PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αέρα γραφείου, ιονιστής ή κάτι άλλο?



Σελίδες : 1 [2]

chrisfinl
26-05-10, 07:29
Παιδιά την προσοχή σας παρακαλώ!Ψάχνοντας για ιονιστη έπεσα σε τούτο το νημα,ακολούθησα το λινκ για το Breathe που είχε δοθεί στην αρχή του νήματος και έκανα την παραγγελία μού στις 14 Μαϊου.Αμέσως πήρα επιβεβαιωση της παραγγελίας μου αλλά μέχρι τώρα δεν εχω λάβει κανένα μέιλ σχετικά με ημνια αποστολής.Προσπαθώντας να τους τηλεφωνησω και βλέπω ότι ο αριθμός που δίνουν δεν υπάρχει και ότι η συγκεκριμένη εταιρία-εισαγωγέας δεν υπάρχει στο νετ αλλά ούτε και στο UK phone directory!!!Ψάχνοντας λιγάκι παραπάνω πέφτω πάνω στον Ελληνα εισαγωγέα που τον δίνει και ο φίλος στην αρχή του νήματος ο οποίος ομως μέσω του λινκ που έχει στο σαιτ του σε παραπέμπει στη μαμα εταιρία η οποία βρίσκεται στη Σιγκαπουρη (WWW.breathe-ap.com) και στέλνοντας τους ένα μέιλ μου απαντάνε ότι η WWW.breathe-revitalizers.co.uk (η εταιρία που έδινε ο φίλος στην αρχή) είναι μια απάτη και ότι πολλοί έχουν απευθυνθεί σε αυτούς ζητώντας να μάθουν αν η Τop Brand Promotions είναι νόμιμος εισαγωγέας τους στο UK!!.Θα ήθελα να μάθω από τα παιδιά που αγόρασαν το προϊόν από την εταιρία που δίνει ο φίλος στην αρχή εάν είχαν κανένα πρόβλημα στην συνναλαγη τους.Επίσης να γράψουν αν γίνεται την διεύθυνση του σαιτ που έκαναν την παραγγελία τους.Το σαιτ που δίνει ο φίλος στην αρχή είναι κάτω για συντήρηση όπως λένε αλλά άλλες του σελίδες δουλεύουν όπως πχ contacts,faq etc!!!.Η κάρτα μου χρεώθηκε στης 19 αλλά με βλέπω να την ακυρωνω σήμερα γιατί μάλλον με πιάσαμε κότσο...Περιμένω με αγωνία την απάντηση σας!

3lbereth
26-05-10, 10:47
:hmm: Όπως θα δεις από τα προηγούμενα posts, παραλάβαμε όλοι κανονικά. Βέβαια έχουν περάσει σχεδόν 3 μήνες από τότε και μπορεί να άλλαξε κάτι. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία, ακύρωσε άμεσα τη συναλλαγή σου.
Πέρισυ, είχα παραγγείλει το purifier από το Healing Store (http://www.thehealingstore.co.uk/store/content_prod/1303), φέτος από τη Breathe (3 συσκευές). Τα δέματα ήρθαν κανονικά από Αγγλία και είχαν τιμολογηθεί σε λίρες. Αυτό που πρόσεξα κατόπιν εορτής, είναι οτι η περσινή led βάση είναι πολύ καλύτερης ποιότητας από πλευράς κατασκευής & λειτουργίας. Ενδεχομένως να έπαιξε κανένα clopyright και γι'αυτό να μη λειτουργεί πλέον το site. Πάντως πλασαριζόταν ως ο επίσημος αντιπρόσωπος της Breathe.
Mε λίγο googling βρήκα το site της Breathe: http://www.breathe-products.co.uk/index.asp , αλλά είναι αρκετά ακριβότερο από το Healing Store. Παραμένει πάντως φτηνότερο από τον έλληνα αντιπρόσωπο.

chrisfinl
26-05-10, 19:30
Καλησπερα φιλε.Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Το σαιτ που βρηκες απο google EINAI TO ORIGINAL ΒΡΕΑΤΗΕ απο το οποιο αν κλικαρεις στο Distributions tab (http://www.breathe-products.co.uk/page.asp?value1=6) μπορεις να πας στη μαμα εταιρια στην Σιγκαπουρη.Σε μειλ-απαντηση που ελαβα απο τη μαμα εταιρια μου ανεφεραν επι λεξη οτι το εν λογω σαιτ (που εδινες και εσυ στην αρχη του νηματος) ειναι μια απατη!.Σημερα εδα οτι η κεντιρκη σελιδα τους λειτουργει ξανα αλλα για μαντεψε...δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ τηλεφωνο για επικοινωνια!!!.Ειναι πολυ παραξενο τοσα παιδια να εκαναν τις αγορες τους απο το συγκεκριμενο σαιτ χωρις κανενα προβλημα (με την τελευταια αγορα να εχει γινει πριν ενα 3 μηνο αν δεν κανω λαθος) και τωρα σε εμενα να συμβανει αυτο. Τελος παντων για καλο και για κακο ακυρωσα την καρτα μου (αν και η τραπεζα μου ειπε οτι δεν εχει γινει καμμια αλλη υποπτη συνναλαγη με την καρτα μου μεχρι σημερα) εκανα μια αιτηση στην τραπεζα για αρνηση πληρωμης διοτι το ποσο τραβηχτηκε απο την Top Brand Promotions Ltd (αυτη ειναι η ονομασια της ''εταιριας'' εισαγωγεα οπως αναγραφεται στο σαιτ τους) στης 19 Μαιου και τους εστειλα μεσω μειλ την ακυρωση μου αν και πιστευω οτι δεν θα μου απαντησουν ποτε. Παντως ετσι απο απορια μπορει να μου πει καποιο απο τα παιδια απο ποια εταιρεια τους εσταλει το billing invoice;Επισης το Healing store που αναφερεις παραπανω ειναι αξιοπιστο για αγορες η θα καω παλι;:cry:.

chrisfinl
26-05-10, 21:34
Και ενα γρηγορο update στο πορηγουμενο μειλ σου.Το σαιτ που μου δινεις http://www.thehealingstore.co.uk στο τελευταιο σου μειλ ειναι πανομοιοτυπο (η βαση του) με αυτο της Breathe Ezee...Το legal disclaimer,Deivery and Reurtns και ολα τα υπολοιπα ειναι ολοιδια με αυτα της Breathe ezee!!!.Και φυσικα ουτε λογος για τηλεφωνο...υπαρχει μεν στο σαιτ τους αλλα μαντεψτε παλι...δεν λειτουργει!!!Παιδια μακρια απο τους κλεφτες!!!!.Πριν κανετε οποιαδηποτε αγορα παρτε τους τηλεφωνο,ζητηστε φυσικη διευθυνση, ψαχτε στο νετ για αυτους και γενικα εχετε τα ματια σας 14!!!.Μπορει να φαινονται νομιμοι αλλα μου φαινεται οτι παιζει μεγαλη λαμογια εδω και μαλιστα πρεπει να εχουν κανει διαφορα παρεμφερη σαιτς για να τα παιρνουν απο ολους...Τι αλλο να πω;

Breathe Hellas
26-05-10, 23:59
Ως επίσημη αντιπροσωπία BREATHE HELLAS των προϊόντων BREATHE® τους εργοστασίου Breathe-AP Ltd της Σιγκαπούρης, θα θέλαμε να ενημερώσουμε σχετικά με τους καθαριστές ιονιστές αέρα και αιθέρια έλαια Breathe.
H τιμή πώλησης της συσκευής BREATHE AIR REVITALIZER μαζί με το trial pack ( 4 X 60 ml essential oils ) είναι 80,33 ευρώ και αποστέλλεται δωρεάν χωρίς επιπλέον έξοδα αποστολής σε όλη την Ελλάδα με courier Γενική Ταχυδρομική σε μία εργάσιμη μέρα.
-Το επίσημο site του εργοστασίου BREATHE® είναι www.breathe-ap.com.
- Όλα τα προϊόντα του εργοστασίου BREATHE® είναι made in Singapore,καθώς επίσης οι συσκευές Breathe air revitalizer έχουν ανάγλυφη σφραγίδα της επωνυμίας του εργοστασίου Breathe-AP Ltd καθώς και το made in Singapore.
- το αγγλικό site www.breathe-revitalizers.co.uk δεν είναι επίσημος αντιπρόσωπος του εργοστασίου της Σιγκαπούρης στην Αγγλία. Και πολλές από τα προϊόντα τους είναι αντίγραφα κατασκευασμένα σε άλλα εργοστάσια εκτός Σιγκαπούρης.
-Επίσημος site για την Αγγλία της Breathe-AP Ltd είναι το http://www.breathe-products.co.uk

chrisfinl
28-05-10, 22:35
Καλησπερα φιλοι. Συνεχεια των προηγουμενων μηνυματων μου σας παραθετω αυτουσιο το μειλ που μου εστειλε η αυθεντικη κατασκευαστρια εταιρια του BREATHE σε ερωτηση μου να μου στειλουν οτι γνωριζουν για τους τυπους πισω απο αυτη την απατη:

Hi Mr χχχχχχχχχχχχ

Attached are details of Top Brands Promotion (στην διαθεση οποιου φιλου τα ζητησει)

This whole affair initiated from Mr Michael Wigglesworth (BREATHE UK LTD) when we refuse to extend his distributorship agreement on Feb 9, 2009 after being cheated by him and his partner Ms Karen Cousin on monies and parts

Together they own four domains/websites

www.thehealingstore.co.uk


www,breathe-revitalizers.co.uk


www.breathe-revitalizer.co.uk


www.breathe-revitalizers.com



Mr Michael Wigglesworth subsequently transfer www.breathe-revitalizers.co.uk

to Mr Satminder Biring the owner of Top Brands Promotion

While operating their biz, they have indirectly and illegally capitalize on our Brand, intellectual properties, materials including brochure and falsely claim that they r representing us to conduct their dubious operation

We hope that the attached will be of good use to you and kindly revert if you need further information

Best regards

E M

Οπως βλεπετε η απατη βγαζει ματι....Φυσικα μεχρι την στιγμη που γραφω αυτες τις γραμμες δεν εχω λαβει τιποτα.Την Δευτερα θα παω απο το Ταχυδρομειο μπας και 1 στις 1000 υπαρχει καποιο δεμα για εμενα εκει αλλα πολυ χλωμο το κοβω.Τα συμπερασματα δικα σας....

Sebu
29-05-10, 11:09
Λες για αυτο τα δικα μας να δουλευουν στις 3.000 στροφες κανοντα θορυβο???

Επειδη ειναι μαϊμουδες :p ??????

Παντως εγω το ειχα παραλαβει κανονικα.

3lbereth
29-05-10, 14:00
Αμ έτσι εξηγείται...
Όταν αγόρασα πέρισυ την 1η συσκευή, πωλητής και site ήταν ένα - οι συνέταιροι δεν είχαν χωρίσει. Με παρέπεμψαν από την ίδια τη breathe στο healing store γιατί δεν πέρναγε η visa electron. Η συσκευή που μου έστειλαν έκανε 39 λίρες, είχε γκρί κουτί και τα αρώματα ήταν σε μπλε μπουκάλι. Όντως, 1-2 emails που χρειάστηκε να στείλω, μου τα απάντησε η Cousins. Έκτοτε, λάμβανα τακτικά μηνύματα με τις προσφορές τους (προφανώς, φεύγοντας πήραν και την λίστα πελατών) που με παρέπεμπαν πάντα στο αρχικό breathe-revitalizers.co.uk, γι'αυτό και δεν πήρα χαμπάρι την απάτη. Οι συσκευές φαίνονται ίδιες, προστέθηκε το eeze στο λογότυπο και τα μπουκαλάκια είναι λευκά. Όταν παρέλαβα, είδα οτι η βάση ήταν πιό φτηνοκατασκευή, αλλά δεν έδωσα σημασία αφ'ενός γιατί ήταν free κι αφ'ετέρου γιατί την έβαλα στο γραφείο.

Το τί παίζει με το healing store δεν έχω καταλάβει, γιατί από τις φωτό του site τα προϊόντα είναι ίδια με τα επίσημα. Το ωραίο είναι, οτι όταν βάλω breathe revitalizer, το google βγάζει πρώτα-πρώτα τα δικά τους αποτελέσματα. Θα περίμενα πιό δυναμική αντίδραση και μεγαλύτερη παρουσία από τον πραγματικό δικαιούχο του brand name, όπως και μία ανακοίνωση στην 1η σελίδα τους περί ύπαρξης μαϊμούδων.

Παιδιά, με συγχωρείτε... Δεν το ήξερα και πήρα τόσο κόσμο στο λαιμό μου. Χίλια συγνώμη.

[πάντως, - όχι οτι σώζεται η κατάσταση - η βαβούρα που κάνουν είναι ίδια!]

chrisfinl
31-05-10, 01:34
Kαλησπερα φιλοι. 3lbereth προς θεου δεν σε κατηγορω για τιποτα απλα να ενημερωσω θελω:)!Τουλαχιστον εσεις παραλαβατε ενω εγω ακομη τιποτε...Την Παρασκευη πηγα απο το ταχυδρομειο αλλα επειδη ειμαι και γκαντεμης ειχε πεσει το ρευμα και η ουρα...παλια!!!.Οποτε απο Δευτερα τα νεοτερα!.Παντως εσεις που παραλαβατε και τα εχετε χρησιμοποιησει τοσο καιρο τωρα ειστε ευχαριστημενοι απο αυτα, κανουν δουλεια με λιγα λογια δηλαδη?

nils
31-05-10, 11:55
Kαλησπερα φιλοι. 3lbereth προς θεου δεν σε κατηγορω για τιποτα απλα να ενημερωσω θελω:)!Τουλαχιστον εσεις παραλαβατε ενω εγω ακομη τιποτε...Την Παρασκευη πηγα απο το ταχυδρομειο αλλα επειδη ειμαι και γκαντεμης ειχε πεσει το ρευμα και η ουρα...παλια!!!.Οποτε απο Δευτερα τα νεοτερα!.Παντως εσεις που παραλαβατε και τα εχετε χρησιμοποιησει τοσο καιρο τωρα ειστε ευχαριστημενοι απο αυτα, κανουν δουλεια με λιγα λογια δηλαδη?


Καλημέρα και από μένα. Ούτε εγώ είχα κάποιο πρόβλημα στην όλη συναλλαγή.
Πάρα ταύτα η συσκευή δεν με έσωσε. Κάνει αρκετό θόρυβο και δεν αποδίδει τα αναμενόμενα μια και ο χώρος εχει πολλά pc.:down:

chrisfinl
03-06-10, 01:35
Και ξαφνικα, εκει που δεν το περιμενα βλεπω στο inbox μου ενα μειλ απο Αγγλια οπου με ενημερωναν οτι η παραγγελια μου εχει αποσταλλει και θα την παραλαβω μεσα σε 3 μερες!!!. Καμμια νιξη σχετικα με την ακυρωση που τους ζητουσα...τι να πω...αντε να δουμε, εαν ποτε παραλαβω, αν αξιζε τα λεφτα του τελικα...

chrisfinl
10-06-10, 23:11
Παιδια σημερα μου ηρθε το κουτι, δεν το εχω ανοιξει...κανω μετακομιση και ειμαι στα τελειωματα...μολις το ανοιξω και το λειτουργησω θα σας γραψω εντυπωσεις!

@ ADSLgr.com All rights reserved.