PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

ardi21
08-05-10, 15:10
τα ΜΤΒ μου λενε λογω γεωμετριας κουραζουν σε μεγαλες αποστασεις

Αυτο ισχυει για αρκετα μεγαλες αποστασεις. Βεβαια αν εχεις τον καταλληλο ρουχισμο αυτο μειωνεται.

Γενικα:

Αν κανεις ΜΟΝΟ ασφαλτο τοτε θα πας σε κουρσα
Αν κανεις δρομο πηγαινε σε trekking χωρις αναρτηση.
Αν κανεις δρομο και πας σε κανα πεζοδρομιακι η πατημενο/ηπιο χωματοδορμο τοτε παρε trekking με μια αναρτησουλα

wi fi thief
08-05-10, 15:23
προσωπικα δεν συνιστω ακριβα ποδηλατα (αν και εχω χωσει πριν χρονια 800 φιορινια δλδ ~ 400 ευρα για να αγορασω ενα specialized περιπου σαν το παρακατω, το πουλησα σε ενα χρονο γιατι δεν αντεχα την αγωνια να το εχω αφησει για ωρες κλειδωμενο στο δρομο ενω εγω δουλευα...)


αν οι χρησεις που το προοριζεις δεν θα σε κανουν να το αφηνεις καπου εξω, εστω κλειδωμενο, χτυπα ενα all road για να εισαι ΟΚ

http://www.specialized.gr/component/page,shop.product_details/category_id,35/flypage,flypage_bikes2010.tpl/product_id,155/option,com_virtuemart/Itemid,243/

αλλιως, χτυπα ενα σχετικα ελαφρυ ποδηλατο με 10 ταχυτητες και με το πολυ 150 ευρα (πχ τα φθηνα ideal ειναι μια χαρα)

δες τα ποδηλατα που σου δειχνω στη φωτο απο τα 3καλα (δες και καμμια εκατοστη φωτογραφιες απο τους δρομους της ολλανδιας, οι ανθρωποι αν μην τι αλλο, ξερουνε απο ποδηλατα) και φαντασου ενα ακριβο διπλα τους...

καλα ειναι τα ακριβα ποδηλατα αλλα για να πας να κανεις χομπυ και να τα εχεις καπου ασφαλη, για καθημερινη χρηση στην πολη, παρε ενα φθηνο, θα με θυμηθεις

μιλαει η πειρα, ρωτα τρικαλινους, λαρισαιους, καρδιτσιωτες κλπ που εχουνε το ποδηλατο στην καθημερινοτητα τους και θα σου πουνε οτι τα ακριβα ποδηλατα τα εχουνε για χομπυ ή για εξασκηση και οχι για να κανουνε καθημερινα τη δουλεια τους στην πολη ;)

ΥΓ: καλο θα ειναι, ο,τι και να επιλεξεις, να εχει ζαντες απο ματ αλουμινιο, ειναι πιο ασφαλεις στο φρεναρισμα αφου δεν επηρεαζονται απο σκουρια και εφαρμοζουνε τελεια με τα τακακια των φρενων (εκτος αν παρεις με δισκοφρενο)

ardi21
08-05-10, 15:33
Συμφωνω και 'γω οτι αν το θες για να πηγαινεις για τα ψωνια η σε πολυ κοντινες αποστασεις παιρνεις ενα φθηνο. Οχι απο το πρακτικερ παντως... Φθηνο αλλα απο ποδηλαταδικο.

Aυτο με το κλειδωμα ειναι οντως ενα προβλημα οταν εχεις ενα σχετικα ακριβο ποδηλατο.

Βεβαια με μια καλη κλειδαρια μειωνεται παρα πολυ.
http://www.tsirikosbikes.gr/index.php/bike-accessories/cable-d-coil-folding-locks/abus-bordo-6100-combo-folding-lock.html

Η συγκεκριμενη π.χ δεν κοβεται με σπρευ παγου η με κοφτη, κατι που χρησιμοποιουν κατα κορον οι κλεφτες, ειναι πτυσομενη και μπαινει στον σκελετο του ποδηλατου

Στοιχιζει αρκετα αλλα αν το κλειδωνεις με αλυσιδα των 5ευρω μετα δεν εχεις το δικαιωμα να παραπονιεσαι οτι στο κλεψανε...

wi fi thief
08-05-10, 15:41
χρηστο, δεν ειναι μονο να σου σηκωσουνε το ποδηλατο ολο, μπορει να σου παρει το μπροστινο τροχο, τον πισω, το τιμονι, τα πηδαλια, τη σελα, το πηρουνι, ο,τιδηποτε
στη σελιδα με τα specialized που παντως ειναι ειδικη περιπτωση (με specialized εκανε ο στελιος ο βασκος απο 3καλα-κων/πολη-3καλα ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΣΗ, αλλα αν δεις με τι ποδηλατο κυκλοφοραει στην πολη δεν θα το πιστευεις...!) εχει τιμοκαταλογο με τα ανταλλακτικα, θα δεις τιμες που θα φριξεις, ειναι πειρασμος...

ακομα κι εγω, αν περπαταω και δω ενα στεφανι, ενα τιμονι ή μια σελα ακριβη, μπαινω στον πειρασμο, ειναι πανευκολο να τα παρω (με ενα δωδεκαρι γερμανικο κλειδι...)

ασε τη φθορα (αν το αφηνεις πχ σε εξωτερικο χωρο σε καθημερινη βαση, σε βροχες και ηλιο)

κι εγω δεν μιλησα για της πλακας ποδηλατο απο το SM, τα φθηνα της ideal ειναι αρκετα αξιολογα και στιβαρα ποδηλατα που ομως δεν τραβανε την προσοχη

ardi21
08-05-10, 15:48
Τα παντα μπορουνε να σου παρουνε αλλα αν το σκεφτεσαι ετσι δεν θα βγαινεις καν απο το σπιτι σου:p

Το 95% παιρνει ολο το ποδηλατο εδω στην Ελλαδα. Δεν εχουμε φτασει τα επιπεδα της Ολλανδιας ακομα, που και στο περιπτερο να εισαι μπορει να σου παρουν τα κορδονια απο τα παπουτσια!

Απλα αν το αφηνεις εξω οφειλεις να κανεις το καλυτερο δυνατο, αυτο λεω:)

Τα ideal ειναι μια παρα πολυ τιμια και ισσοροπημενη προταση για ενα απλο/φθηνο all-around

Απλα δεν τα προτιμας συνηθως για ακριβοτερα ποδηλατα αφου πασχουν στον σκελετο σε σχεση με τον ανταγωνισμο

George978
08-05-10, 15:57
μολις το πηρα , 200€ :D

wi fi thief
08-05-10, 16:00
ωραιο ειναι!

καλοταξιδο ρε γιωργο! :oneup:

με γειες :)

ardi21
08-05-10, 16:03
Καλοταξιδο, δωστου να καταλαβει!:oneup:

Mouse Potato
08-05-10, 16:03
μολις το πηρα , 200€ :D

Με γεια συνονόματε. Αξιόλογο! :)

Καλές βόλτες και με προσοχή!

George978
08-05-10, 16:37
ναι μωρε νταξει μετριο ειναι το θελω ετσι για καμμια βολτιτσα και για αρχη, μετα αν καω θα παρω ενα καλυτερο και το δωσω στη δικια μου...ειναι και 15 χρονια που ανεβηκα τελευταια φορα. Καλο ειναι στο δρομο , και Ελληνικο ε;)

Mouse Potato
09-05-10, 15:29
Μόλις πριν λίγο γύρισα απ' το Πεδίον του Άρεως.

Χαμός από ποδήλατα. Πολύ καλή και συντονισμένη πορεία (δυστυχώς με τα γνωστά έκτροπα). Ας ελπίσουμε πως θα βγει σε κάτι.

Συγχαρητήρια στα παιδιά!

ardi21
09-05-10, 15:35
Και ΄γω ηθελα να παω αλλα δυστυχως δεν τα καταφερα... Μεγαλος λαος ετσι?

Ελπιζω να παω στο freeday της Παρασκευης

Mouse Potato
09-05-10, 15:39
Δεν είμαι σίγουρος αν έχω ξαναδει τόσο κόσμο με ποδήλατα.

George978
09-05-10, 18:15
πρωτα 12 χλμ σημερα , χαλαρα . Βεβαια βλεπω να μην μπορω να καθομαι στο κωλο μου 3 μερες :lol:

Νikosanagn
09-05-10, 18:44
Χαμός από ποδήλατα. Πολύ καλή και συντονισμένη πορεία (δυστυχώς με τα γνωστά έκτροπα). Ας ελπίσουμε πως θα βγει σε κάτι.
Δηλαδή?


παρεμπιπτόντως όσο και αν σας φαίνεται περέργο χθες βρήκα το κλεμμένο μου ποδήλατο!!!

George978
09-05-10, 19:15
μπραβο ρε φιλε χαιρομαι που το βρηκες , εχει γινει παραγινει το κακο με τα κλεμμενα

ardi21
09-05-10, 20:07
πρωτα 12 χλμ σημερα , χαλαρα . Βεβαια βλεπω να μην μπορω να καθομαι στο κωλο μου 3 μερες :lol:

Ρουχαλακια;)

Νikosanagn
09-05-10, 20:17
Ρε παιδιά έχετε ακούσει για προβλήματα στον προστάτη λόγω θερμότητας και ακατάλληλων σελών???εγώ κάτι τέτοιο έχω ακούσει...

George978
09-05-10, 20:21
νομιζω πρεπει να κανεις ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα για να πουμε οτι επαθες κατι απο το ποδηλατο. Παντως καλο ειναι να ειναι ρυθμισμενα σελα και τιμονι , να εχεις καλη σελα και οπως ειπε η αρντι21 μια φορμιτσα ποδηλασιας βοηθαει. Εγω καθε μια ωρα σταματω κανα 10λεπτο

ardi21
09-05-10, 20:23
Αν κανεις συστηματικα ποδηλατο μπορει να δημιουργηθουν καποια προβληματα μακρυπροσθεσμα μπορει και οχι.

Γι' αυτο ειναι πολυ σημαντικο ο καταλληλος ρουχισμος πρωτα και μια καλη σελα μετα.

Δεν ειναι πολυτελεια -οπως καποιοι νομιζουν- αλλα αναγκαιοτητα.

Παντα γι'αυτους που κανουν πραγματικα ποδηλατο. Οχι να πηγαινεις μεχρι την λαικη μια φορα την εβδομαδα

George978 Ο ardi21 ειμαι:p

George978
09-05-10, 20:36
ωπα σορρυ δε το ειδαι , δηλαδη ας πουμε για μια μιαμιση ωρα ποδηλατο χρειαζεται φορμιτσα?

ardi21
09-05-10, 20:42
Απο την στιγμη που θες να κανεις συστηματικα και οχι για τα ψωνια σου 10 λεπτα π.χ αξιζει να δωσεις 50 ευρω να παρεις ενα κολαν με μαξιλαρακι η μια βερμουδα (αναλογα αν σου αρεσει η εφαρμοστη γραμμη η πιο φαρδια που μπορεις να το φορας και εξω π.χ).

Θα νιωθεις πολυ καλυτερα και θα το ευχαριστιεσαι.

Σε καμια περιπτωση δεν πανε χαμενα αφου ειναι και θεμα υγειας

http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=BNT10410399
http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=ORB10XVCH48NN

Νikosanagn
09-05-10, 20:47
Παιδιά πάντως σχετικά με το θέμα που αναφέρεστε όταν πρωτοπήρα ποδήλατο είχε πάνω μια παλιοσέλα πιο σκληρή δεν γινόταν στην αρχή πόναγα πολύ μετά την συνήθησα όταν έτυχε να αλλάξω σέλα πάλι πόναγα στην αρχή αλλά μετά δεν το ένιωθα όσο και να έκανα...

George978
09-05-10, 20:52
Απο την στιγμη που θες να κανεις συστηματικα και οχι για τα ψωνια σου 10 λεπτα π.χ αξιζει να δωσεις 50 ευρω να παρεις ενα κολαν με μαξιλαρακι η μια βερμουδα (αναλογα αν σου αρεσει η εφαρμοστη γραμμη η πιο φαρδια που μπορεις να το φορας και εξω π.χ).

Θα νιωθεις πολυ καλυτερα και θα το ευχαριστιεσαι.

Σε καμια περιπτωση δεν πανε χαμενα αφου ειναι και θεμα υγειας

http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=BNT10410399
http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=ORB10XVCH48NN

ωραιος , τα εβλεπα και στο φορουμ τους αυτα μαλλον θα προχωρησουμε σε αγορα , μην εχουμε κανα δραμα :p

vamvakoolas
10-05-10, 00:05
Αφηστε τα ρουχα τα κολλαν κοκ
Σε νεο ποδηλατη προτεινονται τα εξης (ΒΑΣΙΚΑ)
1)Σαμπρελα και μπαλωματα
2)Φωτακια (αν κυκλοφορει νυχτα)
3)Κρανος
4)Μια καλη κλειδαρια

Τα παραπανω κανουνν συνολο ΑΠΟ 40 ευρα (για μερικους φαινονται πολλα για αλλους ειναι πολυ βασικα)
Απο εκει και περα (για ανεση/συστηματικη ποδηλασια)
Παντελονακι με μαξιλαρακι (να παρουμε κολαν=λικρα να εχει τιραντες)
Παγουροθηκη/παγουρι (με νερο και οχι....φραπε μεσα)
Καποιο διαπνεον πανωφορι
Γυαλια (αν και φαινονται αξεσουαρ ειναι παραπολυ χρησιμα)
και βεβαια κεφι και ορεξη

Αντε να κανονιστει και καμια βολτουλα να αλλαξουμε και αποψεις επι...πεταλιου

Νikosanagn
10-05-10, 00:06
Αντε να κανονιστει και καμια βολτουλα να αλλαξουμε και αποψεις επι...πεταλιου Δέχεστε και 18χρονα?:p

ardi21
10-05-10, 00:10
Αφηστε τα ρουχα τα κολλαν κοκ
Σε νεο ποδηλατη προτεινονται τα εξης (ΒΑΣΙΚΑ)
1)Σαμπρελα και μπαλωματα
2)Φωτακια (αν κυκλοφορει νυχτα)
3)Κρανος
4)Μια καλη κλειδαρια

Αντε να κανονιστει και καμια βολτουλα να αλλαξουμε και αποψεις επι...πεταλιου

Aυτα εννοειται οτι τα παιρνεις μαζι με το ποδηλατο, δεν το συζηταμε!

Παντως 40 ευρω ολα αυτα και να ειναι αξιοπρεπη πολυ δυσκολο εως αδυνατο! Μια σχετικα καλη κλειδαρια και ενα κρανος κανουν στην ξεφτιλα 50 ευρω..

Οσο για την βολτα να ξερετε εγω ειμαι μεσα και για βουνο και για πολη, αρκει να βολευει κααααπως το σημειο γιατι δεν παιζει αμαξι.

Νikosanagn
10-05-10, 00:25
Παιδιά ερώτηση: Τι να κάνω με την αλυσίδα που βρίσκει ελάχιστα πάνω στο μπροστινό σασμάν αλλά ακούγεται εκνευριστικά? αν λυγίσω λίγο το σίδερο του σασμαν μετά δεν θα λειτουργει καλά.... καμιά ιδέα?Έχει και κάτι βίδες πάνω που τις γυρνας και το ρυθμίζεις αλλά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργουν....

ardi21
10-05-10, 00:29
Παιδιά ερώτηση: Τι να κάνω με την αλυσίδα που βρίσκει ελάχιστα πάνω στο μπροστινό σασμάν αλλά ακούγεται εκνευριστικά? αν λυγίσω λίγο το σίδερο του σασμαν μετά δεν θα λειτουργει καλά.... καμιά ιδέα?Έχει και κάτι βίδες πάνω που τις γυρνας και το ρυθμίζεις αλλά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργουν....

Mε αυτες τις βιδες το ρυθμιζεις.

Νομιζω η εσωτερικη το παει πιο αριστερα και αυτη που βρισκεται στο εξωτερικο μερος πιο δεξια.

Παιξε λιγο μαζι τους και θα το βρεις;)

Η αλυσιδα λογικα βρισκει μονο σε καποιες σχεσεις ετσι? Οχι συνεχεια

nm96027
10-05-10, 10:05
Πρόταση προς όλους τους εν Αθήναις:

Θέλετε να κανονίσουμε μία βόλτα cyclists@adslgr.com (:p)ή να πάμε όλοι μαζί στο freeday της Παρασκευής;

vamvakoolas
10-05-10, 11:27
εγω παιδια freeday παω τουλαχιστον 1 φορα το μηνα

Αν το κανονισουμε δε το χανω

(τωρα γιατι αν ανοιξει ο καιρος......αντε να βρεθουμε):oneup:



Υ.Γ :Οι τιμες δεν ειναι της φαντασιας λουκετα και κρανακι βρισκεις σε αυτες τις τιμες και ας μη ξεχναμε οτι το κρανος θελει και αλλαγμα (δεν ειναι για μια ζωη). Τωρα αν καποιος θελει λουκετα π.χ abus και κανενα κρανος fullface ή σταγονα/χρονομετρου...αλλαζει:p

Νikosanagn
10-05-10, 12:31
Mε αυτες τις βιδες το ρυθμιζεις.

Νομιζω η εσωτερικη το παει πιο αριστερα και αυτη που βρισκεται στο εξωτερικο μερος πιο δεξια.

Παιξε λιγο μαζι τους και θα το βρεις

Η αλυσιδα λογικα βρισκει μονο σε καποιες σχεσεις ετσι? Οχι συνεχεια Δυστυχώς βρίσκει σε όλες τις σχέσεις σε λίγες λίγοτερο απλά νομίζω σε κάποιον από τους τρεις δίσκους δεν βρίσκει καθόλου αλλα μάλλον στον τρίτο οπου δεν με βολεύει.... Θα παίξω με τις βιδούλες και θα το κοιτάξω πάντως από οτι έχω καταλάβει δεν μπορώ να βρώ μέση λύση ωστε να μην βρίσκει σε όλους τους συνδιασμούς οπότε μάλον θα το κάνω απλά να μην βρίσκει σε όλες τις σχέσεις στον δεύτερο δίσκο...

ardi21
10-05-10, 13:50
Eγω -εκτος απροοπτου- ειμαι μεσα για freeday. Οποτε αν θελετε το κανονιζουμε

Επισης θελω να παω καποια στιγμη στο Αλσος Συγγρου η στο παρκο Τριτση

Mouse Potato
10-05-10, 13:52
Πρόταση προς όλους τους εν Αθήναις:

Θέλετε να κανονίσουμε μία βόλτα cyclists@adslgr.com (:p)ή να πάμε όλοι μαζί στο freeday της Παρασκευής;

Σε freeday δεν έχω πάει ποτέ. Αλλά δεν θα έλεγα όχι και σε καμία βολτίτσα διοργανωμένη εκ των έσω :oops:


Eγω -εκτος απροοπτου- ειμαι μεσα για freeday. Οποτε αν θελετε το κανονιζουμε

Επισης θελω να παω καποια στιγμη στο Αλσος Συγγρου η στο παρκο Τριτση

Εκεί μέσα είναι η χαρά του χαλαρού mountain biker :p:p

Το επισκέπτομαι αρκετά συχνά

ardi21
10-05-10, 13:57
Σε freeday δεν έχω πάει ποτέ. Αλλά δεν θα έλεγα όχι και σε καμία βολτίτσα διοργανωμένη εκ των έσω :oops:



Εκεί μέσα είναι η χαρά του χαλαρού mountain biker :p:p

Το επισκέπτομαι αρκετά συχνά

Εισαι και Περιστερι εσυ οποτε μια χαρα!

Mouse Potato
10-05-10, 14:01
Εισαι και Περιστερι εσυ οποτε μια χαρα!

Ναι είμαι σχετικά κοντά. Τώρα το καλοκαίρι όμως μόνο απογευματινές ώρες γιατί με τον ήλιο δεν την παλεύω καθόλου.

vamvakoolas
10-05-10, 14:20
Παρκο τριτση και εγω μεσα (δεν εχω παει εκει)
(βεβαια να ειναι καποια λογικη ωρα γιατι θα ερθω απο κεντρο με πεταλι....τουλαχιστον θα εχω κανει τρελο ζεσταμα! :p)

Νikosanagn
10-05-10, 14:22
Παρκο τριτση και εγω μεσα (δεν εχω παει εκει)
(βεβαια να ειναι καποια λογικη ωρα γιατι θα ερθω απο κεντρο με πεταλι....τουλαχιστον θα εχω κανει τρελο ζεσταμα! )Ρε παιδιά πως πας εκει από τον άλιμο :sorry: Να φανταστώ με τραμ μέχρι σύνταγμα και από εκει....?

ardi21
10-05-10, 14:23
Και μενα αυτο ειναι το ψιλοπροβλημα μου γιατι μενω Αγια Βαρβαρα και πρεπει να κανω 10χλμ+ μεσα στην κινηση σε κεντρικες οδους που δεν ειναι το καλυτερο μου, το βαριεμαι!

Γι'αυτο δεν εχω παει ακομα...

Mouse Potato
10-05-10, 14:24
Ρε παιδιά πως πας εκει από τον άλιμο :sorry: Να φανταστώ με τραμ μέχρι σύνταγμα και από εκει....?

Αν φτάσεις "Αττική" via ηλεκτρικό, τότε δεν έχεις και πολύ μεγάλο ταξίδι

nm96027
10-05-10, 14:25
Aν και εγώ από Ζωγράφου θα έχω πολύ δρόμο, είμαι μέσα...:up:

Νikosanagn
10-05-10, 14:35
Αν φτάσεις "Αττική" via ηλεκτρικό, τότε δεν έχεις και πολύ μεγάλο ταξίδι Α οκ ευχαριστώ

ardi21
10-05-10, 14:38
Ωραια για πειτε ωρα και μερα για το παρκο να αρχισουμε απο καπου;)

Εγω γενικα ειμαι ελευθερος...

nm96027
10-05-10, 14:41
Ωραια για πειτε ωρα και μερα για το παρκο να αρχισουμε απο καπου;)

Εγω γενικα ειμαι ελευθερος...

Eγώ θα προτιμούσα ΠΣΚ κάποια στιγμή, το προσεχές.

Mouse Potato
10-05-10, 14:42
ΠΣΚ εννοείται

ardi21
10-05-10, 14:47
Οκ οποτε εχουμε χρονο.

Θα τα πουμε και στο freeday λογικα αφου απ'οτι βλεπω υπαρχει συμμετοχη:)

vamvakoolas
10-05-10, 14:47
Ρε παιδιά πως πας εκει από τον άλιμο :sorry: Να φανταστώ με τραμ μέχρι σύνταγμα και από εκει....?

ελα ρε σιγα το προβλημα, εγω εδω εχω γυρισει ΟΛΗ την αττικη με ποδηλατο.

Ελα (αν δε μπορεις με πεταλι) συνταγμα π.χ με τραμ και απο εκει παμε μαζι
(αν δε μπορεις πεταλι-> ηλεκτρικος και μετα λιγο πεταλι...)

Γενικα οποιος μπορει ας ερθει συνταγμα και παμε μαζι

ΠΣΚ εγω δε μπορω παρκο τριτση(εκτος κυριακης απογευμα) αλλα μπορω freeday

George978
10-05-10, 16:26
αντε απο οκτωβρη που θα κατεβω αθηνα μονιμα θα οργανωνουμε τπτ εκδρομουλες :respekt:

wi fi thief
10-05-10, 17:19
με βαλατε στην πριζα, ξυπνησατε το σκουλικι που ελεγε και ο sonic :p

πηγα λοιπον στο μαγαζι ενος φιλου και ισως χτυπησω ενα τετοιο:

72172

http://www.idealbikes.net/?section=1734&language=el_GR&itemid1494=1830
(freeder 2, o γιωργος χτυπησε το freeder 1 (http://www.idealbikes.net/?section=1734&language=el_GR&itemid1494=1829), το προτιμω λογω δισκοφρενου, δεν ειχα ποτε ποδηλατο με δισκοφρενο)


ή ενα τετοιο (μοιαζει με trike αλλα ...χωρις μηχανη, τι διαολο οικολογοι ειμαστε... :p:rofl:)

7217372176

το καλο στο τρικυκλο εκτος απο το οτι ειναι βολικο και τραβαει τα βλεμματα των γυναικων (:p) ειναι οτι αν στο κλεψουνε ειναι ευκολο να το βρεις, ποσα τετοια ποδηλατα κυκλοφορουνε :p

ο φιλος που του ποναει ο πισινος απο τη σελα, μπορει να παρει μια σαν αυτη που εχει το τρικυκλο, μιλαμε για πολλη ανεση, αρχοντας θα εισαι! :p (αυτο δεν ειναι σελα, καναπες τριθεσιος ειναι... :rofl:)

450 ευρα το τρικυκλο...:p

παρκαρισμενο απεναντι απο το καταστημα, το απολυτο ροκ εν ρολ ποδηλατο:

7217472175

:respekt::worthy:

George978
10-05-10, 17:29
ε κοιτα ποδηλαταδες λενε αν δεν ειναι υδραυλικο το δισκοφρενο δεν αξιζει , υψηλοτερο κοστος κτησης και συντηρησης , χεστο παρε το απλο εχει τρομερα φρενα. Εγω παντως την εχω καταβρει με το δικο μου , πολυ καλο και επομενη εβδομαδα του αλλαζω λαστιχα ασφαλτινα και βουρ

@ ADSLgr.com All rights reserved.