PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

SONIC7
17-12-10, 22:02
Το δοκιμασα και μαλλον εχεις δικιο :hmm: Απλα ειμαι στις μυτες οταν καθομαι και εχω κατεβασμενη σχετικα τη σελα...Βεβαια διαβασα καπου οτι πρεπει να βρισκεται ψηλοτερα απο το τιμονι,που νομιζω ειναι πραγνμα δυσκολο στη περιπτωση μου.Αλλα σε γενικες γραμμες νομιζω πως δεν εχω προβλημα.....Σ ευχαριστω παντως....:oneup:

crypter
18-12-10, 03:03
Μολις γυρισα απο freeday, πρωτη φορα σημερα. :D Πολυ ωραια η βολτα. Ανυπομονώ για την επόμενη.

Mouse Potato
18-12-10, 03:04
Που πήγατε;

crypter
18-12-10, 03:06
Καναμε 1-2 γυρους θησειο, ομονοια, συνταγμα, ομονοια παλι μεσω πανεπιστημιου, παλι συνταγμα και μετα συγγρου μεχρι γλυφαδα. :p

vamvakoolas
19-12-10, 22:02
@crypter->καλα βρε ηρ8ες freeday και δε το πες?:rofl: το μισο adslgr ηταν εκει αποτι ειδα! (οσοι ασχολουνται με το ποδηλατο)....Αλλη φορα θα παρεις απουσια

Η διαδρομη δε πηγε Γλυφαδα αλλα βγηκε παραλιακη (ποσειδωνος) μεχρι παλαιο Φαληρο και μετα επιασε Αμφιθεας->Θησεως->Β κωνσταντινου->Λ Αλεξανδρας->Θησειο.

@SONIC7->το ποδηλατο δεν ειναι μηχανη για να πατας με τις μυτες....Περα οτι ειναι κουραστικο ειναι και επικηνδυνο...
http://www.youtube.com/watch?v=v1x5Xngd_VE&feature=fvst μια ιδεα αν και δικη μου γνωμη ειναι να σε βλεπει καποιος οταν εισαι πανω στο ποδηλατο....

Μιας και αυτη την εβδομαδα θα τελειωσει και το ΜΤΒ λεω σιγα σιγα να οργανωθει αυτη η MTB experience που ειχα γραψει. Λογικα εγω μπορω 26/12 και 2/1 οποιος θελει να γραψει. Αναλογα με τον αριθμο και το επιπεδο (αν θελει καποιος μονοπατια ή καποιος θελει πατημενο χωματοδρομο) θα βγει και η τοποθεσια.(AN δυστηχως δε συγκεντρωθει ικανος αριθμος...θα συναντησω τους τρελαμενους συναθλητες για το experience)

U ARE ALL :welcome:

Νikosanagn
19-12-10, 22:16
Ρε συ βαμβα ποιοι άλλοι ήταν και δεν μίλησες? Crypter παω ανελλιπώς αν θες στείλε τηλέφωνο ή να σου στείλω κι εγώ να συναντιόμαστε με τον βαμβα ήδη συναντηθήκαμε αυτή την Παρασκευή αλλα δεν μου είπε οτι ήταν και άλλοι συμφορουμίτες :rtfm:

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 1 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καναμε 1-2 γυρους θησειο, ομονοια, συνταγμα, ομονοια παλι μεσω πανεπιστημιου, παλι συνταγμα και μετα συγγρου μεχρι γλυφαδα. Δεν πήγαμε Γλυφάδα :p πως φαίνεται ο βόριος! :p

crypter
19-12-10, 22:29
Βασικα εγω σταματησα στην Εδεμ και γυρισα με το τραμ γιατι ο φιλος που ειχε ερθει μαζι επρεπε να γυρισει και δεν ελεγε να τον αφησω να γυρισει μονος. :p
Θα ενημερωσω οταν ειναι για την επομενη βολτα. :)

Νikosanagn
19-12-10, 22:29
Θα ενημερωσω οταν ειναι για την επομενη βολτα. Οκ η επόμενη είναι στις εφτά αν είναι πες... :)

ardi21
19-12-10, 23:26
Μιας και αυτη την εβδομαδα θα τελειωσει και το ΜΤΒ λεω σιγα σιγα να οργανωθει αυτη η MTB experience που ειχα γραψει. Λογικα εγω μπορω 26/12 και 2/1 οποιος θελει να γραψει. Αναλογα με τον αριθμο και το επιπεδο (αν θελει καποιος μονοπατια ή καποιος θελει πατημενο χωματοδρομο) θα βγει και η τοποθεσια.(AN δυστηχως δε συγκεντρωθει ικανος αριθμος...θα συναντησω τους τρελαμενους συναθλητες για το experience)

U ARE ALL :welcome:

26 εγω δεν μπορω σιγουρα γι'ευνοητους λογους (ειναι η επομενη απο την γιορτη μου). Για 2/1 το ψηνω

Νikosanagn
19-12-10, 23:31
26 εγω δεν μπορω σιγουρα γι'ευνοητους λογους (ειναι η επομενη απο την γιορτη μου). Για 2/1 το ψηνω Είσουν και εσύ την Παρασκευή τέκνον βρούτε? :p

ardi21
19-12-10, 23:34
Είσουν και εσύ την Παρασκευή τέκνον βρούτε? :p

Freeday? Οχι ρε. Αν ημουν θα ειχα ενημερωσει τον vamvakoola:)

Νikosanagn
19-12-10, 23:35
A, οκ αμα έρθεις στις 7 πες...

vamvakoolas
20-12-10, 00:28
ωραιες οι βολτες με τα ποδηλατακια με 8χλμ μ.ο.... αλλα το ποδηλατο ειναι και αθλημα οποτε ξαναγραφω για 2/1 οποιος θελει, αν και ειναι νωρις ακομη:p


Υ.Γ: Οποσδηποτε παγουρι/σαμπρελα και κρανος

Mouse Potato
20-12-10, 00:38
Γι αυτό το λόγο σταμάτησα να πηγαίνω στα freedays. Ωραία η βολτίτσα σιγά σιγά αλλά όταν κάνεις σχετικά αρκετά km (για βόλτα) με τέτοιο ρυθμό και πολλές στάσεις καταντάει κουραστικό...

dantouan
20-12-10, 04:42
καλυτερα θα ηταν η εξορμηση να γινει καποια αλλη μερα και οχι την 2η μερα του νεου ετους που πολλοι απο εμας θα ειναι εκτος Αθηνων...

ardi21
20-12-10, 04:46
καλυτερα θα ηταν η εξορμηση να γινει καποια αλλη μερα και οχι την 2η μερα του νεου ετους που πολλοι απο εμας θα ειναι εκτος Αθηνων...

Aν ειναι να μαζευτουμε περισσοτεροι εγω δεν εχω προβλημα...

Νikosanagn
20-12-10, 14:13
Πάντως ψήνομαι και εγώ για την εξόρμηση αν έχω κιόλας το καινούργιο ποδηλατάκι... :)

vamvakoolas
20-12-10, 15:04
αν ειμαστε απο 3 και επανω οκ κανονιζεται;)


Υ.Γ:αν ειμαστε οι 3 (οι γνωστοι/αγνωστοι) τοτε τα φωρτονουμε τα ποδηλατα και παμε για

ultimate MTB experience (απιστευτες ομορφιες και τρελες διαδρομες):p
Δε θελω να ταλαιπωρηθει ο κοσμος με αποστασεις για να ξαναερθει:p (αν ειμαστε πανω απο 3 χωρις αμαξι)

dantouan
21-12-10, 00:15
αμαξια υπαρχουν, το θεμα ειναι να βρουμε την μερα που να βολευομαστε ολοι, προτεινω Βασιλικα για μεγαλη βολτα ;)

vamvakoolas
21-12-10, 00:30
παιδια αν αρεσει ο τζερτζελες παμε καθε εβδομαδα δεν υπαρχει θεμα,

απλως εχω θεσει για αρχη στις 2/1 (κυριακη) πρωι (οχι πολυ πρωι):)

dantouan
21-12-10, 16:39
καθε Κυριακη πρωι παιζει ποδηλατοβολτα, απλα τωρα μετα το τελευταιο μονοπατι (Καλοπουλα) ενα φιλος εσπασε κατι πλευρα και αποδιοργανωθηκαμε, απο το νεο ετος εννοειται οτι θα πηγαινουμε καθε Κυριακη πρωι , να ερθει και το νεο ποδηλατο :cool: και ειμαστε να περνουμε τα βουνα :)

Νikosanagn
21-12-10, 17:55
καθε Κυριακη πρωι παιζει ποδηλατοβολτα, απλα τωρα μετα το τελευταιο μονοπατι (Καλοπουλα) ενα φιλος εσπασε κατι πλευρα και αποδιοργανωθηκαμε, απο το νεο ετος εννοειται οτι θα πηγαινουμε καθε Κυριακη πρωι , να ερθει και το νεο ποδηλατο και ειμαστε να περνουμε τα βουνα Γουστάρω περιμένουμε infos...

ardi21
21-12-10, 18:08
καθε Κυριακη πρωι παιζει ποδηλατοβολτα, απλα τωρα μετα το τελευταιο μονοπατι (Καλοπουλα) ενα φιλος εσπασε κατι πλευρα και αποδιοργανωθηκαμε, απο το νεο ετος εννοειται οτι θα πηγαινουμε καθε Κυριακη πρωι , να ερθει και το νεο ποδηλατο :cool: και ειμαστε να περνουμε τα βουνα :)

Ποιο θα παρεις τελικα?

dantouan
21-12-10, 21:46
Σημερα εγινε το shipping και κανονικα σε 4 μερες θα ηταν εδω αλλα τωρα με τα χιονια δεν ξερω ποτε θα ερθει... :sorry:

dantouan
21-12-10, 21:48
Γουστάρω περιμένουμε infos...

Να εισαστε ετοιμοι για Βασιλικα, Υμηττο, Αιγαλεω και γυρο λιμνης Μαραθωνα για αρχη, :cool:

ardi21
21-12-10, 22:16
Ωραιος με γεια;)

Δεν ξερω τις διαδρομες Βασιλικων και Υμμητoυ αλλα με ρεγουλο ε... Ειμαστε και με HT:cool::p

dantouan
22-12-10, 02:30
κι εμεις μεχρι τωρα με HT και Trekking ειμασταν γι αυτο αλλαξαμε ποδηλατα :p

SONIC7
23-12-10, 19:09
Vamvakoolas σωστο αυτο που λες.Με αρκετο χαμηλωμα στη σελα σε 19 δεν ειμαι ακριβως στις μυτες αλλα ενταξει θα επαιρνε και μικροτερο.Ο οριζοντιος σωληνας οταν ειμαι ορθιος ειναι 2-3 εκατοστα απο τα @ρχιδι@ μου ;). Μαλλον παω για πιο μικρο ε?

ardi21
23-12-10, 23:31
To 18αρι θα σου ηταν ακριβως οπως πρεπει αλλα δεν βγαζουν ολες οι εταιρειες... Παντως, νομιζω, καλυτερα 19αρι απο το να επαιρνες 17...

vamvakoolas
24-12-10, 11:46
To 18αρι θα σου ηταν ακριβως οπως πρεπει αλλα δεν βγαζουν ολες οι εταιρειες... Παντως, νομιζω, καλυτερα 19αρι απο το να επαιρνες 17...

και ομως! στη ποδηλασια δεν ισχυει οτι στα ρουχα:p

Καλυτερα να περνεις ενα μικροτερο παρα ενα μεγαλυτερο ποδηλατο!
Το μικροτερο μπορεις να το φερεις στα μετρα σου (παλουκοσελο/λαιμος/τιμονι/πεταλιερα) το μεγαλυτερο οσο και να το αλλαξεις δε θα βολευτεις ποτε!

Επιπλεον δωστε βαση οτι δεν εχει καμια σχεση το 19' μιας εταιριας με μιας αλλης. Μπορει να εχουν διαφορες σε cm στο μεγεθος οποτε σε τετοιες περιπτωσεις ειτε
-ενημερωνομαστε για διαστασεις σκελετου σε cm οριζοντιος/καθετος αν ειναι να ψωνισουμε απο νετ
-παμε απο μαγαζι και δοκιμαζουμε ασχετα αν ο ποδηλατας λεει οτι μας κανει σε σχεση με το υψος μας.

Τελος μια συμβουλη: εχει βομβαρδιστει το κινητο μου απο αποριες γνωστων αν πρεπει να αγορασουν εκεινο το σουπερ ποδηλατο που ειδαν και ειναι και το τελευταιο (παντα οι μαγαζατορες λενε οτι ειναι τελευταιο λες και θα κλεισει το εργαστασιο:rofl:)και πρεπει να βιαστουν μη χασουν την ευκαιρια! ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ

μετα τις γιορτες (που τυχαια...ειναι και οι εκπτωσεις) ερχονται και στη χωρα μας τα μοντελα 2011 οποτε τα μοντελα 2010 θα τα πουλανε σε ξεφτυλα τιμη. Οι γνωστες τοτε αγοραζουν!:oneup:

Νikosanagn
24-12-10, 14:24
Σωστός...

Giorgos18
24-12-10, 18:15
Γεια σας και την βοηθεια σας ;p

Επειδη σχολαω απο την δουλεια αργα & γυρναω χωρις συγκοινωνιες, σκεφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να παρω ποδηλατο.

Ειμαι αναμεσα σε 2 σκεπτικα.

1. Να παρω ενα σπαστο ποδηλατο(με μεγαλη ροδα ομως), ωστε να παιρνω και μετρο κανονικα κλπ, και να γυρναω με το ποδηλατο.

2. Να παρω ενα κανονικο ποδηλατο, και να πηγαινοερχομαι εξ ολοκληρου με αυτο.

Τι πιστευετε οτι θα ταν καλυτερο?Τα σπαστα αξιζουν?Δεν προσανατολιζομαι τοσο για σπαστο με μικρο τροχο γιατι παραειναι μικρος..

Μιλαμε για αποστασεις του στυλ Περιστερι - Κεντρο/Ν.Φιλαδελφεια

Α και προτεινετε και κανα μαγαζι :p

SONIC7
24-12-10, 18:42
Ρε παιδες οντως το εχω ακουσει οτι ειναι καλύτερο το πιο μικρο απ οτι το μεγαλυτερο.Εν τω μεταξυ το trek ειναι 19.5 για την ακριβεια....ουφ.....Ενταξει δηλαδη με κατεβασμα εντελως στη σελα κι οντας ελαφρως ψηλοτερο για τα μετρα μου θα μου δημιουργησει τοσο μεγαλο προβλημα?Βεβαια για να το λες κατι ξερεις vamvakoolas απλα επειδη ξερω οτι εχει να κανει και με τις διαστασεις ενως ατομου,περαν του υψους....για παραδειγμα εχω μακρια ποδια κ χερια.......

ardi21
24-12-10, 19:19
Ρε παιδες οντως το εχω ακουσει οτι ειναι καλύτερο το πιο μικρο απ οτι το μεγαλυτερο.Εν τω μεταξυ το trek ειναι 19.5 για την ακριβεια....ουφ.....Ενταξει δηλαδη με κατεβασμα εντελως στη σελα κι οντας ελαφρως ψηλοτερο για τα μετρα μου θα μου δημιουργησει τοσο μεγαλο προβλημα?Βεβαια για να το λες κατι ξερεις vamvakoolas απλα επειδη ξερω οτι εχει να κανει και με τις διαστασεις ενως ατομου,περαν του υψους....για παραδειγμα εχω μακρια ποδια κ χερια.......

Tοτε το προβλημα, νομιζω, οτι μειωνεται αρκετα. Παιζει πολυ σημαντικο ρολο το μηκος των ποδιων/χεριων περα απο το συνολικο σου μηκος.

Θειε vamvakoola σωστα τα λεω???:p

@Giorgos18
Αν το θες μονο για να πηγαινεις δουλεια και αντε και καμια ασφαλτινη χαλαρη βολτα εγω θα επαιρνα ενα σπαστο που ειναι πιο βολικο.

vamvakoolas
24-12-10, 20:15
ασφαλως παιζουν ρολο
1)Ο Καβαλος (με απλα λογια η λεκανη)
2)το μηκος χεριων
3)το μηκος ποδιων
4)το υψος
για παραδειγμα η εταιρια canyon που δε πουλαει σε μαγαζια εχει φτιαξει εκει ειδικο session οπου βαζεις τα παραπανω δικα σου στοιχεια και σου βγαζει αρκιβως το μεγεθος (για τα δικα της ποδηλατα)που πρεπει να παρετε....googlαρε το

Αφου ο φιλος γραφει οτι ειναι στις μυτες δε λεω να μη το αγορασει αλλα δεν ειναι και το ιδανικο εκτος και αν προβλεπεται να...ψηλωσει!

Μια ακομα συμβουλη: οταν πατε σε μαγαζι βαλτε ωτοασπιδες να μην ακουτε αυτα που θα σας λενε οι πωλητες (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) δειτε τιμη, αν σας αρεσει, τεχνικα χαρακτηριστικα (να μην ειναι και τελειως πλαστικο) και μετα ανεβειτε να οδηγησετε. Αν ολα καλα...αγοραστε το:p

Νikosanagn
25-12-10, 00:32
Μιας και το νήμα αυτό έχει μετομονομαστεί σε " Τα πάντα για το ποδήλατο" θα κάνω ένα παραπάνονο σχετικά με την μετακίνηση μας (των ποδηλατών) στα μέσα μαζικής μεταφοράς.


Πρίν κάποιους μήνες έπειτα απο την πληροφορησή μου σχετικά με το freeday απο τον φίλο Vamvakoola, άρχισα να πηγαίνω στο Θησείο με το Τραμ. Η κατάσταση απλά τραγική, ο χώρος στο Τραμ Α.Ε. που υπάρχει για την μεταφορά των ποδηλάτων ( στο πρώτο και στο τελευταίο βαγόνι, καθώς μόνο εκεί επιτρέπεται) δεν ξεπερνάει με πρόχειρους υπολογισμούς τα 6 τετραγωνικά μέτρα και πολλά λέω κάτι που συνεπάγεται σε 6-10 ποδήλατα το πάρα πολύ, όσοι έχουν μεταφερθεί με το τραμ το καταλαβαίνουν, ο κόσμος δεν καταλαβαίνει και χώνετε μέσα στα πόδια σου λέγοντας σου κιόλας πολλές φορές "ρε φίλε δεν το κάνεις λίγο πιο ΄κει?". Το γεγονός αυτό με ανάγκασε για την μετακίνηση μου να διακινδυνεύω την ζωή μου βγαίνοντας σε μεγάλους κεντρικούς δρόμους όπως π.χ. η Λεωφόρος Βουλιαγμένης, για την μετάβασή μου στο κέντρο, βέβαια θα μου πεις ε, και, να πας απο τα στενά, ε, τότε θα έκανα 2 ώρες για μια διαδρομή 9 χιλιομέτρων. Εννοείτε οτι απο εδώ και κατω δεν αναφέρομαι αποκλειστικά για to freeday ( ήταν απλά η αφορμή) αλλα για τις γενικότερες μετακινήσεις των ποδηλάτων.

Έπειτα απο λίγο καιρό την "μερα χωρίς αμάξι" επιτρεπόταν η μεταφορά των ποδηλάτων στο Μετρό, ακούσατε ακούσατε! μόνο μια μέρα το χρόνο το αφήνουν. Ας μην πολυλογώ το χρησιμοποίησα και κατάλαβα το πόσο βολικό είναι η μετακίνηση με το μετρό έχοντας μαζί και το ποδήλατο. Έκανα μια διαδρομή που με το αμάξι θες 1 ώρα και κάτι σε μια ωρίτσα.

Σκεφτόμενος για λίγο αναλογίστηκα πόσο μπορεί να κοστίζει να αφαιρέσουν μόνο απο το τελευταίο βαγόνι τα καθίσματα απο τραμ και μετρό αντίστοιχα κάνοντας τα βαγόνια για ποδήλατα χώρίς απαραίτητα να φτιάξουν ειδικές ράμπες ή να αυξήσουν τα ασανσερ(αναφερόμενος στο μετρο), ο χώρος θα αυξανόταν σημαντικά και θα μπορούσαν να μπούν πολλά ποδήλατα περισσότερα. Τόσο μεγάλη θα ήταν η απώλεια θέσεων? Το πόσο βολικό θα ήταν δεν περιγράφετε, και όλοι καταλαβαίνετε τον λόγο.

Αλλά γιατί δεν γίνετε αυτό? Ουδείς ξέρει τουλάχιστον εγω δεν μπορώ να βρω λογική εξήγηση λες και θέλουν να μας ταλαιπωρούν επίτηδες. Δεν φτάνει που δεν υπάρχουν ποδηλατόδρομοι τουλάχιστον αυτοί που κατα την γνώμη μου έχουν την δυνατότητα δεν μπορούν να βοηθήσουν την κατάσταση. Το κόστος είναι μηδαμινό πραγματικά ένα κατσαβίδι χρειάζεται που λέει ο λόγος.

Αλήθεια όσοι απο εσάς ξέρουν σε άλλες ευρωπαικές χώρες επικρατεί τέτοια κατάσταση στις μετακινήσεις των ποδηλάτων? Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω.Σϊγουρα σε πολλές χώρες θα υπάρχουν πολύ καλύτερες υποδομές για την μεταφορά των ποδηλάτων. Μάλλον είναι και αυτός ένας ακόμα τομέας που είμαστε πίσω.

SONIC7
25-12-10, 13:32
Χα,χα,χα.....οχι δε νομιζω να ψηλωσω!:lol: Το ειχα θεσει λαθος βασικα....στις μυτες ημουν οταν καθομουν στη σελα η οποια παρεπιπτοντως δεν ηταν full κατεβασμενη.
Περαν αυτου νομιζω οτι βοηθαει παρα πολυ το link που εβαλες vamvakoolas, καθως ειδα οτι το ιδιο ισχυε περιπου για το τυπα οταν πηρε το μεγεθος που του ταιριαζε.Ομοιως ο οριζοντιος σωληνας του ποδηλατου βρισκεται λιγα μολις εκατοστα απο τον καβαλο του....ουσιαστικα το σιδερο τον ακουμπα ενω ειναι ορθιος...
Full custom μεγεθος ποδηλατου ε? Ποιος ξερει ποσο θα κοστιζουν ομως.....Απ την αλλη επειδη κι εγω εχω δουλεψει σε πωληση, ο πωλητης θα κανει τα παντα να σπρωξει το προιον του κι αν ειναι λαθος, το πολυ πολυ να σου πει ''αφου το δοκιμασες πανω σου,τι ψαχνεις τωρα?''.

vamvakoolas
26-12-10, 13:05
@SONIC7 εχω δει πωλητη να προσπαθει να πουλησει ποδηλατο χωρις καν να εχει ανεβει πανω ο αγοραστης! (και καλα μη σκισετε τα ρουχα:rofl:)
Ετσι οπως τα γραφεις μαλλον σου καθεται πλεον καλα ο σκελετος οποτε...οκ!:oneup:

@Νikosanagn αν και αυτα που γραφεις ειναι σωστα, μια βραχυπροθεσμη λυση ειναι να κατεβαινεις freeday με αλλους ποδηλατες γιατι εχουν προσυγκεντρωσεις και ισως να κανεις υπομονη με το τραμ (μεχρι να μπεις)..Επειδη το ψαχνω το θεμα στο εξωτερικο (γιατι ειναι να κανω καποιους αγωνες) στο Λονδινο για πχ προσφατα βαλαν το ποδηλατο στο μετρο (αν και εκει εχουν απαιχτους ποδηλατοδρομους/λεωφορειοδρομους) οποτε ας κανουμε υπομονη μπας και οταν τελειωσουν τα εργα γινει κατι....

Υ.Γ: Κρανος κρανος κρανος και το βραδυ φωτακια (και ας φαινομαστε σα χριστουγεννιατικο δεντρο):sorry:

dantouan
28-12-10, 16:47
Πηρατε ολοι τα καινουργια σας ποδηλατα?

Νikosanagn
28-12-10, 19:10
Πηρατε ολοι τα καινουργια σας ποδηλατα? Εγώ όχι ακόμα περιμένω εκπτώσεις και να έρθουν τα καινούργια μοντέλα :(

Petros
28-12-10, 21:18
Εγώ όχι ακόμα περιμένω εκπτώσεις και να έρθουν τα καινούργια μοντέλα :(

αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η τιμή παρά το να είναι καινούριο μοντέλο κάνε καμιά βόλτα στα ποδηλατάδικα της περιοχής σου. Πολύ πιθανόν να τους έχει ξεμείνει κανένα περσινό ή προπέρσινο μοντέλο τα οποία τα δίνουν πολύ φτηνά. Εγώ έτσι πήρα το Ideal Intergrator στη μισή τιμή!!

Νikosanagn
28-12-10, 23:00
Nαι, καλά σήμερα πήγα αν και ήμουν σίγουρος οτι δεν θα το άρω απο εδώ αρκετά του έχω δώσει του κλέφτη μιλάμε για κάτι τιμές που δεν υπήρχαν παράλογα μεγάλες και εντωμεταξύ ψωνίζω συνέχεια και δεν μου έκανε καμιά καλή τιμή ενώ σε όσους άλλους πήγα κάτι έκανα... δεν πειράζει...

dantouan
03-01-11, 20:39
Χρονια πολλα, καλη χρονια σε ολους, την Κυριακη θα παμε Αλσος Συγγρου, για οποιον θελει και μπορει ακουω συμμετοχες :cool:

Νikosanagn
05-01-11, 15:29
Επιτέλους είμαι έτοιμος κι εγώ!!! Ακούω γνώμες...

ardi21
05-01-11, 15:43
Πολυ ομορφο, πραγματικα... Με γεια και παντα ορθιος!

Νikosanagn
05-01-11, 15:46
Σε ευχαριστώ πολύ :) και πιστεύω το πήρα σε καλή τιμή 550 €. :rocker

vamvakoolas
05-01-11, 15:47
μεγεια!:clap:

http://www.focus-bikes.com/br/en/bikes/bikes-2010/category/mtb-hardtail/subcategory/sport/model/black-hills-disc.html

τελικα το καβατζωσες! (ποσο?)

Νikosanagn
05-01-11, 15:49
550 € Πως σου φαίνεται Κωστή? θα με καλύψει?.


Υ.Γ. Θα έρθεις Παρασκευή freeday?!!!

vamvakoolas
05-01-11, 15:52
δυσκολο για παρασκευη


Θα σου πω κατι για να καταλαβεις...

το φετινο μοντελο εχει απο 640 Ελλαδα και ειναι ....χειροτερο!:p (εχουν βαλει ντεραγιε slx και ολα τα αλλα τα κανανε @#$να:twisted:)

Νikosanagn
05-01-11, 16:14
A, καλά κατάλαβα.... :)

Άντε ρε έλα Παρασκευή, θέλω να δεις κάτι στα δισκόφρενα :p!!! :lol:

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 6 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πήρα ένα κοντεράκι πο μετράει και τον ρυθμό τις πεταλιές δηλαδή, είναι χρήσιμο αυτό για δώστε κανένα info...

@ ADSLgr.com All rights reserved.