PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

senkradvii
15-05-11, 21:29
Ε κατάβαση πέτρινων σκαλοπατιών χωρίς κράνος δεν είναι και η πιο ασφαλής και έξυπνη ιδέα..

Τώρα που είπα για κράνος. Σκέφτομαι να πάρω ένα αν αρχίσω να τρέχω καλοκαιρινές εκδρομές εκτός πόλης. Προτείνεται κάποιο γιατί δεν έχω πραγματικά ιδέα? Όχι φουτουριστικό πολύ.

kostantis
15-05-11, 21:34
Σαφώς και δεν είναι η πιο έξυπνη και ασφαλής ιδέα απλά πάνω στον ενθουσιασμό μου λιγάκι να τεστάρω και το ποδήλατο αλλά και ότι δεν φαίνοταν εκ πρώτης όψης τόσο επικίνδυνα,είπα δώστου και ότι βρέξει ας κατεβάσει.
Το μετάνοιωσα φυσικά όπως προείπα γιατί εάν έπεφτα χαιρετήματα αλλά σημασία έχει ότι το κεφάλι μου είναι στην θέση του αυτή τη στιγμή και την επόμενη φορά σίγουρα θα φοράει κράνος! :)

vamvakoolas
15-05-11, 22:41
Τώρα που είπα για κράνος. Σκέφτομαι να πάρω ένα αν αρχίσω να τρέχω καλοκαιρινές εκδρομές εκτός πόλης. Προτείνεται κάποιο γιατί δεν έχω πραγματικά ιδέα? Όχι φουτουριστικό πολύ.

δηλαδη δε φορας? ΕΛΕΟΣ:twisted::twisted:

Νικολα εσυ που εχεις θεμα με το ποδι πιθανον να ειναι η θεση σου πανω στο ποδηλατο. Μη κανεις πολλα χλμ αν δε σε δει καποιος αν εχεις σωστη θεση....

σχετικα με το ποδηλατο που ειναι για αναπαλαιωση (gt?) αν μπορεις ανεβασε μια φωτο να το δουμε ή ενα λινκ να καταλαβουμε..πριν κρινουμε τι και πως:hmm:

αυτα ελπιζω να καλυψα τα θεματα:p

ipo
15-05-11, 22:48
σχετικα με το ποδηλατο που ειναι για αναπαλαιωση (gt?) αν μπορεις ανεβασε μια φωτο να το δουμε ή ενα λινκ να καταλαβουμε..πριν κρινουμε τι και πως:hmm:
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4137076&postcount=2782

senkradvii
15-05-11, 22:59
δηλαδη δε φορας? ΕΛΕΟΣ:twisted::twisted:

Νικολα εσυ που εχεις θεμα με το ποδι πιθανον να ειναι η θεση σου πανω στο ποδηλατο. Μη κανεις πολλα χλμ αν δε σε δει καποιος αν εχεις σωστη θεση....

σχετικα με το ποδηλατο που ειναι για αναπαλαιωση (gt?) αν μπορεις ανεβασε μια φωτο να το δουμε ή ενα λινκ να καταλαβουμε..πριν κρινουμε τι και πως:hmm:

αυτα ελπιζω να καλυψα τα θεματα:p

Iδίως το δικό μου το κάλυψες απόλυτα!!

Όχι δεν φοράω γιατί για την χρήση που του κάνω μέσα στην πόλη, του να πάω μια βόλτα στην παραλία ή για καφέ ή για καμιά δουλειά δεν θεωρώ ότι είναι αναγκαίο. Τώρα που σκέφτομαι να κάνω καμιά βόλτα εκτός πόλης, τώρα ψάχνω και να αγοράσω. Όποτε αν έχεις κάτι να προτείνεις ευχαρίστως να το ακούσω αλλιώς τα έλεος και τα σπορέλαιος να τα κρατάς για τον εαυτό σου.

Επίσης ο Dark_Rex έχει βάλει ήδη φωτό του εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4137076&postcount=2782) μια σελίδα πίσω..

Με πρόλαβε η μηχανή αναζήτησης του φόρουμ aka Ipo.. :p

Νikosanagn
15-05-11, 23:33
Νας ψάξε για κράνοι giro, είναι πολύ καλά και σε λογικές τιμές το amazon στα φέρνει και τσαμπε.

senkradvii
15-05-11, 23:41
Νας ψάξε για κράνοι giro, είναι πολύ καλά και σε λογικές τιμές το amazon στα φέρνει και τσαμπε.

Τhanks θα το τσεκάρω και θα πω.. ;)

Νikosanagn
15-05-11, 23:48
Eίναι κάτι ποδήλατα που λέγονται merida, οπότε merida ποδήλατο και giro κράνος?

Μerida giro :p

senkradvii
15-05-11, 23:52
Eίναι κάτι ποδήλατα που λέγονται merida, οπότε merida ποδήλατο και giro κράνος?

Μerida giro :p

Έφυγες για εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=502540)... :whip:

Kezar
16-05-11, 00:32
αν καποιος θελει να παρει καινουργιο ποδηλατο ριξτε μια ματια και στα giant τα εχω παρα πολυ εκτιμηση και εχω μονταρει αρκετα απο παλλια που δουλευα σε ποδηλαταδικο.

Νikosanagn
16-05-11, 00:34
Όταν λες μοντάρει?

ipo
16-05-11, 00:36
Ήταν moderator σε ποδηλατάδικο. :p

Μάλλον εννοεί ότι τα συναρμολόγησε κομμάτι-κομμάτι.

Νikosanagn
16-05-11, 00:37
Αυτό θα ήταν μοντερειταρει, είπε μοντάρει, άρα, τα έκανε ποιο τσαχπίνικα? ε? Το πέτυχα?

Kezar
16-05-11, 01:04
Όταν λες μοντάρει?

μονταρω σημαινει συναρμολογω..

teodor_ch
16-05-11, 09:58
Δοκίμασα χτές μία βόλτα με το ποδήλατο στη 1 το μεσημέρι (είμαι και Κρήτη) και με διέλυσε ο ήλιος.

Δυστυχώς η ιδέα δεν γίνεται να υλοποιηθεί γιατί τις ώρες που χρειάζεται να διανύω τα χλμ είναι οι χειρότερες. (12-1 μεσημέρι)

Γυρνάω λοιπόν στο παπάκι και αφήνω το άθλημα για άλλη περίοδο :(

Καλή δύναμη στους υπόλοιπους!

senkradvii
16-05-11, 10:52
Ούτε με κάποιο ειδικό ρούχο δεν παλεύεται?

manicx
16-05-11, 11:42
Εγώ άλλο πρόβλημα έχω. Με σακατεύει το καυσαέριο. Τρώω πολύ ντουμάνι. Σκέφτομαι να πάρω τις μάσκες πόλης αλλά πολύ αντιαισθητικές.... Σαν λυσσασμένο θα είμαι!

senkradvii
16-05-11, 11:54
Δυστυχώς θεωρώ πως είναι ψιλό αναγκαίο..

Μπορείς να πάρεις βέβαια ένα κόκκινο φουλάρι με το οποίο θα καλύπτεις τη μάσκα για να είσαι σαν bandit! :biggrin:

crypter
16-05-11, 12:02
Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα κάτι φοβερά κοντά παντελόνια ότι πρέπει για ποδήλατο (οχι κολάν όμως γιατι είμαι μαντράχαλος και εξ'ορισμού μοιάζω γελοίος με κολάν :p) στα Intersport.
"Basic long jersey short" της Nike στα ~25-30 ευρώ. Αναπνέουν μια χαρά. :oneup:
(Μοιάζουν με αυτά αλλα λίγο πιο κοντά http://www.socialshopping.com/images/couponimages/org_1_Nike-Nike-core-essentials-boys-jersey-shorts.png )

senkradvii
16-05-11, 12:14
Σε μπλουζάκι έχει τίποτα?

Νikosanagn
16-05-11, 12:43
Εγώ άλλο πρόβλημα έχω. Με σακατεύει το καυσαέριο. Τρώω πολύ ντουμάνι. Σκέφτομαι να πάρω τις μάσκες πόλης αλλά πολύ αντιαισθητικές.... Σαν λυσσασμένο θα είμαι!

Mην το κάνεις αυτό στον ευατό σου, αντι για καλό κάνεις χειρότερο κακό, οι πνεύμονες με τυ γηυμναστική ανοίγουν και εσύ τους ρίχνεις μέσα καυσαέρια, αν κυκλοφορείς σε δρόμο με αμάξια είναι υποχρωτική, και ειδικά όταν το κάνεις επι καθημερινής βάσεως.


Δοκίμασα χτές μία βόλτα με το ποδήλατο στη 1 το μεσημέρι (είμαι και Κρήτη) και με διέλυσε ο ήλιος.

Δυστυχώς η ιδέα δεν γίνεται να υλοποιηθεί γιατί τις ώρες που χρειάζεται να διανύω τα χλμ είναι οι χειρότερες. (12-1 μεσημέρι)

Γυρνάω λοιπόν στο παπάκι και αφήνω το άθλημα για άλλη περίοδο :(

Καλή δύναμη στους υπόλοιπους!

Με τι ποδήλατο προσπάθησες?

Ήσουν κατάλληλα εξοπλισμένος? Γιατί τα παρατάς τόσο εύκολα, λογικό δεν ήταν αν είναι δύσκολο?

Σκέφτηκες τις ώρες, αλλα δεν σκέφτηκες τις εποχές, τώρα που το ξεκίνησες έρχεται το καλοκαίρι.

Το χειμώνα δεν θα είναι έτσι.

kostantis
16-05-11, 13:23
Εάν έπρεπε να ποδηλατώ τις ώρες που αναφέρει ο teodor θα τα παρατούσα και εγώ στην θέση του.
Να έχει ντάλα ήλιο και να χτυπάει και 40αρια,όχι ακόμη αλλά σε λίγο καιρό και να τρως και τα καυσαέρια στα μούτρα.
Noway...

Τις υπόλοιπες εποχές όμως μην το αφήσεις,άσε το μηχανάκι στην άκρη και πιάσε το ποδήλατο.

Νikosanagn
16-05-11, 13:25
Εϊναι που δεν έχει δοκιμάσει ακόμα το παντελόνι του πελασγού... χοχο :p

manicx
16-05-11, 13:35
Mην το κάνεις αυτό στον ευατό σου, αντι για καλό κάνεις χειρότερο κακό, οι πνεύμονες με τυ γηυμναστική ανοίγουν και εσύ τους ρίχνεις μέσα καυσαέρια, αν κυκλοφορείς σε δρόμο με αμάξια είναι υποχρωτική, και ειδικά όταν το κάνεις επι καθημερινής βάσεως.

Με μπέρδεψες. Εννοείς να μην κυκλοφορώ με ποδήλατο στη πόλη; Καθημερινά πρέπει να το κάνω, αφού έτσι πάω στη δουλειά. Και πλέον το πρόβλημα το καταλαβαίνω γι'αυτό και ρωτάω για μάσκα.

senkradvii
16-05-11, 13:49
Koιτούσα αυτά τα giro λοιπόν. Τι πρέπει να προσέξω? Γιατί στο τέλος μου φαίνεται θα επιλέξω μόνο βάση σχεδίου και χρώματος.. Επίσης για το μέγεθος το μετράει σε εκατοστά. Αυτά τα εκοτοστά προφανώς εννοούν την περίμετρο του κεφαλιού από το κούτελο?

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 13 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για παράδειγμα σκέφτομαι για κάποιο από αυτά..

http://www.amazon.co.uk/Giro-Skyline-Colour-Titanium-Silver/dp/B0017SBP2G/ref=sr_1_9?s=sports&ie=UTF8&qid=1305542024&sr=1-9

http://www.amazon.co.uk/Giro-Indicator-helmet-Colour-pewter/dp/B000NOPM88/ref=tag_dpp_lp_edpp_ttl_in

http://www.amazon.co.uk/Giro-Helmet-Black-Titanium-Uni-Size/dp/B0017SF8LA/ref=sr_1_16?s=sports&ie=UTF8&qid=1305542024&sr=1-16

Νikosanagn
16-05-11, 13:50
Με μπέρδεψες. Εννοείς να μην κυκλοφορώ με ποδήλατο στη πόλη; Καθημερινά πρέπει να το κάνω, αφού έτσι πάω στη δουλειά. Και πλέον το πρόβλημα το καταλαβαίνω γι'αυτό και ρωτάω για μάσκα.

Όχι, αναφέρομαι μόνο στο γεγονός οτι δεν φοράς μάσκα. Πρέπει να αγοράσεις άμεσα μια.


Μετά απο μια με΄ρα στην δουλειά πήγαινε σπίτι σου, και μύρισε τα ρούχα σου να δεις τι εισπνεεις.

crypter
16-05-11, 13:54
Σε μπλουζάκι έχει τίποτα?

Δεν είδα κάτι μη-βαμβακερό. Καλύτερα να πάρεις καμια ποδοσφαιρική που αναπνεούν και περισσότερο.

Νikosanagn
16-05-11, 13:58
Koιτούσα αυτά τα giro λοιπόν. Τι πρέπει να προσέξω? Γιατί στο τέλος μου φαίνεται θα επιλέξω μόνο βάση σχεδίου και χρώματος.. Επίσης για το μέγεθος το μετράει σε εκατοστά. Αυτά τα εκοτοστά προφανώς εννοούν την περίμετρο του κεφαλιού από το κούτελο?

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 13 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για παράδειγμα σκέφτομαι για κάποιο από αυτά..

http://www.amazon.co.uk/Giro-Skyline-Colour-Titanium-Silver/dp/B0017SBP2G/ref=sr_1_9?s=sports&ie=UTF8&qid=1305542024&sr=1-9

http://www.amazon.co.uk/Giro-Indicator-helmet-Colour-pewter/dp/B000NOPM88/ref=tag_dpp_lp_edpp_ttl_in

http://www.amazon.co.uk/Giro-Helmet-Black-Titanium-Uni-Size/dp/B0017SF8LA/ref=sr_1_16?s=sports&ie=UTF8&qid=1305542024&sr=1-16

Eγώ έχω το skyline που είναι σχεδόν ίδιο με το indicator.

Kezar
16-05-11, 14:22
πολλες πολυτελειες ρε αδερφακι μου..1 απλο σορτσακι 1 κοντομανικο..σωστα παπουτσια οχι βαρυα και χοντρα και τελος..

teodor_ch
16-05-11, 14:32
Με τι ποδήλατο προσπάθησες?

Ήσουν κατάλληλα εξοπλισμένος? Γιατί τα παρατάς τόσο εύκολα, λογικό δεν ήταν αν είναι δύσκολο?

Σκέφτηκες τις ώρες, αλλα δεν σκέφτηκες τις εποχές, τώρα που το ξεκίνησες έρχεται το καλοκαίρι.

Το χειμώνα δεν θα είναι έτσι.

με ένα 15 χρονών 18τάχυτο αγωνιστικό με trekking λάστιχα

φορούσα μία φόρμα την οποία είχα κάνει σορτς και ένα πολύ λεπτό κοντομάνικο
Πόνεσε (ακόμα πονάει δλδ) ο ποπός μου, αλλά δεν με πτόεισε αυτό. Ειδικά όταν έβλεπα την ταχύτητα όπου είχε ίσιο/κατηφορικό δρόμο. Έχω κάνει τις ίδιες αποστάσεις με τα πόδια/τρέξιμο και απλά με το ποδήλατο γλυτώνεις μισή ώρα τουλάχιστον.

Το καλοκαίρι ειδικά αν έχεις έρθει Κρήτη, πόση ώρα μπορείς να αντέξεις όρθιος στην άσφαλτο απο τις 12 μέχρι τις 2?
Εγώ που έχω και αρκετές ελιές μετά τα 16-17 μου δεν κάθομαι στον ήλιο απο 10-5μμ το καλοκαίρι ούτε για μισή ώρα.


Διάλεξα λάθος εποχή, σίγουρα. Θα το δοκιμάσω πάλι απο φθινόπωρο γιατί η καλύτερη άθληση είναι όταν γίνεται μέρος της ρουτίνας. :oneup:

harris
16-05-11, 17:05
Το λεπόοοοοοοοοοοοοον.... αφού το σκέφτομαι κάτι μήνες τώρα, αλλά λεφτά δεν υπήρχαν για καινούριο ποδήλατο, από χθες ανήκω κι εγώ στην ευγενή τάξη των ποδηλατούχων :p

Το ποδήλατο είναι ένα μεταχειρισμένο Scott Scale 50:

87546

To ποδήλατο ανήκε σε άνθρωπο που ασχολείται με πάθος με το mountain biking, αλλά μετά από πτώση και ένα χτύπημα (βαθούλωμα, μη φανταστείτε) στον σκελετό, κατ'ουσίαν το χάριζε παρά το πουλούσε... Κι έτσι άρπαξα την ευκαιρία!!!

Ερωτήσεις τώρα... το βασικό που με ενδιαφέρει η η σέλα... η άνθρωπος έχει βάλει μία (φαντάζομαι) καταπληκτικότατη σέλα της Bianchi, αλλά σ'εμένα δημιουργεί το γνωστό πρόβλημα: Όταν κάθεσαι πονάς!!! :rofl: Επειδή λοιπόν στην δική μου χρήση το να κάθομαι στην σέλα δεν το θεωρώ τιμωρία αλλά βασική λειτουργία :p σήμερα (σε πρώτη φάση) πήρα από το jumbo με 4,99 ένα κάλυμα με τζελ... Δείχνει να κάνει δουλειά σε βόλτα που βγήκα πριν λίγο (η αλήθεια είναι ότι μετά την χθεσινή μεγάλη βόλτα που έκανα ακόμα και σε καρέκλα να καθίσω πονάω, οπότε αφού έκανα βόλτα σήμερα και δεν με προβλημάτισε, πιστεύω ότι κάνει δουλειά το τζελ!)... Ξέρετε κάποια καλύτερη λύση (παρακαλώ όχι λύσεις τύπου δώσε 200 ευρώ και πάρε σέλα!!! Πήγα στην Πεντέλης στο Action και τρόμαξα με τις τιμές!!! :worthy: )

Επίσης από το jumbo πήρα φώτα μπρος και πίσω, full led εννοείται, με τρία προγράμματα λειτουργία (δυο που αναβοσβήνουν + ένα σταθερό), 2 ευρώ το πίσω και 3 το μπροστά... υπάρχει κάποιος λόγος που δεν βλέπω να πάρω ακριβότερα φώτα από ποδηλατά; Είδα τις τιμές ειδικά των μπροστινών και τρόμαξα!!! :p

Και τέλος κράνος... Εκεί φαντάζομαι ότι θα πρέπει να επενδύσω, αύριο κιόλας, σε κάτι πχιοτικό αφού είναι καθαρά θέμα ασφάλειας και δεν παίζουμε μ' αυτά! Τι προτείνετε σε μία λογική τιμή (μέχρι 50 ευρώ νομίζω ότι είναι καλά, έτσι; :hmm: )

ipo
16-05-11, 17:12
Με γεια το ποδήλατο Χάρη. Πολύ καλό! Πόσο το πήρες αν επιτρέπεται για να τραβήξουμε τα μαλλιά μας; :p

Το ποδήλατό σου είναι πολύ καλό για εκτός δρόμου διαδρομές, αλλά αν το θέλεις αποκλειστικά για χρήση στην πόλη, θα σου πρότεινα να βάλεις πιο ασφάλτινα λάστιχα (25-40€ το σετ). Η διαφορά είναι μεγάλη.

Όπως λέω σε όλους, στο θέμα της σέλας προτείνω υπομονή, όχι αγορές. Όλοι πονάμε για μερικές μέρες όταν έχουμε μήνες να ανέβουμε σε ποδήλατο. Γρήγορα θα σκληρύνουν τα μαλακά μέρη του καβάλου που ακουμπούν στη σέλα (όχι όλα :p) και δε θα πονάς. Αν κάνεις τακτικά ποδήλατο, δε θα ξαναπονέσεις.

Αν είχες πάρει τα φώτα από e-bay θα είχες δώσει 2€ και για τα δύο. Στα ποδηλατάδικα έχουν υψηλές τιμές στα φώτα, ακόμα και στα απλά κινέζικα, αλλά πιστεύω ότι τα φτηνά κινέζικα του Jumbo θα σε καλύψουν για περιστασιακή χρήση (τέτοια έχω, από ebay).

Καλό κράνος μπορείς να βρεις και με 30€ από Amazon ή από 40€ σε ποδηλατάδικο στη γειτονιά σου. Casco, Giro θεωρούνται καλές μάρκες. Να κοιτάξεις να έχει πολλές τρύπες αερισμού για να μην ιδρώνει πολύ το κεφάλι με τη ζέστη και να είναι κάτω από 300gr για να μην το νιώθεις στο κεφάλι σου. Το δικό μου (Casco Ventec) είναι μόλις 235gr και ξεχνάω ότι το φοράω.

Περνάω σχετικά κοντά από το σπίτι σου όταν ανεβαίνω Πεντέλη. Σφύρα να πηγαίνουμε μαζί, αν ψήνεσαι.

ardi21
16-05-11, 17:12
Για τα φωτα αν εχουν αξιοπρεπρεπη φωτεινοτητα (να σε βλεπουν απο μακρυα και οχι στα 10 μετρα) οχι δεν χρειαζεται να παρεις αλλα απο την στιγμη που δεν τα θες για να βλεπεις αλλα για να σε βλεπουν.

Για κρανος θα σου προτεινω αυτο που εχω και που ειχα πει και στον ipo ο οποιος εχει μεινει πολυ ευχαριστημενος.
http://www.tsirikosbikes.gr/protectors/helmets/casco-ventec-mountain.html

Για σελες κοιτα σε selle italia και WTB μηπως βρεις καποια στο μπατζετ σου αλλα πρωτα κανε λιγο υπομονη μηπως συνηθισεις αυτην που εχεις.

harris
16-05-11, 17:27
Ιπο η τιμή ήταν εξεφτελιστική, αλλά δεσμεύτηκα να μην την πω δημοσίως :p Για βόλτα το βλέπουμε, αλλά ακόμα δεν είμαι σε φυσική κατάσταση να κάνω μεγάλες διαδρομές με έντονες ανηφόρες... Χθες ήρθα από την πίσω είσοδο των Αναβρύτων μέχρι το Πολύδροσο, και στο πρώτο κομμάτι (Χαριλάου Τρικούπη και Μπακογιάννη) που ήταν ανηφορικό νόμιζα ότι θα μου κοπούν τα πόδια :p

Για το κράνος thanks both για τις πληροφορίες, οπότε θα το κοιτάξω αύριο στην περιοχή μου να δω τι θα πάρω :)

@αρντι, τα φώτα είναι ΠΟΛΥ δυνατά, και τα δύο, τσεκαρισμένα σε πλήρη ηλιοφάνεια... οπότε φαντάζομαι ότι και το βράδυ θα βγάζουν μάτια :oneup:

senkradvii
16-05-11, 17:41
Δεν είδα κάτι μη-βαμβακερό. Καλύτερα να πάρεις καμια ποδοσφαιρική που αναπνεούν και περισσότερο.

Nαι το ξέρω απλά είναι κοντά στα 70€ και δεν με ψήνουν με τίποτα. Άσε που δεν μου αρέσει και πάρα πολύ να κυκλοφορώ με ποδοσφαιρικές.

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 6 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πάντως το Casco Ventec στο Amazon.co.uk βγαίνει στα 33€..

ipo
16-05-11, 17:42
Sen, σε ελληνικά ποδηλατάδικα βρίσκεις μπλούζες με 40€.

senkradvii
16-05-11, 18:19
Sen, σε ελληνικά ποδηλατάδικα βρίσκεις μπλούζες με 40€.

Στον Βόλο όχι και τόσο εύκολα.. :p

Κανένα Ευρωπαικό site για να αγοράσω το Giro Indicator ξέρετε ρε παιδιά? Το θέλω σε μαύρο και δεν το βρίσκω. :(

kostantis
16-05-11, 18:25
Στον Βόλο όχι και τόσο εύκολα.. :p

Κανένα Ευρωπαικό site για να αγοράσω το Giro Indicator ξέρετε ρε παιδιά? Το θέλω σε μαύρο και δεν το βρίσκω. :(

http://www.wiggle.co.uk/giro-indicator-helmet-2011/

senkradvii
16-05-11, 18:31
http://www.wiggle.co.uk/giro-indicator-helmet-2011/

Τέλειος! Αυτό το site έψαχνα αλλά δεν μπορούσαν α θυμηθώ το όνομά του. :up:

Ελλάδα στέλνει free ξέρουμε?

Mouse Potato
16-05-11, 18:34
Τέλειος! Αυτό το site έψαχνα αλλά δεν μπορούσαν α θυμηθώ το όνομά του. :up:

Ελλάδα στέλνει free ξέρουμε?

Ναι πως το θες; :p

9€ τα μεταφορικά...

@Χάρη μεγειά το εργαλείο... Σαν καινούριο! Καλές βόλτες και... πάντα όρθιος! :D

Νikosanagn
16-05-11, 18:44
Πολύ ωραίο το ποδηλατάκι Χάρη, καλοτάξιδο! :oneup:

senkradvii
16-05-11, 18:44
Ναι πως το θες; :p

9€ τα μεταφορικά...

@Χάρη μεγειά το εργαλείο... Σαν καινούργιο! :D

Mα γιατί αφού λέει:

Free Delivery to Over 70 Countries Worldwide

Wiggle gives you FREE UK DELIVERY and can also offer FREE INTERNATIONAL DELIVERY depending on the total value of your order. To find out if you qualify for free delivery on bikes click here. :(

Μου φαίνεται θα πάρω το skyline από Ελλάδα να τελειώνω..

Mouse Potato
16-05-11, 18:47
Mα γιατί αφού λέει:
:(

Μου φαίνεται θα πάρω το skyline από Ελλάδα να τελειώνω..

To Free delivery είναι για αγορές ~120€+.

Άλλαξε τα international options πάνω δεξιά σε Euros/Greece και καν' το add στο basket...

harris
16-05-11, 21:08
@Χάρη μεγειά το εργαλείο... Σαν καινούριο! Καλές βόλτες και... πάντα όρθιος! :D


Πολύ ωραίο το ποδηλατάκι Χάρη, καλοτάξιδο! :oneup:

Φχαριστώ παιδιά!!! :worthy:

Η αλήθεια είναι ότι με το που το καβάλησε χθες απλά... έπεσα!!! Ακίνητος λέμε, πριν καν ξεκινήσω!!! :crazy: :rofl:

Αλλά στα 12,5χλμ που έκανα σήμερα (ευτυχώς!), και μάλιστα μέσα σε κίνηση (Χαλάνδρι), ευτυχώς βγήκε άριστα! Αύριο και το κράνος, και φύγαμε!!! :clap:

senkradvii
16-05-11, 21:10
Με γεια, με γεια και καλές βόλτες!! :clap:

Ξέχασα να σου ευχηθώ εγώ μέσα στην ζάλη μου από κράνη.. Τελικά για ποιο σκέφτεσαι να πάρεις?

harris
16-05-11, 21:11
A... ναι... να πω την τιμή τελικά; Ελπίζω να κάθεστε μόνο :p

Είστε σίγουροι;;; :hmm:
καθίστε αναπαυτικά...
Πάμε...
100 Γιούρια!!! :blink:
Ναι, δεν κάνω πλάκα! :clap:
Να' ναι καλά το παιδί!!! :worthy: :respekt:

Νikosanagn
16-05-11, 21:14
Δεν είναι τόσα λίγα όσο νομίζεις.

Περίπου τόσα ποιάνει Χάρη... νόμιζα οτι θα πεις κανα πενηντάρι σαραντάρι, και θα μας στείλεις.

harris
16-05-11, 21:15
Με γεια, με γεια και καλές βόλτες!! :clap:
Thaaaaaaaaaaaaaanks :)


Ξέχασα να σου ευχηθώ εγώ μέσα στην ζάλη μου από κράνη.. Τελικά για ποιο σκέφτεσαι να πάρεις?

Θα πάω αύριο στο Action να δω τι έχει και τι τιμές... γιατί στο site του τον βλέπω αρκετά τσιμπημένο! Αν έχει κάτι σε επίπεδο CASCO VENTEC στα 45-50 ευρώ θα το πάρω, αν ζητάει 70άρια και πάνω, θα πάω στο Ψυχικό στον Τσιρίλο να δω τι έχει κι αυτός...

Με το ποδήλατο φυσικά θα πάω :p :crazy: :lol:

senkradvii
16-05-11, 21:15
:stunned:

Αν κάρουμπαλιάσει και κανα δεύτερο ποδηλατάκι θα μου το πεις σε παρακαλώ? Θα κατέβω μέχρι Αθήνα για να το πάρω..

harris
16-05-11, 21:15
Δεν είναι τόσα λίγα όσο νομίζεις.

Περίπου τόσα ποιάνει Χάρη... νόμιζα οτι τηα πεις κανα πενηντάρι σαραντάρι, και θα μας στείλεις.

Ποδήλατο των 1200 ευρώ; Πλάκα μου κάνεις Νικουλάκη; :p :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.