PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110

nm96027
16-07-14, 17:23
Θέτω ερώτηση στους συν-ποδηλάτες:

Ετοιμάζομαι για τις γνωστές ποδηλατοβόλες στα δάση του Καιμακτσαλάν και προσπαθώ να λύσω το πρόβλημα των τσοπανόσκυλων ή αδέσποτων σκύλων. Εννοώ πως απομακρύνεις σκύλους (κυρίως αγέλες) που σε παίρνουν στο κατόπι ή σου κλείνουν τον δρόμο.

Διάβασα αρκετά άρθρα στο internet (πχ https://www.crazyguyonabike.com/doc/?doc_id=194) αλλά δεν βρήκα άκρη. Συνήθως συστήνουν spray πιπεριού το οποίο δεν μου είναι συμπαθές στην χρήση, αλλά επιπλέον θα πρέπει να πλησιάσω αρκετά τον σκύλο (ή τους σκύλους) για να τους ψεκάσω.

Αν μιλάμε για έναν-δύο σκύλους τα καταφέρνω με την γνωστή μέθοδο: κατεβαίνω από το ποδήλατο, βάζω το ποδήλατο ανέβασα σε μένα και τον σκύλο και τελειώνει η ιστορία. Αν πέσω πάνω σε τσομπανόσκυλα, τότε απλώς προσπαθώ να αποφύγω την περιοχή του κοπαδιού και είμαι πάλι οκ (αν ασφαλώς κάτι τέτοιο είναι δυνατό). Ωστόσο έχω πέσει πάνω σε αγέλες σκύλων (5-6) που μου κλείνουν τον δρόμο και δεν μπορώ να περάσω.

Συμβουλές;

kostaspd
16-07-14, 21:00
Δεν ξέρω να σε συμβουλέψω αλλά βλέπω ότι είσαι administrator και χαίρομαι ιδιαίτερα που έχεις χόμπι το ποδήλατο....
Μια φορά που είχα πάει στο όρος Αιγάλεω με αφορμή ότι έχω δυνατό προβολέα και ήθελα να το δοκιμάσω σε νυχτερινή
ποδηλασία,αντίκρυσα 5 σκυλιά μαζεμένα και δεν συνέχισα,αντίθετα έκανα μεταβολή και γύρισα πίσω...

Την επόμενη μέρα που πήγα πρωί ήταν εκεί πάλι ακριβώς τα ίδια 5 σκυλιά τα οποία δεν με πείραξαν καθόλου και συνέχισα
την βόλτα μου στο βουνό...
Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν συνέχιζα να περάσω μπροστά τους το προηγούμενο βράδυ....

Αυτά....

ipo
17-07-14, 01:02
Μεγάλο πρόβλημα τα τσοπανόσκυλα σε ορεινές διαδρομές. Πρόσφατα έκανα διαδρομή σε χωματόδρομο με μία φίλη και πέσαμε σε κοπάδι κατσίκια. Μας πλησίασαν αγριεμένα 3 τσοπανόσκυλα, αλλά με δύο άτομα δεν όρμηξαν. Τα κατσίκια ήταν 200 μέτρα μπροστά μας και αποφασίσαμε να βγούμε από το δρόμο και να κατεβούμε μία πλαγιά για να προσπεράσουμε το κοπάδι (τα κατσίκια στο χωματόδρομο και οι ποδηλάτες στα αγκάθια στην πλαγιά :p). Σκεφθήκαμε ότι αφενός θα αγριέψουν περισσότερο αν πλησιάσουμε το κοπάδι, αφετέρου μπορεί να υπάρχουν κι άλλα τσοπανόσκυλα.

Τελικά ήταν σοφή η σκέψη κι ας καταγδαρθήκαμε με τα αγκάθια, γιατί απόψε μου είπε φίλος που είχε περάσει με γκρουπ ποδηλάτων, ότι τα τσοπανόσκυλα εκεί είναι 10 και επιτέθηκαν σε ομάδα 5 ατόμων.

tsigarid
17-07-14, 04:49
Δεν ξέρω να σε συμβουλέψω αλλά βλέπω ότι είσαι administrator και χαίρομαι ιδιαίτερα που έχεις χόμπι το ποδήλατο....
Μια φορά που είχα πάει στο όρος Αιγάλεω με αφορμή ότι έχω δυνατό προβολέα και ήθελα να το δοκιμάσω σε νυχτερινή
ποδηλασία,αντίκρυσα 5 σκυλιά μαζεμένα και δεν συνέχισα,αντίθετα έκανα μεταβολή και γύρισα πίσω...

Την επόμενη μέρα που πήγα πρωί ήταν εκεί πάλι ακριβώς τα ίδια 5 σκυλιά τα οποία δεν με πείραξαν καθόλου και συνέχισα
την βόλτα μου στο βουνό...
Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν συνέχιζα να περάσω μπροστά τους το προηγούμενο βράδυ....

Αυτά....

Μάλλον δεν πεινούσαν :p

Φανερός Πράκτωρ
26-07-14, 20:38
Καλα αυτό το endomondo αν του βάλεις ότι θες να ακολουθήσεις μια διαδρομή, δε σε προειδοποιεί με κάποιο τροπο όταν πάρεις μια λάθος στροφή;

- - - Updated - - -

Σήμερα έκανα 40 χιλιόμετρα και το ποδήλατο άρχισε να παραπονιέται λίγο. Κάνει λίγο θόρυβο ("χριτς-χριτς") όταν κάνω πετάλι. Αρχικά έλεγα ότι θέλει λάδωμα η αλυσίδα (που θέλει), μετά άρχισα να σκέφτομαι τη μεσαία τριβή και μετά τα πετάλια...

Τι είναι το πιο ύποπτο; Φυσικά θα λαδώσω την αλυσίδα αλλά μετά από αυτό τι λέτε να κοιτάξω;

alekan
26-07-14, 21:17
Όλο το ποδήλατο είναι ύποπτο :p
Λάδωσε ό,τι μπορέσεις. Η μεσαία τριβή είναι ανοιχτού ή κλειστού τύπου; (αν ξέρεις)

Φανερός Πράκτωρ
26-07-14, 23:14
Δεν εχω ιδέα... Εσένα για τι τύπου σου φαίνεται;

142349

142350

alekan
27-07-14, 10:24
Για ανοικτού τύπου μου φαίνεται, οπότε το πας στον ποδηλατά είτε για άνοιγμα-καθάρισμα-γρασάρισμα είτε για αλλαγή με cartridge, οπότε δεν ασχολείσαι με γρασαρίσματα κλπ

costa
27-07-14, 14:35
Αν σου ειναι ευκολο έλεγξε πρωτα τα πεταλια ,και εμενα έτριζε κατι στο δισκοβραχίονα και ενω ημουν σχεδον σίγουρος οτι ειναι η μεσαία τριβή τελικά ηταν τα πετάλια .

Φανερός Πράκτωρ
27-07-14, 14:41
Ναι και εγώ τα πετάλια σκέφτομαι να κοιτάξω πριν την μεσαία τριβή. Τα κοίταξα με το χέρι και δείχνουν να μην είναι χαλαρά (δλδ να "παίζουν"). Βέβαια αυτό δε λέει και πάρα πολλά μια που η δύναμη που βάζω με τα πόδια είναι πολλαπλάσια από αυτήν που έβαλα με τα χέρια.

Για αρχή θα καθαρίσω & λαδώσω την αλυσίδα και όταν αρχίσει να κελαηδάει για τα καλά το μηχάνημα θα αρχίσω να κάνω πιο σοβαρό έλεγχο.

alekan
27-07-14, 15:11
Βρε, πήγαινε σε έναν ποδηλατα να στα τσεκάρει /λαδωσει όλα.

ipo
27-07-14, 16:39
Ο θόρυβος που κάνει η αλυσίδα είναι διαφορετικός και με γενικά στρώνει με καθάρισμα και λάδωμα. Αν τον παρατηρήσεις, δε συγχέεται με εκείνον των πεταλιών.

Αν θεωρήσουμε ότι αποκλείεις την αλυσίδα, σπάνια ευθύνεται η μεσαία τριβή. Συνήθως ο θόρυβος κατά την περιστροφή είναι στα πετάλια.

manicx
28-07-14, 12:12
Το πετάλι κάνει συνήθως θόρυβο μόλις περάσει το μέγιστο ύψος ο βραχίονας και αρχίσει να κατεβαίνει. Κοινώς όταν ασκούμε την μεγαλύτερη πίεση πάνω του. Και ο θόρυβος είναι μικρός, τύπου τσικ-τσικ.... :p Απλά να θυμάσαι, όχι λάδι σε πετάλι, θα σου βγει off. Το πετάλι θέλει άνοιγμα και γράσο. Η αγοράσεις ένα σετ καινούρια και τελείωσες...

Φανερός Πράκτωρ
28-07-14, 14:38
OK, ενδιαφέροντα όλα αυτά. Να υποθέσω ότι για την αλυσίδα μπορώ να χρησιμοποιήσω το "θαυματουργό" (:p) WD-40;

alekan
28-07-14, 14:45
ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ στο ποδήλατο wd40 για λίπανση. Για καθαρισμό, ΙΣΩΣ συζητιέται.

Φανερός Πράκτωρ
28-07-14, 14:50
Ok, μη βαράς :p :lol:

manicx
28-07-14, 15:30
Κάποτε βάζαμε ελαιόλαδο! :p

Φανερός Πράκτωρ
28-07-14, 21:21
Το χρυσό μου... Όσο παει και κελαηδάει όλο και πιο δυνατά...

vamvakoolas
30-07-14, 14:36
μιας και ετοιμαζω θεματα σχετικα με τη ποδηλασια (και παλια εγραφα απλα τωρα πιο σοβαρα) αν θελετε να καλυψω κατι π.χ συνεντευξη απο καποιον, καλυψη γεγονοτος σφυριξτε

εχουμε και δυνατοτητα φωτο αλλα και βιδεο...

(παρουσιασεις και γνωμες για ποδηλατο/ανταλλακτικα μη ζητησετε γιατι δε ξερω αν οι εταιριες τα δινουν πλεον)

alekan
30-07-14, 17:09
Το χρυσό μου... Όσο παει και κελαηδάει όλο και πιο δυνατά...

Πες αλεύρι, ο ποδηλατάς της γειτονιάς σου σε γυρεύει.

- - - Updated - - -


μιας και ετοιμαζω θεματα σχετικα με τη ποδηλασια (και παλια εγραφα απλα τωρα πιο σοβαρα) αν θελετε να καλυψω κατι π.χ συνεντευξη απο καποιον, καλυψη γεγονοτος σφυριξτε

εχουμε και δυνατοτητα φωτο αλλα και βιδεο...

(παρουσιασεις και γνωμες για ποδηλατο/ανταλλακτικα μη ζητησετε γιατι δε ξερω αν οι εταιριες τα δινουν πλεον)

Θα ξαναπιάσεις το blog; :oneup:

raspoutiv
30-07-14, 17:19
Το χρυσό μου... Όσο παει και κελαηδάει όλο και πιο δυνατά...

άντε τυχερέ. σου δίνει και τέμπο

vamvakoolas
30-07-14, 17:25
οχι σε sites και καναλι

tsigarid
30-07-14, 21:16
Καλα αυτό το endomondo αν του βάλεις ότι θες να ακολουθήσεις μια διαδρομή, δε σε προειδοποιεί με κάποιο τροπο όταν πάρεις μια λάθος στροφή;

Όχι η μλκ, απλά σου λέει εκτιμώμενο χρόνο τερματισμού... Θα έπρεπε να σου λέει που να στρίβεις γενικά, όχι μόνο αν πας λάθος!

Φανερός Πράκτωρ
30-07-14, 21:30
Όχι η μλκ, απλά σου λέει εκτιμώμενο χρόνο τερματισμού... Θα έπρεπε να σου λέει που να στρίβεις γενικά, όχι μόνο αν πας λάθος!

Έκανα μια αρκετά μέτρια διαδρομή το περασμένο Σάββατο και οχι αυτή που ήθελα γι'αυτο ακριβώς το λόγο. Σκόπευα να κάνω 60 χιλιόμετρα και έκανα 40 μαλακισμενα ενώ τα 10+ από αυτά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τα έκανα ενώ προσπαθούσα να ξαναμπώ στο δρόμο μου/πορεία μου...

tsigarid
30-07-14, 22:04
Να πάρεις βάση τηλεφώνου για το τιμόνι, θα είναι ο χάρτης μπροστά σου όλη την ώρα. Εναλλακτικά, google maps με ηχητική πλοήγηση.

Φανερός Πράκτωρ
30-07-14, 22:49
Να πάρεις βάση τηλεφώνου για το τιμόνι, θα είναι ο χάρτης μπροστά σου όλη την ώρα. Εναλλακτικά, google maps με ηχητική πλοήγηση.

Ναι αυτό είναι όντως μια εναλλακτική. Για offline πλοήγηση βρήκα και μια άλλη εφαρμογή που λέγεται bike hub.
Θα τα δοκιμάσω στην επόμενη βόλτα. Βέβαια το θεωρώ υπερβολή να εχω δυο εφαρμογές σχετικές με gps ανοιχτές ταυτόχρονα για να κάνω τη δουλειά μου...

Θα έπρεπε το endomondo ή οι άλλες mainstream gap tracking εφαρμογές να είναι πιο πλήρεις.

alekan
30-07-14, 22:54
Στο Μόναχο βολτάρεις;

Φανερός Πράκτωρ
30-07-14, 23:01
Στο Μόναχο βολτάρεις;

και στα περίχωρα

alekan
30-07-14, 23:05
Οκ, δώσε βάση στην πενιά λοιπόν ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ.
Πας εδώ κι αγοράζεις την σουπαντουπα βάση smartphone Finn
http://getfinn.com/
Στη στέλνουν οι Αυστριακοί (είναι ποιοτικότατη), και μαζί σου στέλνουν και κωδικό για δωρεάν κατέβασμα μιας πόλης από αυτό
http://www.bikecityguide.org/app/

End.

tsigarid
30-07-14, 23:54
Οκ, δώσε βάση στην πενιά λοιπόν ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ.
Πας εδώ κι αγοράζεις την σουπαντουπα βάση smartphone Finn
http://getfinn.com/
Στη στέλνουν οι Αυστριακοί (είναι ποιοτικότατη), και μαζί σου στέλνουν και κωδικό για δωρεάν κατέβασμα μιας πόλης από αυτό
http://www.bikecityguide.org/app/

End.

Πάλι δύο εφαρμογές για το gps δηλαδή. Η βάση αρκεί, σε συνδυασμό με το endomondo, εκτός αν δεν έχεις ιδέα για τη διαδρομή και θες οδηγίες σε κάθε γωνία.

Φανερός Πράκτωρ
30-07-14, 23:57
Alekan, σε βλέπω αργά. Τελικά πήρα αυτή http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=301251884855 στα 4 ευρώ (με αποστολή μέσα). Το καλό είναι ότι θα χωράει και την extra μπαταρία και μερικά ψιλολοιδια ακόμα

tsigarid
31-07-14, 00:05
Alekan, σε βλέπω αργά. Τελικά πήρα αυτή http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=301251884855 στα 4 ευρώ (με αποστολή μέσα). Το καλό είναι ότι θα χωράει και την extra μπαταρία και μερικά ψιλολοιδια ακόμα

Πολύ καλή! Όταν φτάσει πες αν είσαι ευχαριστημένος, να την τσιμπήσω και εγώ. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι αν μπορείς να χρησιμοποιείς την οθόνη αφής πάνω από το προστατευτικό κάλυμμα.

vamvakoolas
31-07-14, 11:04
το αλλο σαββατο λεω να οργ(αν)οσω μια βολτουλα απο καλλιμαρμαρο προς μαραθωνα και πισω

(οποιος γουσταρει να το εχει στα υποψη)

ταχυτητα κινησης 20 με 30 χλμ/ωρα

Φανερός Πράκτωρ
31-07-14, 11:09
Πολύ καλή! Όταν φτάσει πες αν είσαι ευχαριστημένος, να την τσιμπήσω και εγώ. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι αν μπορείς να χρησιμοποιείς την οθόνη αφής πάνω από το προστατευτικό κάλυμμα.

υπολογίζω ότι θα είναι όπως ένα iphone armband που είχα αγοράσει (δείχνει παρόμοιο το πλαστικό της οθόνης). Δλδ θα μπορείς να κάνεις ένα slide ή να επιλέξεις κάτι αλλά θα γίνεται με προσπάθεια και θα είναι σχετικά δύσχρηστο. Αλλά αυτό είναι αναμενόμενο και δε με πειράζει.

Θα σε ενημερώσω πάντως όταν το πάρω.

tsigarid
31-07-14, 21:02
υπολογίζω ότι θα είναι όπως ένα iphone armband που είχα αγοράσει (δείχνει παρόμοιο το πλαστικό της οθόνης). Δλδ θα μπορείς να κάνεις ένα slide ή να επιλέξεις κάτι αλλά θα γίνεται με προσπάθεια και θα είναι σχετικά δύσχρηστο. Αλλά αυτό είναι αναμενόμενο και δε με πειράζει.

Θα σε ενημερώσω πάντως όταν το πάρω.

Το σημαντικό θα είναι να μπορείς να ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο για να δεις τον χάρτη εν κινήσει. Αν πρέπει να το βγάζεις έξω, άντε γεια.

Φανερός Πράκτωρ
01-08-14, 11:14
tsigarid, για ποιο λόγο έχεις πάρει το endomondo premium; Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα. Τα πλήρη στατιστικά που σου δείχνει άμεσα στο κινητό, μπορείς να τα δεις και στο σπίτι με την ησυχία σου από τον υπολογιστή σου.

Μου ξεφεύγει κάτι;

Και κάτι άσχετο, τι κάνετε όταν αποφασίσετε να πάτε βόλτα και δεν θέλετε να βάλετε αθλητική περιβολή; Το τζινάκι θα σκιστεί με λίγες βόλτες. Υπάρχει κάτι άλλο ανθεκτικό σχετικά χωρίς να υποχρεωθώ να κουβαλάω 2η αλλαξιά;

alekan
01-08-14, 15:00
Ποδηλατικά τζινάκια.

Φανερός Πράκτωρ
01-08-14, 15:44
Ποδηλατικά τζινάκια.

με γρίφους μιλάς γέροντα... :p

tsigarid
01-08-14, 17:27
tsigarid, για ποιο λόγο έχεις πάρει το endomondo premium; Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα. Τα πλήρη στατιστικά που σου δείχνει άμεσα στο κινητό, μπορείς να τα δεις και στο σπίτι με την ησυχία σου από τον υπολογιστή σου.

Μου ξεφεύγει κάτι;

Δε με διαβάζεις προσεκτικά αγαπητέ. Το endomondo το χρησιμοποιώ κυρίως για το τρέξιμο, και εκεί το Premium σου προσφέρει πλήρη προγράμματα άθλησης με συγκεκριμένο στόχο, πχ θέλω να βελτιώσω το χρόνο μου στα 10k και ο αγώνας είναι σε 3 μήνες, θέλω να τρέξω μαραθώνιο και έχω 6 μήνες και μπορώ να τρέχω μόνο 4 μέρες τη βδομάδα, κλπ. Σου βγάζει πλήρες πρόγραμμα, αξιολογεί αυτόματα κάθε βδομάδα τι έκανες σε σχέση με το στόχο, και προσαρμόζεται ανάλογα. Είναι εξαιρετικό. Δυστυχώς έχουν ανακοινώσει επίσημα ότι δεν σκοπεύουν να βγάλουν αυτή τη δυνατότητα σε άλλα αθλήματα πλην του τρεξίματος.

Φανερός Πράκτωρ
04-08-14, 21:13
Χθες το έλιωσα το singleακι... Βασικά το ψιλοβίασα και είμαι τυχερός που δεν έμεινα απο λάστιχο μια που πήγα και σε χωμάτινους δρόμους που άρχιζαν να είναι για trecking (μικρά πεσμένα κλαδιά κλπ).

Έκανα 70 χιλιόμετρα και πολλά απο αυτά ήταν σε μια μαγευτική διαδρομή μέσα στο πράσινο. Βέβαια πρέπει να πάρω επειγόντως σορτς ή ποδηλατικό παντελόνι μια που χθες ήμουν η προσωποποίηση του hipster (που μάλιστα δεν την παλεύει/νιώθει). 70 χιλιόμετρα με τζιν, τσαντάκι ώμου και tablet μέσα στο τσαντάκι για να διαβάσουμε ενώ ξαποσταίνουμε στον προορισμό...

alekan
04-08-14, 21:38
Παίζουν και ποδηλατικά εσώρουχα.

Για τα τζιν που με είπες και γέροντα, ορίστε κανα δυο λινκάκια
http://www.levi.com/DE/de_DE/category/men/collections/levi-collections-commuter?brand=LEVI&newSession=false
http://www.telegraph.co.uk/men/active/recreational-cycling/10446824/Cycling-jeans-five-of-the-best.html

Φανερός Πράκτωρ
05-08-14, 11:42
Δεν πιστεύω να θίχτηκες; :)

Σ'ευχαριστώ! Τα είδα τα τζιν και ίσως αν το ήξερα να αγόρασα ένα 511 commuter μια που μόλις αγόρασα 2 511 slim fit. Βέβαια τα απλά slim fit μόνο αντοχής δεν είναι επειδή είναι πιο λεπτά από τα 501 (βέβαια πιο ελαστικά).

Θα κρατήσω τα κανονικά μου τζιν για καφέ και για να πηγαίνω στη δουλειά (<10-15 χλμ) και για τις βόλτες θα βάζω κάτι πιο άνετο.

Επιπλέον στο τέλος του άρθρου που έδωσες τα τζιν που προτείνουν για ποδήλατο είναι υπερβολικά ακριβά. Είμαι σίγουρος ότι μπορώ να τα βρω στη μισή τιμή (όπως κάνω στα levi's) αλλά πάλι (θα) είναι συγκρίσιμα σε τιμές με το ποδήλατο που καβαλάω.

- - - Updated - - -

Επιπλέον δοκίμασα το ΣΚ το google maps στο κινητό για πλοήγηση με το ποδήλατο. ΟΚ ήταν σε γενικές γραμμές. Πρότεινε μια μίξη δρόμων μη υψηλής ταχύτητας και ωραίων μονοπατιών για ποδήλατα για να φτάσω στον προορισμό μου. Το μόνο κακό είναι ότι δεν καταλάβαινα όταν διάλεγα τη διαδρομή στο κινητό από τι είδους δρόμο θα περάσω οπότε έφτασα να μπω με το single speed μου και τα 23άρια λάστιχα σε δρόμο μέσα στο δάσος που ήταν για trecking. Το κακό σε τέτοιες καταστάσεις είναι ότι δεν ξέρεις αν θα χειροτερεύσει το μονοπάτι/δρόμος ή αν η παράκαμψη που θα πάρεις (αν αποφασίσεις να αλλάξεις διαδρομή) θα είναι καλύτερη ή χειρότερη.

Τέλος καλό, όλα καλά και μπορώ να πω ότι ήταν μια (πολύ) καλή βόλτα.

Μια επιπλέον σημείωση για το navigation. Χρησιμοποίησα μόνο τα ακουστικά μια που δεν είχα/έχω βάση για το κινητό στο ποδήλατο. Η καθοδήγηση με τα ακουστικά ήταν ΟΚ στο 80% της διαδρομής. Προβλήματα υπήρχαν όταν έπρεπε να μου δώσει πολλές εντολές μαζί (που μπλεκόταν), όταν έκανα λάθος και προσπαθούσε να με διορθώσει (πάλι μπλεκόταν) και όταν μου έλεγε, ενώ ήμουν μέσα στο δάσος, "στρίψε στην οδό Αδάμαντος δεξια" (άντε εσύ να καταλάβεις ποιο από τα λοξά δρομάκια που φεύγουν δεξιά το έχουν ονομάσει "Αδάμαντος"...)

ipo
05-08-14, 11:48
Έχει οδό Αδάμαντος η Γερμανία; :p

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=leZW5Pu8nA4#t=35

alekan
05-08-14, 15:15
Δεν πιστεύω να θίχτηκες; :)


Τα μάλα. :p

Φανερός Πράκτωρ
05-08-14, 22:30
Έχει οδό Αδάμαντος η Γερμανία; :p

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=leZW5Pu8nA4#t=35

η οδός Αδάμαντος υπάρχει παντού... :p

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%B9_%CE%91%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%BF%CE%B9


Το σπίτι στο οποίο μένουν οι Απαράδεκτοι βρίσκεται στη φανταστική οδό Αδάμαντος 4 στον Λυκαβηττό.

Φανερός Πράκτωρ
07-08-14, 20:33
Και εκεί που περίμενα να πρασινίσει το φανάρι... Τι βλέπω απέναντι;;;

142718
:p

frap
07-08-14, 20:50
Πέρασε με κόκκινο η καρ@@@@ και σου 'κανε και πλακίτσα που περίμενες εεε;
Τι κόσμος...

raspoutiv
07-08-14, 23:36
Και εκεί που περίμενα να πρασινίσει το φανάρι... Τι βλέπω απέναντι;;;

142718
:p


πωωωωω
καλά άλλη ζάντα μπρος άλλη πίσω; τρομερό κομμάτι

alekan
08-08-14, 00:09
Άραγε το έχει fixed ή single speed;

ipo
08-08-14, 00:18
Είδατε το καπάκι της βαλβίδας του πίσω τροχού, που είναι σαν μικρή μπάλα μπάσκετ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.