PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

vamvakoolas
25-07-11, 17:37
ενα μεγαλο ποσοστων αθλητων εχει προβλημα με τα ποδια (οπως και εγω) οποτε μερικες παθησεις τις γνωριζουμε καλυτερα απο το καθε -αστα να πανε- γιατρο.


Η ιδανικη λυση για σενα θα ηταν μια σειρα συνεδριες με φυσ/τη. Ενναλακτικα θα επρεπε να ακολουθησεις μια σειρα απο διατασεις σε καθε ποδηλατικη σου δραστηριοτητα πριν και μετα απο αυτη!

Εξακολουθω να υποστηριζω οτι θα πρεπει εφοσον εχεις το προβλημα να εχεις σωστη θεση οδηγησης. Οι κρεμες αυτες προσφερουν κυριως ανακουφιστικο χαρακτηρα και οχι προληψη

Νikosanagn
25-07-11, 17:45
Η θέση μου είναι ολόσωστη...

ipo
25-07-11, 18:58
-αν κανουμε ποδηλασια για πανω απο 30 λεπτα κανουμε παντα αποθεραπεια (αμφιβαλω αν ακολουθαει κανεις το τελευταιο:whistle:) που ειτε μπορει να ειναι δυναμικη -πανω στο ποδηλατο- με γρηγορο στροφαρισμα αλλα με χαμηλη ταχυτητα κινησης, ειτε στατικη, κατεβαινουμε και κανουμε διατασεις σωματος
Έχοντας υπάρξει πολλά χρόνια αθλητής με συμμετοχές σε αγώνες (όχι σε ποδηλασία όμως), πάντοτε κάνω διατάσεις. Τόσο χαλαρές στην αρχή για ζέσταμα (πριν από το τζόκινγκ μάλιστα, αν κάνω και τέτοιο), όσο και προοδευτικά πιο έντονες στο τέλος. Επίσης κάνω και την επόμενη μέρα από έντονη άσκηση, ακόμα κι αν δεν ασκηθώ εκείνη τη μέρα. Οι διατάσεις προλαμβάνουν τραυματισμούς, ενώ σε κάνουν να αισθανθείς πιο γρήγορα άνετα (να "ξεπιαστείς" που λέει ο λαός), να χαλαρώσεις, αλλά και να αποκτήσεις ευλυγισία.

Έχοντας περάσει από πολλούς προπονητές, ξέρω δεκάδες διαφορετικές διατάσεις, ώστε να διατείνω αποτελεσματικά κάθε μυ και είναι μία διαδικασία που απολαμβάνω, ειδικά μετά την άθληση. "Ξεκουράζουν" και χαλαρώνουν γρήγορα το σώμα. Στο internet μπορείτε να βρείτε πολλά site με οδηγίες διατατικών ασκήσεων και θα πρότεινα να δοκιμάσετε, αξίζει με το παραπάνω. Ίσως αξίζει και περισσότερο από την ίδια την άσκηση.

Τραυματισμούς έχω όμως συχνά-πυκνά, διότι με καταλαμβάνει ο ενθουσιασμός όταν αθλούμαι. :p Η διαφορά ενός αθλητή που πηγαίνει σε αγώνες σε σχέση με έναν ερασιτέχνη είναι ότι ο τελευταίος έχει το πλεονέκτημα ότι μπορεί να σταματήσει για μερικές εβδομάδες την προπόνηση ή να αλλάξει το είδος της, ώστε να επουλωθεί κάποιος μικρός μυϊκός τραυματισμός. Ο επαγγελματίας αθλητής πρέπει πάση θυσία να συνεχίσει τις προπονήσεις, έστω και λίγο πιο χαλαρά, γι' αυτό υπάρχουν τα ψυκτικά σπρέι και οι θερμαντικές αλοιφές που πρακτικά καταπολεμούν το σύμπτωμα αλλά όχι την αιτία.

Γι' αυτό είμαι κατά του έντονου και παρωπιδικού πρωταθλητισμού. Οι περισσότεροι πρωταθλητές με διεθνείς διακρίσεις καταπονούν το σώμα τους σε σημείο να κινδυνεύει η υγεία, κάνουν εγχειρήσεις για να αντέξουν τραυματισμούς που κανονικά θα περνούσαν με λιγότερη άσκηση ή αποχή, παίρνουν ανθυγιεινά συμπληρώματα διατροφής και γενικά φέρνουν το σώμα πέρα από τα όρια υγιεινής άθλησης.

alekan
25-07-11, 21:24
Είναι το επάγγελμά τους πλέον, δεν αθλούνται για λόγους υγείας-ευεξίας.

ipo
25-07-11, 21:25
Είναι το επάγγελμά τους πλέον, δεν αθλούνται για λόγους υγείας-ευεξίας.
Συμφωνούμε. Πολλοί από αυτούς έχουν θυσιάσει την υγεία τους προς όφελος της δουλειάς τους ή της διάκρισης. Δυστυχώς στον πρωταθλητισμό κάποιες φορές χάνονται τα ιδεώδη του αθλητισμού.

senkradvii
25-07-11, 21:28
Συμφωνούμε. Πολλοί από αυτούς έχουν θυσιάσει την υγεία τους προς όφελος της δουλειάς τους ή της διάκρισης. Δυστυχώς στον πρωταθλητισμό κάποιες φορές χάνονται τα ιδεώδη του αθλητισμού.

Μεγάλη αλήθεια και κουβέντα αλλά θα τη συνοψίσω στο εξής:

Όπου μπήκε το χρήμα στην μέση.. :whistle:

alekan
25-07-11, 21:36
Δεν θεωρώ πώς είναι μεμπτό κάτι τέτοιο. Δηλαδή, γιατι ο πρωταθλητισμός, πρέπει απαραίτητα να είναι ερασιτεχνικός;
Επισης, σε πολλά επαγγέλματα για να είσαι στην κορυφή, κάνεις θυσίες, όπως και πολλές φορές ρισκάρεις σε θέματα υγείας.
Γενικώς συμφωνώ με τον ipo, απλά αναφέρω τα παραπάνω και σαν food for thought, γιατί καμιά φορά με τα ιδεώδη , ακούγεσαι και λίγο σαν τους γνωστούς «ααααχχχχ, παλιά τα πράγματα κλπ,κλπ,κλπ»

ipo
26-07-11, 03:19
Συμφωνούμε alekan. Με όσα έγραψα προσπάθησα να τονίσω μία σημαντική διαφορά μεταξύ αθλητισμού και πρωταθλητισμού. Ο πρώτος προάγει τη σωματική και την πνευματική υγεία, ενώ ο δεύτερος συχνά καταντάει επιβαρυντικός για τον οργανισμό.

Ο πρωταθλητισμός δημιουργεί όνειρα, στόχους, πρότυπα, γεγονός τις περισσότερες φορές καλό, αφού ο κόσμος βλέπει τους αθλητές και τείνει να τους αντιγράψει, οπότε μυείται στον αθλητισμό. Αλλά το πάθος για την κορυφή με κάθε μέσο και κάθε προσωπική θυσία είναι κάτι που θα πρέπει να μας προβληματίζει. Θαυμάζω την προσπάθεια και την αφοσίωση, αλλά κατακρίνω κάποιες από τις επιλογές που κάνουν οι πρωταθλητές στο ζήτημα της υγείας.

vamvakoolas
26-07-11, 10:44
Για να μη γραφω παλι συμβουλες, πιστευω οτι το παιδι πιο πανω εχει προβλημα κατι δε κανει καλα και δυστηχως θα καταπονει αδικα το ποδι του. Το ιδανικο θα ηταν να συμβουλευετει καποιο ειδικο (ιατρο/φυσ/τη) γιατι η δικη μου γνωμη ειναι καλυτερα να σταματησει τη ποδηλασια για πανω απο 60min.


Παιδια στην Ελλαδα δεν υπαρχει επαγγελματικη ποδηλασια. 2-3 αθλητες αμοιβονται απο τη ποδηλασια ωστε να μπορεσουν να ζουν απο αυτη. Αν ημουν εγω για παραδειγμα σε αλλη χωρα δε θα χρειαζοταν να εχω μια δουλεια και μετα καπακι προπονησεις, τεχνικη κοκ, θα εμενα προσηλωμενος στο αθλημα.

Θα θεσω ενα παραδειγμα για αθλητικο ιδεωδες (που μας καναν καποτε απο την ομοσπονδια!): εισαι σε ενα μονοπατι ΜΤΒ και εισαι πρωτος και πισω σου αλλος αθλητης πιο δυνατος απο εσενα. Στο μονοπατι χωραει ενα ποδηλατο το αλλο ακολουθει. Τι θα κανει? θα του κανεις χωρο να περασει (δηλ σταματας σ ακρη και περνα) ή θα τον πας καροτσακι μεχρι τερμα για να κερδισεις?:whistle:

ipo
26-07-11, 13:27
Θα θεσω ενα παραδειγμα για αθλητικο ιδεωδες (που μας καναν καποτε απο την ομοσπονδια!): εισαι σε ενα μονοπατι ΜΤΒ και εισαι πρωτος και πισω σου αλλος αθλητης πιο δυνατος απο εσενα. Στο μονοπατι χωραει ενα ποδηλατο το αλλο ακολουθει. Τι θα κανει? θα του κανεις χωρο να περασει (δηλ σταματας σ ακρη και περνα) ή θα τον πας καροτσακι μεχρι τερμα για να κερδισεις?:whistle:
Αν πρόκειται για προπόνηση, εννοείται τον αφήνεις. Αν πρόκειται για αγώνα, η κύρια τακτική στη συγκεκριμένη διαδρομή είναι να τα δώσεις όλα πριν το στενό σημείο, ώστε να βρεθείς πρώτος σε αυτό. Η ποδηλασία δεν είναι αγώνισμα που αφορά αποκλειστικά το ποιος έχει τη μεγαλύτερη μυϊκή δύναμη στα πόδια, καθώς μετράει πολύ και η τακτική, αλλά και λίγο η τύχη.

Κάποιες φορές μερικά μικρά σημεία κρίνουν τον αγώνα. Για παράδειγμα σε πολλά αθλήματα η εκκίνηση αποτελεί το 70% του καλού τελικού αποτελέσματος.

Ntalton
26-07-11, 23:41
Σημερα στην Πατρα εβρεξε και γενικως ειχε συννεφια και λιγοτερη ζεστη, αρα ηταν ιδανικα για μια βολτιτσα ως τον Ομπλο. Το ανεβασμα ηταν σκετος μπελας μιας και ειχε φοβερη ανηφορα αλλα το κατεβασμα απολαυστικο, οπως και η θεα(βλεπεις ολη την Πατρα απο εκει). Ειχε και λασπες σε κατι μονοπατια και γιναμε στο κατεβασμα....:whistle:

@Nikosanagn Αν θες την γνωμη μου καλυτερα να αφησεις την εντονη ασκηση για οσο εχεις χονδροπαθια στο ποδι σου. Δυστηχως η μονη λυση ειναι οσο το δυνατον λιγοτερη χρηση του γονατου ή/και φυσιοθεραπειες. Την ιδια παθηση εχει ενας φιλος μου και ξερω ποσο ενοχλητικη γινεται...

Mouse Potato
27-07-11, 16:16
"Μεταφέρω" εδώ το post του vamvakoola:


Επειδη (αποτι μου ειπαν) διαβαζουν αρκετοι αυτα που γραφω να κανουμε και ενα update!

Ηλεκτρικός

Είσοδος ποδηλάτων στο τελευταίο βαγόνι του κάθε συρμού, Δευτέρα έως και Κυριακή, από την έναρξη μέχρι 07.15, από 09.30 μέχρι 12.00 και από 18.30 μέχρι και τη λήξη της λειτουργίας του.

Μέγιστος αριθμός τέσσερα (4) σπαστά ποδήλατα ή δύο (2) κανονικά ποδήλατα στο τελευταίο βαγόνι του κάθε συρμού συμπεριλαμβανομένων και των σταθμών Μοναστηράκι, Ομόνοια και Αττική.



Μετρό

Είσοδος ποδηλάτων στο τελευταίο βαγόνι του κάθε συρμού, Δευτέρα έως και Κυριακή, από την έναρξη μέχρι 07.15, από 09.30 μέχρι 12.00 και από 18.30 μέχρι και τη λήξη της λειτουργίας του.

Μέγιστος αριθμός τέσσερα (4) σπαστά ποδήλατα ή δύο (2) κανονικά ποδήλατα στο τελευταίο βαγόνι του κάθε συρμού.



Τραμ

Είσοδος ποδηλάτων στο τελευταίο βαγόνι του κάθε συρμού, Δευτέρα έως και Κυριακή, από την έναρξη μέχρι και τη λήξη της λειτουργίας του.

Μέγιστος αριθμός τέσσερα (4) σπαστά ποδήλατα ή δύο (2) κανονικά ποδήλατα στο τελευταίο βαγόνι του κάθε συρμού.

Ερώτηση: Στο μετρό δεν ήταν μόνο Τετάρτη (μετά τις 18:00) & Κυριακή (μετά τις 12:00); Έχω χάσει επεισόδια;

Νikosanagn
27-07-11, 16:34
Ναι, Mouse λογικά κάτι έχεις χάσει.. εχουν βάλει και αλλες μέρες...

@Ntalton όπως ξαναείπα, το γονατό μου τώρα θα ξεκουράζετε για πολύ καιρό, δεν είμαι κανέναν ανεγκέφαλος να το φέρνω στα οριά του και να του δημιουργήσω κι αλλο πρόβλημα.

Giorgos18
28-07-11, 23:36
Σε λιγο θα παω βολτα προς κεντρο ( Αρεοπαγίτου, Συνταγμα, Θησειο).

Ψηνεται κανεις για παρεα?

Mouse Potato
29-07-11, 00:27
Σε λιγο θα παω βολτα προς κεντρο ( Αρεοπαγίτου, Συνταγμα, Θησειο).

Ψηνεται κανεις για παρεα?

Συνονόματε μόλις γύρισα από Πειραιά αφού πέρασα και από κέντρο... :(

Giorgos18
29-07-11, 01:50
Θα ξαναπαω Σαββατο αργα το βραδυ αν ειναι.

Ωραια δροσουλα ειχε και αποψε.

manicx
29-07-11, 10:53
Εγώ είχα πάει προχθές Ερμού, Μοναστηράκι, Θησείο με το Dahon. Κατέβηκα με μετρό και μετά χαλαρά το βράδυ καθώς έχει και κόσμο (αρκεί να μην καρφωθεί το βλέμμα σε κανά τρελό 'ξώπλατο' και το χάσουμε το τιμόνι πατριώτη). Δεν έχει και κάψα και είναι καλά.

kostantis
29-07-11, 11:53
Μόλις παρέλαβα την minidv και μου την φέρανε και με ανοιγμένη συσκευασία τα ΕΛΤΑ μου μέσα...:angryr:
Ευτυχώς δεν έλειπε τίποτα.

Άρδη για βοήθα λίγο την κατάσταση πώς λειτουργεί γιατί δεν βλέπω κανα manual.

edit:Άκυρο,βρήκα manual μέσα στο cd που την συνόδευε.Ευτυχώς το έχει και στα αγγλικά γιατί όλα τα υπόλοιπα,installation κλπ όλα με κινέζικα και ερωτηματικά μου τα εμφάνιζε.:tooth

Giorgos18
31-07-11, 01:59
Αποψινη βολτα

Αφετερια Περιστερι, ακολουθησαν Συνταγμα->Μοναστηρακι->Γκαζι->Θησειο->Μοναστηρακι παλι μεσω Ακροπολης->μπυριτσα στην Κολοκοτρώνη και βρωμικο στους Κοτοπουλαδες

Γυμναστικη vs φαι = Χ

nmavro73
31-07-11, 11:48
Αποψινη βολτα

Αφετερια Περιστερι, ακολουθησαν Συνταγμα->Μοναστηρακι->Γκαζι->Θησειο->Μοναστηρακι παλι μεσω Ακροπολης->μπυριτσα στην Κολοκοτρώνη και βρωμικο στους Κοτοπουλαδες

Γυμναστικη vs φαι = Χ
Απορώ αν η πρωινή βόλτα έκαψε το χθεσινοβραδινό πιτογυρο

thodoris31
31-07-11, 14:17
Μου έχει μπεί στο μυαλό εδώ και μέρες η διαδρομή Θεσσαλονίκη-Αθήνα με ποδήλατο...:cool:

Είναι εφτικτό ; Αν ναί κατά πόσο ;

ipo
31-07-11, 15:59
20-30 ώρες ποδηλασία είναι η διαδρομή που αναφέρεις, ανάλογα με το ρυθμό που μπορείς να ακολουθήσεις. Σε 5 μέρες βγαίνει από πολλούς ερασιτέχνες ποδηλάτες. Για λιγότερες, εξαρτάται από τη φυσική τους κατάσταση.

........Auto merged post: ipo πρόσθεσε 4 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Έκανα 70 km με το ποδήλατο. Κηφισιά - Μελίσσια - ανάβαση Πεντέλης από Παλαιά Πεντέλη - Νέα Μάκρη και επιστροφή από Παλλήνη - Αγία Παρασκευή - Μελίσσια, μετά από μεγάλη στάση για φαγητό.

Ωραία διαδρομή στο βουνό, ενώ η Λεωφόρος Μαραθώνος δεν είναι άνετος δρόμος για ποδηλατοβόλτες σε εκείνη τη μεριά. Αφενός έχει κίνηση, αφετέρου έχει παράξενη μηκοτομή. Ενώ πρακτικά είναι μικρή η ανάβαση από Νέα Μάκρη σε Αγία Παρασκευή, πηγαίνεις συνέχεια πάνω-κάτω.

Ο μυς του ποδιού μου δυστυχώς δεν έχει επουλωθεί, θα μου κάνει παρέα για καιρό μάλλον, οπότε θα αραιώσω κι άλλο τις ποδηλατοβόλτες. Περιμένω να φυσήξει λίγο να πάω για κανένα winfsurfing. :)

senkradvii
31-07-11, 16:56
Μου έχει μπεί στο μυαλό εδώ και μέρες η διαδρομή Θεσσαλονίκη-Αθήνα με ποδήλατο...:cool:

Είναι εφτικτό ; Αν ναί κατά πόσο ;

Εγώ δεν θα το σκεφτόμουν να μπω στην Ε.Ο της Ελλάδος με το ποδήλατο για κανένα λόγο..

kostantis
31-07-11, 17:00
Εάν έχεις τάσεις αυτοκτονίας δοκίμασε το άφοβα.;)

Φανερός Πράκτωρ
31-07-11, 17:01
Μου έχει μπεί στο μυαλό εδώ και μέρες η διαδρομή Θεσσαλονίκη-Αθήνα με ποδήλατο...:cool:

Είναι εφτικτό ; Αν ναί κατά πόσο ;
εντάξει, μια κατηφόρα είναι... :p

Giorgos18
31-07-11, 17:18
Καλα προφανως θα παει απο Παλαια Εθνικη και Περιφερειακούς.

senkradvii
31-07-11, 17:34
Καλα προφανως θα παει απο Παλαια Εθνικη και Περιφερειακούς.

Nαι γιατί ποιος είπε ότι εκεί είναι πιο ασφαλής? Στην παλαιά εθνική Βόλου-Λάρισας π.χ πάνε όλες οι νταλίκες για να γλιτώνουν τα διόδια, και μάλιστα με μία λωρίδα ανά κατεύθυνση γεμάτη λακούβες κτλ.

Ενώ θα είναι καλύτερα οι επαρχιακοί δρόμοι που τους χρησιμοποιούν οι αγρότες και από τα λοιπά χωριά, οδηγοί που έχουν τεράστια οδική παιδεία.

Το θεωρώ υπερβολικά επικίνδυνο ρε παιδιά.

thodoris31
31-07-11, 20:36
Εάν έχεις τάσεις αυτοκτονίας δοκίμασε το άφοβα.;)

:rofl: :rofl:

Giorgos18
02-08-11, 17:14
Καποτε ο ΙΡΟ ειχε πει οτι η καλοκαιρινη βροχη ειναι η χειροτερη.

Σημερα τον θυμηθηκα :P

Με επιασε η βροχη στο δρομο, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γλιτσα, και η καταληξη ηταν ενα τρυφερο τετ α τετ με το οδοστρωμα στην Σταδιου & Μπενακη.

manicx
03-08-11, 12:01
Παρκάρεις σε ποδηλατόδρομο;

http://www.youtube.com/watch?v=V-fWN0FmcIU

Μέτρα του δημάρχου της Βίλνιους στη Λιθουανία για προεκλογικό promotion...

Ηλεκτροκίνητο έχει αν δεν κάνω λάθος...

Φανερός Πράκτωρ
04-08-11, 01:14
Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το GPS του κινητού μου για να μου λέει πως να ακολουθήσω ποδηλατικές διαδρομές που έχω βρει στο internet. Έχετε καμιά ιδέα;

nmavro73
04-08-11, 11:33
Επιτέλους σήμερα πήγα τη βόλτα μου :clap:
Μετά από 3 μέρες χωρίς ποδήλατο...

manicx
04-08-11, 12:58
Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το GPS του κινητού μου για να μου λέει πως να ακολουθήσω ποδηλατικές διαδρομές που έχω βρει στο internet. Έχετε καμιά ιδέα;

To GPS μια χαρά είναι, βάση που θα βρεις. Για μερικά υπάρχουν βάσεις, για τα περισσότερα όχι.

Φανερός Πράκτωρ
04-08-11, 23:47
το GPS δεν νομίζω ότι δείχνει μονοπάτια. Επιπλέον δεν ξέρω πως να του βάλω διαδρομές που θα βρω μέσω net. Βάση θα ήθελα να την αποφύγω, μπορώ όμως να έχω ένα ακουστικό στο αυτί αν δίνει φωνητικές εντολές. Το βασικό είναι αν υπάρχει εφαρμογή που να υποστηρίζει χάρτες με μονοπάτια και σε τι μορφή μπορούν να φορτώνονται διαδρομές.

Giorgos18
04-08-11, 23:58
Ψηνεται κανεις για καμια βολτα προς κανα κεντρο?

ipo
05-08-11, 00:46
Ψηνεται κανεις για καμια βολτα προς κανα κεντρο?
Σε καμιά ώρα με κανένα ποδηλατάκι; :p

Φανερός Πράκτωρ
05-08-11, 01:10
έρχομαι :superman:

Νikosanagn
05-08-11, 01:13
Ωπ ωπ τι βλέπω... ο Ιπος εξελίσσεται σε τρελό ποδηλατόνι... τρέμε Κωστή :p

Giorgos18
05-08-11, 01:18
Ωπ βλεπω απαντησεις!!

Εφαγα κατι κρεπες πριν οποτε λεω να ξεκινησω σε κανα μισαωρο για Ακροπολις.

Νikosanagn
05-08-11, 01:20
Εγώ δεν μπορώ είμαι στα πελάγη αυτή την στιγμή αν ειμουν θα ερχόμουν είναι ωραία τέτοια ωρα καλα να περάσεις-σετε... :)

ipo
05-08-11, 01:25
Πλάκα έκανα. Αυτή την περίοδο ξεκουράζω το πόδι μου από ένα ελαφρύ μυϊκό τραυματισμό (σιγά μην τη γλίτωνα έτσι που πήγαινα ενθουσιασμένος :p), οπότε βγαίνω μόνο μία φορά την εβδομάδα για χαλαρή ποδηλασία, αποφεύγοντας αναβάσεις βουνών.

Αφήστε που τώρα έχει αρχίσει ο καλός άνεμος και πηγαίνω για windsurfing. :)

Φανερός Πράκτωρ
05-08-11, 01:25
Ωπ βλεπω απαντησεις!!

Εφαγα κατι κρεπες πριν οποτε λεω να ξεκινησω σε κανα μισαωρο για Ακροπολις.
πλάκα έκανα εγώ, είμαι πολύ μακριά τώρα αλλά σε λίγο που θα έρθω Ελλάδα μπορεί να συμμετέχω αν μου βρείτε ποδήλατο. Αλλιώς πάμε για κανένα καφέ :)

........Auto merged post: zoup πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

πιάσε κόκκινο ipε!

Giorgos18
05-08-11, 01:26
Πω πω τριπλο ακυρο :D

ipo
05-08-11, 01:34
:lol::lol:

Giorgos18
05-08-11, 03:31
Ωραια ηταν.

Τι ωραια οαση η περιοχη γυρω απο την Ακροπολη..

Και δροσια, οχι αστεια!

kostantis
08-08-11, 16:57
Έστω ότι πονάνε τα γόνατα αρκετά.:whistle:
Προτείνετε να μην κάνω καθόλου ποδήλατο,να φύγει ο πόνος και μετά να αρχίσω ξανά ή μήπως λίγο λίγο πηδάλι την ημέρα και εφόσον δουλεύω τα πόδια χαλαρά,υποχωρήσει γρηγορότερα ο πόνος;

Φανερός Πράκτωρ
08-08-11, 17:15
Ρώτα έναν γιατρό, όχι εμάς. Κρίμα είναι να γίνει διάγνωση μέσω διαδικτύου και από μη γιατρούς :)

Άσχετο. Τι έγινε με την κάμερα που αγόρασες; Είσαι ικανοποιημένος;

kostantis
08-08-11, 18:50
Την κάμερα ίσα που την δοκίμασα και τράβηξα ένα βιντεάκι εντός σπιτιού γιατί έφυγα διακοπές μετά οπότε απείχα από το ποδήλατο.
Προσεχώς θα ανεβάσω βιντεάκι αυτή την εβδομάδα@youtube.:)

Την βάση την στήριξα στο τιμόνι με 2 δεματικά και φαίνεται αρκετά σταθερή.Το θέμα είναι να κουμπώνει η κάμερα καλά πάνω.Θα φανεί τι αξίζει στο χειροκρότημα.:)

kostantis
08-08-11, 19:05
Την έδεσα και με το λουράκι τελικά έτσι ώστε εάν σπάσει η βάση να μην πέσει κάτω η κάμερα.:)

manicx
11-08-11, 11:10
Σήμερα με τον άνεμο τα είδα κολυόμενα. Τρομερή αντίσταση όσο και να κουλουριάστηκα. Χώρια ότι με το κουλούριασμα το σώμα δεν είχε σωστή θέση όταν έκανα πετάλι και παρά το ότι δύσκολα τα φτύνω, σήμερα νιώθω λες και οι γάμπες έκαναν πετάλι x3... Καλύτερα 40 βαθμοί παρά αέρας. Στην Σ. Λούη ο άνεμος ήταν πλάγιος και αναγκάστηκα πάλι να κουλουριαστώ όσο γίνονταν. Δυστυχώς με σακίδιο στην πλάτη πήγαινα αριστερά καθώς με ξύριζε από τα δεξιά κι έπρεπε να διορθώνω συνεχώς την πορεία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.