PDA

Επιστροφή στο Forum : Digea στην Αθήνα (Υμηττός/Αίγινα)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28

evi21
22-01-11, 18:47
ποια εννοείς?

Τα 28 τηλεοπτικα καναλια και τα 5 ραδιοφωνικα
Εγω με μια απλη εσωτερικη κεραια (ουτε καν κεραια, διπολο ειναι) τα πιανω ολα τα παραπανω.
Δηλαδη ειμαι απο τους τυχερους?
Να φανταστειτε με την εξωτερικη κεραια που κιοταει υμηττο δεν πιανω τα 4 extra,attica tv,high tv, nickelodeon, ενω με το απλο διπολο τα πιανω κ αυτα.
Παντως ειναι τελεια να εχεις 28 καναλια Ελληνικα με τελειο σημα.
Παντα εχει κατι να δεις.
Κα ποια ταινια, καποιο ντοκυμαντερ.

Nikiforos
22-01-11, 19:19
Εξαρτάται από την περιοχή που είσαι και τι θέα έχεις! αν είσαι πολυ ψηλά και φαίνονται τα μερη αυτά ειναι λογικο! δεν μας έχεις πει περιοχή που εισαι ομως για να βγαλουμε συμπεράσματα! εμένα με εσωτερική τζίφος! επίσης για να ξέρεις οι εσωτερικές συνήθως έχουν ενισχυτή, και πιάνουν παντοκατευθυντικά δλδ προς όλες τις διευθύνσεις! αντίθετα με τις εξωτερικές που βλέπουν ένα σημείο. Και εγώ μέσα απο τα αμάξι μου με αναλογικό δέκτη όταν ήμουν Χαλάνδρι-Αγια παρασκευη ακόμα και περιστερι χαμηλα κοντά στην Εθνική επιανα ΟΛΑ τα αναλογικά κανάλια! στην Κυψέλη ομως δεν πιάνει τπτ!!!!

Υ.Γ Evi και που να βαλεις και δορυφορική! μονο τα free καναλια να πω είναι ΑΠΕΙΡΑ!!!! ξέρεις σε ποια συχνότητα είναι τα κανάλια που λες? (extra,attica tv,high tv, nickelodeon), αυτά δεν τα πιάνω! ενώ την 63 και 65 τις πιάνω, ενώ η κεραια μου κοιτάει Υμηττό.

stefanos1999
16-02-11, 15:54
εχει ανακοινωθει πότε τα ψηφιακα της ΕΡΤ θα αρχισουν να εκπέμουν σε mpeg-4 ?

user9
17-02-11, 17:46
Περιοχή Αργυρούπολης, δεν πιάνω το νέο μπουκέτο (BlueSky, Kontra κτλ)... με όλα τα υπόλοιπα (και με ERT Digital) είμαι ΟΚ.
Έχει κανένας άλλος το πρόβλημα?

evi21
17-02-11, 18:10
Κοιτας προς Αιγινα?
Γιατι αυτα νομιζω απο Αιγινα εκπεμπουν

user9
17-02-11, 19:24
Ναι ναι... με τα υπόλοιπα δεν έχω πρόβλημα... τα πιάνω όλα...

petrosgt
17-02-11, 20:54
Εχουν και αλλοι πρόβλημα με την ληψη των κρατικων καναλιων σε ψηφιακη μορφη στο Μαρουσι? Η ποιοτητα ειναι τραγικη..

thanoolhs
24-02-11, 14:50
Αυτην τη στιγμη στην καλλιθεα χασαμε τα ψηφιακα:hmm:

NikosGR7
24-02-11, 15:45
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί όταν βρέχει δεν μου παίζει ούτε ένα κανάλι ψηφιακό από όλα τα μπουκέτα της Αίγινας? Το μοναδικό που μου παίζει είναι το μπουκέτο των κρατικών.

kalex
24-02-11, 22:45
παλαιο φαληρο χαμενα και εδω
εχει κανεις καμια πληροφορια?
:hmm:

gg53
27-02-11, 14:50
Αργυρούπολη δεν υπήρχε πρόβλημα

andreasp
28-02-11, 11:45
Η δικιά μου κεραία κοιτάει προς Υμμητο απο αντανακλάσεις. Εχω εναν λόφο ακριβώς μπροστά μου.
Κάθε φορά που θα βγαίνει ένα καινούργιο κανάλι στη Digea πρέπει να το ψάχνω μόνος μου? ή μπαίνει αυτόματα στη λίστα με τα κανάλια?
Εχω μία LG 50PK550

Giannis2008
04-03-11, 06:14
Παιδια εγω απλα το μονο που θελω ειναι να πιασω ψηφιακα τα nickelodeon mtv και mad αλλα δεν τα πιανω. Ιδεα δεν εχω αν κοιταω Υμηττο η Αιγινα και sorry κιολας αλλα ο περισσοτερος κοσμος δεν ξερει αν κοιταει Υμηττο η Αιγινα, δεν ειμασταν υποχρεωμενοι κιολας.

Σε περιπτωση που η κεραια κοιταει Υμηττο υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε στην πολυκατοικια για να γυρισει Αιγινα για να μπορεσουμε να πιασουμε και τα υπολοιπα της digea?

cranky
04-03-11, 10:09
Σε περιπτωση που η κεραια κοιταει Υμηττο υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε στην πολυκατοικια για να γυρισει Αιγινα για να μπορεσουμε να πιασουμε και τα υπολοιπα της digea?
Να αποτανθείτε στον εγκαταστάτη της, με σύμφωνη γνώμη και των συγκατοίκων, εννοείται.

elina_77
05-03-11, 16:42
Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάποια πράματα σχετικά με ψηφιακή τηλεόραση.
Προχωρώ αμέσως στα δεδομένα μου προκειμένου να σας διευκολύνω και να πάρω όσο γίνεται σαφείς απαντήσεις.

-Περιοχή Παλαιό Φάληρο
-Τηλεόραση CRT
-κεραία ταράτσας στραμμένη Πάρνηθα
-ψηφιακός αποκωδικοποιητής πρόσφατα αγορασμένος Mpeg4

Πριν συνδέσω τον αποκωδικοποιητή είχα πολύ καλή λήψη όλων των καναλιών πλην ίσως εξαιρέσεων (οπως το star που χάνει ελάχιστα σε ποιότητα εικόνας).

Σήμερα συνέδεσα τον αποκωδικοποιητή και παρατήρησα ότι ενώ πλέον βλέπω τέλεια το star όπως και τα ψηφιακά της ερτ (cine+, prisma κλπ.), δεν πιάνω κάποια κανάλια που κανονικά τα έπιανα (πχ Blue sky).

Tί φταιει και δε βλέπω blue sky?
Ευχαριστώ και sorry για το μακροσκελές post:)

treli@ris
05-03-11, 16:54
Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάποια πράματα σχετικά με ψηφιακή τηλεόραση.
Προχωρώ αμέσως στα δεδομένα μου προκειμένου να σας διευκολύνω και να πάρω όσο γίνεται σαφείς απαντήσεις.

-Περιοχή Παλαιό Φάληρο
-Τηλεόραση CRT
-κεραία ταράτσας στραμμένη Πάρνηθα
-ψηφιακός αποκωδικοποιητής πρόσφατα αγορασμένος Mpeg4

Πριν συνδέσω τον αποκωδικοποιητή είχα πολύ καλή λήψη όλων των καναλιών πλην ίσως εξαιρέσεων (οπως το star που χάνει ελάχιστα σε ποιότητα εικόνας).

Σήμερα συνέδεσα τον αποκωδικοποιητή και παρατήρησα ότι ενώ πλέον βλέπω τέλεια το star όπως και τα ψηφιακά της ερτ (cine+, prisma κλπ.), δεν πιάνω κάποια κανάλια που κανονικά τα έπιανα (πχ Blue sky).

Τί πρέπει να κάνω για να δώ και πχ και το blue sky?
Ευχαριστώ και sorry για το μακροσκελές post

rf-in τηλεορασης σε rf-out δεκτη για τα αναλογικα
κεραια ταρατσας σε rf-in δεκτη για τα ψηφιακα

απο Παρνηθα παντως δεν μπορεις να δεις ψηφιακα. μαλλον τα λαμβανεις μεσω παρεμβολης απο καποιο απο τα 2 σημεια, ειτε Αιγινα το πιθανοτερο, ειτε Υμηττο

andreasp
05-03-11, 17:54
Να αποτανθείτε στον εγκαταστάτη της, με σύμφωνη γνώμη και των συγκατοίκων, εννοείται.

Δεν ειναι ανάγκη να γυρίσεις. Μπορείς να βάλεις και άλλη μια UHF των 10-15ευρω , στραμμένη προς Αίγινα και να την "χώσεις" σε μία κένη είσοδο του ενισχυτή.

Giannis2008
05-03-11, 23:24
Βασικα μεσα στο σπιτι δεν εχουμε κεραιες στις τηλεορασεις, απλα συνδεεις το καλωδιο στον τοιχο οποτε κριμα θα ειναι να αναγκαστω να αγορασω κεραιες. Εξαλλου αυτο υποτιθεται δεν ηταν το νοημα της ψηφιακης τηλεορασης?

Στην αρχη μου αρεσε πολυ η ιδεα της ψηφιακης TV, ομως με αυτα τα double standard του να ξεκιναει η εκπομπη στην Αιγινα, να μην ξεκιναει στον Υμηττο κτλ και να μην πιανουν τα καναλια που θεωρειται αυτονοητο οτι επρεπε να ειναι ψηφιακα (mtv και mad) με ξενερωσε απιστευτα. Εγω συκεκριμενα ειχα αγορασει τον αποκωδικοποιητη απο τον Μαιο αλλα τον εχω αποσυνδεσει εδω και δυο μηνες που διαβασα οτι απ'οτι φαινεται δεν προβλεπεται εκπομπη απο τον Υμηττο.

andreasp
05-03-11, 23:28
Βασικα μεσα στο σπιτι δεν εχουμε κεραιες στις τηλεορασεις, απλα συνδεεις το καλωδιο στον τοιχο οποτε κριμα θα ειναι να αναγκαστω να αγορασω κεραιες. Εξαλλου αυτο υποτιθεται δεν ηταν το νοημα της ψηφιακης τηλεορασης?

Στην αρχη μου αρεσε πολυ η ιδεα της ψηφιακης TV, ομως με αυτα τα double standard του να ξεκιναει η εκπομπη στην Αιγινα, να μην ξεκιναει στον Υμηττο κτλ και να μην πιανουν τα καναλια που θεωρειται αυτονοητο οτι επρεπε να ειναι ψηφιακα (mtv και mad) με ξενερωσε απιστευτα. Εγω συκεκριμενα ειχα αγορασει τον αποκωδικοποιητη απο τον Μαιο αλλα τον εχω αποσυνδεσει εδω και δυο μηνες που διαβασα οτι απ'οτι φαινεται δεν προβλεπεται εκπομπη απο τον Υμηττο.

Δεν μίλησα για κεραία μέσα στο σπίτι!
Μίλησα για ακόμα μία κεραία στον ιστό της κεραίας στην ταράτσα.
Φώναξε ένα "κεραιά" και θα στο φτιάξει!

Giannis2008
06-03-11, 00:50
A ok lol :oops: thank u :)

Nikiforos
06-03-11, 12:10
Με αναλογικά ποιος ασχολείτε ακόμα? δε νομίζω πως υπάρχει λόγος!
Εμένα εδώ πέρα ενώ βλέπω Υμηττό, πιάνω και 2 συχνότητες της Αιγινας (από αντανακλάσεις) και βλέπω μια χαρά το MTv/MAd κτλ+το τηλε αστυ και οσα ειναι σε εκεινη την συχνότητα, το παράξενο είναι πως δεν βλέπω την αλλη συχνοτητα που εχει τα υπόλοιπα κανάλια της Αιγινας. δλδ

54 (738mhz) = attica tv, extra channel, high tv, nickelodeon (αυτα δεν τα πιάνω)
63 (810mhz) = 0-6 τv, mad tv, mtv greece, sport tv (τα πιανω κανονικα απο αντανακλασεις)
65 ( 826 mhz) = blue sky, channel 9, kontra channel, τηλε αστυ (και αυτα τα πιανω κανονικα απο αντανακλασεις).

To ερωτημα ειναι πως γινεται την 54 να μην την πιανω? μηπως εχει ποιο αδυναμο σήμα?
δοκίμασα επισης την κεραια στραμενη προς Αιγινα και εχασα και αυτα που επιανα και δεν εβλεπα και Υμηττο! εχω εμποδια τεραστια προς τα εκει γιαυτο και φυσικα πολυ μεγαλύτερη αποσταση απ`οτι από τον Υμηττο.
Βέβαια αυτα που πιανω από Αιγινα μη νομίζεται πως παντα παιζουν καλα! πολλες φορες τα χανω ή κανουν διακοπες και κολλήματα αφου πεφτει το σημα! λογικό αφου ειναι εξ αντανακλάσεων! συνηθως ομως παιζουν μια χαρα!

http://www.digea.gr/flash/digea.html

skoupas
06-03-11, 14:34
Μάλλον είναι ισχυρό το σήμα από το κόντρα αναλογικά στην 54. Γι αυτό δεν το πιάνεις.

Nikiforos
07-03-11, 14:38
Και το αναλογικό σήμα επηρεάζει το ψηφιακό? παράξενο μου φαίνεται! να μου πεις τα κύματα στην κεραια τα ιδια δεν ειναι? ποτε είπαμε θα κοπουν τα αναλογικά εντελώς? :rofl::rofl::rofl:

antonis556
07-03-11, 15:45
Και το αναλογικό σήμα επηρεάζει το ψηφιακό? παράξενο μου φαίνεται! να μου πεις τα κύματα στην κεραια τα ιδια δεν ειναι? ποτε είπαμε θα κοπουν τα αναλογικά εντελώς? :rofl::rofl::rofl:

Τα φεροντα κυματα δεν ειναι τα ιδια ... Αν μπορουσες να δεις καποιο στιγμιοτυπο των δυο κυματων θα εβλεπες την διαφορα ... Γυρω στο 2013 θα κοπουν εντελως τα αναλογικα ...

Hetfield
08-03-11, 07:51
Ειναι λογικο να πιανω ολα τα καναλια της Digea και το πρωτο μπουκετο της Ερτ Ψηφιακης (Sport+ κτλ) και οχι το δευτερο μπουκετο της Ερτ (ΕΤ1, ΝΕΤ κτλ);
Η κεραια μου ειναι στραμενη προς Υμηττο, περιοχη Κυψελη

rexdimos
09-03-11, 11:42
ναι ειναι γιατι εκμπεμπειο απο αιγινα αν δεν κανω λαθος και οχι απο υμμητο

treli@ris
09-03-11, 11:45
Ειναι λογικο να πιανω ολα τα καναλια της Digea και το πρωτο μπουκετο της Ερτ Ψηφιακης (Sport+ κτλ) και οχι το δευτερο μπουκετο της Ερτ (ΕΤ1, ΝΕΤ κτλ);
Η κεραια μου ειναι στραμενη προς Υμηττο, περιοχη Κυψελη

Πρεπει να πιανεις και τα 2 μπουκετα της ΕΡΤ + τα 8 καναλια της Digea. Απο τον Υμηττο εκπεμπουν και τα δυο κανονικα. Τσεκαρε την κεραια σου.

Νικαετός
09-03-11, 11:46
ναι ειναι γιατι εκμπεμπειο απο αιγινα αν δεν κανω λαθος και οχι απο υμμητο

Δεν ισχύει αυτό. Εγώ τα πιάνω κανονικά από Υμηττό...

rexdimos
09-03-11, 17:33
οποτε μαλλον κατι παιζει με τιν κεραια του φιλου μας

NikosGR7
11-03-11, 18:48
Αυτή τη στιγμή έχει πέσει η 674 και από Υμηττό και από Αίγινα.

Άνοιξε πάλι.

Papados
12-03-11, 13:08
Παρατηρησε κανείς ότι η ώρα στο EPG πάει μια πίσω?

treli@ris
12-03-11, 20:25
Παρατηρησε κανείς ότι η ώρα στο EPG πάει μια πίσω?

Κανονικα παει η ωρα σε μενα.

shadow_1986
12-03-11, 21:17
Παρατηρησε κανείς ότι η ώρα στο EPG πάει μια πίσω?


Ναι όντως η ώρα δεν ήταν σωστή,αλλά τώρα έφτιαξε.

rexdimos
12-03-11, 21:59
η 684 ειναι σε ακομα κατω σε ολους?επισης παει και η ερτ κατι πρεπει να συμβαινει:hmm:

21706
29-03-11, 10:43
Είναι σωστή αυτή η λίστα;

48 UHF - DVB-T/Mpeg-2: ΕΡΤ Digital (Cine+, Spor+, Prisma+, RIK) – Υμηττός/Πάρνηθα/Αίγινα
52 UHF - DVB-T/Mpeg-2: ΕΡΤ Digital (ET1, NET, ET3, ΒΟΥΛΗ + ΕΡΑ-ΝΕΤ, ΕΡΑ2, ΕΡΑ3, ΕΡΑΣπορ και Κόσμος) – Υμηττός/Αίγινα

46 UHF - DVB-T/Mpeg-4: Digea (ALPHA, ΑΝΤ1, ALTER, Μακεδονία TV) – Υμηττός/Αίγινα
47 UHF - DVB-T/Mpeg-4: Digea (MEGA, ΣΚΑΪ, STAR, Test Card) – Υμηττός/Αίγινα
54 UHF – DVB-T/Mpeg-4: Digea (High TV, Extra 3, Attica TV, Nickelodeon) – Αίγινα
63 UHF – DVB-T/Mpeg-4: Digea (Mad TV, MTV Greece, Sport TV, 0-6 TV) – Αίγινα
65 UHF – DVB-T/Mpeg-4: Digea (BlueSky, Channel 9, Kontra TV, ΤηλεΑστυ test card) – Αίγινα

treli@ris
29-03-11, 11:47
Το 48 για Παρνηθα δεν ισχυει. Τα αλλα ειναι σωστα.

chat1978
29-03-11, 12:48
Γιατί πάει τόσο αργά ξέρει κανείς?

21706
29-03-11, 12:51
Γιατί πάει τόσο αργά ξέρει κανείς?

Ποιο πάει αργά;

chat1978
29-03-11, 13:00
Γιατί πάει τόσο αργά ξέρει κανείς?


Ποιο πάει αργά;

Η όλη διαδικασία. Για παράδειγμα γιατί τόσο καιρό δεν υπάρχει αντιστοίχιση Αίγινας / Υμηττός

Andreaslar
30-03-11, 00:22
48 UHF - DVB-T/Mpeg-2: ΕΡΤ Digital (Cine+, Spor+, Prisma+, RIK) – Υμηττός/Πάρνηθα/Αίγινα
52 UHF - DVB-T/Mpeg-2: ΕΡΤ Digital (ET1, NET, ET3, ΒΟΥΛΗ + ΕΡΑ-ΝΕΤ, ΕΡΑ2, ΕΡΑ3, ΕΡΑΣπορ και Κόσμος) – Υμηττός/Αίγινα
46 UHF - DVB-T/Mpeg-4: Digea (ALPHA, ΑΝΤ1, ALTER, Μακεδονία TV) – Υμηττός/Αίγινα
47 UHF - DVB-T/Mpeg-4: Digea (MEGA, ΣΚΑΪ, STAR, Test Card) – Υμηττός/Αίγινα
54 UHF – DVB-T/Mpeg-4: Digea (High TV, Extra 3, Attica TV, Nickelodeon) – Αίγινα
63 UHF – DVB-T/Mpeg-4: Digea (Mad TV, MTV Greece, Sport TV, 0-6 TV) – Αίγινα
65 UHF – DVB-T/Mpeg-4: Digea (BlueSky, Channel 9, Kontra TV, ΤηλεΑστυ test card) – Αίγινα


Τα κανάλια με bold τα πιάνω στα Άνω Πατήσια.

Εφόσον τα πιάνω από Υμηττό, γιατί δεν πιάνω και τα κανάλια της 52 UHF?

Μπορεί κάποιος να γράψει αντιστοιχίες κανάλια σε Mhz ? Σε κάποιες συχνότητες έχω 10% σήμα. Σε Αυτά που βλέπω (12 κανάλια) έχω 100%

treli@ris
30-03-11, 02:54
46 -> 674 MHz
47 -> 678 MHz
48 -> 682 MHz
52 -> 722 MHz

54 -> 738 MHz
63 -> 810 MHz
65 -> 826 MHz

21706
30-03-11, 08:35
Η όλη διαδικασία. Για παράδειγμα γιατί τόσο καιρό δεν υπάρχει αντιστοίχιση Αίγινας / Υμηττός

Εννοείς τα κανάλια 54, 63, 65 που είναι μόνο από Αίγινα
να εκπέμπουν και από Υμηττό;

exaggelos
04-04-11, 13:35
Τα κανάλια με bold τα πιάνω στα Άνω Πατήσια.

Εφόσον τα πιάνω από Υμηττό, γιατί δεν πιάνω και τα κανάλια της 52 UHF?

Μπορεί κάποιος να γράψει αντιστοιχίες κανάλια σε Mhz ? Σε κάποιες συχνότητες έχω 10% σήμα. Σε Αυτά που βλέπω (12 κανάλια) έχω 100%
Έχω το ίδιο θέμα με σενα. Κυψέλη μένω.
Αυτο που δεν μπορώ να καταλαβω είναι ότι με την ίδια κεραία την συχνοτητα 52 την πιανει στο σαλονι που έχω ένα stand-alone δέκτη ενω στον υπολογιστη που έχω ενα stιckακι δεν την πιανει. Στα υπολοιπα εχω 100% σημα.Εχω δοκιμάσει και διαφορετικο software απτο default tou turbo-X αλλα τα ιδια...
Έχει κανεις καμια ιδέα?

ssotis
06-04-11, 14:40
Εδώ (http://greekdigitaltv.blogspot.com/2010/08/digea.html) θα βρέιτε πλήρη λίστα με τα κανάλια στην Αττική. Τα ψηφιακά που πάνω στην ίδια συχνότητα εκπέμπει αναλογικό (πχ στην UHF54) έχουν πρόβλημα στη λήψη. Παίζουν πολλά ρόλο όπως η θέση της κεραίας και οι αντανακλάσεις ( εγώ πχ με κεραία στραμμένη στην Πάρνηθα πιάνω αυτά της Αίγινας)

21706
06-04-11, 16:26
Εδώ (http://greekdigitaltv.blogspot.com/2010/08/digea.html) θα βρέιτε πλήρη λίστα με τα κανάλια στην Αττική. Τα ψηφιακά που πάνω στην ίδια συχνότητα εκπέμπει αναλογικό (πχ στην UHF54) έχουν πρόβλημα στη λήψη. Παίζουν πολλά ρόλο όπως η θέση της κεραίας και οι αντανακλάσεις ( εγώ πχ με κεραία στραμμένη στην Πάρνηθα πιάνω αυτά της Αίγινας)

Υπάρχει ένα λάθος στη λίστα που δίνεις. Δες αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4054737&postcount=935) και αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4054806&postcount=936).

ssotis
07-04-11, 08:59
Το πρώτο ψηφιακό μπουκέτο της ερτ εκπέμπει και από Πάρνηθα εξ αρχής. Καρατσεκαρισμένο:rolleyes:

21706
07-04-11, 09:27
Το πρώτο ψηφιακό μπουκέτο της ερτ εκπέμπει και από Πάρνηθα εξ αρχής. Καρατσεκαρισμένο:rolleyes:

Εντάξει, αν είναι έτσι τότε αυτή η λίστα (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4054737&postcount=935) είναι σωστή.
Δεν έχω τρόπο να το ελέγξω.

avsl
09-04-11, 00:13
Ρε παιδιά διάβασα σε κάποιο άρθρο σχετικά με την λειτουργία των σταθμών περιφερειακής εμβέλειας Αττικής ότι λειτουργούν βάσει νόμου μόνο απο εκεί σε ότι έχει να κάνει με το digea. Εγώ κατοικώ στην Σαλαμίνα, απο Αίγινα δεν έχω καθόλου σήμα εδώ που βρίσκομαι, ενώ απο Υμηττό καμπάνα. Γιατί υπάρχει αυτή η πρακτικό παράδοξο. Όταν η εκπομπή των αναλογικών διακοπεί τι θα γίνει με όσους δεν έχουν λήψη απο Αίγινα γιατί τα κάνανε έτσι, γιατί σε όλους εμάς στερούν τόσα κανάλια;

........Auto merged post: avsl πρόσθεσε 5 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ρε παιδιά διάβασα σε κάποιο άρθρο σχετικά με την λειτουργία των σταθμών περιφερειακής εμβέλειας Αττικής ότι λειτουργούν βάσει νόμου μόνο απο εκεί σε ότι έχει να κάνει με το digea. Εγώ κατοικώ στην Σαλαμίνα, απο Αίγινα δεν έχω καθόλου σήμα εδώ που βρίσκομαι, ενώ απο Υμηττό καμπάνα. Γιατί υπάρχει αυτή η πρακτικό παράδοξο. Όταν η εκπομπή των αναλογικών διακοπεί τι θα γίνει με όσους δεν έχουν λήψη απο Αίγινα γιατί τα κάνανε έτσι, γιατί σε όλους εμάς στερούν τόσα κανάλια;

http://www.digea.gr/faq27.html

"Οι τηλεοπτικοί σταθμοί περιφερειακής εμβέλειας (0-6 TV, ATTICA TV, EXTRA CHANNEL-3, HIGH TV,MAD TV, MTV Greece, NICKELODEON και SPORT TV) με βάση το νομικό πλαίσιο εκπέμπονται ψηφιακά μέσω της Digea μόνο από το κέντρο εκπομπής της Αίγινας."

NikosGR7
09-04-11, 13:02
Φίλε εγώ μένω Πέραμα και λαμβάνω σήμα από Αίγινα. Όλα τα κανάλια πιάνουν με 90-100% σήμα και ποιότητα.

venumis
11-04-11, 04:44
Περιστέρι, Αιγάλεω κτλ πιάνουν Αίγινα ?, εχω δύσκολη πρόσβαση στην ταράτσα, μην ψάχνω άδικα !!

Όποιος είναι απο αυτα τα μέρη ας κάνει ενα ψυχικό να μου απαντήσει..:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.