανα 4 κανάλια έχει άλλον αναμεταδότη! http://www.lemco.gr/blocks/objectData/downloads/70/DTM2U_FGR.pdf
βλεπουμε και έξοδο κεραίας αναμετάδοσης σε βύσμα Ν-Female σαν αυτά που δουλεύουμε δλδ εμείς στους κόμβους μας στο AWMN στα pigtails των καρτών WIFI 5ghz και ένα από τα panel εκπομπής http://www.lemco.gr/blocks/objectData/downloads/75/US-12_FGR.pdf

evi21
18-12-10, 05:10
Εχουμε κανενα νεο για τα υπολοιπα καναλια?
Που δεν εκπεμπονται ακομα?
Δηλαδη τα

Τηλεαστυ,
Βlue sky
Channel 9,
Καναλι 10
kontrachannel
+CNN
+BBC

Nikiforos
18-12-10, 10:44
Καλημέρα! χτες έγραψα αν είδες τα ποστς μου ότι μίλησα με την Digea και δεν υπάρχει ακόμα καμια ενημέρωση και καμία ανακοινωση! οσο για τα κανάλια που λες τα ξένα γιατι αυτά υπάρχουν στα ψηφιακά της Αίγινας? δε νομίζω! σε δορυφορικά τα βλέπω!

GregoryGero
18-12-10, 14:45
Υπάρχει ενδεχόμενο να εμπλουτιστούν τα κανάλια της digea?

evi21
18-12-10, 16:51
Καλημέρα! χτες έγραψα αν είδες τα ποστς μου ότι μίλησα με την Digea και δεν υπάρχει ακόμα καμια ενημέρωση και καμία ανακοινωση! οσο για τα κανάλια που λες τα ξένα γιατι αυτά υπάρχουν στα ψηφιακά της Αίγινας? δε νομίζω! σε δορυφορικά τα βλέπω!


Οχι
Τα παρακατω καναλια δεν εκπεμππυν ψηφιακα ουτε μεσω Αιγινας, ουτε απο Υμηττο.
Τηλεαστυ,
Βlue sky
Channel 9,
Καναλι 10
kontrachannel
+CNN
+BBC

Nikiforos
19-12-10, 17:18
Evi σε εσενα απάντησα και είπα πως δεν εκπέμπουν! ουτε και υπάρχει καμια ανακοίνωση ακόμα! αναλογικά χτες επιασα μερικά απο αυτά στο αμάξι μου απο την Υμηττο οταν πέρασα απο Χαλάνδρι και Αγία Παρασκευή! :p:p:p
Για το πρόβλημα που ελεγα στην 46 τελικά ο δεκτης μου το κάνει! δοκίμασα άλλον και δεν έχει θεμα! η πλάκα ειναι οτι το κανει μονο στην 46!!!! πως γινεται αυτό???? για το θέμα στα νεα κανάλια της ΕΡΤ στην αλλη τv τελικά εφταιγε το κομμάτι καλώδιο μετα την απομιξη δορυφορικού/τηλεοπτικού σηματος! ουτε τα Τ δεν εφταιγαν, ουτε καλώδιο πολλών μέτρων!

evi21
19-12-10, 21:36
Δηλαδη μεχρι στιγμης εκπεμπουν 24 ψηφιακα καναλια συνολο.
Για τα αλλα θα δουμε. Μακαρι συντομα.

Νικαετός
19-12-10, 22:59
15 βλέπω εγώ + 5 ραδιόφωνο. Εσύ που βλέπεις 24? :hmm:

rexdimos
19-12-10, 23:16
ant1+alpha+star
alter+sporttv+sky
mad+mtv hellas+makedonia
blusky+extra+attica tv
06+hightv+nickeodeon
et1+net+et3
prisma+rik+sport
bouli+5 ραδιοφωνικα
συνολο 27 καναλια ψηφιακης εκμπομπης μαζι μετα ραδιοφωνικα

Νικαετός
19-12-10, 23:18
Μάλιστα. Να υποθέσω ότι τα υπόλοιπα 12 που ΔΕΝ βλέπω είναι μόνο από Αίγινα?

(Ευχαριστώ rexdimos)

evi21
20-12-10, 04:49
Μάλιστα. Να υποθέσω ότι τα υπόλοιπα 12 που ΔΕΝ βλέπω είναι μόνο από Αίγινα?

(Ευχαριστώ rexdimos)

Oχι
Τα 20 τηλεοπτικα παιζουν και απο Υμηττο.
Τα μονα 4 τηλεοπτικα που δεν παιζουν απο Υμηττο ειναι

ΕΧTRA CHANNEL,
NICKELODEON,
ATTICA TV,
HIGH TV.

ssotis
20-12-10, 09:25
Αποκλειστικά από Αίγινα παίζουν επισης MAD, MTV, 0-6, και SPORT TV.

giwrgosth
20-12-10, 10:39
Μάλιστα. Να υποθέσω ότι τα υπόλοιπα 12 που ΔΕΝ βλέπω είναι μόνο από Αίγινα?

(Ευχαριστώ rexdimos)
Ναι σωστά, τα περιφεριακά είναι μόνο από Αίγινα.
Από Υμηττό μόνο τα 7 της Digea και τα 8 (συν ραδιόφωνα) της ΕΡΤ.

konc
20-12-10, 14:39
Oχι
Τα 20 τηλεοπτικα παιζουν και απο Υμηττο.
Τα μονα 4 τηλεοπτικα που δεν παιζουν απο Υμηττο ειναι

ΕΧTRA CHANNEL,
NICKELODEON,
ATTICA TV,
HIGH TV.

Γιατί μπερδευόμαστε μόνοι μας συνέχεια? Αυτό που λες είναι λάθος και δεν ξέρω πως το έχεις βγάλει. Κάθε τρεις και λίγο κάποιος δίνει τη δική του εκδοχή για το τι εκπέμπει από που και ψαχνόμαστε να δούμε τι πιάνουμε.

Τα πράγματα είναι απλά:
Οι σταθμοί attica, extra, high, nickelodeon, 0-6, mad, mtv και sport tv (δηλαδή οι περιφερειακοί) εκπέμπουν προς το παρον ΜΟΝΟ από Αίγινα. ΟΛΑ τα υπόλοιπα (σταθμοί εθνικής εμβέλειας, ψηφιακά της ΕΡΤ και ραδιόφωνα) εκπέμπουν και από Υμηττό.

Nikiforos
20-12-10, 18:24
Την συχνοτητα 63 (mad tv, mtv, 0_6, sports tv) τα πιάνω εγώ που εχω κεραία προς Υμηττο αλλά ειναι απο αντανακλάσεις! 2 φορες ρωτησα την DIGEA και εκμπέμπουν ΜΟΝΟ από Αίγινα! όπως και τα άλλα που είπατε πριν! και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμια ανακοινωση και δεν ξέρουν αν αυτά της Αίγινας πρόκειται ποτέ να παίξουν και σε Υμηττό!

evi21
20-12-10, 21:19
Την συχνοτητα 63 (mad tv, mtv, 0_6, sports tv) τα πιάνω εγώ που εχω κεραία προς Υμηττο αλλά ειναι απο αντανακλάσεις! 2 φορες ρωτησα την DIGEA και εκμπέμπουν ΜΟΝΟ από Αίγινα! όπως και τα άλλα που είπατε πριν! και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμια ανακοινωση και δεν ξέρουν αν αυτά της Αίγινας πρόκειται ποτέ να παίξουν και σε Υμηττό!

Εχετε δικιο
Ισως τα MAD, MTV, 0-6, και SPORT TV. τα πιανω απο αντανακλασεις.

Nikiforos
21-12-10, 18:35
Αναλογα σε ποια περιοχή εισαι! μαλιστα εμενα δεν εχει η 63 σταθερό σήμα! δλδ συνήθως έχω πάνω από 90% αλλά μερικές μερες παει και 60-65 και σπανια πάει κατω από 50 και δεν μπορώ να δω από τα σπασιματα! αλλα συνήθως ειναι πάνω από 85! :worthy::worthy::worthy:

aleex
25-12-10, 06:34
ξέρει κανείς αν πιάνει digea στη νέα μάκρη, μην αγοράσω τσάμπα ψηφιακό δέκτη γιατί στο χάρτη Αττική (Υμηττός/Αίγινα) Επιλογή Ενδεικτικής Περιοχής Κάλυψης/ Κέντρου Εκπομπής (http://www.digea.gr/map/map.php) δείχνει ότι μάλλον δεν πιάνει ....

Nikiforos
25-12-10, 08:49
Εγώ έχω εξοχικό στον Τυμβο λίγα χλμ μετά τη Νεα Μάκρη και κοντά στην Μαραθώνος και δεν πιάνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!!!! εχω δοκιμασει με ότι θες! μπρος το παρον βολευομαστε με τα αναλογικά από το κεντρο εκπομπης της Εύβοιας που έχει πολύ καλό σήμα! δυστυχὼς τα βουνά που ειναι μπροστά μας κοβουν εντελώς την λήψη από Υμηττό! και φυσικά από Αίγινα δεν το συζητάμε καν!

aleex
25-12-10, 09:45
thx Nikiforos ...

Cris Director
25-12-10, 11:14
ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Σας λειτουργούν τα κανάλια κανονικά σήμερα? Εδώ δεν πιάνω τίποτα ξαφνικά...ενώ φαίνεται να έχει σήμα...

Nikiforos
26-12-10, 09:55
Καλημέρα! Χρονια πολλα! εδώ Κυψέλη και λήψη από Υμηττό και 63 (απο ανακλασεις Αιγινας) τα λαμβάνω όλα τέλεια και άψογα! :worthy::worthy::worthy: δεν μας λες απο που τα πιάνεις αλλά καλύτερα να ελέγξεις την εγκαταστασή σου μήπως και έγινε κάτι!

evi21
26-12-10, 09:59
Ναι κ εγω απο Αιγινα παιζουν ολα τελεια κ τα 24 τηλεοπτικα καναλια

Cris Director
26-12-10, 11:39
Χρόνια πολλά σε όλους.

Σόρι που δεν το ανάφερα μόλις λύθηκε το ζήτημα, αλλά πιανουν τελικά...κάποιος εξυπνάκιας πείραξε τα καλώδια...χαχαχα

treli@ris
12-01-11, 12:51
Το καναλι STAR θα δειξει στις 14/1 την ταινια HULK σε 16:9 μεσω της ψηφιακης τηλεορασης. Το αναλογικο σημα θα συνεχισει σε 4:3. Για να δουμε...

jimmakosx
12-01-11, 13:51
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση:)

konc
12-01-11, 13:55
Γνωρίζω ότι είναι στο χέρι των καναλιών πια να εκπέμψουν και τα υπόλοιπα από Υμηττό (mad, mtv κλπ) και δεν μπορεί η digea να μας δώσει ημερομηνίες, αλλά έχουμε κάποια ένδειξη, κάποια ανεπίσημη πληροφορία για το πότε σκοπεύουν να γίνει αυτό? Χοντρικά τελείως, πχ τους επόμενους 2-3 μήνες, αποκλείεται μέσα στο 2011, κάτι τέτοιο.

vgk
12-01-11, 14:04
Γνωρίζω ότι είναι στο χέρι των καναλιών πια να εκπέμψουν και τα υπόλοιπα από Υμηττό (mad, mtv κλπ) και δεν μπορεί η digea να μας δώσει ημερομηνίες, αλλά έχουμε κάποια ένδειξη, κάποια ανεπίσημη πληροφορία για το πότε σκοπεύουν να γίνει αυτό? Χοντρικά τελείως, πχ τους επόμενους 2-3 μήνες, αποκλείεται μέσα στο 2011, κάτι τέτοιο.

Δυστυχώς όχι. Δεν είναι στα σχέδια για το 2011. Από ότι ξέρω προτεραιότητα έχουν 15 σημεία σε όλη την Ελλάδα μέσα στο 2011.

giwrgosth
12-01-11, 14:22
Tο πότε θα εκπέμψουν τα περιφεριακά από Υμηττό δεν είναι θέμα Digea, αλλά των ίδιων. Η Digea χρεώνει τις υπηρεσίες της προς τα περιφεριακά και έτσι αν αύριο ζητήσουν να τα εκπέμψει από Υμηττό φυσικά και θα το κάνει, χρήματα θα πάρει.
Όμως τα περιφεριακά δεν θέλουν (και μάλλον δεν έχουν και την οικονομική δυνατότητα να το κάνουν) να εκπέμψουν ψηφιακά από Υμηττό και να πληρώνουν, αφού ταυτόχρονα θα εκπέμπουν και αναλογικά, άρα διπλά έξοδα.

konc
12-01-11, 14:51
Μάλιστα, απόλυτα κατανοητό. Ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση!
(κακώς βιάστηκαν στην πολυκατοικία να επαναπροσανατολίσουν τις κεραίες με γνώμονα το καλύτερο ψηφιακό σήμα. Φυσικά δεν μου έλειψε το τηλεάστυ :) αλλά τα μουσικά κανάλια mad & mtv που γέμισαν χιόνια και ο ήχος παράσιτα. Κρίμα και ήταν τα κανάλια που άφηνα την τηλεόραση συνοδευτικά να παίζει).

tsiouficto
12-01-11, 19:35
Όμως τα περιφεριακά δεν θέλουν (και μάλλον δεν έχουν και την οικονομική δυνατότητα να το κάνουν) να εκπέμψουν ψηφιακά από Υμηττό και να πληρώνουν, αφού ταυτόχρονα θα εκπέμπουν και αναλογικά, άρα διπλά έξοδα.

Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί να σκέφτονται έτσι, αλλά δεν είναι καθόλου ορθή αυτή η κίνηση. Τα κανάλια αυτά δεν έχουν την ποιότητα σήματος που είχαν τα μεγάλα και υπάρχουν πολλά μέρη του λεκανοπεδίου που βλέπουν μόνο χιονοθύελες. Σκέψου επίσης ότι μιλάμε για 2 μουσικά κανάλια στα οποία δεν "επιτρέπεται" να εκπέμπεις με προβλήματα στον ήχο, και για μικρά με τηλεθέαση μερικών εκατοντάδων την ημέρα, στα οποία ένας πολύ μικρός αριθμός νέων τηλεθεατών που δεν τα πιάνουν αυτή τη στιγμή, μπορεί να σημαίνει και +100% τηλεθέαση.

nikos93
14-01-11, 23:10
Το καναλι STAR θα δειξει στις 14/1 την ταινια HULK σε 16:9 μεσω της ψηφιακης τηλεορασης. Το αναλογικο σημα θα συνεχισει σε 4:3. Για να δουμε...

οντως εχει γυρισει το ψηφιακο σε 16:9:oneup:

antonis556
15-01-11, 01:07
οντως εχει γυρισει το ψηφιακο σε 16:9:oneup:

Ηταν καλη η αναλυση ?

thanoolhs
15-01-11, 01:14
Ηταν καλη η αναλυση ?

Δεν ειχε καμια τρελη διαφορα;)

antonis556
15-01-11, 01:32
Δυστυχως ημουν εκτος και δεν μπορεσα να το δω στην 42αρα :p

nikos93
16-01-11, 17:06
ναι δεν ειχε καμια τρελη διαφορα

rexdimos
20-01-11, 16:51
συχνοτητα 65 απο αιγινα contra+channel 9 κλπ κλπ αλλα ποιοτητα δραματικη και χωρις προγραμμα μεχρι χθες τουλαχιστον

evi21
20-01-11, 17:14
Το contra παιζει κανονικα.
Τα αλλα 3 εχουν γραμμες ακομα.

Nikiforos
20-01-11, 19:51
Να ενημέρωσω πως μόλις δοκιμασα την 65 και πιάνω τα 4 καναλια που λέτε! είμαι Ανω Κυψέλη και η κεραία μου κοιτάει στον Υμηττο! ο δέκτης μου είναι ο crypto Redi 200. Γραμμές έχει το Tele Asty και το Βlue Sky, τα άλλα 2 παίζουν κανονικότατα! τα έχω με σήμα 80-85% εξ αντανακλασεων όπως και στην 63 με το Mad., mtv ktl.

evi21
21-01-11, 00:28
Τωρα παιζει κ το channel9 και το contra channel.
Tα blue sky και τηλεαστυ εχουν ακομα μπαρες.
Tελεια ανοιγει ενα ενα.
Τα καναλια:

Kαναλι 10
902
BBC
CNN

θα μπουν στα ψηφιακα?
Εχουν μεινει αλλα καναλια που δεν εχουν μπει ακομα στα ψηφιακα?

Nikiforos
21-01-11, 09:16
Εvi αυτά που λες από που τα βλέπεις τα αναλογικά από Υμηττό ή Αίγινα? δυστυχώς σε πολλές περιοχές της Αττικής δεν φτάνει ακόμα το ψηφιακό σήμα! πρέπει να μπουν και άλλοι αναμεταδότες! κακή κίνηση πάντως να μην έχουν μέσα την Πάρνηθα! στο εξοχικό μου πχ στην Ανατολική Αττική δεν πιάνουμε και φυσικά ουτε όλα τα γύρω μέρη, καθώς μας κλείνουν τα βουνά τα τριγύρω και δεν βλεπουμε Υμηττό.
Πάντως 2-3 φορές έχω μιλήσει με την Digea ουτε για νέα κανάλια μου είπανε αν θα μπουν, αλλά ουτε για παραπάνω μέρη αναμετάδοσης. :evil::evil::evil:

giwrgosth
21-01-11, 14:32
Το 10 δεν θυμάμαι αν έχει άδεια για ψηφιακή εκπομπή, αν έχει θα εκπέμψει και αυτό ψηφιακά κάποια στιγμή. Ο 902 θα μπει κάποια στιγμή ή στη Digea (το πιο λογικό, εκεί που τώρα έχει μπάρες), ή στην ΕΡΤ.
CNN και BBC φυσικά και δε θα μπουν, δεν έχουν κανένα λόγο να εκπέμπουν. Αργότερα ίσως που θα δημιουργηθούν ψηφιακά μπουκέτα.
Η Αν. Αττική δεν είναι στο μεταβατικό στάδιο και θα καλυφθεί ψηφιακά μετά το κλέισιμο των αναλογικών.

Nikiforos
21-01-11, 15:03
Δε νομίζω πως θα περιμένουν να κλείσουν τα αναλογικά για να μας βάλουν τους υπόλοιπους στα ψηφιακά! πρέπει να φροντίσουν μέχρι τοτε να έχουν μπει παντου οι αναμεταδότες! δλδ τι θα γίνει μετά θα μείνουμε για πόσο καιρό χωρίς tv μέχρι βάλουν τα ψηφιακά? :down::down::down:
Τα ξένα κανάλια ήταν αναμεταδόσεις της ΕΡΤ από δορυφορική tv, όπως παλιότερα είχαμε το MTV UK, eurosport, Rai Uno, Rai Due, RTL κτλ. Συνεπώς δεν έχουν να κάνουν με την Digea και αποκλείεται να μπουν, αν η ΕΡΤ θέλει που δε νομίζω να το κάνει και αυτή, θα τα βρίσκουμε μόνο αν έχουμε δορυφορική με το πιάτο μας να κοιτάει στους σωστούς δορυφόρους, εγώ πάντως τα βλέπω στην δορυφορική.

giwrgosth
21-01-11, 15:24
Δεν το λέω εγώ, το λέει η ΚΥΑ.
Έχουμε πει άπειρες φορές πως το παρόν στάδιο είναι μεταβατικό για το πέρασμα στην ψηφιακή τηλεόραση, οπότε τα κέντρα απ΄ όπου θα εκπέμψουν ψηφιακά είναι συγκεκριμένα και είναι 23 τον αριθμό.
Δεν μένει κανείς χωρίς τηλεόραση, τα αναλογικά που έπιανες δεν έκλεισαν και δεν θα κλείσουν μέχρι να μπουν ψηφιακά.
Τα διάφορα δορυφορικά δεν μπορούν να μπουν σε αυτό το μεταβατικό στάδιο, δεν το προβλέπει η ΚΥΑ.

evi21
21-01-11, 16:53
Ψηφιακα παιζουν ενοειτε.

Nikiforos
21-01-11, 21:11
Ψηφιακα παιζουν ενοειτε.

ποια εννοείς?

@ ADSLgr.com All rights reserved.