PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

ipo
20-03-11, 16:35
Το Lidl συνήθως φέρνει ποιοτικά προϊόντα σε καλές τιμές. Όσες φορές τα έχω προτιμήσει, έμεινα ικανοποιημένος. Ιδίως κάποιες φορές, είναι πραγματικά κελεπούρια, διότι αντίστοιχης ποιότητας προϊόντα βρίσκεις σε διπλάσιες τιμές σε άλλα εξειδικευμένα καταστήματα.

Το κακό είναι ότι σε βάζει στη διαδικασία να παρακολουθείς τι θα φέρει και πότε, ενώ το στοκ στα κελεπούρια εξαντλείται σε ελάχιστες ώρες. Δε μου αρέσει αυτή η εμπορική πολιτική που ακολουθεί για να κρατάει τον κόσμο προσηλωμένο πάνω του, οπότε δεν το παρακολουθώ (εκτός αν μου το επισημάνει άλλος, όπως τώρα ο senkradevii), αλλά είναι γεγονός ότι αξίζουν πολλά από τα προϊόντα που φέρνει.

Γενικά από ποδηλατικά προϊόντα δε γνωρίζω, αλλά τα συγκεκριμένα δε μου φαίνονται ιδιαίτερα ενδιαφέροντα. Ο υπολογιστής ποδηλάτου ίσως αξίζει. Πέρσι πήρα έναν από Hong Kong με 4€ με τα μεταφορικά και μέχρι στιγμής κάνει καλά τη δουλειά του.

pat122
21-03-11, 16:46
γεια σας παιδιά. θέλω συμβουλή για αγορά mtb. Η χρήση που θα του κάνω είναι για βουνό (ανάβαση/κατάβαση) και αλματάκια. δεν ξέρω όμως αν πρέπει να πάρω hardtrail ή fullsuspension. το budget είναι 400-500€. ευχαριστώ

Νikosanagn
21-03-11, 21:32
Σε αυτό το budget κοιτάς hardtail, και μόνο hardtail.

ardi21
21-03-11, 22:18
Ηardtail σιγουρα. Σε αυτα τα λεφτα το FS απλα το ξεχνας.

ipo
21-03-11, 22:40
Δηλαδή πόσο κοστίζει ένα αρκετά καλό ποδήλατο full suspension;

ardi21
21-03-11, 22:43
Ξεκινας απο -περιπου- τα 3πλασια και ανεβαινεις

senkradvii
21-03-11, 22:45
Περιπου τα 3πλασια και ανεβαινεις

Οuch! :shock:

Φανερός Πράκτωρ
21-03-11, 23:28
και ποιο είναι το πρόβλημα μιας κακής ανάρτησης σε διαδρομές πόλης και σε απλούς χωματόδρομους;
Το ρωτάω επειδή έχω ένα FS των 200 ευρώ :p

leros2004
21-03-11, 23:36
Η μισή δύναμη απο το πετάλι πάει στην πίσω ανάρτηση και όχι στο δρόμο ... βέβαια κάνεις περισσότερη γυμναστική :p

Φανερός Πράκτωρ
21-03-11, 23:43
και τι λύσεις υπάρχουν; Να κοιτάξω να την σφίξω όσο μπορώ;
Αλήθεια με το ποδήλατο γυμνάζονται οι κάτω (προ)κοιλιακοί ή τσάμπα ελπίζω; :)

senkradvii
21-03-11, 23:52
Aπό το να κάθεσαι στην καρέκλα και στον καναπέ είναι κάπως καλύτερα αλλά μην ελπίζεις ότι θα γίνεις φέτες.
Αλλά γαμπούλα θα κάνεις σένια! ;)

ardi21
21-03-11, 23:56
Λυση δεν υπαρχει. Οι αναρτησεις που εχεις στην ουσια δεν ειναι αναρτησεις. Απλα υπαρχουν. Αν θες και οταν εχεις τα χρηματα κοιταξε προς ενα επωνυμο trekking ποδηλατο (για την χρηση που αναφερεις). Θα παθεις πλακα με την διαφορα.

Νikosanagn
22-03-11, 00:09
Ε, οτι θα έβλεαπα το total σε avatar δεν το περίμενα :lol:

ipo
22-03-11, 00:13
Αν θες και οταν εχεις τα χρηματα κοιταξε προς ενα επωνυμο trekking ποδηλατο (για την χρηση που αναφερεις). Θα παθεις πλακα με την διαφορα.
Βρώπλα;

ardi21
22-03-11, 00:16
Βρώπλα;

400-500 ειναι μια χαρα

ipo
22-03-11, 00:18
Και ποία η διαφορά του trekking από το mountain; Τα trekking είναι πιο κοντά στα ποδήλατα πόλης, που είναι πιο ελαφριά (στενότερο σκελετό, λιγότερο ανθεκτικό), με στενότερα λάστιχα και μεγαλύτερους τροχούς (28"), σε σχέση με τα mountain;

ardi21
22-03-11, 00:20
Και ποία η διαφορά του trekking από το mountain; Τα trekking είναι πιο κοντά στα ποδήλατα πόλης, που είναι πιο ελαφριά (στενότερο σκελετό, λιγότερο ανθεκτικό), με στενότερα λάστιχα και μεγαλύτερους τροχούς (28"), σε σχέση με τα mountain;

Ναι. Καποια που προοριζονται μονο γι'ασφαλτο δεν εχουν καν αναρτηση.

Επισης υπαρχουν και τα fitness τα οποια στην ουσια ειναι μια κουρσα με ισιο τιμονι. Φοβερα ποδηλατα αποκλειστικα γι'ασφαλτο

ipo
22-03-11, 01:24
Επισης υπαρχουν και τα fitness τα οποια στην ουσια ειναι μια κουρσα με ισιο τιμονι. Φοβερα ποδηλατα αποκλειστικα γι'ασφαλτο
Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις. Μου αρέσουν πολύ αυτά τα ποδήλατα. Χρειάζονται όμως καλή άσφαλτο, ενώ είναι ευπαθή σε ενδεχόμενη πτώση.

Οι ελληνικοί δρόμοι έχουν πολλές λακούβες και είναι κρίμα να σου στραβώνει η ζάντα ή να σκάει λάστιχο κάθε λίγο, με τέτοιο ποδήλατο. Επίσης δε σου επιτρέπουν να ανέβεις/κατέβεις κράσπεδο, που χρειάζεται στους ποδηλατόδρομους. Χρειάζεσαι αποκλειστικά άσφαλτο, χωρίς λακούβες.

Είναι φορές που σκέφτομαι να φορέσω slick λάστιχα στο ποδήλατό μου, διότι κάνω το 95% των χιλιομέτρων σε άσφαλτο ή ποδηλατόδρομο (τουβλάκι). Τώρα έχει πολύ χοντρά τρακτερωτά (το περιθώριο στο πίσω πιρούνι είναι λιγότερο από 5 χιλιοστά σε κάθε πλευρά). Σκέφτομαι όμως ότι μετά θα τα βρίσκω πολύ σκούρα στο χώμα, έστω και τα λίγα χιλιόμετρα που κάνω σε αυτό.

Περισσότερο με προβληματίζει το γεγονός ότι ίσως σκάει πιο συχνά η σαμπρέλα από αιχμηρές προεξοχές και αγκάθια, που τώρα δε φτάνουν σε αυτή χάρη στα μεγάλα "τακάκια" του πέλματος. Απ' όταν έβαλα αυτά τα λάστιχα, 1-2 φορές μόνο είχα σκασμένη σαμπρέλα, ενώ με τα παλαιότερα πιο συχνά. Είναι φυσικά και ο παράγοντας τύχη που μετράει περισσότερο, αλλά κάτι μου λέει ότι βοηθάει το τρακτερωτό πέλμα.

ardi21
22-03-11, 01:34
Είναι φορές που σκέφτομαι να φορέσω slick λάστιχα στο ποδήλατό μου, διότι κάνω το 95% των χιλιομέτρων σε άσφαλτο ή ποδηλατόδρομο (τουβλάκι). Τώρα έχει πολύ χοντρά τρακετερωτά (το περιθώριο στο πίσω πιρούνι είναι λιγότερο από 5 χιλιοστά σε κάθε πλευρά). Σκέφτομαι όμως ότι μετά θα τα βρίσκω πολύ σκούρα στο χώμα, έστω και τα λίγα χιλιόμετρα που κάνω σε αυτό.

Π.χ http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=BNT09400339

Υποθετω οτι δεν πας σε "δυσκολο" χωμα. Κριμα ειναι να εχεις ακαταλληλα λαστιχα γι'αυτο το 5%

Νikosanagn
22-03-11, 01:36
Ardi, fanboy του cyclist :p

ardi21
22-03-11, 01:41
Ardi, fanboy του cyclist :p

Η δυναμη της συνηθειας του φορουμ, παντα εκει παω πρωτα!

ipo
22-03-11, 01:47
Π.χ http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=BNT09400339

Υποθετω οτι δεν πας σε "δυσκολο" χωμα. Κριμα ειναι να εχεις ακαταλληλα λαστιχα γι'αυτο το 5%
Να μην πάω λες στην άλλη άκρη (http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=BNT0989298); :hmm: Δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα, απλώς είναι μία από τις σκέψεις. Πρόβλημα πρόσφυσης στην άσφαλτο δεν έχω, ενώ δεν είναι κακό το να κάνω περισσότερη γυμναστική. Ειδικά όσο βελτιώνεται η φυσική μου κατάσταση, φαντάζομαι ότι θα με πειράζει λιγότερο.

ardi21
22-03-11, 01:53
Αν ειναι να πας σε κατι, καλυτερα στο cruizer το οποιο ειναι πιο ανθεκτικο. Η διαφορα στην κυλιση μεταξυ των 2 δεν θα ειναι μεγαλη. Αντιθετα η διαφορα σε σχεση με αυτα που εχεις τωρα (ετσι οπως τα φανταζομαι) ειναι η μερα με την νυχτα

ipo
22-03-11, 01:59
Τα τωρινά μου λάστιχα έχουν τέτοιο (http://www.aboveandbeyondsports.com/media/01/a20791f12bfe7dbd1dbb4d_m.JPG) πέλμα.

Νikosanagn
22-03-11, 02:03
Παιδιά εγώ έχω κάτι ρόδες σαν τρακτέρ, αλλα λυπάμε να τις αλλάξω γιατί πρώτον είναι αυτές, http://www.schwalbe.com/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=40&ID_Produkt=176 και λυπάμαι να τις αλλάξω, είναι και ακριβές... και δεύτερον φοβάμαι μήπως μου κακοφανεί, επίσης δεν έχω βρει την μέση λύση την χρυσή τομή δεν θέλω κάτι πολύ λεπτό ούτε κάτι πολύ χοντρό.

ardi21
22-03-11, 02:05
Και οι 2 ειστε κατευθειαν για μονοπατι!:lol:

ipo ουτε εγω δεν εχω τετοιο λαστιχο που οποτε βγαινω παω μονο σε χωμα!

Nikos εγω εχω τα smart sam απο την schwalbe τα οποια εχουν καλη κυλιση και καλο κρατημα. Γενικα τελεια και σε ασφλατο και σε χωμα δεν υπαρχει λαστιχο που να το κανει. Τα nobby nic παντως ειναι πολυ καλα λαστιχα απ'οτι ξερω. Αλλα οχι και τοσο γι'ασφαλτο..

Νikosanagn
22-03-11, 02:05
Άσε μιλάμε για πολύ τρακτερ...

Φανερός Πράκτωρ
22-03-11, 11:32
Λυση δεν υπαρχει. Οι αναρτησεις που εχεις στην ουσια δεν ειναι αναρτησεις. Απλα υπαρχουν. Αν θες και οταν εχεις τα χρηματα κοιταξε προς ενα επωνυμο trekking ποδηλατο (για την χρηση που αναφερεις). Θα παθεις πλακα με την διαφορα.

OK θα το κοιτάξω μάλλον αργότερα. Τώρα απλά θα θεωρήσω ότι κάνω παραπάνω γυμναστική :) (που ουσιαστικά αυτό θέλω να κάνω).

Αλλά δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Η ανάρτηση η πίσω φαίνεται να απομονώνεται (και να αλλάζεται εύκολα). Τόσο δύσκολο θα είναι να την κλειδώσω ώστε να μην κινείται ή να την αλλάξω με μια πιο σοβαρή;


Ε, οτι θα έβλεαπα το total σε avatar δεν το περίμενα :lol:

ούτε εγώ το ότι θα θεωρούνταν trademark και ότι θα έπαιρνα και infraction γι'αυτό!

vamvakoolas
22-03-11, 11:40
Καταρχην μη θεοποιουμε το cyclist το μαγαζι και γενικα τα trek, bontrager, orbea και αλλα που εμπορευεται γιατι θα πεσει γελιο αν διαβασετε συγκριτικα απο σοβαρα περιοδικα:rofl::rofl::rofl:

Για παραδειγμα λαστιχα για ΜΤΒ απλα ξεχνας τα bontrager! Υπαρχουν τοσες μαρκες 100 φορες καλυτερα στη προσφυση και πιο φθηνα!

Για περισσοτερες πληροφοριες στο allmountain.gr οπου ειναι ενα φορουμ με παιδια που το εχουν!:oneup: (εχει ανοιχτει θεμα για λαστιχα)

Επισης εγω εχω ποδηλατο που αν θυμαμαι σας ειχα γραψει οτι κοστισε πολυ κατω απο 500 ευρα (αν και custom) οποτε μην αποθαρυνουμε το κοσμο!:down:
για παραδειγμα:
http://www.bike24.de/1.php?content=8;navigation=1;product=18126;page=2;menu=1000,173,87;mid=0;pgc=0;orderby=2

ΑΨΟΓΟ:worthy:

Νikosanagn
22-03-11, 12:04
ούτε εγώ το ότι θα θεωρούνταν trademark και ότι θα έπαιρνα και infraction γι'αυτό! Wow!..

senkradvii
22-03-11, 15:17
ούτε εγώ το ότι θα θεωρούνταν trademark και ότι θα έπαιρνα και infraction γι'αυτό!

Οwened!

ardi21
22-03-11, 16:43
Δεν θεοποιω τπτ ρε. Ειπα οτι βαζω λινκ απο εκει διοτι το εχω προχειρο στα bookmark και οτι ειναι ολα ενδεικτικα! Υπαρχουν 1002 αλλα μαγαζια που μπορεις να ψωνισεις. Οπως κανω και 'γω.

Επισης εχω δωσει "μαχες" στο φορουμ με αυτους που εχουν τα trek σαν θεο και νομιζουν οτι δεν υπαρχει τπτ αλλο στον κοσμο. Προσφατα βγηκε το Canyon XC 9 ως το καλυτερο trail ποδηλατο του ετους (περυσι ηταν το trek fuel ex) αναμεσα σε συγκριτικο 17 FS και καταπιαν την γλωσσα τους μερικοι μερικοι:lol:

Οσον αφορα τις τιμες τα χουμε πει πολλες φορες. Για HT αρχιζεις απο 400-500 και για FS απο 1200.

ipo
23-03-11, 01:47
Έχετε υπόψη καμία εφαρμογή για Android που να καταγράφει διαδρομή με το GPS, ώστε να τη φορτώσεις μετά σε Google Earth και να τη δεις;

Επίσης χρήσιμο είναι να καταγράφει κι άλλα στοιχεία και να σου δίνει από το κινητό στοιχεία για το υψομετρικό προφίλ και την απόσταση που διανύεις, την ταχύτητα, όσο είσαι στο δρόμο.

ardi21
23-03-11, 01:55
Runkeeper, Endomodo, My Tracks κτλ. Ανεβαζεις την διαδρομη στην σελιδα τους και μετα την εξαγεις. Τουλαχιστον σιγουρα στο runkeeper που εχω. Αλλα και στα αλλα δεν παιζει να μην γινεται

Π.χ -> http://runkeeper.com/user/ardi21/activity/22691833

ipo
23-03-11, 02:23
Άσε να απαντήσει και κανένας άλλο να δυσκολευτούμε λίγο. Αμέσως με τη λύση! :p

Αυτό έψαχνα ακριβώς. Φαίνεται να έχει τις λειτουργίες που θέλω, με εξαίρεση την ένδειξη υψομέτρου στο κινητό (δεν εννοώ μετά που το βλέπω στο site ή στο google earth).

Στην αρχή δεν έβλεπα το link σου. Είχες το προφίλ private;

Το έβαλα για λίγο, τρελάθηκε το GPS και έγραψε τη διαδρομή σαν να κάνω πάνω-κάτω στο τετράγωνο με 50km/h. :p Εύκολο και το export στο google earth, αν και το site ήδη δίνει αρκετές πληροφορίες για εποπτεία της διαδρομής. :oneup:

Εκτός από το runkeeper, στο νήμα του Android προτείνουν και το cardio trainer. Το έχεις δοκιμάσει;

ardi21
23-03-11, 02:26
Άσε να απαντήσει και κανένας άλλο να δυσκολευτούμε λίγο. Αμέσως με τη λύση! :p

Αυτό έψαχνα ακριβώς. Φαίνεται να έχει τις λειτουργίες που θέλω, με εξαίρεση την ένδειξη υψομέτρου στο κινητό (δεν εννοώ μετά που το βλέπω στο site ή στο google earth).

Στην αρχή δεν έβλεπα το link σου. Είχες το προφίλ private;

Το έβαλα για λίγο, τρελάθηκε το GPS και έγραψε τη διαδρομή σαν να κάνω πάνω-κάτω στο τετράγωνο με 50km/h. :p Εύκολο και το export στο google earth, αν και το site ήδη δίνει αρκετές πληροφορίες για εποπτεία της διαδρομής. :oneup:

Εκτός από το runkeeper, στο νήμα του Android προτείνουν και το cardio trainer. Το έχεις δοκιμάσει;

Nαι το ειχα private..

Δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει κανενα αλλο.

Νikosanagn
23-03-11, 18:02
Εκτός από το runkeeper, στο νήμα του Android προτείνουν και το cardio trainer. Το έχεις δοκιμάσει;

Eγώ αυτό χρησιμοποιώ, φοβερότατο. Θες να σου κάνω πμ με τους κωδικούς να δεις πως δείχνει τις διαδρομές στο server?

Μόνο αυτά δείχνει δεν μπαίνεις σε κανένα απόρητο προσωπικό δεδομένο μου :p

ardi21
23-03-11, 18:04
Eγώ αυτό χρησιμοποιώ, φοβερότατο. Θες να σου κάνω πμ με τους κωδικούς να δεις πως δείχνει τις διαδρομές στο server?

Μόνο αυτά δείχνει δεν μπαίνεις σε κανένα απόρητο προσωπικό δεδομένο μου :p

Γιατι δεν γινετε να κανεις τις διαδρομες να φαινονται σε ολους?

Mouse Potato
23-03-11, 18:10
Δοκίμασα τις προάλλες το Endomondo (http://www.endomondo.com/) και μου φάνηκε πολύ καλό προγραμματάκι. Αλλά τα κινητά που τα έχετε; Στην τσέπη; Γίνεται σωστή δουλειά έτσι;

Ένα τέτοιο (http://www.youtube.com/watch?v=1Us3_XjL5e4) δεν θα έκανε πολύ καλή δουλειά και για άλλες χρήσεις; Αν δείτε το βίντεο φαίνεται πολύ σταθερό και βοηθάει πολύ.

Νikosanagn
23-03-11, 18:12
Δοκίμασα τις προάλλες το Endomondo (http://www.endomondo.com/) και μου φάνηκε πολύ καλό προγραμματάκι. Αλλά τα κινητά που τα έχετε; Στην τσέπη; Γίνεται σωστή δουλειά έτσι;

Μια χαρα δουλειά γίνεται εγώ προσωπικά το έχω στην μπανάνα τις πιο πολλές φορές.

Ardi, γίνεται να στην στείλω με e mail ή να την κάνω export σε κάτι κουλα άρχειάκια να την zipαρω και να την ανεβάσω εδώ. ( αλλά βαριέμαι :p)

Eπίσης χρησιμοποιώ και το sports tracker live επίσης πολύ καλό, ίσως καλύτερο απο το cardiotrainer.


Ένα τέτοιο δεν θα έκανε πολύ καλή δουλειά και για άλλες χρήσεις; Αν δείτε το βίντεο φαίνεται πολύ σταθερό και βοηθάει πολύ. Είχα πάρει ένα τέτοιο απο το ebay κάπου 5 ευρώ βολεύει αρκετά αλλά δεν εμπιστεύομαι smarphone εκει πάνω, κι αυτό που είχα έσπασε, χωρίς το κινητό ευτυχώς πάνω, βεβαια υπάρχουν και πατεντίες, του τύπου δεμένο με σπάγκο...

ardi21
23-03-11, 18:16
Δοκίμασα τις προάλλες το Endomondo (http://www.endomondo.com/) και μου φάνηκε πολύ καλό προγραμματάκι. Αλλά τα κινητά που τα έχετε; Στην τσέπη; Γίνεται σωστή δουλειά έτσι;

Ένα τέτοιο (http://www.youtube.com/watch?v=1Us3_XjL5e4) δεν θα έκανε πολύ καλή δουλειά και για άλλες χρήσεις; Αν δείτε το βίντεο φαίνεται πολύ σταθερό και βοηθάει πολύ.

Εγω το βαζω σε τσεπη της τσαντας. Μια χαρα πιανει. Τωρα πηρα μια θηκη που μπαινει στις "τιραντες" της τσαντας για καλυτερη προσβαση.

Η βαση που λες ειναι μια χαρα. Αλλα επειδη προσωπικα πηγαινω σε χωμα δεν την πολυεμπιστευομαι στους κραδασμους και γενικα στην προστασια του κινητου απο πετρουλες, χωμα (πτωσεις:whistle:) κτλ.

Mouse Potato
23-03-11, 18:20
Πράγματι για mountain δεν ενδείκνυται... Εκτός κι αν πας σε κάτι πιο pro που εκεί θα πρέπει να τα σκάσεις... :D

Στην επόμενη ποδηλατάδα (:p) μου θα το βάλω στην τσέπη του σορτς (ή της φόρμας) και θα δω κατά πόσο ακριβές είναι...

Φανερός Πράκτωρ
23-03-11, 23:50
άσε που στο τέλος κάνεις συλλογή από "χρήσιμα" gadgets που σου δίνουν το βάρος που εξοικονόμησες πληρώνοντας αδρά το νέο σου ποδήλατο.

Δλδ αν κάνουμε μια λίστα θα δείτε ότι είναι πολλά:
- φώτα μπρος-πίσω
- κράνος
- ταχύμετρο
- stand κινητού
- σχάρα
- λασπωτήρες
- τρόμπα
- σαμπρέλα :p
- κλπ κλπ

Θέατρο του παραλόγου δλδ...

ipo
23-03-11, 23:59
Πράγματι, αυξάνουν το βάρος, αλλά κάποια από είναι απαραίτητα σε διάφορες περιπτώσεις.

Προσωπικά δε διανοούμαι να κυκλοφορήσω νύχτα χωρίς φώτα κι ας έχω ανακλαστήρες.

Οι λασπωτήρες (δεν έχω) είναι απαραίτητοι να κυκλοφορείς σε βρεγμένο δρόμο με ρούχα που δε θέλεις να λερώσεις. Μου έχει μείνει αξέχαστη μία φορά που ήταν βρεγμένοι οι δρόμοι από τη βροχή της προηγούμενης μέρας. Πάτησα αναγκαστικά μερικές λακούβες με λασπόνερα. Μπλούζα και παντελόνι ήταν ανοιχτόχρωμα και δεν καθάρισαν ποτέ από το κοκκινόχωμα που τα πότισε.

Άλλη μία φορά με είχε πιάσει βροχή στο δρόμο το καλοκαίρι και έφτασα στο σπίτι μαύρος, από το πρόσωπο μέχρι τα πόδια, από τη λάσπη/λάδια/σκόνη που είχε μαζέψει η άσφαλτος όλο το καλοκαίρι. Το πιο αστείο τότε είναι ότι με το πρωτοβρόχι τον Αύγουστο είχε πιάσει τόση γλίτσα ο δρόμος που δεν μπορούσα να ανέβω ανηφόρες. Σπινάριζε το λάστιχο και δεν ξεκινούσε το ποδήλατο. :lol:

Τώρα τρόμπα, σαμπρέλα, σχάρα, ταχύμετρο, βάση κινητού, παίρνεις μόνο σε περίπτωση που τα χρειάζεσαι, π.χ. όταν πηγαίνεις μεγάλες εκδρομές.

Φανερός Πράκτωρ
24-03-11, 00:05
συμφωνώ και εγώ φώτα, κράνος και λασπωτήρες έχω.

να βάλω avatar γιαουρτάκι αγελαδίτσα ή θα φάω και γι'αυτό infraction; :p

........Auto merged post: zoup πρόσθεσε 1 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

πρέπει να βρω ένα μη εμπορικό γιαούρτι... :p

cranky
24-03-11, 00:10
να βάλω avatar γιαουρτάκι αγελαδίτσα ή θα φάω και γι'αυτό infraction; :p
Το avatar ή ο προσαρμοσμένος τίτλος χρήστη δεν επιτρέπεται :
* να περιέχει λέξεις ή φράσεις οι οποίες είναι τροποποιημένες ή μη επωνυμίες νομικών προσώπων και εταιρειών, κατατεθέντα σήματα ή δικτυακούς τόπους.! Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα! (Βαθμός προειδοποίησης 1 - διάρκεια 1 μήνας)
* να περιέχει λέξεις ή φράσεις απειλητικές, προσβλητικές, υβριστικές, ρατσιστικές. Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!(Βαθμοί προειδοποίησης 5 - διάρκεια 2 μήνες)
* να έχει σαν σκοπό την προσβολή, ειρωνεία ή το χλευασμό άλλου μέλους. Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!(Βαθμοί προειδοποίησης 5 - διάρκεια 2 μήνες)


Σε κάθε περίπτωση το avatar ή ο προσαρμοσμένος τίτλος χρήστη που δεν τηρεί τους κανόνες θα αφαιρείται άμεσα από τα μέλη της συντονιστικής ομάδας.

Φανερός Πράκτωρ
24-03-11, 00:13
εντάξει εντάξει, θα βάλω σκέτο κεσεδάκι χωρίς λογότυπο!! :lol:
merci

Mouse Potato
24-03-11, 00:14
εντάξει εντάξει, θα βάλω σκέτο κεσεδάκι χωρίς λογότυπο!! :lol:
merci

Προσοχή με τα γιαούρτια... (http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4584409) :p

senkradvii
24-03-11, 00:21
εντάξει εντάξει, θα βάλω σκέτο κεσεδάκι χωρίς λογότυπο!! :lol:
merci

Προς τι η ψύχωση με τα γιαούρτια? :hmm: :p

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 3 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Το avatar ή ο προσαρμοσμένος τίτλος χρήστη δεν επιτρέπεται :
* να περιέχει λέξεις ή φράσεις οι οποίες είναι τροποποιημένες ή μη επωνυμίες νομικών προσώπων και εταιρειών, κατατεθέντα σήματα ή δικτυακούς τόπους.! Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα! (Βαθμός προειδοποίησης 1 - διάρκεια 1 μήνας)
* να περιέχει λέξεις ή φράσεις απειλητικές, προσβλητικές, υβριστικές, ρατσιστικές. Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!(Βαθμοί προειδοποίησης 5 - διάρκεια 2 μήνες)
* να έχει σαν σκοπό την προσβολή, ειρωνεία ή το χλευασμό άλλου μέλους. Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!(Βαθμοί προειδοποίησης 5 - διάρκεια 2 μήνες)


Σε κάθε περίπτωση το avatar ή ο προσαρμοσμένος τίτλος χρήστη που δεν τηρεί τους κανόνες θα αφαιρείται άμεσα από τα μέλη της συντονιστικής ομάδας.

H μορφή ο Eπίτιμος βρήκε παραθύρι και την γλίτωσε! :respekt:

Ή τουλάχιστον μέχρι να γίνει ο πραγματικός Επίτιμος μέλος του φόρουμ!! :twisted:

ipo
24-03-11, 17:55
Το λοιπόν! Τα πουλάκια κελαηδούν, οι μέλισσες τσιμπάνε, οι κατσαρίδες ζευγαρώνουν: Μπήκε η άνοιξη! :p


Θα ποδηλατήσω και σήμερα στον ποδηλατόδρομο της Νέας Ερυθραίας - Εκάλης. Αν προλαβαίνει κάποιος, ας ειδοποιήσει να τον περιμένω. Διαφορετικά το κανονίζουμε ξανά (και ίσως για λίμνη Μαραθώνα) το Σαββατοκύριακο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.