PDA

Επιστροφή στο Forum : Υγραεριοκίνηση



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

utp
09-05-10, 00:03
Eστω οτι πατε βουλγαρια για εγκατασταση, μετα αν εχετε καποια δυσλειτουργια που θα βρειτε μαστορα να το βαλει στον εγκαφαλο να το ρυθμισει? Το λεω γιατι τα περισσοτερα προβληματα λυνονται με νεο προγραμματισμο...Θα τρεχετε παλι στον Βουλγαρο για ρυθμιση?

kostas007
09-05-10, 00:56
ε αμα μενεις στη κρητη δε βολευει
αλλα αν εισαι πχ θεσ/νικη τοτε συμφερει βουλγαρια κατα πολυ περισσοτερο.

utp
09-05-10, 01:46
ε αμα μενεις στη κρητη δε βολευει
αλλα αν εισαι πχ θεσ/νικη τοτε συμφερει βουλγαρια κατα πολυ περισσοτερο.

Καλα δεν λεμε και για κρητη που ειναι το αλλο ακρο..αλλα Αθηνα πχ...

Sebu
09-05-10, 17:12
Με πρατηρια τι γινεται????

Αθηνα πχ που εχει για να φουλαρεις???

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν 2 κατασκευες με διαφορετικο κοστος η καθε μια.

Η φτηνη σε γυριζει μονιμα σε καταναλωση υγραεριου. Η καλη και συναμα ακριβοτερη σου βαζει διακοπτακι μεσα στην καμπινα ωστε να μπορεις να γυρνας απο υγραεριο σε βενζινη και τουμπαλιν.

kostas007
09-05-10, 17:38
μονιμα υγραεριο?απ οτι εχω διαβασει πρεπει υποχρεωτικα το αμαξι να ξεκιναει με βενζινη για να ζεσταθει ο κινητηρας και μετα γυρναει σε υγραεριο.γιατι απαιτειται μεγαλη θερμοκρασια...:hmm:

utp
09-05-10, 19:44
Με πρατηρια τι γινεται????

Αθηνα πχ που εχει για να φουλαρεις???

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν 2 κατασκευες με διαφορετικο κοστος η καθε μια.

Η φτηνη σε γυριζει μονιμα σε καταναλωση υγραεριου. Η καλη και συναμα ακριβοτερη σου βαζει διακοπτακι μεσα στην καμπινα ωστε να μπορεις να γυρνας απο υγραεριο σε βενζινη και τουμπαλιν.

Για τα πρατηρια κανε μια αναζητηση να δεις...στην Αθηνα εχει αρκετα.
Το αλλο που λες δεν στεκει. Η μια κατασκευη ειναι 4ης γενιας που ψεκαζει σε αερια μορφη και η αλλη ειναι η 5ης γενιας(πιο εξελιγμενη αρα και ακριβοτερη) που ψεκαζει υγρο το υγραεριο. Και οι 2 εχουν διακοπτακι για επιλογη καυσιμο και ΠΑΝΤΑ το αμαξι ξεκιναει με βενζινη...αυτοματα αλλαζει σε υγραεριο.

JERY
09-05-10, 20:41
υπαρχουν συνεργεια που ασχολουνται? ή ειναι μονο αυτοι που βαζουν το συστημα?

noa
09-05-10, 21:26
παιδια καλησπερες.. εκανα εγγραφη στο φορουμ με αφορμη αυτο το thread, αλλα απ οτι φαινεται εχει πολυ υλικο εδω μεσα. εχω καταληξει και εγω για υγραεριο σε ενα Αλφα ρομεο twin spark. Πραγμα που σημαινει οτι εχω 2 μπουζι σε καθε κυλινδρο. Απ οτι μου εχουν πει η εγκαταστασει γινεται κανονικα μιας και τα μπουζι εχουν απο μια ακιδα.

Υπαρχει καποιος που να ξερει για βουλγαρια ή σκοπια καποιον ανθρωπο που να κανει εγκαταστασεις συστηματων με χαρτι ομως για να μην εχουμε προβλημα στο ΚΤΕΟ? Ψαχνω στο νετ να βρω καποιο συνεργειο εγκαταστασης στη βολγαρια αλλα δε βγαζω ακρη..

Αν υπαρχει καποιος που θελει να με διαφωτησει ας μου πει ή ακομα να μου στειλει και mail στο psynoa@hotmail.com

Topol
10-05-10, 11:44
Ολοι αυτό ψάχνουμε φίλε.
Και αυτοί που μας αναγκάζουν είναι οι δικοί μας οι άπληστοι που εν μέσω κρίσης ζητάνε τα διπλά απ ότι οι Βούλγαροι.

noa
10-05-10, 16:28
Thank you very much for your interest in our products. We offer
sequential injection system but we do not make the installations. We
can organize the installation in a workshop in Sofia or to try to
organize the installation in a workshop in Sandanski if you prefer.
The total price of the system including installation will be 750 euro.


Αυτο απο τη memtex στη βουλγαρια... Θα δωσω και αλλο info soon!

gedi
10-05-10, 17:02
@noa: Ενδιαφέρον. Μπορείς μήπως στην επικοινωνία που θα κάνεις να τους ρωτήσεις αν δίνουν κάποια πιστοποίηση που να δέχονται στα ΚΤΕΟ κτλ?

noa
10-05-10, 17:32
θα ρωτησω και για group by αν ενδιαφερεται καποιος απο Θεσσαλονικη... η κοντα...

utp
10-05-10, 18:20
Εδω ρε παιδια καθε μηνα ανεβαζουν 50-100 ευρω την τιμη τοποθετησης!Δεν παμε καλα!

noa
10-05-10, 19:16
@gedi

Εχω ηδη στειλει ενα email που πιστευω θα καλυπτει τις περισσοτερες αποριες ολων μας. Περιμενω απαντηση απο τον τυπο :)

Η βλακεια ειναι οτι ο ελληνικος νομος λεει πως θελεις χαρτι απο τον τεχνικο που θα σου το βαλει το συστημα που να δηλωνει οτι ειναι κατοχος διπλωματος για τις συγκεκριμενες εγκαταστασεις. Μετα πας σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΤΕΟ με το χαρτι αυτο και οι τεχνικοι εκει τσεκαρουν αν τα κομματια του συστηματος ειναι εγκεκριμενα και ειναι στις λιστες του υπουργειου. Δηλαδη στην ουσια δε μπορεις να βαλεις οτι θες. Το ΚΤΕΟ ενημερωνει το υπουργει μεταφορων για να σου αλλαξουν την αδεια. Για το συστημα αυτο πληρωνεις 85ευρω παραβολο. (στις χρεωσεις των ελληνων εγκαταστατων αναφερουν "Διεκπερεωση ΚΤΕΟ 135 ευρω" Σου περνουν νταβατζιλικι +50) (συνολο 1660!!!!!)ΕΛΕΟΣ
Το παραπανω ειναι σιγουρο καθως ρωτησα σε ελληνα εγκαταστατη σημερα.

Δηλαδη δεν αναφερει οτι πρεπει να ειναι ες πουμε εγκεκριμενα απο ΕΕ.. Θελει τα Ελληνικα εγκεκριμενα. Ρωτησα το βουλγαρο βεβαια και περιμενω να δω τι θα μου πει, γιατι λογικα θα εχει και αλλους ελληνες πελατες.

Σιγουρα βεβαια φανταζομαι θα γινεται και με την δικη μας ακρως ελληνικη μεθοδο που τη γνωριζουμε ολοι! :whistle:

Επισης περιμενω να μου πουν απο ιδιωτικο ΚΤΕΟ αν μπορουν αυτοι να ενημερωσουν το υπουργειο για την αλλαγη της αδειας...

Εν αναμονη λοιπον.΄..

JERY
10-05-10, 22:16
καλα ασε το κτεο, αυτο ειναι το λιγοτερο , το θεμα ειναι αν υπαρχουν συνεργεια για υγραεριο, η αν τα επισκευαζουν μονο αυτοι που κανουν και την εγκατασταση, γιατι αν το βαλεις απο βουλγαρια δεν νομιζω να στο κοιταξουν αν εχει τιποτα.

kynegeiros
10-05-10, 22:48
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φορουμ.
Εδώ Σάκης από την Θεσσαλονίκη.
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις και παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να μου απαντήσει να με βγάλει απο το αδιέξοδο.
Ενδιαφέρομαι για υγραέριο στο αμάξι. Εχω ένα FORD FIESTA 1,4 μοντέλο 12/2003 με 105.000 χλμ.
Ρώτησα εδώ στην Θεσσαλονίκη και πέραν των τιμών που πάνω κάτω είναι ίδιες και στους 3 που βάζουν τέτοια συστήματα με μπερδέψανε παρά με φωτίσανε.
Ο ένας μου λέει βάλε 4ης γενιάς γιατί είναι καλύτερο από της 5ης. Ο άλλος μου λέει πως τα FORD θέλουνε και σύσημα λιπαντήρος γιατί ξεραίνουν τις βαλβίδες. Ο άλλος μου λέει αν θέλεις να ξοδέψεις τζάμπα 150 ευρώ μπορώ να στο τοποθετήσω κι εγώ αλλά δεν χρειάζεται. Διάβασα πιο πάνω πως κάποιος είχε προβλήματα σε ταχύτητες άνω των 120 χλμ/ωρα.
Τελικά να βάλω λιπαντήρα ή όχι? 4ης ή 5ης γενιάς? Χρειάζεται κάποιο σερβις το σύστημα ανα τακτά διαστήματα?
Αν κάποιος φίλος ξέρει ας μου απαντήσει τον παρακαλώ πολύ και θα χαρώ αν μπορώ να βοηθήσω κι εγώ σε κάτι. Ασχολούμαι με σοβαρά ατυχήματα αυτοκινήτων κυρίως με τα πολύ δυσάρεστα.
ευχαριστώ

Topol
13-05-10, 14:32
Eγώ απ την μεριά μου θα καταγγείλω τους Ελληνες λαμογιάρηδες γιατί εκμεταλλευόνται την αυξημένη ζήτηση για εγκατάσταση υγραεριου και έχουν στήσει καρτέλ με ταρίφα να παίζει στα 1200-1300€ + ΦΠΑ αν θέλεις απόδειξη.
Οι Βούλγαροι (γιατί ρώτησα) σου κάνουν την εγκατάσταση με 250€ χωρίς χαρτιά όμως (για ΚΤΕΟ)
Αν όμως θέλεις χαρτί για ΚΤΕΟ και υπουργείο με 700-750€ είσαι κομπλέ!!!

Topol
17-05-10, 11:44
Eδω οι μάγκες τώρα κάνουν δουλειές με φούντες και είναι κλεισμένοι για 6 μήνες.
Οποτε ούτε καλή τιμή μπορεί να ζητήσει κάποιος ούτε σύντομα ούτε τίποτα.
Σου λένε τόσα και τότε και αν θες...

utp
17-05-10, 17:07
Eδω οι μάγκες τώρα κάνουν δουλειές με φούντες και είναι κλεισμένοι για 6 μήνες.
Οποτε ούτε καλή τιμή μπορεί να ζητήσει κάποιος ούτε σύντομα ούτε τίποτα.
Σου λένε τόσα και τότε και αν θες...

Μωρε σωστη δουλεια κανουν???? Αυτο με νοιαζει! Να βαλεις το συστημα και να εχεις αμεση εξυπηρετηση σε περιπτωση δυσλειτουργιας χωρις να τραβιεσαι...Αυτο ειναι το ζητουμενο.

kagouraki
20-05-10, 01:02
χαιρετε ειμαι και εγω απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι να τοποθετησω υγραεριο στο golf 4 gti 1,8 T 2000 μοντελο.εδω περα μου ζητησαν 1650 ευρω και ραντεβου τελη αυγουστου.σκεφτομαι για βουλγαρια.το χαρτη δεν με ενδιαφερει και πολυ μιας και στο κτεο ή μπορεις να λαδωσεις και να το περασεις ή απλα πριν πας βγαζεις την φιαλη σε ενα συνεργειο και μετα παλι την τοποθετεις...να το καταλαβουν σε τυπικο ελενχο δεν γινετε γιατι θα την εχω στην ρεζερβα την φιαλη,σε περιπτωση ατυχηματος δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με την ασφαληστικη...ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ! !!
φιλε noa ειμαστε 2 που ενδιαφερομαστε μαλλον απο θεσσαλονικη.Εγω το μονο που θελω ειναι τα εξαρτηματα να εχουν ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.ΔΗΛΑΔΗ να ειναι ΜΑΡΚΑΣ να μην ειναι ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.περιμενω πμ να συνενοηθουμε.αυριο θα παρω τηλεφωνο να μιλησω με την memtex που ειπες να δω αν βγαλω ακρη.ΝΕΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ....!!!

kostas007
20-05-10, 12:18
νομιζεις οτι η μονη προσθηκη ειναι η φιαλη?:whistle:

utp
20-05-10, 12:45
http://www.autotriti.gr/data/magazine/viewthema/38463.asp

Αλλο ενα άρθρο..

kagouraki
20-05-10, 13:41
νομιζεις οτι η μονη προσθηκη ειναι η φιαλη?:whistle:

φιλε μου εχω μια γνωστη που αγορασε αμαξι απο ΟΔΥ και ειχε υγραεριο...πηγε να περασει κτεο και δεν της το περνουσαν.και ετσι πληρωσε καποιον και της εβγαλε την φιαλη και πηγε και περασε κανονηκοτατα κτεο.μετα βεβαια αυτη δεν την ξαναεβαλε γιατι δεν ενδιαφεροταν.

kostas007
20-05-10, 14:31
δηλαδη το υγραεριο ειναι μια φιαλη στο πορτ παγκαζ,και φυσικα στο κτεο ανοιγουν μονο το πορτ παγκαζ?:whistle:

kagouraki
20-05-10, 21:30
εγω σου ειπα γνωστη μου το περασε ετσι.οποτε αν θες με πιστευεις...δεν αναγκασα κανεναν να με πιστεψει... :)

utp
20-05-10, 22:20
Δεν εχει νοημα να αναλυουμε τροπους για το πως θα περασουμε παρανομα κτεο. Οποιος θελει να βαλει υγραεριο καλυτερα ειναι να βαλει στην Ελλαδα απο τους γνωστους εγκαταστατες να εχει το κεφαλι του ησυχο οσο αφορα την τεχνικη υποστηριξη οσο και το κτεο!

JERY
20-05-10, 23:32
Δεν εχει νοημα να αναλυουμε τροπους για το πως θα περασουμε παρανομα κτεο. Οποιος θελει να βαλει υγραεριο καλυτερα ειναι να βαλει στην Ελλαδα απο τους γνωστους εγκαταστατες να εχει το κεφαλι του ησυχο οσο αφορα την τεχνικη υποστηριξη οσο και το κτεο!

για αυτο εχω βαρεθει να ρωταω αν υπαρχουν συνεργεια για υγραεριο, ή πρεπει να πας αναγκαστηκα σε αυτους που στο εβαλαν?

........Auto merged post: JERY πρόσθεσε 8 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........

απο αλλο forum βρηκα αυτο, λεει οτι κανει καλες τιμες

Σερίφου 61, Πετρούπολη, τηλ. 2105059815


Αυτοκινήτων Συνεργεία
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

utp
20-05-10, 23:39
για αυτο εχω βαρεθει να ρωταω αν υπαρχουν συνεργεια για υγραεριο, ή πρεπει να πας αναγκαστηκα σε αυτους που στο εβαλαν?

........Auto merged post: JERY πρόσθεσε 8 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........

απο αλλο forum βρηκα αυτο, λεει οτι κανει καλες τιμες

Σερίφου 61, Πετρούπολη, τηλ. 2105059815


Αυτοκινήτων Συνεργεία
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σε αυτους που στο βαλαν γιατι εχουν το software του συστηματος, αν ειναι προβλημα ηλεκτρονικο.

Δωσε λινκ να διαβασουμε για τον Διαμαντοπουλο...

JERY
03-06-10, 12:02
Πηρα τηλ στην www.ygraeriokinisi.gr/και μου ειπαν οτι ειναι κλεισμενοι μεχρι Σεμπτεμβρη και οτι κανονικα δεν μπουρουν να μου πουν τιμη, αλλα για punto του 2002 θελουν 1500ε , 1500 δεν κανει ολο το αυτοκινητο

Mouse Potato
03-06-10, 12:20
Πηρα τηλ στην www.ygraeriokinisi.gr/και μου ειπαν οτι ειναι κλεισμενοι μεχρι Σεμπτεμβρη και οτι κανονικα δεν μπουρουν να μου πουν τιμη, αλλα για punto του 2002 θελουν 1500ε , 1500 δεν κανει ολο το αυτοκινητο

Πάρε ένα παπάκι

JERY
03-06-10, 13:48
κατι ακουγεται σε διαφορα forum , οτι βαζεις με 600ε το συστημα στη βουλγαρια( με αποδεκτα ανταλακτικα απο τα κτεο) και μετα καποιος ελληνας μηχανικος ( επι πληρωμη βεβαια) σου υπογραφει μια μελετη και λυνεται το προβλημα με το κτεο, θα το ψαξω περισσοτερο.
Ο ελληνας επιχειρηματιας βεβαια συνεχειζει να εκμεταλευται την αναγκη του κοσμου σε δυσκολους καιρους.
Για να το βαζει ο βουλγαρος τα ιδια ανταλακτικα με 600ε σημαινει οτι το κιτ πρεπει να κανει 300ε

............
στο παρακατω θεμα λενε για βουλγαρια με 400-500ε:down:
http://www.pajeroclub.gr/printview.php?t=905&start=0&sid=347e0365a023479b9d66abdecc6c81f7

utp
03-06-10, 14:04
Η λυση της Βουλγαριας ειναι μονο για τους Βορειους...αμα εχεις κανενα προβλημα θα τρεχεις Βουλγαρια να το ρυθμιζεις?

JERY
03-06-10, 14:37
εκει κολλαω και εγω, καπου διαβασα για ενα συνεργειο διπλα στα κτελ που βαζει με 1000ε

kagouraki
03-06-10, 19:33
Παιδια εγω πηγα στον θεοδωρου στην θεσσαλονικη και μου ειπε 1650 ευρο μετρητα και ραντεβου αρχες σεπτεμβριου.μετα ψαχτηκα για βουλγαρια και μου ειπαν να παω σοφια και με 750 ευρο σε μια μερα (παω πρωι και φευγω βραδυ) μου ειπαν οτι το περνανε με πιστοποιημενα εξαρτηματα(μου εστειλε και τις πιστοποιησεις τους).τον ρωτησα τον ανθρωπο αν θα εχω προβλημα να το δηλωσω εδω ελλαδα και μου λεει τα πτυχια μου εμενα ειναι πανευρωπαικα.εχω περασει σε παρα πολλα αυτοκινητα και μπορω να σου παρεχω οτι δικαιολογιτηκα χρειαστεις.απλα μου λεει ρωτα τι θελουν κατω σε εσας για να σου τα δωσω.ετσι εγω παω στο δημοσιο κτεο εδω θεσσαλονικη και ρωταω τον υπευθυνο και ξερετε τι μου ειπε μολις ακουσε βουλγαρια??ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.και ξερετε γιατι ?γιατι το ελληνικο κρατος σε παγιδευει.γιατι το χαρτι του εγκαταστατη ΠΡΕΠΕΙ να ειναι απο ΕΛΛΗΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ.δεν τους νοιαζει αν εχουν σπουδασει στο ιδιο πανεπιστημιο στο εξωτερικο και αν ο βουλγαρος ηταν καλυτερος του νοιαζει να ειναι ελληνας αυτος που θα υπογραψει.ετσι πηγα σε ενα εκει κοντα που τοποθετουσαν.(www.ecogas.gr) και μου ειπαν 1600 μετρητα και εκλεισα ραντεβου και την τριτη τωρα που μας ερχετε θα παω να το περασω.με πληρωμενα ολα τα σερβις(και ανταλακτικα και εργασια) και εγγυηηση 3 χρονια ή 100.000 χιλιομετρα.και περναω και κτεο...και εχω και το κεφαλι μου ησυχο... θα δωσω 850 παραπανω για να ειμαι νομιμος... ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! τα συμπερασματα δικα σας ....

JERY
04-06-10, 11:13
Παιδια εγω πηγα στον θεοδωρου στην θεσσαλονικη και μου ειπε 1650 ευρο μετρητα και ραντεβου αρχες σεπτεμβριου.μετα ψαχτηκα για βουλγαρια και μου ειπαν να παω σοφια και με 750 ευρο σε μια μερα (παω πρωι και φευγω βραδυ) μου ειπαν οτι το περνανε με πιστοποιημενα εξαρτηματα(μου εστειλε και τις πιστοποιησεις τους).τον ρωτησα τον ανθρωπο αν θα εχω προβλημα να το δηλωσω εδω ελλαδα και μου λεει τα πτυχια μου εμενα ειναι πανευρωπαικα.εχω περασει σε παρα πολλα αυτοκινητα και μπορω να σου παρεχω οτι δικαιολογιτηκα χρειαστεις.απλα μου λεει ρωτα τι θελουν κατω σε εσας για να σου τα δωσω.ετσι εγω παω στο δημοσιο κτεο εδω θεσσαλονικη και ρωταω τον υπευθυνο και ξερετε τι μου ειπε μολις ακουσε βουλγαρια??ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.και ξερετε γιατι ?γιατι το ελληνικο κρατος σε παγιδευει.γιατι το χαρτι του εγκαταστατη ΠΡΕΠΕΙ να ειναι απο ΕΛΛΗΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ.δεν τους νοιαζει αν εχουν σπουδασει στο ιδιο πανεπιστημιο στο εξωτερικο και αν ο βουλγαρος ηταν καλυτερος του νοιαζει να ειναι ελληνας αυτος που θα υπογραψει.ετσι πηγα σε ενα εκει κοντα που τοποθετουσαν.(www.ecogas.gr) και μου ειπαν 1600 μετρητα και εκλεισα ραντεβου και την τριτη τωρα που μας ερχετε θα παω να το περασω.με πληρωμενα ολα τα σερβις(και ανταλακτικα και εργασια) και εγγυηηση 3 χρονια ή 100.000 χιλιομετρα.και περναω και κτεο...και εχω και το κεφαλι μου ησυχο... θα δωσω 850 παραπανω για να ειμαι νομιμος... ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! τα συμπερασματα δικα σας ....

τι συστημα θα βαλεις? 4ης γενιας? και στη βουλγαρια 4ης γενια θα σου εβαζαν?
γραψε και για τη συντηρηπου χρειαζεται, γιατι δωρεαν σερβις δινουν στο 5ης γενιας νομιζω επειδη δεν χρειαζεται συσντηριση

kagouraki
04-06-10, 14:28
ειναι 4ης γενιας αλλα δευτερη εκδοση μου ειπε στην ecogas.ειναι αυτο που ο εγκεφαλος του υγραεριου μπορει να συντονιζεται και να αυτοπρογραματιζετε απο τον εγκεφαλο του αυτοκινητου(αν το αμαξι εχει αυτη την δυνατοτητα,το δικο μου δεν το εχει αλλα το επομενο μετα απο χρονια θα το εχει σιγουρα)
οσο για τα σερβις δεν ξερω νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι καθε 20.000 χιλιομετρα πας και το ελενχουν απλα.ο βουλγαρος μου ειπε οτι ειναι 4ης γενιας το συστημα που βαζουν.αυτα ! :) η τριτη πλησιαζει για να σας πω περισοτερα

jimmys77
08-06-10, 22:13
Στο ιδιο συνεργειο εκλεισα και εγω ραντεβου,σε λιγες μερες κανω την τοποθετηση.Μετα απο αρκετο ψαξιμο τοσο θεσσαλονικη οσο και βουλγαρια κατεληξα στην Ecogas..Προτιμω να βαλω το χερι στην τσεπη λιγο και να εχω το κεφαλι μου υσηχο ,παρα να ειναι παρανομος... απο πλευρας ΚΤΕΟ. Παντως εαν εβαζα το χερι πιο βαθεια,θα προτιμουσα να κανω τοποθετηση στον θεοδωρου και ασ δινει μονο 2 χρονια εγγυηση. Υποψιν οτι μπηκε και νεο συνεργειο εγκαταστασης στην θεσσαλονικη, ο ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ με προσφορα στα 1100 Ευρω μεχρι τις 14/6 Εκλεισα και εκει ραντεβου αλλα μαλλον δεν θα τον προτιμησω,λογω οτι ειναι πολυ νεος στις εγκαταστασεις και τα χαρτια τις πιστοποιησης τα δινει μετα απο 1-2 μηνες!!!!!!!

utp
09-06-10, 02:12
Πειτε μας εντυπωσεις οταν βαλετε, μην μας ξεχασετε...

kagouraki
09-06-10, 02:49
εγω πηγα το αφησα το αμαξι και τωρα μαλλον πεμπτη πρωι θα το παρω...οτι νεοτερο θα το ποσταρω εδω :)

utp
09-06-10, 11:15
Eπειδη εχει turbo το αμαξι, δεν σου προτειναν καλυτερα 5ης γενιας ή δεν υπαρχει προβλημα?Για θεμα αποδοσης εννοω...

kagouraki
09-06-10, 15:33
μου ειπαν οτι ειναι το καλυτερο που υπαρχει...και οτι δεν θα εχω απολειες στην αποδοση...τωρα θα δειξει παιδια ....η σημερα η αυριο θα ξερουμε ! :)

amatovos
10-06-10, 13:07
Ξέρει κανείς τον Καραμπέρη στη θεσσαλονίκη. Διεύθυνση και τηλέφωνο? θέλω να τον ρωτήσω για την προσφορά του.

kagouraki
11-06-10, 20:55
παιδια το εβαλα και ολα ειναι πολυ καλα ...τωρα στρωνω το μηχανημα και στα 1500 θα παω να μου το ελενξει και να μου δωσει χαρτι να παω να περασω κτεο.ενα θα σας πω...εβαλα 52 λιτρα υγραεριο με 36 ευρω...οσο για τις επιδοσεις στα χαμηλα ειναι ιδιες ενω στα ψηλα μπορω να πω πως παρατηρησα μια αυξηση (!)...προς το παρον δεν μπορω να πω περισοτερα γιατι ειμαι τοσο ατυχος που χαλασε το σασμαν μου(μου πεταει την πρωτη και την οπισθεν) και θελει ανοιγμα..(300 ευρω + οτι χρειαστει μετα)

οτι νεοτερο απο υγραεριο μεργια θα σας ενημερωνω ...

utp
14-06-10, 11:29
παιδια το εβαλα και ολα ειναι πολυ καλα ...τωρα στρωνω το μηχανημα και στα 1500 θα παω να μου το ελενξει και να μου δωσει χαρτι να παω να περασω κτεο.ενα θα σας πω...εβαλα 52 λιτρα υγραεριο με 36 ευρω...οσο για τις επιδοσεις στα χαμηλα ειναι ιδιες ενω στα ψηλα μπορω να πω πως παρατηρησα μια αυξηση (!)...προς το παρον δεν μπορω να πω περισοτερα γιατι ειμαι τοσο ατυχος που χαλασε το σασμαν μου(μου πεταει την πρωτη και την οπισθεν) και θελει ανοιγμα..(300 ευρω + οτι χρειαστει μετα)

οτι νεοτερο απο υγραεριο μεργια θα σας ενημερωνω ...

Oταν με το καλο το φτιαξεις το σασμαν, πες μας αν κοντα στα κοκκινα στο γυρναει σε βενζινη...

kagouraki
14-06-10, 20:26
ax0a0x0ax οκ θα θυσιασω το αμαξακι μου για να το διαπιστωσουμε και αυτο α0χ0α0χα0χ

dti
15-06-10, 19:51
Υγραεριοκίνηση: Πόσο συμφέρει τελικά; (http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=13&art_id=11442)

Ενδιαφέρον άρθρο του περιοδικού 4Τροχοί

utp
16-06-10, 02:14
Υγραεριοκίνηση: Πόσο συμφέρει τελικά; (http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=13&art_id=11442)

Ενδιαφέρον άρθρο του περιοδικού 4Τροχοί

Μακαρι οντως να αξιζει τα πολυ παραπανω λεφτα του το icom σε σχεση με τα συστηματα με πνευμονα.
Θα ηθελα ενα αρθρο,που με ιδιο μοντελο, να φερνει σε αμεση αντιπαραθεση αυτες τις 2 διαφορετικες γενιες κιτ υγραεριου να ενημερωσουν σωστα τον κοσμο...
Το συγκεκριμενο αρθρο πιο πολυ διαφημιστικο μου κανει....δεν λεει κατι το παραπανω για την 5η γενια, απλα τα ιδια και τα ιδια τα οποια ηδη ξερουμε.

sdaoulas
16-06-10, 22:39
παιδες γεια σας
Μετα απο μερες σκεψης αποφασισα σημερα 16/6/2010 να βαλω υγραεριο σε ενα Fiesta 1.4 του 2005. Τελικα κατεληξα στον Θεοδωρου. Μιλαμε για συστημα 4ης γενιας (5ης γενιας θελουν τα αυτοκινητα αμεσου ψεκασμου FSI-TSI). Κοστος 1660€. Παιδια ειναι τιμη ταριφα για αυτοκινητα αυτου του τυπου και ειδους σαν το δικο μου. Δλδ με την ιδια τιμη εβαλαν φιλοι μου σε: Focus 1.6 2007, Peugeot 307 1.6, Toyota Corolla 1.4 του 2004.
Απλα ο Θεοδωρου μου ειπε για αρχες Οκτωβρη. Εκει επαθα ενα ΣΟΚ. Αλλα τι να κανω υπομονη θα περιμενω.

Tzimmys
16-06-10, 23:28
Δεν ξέρω αν ειπώθηκε παραπίσω, απλά έναν φόβο να παραθέσω.

Φοβάμαι λοιπόν, μην γίνει το ίδιο με το αέριο θέρμανσης. να βάλουμε δηλαδή σε ένα κάρο αυτοκίνητα αέριο και μετά να φτάσει και αυτό τη τιμή της βενζίνης. Γιατί δε νομίζω το κράτος -λέμε τώρα- να κάτσει με σταυρωμένα χέρια να χάνει ένα κάρο χρήματα από την πώληση βενζίνης.

Αυτό.

cranky
16-06-10, 23:32
Φοβάμαι λοιπόν, μην γίνει το ίδιο με το αέριο θέρμανσης.
Να μήν φοβάσαι καθόλου.
Να είσαι σίγουρος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.