PDA

Επιστροφή στο Forum : ερώτηση για conn-x ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ



CatMarg
04-03-10, 23:30
Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό;Αξίζει;Εχω ενα σπίτι σε νησί κ μ'εχει τρελλάνει στους λογαριασμούς ο οτε.....χώρια οταν μπένω στο νετ που ο λογαριασμός χτυπάει κόκκινο!Σ'αυτό υποτίθεται οτι πληρώνεις τους 6 μήνες,εχεις ομως νετ κ τηλέφωνο μόνο 6 μήνες,(Σ/Κ κ 1 μήνα τα χριστούγενα κ 1 το Πάσχα).Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;θνξ.

treli@ris
05-03-10, 00:00
Τα γραφει ολα στην επισημη σελιδα (http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=134&gclid=CLr8r4T-n6ACFQRgZwodAw0Kaw)

Συγκεκριμένα, μπορείς να έχεις Conn-x 2 Mbps στην εξοχική σου κατοικία, τις περιόδους που λειτουργεί και το Εκπτωτικό Πρόγραμμα Για το Εξοχικό (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=602&id=602), πληρώνοντας μόνο για τις συγκεκριμένες περιόδους! Έτσι, έχεις απεριόριστο γρήγορο Internet στα 2 Mbps για 6 μήνες:

4 μήνες το καλοκαίρι (Ιούνιος – Σεπτέμβριος)
1 μήνα τα Χριστούγεννα (15 Δεκεμβρίου με 15 Ιανουαρίου)
1 μήνα το Πάσχα (15 μέρες πριν την Κυριακή του Πάσχα έως και 15 μέρες μετά)


Δηλαδη τηλεφωνια + ιντερνετ μονο για αυτους τους 6 μηνες.

CatMarg
05-03-10, 02:57
Τα γραφει ολα στην επισημη σελιδα (http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=134&gclid=CLr8r4T-n6ACFQRgZwodAw0Kaw)

Συγκεκριμένα, μπορείς να έχεις Conn-x 2 Mbps στην εξοχική σου κατοικία, τις περιόδους που λειτουργεί και το Εκπτωτικό Πρόγραμμα Για το Εξοχικό (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=602&id=602), πληρώνοντας μόνο για τις συγκεκριμένες περιόδους! Έτσι, έχεις απεριόριστο γρήγορο Internet στα 2 Mbps για 6 μήνες:

4 μήνες το καλοκαίρι (Ιούνιος – Σεπτέμβριος)
1 μήνα τα Χριστούγεννα (15 Δεκεμβρίου με 15 Ιανουαρίου)
1 μήνα το Πάσχα (15 μέρες πριν την Κυριακή του Πάσχα έως και 15 μέρες μετά)


Δηλαδη τηλεφωνια + ιντερνετ μονο για αυτους τους 6 μηνες.Μήπως ξέρεις αν αργούν στη σύνδεση;Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

gbil
05-03-10, 13:16
Μήπως ξέρεις αν αργούν στη σύνδεση;Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.


Σε εμένα από την στιγμή που είχε διαθεσιμότητα στο dslam μέσα σε μια βδομάδα είχε γίνει. Επίσης έχω βάλει και το έξτρα για ΣΚ και εδώ και μερικούς μήνες που το έχω λειτουργεί κάθε ΣΚ μια χαρά.

treli@ris
05-03-10, 14:21
Αν υπαρχει διαθεσιμοτητα τοτε ολα γινονται αμεσως και στο χρονο που αρμοζει στον ΟΤΕ ;)

CatMarg
05-03-10, 18:57
Αν υπαρχει διαθεσιμοτητα τοτε ολα γινονται αμεσως και στο χρονο που αρμοζει στον ΟΤΕ ;)Πήγα κ ρώτησα σήμερα.Στο οτεσοπ μου είπαν πως για εκεί που το θέλω,δεν εχει.Πήγα κ στον οτε κ μου είπαν οτι οκ,υπάρχει χωρίς πρόβλημα.:what:Το θέλω για την Τήνο,σε χωριό.Τεσπα,πίστεψα τον οτε κ πήρα το πακέτο.Κονεξ,τηλέφωνο κ Σ/Κ.Ελπίζω να μη μου βγει ξυνό!Σε λίγες μέρες θα με παρουν τηλ.να με ειδοποιήσουν κ να πάρω το κονεξ.Θα ξέρω σίγουρα μόλις παω στο χωριό το πάσχα,να δω αν πιάνει.:hmm:Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.:)

CatMarg
01-04-10, 09:31
Πετάει το κονεξ στο χωριό.:oneup:
Εβαλα το κατ'εξοχήν κ παρ'όλο που φοβόμουν με τον οτε(τα εξηγώ στο παραπάνω,#6)τελικά κ γρήγορα ήρθαν κ αψογα λειτουργεί.Σε αντίθεση με τη φορθνετ που εχω στην Αθήνα.Να λέμε τα κακά,να λέμε κ τα καλά.

mariossss
01-04-10, 09:38
Εμενα μεσα σε μια μερα ειχε ενεργοποιηθει. Μπραβο στον οτε

singara
01-04-10, 12:25
Θα το βαζα και γω στο χωριο αλλα δεν υποστυριζει ιντερνετ η περιοχη DAMM IT
ορεινο της λακωνιας.ακους οτε θελω κι αλλες περιοχες

john84
01-04-10, 13:47
Εχω βαλει και εγω στο χωριο μου στην Παρο, απο εδο γραφω τωρα, και πραγματικα πεταει. ειναι και οικονομικο. Πολυ καλη υπηρεσια:oneup:

belisarius
05-06-10, 00:35
Ξέρει κανείς τι εξοπλισμό δίνουν;

john84
05-06-10, 10:08
Εγω ειχα προλαβει το ασυρματο που εδειναν δωρο. Αλλα νομιζ τωρα δεινουν ενσυρματο ρουτερ.

nmavro73
05-06-10, 18:21
Λογικά στην εξοχή θα παίρνεις φορητό. Δεν νομίζω να κουβαλας κάθε σκ το σταθερό. Οπότε δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το ασύρματο

CatMarg
05-06-10, 21:17
Εμένα μου έδωσαν το ασύρματο.

john84
06-06-10, 09:39
Ποτε εκανες αιτηση?

CatMarg
06-06-10, 21:10
Λίγες μέρες πριν το Πάσχα.Τόχα μέσα σε μια βδομάδα.Δεν μπορώ να πω,λειτουργεί άψογα αν κ το χρησιμοποιώ μόνο στο νησί οταν παω.Τουλάχιστον απο τη φορθνετ που εχω στην αθήνα,είμαι πολύ πιο ευχαριστημένη.

giorginho7
09-06-10, 10:36
O OTE μου φαινεται εχει ατομα ασχετα απο μαρκετινγκ (οπως και αρκετοι αλλοι).
Δειτε λιγο τι γραφει στα ψιλα γραμματα παρακατω...
http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=134
"
Αφορά οικιακούς πελάτες που είναι συνδρομητές του Εκπτωτικού Προγράμματος του ΟΤΕ.
"
Δηλαδη εγω που εχω τους γονεις μου με "κανονικο" σταθερο ΟΤΕ και θελω ιντερνετ μονο λιγους μηνες το χρονο δεν μπορω να το εχω, ετσι? Με αναγκαζουν να πληρωσω κανονικα 12μηνη συνδρομη.

(edit) Επιπλεον δινουν 2.5 μερες την εβδομαδα (Παρασκευη 12.00 εως Κυριακη 24.00) ενεργο το τηλεφωνο μονο με 2.5 ευρω το μηνα!!! Δηλαδη εχεις καθε μηνα ΟΛΟ το χρονο τηλεφωνο για περιπου 11 ημερες (παραπανω απο το 1/3 του μηνα) ενω πληρωνεις ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ 1/6 του παγιου!!!! (αυτο το εχω εντοπισει εδω και 2-3 χρονια αλλα δεν μπορω να το αξιοποιησω). ΑΚΟΜΑ "καλυτερα" ειναι τα πραγματα για το "ιντερνετ για εξοχικο και τα Σ/Κ" αφου πληρωνεις μολις 2,35 ευρω παραπανω (10.74 αντι 8,39) που ισοδυναμει με ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ 1/7 (14%) του μηνιαιου παγιου για τα 2Mbps ενω παλι εχεις ιντερνετ για παραπανω απο το 1/3 του μηνα!!!! (/edit)

(edit 2) ψιλοχαζομαρα το παραπανω γιατι τους 6 απο τους 12 μηνες ηδη τους πληρωνεις (και τα Σ/Κ) οποτε τα νουμερα γινονται απο "λιγοτερο απο 1/6" σε "λιγοτερο απο 1/3" που ειναι μεν πολυ κοντα στο αναλογικο τελος που θα επρεπε κανεις να πληρωνει, ομως και παλι ειναι ψιλο-παραλογο με τη λογικη οτι προκειται για "εξτρα" υπηρεσια (πολλες ενεργοποιησεις-απενεργοποιησεις κλπ) οποτε λογικα θα επρεπε να ειναι μεγαλυτερη η χρεωση. (/edit2)

Επισης το φοβερο και τρομερο επιτευγμα του τμηματος μαρκετινγκ:
Conn-x + απεριοριστα τηλεφωνα προς σταθερα (το "συνδυαστικο" πακετο τους) = 44.64 το μηνα
Conn-x + Conn-x Talk = ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 60' προς κινητα (με 24Mbps μιλαμε παντα) = 22,88+15,15 = 38,03!!!!!!!!!!!!!

Ειναι μετα να απορουν οι Γερμανοι πώς πληρωσαν 29 ευρω την μετοχη του και σημερα εχει 5.60??:p:rofl::clap:

john84
09-06-10, 10:50
Conn-x + Conn-x Talk = ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 60' προς κινητα (με 24Mbps μιλαμε παντα) = 22,88+15,15 = 38,03!!!!!!!!!!!!!

Ειναι μετα να απορουν οι Γερμανοι πώς πληρωσαν 29 ευρω την μετοχη του και σημερα εχει 5.60??:p:rofl::clap:

Μαλλον εχεις ξεχασει να βαλεις το παγιο του ΟΤΕ εδω. ειναι 15 Ευρω και η τελικη τιμη ειναι 53.03 αρα συμφερει ποιο πολυ το πρωτο.

Δεν ξερω αν εχεις Conn-x στο σπιτι σου αλλα καλυτερα να κοιταξει και αυτο (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet/conn-x-2-/prodconnx_se_2h_tilefoniki.html):oneup:

P.S.: Αρα μαλλον οι γερμανοι δεν τα εχουν τοσο χαμενα!!!:p

giorginho7
09-06-10, 12:07
Μαλλον εχεις ξεχασει να βαλεις το παγιο του ΟΤΕ εδω. ειναι 15 Ευρω και η τελικη τιμη ειναι 53.03 αρα συμφερει ποιο πολυ το πρωτο.
Ελα ντε, ξεχναω αρκετα τωρα τελευταια... (οπως πχ το παγιο του ΟΤΕ που οντας στους εναλλακτικους εδω και 4 χρονια δεν το εχω πληρωσει!!!):whistle:

Παντως ακομα κι ετσι το πραμα γυρναει μπουμερανγκ για το conn-x talk! Ποιος θα το βαλει αφου με λιγοτερα χρηματα (49.90) εχει μεχρι και... connx-tv!!!

zntoup
09-06-10, 12:17
Παντως ακομα κι ετσι το πραμα γυρναει μπουμερανγκ για το conn-x talk! Ποιος θα το βαλει αφου με λιγοτερα χρηματα (49.90) εχει μεχρι και... connx-tv!!!
Ναι, αλλά με 2αρα γραμμη ADSL...:whistle:

29gk
09-06-10, 14:36
Nα ρωτησω κατι εμβολιμα ?

Εχω σε ενα μαγαζι ενεργη 2αρα γραμμη, πανω σε isdn, την οποια τελικα δεν εχω χρησιμοποιησει ουτε και προβλεπεται αμεσα. Ποτε μπορω να την ακυρωσω χωρις ποινη ? Δεν θα μεταφερθω σε αλλο παροχο και θα κρατησω τη γραμμη αλλα θελω να ακυρωσω το ιντερνετ.

paodim
14-06-10, 14:07
να σασ πω εγω που στο εξοχικο μου εχω Hol γινετε να το αλλαξω σε κατεξοχην του οτε αυτο που συζητατε εδω δηλαδη?????ευχαριστω!γιατι βαζω τον αριθμο μου στο site toy ote και λεει δε γινετε ενω στισ αρχεσ οτε ειχα.....lol!!!

emeliss
14-06-10, 17:00
να σασ πω εγω που στο εξοχικο μου εχω Hol γινετε να το αλλαξω σε κατεξοχην του οτε αυτο που συζητατε εδω δηλαδη?????ευχαριστω!γιατι βαζω τον αριθμο μου στο site toy ote και λεει δε γινετε ενω στισ αρχεσ οτε ειχα.....lol!!!
Στο site του ΟΤΕ υπάρχουν πληροφορίες μόνο για τηλεφωνικά νούμερα που είναι στον ΟΤΕ. Πήγαινε σε ένα oteshop.

paodim
14-06-10, 19:07
α μαλιστα οκ σε ευχαριστω πολυ....!

kmpatra
19-06-10, 00:44
Nα ρωτησω κατι εμβολιμα ?

Εχω σε ενα μαγαζι ενεργη 2αρα γραμμη, πανω σε isdn, την οποια τελικα δεν εχω χρησιμοποιησει ουτε και προβλεπεται αμεσα. Ποτε μπορω να την ακυρωσω χωρις ποινη ? Δεν θα μεταφερθω σε αλλο παροχο και θα κρατησω τη γραμμη αλλα θελω να ακυρωσω το ιντερνετ.

ποσο καιρο ειναι ενεργό το ίντερνετ? Αν ειναι λίγες μέρες μπορείς να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης.Υπήρχε καποτε στο site του oteshop,αυτή την στιγμή δεν μπορώ να το ψάξω.Αν έχει περάσει καιρός δεν μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση.Αν διακόψεις μάλλον θα πρέπει να πληρώσεις τα υπόλοιπα πάγια ως τέλους του 12μήνου.

utp
23-08-12, 17:35
Θελω να βαλω στο χωριο ιντερνετ οτε με το προγραμμα κατ'εξοχην. Δεν εχει ουτε καν τηλεφωνικο αριθμο το σπιτι. Μπορει καποιος να μου πει ποσο κοστιζει σημερα μια νεα γραμμη και ποσο θα μου πηγαινει το μηνα (για 6 μηνες) παγιο οτε & connx 2mbps?

kataras
23-08-12, 20:30
θα σου στοιχησει χωρις αναγνωριση κλησεων 195 περ.ευρω το χρονο απο 390 περ.στη κανονικη τιμη
(8.53ιντερνετ+7.8 παγιο)σε 12μηνη ομως τιμολογηση

utp
17-11-12, 00:58
Σε ερωτηση προς το οτε μου ειπαν οτι παει καπου 21 και κατι ο μηνας στο κατεξοχην με Σ/Κ χωρις αναγνωριση κλησεων. Πως βγαινει αυτο το ποσο? Εγω το υπολογιζα περιπου 19 ευρω. Υπαρχει καπου αναλυτικος τιμοκαταλογος στο site του οτε να το ποσταρετε, γιατι δεν βρισκω τιποτα.

kataras
18-11-12, 19:36
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x-adsl/conn-x-/prodconnx_kateksoxin.html

lakiss51
25-11-12, 14:22
Το κακο ειναι πως δεν σου κανουν αλλαγη σε "κατ΄εξοχην" σε υπαρχουσα συνδεση προ της συμπληρωσης του ετησιου, 12μηνου, κυκλου - εκτος κι αν πληρωσεις "προστιμο", περι τα 80€!!!

almounia
23-05-13, 01:06
Παιδιά το connx για το εξοχικό μπορεί να λειτουργεί ταυτόχρονα με τη "μητρική" σύνδεση connx στο ΜΗ-εξοχικό;
Ευχαριστώ

cranky
23-05-13, 01:20
Τί εννοείς «ταυτόχρονα με τη "μητρική" σύνδεση» ;

Δύο ανεξάρτητες συνδέσεις, είναι.

almounia
23-05-13, 01:26
Τί εννοείς «ταυτόχρονα με τη "μητρική" σύνδεση» ;

Δύο ανεξάρτητες συνδέσεις, είναι.

Α μάλιστα, δεν το είχα καταλάβει.

1.
Σε αυτές τις τιμές εδώ περιλαμβάνεται το 15άρι ευρώ του παγίου ή όχι; (Εννοώ έχει πάγιο τηλεφωνικής σύνδεσης ή όχι το πρόγραμμα connx εξοχικού ; )
https://www.ote.gr/web/guest/service-listing?categoryId=201902&lastLayoutId=18

2.
Δηλαδή για τους μήνες Ιούνιο-Σεπτέμβριο θα πληρώνω 15 ευρώ πάγιο + 8.53 connx εξοχικού = 23.53 ευρώ το μήνα
Οκτώβριο+Νοέμβριο+1/2Δεκέμβριο = 0 ευρώ το μήνα ?

3.
Θα έχω και σταθερό τηλεφωνικό αριθμό;

Σε ευχαριστώ

cranky
23-05-13, 01:32
Απ' όσο έχω καταλάβει, τα 8 €/μήνα, είναι για τους μήνες που θα έχεις το connx, γιατί το τηλεφωνικό πάγιο θα το έχεις για όσο έχεις τηλέφωνο στο εξοχικό.

Καλύτερα να ρωτήσεις σε κανένα ΟΤΕshop, για πιό υπεύθυνες απαντήσεις.

nmavro73
25-05-13, 17:38
Είναι το σύνολο του πάγιου δια δυο. Λογιστικά δεν μπορούν να σε χρεώνουν το μισό χρόνο. Οπότε κάθε δυο μήνες πληρώνεις τα μισά από οτι σε κανονικό τηλέφωνο.
Τα 8 το μήνα ειναι για το ΝΕΤ. 30 και κάτι ειναι το δίμηνο αν θυμάμαι καλα.
Επίσης αν κατάλαβα βάζουν μόνο φραγη στη γραμμή. Δεν την κόβουν. Το τηλέφωνο μας έχει σήμα σημερα αλλα δεν κάνει και δεν δέχεται κλήσεις. Λέει δεν λειτουργεί σε όποιον πάρει. Το Ίντερνετ όμως δουλεύει κανονικα.
Υπάρχει η περίπτωση να το συνεδεσαν για Πάσχα και να το άφησαν;

almounia
27-05-13, 05:12
Είναι το σύνολο του πάγιου δια δυο. Λογιστικά δεν μπορούν να σε χρεώνουν το μισό χρόνο. Οπότε κάθε δυο μήνες πληρώνεις τα μισά από οτι σε κανονικό τηλέφωνο.
Τα 8 το μήνα ειναι για το ΝΕΤ. 30 και κάτι ειναι το δίμηνο αν θυμάμαι καλα.
Επίσης αν κατάλαβα βάζουν μόνο φραγη στη γραμμή. Δεν την κόβουν. Το τηλέφωνο μας έχει σήμα σημερα αλλα δεν κάνει και δεν δέχεται κλήσεις. Λέει δεν λειτουργεί σε όποιον πάρει. Το Ίντερνετ όμως δουλεύει κανονικα.
Υπάρχει η περίπτωση να το συνεδεσαν για Πάσχα και να το άφησαν;

Πλάκα κάνεις! Θα έπρεπε να έχει ήδη διακοπεί ο 1 μήνας που είναι ενεργό το connx για το εξοχικό. Έχει περάσει το Πάσχα. Δηλαδή ΈΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ INTERNET;;;

eg29
27-05-13, 07:53
Το χρονικο διαστημα αναμεσα στις διακοπες του πασχα κ τις καλοκαιρινες ειναι δυο βδομαδες, κ μενα μου κοψαν το τηλεφωνο αλλα ιντερνετ εχω κανονικα ολως περιεργως ακομα!

mariossss
27-05-13, 09:10
Πλάκα κάνεις! Θα έπρεπε να έχει ήδη διακοπεί ο 1 μήνας που είναι ενεργό το connx για το εξοχικό. Έχει περάσει το Πάσχα. Δηλαδή ΈΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ INTERNET;;;

Και εγω εχω κατ εξοχην και εχω κανονικα ιντερνετ τωρα. Απο εδω γραφω αυτη την στιγμη!

nmavro73
27-05-13, 11:28
Είναι το σύνολο του πάγιου δια δυο. Λογιστικά δεν μπορούν να σε χρεώνουν το μισό χρόνο. Οπότε κάθε δυο μήνες πληρώνεις τα μισά από οτι σε κανονικό τηλέφωνο.
Τα 8 το μήνα ειναι για το ΝΕΤ. 30 και κάτι ειναι το δίμηνο αν θυμάμαι καλα.
Επίσης αν κατάλαβα βάζουν μόνο φραγη στη γραμμή. Δεν την κόβουν. Το τηλέφωνο μας έχει σήμα σημερα αλλα δεν κάνει και δεν δέχεται κλήσεις. Λέει δεν λειτουργεί σε όποιον πάρει. Το Ίντερνετ όμως δουλεύει κανονικα.
Υπάρχει η περίπτωση να το συνεδεσαν για Πάσχα και να το άφησαν;

Πλάκα κάνεις! Θα έπρεπε να έχει ήδη διακοπεί ο 1 μήνας που είναι ενεργό το connx για το εξοχικό. Έχει περάσει το Πάσχα. Δηλαδή ΈΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ INTERNET;;;
Ναι κανονικά. Και τον Οκτώβριο περίμενα να κοπεί αλλα τίποτα. Δούλευε κανονικα.

FuS
27-05-13, 16:40
Κανονικά κόβεται 15 ημερολογιακές μετά την Κυριακή του Πάσχα, δηλαδή έπρεπε να έχει κοπεί πριν μια εβδομάδα περίπου.
Έχω ακούσει και άλλους να έχουν το ίδιο "πρόβλημα", το πιο πιθανό κάτι κόλλησε πάλι :p

nmavro73
27-05-13, 18:32
Δεν μου δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα. Το τηλέφωνο γραμμένο το έχουμε εδω. Το ΝΕΤ όμως καλό ειναι.

almounia
31-05-13, 14:36
Παίζει να σας κρατάνε ζωντανή τη γραμμή για να μην φύγετε από το πρόγραμμα και να μείνετε στον ΟΤΕ!!

nmavro73
31-05-13, 18:29
Μη λες οτι να ναι. Καταρχήν δεν υπάρχει άλλος που να σου δίνει πάγιο για 6 μήνες μόνο. Και σε πολλα εξοχικά μέρη μόνο ΟΤΕ υπάρχει

almounia
03-06-13, 02:13
Μη λες οτι να ναι. Καταρχήν δεν υπάρχει άλλος που να σου δίνει πάγιο για 6 μήνες μόνο. Και σε πολλα εξοχικά μέρη μόνο ΟΤΕ υπάρχει

Δεν λεώ ό,τι να' ναι. (Να είσαι πιο ευγενικος). Απλά επειδή 6 Μαΐου ήταν το Πάσχα + 15 μέρες πες πάει = 21 Μαΐου. Την 1η Ιουνίου θα ξαναΕΙΧΑΤΕ intenet επειδή μπαίνει το καλοκαίρι, άρα είπανε να το κάνουν "γέφυρα" και να σας χαρίσουν τις 9 ημέρες από 22 Μαΐου έως 31 Μαΐου; Μια πιθανή ερμηνεία. Άγνωσται αι βουλαί του ΟΤΕ.

nmavro73
03-06-13, 08:59
Μη λες οτι να ναι. Καταρχήν δεν υπάρχει άλλος που να σου δίνει πάγιο για 6 μήνες μόνο. Και σε πολλα εξοχικά μέρη μόνο ΟΤΕ υπάρχει

Δεν λεώ ό,τι να' ναι. (Να είσαι πιο ευγενικος). Απλά επειδή 6 Μαΐου ήταν το Πάσχα + 15 μέρες πες πάει = 21 Μαΐου. Την 1η Ιουνίου θα ξαναΕΙΧΑΤΕ intenet επειδή μπαίνει το καλοκαίρι, άρα είπανε να το κάνουν "γέφυρα" και να σας χαρίσουν τις 9 ημέρες από 22 Μαΐου έως 31 Μαΐου; Μια πιθανή ερμηνεία. Άγνωσται αι βουλαί του ΟΤΕ.
Οτι να ναι σήμαινε οτι απεντας χωρις να σκέφτεσαι. Μιλάμε για εξοχικά. Κοινώς χωριά ή τουριστικά μέρη. Θα έπρεπε να ξέρεις εφόσον μιλάς για άλλο πάροχο αν δίνει μισο χρόνο πάγια. Αλλιώς θα πληρώνεις παραπάνω συνολικά. Στην εξοχή κανεις δεν ενδιαφέρεται για απεριόριστα αστικά και υπεραστικά. Προτιμάει απλά να πληρώνει λιγο να κάνει τη δουλεια του
Και 2 Κυριακές μετα το Πάσχα παει 17 Μαΐου. Με τις Κυριακές τα μετράνε. Εντελώς ενημερωτικά

almounia
10-06-13, 02:09
Οτι να ναι σήμαινε οτι απεντας χωρις να σκέφτεσαι. Μιλάμε για εξοχικά. Κοινώς χωριά ή τουριστικά μέρη. Θα έπρεπε να ξέρεις εφόσον μιλάς για άλλο πάροχο αν δίνει μισο χρόνο πάγια. Αλλιώς θα πληρώνεις παραπάνω συνολικά. Στην εξοχή κανεις δεν ενδιαφέρεται για απεριόριστα αστικά και υπεραστικά. Προτιμάει απλά να πληρώνει λιγο να κάνει τη δουλεια του
Και 2 Κυριακές μετα το Πάσχα παει 17 Μαΐου. Με τις Κυριακές τα μετράνε. Εντελώς ενημερωτικά

Poster from iOS.. μάλιστα... σκιαγραφείται ένα image.

Είναι ανώφελο να ασχοληθώ άλλο μαζί σου γιατί είσαι φύσει αγενής.
Αν είναι δυνατόν να μου κάνεις υποδείξεις εάν απαντάω χωρίς να σκέφτομαι ή όχι.
Δεν με ενδιαφέρει η άποψή σου. Εσύ μάλλον δεν σκέφτεσαι (και είσαι και 40 χρονών).

Και επειδή όλα χρειάζονται μια απόδειξη, παραθέτω τους εξής αυθαίρετους συλλογισμούς σου:

- Θεωρείς ότι το κατ'εξοχήν μπαίνει μόνο σε χωριά ή τουριστικά μέρη. Το τι θεωρείται εξοχικό είναι πολύ σχετικό και ενίοτε αφορά και κατοικίες πολύ κοντά ή ακόμα και μέσα σε αστικά κέντρα. Έχω μια δεύτερη κατοικία μέσα στην ίδια πόλη στην οποία πάω και μένω τα ΣΚ ή πάνε εκεί τα 18-19χρονα παιδιά μου για να έχουν την ανεξαρτησία τους. Είναι εξοχικό αυτό σε "μακρινά λαγκάδια και βουνά όπως υποννοείς";

- Λες ότι θα "έπρεπε" να ξέρω. (ΕΠΡΕΠΕ); Λάθος ρήμα. Κανείς δεν πρέπει να ξέρει τίποτα. Μπαίνει μέσα καλοπροαίρετα και ρωτάει. Αν έχει την ατυχία να πέσει σε ξερόλα.... ατύχησε. Από εξυπνάκηδες και ξερόλες δόξα το Θεό έχουμε αρκετούς.

- Λες ότι "Στην εξοχή ΚΑΝΕΙΣ δεν ενδιαφέρεται για απεριόριστα αστικά ή υπεραστικά;" Αυτό ισχύει για τους περισσότερους αλλά όχι για όλους. Στο παραπάνω παράδειγμα που τα παιδιά μου πάνε στη 2η οικία μας μόνο τα ΣΚ, το ξεσκίζουν το τηλέφωνο καλώντας φίλους τους γιατί μόνο τότε έχουν χρόνο (από όλη την εβδομάδα που έχουν φροντιστήρια).

Εντελώς ενημερωτικά και διόρθωσε το ύφος σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.