PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

dantouan
09-01-11, 20:01
Μπροστα στο Αλσος επι της Κηφησιας, 1000 αμαξια το λεπτο περνανε απο εκει συνεχεια και 4 το μεσημερι νταλα ηλιος και κοσμος...

........Auto merged post: dantouan πρόσθεσε 1 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

διαφοροι που περναγαν απο εκει μας ειπαν οτι καθε μερα σπανε αμαξια... που να το ξερουμε πρωτη φορα πηγαμε εκει...

ipo
09-01-11, 20:05
Κι εγώ βλέπω συνέχεια εκεί παρκαρισμένα αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο, αλλά δεν περίμενα ότι θα το έχουν κάνει στόχο. Υπάρχει και parking μέσα στο πάρκο, αν ανέβεις την Κηφισίας και μπεις από τη μεγάλη πύλη στα βόρεια (απέναντι από το ΚΑΤ στο φανάρι).

Εγώ πάω κατευθείαν με το ποδήλατο, επειδή είμαι σχετικά κοντά στο άλσος Συγγρού.

Νikosanagn
09-01-11, 21:22
Όχι ρε... :confused: Μην στεναχωρίεσαι, και πάντα πρόληψη δύσκολοι οι καιροί.

Mouse Potato
09-01-11, 21:27
Εγώ όταν φορτώνω το ποδήλατο στο αυτοκίνητο να πάω στο Τρίτση (σπάνια αφού σε 15 λεπτά το πολύ είμαι εκεί με το ποδήλατο), βάζω όλα τα συμπράγκαλα του αμαξιού (την πρόσοψη του ραδιο-cd δεν την παίρνω καν μαζί) στην τσάντα πλάτης.

ΥΓ: Κοπανάνε λίγο αλλά δε βαριέσαι...

Νikosanagn
09-01-11, 21:29
Και η Μ@λ@κι@ είναι οτι εκτός των άλλων πρέπει να αλλάξεις και κλειδαρίες, οι οποίες είναι ακριβές.

vamvakoolas
09-01-11, 22:42
παιδια απλα πραγματα...εντος Αττικης δε περνουμε ΙΧ.

Περα οτι βρισκω εντελως παραλογο ποδηλατης που θελει να κανει διαδρομες σε δαση (αρα οχι αρχαριος)να μη μπορει να κανει 10-15 χλμ σε δρομο (τοσο ειναι κατα μ.ο οι αποστασεις απο τα βουνα) γινονται και περιστατικα σα και αυτο που περιγραφεται....
Αν πιστευετε οτι ειναι στη σφαιρα της φαντασιας μου ρωτηστε τον ardi21 για τις λιγες διαδρομες που εχουμε κανει και αν κουραστηκε/κινδυνεψε:oneup:


Σημερα περασα πολυ ωραια, στη Πεντελη καναμε προπονηση και οι οδηγοι περναγανε πολυ προσεκτικα ή μας επιδοκιμαζαν και οσοι κουβαλαγανε ΜΤΒ ειτε ερχοντουσταν καταπανω μας ειτε κορναρανε οργισμενα....(λες και δε τους ειδα!:evil:)
Τετοιο κομπλεξ.....
Αν ειναι μαγκες να ανεβουν με πεταλι το βουνο και μετα και εγω να τους χειροκροτησω στο downhill και οχι να μου λενε "δεν εχω ποδια" ,"δεν εχω πνευμονια" δεν εχω χρονο!
(και μιλαω εγω που κανω και ΜΤΒ συχνα)

ardi21
10-01-11, 00:22
Εγω δεν εχω αμαξι δικο μου αλλα και να ειχα παλι στο Αλσος με ποδηλατο/ΗΣΑΠ θα πηγαινα (και μενω και στου διαολου την μανα) οπως εχω κανει τις 2-3 φορες μαζι με τον vamvakoola. Γενικα η ποδηλασια στο δρομο δεν ειναι τοσο επικινδυνη οσο νομιζουν καποιοι αρκει να εισαι προσεκτικος και να τηρεις καποιους βασικους κανονες.

Προσωπικα δεν εχω κινδυνεψει ποτε και εχω κανει αρκετη ασφαλτο και σε δρομους με μεγαλη κινηση και βραδυ. Οι οδηγοι σε προσεχουν παρα πολυ, σε σημειο να γινονται και ενοχλητικοι (π.χ ειναι πισω σου και δεν σε προσπερνανε γιατι φοβουνται ενω τους εχεις δωσει χωρο)

dantouan δεν πειραζει, εσυ να εισαι καλα...

Νikosanagn
10-01-11, 01:03
Εγω δεν εχω αμαξι δικο μου αλλα και να ειχα παλι στο Αλσος με ποδηλατο/ΗΣΑΠ θα πηγαινα (και μενω και στου διαολου την μανα) οπως εχω κανει τις 2-3 φορες μαζι με τον vamvakoola. Γενικα η ποδηλασια στο δρομο δεν ειναι τοσο επικινδυνη οσο νομιζουν καποιοι αρκει να εισαι προσεκτικος.

Προσωπικα δεν εχω κινδυνεψει ποτε και εχω εχω κανει αρκετη ασφαλτο και σε δρομους με μεγαλη κινηση και βραδυ. Οι οδηγοι σε προσεχουν παρα πολυ, σε σημειο να γινονται και ενοχλητικοι (π.χ ειναι πισω σου και δεν σε προσπερνανε γιατι φοβουνται ενω τους εχεις δωσει χωρο)!

dantouan δεν πειραζει, εσυ να εισαι καλα...

Ardi είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι όπως τα λες. Ναι ο Ελληνας οδηγός μέχρι το σημείο που έχω δει κι εγώ προσέχει τους ποδηλάτες, εξάλλου δεν έχει λόγο να μην το κάνει ξέρει οτι θα προκαλέσει σοβαρό ατύχημα αν δεν προσέχει.

Απλά πρέπει εσύ πρώτα να τους κάνεις να σε προσέξουν, ποιός είναι ο τρόπος? Φωτάκια λαμπάκια σκατουλάκια ---> χριστουγεννιάτικο δέντρο.

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 34 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κοιτα σε schwable Τελικά τέτοια φοράει και το ποδηλατό μου. Αποφάσισα να τα περιμένω να φαγοθούν αυτά και μετά να τα αλλάξω τελικά.

vamvakoolas
14-01-11, 18:27
σαββατο κανενα παιδακι για ΜΤΒ?

(σε λιγες ωρες το παραλαμβανω:p)

dantouan
15-01-11, 04:31
ποιο αγορασες τελικα?

Νikosanagn
15-01-11, 04:33
Ποιό πήρες? Είναι καλύτερο απο το δικό μου!!!??? :p

ipo
15-01-11, 09:57
σαββατο κανενα παιδακι για ΜΤΒ?

(σε λιγες ωρες το παραλαμβανω:p)
Σκέφτομαι να πάω προς το Άλσος Συγγρού κατά το απόγευμα.

Νikosanagn
15-01-11, 16:06
Σκέφτομαι να πάω προς το Άλσος Συγγρού κατά το απόγευμα. Mε το ποδήλατο να πας!!!

ipo
15-01-11, 16:39
Mε το ποδήλατο να πας!!!
Πάντα με το ποδήλατο πηγαίνω. :)

Νikosanagn
15-01-11, 17:35
Ρε παιδιά υπάρχει κανένας οδηγός με εικόνες που να λεει πως να ρυθμίζουμε - αλλάζουμε τα τακάκια στο ποδήλατο?

Ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω...

treli@ris
15-01-11, 17:41
Ρε παιδιά υπάρχει κανένας οδηγός με εικόνες που να λεει πως να ρυθμίζουμε - αλλάζουμε τα τακάκια στο ποδήλατο?

Ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω...

http://www.cyclist.gr/article.php?id=1473
http://www.cyclist.gr/article.php?id=1474

Νikosanagn
15-01-11, 17:53
Nαι, μάλλον ξέχασα να πω οτι ψάχνω για το
πως να ρυθμίζουμε - αλλάζουμε τα τακάκια στο ποδήλατο σε υδραυλικά δισκόφρενα :redface:

Λάθος τώρα είδα το δεύτερο λινκ.. θα δω εαν μου κάνει ευχαριστώ!:)

treli@ris
15-01-11, 17:56
Μαλλον δεν κοιταξες τα λινκς ...

Mouse Potato
15-01-11, 17:56
Σε ποδηλατάδικο.

Νikosanagn
15-01-11, 18:04
Το κοίταξα, αλλα βασικά αυτό που θέλω να βρώ είναι πως ανοίγω λίγο την θέση του τακακίου ωστε να μην βρίσκει στην δισκόπλακα και κάνει έναν εκνευριστικό θόρυβο και το μόνο που λεει στο δεύτερο λινκ είναι
Σε περίπτωση που η δισκόπλακα δεν χωράει, ανοίγουμε τα τακάκια προσεχτικά βάζοντας το κατσαβίδι ανάμεσά τους και σπρώχνοντάς τα.
Ενώ ξέρω οτι ρυθμίζονται απο κάποια βίδα.

ardi21
15-01-11, 18:14
Το κοίταξα, αλλα βασικά αυτό που θέλω να βρώ είναι πως ανοίγω λίγο την θέση του τακακίου ωστε να μην βρίσκει στην δισκόπλακα και κάνει έναν εκνευριστικό θόρυβο και το μόνο που λεει στο δεύτερο λινκ είναι Ενώ ξέρω οτι ρυθμίζονται απο κάποια βίδα.

Χαλαρωνεις λιγο τις βιδες που κρατανε την δαγκανα του φρενου πανω στον σκελετο. Με χαλαρωμενες βιδες πατας την μανετα και ενω την εχεις πατημενη ξανασφιγγεις τις βιδες. Με αυτον τον τροπο ευθυγραμμιζονται τα τακακια;)

Γι' αλλαγη κοιτα το manual των φρενων. Αλλα αυτο ειναι κατι που πρεπει να σε απασχολησει μετα τα 1000+ χλμ, αναλογα και τα τακακια

Νikosanagn
15-01-11, 18:21
Οκ θα το κάνω γιατί ο ήχος είναι πολύ εκνευριστικός, πολύ όμως...



Γι' αλλαγη σε τακακια κοιτα το manual των φρενων Ένα manual μου είχε δώσει ο ποδηλατάς δεν το έχω ανοίξει ακόμα νόμιζα οτι θα είναι μόνο για το ποδήλατο. Θα το κοιτάξω.

ardi21
15-01-11, 18:26
Αν δεν βρεις κατι στο manual που σου εχει δωσει πηγαινε στο site της εταιρειας των φρενων σου.

Παντως το σφυριγμα, οπως σου εχω πει, ειναι λογικο στην αρχη (αν και οντως εκνευριστικο). Δεν χανεις κατι ομως να το κανεις

Νikosanagn
15-01-11, 19:29
Παντως το σφυριγμα Δεν είναι ακριβώς σφυριγμα κάνει σαν κουδουνάκι...

vamvakoolas
15-01-11, 20:31
Παρελαβα το χρεπι :p το πρωι γυρω στις 9.00 και πηγα με το δικο μου παλουκοσελο/σελα για να παω κατευθειαν Πεντελη για test ride...Ομως ειχα παρει λαθος διασταση οποτε δοθηκε απο το μαγαζι ενα δανεικο και παγουροθηκη δανεικη...

Φτανω Πεντελη και αποφασιζω να κανω τη διαδρομη που κανουν οι enduro!! πραγματικα πολυ δυσκολη διαδρομη που αμφιβαλω αν την εβγαζε ποδηλατο διπλης αναρτησης..
Κατοπιν εκανα μια ΜΤΒδικη διαδρομη (απο Πεντελη->νεκροταφειο Μελισσια) Θ-Ε-Ι-Κ-Η
μαλιστα ηταν ενα παιδακι που κοιταζε τη διαδρομη μου (απο τη κορυφη) και ειχε μεινει λιγο με το στομα ανοικτο....οταν εφτασα κατω μου ειπε το πιο λογικο:

Περιμενα να δω ποτε θα τσακιστεις!!
Επιστροφη στο καταστημα για feedback και τελευταιες ρυθμισεις

Μετα απο κανενα 6-7μηνο που ειχα να κανω σοβαρο ΜΤΒ διαπιστωσα:
α)Τα φρενα παιζουν μεγαλο ρολο ειδικα εγω που εχω μηχανικα αυτη τη στιγμη
β)Τα λαστιχα και οι τροχοι ακομα μεγαλυτερο οποτε εκει πρεπει να δινουμε βαση
specifications και φωτο απο ποδηλατο αυριο...

Υ.Γ: Η παγουροθηκη στο downhill ειναι αχρηστη τελικα:p
Υ.Γ2:Η πεντελη ειναι το απολυτο για ΜΤΒ αλλα αρκετα δυσκολη γι'αυτο και νεκρα απο ποδηλατες
Υ.Γ3:Σε ενα μονοπατι (καλο) καπιοι ειχαν σκορπισει γυαλια σε μηκος 3 μετρα για να μη περνανε ποδηλατα/μηχανες, ΕΛΕΟΣ

Νikosanagn
15-01-11, 21:22
Ακόμα δεν μας έχεις πει τι έχεις πάρει! Πόσο, απο ποιο κατάστημα? :hammered:

ipo
16-01-11, 01:11
Με γεια!

Το ποδήλατο πώς το ανέβασες στην Πεντέλη; Με αμάξι ή με πετάλι;

DSLaManiaC
16-01-11, 15:16
Και η μεγάλη εβδομάδα έφτασε... Αυτή τη βδομάδα μάλλον θα πάρω... :twisted:

Έχετε κανένα ποδηλατάδικο στα υπ-όψιν?

Νikosanagn
16-01-11, 19:43
Βλέπω άγριες διαθέσεις.:p

Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρεις πιο πριν, αλλα σε τι κατηγορία-μάρκα κατέληξες?

vamvakoolas
16-01-11, 21:17
μερικες ινφο:
Ανεβηκα πεντελη με πεταλι. Συγκεκριμενα μαρουσι->μελισσια->νεα πεντελη.
Εκανα σταση στη πηγη (Σιλλα) για νερο γιατι σε ακτινα 20 χλμ δε παιζει νερο εκτος απο...λασπη.

Το σκοτακι εχει carbon τιμονι και ειναι full shimano deore..
ΟΛΑ τα κομματια τα αγορασα μτχ απο φορουμς εκτος απο παλουκοσελο, δισκοβραχιωνα που ειναι καινουργια!:whistle:
κοστος αν θελει κανεις μπορω να το γραψω (αυριο)
εχω 8πλη και το μοναδικο μειονεκτημα μεχρι στιγμης ειναι τα φρενα
Λαστιχα panaracer xc pro (απιστευτα):worthy:
φωτο απο κινητο
http://img38.imageshack.us/img38/809/image00086.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/6343/image00087c.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/8605/image00088m.jpg

Mouse Potato
16-01-11, 21:27
Με γεια! Όμορφο εργαλείο.

Ο λαιμός του τιμονιού τι είναι;

vamvakoolas
16-01-11, 21:43
αν και μερικες λεπτομεριες ειναι για καθαρα αγωνιστικη χρηση και δε τα εβαλα ειναι ο
http://www.pinkbike.com/product/race-face/Evolve-DH-Stem/

(πραγματικα ο συνδιασμος με το τιμονι ειναι τελειος)

Mouse Potato
16-01-11, 21:46
Ρωτάω μήπως βόλευε να μπει κι αυτός carbon...

ardi21
16-01-11, 23:02
Ωραιο το bike. Με γειες!

Carbon λαιμος δεν πολυσυνισταται για MTB. Το ιδανικο ειναι ετσι οπως το εχει απ'οτι ξερω. Aλουμινιο λαιμος και carbon τιμονι

vamvakoolas
16-01-11, 23:07
Ωραιο το bike. Με γειες!

Carbon λαιμος δεν πολυσυνισταται για MTB. Το ιδανικο ειναι ετσι οπως το εχει απ'οτι ξερω. Aλουμινιο λαιμος και carbon τιμονι

Εχει δικιο ο ardi21. Αν και δεν ειμαι ειδικος (αντοχη υλικων) αποτι διαβαζω ετσι ειναι ΓΙΑ ΟΛΑ τα ποδηλατα. Εκτος αν βρεις λαιμο carbon αλλα με καλη ακαμψια (που ειναι πολυ ακριβοι)

ipo
16-01-11, 23:16
Απ' όσο ξέρω, το carbon προσφέρει περισσότερη ακαμψία σε σχέση με το αλουμίνιο και τα άλλα μέταλλα, καθώς και μικρότερο βάρος. Όμως η ακαμψία του, όπως και όλων των υλικών, σημαίνει μικρότερη δυνατότητα απορρόφησης πολύ μεγάλων φορτίων. Εκεί που το αλουμίνιο μπορεί να παραμορφωθεί λίγο, το carbon θα σπάσει.

Σε κάποιες περιπτώσεις ο κόσμος προτιμά προοδευτικές αντιδράσεις (κάμψη και κατόπιν μόνιμη παραμόρφωση, όταν ξεπεραστεί το όριο ελαστικότητας), παρά απόλυτες (σπάσιμο) κι ας είναι λίγο μεγαλύτερα τα όρια στις τελευταίες. Π.χ., μετά από ένα άλμα, ίσως είναι καλύτερο να δεις το τιμόνι να χάνει, παρά να διαπιστώσεις ότι το κρατάς στον αέρα, με το λαιμό σπασμένο.

vamvakoolas
16-01-11, 23:26
σωστα...

αν και υπαρχει ενα μικρο προβλημα: στην αγορα των ανταλλακτικων εξαρτασαι απο το ονομα του κατασκευαστη και ισως τιμη για να βρεις πραγματικα carbon κομματια και οχι επικαλυψεις/χρωματα/φυλλα/κραματα κοκ. Οποτε μιας και ο λαιμος μαζι με σκελετο ειναι η βαση στη γεωμετρια του ολου ποδηλατου...ας μη το ρισκαρουμε:p

Νikosanagn
17-01-11, 03:19
Κωστή πολύ ωραίο φαίνεται τοποδηλατάκι με γειά και εύχομαι να του βγάλεις την πίστη :p

Ελπίζω να το δω και απο κοντά... :oneup:

icsd08063
17-01-11, 03:54
Αυτά είναι... Scott :respekt::respekt::respekt:
Άντε να ξεκουβαλίσω και το δικό μου το Scott γιατί σκουριάσαμε :whistle:

JeanPaul
17-01-11, 11:58
kai εγω εχω και ψηνομαι !

vamvakoolas
17-01-11, 13:05
κοστος του ποδηλατου μου 410-450 ευρα..


Το σαββατο θα βγω για προπονησουλα καμμια συμμετοχη????:p

JeanPaul
17-01-11, 13:22
πωω πανεμορφα. πολυ ακριβα ομως ρε παιδια. το δικο μου ειναι πεπαλαιωμενο

icsd08063
17-01-11, 23:18
κοστος του ποδηλατου μου 410-450 ευρα..


Το σαββατο θα βγω για προπονησουλα καμμια συμμετοχη????:p

Και εγώ τόσο το είχα πάρει το 2008-2009 (Scott Aspect 55 (http://www.mtbr.com/cat/bikes/xc-hardtail/scott/aspect55/PRD_441292_1527crx.aspx)). Αλλά του έχω αλλάξει τιμόνι με ένα ενός Genius (το πδήλατο είναι απλά απίστευτο - όλο από ανθρακόνημα).

ardi21
17-01-11, 23:23
Και εγώ τόσο το είχα πάρει το 2008-2009 (Scott Aspect 55 (http://www.mtbr.com/cat/bikes/xc-hardtail/scott/aspect55/PRD_441292_1527crx.aspx)). Αλλά του έχω αλλάξει τιμόνι με ένα ενός Genius (το πδήλατο είναι απλά απίστευτο - όλο από ανθρακόνημα).

Tι εννοεις ολο απο ανθρακονημα?

Edit: Α για την carbon εκδοση του genius λες... Νομιζα οτι αναφεροσουν στο aspect και λεω τι εγινε εδω περα:p

Νikosanagn
18-01-11, 00:12
Κι εγώ αυτό ακριβώς νόμιζα!:blink:

vamvakoolas
18-01-11, 00:59
Το σαββατο θα βγω για προπονησουλα καμμια συμμετοχη????:p

:whistle::hello

ardi21
18-01-11, 01:01
Για που λες και το σημαντικοτερο... περιπου τι ωρα?:lol:

nm96027
18-01-11, 01:07
O Δήμος Αθηναίων μας έδωσε ένα δείγμα νέας πολιτικής για το ποδήλατο: ανοίγει τις αποθήκες με τα κλεμμένα ποδήλατα! Ένα παλιό αίτημα που για άγνωστο λόγο δεν ικανοποιούνταν πριν.

http://www.cityofathens.gr/node/12886


"Έχετε χάσει το ποδήλατό σας; Εάν είναι ένα από αυτά ελάτε να το παραλάβετε"

Στο Τμήμα Ελέγχου Εμπορίου της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας φυλάσσονται κατασχεμένα και εγκαταλειμμένα ποδήλατα.

Αν έχετε χάσει το ποδήλατό σας και το αναγνωρίσετε σε κάποια από τις φωτογραφίες, παρακαλούμε απευθυνθείτε στο Γραφείο Αποθήκης, οδός Αρμοδίου έναντι 16, ώρες 9:00 έως 14:00, κατά τις εργάσιμες ημέρες, προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά προκειμένου να το παραλάβετε.

Απαραίτητα δικαιολογητικά

δήλωση κλοπής, ή
τιμολόγιο αγοράς, ή
φωτογραφία


Όλα τα παραπάνω με πλήρη περιγραφή του ποδηλάτου, δηλαδή μάρκα, τύπο (mountain, trekking κλπ.), αριθμό πλαισίου, χρώμα και οτιδήποτε άλλο πρόσφορο προς αναγνώριση του ποδηλάτου.

Πληροφορίες: κ. Μαγκλής Μιχάλης
Τηλ.: 210 3246940

ΥΓ Την είδηση την διάβασα στο podilates.gr

pelasgian
18-01-11, 01:51
Εγώ αναρωτιέμαι, είναι φυσιολογικό ρακένδυτος να περνάει μπροστά από την αστυνομία με ποδήλατο ΚΑΤΑΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αξίας 1500+ και ΚΑΝΕΝΑΣ από τους «περιπολάριδες» να μην τον σταματάει;

Επίσης, στο freeday είδα έναν μπάρμπα με ένα περίεργο ποδήλατο με δύο ταψιά στις ρόδες που πήγαινε σφεντόντα. Καμία ιδέα τι είναι, τι πατέντα έκανε και πώς λειτουργεί;

Το είδε κανένας σας;

Ένα μώβ GT mountain με «κέρατα» στο τιμόνι και τσάντες πίσω, ο τύπος κυκλοφορεί με ένα κίτρινο κράνος με φωτάκι πίσω. Μοιάζει παλιό μοντέλο, αλλά είναι ΠΑΝΓΡΗΓΟΡΟ.

icsd08063
18-01-11, 02:39
Tι εννοεις ολο απο ανθρακονημα?

Edit: Α για την carbon εκδοση του genius λες... Νομιζα οτι αναφεροσουν στο aspect και λεω τι εγινε εδω περα:p

Oh yes... Τον ζηλεύω :oops:
Όταν λέω όλο από ανθρακόνημα, το εννοώ. Λαιμός, τιμόνι, παλουκόσελο κτλ. Φοράει Shimano XTR και γενικά δε συμμαζεύεται ο τύπος.

Καλορίζικο και από εμένα πάντως και καλές βόλτες!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.