PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

ardi21
04-04-11, 20:04
Δεν σας ενοχλουν μετα απο καποια ωρα τα βαμβακερα ρουχα?

Νikosanagn
04-04-11, 20:10
Εγώ ένα μπουφανάκα φορούσα και απο μέσα είμουν τσιτσίδι... για ποιά ρούχα μιλάς?

:lol:

manicx
05-04-11, 11:17
Δεύτερη μέρα σήμερα, 8.6 χλμ σε 25 λεπτά αφού πρώτα έκανα στάση για αγορά γαντιών αλλά και δέστρες για τα μπατζάκια γιατί χθες το έκανα το παντελόνι κόσκινο. Χθες είχα και το πρώτο 'ατυχηματάκι με την αλυσίδα να βγαίνει' σε ένα κατέβασμα. Σφήνωσε για τα καλά και το τι :censored: έριξα δεν περιγράφεται. Κανά δεκάλεπτο και ξεσφήνωσε.

Να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε. Κάτι τέτοιο (http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=138015831&LastAdd=138015831&t=%C1%CD%C1%D1%D4%C7%D3%C7%20%D3%C5%CB%C1%D3%20%D0%CF%C4%C7%CB%C1%D4%CF%D5%20DAHON%20BIOLOGIC%20SUSPENSION%20SEAT%20POST %20%C1%D3%C7%CC%C9da) με ανάρτηση για την σέλα, θα την μαλάκωνε ή θα πέταγα τα λεφτά τσάμπα; Χθες ήμουν με μαξιλαράκι στο σπίτι! :redface:

vamvakoolas
05-04-11, 12:43
δε ξερω τι δεστρες πηρες αλλα υπαρχουν δεστρες με leds κοκκινα οπου λειτουργουν και ως φωτακι! ενω οι αλουμινενιες δεστρες κανουν 2-3 ευρα τα αλλα κανουν 10 (απο ebay 1-2) αλλα μετα θα εχεις κανει καλη αγορα:whistle:



αυτες οι αναρτησεις οχι απλως ειναι τσαμπα λεφτα αλλα αντιθετα απορω πως ολοι οι μαγαζατορες και οι αντιπροσωπειες καταφερνουν και τα πουλανε:rofl::rofl:

Οι σοβαρες αναρτησεις (που κανουν δουλεια) ειναι ακριβες και εχουν αλλη γεωμετρια π.χ
http://www.bikemagic.com/reviews/forks-and-shocks/suspension-seatposts/cane-creek-thudbuster-quadra-lt-seatpost/69245.html

(δειτε και κριτικες, τυχαιο ειναι το σαιτ)

Η λυση ειναι να βρεις μια σελα με GEL και αν θες ανεση να εχει μεγαλη διαμετρο (μπορεις να βρεις απο 10 ευρα μεχρι οσο θες:whistle:)

manicx
05-04-11, 13:08
Βασικά πήρα δέστρες με scratch. Η αλήθεια είναι πως θα μπορούσα να βάλω και δέστρα από καλώδια Η/Υ! :p Έχω μερικές που είναι διαστάσεων αστραγάλου. Έδωσα 8 ευρώ κι έχουν ένα σημείο με ανακλαστικό υλικό αλλά μου φάνηκαν ψιλοακριβά να πω την αλήθεια. Οι άλλες οι μεταλλικές, μου θύμισαν τον συγχωρεμένο τον παππού μου...

Ευχαριστώ και για την απάντηση για τη σέλα. Κι εμένα μου φάνηκε για ψιλοπέταμα στα χρήματα οπότε γι'αυτό και ρώτησα. Θα κοιτάξω για σέλα GEL γιατί πονάει! :p

ipo
05-04-11, 13:12
Όπως είπα πιο πάνω και στον Dark Rex πιστεύω ότι θα συνηθίσεις. Θα πρότεινα να κάνεις υπομονή 10 μέρες κι αν δεις ότι πονάς ακόμα, τότε να πάρεις τη σέλα. Όλος ο κόσμος πονάει την πρώτη εβδομάδα, αν έχει μήνες να καβαλήσει ποδήλατο.

manicx
05-04-11, 13:34
Θα το ανεχτώ καμιά 10αριά ημέρες. Βασικά ποδήλατο έκανα αλλά μικρές αποστάσεις και δρόμους ήπιους. Αν δω ότι έχω πρόβλημα τότε θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ! :)

Νikosanagn
05-04-11, 13:48
Εγώ πάλι πιστεύω οτι δεν θα συνηθήσεις.

Στο προηγούμενο ποδήλατο μου είχα σέλα με gel, και πόναγα και έβαλα και μια σαν θήκη jel απο πάνω, πάλι πόναγα, όταν πήρα το καινούργιο ποδήλατο και είδα την σέλα λέω ωχ... αλλα τελικά αυτή ήταν η σωστή σέλα και πονάω πολύ λιγότερο. (Εώς καθόλου ανάλογα την διαδρομή)

Πήγαινε απο το cyklist να στο μετρήσουν (το ποπουδάκι:p) Kαι να σου πουν ποιά είναι η κατάλληλη σέλα, εμένα τυχαία ήταν αυτή που είχε πάνω, και ευτυχώς γιατί μου άρεσε σαν εμφάνιση κιόλας. (και δεν έχει και jel)

Επίσης υπάρχουν και μποξεράκια με jel σαν εναλλακτική φαίνεσαι και νιώθεις λίγο σαν χεσμένος αλλα δεν πειράζει :p

vamvakoolas
05-04-11, 13:53
για τις σελλες εχουν γραφτει σε φορουμς ολοκληρα σεντονια και σπανια εχει τυχει σελα που βολευει εμενα να βολευει και τον αλλο. Το gel ειναι υλικο που βολευει τη πλειοψηφια;)

cyclist παιζει να σου κανουν μετρηση με βασει το....στοκ που εχουν:rofl::rofl:

συμβουλη: διαβασε, ψαξε με βαση τα χρηματα σου και αν μπορεις πηγαινε σε κανενα μαγαζι μπας και την εχει σε κανενα ποδηλατο για να δοκιμασεις



στο εξωτερικο εχουν σελλες test rides σχεδον ολα τα μαγαζια (και μετα εννοειται σου δινουν τη καινουργια που θα αγορασεις) εδω παλι....:whistle:

cuprakatos
05-04-11, 18:01
ΟΚ, το ανέβασα κι αυτό τώρα. Αν σου πεταγόταν καμία γάτα στην κατηφόρα θα την κατέβαινες κουτρουβαλώντας με 62km/h. :p

:rofl::rofl::rofl: Το είχα πάθει εγώ , παιδιά , αυτό όταν ήμουν 16 :lol: Δεν μπορώ να το ξεχάσω , είχα καταγδαρθεί :lol::lol: και όχι με 60 , ούτε με 30 δεν πήγαινα

cuprakatos
05-04-11, 18:07
Να λοιπόν ανέβασα και γω , το φυλαγμένο στο γκαραζ , ποδήλατό μου , το έπλυνα όπως τις παλιές καλές εποχές και είπα να ξεκινήσω για καμιά βόλτα , ξανά , με συγκινήσατε , κρίμα που το χω αφήσει τόσα χρόνια

ipo
05-04-11, 19:13
Πήγα στο Bike Station που πρότεινε ο Κωστής. Έχει πράγματι καλές τιμές. Πήρα λάστιχα (http://www.bikestation.gr/details.php?PrID=632) και τα πέρασα στο ποδήλατό μου. Έχουν πολύ καλή πρόσφυση στην άσφαλτο σε κατακόρυφη θέση. Στο πλάι δε δοκίμασα ακόμη, αλλά μάλλον καλά θα είναι αφού είναι 70% ασφάλτινα.

Στη δοκιμή των ελαστικών όμως διαπίστωσα ότι έχει ραγίσει η σέλα και με πολλή πίεση βγαίνει. :wall: Άκουγα κάτι τριγμούς στη βόλτα της Κυριακής, αλλά νόμιζα ότι ήταν από το νέο τσαντάκι σέλας. Έφυγα για να την επισκευάσω. :p

ardi21
05-04-11, 19:17
ipo σε βλεπω ετσι οπως πας στο τελος να δινεις για επισκευες οσο θα εδινες για ενα καινουργιο ποδηλατο. Οσο πιο πολυ κανεις τοσο προβληματα θα βγαζει ενα τετοιο οχημα. Σου εχω ξαναπει την αποψη μου βεβαια:)

Νikosanagn
05-04-11, 20:47
@cuprakatos H τέντες αυτές είναι με τον βραχίονα ή με το παλιό παραδοσιακό τρόπο? Αν είναι με τον βραχίωνα, αντέχουν στον αέρα?

Επίσης για ρώτα την νοικυρά η γλαστρούλα τι είναι? Ωραία είναι.

Βλέπω έχεις και αυτόματο πότισμα... άρα θα έχεις κι αλλα λουλουδάκια, γιατι τα έκοψες? Βγάλε άλλη μια φωτο να φαίνονται κι αυτά.

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Α! ξέχασα, ωραίο το κουρσάκι καλοδιατηρημένο!! :p

ipo
05-04-11, 21:35
Πράγματι η κούρσα του Κουπράκατου είναι πολύ όμορφη. :oneup:



ipo σε βλεπω ετσι οπως πας στο τελος να δινεις για επισκευες οσο θα εδινες για ενα καινουργιο ποδηλατο. Οσο πιο πολυ κανεις τοσο προβληματα θα βγαζει ενα τετοιο οχημα. Σου εχω ξαναπει την αποψη μου βεβαια:)
Τα έχουμε συζητήσει και βρίσκω σωστή την άποψή σου. Το κακό είναι ότι τα προβλήματα βγαίνουν ένα-ένα κάθε εβδομάδα, οπότε λες "αυτό είναι και τελειώσαμε". :hmm:

Πέρασα από 3 ποδηλατάδικα σήμερα και έμεινα κάπως απογοητευμένος από τον επαγγελματισμό τους. Υπήρχε τζόγος στον πίσω τροχό και όταν τους τον έδειχνα, άλλος μου έλεγε ότι ήθελε αλλαγή του κέντρου, άλλος ότι ήθελε άνοιγμα και λάδωμα (=service 30€), άλλος ότι μπορεί να θέλει αλλαγή όλος ο τροχός. Κανείς δεν ήθελε να ασχοληθεί "φέρε το άλλη μέρα", "φέρε το την άλλη εβδομάδα". Αναμενόμενο βέβαια ότι προτιμούν να ασχοληθούν με τον πελάτη που θα τους αφήσει 300€ για ένα ποδήλατο, παρά με κάποιον που θέλει επισκευή.

Νίκο θυμάσαι πόσο το ψάχναμε που έβρισκε το λάστιχο κάθε μία στροφή στο πιρούνι; Ψάχνοντάς το λίγο ακόμα απόψε, διαπίστωσα ότι υπάρχει στον πίσω άξονα ένα 17mm παξιμάδι, εσωτερικά του πιρουνιού. Όσο το πλησιάζεις στο κέντρο, σφίγγει ο άξονας, μειώνεται ο τζόγος. Αν το παρακάνεις, αυξάνονται πολύ οι τριβές του άξονα. Πρέπει λοιπόν να βρεις την ιδανική θέση, ώστε ο τροχός να γυρίζει χωρίς τριβές, αλλά και χωρίς τζόγο. Κατόπιν σφίγγεις το εξωτερικό 15mm παξιμάδι και τέλος. Ίσως είμαι πολύ αιθεροβάμων, αλλά θα περίμενα ένας από αυτούς να μου πει "Αυτό δεν είναι τίποτα, κάτσε να κάνω μία στροφή στο παξιμάδι και είσαι έτοιμος".

Όλοι στην περιοχή έχουν σέλες από 16€ και πάνω. Είδα και μία άθλια με 9€, αλλά αυτές που μου άρεσαν κοστίζουν 23-27€. Νόμιζα ότι θα μπορείς να βρεις καλή σέλα με 10€. Δεν πήρα, για να το ψάξω λίγο ακόμα, να μου προτείνετε και καμία, αν θέλετε.

Τα λάστιχα είναι πολύ καλά. :)

Φανερός Πράκτωρ
05-04-11, 21:42
εγώ έχω αυτή.
http://www.amazon.de/gp/product/B001F134X8/ref=oss_product

μου φαίνεται ΟΚ αλλά δεν έχω και πολύ εμπειρία στο θέμα. Βέβαια είναι ακριβή για σένα με αυτά που μας λες.

ipo
05-04-11, 21:43
Ευχαριστώ. Βρήκα μία παρόμοια με 23€. Παίζει να είναι και η ίδια. :hmm:

Νikosanagn
05-04-11, 21:51
Άσχημο πράγμα ο τζόγος ipo είναι να μην μπλέξεις, τέλος πάντων, οι ποδηλατάδες είναι γνωστοί απατεώνες, κι ο δικός μου μια απο τα ίδια.

Σε αυτό που λεει ο Άρδης κι εγώ συμφωνώ, αλλα το αναλύσαμε αρκετά την Κυριακή, τα λάστιχα φαίνονται πολύ καλά και έκανες καλά που τα άλλαξες, εφόσον δεν πας και τόσο πολύ σε χώμα.

ipo
05-04-11, 21:56
Στο ένα ποδηλατάδικο είδα ένα κατάμαυρο ποδήλατο fitness. Πολύ όμορφο, αλλά πάει μόνο σε άσφαλτο.

Μιλούσε ο υπάλληλος στο τηλέφωνο με κάποιον και του έλεγε ότι για το 2011 είναι κλεισμένη η παραγωγή από το εργοστάσιο για το συγκεκριμένο ποδήλατο. Του ζητούσε κάποιος συγκεκριμένο μέγεθος και του έλεγε ότι θα βρει από το ...2012. Και μιλάμε για ποδήλατο των 900€.

........Auto merged post: ipo πρόσθεσε 3 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........


τα λάστιχα φαίνονται πολύ καλά και έκανες καλά που τα άλλαξες, εφόσον δεν πας και τόσο πολύ σε χώμα.
18€ το σετ, είναι μια χαρά σε σχέση με τα 100€ που έδωσες για τα δικά σου. Δε συγκρίνω βέβαια το ένα λάστιχο με το άλλο, αλλά με λίγα χρήματα άλλαξα τα 12+ ετών λάστιχά μου με καινούρια.

Νikosanagn
05-04-11, 22:00
Ναι σιγά μην έδωσα 100 € τα εργοστασιακά είναι που είναι πάντα σχετικά ακριβά.

Μετα απο την μικρή μου εμπειρία στο χώμα λυπάμε να τα αλλάξω...

Φανερός Πράκτωρ
05-04-11, 22:28
Σήμερα ανακάλυψα το endomondo και χάρηκα. Κάνω track με το κινητό την διαδρομή και μετά "τσουπ" την ανεβάζει στον λογαριασμό σου online και μπορείς να την δεις με το πάσο σου αναλυτικά. Βλέπεις χάρτη, χιλιόμετρα, υψόμετρο σε κάθε σημείο και ταχύτητα. Μια χαρούλα μου φαίνεται.

ardi21
05-04-11, 22:29
Τα έχουμε συζητήσει και βρίσκω σωστή την άποψή σου. Το κακό είναι ότι τα προβλήματα βγαίνουν ένα-ένα κάθε εβδομάδα, οπότε λες "αυτό είναι και τελειώσαμε". :hmm:

Iσως θα επρεπε να σκεφτεις πιο σοβαρα τοτε την αγορα ενος καινουργιου. Με 3 δοσεις των 100ευρω/μηνα παιρνεις μια χαρα ποδηλατο. Η μερα με την νυχτα βασικα. Οτι λεφτα δινεις σε αυτο που εχεις πανε 100% χαμενα για μενα. Ειναι κριμα.

Αντιθετα αν παρεις καινουργιο ακομα και να το βαρεθεις σε μερικους μηνες θα το πουλησεις σε μια πολυ καλη τιμη και η χασουρα θα ειναι μικρη. Και θα το εχεις ευχαριστηθεις 2πλα-3πλα σε σχεση με αυτο που εχεις.

Mouse Potato
05-04-11, 22:31
Σήμερα ανακάλυψα το endomondo και χάρηκα. Κάνω track με το κινητό την διαδρομή και μετά "τσουπ" την ανεβάζει στον λογαριασμό σου online και μπορείς να την δεις με το πάσο σου αναλυτικά. Βλέπεις χάρτη, χιλιόμετρα, υψόμετρο σε κάθε σημείο και ταχύτητα. Μια χαρούλα μου φαίνεται.

Κι εγώ το endomondo χρησιμοποιώ και το βρίσκω πολύ καλό. Το μόνο αρνητικό είναι που στο γράφημα όταν κάνεις mouse over δεν σου δείχνει και στον χάρτη ταυτόχρονα το σημείο το οποίο έχεις επιλέξει στο γράφημα.

Φανερός Πράκτωρ
05-04-11, 22:42
Κι εγώ το endomondo χρησιμοποιώ και το βρίσκω πολύ καλό. Το μόνο αρνητικό είναι που στο γράφημα όταν κάνεις mouse over δεν σου δείχνει και στον χάρτη ταυτόχρονα το σημείο το οποίο έχεις επιλέξει στο γράφημα.

ναι αυτό είναι αλήθεια. Αλλά χάρηκα με τα τόσα άλλα. Ειδικά με το γράφημα ταχύτητας και υψομέτρου. Βέβαια αυτό που λες θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα.

ardi21
05-04-11, 22:45
Αυτο που λετε υπαρχει στο Runkeeper παντως.

Φανερός Πράκτωρ
05-04-11, 22:48
Αυτο που λετε υπαρχει στο Runkeeper παντως.
δεν βλέπω όμως app στο ovi store :(

ipo
05-04-11, 22:49
Αυτο που λετε υπαρχει στο Runkeeper παντως.
Μου αρέσει πολύ το Runkeeper. Σαφώς καλύτερο από το cardiotrainer για τη χρήση που το θέλω.

Mouse Potato
05-04-11, 22:50
ναι αυτό είναι αλήθεια. Αλλά χάρηκα με τα τόσα άλλα. Ειδικά με το γράφημα ταχύτητας και υψομέτρου. Βέβαια αυτό που λες θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα.

Θα στείλω feedback... Στείλε κι εσύ αν είναι μήπως και το φτιάξουν... ;)

http://www.endomondo.com/contact


Αυτο που λετε υπαρχει στο Runkeeper παντως.

Αν με προδώσει το endomondo θα δοκιμάσω κι αυτό... :p

ipo
05-04-11, 23:31
Κοιτάζω σέλες στο chainreactioncycles.com. Τεράστια ποικιλία. :shock:

Νikosanagn
05-04-11, 23:33
Ipo, σε είδα στο ποδήλατο, όλο χαρά και όλο τρέλα, αλλα μετα κατάλαβα, οτι σου λειπε η σέλα?! :lol::p

ipo
05-04-11, 23:35
Αυτή (http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=23254) θα πάρω, φαίνεται καλή και ελαφριά. :p

Νikosanagn
05-04-11, 23:37
Αυτή παει γύρω στις 10 με 15 φορές το ποδηλατό σου, ξανασκέψουτο :p

ipo
05-04-11, 23:38
Αυτή παει γύρω στις 10 με 15 φορές το ποδηλατό σου, ξανασκέψουτο :p
Μα για να ανέβει η αξία του ποδηλάτου θα την πάρω. :p Άλλωστε οι μεταξωτοί ποποί θέλουν κι επιδέξιες σέλες. Δε θα κωλοκάτσω σε ό,τι κι ό,τι. Τι την έχεις τη ζωή αν δεν πάρεις μία καλή σέλα με 530€; :p

pelasgian
05-04-11, 23:40
Νίκο θυμάσαι πόσο το ψάχναμε που έβρισκε το λάστιχο κάθε μία στροφή στο πιρούνι; Ψάχνοντάς το λίγο ακόμα απόψε, διαπίστωσα ότι υπάρχει στον πίσω άξονα ένα 17mm παξιμάδι, εσωτερικά του πιρουνιού. Όσο το πλησιάζεις στο κέντρο, σφίγγει ο άξονας, μειώνεται ο τζόγος. Αν το παρακάνεις, αυξάνονται πολύ οι τριβές του άξονα. Πρέπει λοιπόν να βρεις την ιδανική θέση, ώστε ο τροχός να γυρίζει χωρίς τριβές, αλλά και χωρίς τζόγο. Κατόπιν σφίγγεις το εξωτερικό 15mm παξιμάδι και τέλος. Ίσως είμαι πολύ αιθεροβάμων, αλλά θα περίμενα ένας από αυτούς να μου πει "Αυτό δεν είναι τίποτα, κάτσε να κάνω μία στροφή στο παξιμάδι και είσαι έτοιμος".

Όλοι στην περιοχή έχουν σέλες από 16€ και πάνω. Είδα και μία άθλια με 9€, αλλά αυτές που μου άρεσαν κοστίζουν 23-27€. Νόμιζα ότι θα μπορείς να βρεις καλή σέλα με 10€. Δεν πήρα, για να το ψάξω λίγο ακόμα, να μου προτείνετε και καμία, αν θέλετε.

Τα λάστιχα είναι πολύ καλά. :)

και αν το βγάλεις τελείως, φρόντισε να είσαι σε ανοικτό μέρος με καλό φωτισμό για να βρεις τις μπίλιες που θα πεταχθούν από μέσα. Αν δεν είναι ΣΩΣΤΑ σφιγμένο, σπάει ο άξονας.

Σελλα, ελπίζω να πάρεις brooks, δεν κάνει πάνω από 60 ευρώ η σωστή με την ανάρτηση :)

Για τα λάστιχα που ρώτησες και δεν άκουσες, θα τα πούμε στο βρεγμένο ή σε γωνία αλλαγής από άσφαλδο σε τσιμέντο ή σε γωνία πεζοδρομίου :)

Ξαναλέω, χωρίς να επιβάλω την άποψή μου - υπάρχει η δική μου και η λάθος - χρειάζεστε μπροστά specialized "captain" και πίσω kenda small block eight.

Νikosanagn
05-04-11, 23:40
Βάλε στοίχιμα οτι μετά θα πονάς περισσότερο, καλύτερα να μην βάλεις καθόλου... ( και να κάνεις ορθοπεταλιά :p)

Mouse Potato
05-04-11, 23:41
Αυτή (http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=23254) θα πάρω, φαίνεται καλή και ελαφριά. :p

Δες και το πρώτο review από κάτω... Ο άλλος έχει πάρει κι από μια για τα δύο ποδήλατά του...

Καλή επιλογή... :oneup:

:p

Φανερός Πράκτωρ
05-04-11, 23:57
εδώ είσαι ipo.
http://www.amazon.de/Selle-Royal-Herren-Respiro-Relaxed/dp/B004T3XJH0/ref=sr_1_19?s=sports&ie=UTF8&qid=1302036859&sr=1-19

ούτε αναρτήσεις θα θες μετά ούτε τίποτα... :p

pelasgian
06-04-11, 00:14
σέλα για 3 ζωές και 10 ποδήλατα:
http://www.brooksengland.com/en/Shop_ProductPage.aspx?cat=saddles+-+Touring+%26+Trekking&prod=Flyer+S

λαστιχάκια:

cuprakatos
06-04-11, 08:19
@cuprakatos H τέντες αυτές είναι με τον βραχίονα ή με το παλιό παραδοσιακό τρόπο? Αν είναι με τον βραχίωνα, αντέχουν στον αέρα?

Επίσης για ρώτα την νοικυρά η γλαστρούλα τι είναι? Ωραία είναι.

Βλέπω έχεις και αυτόματο πότισμα... άρα θα έχεις κι αλλα λουλουδάκια, γιατι τα έκοψες? Βγάλε άλλη μια φωτο να φαίνονται κι αυτά.

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Α! ξέχασα, ωραίο το κουρσάκι καλοδιατηρημένο!! :p

Παλιόπαιδο :rofl: Τώρα το διάβασα , δεν παλεύεσαι :rofl: πάντως η τέντα έχει και ''πιαστήρια'' για να μη σπάει με τον αέρα :respekt:

vamvakoolas
06-04-11, 12:24
@ipo
αφου πηγες στο bikestation δεν επαιρνες και καμια σελιτσα? εχει απο 6-10 ευρα! (διαφορα μοντελα)
επισης γιατι τυρανιεσαι με τους τροχους (σερβις/λαδια/ξυδια) αφου απο 30 ευρα βρισκεις τροχους (serkos)που δε σπανε δε χαλανε
τελος αν θες ποδηλατο πες ποσα δινεις να δουμε (π.χ φιλος εχει ενα τουμπανο ideal ΜΤΒ και το δινει 400-500 για να παρει κουρσα!)
@cuprakatos καλα μιλαμε η....................γλαστρα ισως θελει ποτισμα:rofl::rofl:επισης φοβερο το αβαταρ, δικο σου το ατι?

anyway αν θες να βγεις βολτουλα με τη κουρσα στειλε ενα μηνυμα μπας και ξεκλεψω χρονο για να σε συνοδευσω:p αυτα τα ποδηλατα δεν ειναι για βολτα στο παρκο αλλα ειναι χιλιομετροφαγοι!;)

ipo
06-04-11, 14:09
@ipo
αφου πηγες στο bikestation δεν επαιρνες και καμια σελιτσα? εχει απο 6-10 ευρα! (διαφορα μοντελα)
Μετά έσπασε η άτιμη. Εννοείται ότι θα έπαιρνα από εκείνον σέλα, αλλά είναι 2 ώρες χάσιμο χρόνου για να πάω εκεί. Βολεύει μόνο αν είμαι περαστικός από κέντρο.

Αν δεν σπάσει ο σκελετός, ποδήλατο καινούριο δεν παίρνω. :p

Νikosanagn
06-04-11, 14:14
Μην μας απειλείς εμάς! :p

........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 2 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παλιόπαιδο :rofl: Τώρα το διάβασα , δεν παλεύεσαι :rofl: πάντως η τέντα έχει και ''πιαστήρια'' για να μη σπάει με τον αέρα :respekt:

Το αυτόματο πότισμα τι είναι gardena ? Σου έχει βγει καλο?

:tooth

ipo
06-04-11, 14:15
Μην μας απειλείς εμάς! :tongue:

Ε μα, μου τα έχετε κάνει τσουρέκια. :p "Πάρε ποδήλατο" και "πάρε ποδήλατο". Πάω κόντρα στο ρεύμα, κάνω περισσότερα χιλιόμετρα απ' όλους (εξαιρείται ο vamvakoolas) με ποδήλατο όσο χρονών είσαι εσύ (σοβαρά). :lol:

senkradvii
06-04-11, 14:17
Ιpo γερά ρε!

ipo
06-04-11, 14:18
Φχαριστώ ρε! Για την πατρίδα! :lol:

Νikosanagn
06-04-11, 14:22
Να μείνεις με το παλιό τότε! Να σε κοροιδεύουν τα άλλα παιδάκια!:lol:

Σοβαρά τώρα δεν χρειάζεται να πάρεις, μια χαρά είναι αυτό που έχεις...


Ε!, να μην κάνω κι εγώ ένα πρωταπριλιάτικο?!:tooth


Και όντως σοβαρά τώρα, να μην πάρεις τίποτα, περίμενε να τα φτύσει αυτό και αν τότε θες ακόμη να κάνει ποδήλατο το κοιτάς...

senkradvii
06-04-11, 14:22
Aν ήταν για την πατρίδα τότε θα έπαιρνες καινούργιο ποδήλατο για να συνεισφέρεις και εσύ με τον οβολό σου, ώστε να αντεπεξέλθουμε στην κρίση! :p

vamvakoolas
06-04-11, 15:40
επειδη σε λιγες ωρες θα φυγω εξωτερικο για αγωνα θα υπαρχει καλυψη περα απο τν και απο καμερα στο ποδηλατο μου (στις 18.00 θα γινει και δοκιμη), υπαρχει κανενας εθελοντης για video processing στα αρχεια που θα γραφτουν?(θα ειναι avi)

Νikosanagn
06-04-11, 15:40
Αν μας πεις πως, ναι.

ardi21
06-04-11, 15:43
Και 'γω ειμαι διαθεσιμος. Βεβαια δεν ξερω και πολλα. Με κανα movie maker εχω κανει 2-3 video.

Καλη επιτυχια αγορι:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.