PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

ardi21
05-03-11, 03:41
H σέλα σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει είναι εκει που πρέπει αλλα ίσως την κατεβάσω λίγο για να με βολεύει καλύτερα.

Βασικα δεν εννοω το υψος του παλουκοσελου (νομιζω οτι αυτο καταλαβες) αλλα το αν ειναι στην ευθεια η μυτη της. Δεν το διατυπωσα σωστα.

Εσυ την εχεις να "κοιταει" ψηλα ενω, συνηθως, γι' αντρες πρεπει να ειναι στην ευθεια η λιιιγο κατεβασμενη.

Νikosanagn
05-03-11, 03:43
Όχι ο ξάδερφος που μαγειρεύει, ο άλλος. :p


Πάντως ο ξάδερφος πρέπει να είναι περίπτωση ποδηλάτη, άλα Βαμβακούλα. Έχει σχάρες με τσάντες στο ποδήλατο, κατσαρόλες και πετρογκάζ. Δε θα μου φανεί παράξενο αν μας πει ο Νίκος ότι ο ξάδερφός του ανέβηκε πέρσι στο Θιβέτ με το ποδήλατο. :p

Cranky o άλλος είμαι με το μπλε ( ipe Που το ξερες βρε? δεν με έχει ικανό μια μακαρονάδα να κάνω?) βέβαια απο τότε έχω ομορφύνει λίγάκι ( έχω κουρευτεί!):p

Μπα μην το λές σχεδόν μαζί ξεκινήσαμε, αλλά αν μπορούσε θα πήγαινε κάθε μέρα, καλά ας μην μιλήσω το τι έχει απο γκατζετάκια, πάω σπίτι του και βγάζω ανάμεσα απο καναπέδες σουγιάδες κλπ :lol:

ipo
05-03-11, 03:45
Κι εγώ μέχρι 65km/h με το mountain είχα πιάσει πριν πολλά χρόνια.

Η λεωφόρος Πεντέλης, δε σε βγάζει στο Μαραθώνα. Φεύγει από τα Βριλήσσια, σε βγάζει σε μία ψηλή κορυφή της Πεντέλης, κατεβαίνεις και περνάς από τον Άγιο Πέτρο και συνεχίζεις την κατηφόρα μέχρι να φτάσεις στη Λεωφόρο Μαραθώνος στο ύψος της Νέας Μάκρης. Κατόπιν πρέπει να πάρεις τη Μαραθώνος και να ανέβεις πάλι στην Πεντέλη περνώντας το χωριό του Μαραθώνα και το Γραμματικό.

Νikosanagn
05-03-11, 03:49
για αντρες πρεπει να ειναι σττην ευθεια η λιιγο κατεβασμενη. Δεν το διατυπωσα σωστα.

Ντάξει τότε καλά την έχω :p

Πέρα απο την πλάκα τώρα αυτή την σέλα την φτύνω να μην την ματιάσω στο προηγούμενο χρέπι ποδήλατο μου είχα σέλα όλη με gel και δεν με βόλευε έβαλα και απο πάνω και άλλο κάλυμα πάλι τίποτα, αυτή μου έχει κάτσει μια χαρά και όσο για αυτό που λες είναι ακριβώς εκει που το θέλω το έχω μελετήσει είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάω, και το πρώτο πράγμα που μου ξενίζει όταν κάνω με άλλο ποδήλατο.

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 1 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Φεύγει από τα Βριλήσσια, σε βγάζει σε μία ψηλή κορυφή της Πεντέλης, κατεβαίνεις και περνάς από τον Άγιο Πέτρο και συνεχίζεις την κατηφόρα μέχρι να φτάσεις στη Λεωφόρο Μαραθώνος στο ύψος της Νέας Μάκρης. Κατόπιν πρέπει να πάρεις τη Μαραθώνος και να ανέβεις πάλι στην Πεντέλη περνώντας το χωριό του Μαραθώνα και το Γραμματικό.

Αυτό ακριβώς έκανα, δεν θυμάμαι πως και που έφυγα απο την Πεντέλης αλλα εκεί κατέληξα, τι κατηφόρα θεε μου? :worthy:

ipo
05-03-11, 03:51
Ανεβήκατε δηλαδή δύο φορές την Πεντέλη μέχρι να φτάσετε στη λίμνη του Μαραθώνα;!

ardi21
05-03-11, 03:52
Πέρα απο την πλάκα τώρα αυτή την σέλα την φτύνω να μην την ματιάσω στο προηγούμενο χρέπι ποδήλατο μου είχα σέλα όλη με gel και δεν με βόλευε έβαλα και απο πάνω και άλλο κάλυμα πάλι τίποτα, αυτή μου έχει κάτσει μια χαρά και όσο για αυτό που λες είναι ακριβώς εκει που το θέλω το έχω μελετήσει είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάω, και το πρώτο πράγμα που μου ξενίζει όταν κάνω με άλλο ποδήλατο.

Οκ παω πασο:)

Νikosanagn
05-03-11, 03:52
μέχρι κατσαρόλες για μαγείρεμα Αυτό δεν ήταν τίποτα, το χειρότερο ήταν οι φρέσκιες ντομάτες :shock: και το ξύλο κοπής, όρεξη να έχει ο άνθρωπος. :lol:

Ευτυχώς τα νερά τα κουβαλάγαμε μόνο κανα 10ρι χιλιόμετρα...

ipo
05-03-11, 03:52
Αν κατάλαβα καλά, στη φωτογραφία που δείχνεις στην κατηφόρα, πηγαίνετε προς Νέα Μάκρη (πριν φτάσετε στη Λίμνη Μαραθώνα) και στο βάθος φαίνεται ο κόλπος του Σχοινιά με το ακρωτήριο.

Νikosanagn
05-03-11, 03:56
Ανεβήκατε δηλαδή δύο φορές την Πεντέλη μέχρι να φτάσετε στη λίμνη του Μαραθώνα;! Τι ακριβώς εννοείς?
Ανεβήκαμε μέχρι την πρώτη πλατία που έχει και ένα περίπτερο και μετά ανεβήκαμε ακόμα πιο πάνω εδώ.

Νikosanagn
05-03-11, 03:57
Εδώ....

Θες να σου δείξω και το πρώτο σημείο που λέω?

Νikosanagn
05-03-11, 04:02
Ipo κοίτα στο google maps εκει που είναι η φωτογραφία είναι η λεωφόρος Διονυσίου που καταλήγει στην Νέα Μάκρη.

ipo
05-03-11, 04:02
Λοιπόν ξεκινήσαμε καταρχήν απο νέο ψυχικό ( αλλά μετά γύρισα μέχρι Άλιμο ), βγήκαμε στην λεωφόρο Πεντέλης ανεβήκαμε μέχρι πάνω πάνω και κατεβήκαμε και βγήκαμε κατευθείαν στην μαραθώνος, ε, και απο εκεί ντάξει ξέρετε, στον γυρισμό απο Κηφισίας.
Ανεβήκατε λοιπόν στην Πεντέλη από τη λεωφόρο Πεντέλης, κατεβήκατε την Πεντέλη, φτάσατε στη Νέα Μάκρη, συνεχίσατε στη λεωφόρο Μαραθώνος, φτάσατε στο χωριό του Μαραθώνα, αρχίσατε πάλι την ανάβαση (κι εκεί Πεντέλη είναι), φτάσατε στη Λίμνη Μαραθώνα, φάγατε.

Μετά ανεβήκατε πάλι μέχρι το Διόνυσο και πήρατε τη Θησεώς (συνέχεια της Κηφισίας) και κατόπιν την Κηφισίας.

Νikosanagn
05-03-11, 04:04
Ανεβήκατε λοιπόν στην Πεντέλη από τη λεωφόρο Πεντέλης, κατεβήκατε την Πεντέλη, φτάσατε στη Νέα Μάκρη, συνεχίσατε στη λεωφόρο Μαραθώνος, φτάσατε στο χωριό του Μαραθώνα, αρχίσατε πάλι την ανάβαση (κι εκεί Πεντέλη είναι) φτάσατε στη Λίμνη Μαραθώνα, φάγατε.

Μετά ανεβήκατε πάλι μέχρι το Διόνυσο και πήρατε τη Θησεώς (συνέχεια της Κηφισίας) και κατόπιν την Κηφισίας.

Εξαγκλι.

Απλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι εννούσες με το
Ανεβήκατε δηλαδή δύο φορές την Πεντέλη μέχρι να φτάσετε στη λίμνη του Μαραθώνα;!

Α, μάλλον αυτό εννοείς
αρχίσατε πάλι την ανάβαση (κι εκεί Πεντέλη είναι) φτάσατε στη Λίμνη Μαραθώνα, φάγατε.

ipo
05-03-11, 04:06
:shock::shock:

Απίστευτο... Πώς το κάνατε αυτό το πράμα;!

Νikosanagn
05-03-11, 04:07
Ορίστε και μια φωτογραφία της δεύτερης ανάβασης

Νikosanagn
05-03-11, 04:12
Ipo, είναι τα χρόνια γυμναστικής η εμπειρία η ψυχολογία η θέληση, και να σαι και λίγο γαμάτος:p

Ιδέες του ξαδέρφου μου για να μην πάμε απο την εναλλακτική που απότι θυμάμαι ήταν η Μεσογείων, συμφώνησα κι εγώ, αλλα καλυτερα ρε συ δεν το μετάνοιωσα , μέσα απο τα αμάξια είναι λίγο επικύνδηνο ενώ εδώ δεν έχει πολλά, ελάχιστα.

Η αλήθεια πάντως είναι οτι για εμένα ήταν λίγο too much με το ΜΤΒ αλλα όταν δεν βιάζεσαι, έχει χρόνο για στασούλες λίγο νεράκι κλπ είναι μια χαρα.

Επίσης είχαμε και κίνητρο την μακαρονάδα :p

ipo
05-03-11, 04:13
Και μόνο η πρώτη μεγάλη ανάβαση στην κορυφή της Πεντέλης, μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολη. Πολλά χιλιόμετρα συνεχόμενης ανηφόρας μεγάλης κλίσης. Βλέπω πολλές φορές ποδηλάτες να κάνουν το αντίθετο, που είναι ακόμα πιο δύσκολο, ξεκινώντας από Νέα Μάκρη. Φοβεροί.


Από τη Μεσογείων θα ήταν πολύ πιο ξεκούραστα, αλλά εντελώς άχαρα, μέσα στα αυτοκίνητα. Αλλά εσείς ανεβήκατε ολόκληρο βουνό για να ...παρακάμψετε τη λεωφόρο. :shock: Γι' αυτό σε ρωτούσα, διότι δεν μπορούσα να το πιστέψω.

Νikosanagn
05-03-11, 04:15
Ανπεκταμπλ.

Πάντως γενικά είχε ποδήλατα... (κουρσάκια εννοείτε ποιος πάει με MTB :cool:)

ipo
05-03-11, 04:18
Το λοιπόν! Θα πάρεις το Βαμβακούλα και θα πάτε μαζί λίμνη Μαραθώνα. Μόλις φτάσετε, πάρτε τηλέφωνο κι έρχομαι με το αμάξι. :p

Πρέπει να ανοίξω νέο νήμα γιατί εδώ μαζευτήκατε οι πρωταθλητές. "Ποδήλατο κάνεις; (ερασιτέχνες ποδηλάτες μόνο!)"

Νikosanagn
05-03-11, 04:24
Από τη Μεσογείων θα ήταν πολύ πιο ξεκούραστα, αλλά εντελώς άχαρα, μέσα στα αυτοκίνητα. Αλλά εσείς ανεβήκατε ολόκληρο βουνό για να ...παρακάμψετε τη λεωφόρο. Γι' αυτό σε ρωτούσα, διότι δεν μπορούσα να το πιστέψω.

Σιγά το λοφάκι :p

Πάντως την διαδρομή την περιέγραψες ακριβώς πιο πάνω.


οι πρωταθλητές.

E, τώρα υπερβάλεις :p


Θα πάρεις το Βαμβακούλα και θα πάτε μαζί λίμνη Μαραθώνα. Nαι εγώ ο βαμβάκουλας, και απο πίσω το κομβόι " μια δήλωση μια δήλωση κύριε βαμβάκουλα!"


Απαπα υσηχία δεν θα βρούμε... :lol:


Υ.Γ. Για να μπορει ο -νεοποδηλάτης-ιδια ηλικία με εσένα - ξάδερφος- θα μπορείς κι εσύ, try it!!!
Ολοκληρος moderator είσαι κιόλας!!!

Y.Γ. Καλά για εμένα δεν το συζητώ καν...:cool:
:p

wi fi thief
05-03-11, 12:47
εχω κι εγω βιντεο απο το δικο μου free day (every day)



οι αλλοι εχουνε μεινει πισω εμενα φαινεται σε ολο το κλιπ μονο λιγο η ακρη του κρανους μου :p

PLEASE DO TRY THIS AT HOME (computer) ΝΟT OUTSIDE :cool:

Νikosanagn
05-03-11, 14:45
Να το ανέβει θέλω εγώ!:p

vamvakoolas
05-03-11, 19:40
επειδη διαβαζω σελιδες μηνυματα και μερικα ειναι εκτος τοπου/χρονου:evil:

1)Οποτε παω βολτα με καποιο ποδηλατη δε σκαω μυτη με spd, το σουπερ ντουπερ ποδηλατο, ειδικα ρουχα και γενικα εξοπλισμο προπονησης.Π.χ freeday εσκασα με casual ντυσιμο και μαλιστα ντυμενος σα κρεμμυδι
2)Εχω καλεσει αρκετες φορες ατομα απο φορουμ για βολτες σε παρκα ακομα και για advanced διαδρομες που ως συνηθως....ψυχη! Απο την αλλη οταν καλω συναθλητες γινεται της #$$%ανας απο κοσμο (αυτο δε το εχω καταλαβει, ψειρες εχω?).
3)Αν διαβασετε σκοπος του τοπικ ειναι να περναμε καλα, καμια βολτα και γενικα να προωθηθει το ποδηλατο. Δεν εχω σκοπο να κανω το tour de France με ατομο που εχει να κανει ποδηλατο..χρονια. Αντιθετα σκοπος ειναι να γνωρισουμε καμια διαδρομη, να δωσουμε καμια συμβουλη να πεταλαρουμε αντι να πινουμε φραπογαλα

υ.γ: Απο συνηθειο εγραψα για βολτα Αυριο κυριακη. Ακυρο.:whistle:

Giorgos18
05-03-11, 22:13
Σημερα στην Σταδιου ειδα ενα ποδηλατο, του χαν ξαφρισει και τις 2 ροδες..μερα μεσημερι.

ipo
10-03-11, 18:23
Ξεκινάω για Άλσος Συγγρού σε λίγο. Όποιος ψήνεται, ας δηλώσει συμμετοχή, αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. :p

Νikosanagn
10-03-11, 18:29
Καλά μιλάμε το έχεις οργώσει αυτό το άλσος ρε συ... :p

ipo
10-03-11, 20:10
Εν τω μεταξύ όλο λέω ότι θα πάρω τον ποδηλατόδρομο που φτάνει στο Διόνυσο και όλο το αφήνω. Μάλλον το σαββατοκύριακο τώρα.

Αν ενδιαφέρεται κανείς για ποδηλατόδρομο Κηφισιάς (ξεκινάει σχετικά κοντά στο σταθμό του ηλεκτρικού) - Νέας Ερυθραίας - Εκάλης, ας δηλώσει συμμετοχή. Μάλλον θα έχει πολύ καλό καιρό το σαββατοκύριακο (15° C και ήλιο).

Το εύρος θερμοκρασιών που κάνω ποδήλατο ευχάριστα είναι από 10° έως 25° C, οπότε τώρα είναι η καλύτερη εποχή. Το καλοκαίρι, είτε πρέπει να κάνεις πριν τις 8 το πρωί, είτε μετά τις 8 το απόγευμα, αλλά και πάλι λιώνεις.

Φανερός Πράκτωρ
10-03-11, 21:30
τι φοράτε όταν κάνετε ποδήλατο; Υπάρχει κάτι μακρύ, σαν φόρμα, το οποίο να μην είναι κολλητό και να είναι και ελαφρώς αδιάβροχο (δηλαδή να σηκώνει το ψιλόβροχο).

ipo
10-03-11, 21:49
Αποφεύγω να κάνω με βροχή. Αν αρχίσει η ψιχάλα, παίρνω το δρόμο της επιστροφής.

Δεν έχω ποδηλατικά ρούχα. Μία απλή φόρμα (ή σορτσάκι το καλοκαίρι) και από πάνω κοντομάνικο και φούτερ. Αν έχει κρύο, φοράω δύο κοντομάνικα τα οποία σώζουν (στρώματα ακίνητου ζεστού αέρα = καλή μόνωση).

Όσο είσαι στεγνός και κινείσαι, δεν κινδυνεύεις να κρυώσεις. Αν χρειαστεί να κάνεις στάση, φροντίζεις να είναι κάτω από δύο λεπτά, εκτός αν έχεις κανένα μπουφάν να βάλεις.

Φανερός Πράκτωρ
10-03-11, 22:13
χρησιμοποιώ το ποδήλατο για να πηγαίνω στη δουλειά και θα ήθελα να αποφύγω το τζιν που φοράω τώρα. Σκεφτόμουν φόρμα απλά θυμάμαι μια φορά που έβρεξε και έγινα παπί από κάτω μια που πάνω είχα αδιάβροχο μπουφάν.

Έχω δει κάτι αδιάβροχα παντελόνια (παντελόνια από λεπτό πλαστικό) που τα φοράς πάνω από φόρμα αλλά είναι εντελώς άκομψα. Οπότε θα ήθελα κάτι πιο κομψό, ημι-αδιάβροχο, σε στυλ φόρμας.

ipo
10-03-11, 22:31
Τα άκομψα παντελόνια που λες, λέγονται νιτσεράδες (μαζί με το αντίστοιχο σακάκι). Είναι φτηνά και μπορείς να τα βρεις σε χοντρό πλαστικό, έως πάχος λίγο πιο χοντρό από σακούλα super-market. Ειδικά τα τελευταία είναι πολύ ελαφριά και πιάνουν ελάχιστο χώρο, οπότε μπορείς να τα έχεις πάντοτε μαζί σου και να τα φοράς όταν πιάνει βροχή. Πολλοί μοτοσυκλετιστές έχουν μία νιτσεράδα στο χώρο αποσκευών/βαλίτσα της μηχανής.

Τώρα αν θέλεις να είσαι κομψός ποδηλάτης στη βροχή, ίσως σου πει καμία ιδέα ο Βαμβακούλας. :p

vamvakoolas
10-03-11, 22:34
http://www.wiggle.co.uk/dhb-minima-waterproof-trousers/

εχω το ποιο παλιο μοντελο (σε γκρι αλλα με πιο πολλες τσεπες)

Δεν ιδρωνεις ειναι αδιαβροχα και παραλληλα ισοθερμικο!

Φανερός Πράκτωρ
10-03-11, 23:46
όμορφο δείχνει. Ευχαριστώ! Άντε να το βρω τώρα για να το δοκιμάσω :)

Νikosanagn
10-03-11, 23:48
Θα έρθετε άυριο Βάρκιζα με το freeday?

ipo
11-03-11, 00:04
Να έρθουμε είναι εύκολο. Μία κατηφόρα είναι 30-40 χιλιόμετρα. Το ζήτημα είναι να επιστρέψεις μετά...

Νikosanagn
11-03-11, 00:06
Ιpo? Γύρισες παλικαράκι μου απο την βολτίτσα σου?:flower:

:p

ipo
11-03-11, 00:07
Ναι, δεν είχα πάρει κατσαρόλες μαζί, οπότε έπρεπε να επιστρέψω σπίτι για να φάω. :p

Νikosanagn
11-03-11, 00:12
Xαχαχαχαχα :p εγώ πάντως αύριο ένα κολατσίο θα το φέρω, θα είμαι στο περίπτερο στο Θησείο απο τις 9μισή η ώρα, θα φοράω μπλε μπουφαν, θα έχω άσπρο-γρικόκκινο-ποδήλατο focus και γαρίφαλο στο αυτί, αν με δεις έλα να πεις ένα γειά.

Βy the way χθες είχα έκανα μια υπέρ του δεόντος ευχάριστη βόλτα με τα ατίθασα πετάλια, ξεκινήσαμε κατα τις 9 απο το Θυσείο και τα περάσαμε τζαμάουα είμαστε περίπου 20-30 άτομα, κάτι σαν freeday 100 φορές μικρότερο.

Γαρίφαλο δεν θα φοράω:evil:

ipo
11-03-11, 17:57
Θα πάει κάνεις την Κυριακή στον ποδηλατικό γύρο των οινοποιείων στο Κορωπί;

lewton
11-03-11, 21:54
όμορφο δείχνει. Ευχαριστώ! Άντε να το βρω τώρα για να το δοκιμάσω :)

Μην είσαι τσιφούτης ρε, κάνε μια παραγγελία. :p

ipo
11-03-11, 21:56
Κι αν δε σου κάνει, εδώ είναι ο lewton, να του τη χαρίσεις. :p

Επίσης μπορείς να τη διαθέσεις στο νήμα "Χαρίζονται παλιά περιφερειακά και ποδηλατικές φόρμες (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=208940)".

Φανερός Πράκτωρ
11-03-11, 22:19
:lol: ναι, και τώρα που είναι και κοντά θα του έρθει κουτί :lol:
γουρούνι στο σακί δε λέει να πάρω, αν και από ότι βλέπω μπορώ να μετρηθώ και να μου πουν τι μέγεθος μου κάνει. Αν δεν βρω κάτι αξιόλογο στο κοντινό εμπορικό κέντρο μάλλον σε αυτή θα καταλήξω.

ipo
11-03-11, 22:24
Ε, είσαι τσιφούτης! :p

lewton
11-03-11, 23:05
Ε, είσαι τσιφούτης! :p

Όταν τα λέω εγώ. :twisted:

Φανερός Πράκτωρ
11-03-11, 23:07
και εγώ σας αγαπώ :p

senkradvii
11-03-11, 23:08
Πήρα ποδηλατάκι πόλης!!! :yahoo: :dance:

Mετά από 10 χρόνια και!! Νιώθω απέραντη χαρά!!!

lewton
11-03-11, 23:12
Εγώ θέλω να πάρω ένα μεταχειρισμένο για να πηγαίνω στη σχολή στο Βερολίνο, και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω κάτι τελείως απλό και φτηνό (πόλης) με ρίσκο να το διαλύσω ή κάτι πιο ανθεκτικό (VTT) με ρίσκο να μου το κλέψουν από τη σχολή. Ποτέ δεν έχει κλαπεί ποδήλατο αλλά με ανησυχεί το ότι εκεί που έχει μπάρες για να το ασφαλίσεις είναι κάπως απόμερα.

Αν πάρω VTT θα μπορώ να βγω και καμια βόλτα στα περίχωρα της πρωτεύουσας.

Mouse Potato
11-03-11, 23:13
Πήρα ποδηλατάκι πόλης!!! :yahoo: :dance:

Mετά από 10 χρόνια και!! Νιώθω απέραντη χαρά!!!

Με γεια! Δεν θα μας πεις ποιο; Μας το κρατάς για έκπληξη; :p

ipo
11-03-11, 23:13
Πήρα ποδηλατάκι πόλης!!!

Mετά από 10 χρόνια και!! Νιώθω απέραντη χαρά!!!

Φορμίτσα όμως αδιάβροχη έχεις; Δεν έχεις! Τσιφούτης κι εσύ λοιπόν. :p



Με γεια! Θέλουμε φωτογραφία.

Φανερός Πράκτωρ
11-03-11, 23:20
Εγώ θέλω να πάρω ένα μεταχειρισμένο για να πηγαίνω στη σχολή στο Βερολίνο, και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω κάτι τελείως απλό και φτηνό (πόλης) με ρίσκο να το διαλύσω ή κάτι πιο ανθεκτικό (VTT) με ρίσκο να μου το κλέψουν από τη σχολή. Ποτέ δεν έχει κλαπεί ποδήλατο αλλά με ανησυχεί το ότι εκεί που έχει μπάρες για να το ασφαλίσεις είναι κάπως απόμερα.

Αν πάρω VTT θα μπορώ να βγω και καμια βόλτα στα περίχωρα της πρωτεύουσας.
μπορείς να πάρεις κάτι πολύ απλό για αρχή και να προσέχεις παράλληλα για ανακοινώσεις φοιτητών που φεύγουν και πουλάνε τα πράγματά τους. Έτσι μπορείς να βρεις καλές προσφορές. Απλά δεν είναι κάθε μέρα.

υγ: Είσαι σίγουρος ότι δεν κλέβουν; Εδώ μου έχουν πει να είμαι αρκετά προσεκτικός

@ ADSLgr.com All rights reserved.