PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγχαρητηρια Στους "ειρηνιστες" Της Πλακας



Σελίδες : [1] 2 3 4

alexis79
06-05-06, 18:17
Ευτηχως δεσμευτηκε χθες ο Λαφαζανης ( ευρωβουλευτης του ΣΥΝ) για την ειρηνικοτητα της σημερινης πορειας...."ΜΠΡΑΒΟ" ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!!!ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΣΠΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΡΜΟΥ Ο ΜΠΟΥΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΡΑΚ!!"Μπραβο" στην νεοαριστερα την αντιπαγκοσμοιοποιημενη για τον καινουργιο κοσμο που ονειρευετε..."Μπραβο" της που υποθαλπτουνε στις πορειες τους 1000 ΑΛΗΤΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ....ΑΛΛΑ UNA FATSA UNA RATSA ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ....ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΑΤΟΥΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ....


Υ.Γ αντε να δουμε πως θα ηρεμισει η γυναικα μου που εκανε την καπιταλιστικη της βολτα στα μαγαζια απο το μεσημερι και βιωσε στα 50 μετρα το ταξικο μισος των "προοδευτικων νεων"

Υ.Γ2¨αν ειχαμε κρατος οι διοργανωτες αυτης της αηδιας που λεγεται κοινωνικο φορουμ αυριο θα πρεπει να πανε στον εισαγγελεα

ΥΓ 3 αν ειχαμε κρατος αυτου του ειδους τα καραγκιοζιλικια επρεπε να απαγορευονται απο την αρχη...αλλα ξεχασα θα μας χαρακτηρισουνε ως αντιδημοκρατες....

aroutis
06-05-06, 18:25
ΥΓ 3 αν ειχαμε κρατος αυτου του ειδους τα καραγκιοζιλικια επρεπε να απαγορευονται απο την αρχη...αλλα ξεχασα θα μας χαρακτηρισουνε ως αντιδημοκρατες....Θα διαφωνήσω. Να επιτρέπονται.. αλλά αν γίνονται επισόδεια, οι διοργανωτές να πηγαίνουν αυτόφωρο.

Και θα μου πείτε, μα ειναι υπεύθυνοι αυτοί αν 50-100-1000 αναρχικοί παρυσφρίουν κλπ ;

Η περιφρούριση της πορείας ειναι ευθύνη αυτων που την πραγματοποιούν, δεν ειναι δυνατόν στο όνομα ενος "σκοπού" η Αθήνα να διαλύεται.

ΟΜΩΣ, για να μη ξεχνιομαστε ευθύνες πρέπει να δοθουν και στην ηγεσία της αστυνομίας, 9,000 αστυνομικοί ήταν έξω. 9000! Και τι έγινε τελικά; Θα υπάρξουν σοβαρές συλλήψεις; Αποδόσεις ευθυνών;

manoulamou
06-05-06, 18:36
<<"Μπραβο" της που υποθαλπτουνε στις πορειες τους 1000 ΑΛΗΤΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ>>
Θες να πεις οτι σε πορεια που συμμετειχαν μελη του ΣΥΝ:rofl: υπηρξαν πανω απο 1000- (χιλια) ατομα???
Ε αυτο εγω θα πληρωνα να το δω!!!
Α ΝΑΙ και θα πρεπε να τους μαστιγωσουνε τους αλητες τους διοργανωτες
(δειξε μου τους φιλους σου να σου πω ποιος εισαι) δημοσια στην πλατεια Κλαυθμωνος!
Μα να μην σεβονται ουτε την ιερη μερα του Σαββατου!
ΥΓ Οι αστυνομικοι δεν ειναι για να διατηρουν την ταξη στις συγκεντρωσεις/διαδηλωσεις και να κυνηγανε τους εγκληματιες, αλλα για να προσεχουν του επωνυμους που κινδυνευουν απο τους τρομοκρατες
και να κανουν επιχειρησεις σκουπα για τους λαθρομεταναστες...

mskalamari
06-05-06, 18:39
Απαράδεκτη κατάσταση.

Διαταράχθηκε η καθημερινή ζωή της πόλης μας, μαγαζιά μείνανε κλειστά, άνθρωποι δεν έχουν βγεί απο το σπίτι τους, σε ολόκληρα τετράγωνα οι κάτοικοι υποχρεώθηκαν να πάρουν τα αυτοκινητα τους και να τα βάλουν σε αλλες περιοχές.

Κανονικό καθεστώς φόβου και τρομοκρατίας για αυτούς που ζουν στις περιοχές που υπάρχουν τέτοιες εκδηλώσεις. Θα έπρεπε να απαγορευτεί τελικά αυτή η εκδήλωση ή να περιοριστεί σε ένα χώρο. Όλοι ξέρουμε οτι η εισβολή στο Ιράκ είναι λάθος κλπ , αυτή η γνώση δεν ανήκει μόνο σε κάποιους που είναι σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο και δεν είναι ανάγκη να τα καίμε κάθε φορά που ο monkeyface κάνει κάποια εισβολή.

tzanerman
06-05-06, 19:24
Η πορεια που ξεκινησε απο το μοναστηρακι δεν ειχε σχεση με το Κοινωνικο Φορουμ, την διοργανωσαν ατομα του αντιεξουσιαστικου χωρου. Καλο ειναι να μην μπερδευουμε τα πραγματα.

odd
06-05-06, 19:31
Κι επίσης κύριε Αλέξη79 ΒΟΥΛΩΣΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μέχρι να συνέλθω τουλάχιστο από τα 100 άδες χημικά που αμόλησαν οι μπάτσοι φίλοι σου! ΕΝΤΑΞΕΙ;

Και μη πει καποιος από τη ΣΟ ότι είμαι προκλητικός αλλά αυτά τα περί ξύλου, αηδίας και δε συμμαζεύεται τα παίρνω προσωπικά. Γιατί εγώ μετέχω κι εγώ σε αυτά, άρα ΚΑΙ σε μένα απευθύνονται.

Επιτέλους με το κάθε μικροαστό ψευτο-τσαμπουκά εδώ μέσα που του χαλάσαμε τα ψώνια! Δηλαδή ΕΛΕΟΣ!

spyrosn
06-05-06, 19:50
Και μη πει καποιος από τη ΣΟ ότι είμαι προκλητικός αλλά αυτά τα περί ξύλου, αηδίας και δε συμμαζεύεται τα παίρνω προσωπικά. Γιατί εγώ μετέχω κι εγώ σε αυτά, άρα ΚΑΙ σε μένα απευθύνονται.Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς στη διαδήλωση.

manoulamou
06-05-06, 20:05
Θα διαφωνήσω. Να επιτρέπονται.. αλλά αν γίνονται επισόδεια, οι διοργανωτές να πηγαίνουν αυτόφωρο.

Και θα μου πείτε, μα ειναι υπεύθυνοι αυτοί αν 50-100-1000 αναρχικοί παρυσφρίουν κλπ ;

Η περιφρούριση της πορείας ειναι ευθύνη αυτων που την πραγματοποιούν

A γι αυτο εκκρεμει ενταλμα συλληψης για το μεγα γκαντεμηηηη!!!

Για την προεκλογικη συγκεντρωση που εσκασε η βομβα

στην Αιγυπτιακη πρεσβειαααααα;):p:rofl::rolleyes:

EvilHawk
06-05-06, 20:17
Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς στη διαδήλωση.

Προφανώς εννοεί την πορεία που οργάνωσε το "Kοινωνικό Φόρουμ", 80.000 άτομα πήγαν στην πορεία, δεν μπορεί να ταυτίζονται με το πολύ 100 άτομα που έκαναν επεισόδια ...

BlindG
06-05-06, 20:20
Προτείνω να απαγορεύονται αι συγκεντρώσεις πέραν του ενός ατόμου.
Επίσης, αυτοί που κυκλοφορούν έξω μετά τις 22:30 θα πυροβολούνται επί τόπου. Αν δεν πεθάνουν αμέσως, θα ξαναπυροβολούνται.
Όποιος βρίζει το Κράτος δημόσια, θα τον ταΐζουν 6 γεμάτες κουταλιές της σούπας κόκκινο πιπέρι.

odd
06-05-06, 20:21
Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς στη διαδήλωση.

Όχι Σπύρο δεν ήμουν σε αυτά τα μπλοκ. Για το φόρουμ λέω. Μάλιστα λίγο έλλειψε να φάω κάτι πετρούλες στη μάπα από αναρχικούς, για τους γνωστούς λόγους.

Αυτό όμως δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπερασπιστώ και τον χειρότερο καμμένο μπάχαλο, από τον κάθε ηλίθιο του καναπέ που θέλει να πιει με την ησυχία του τον καφέ του και μάλιστα να βρίζει όλους όσους τους νοιάζει κάτι άλλο εκτός από τη πάρτη τους.

tzanerman
06-05-06, 20:33
Αυτό όμως δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπερασπιστώ και τον χειρότερο καμμένο μπάχαλο, από τον κάθε ηλίθιο του καναπέ που θέλει να πιει με την ησυχία του τον καφέ του και μάλιστα να βρίζει όλους όσους τους νοιάζει κάτι άλλο εκτός από τη πάρτη τους.
Ε, τωρα ομως δεν αντεχω εγω. Δεν μου λες, τι δικαιωμα εχουν αυτοι οι καμμενοι οπως τους λες να στερουν το εισοδημα στους υπαλληλους των καταστηματων που καινε; Τι δικαιωμα εχουν να καινε περιουσιες απλων - ή οχι - ανθρωπων; Τι δικαιωμα εχουν να πετουν μολοτωφ εναντιων αστυνομικων - κατι που απο απλους ακτιβιστες τους μετατρεπει σε εν δυναμει δολοφονους;
Οι απλοι πολιτες δεν εχουν δικαιωμα να παρουν μερος σε μια διαδηλωση χωρις να φοβουνται καδρονια και μολοτωφ; Ή εχεις την εντυπωση οτι αν δεν υπηρχαν οι "γνωστοι-αγνωστοι" δεν θα επερναν μερος περισσοτεροι ανθρωποι σε τετοιες πορειες;
Ξερεις τι απαντησε η αστυνομια στους εφημεριδοπολες σημερα οταν τους ρωτησαν τι να κανουμε εμεις; "Αν ανοιξετε τα μαγαζια σας, την ευθυνη την εχετε εσεις".

Συνεχισε να υπερασπιζεσαι τους καμμενους καφρους.

Garry
06-05-06, 20:42
οι καμμένοι είναι ενεργοι πολίτες όχι σαν τους καναπέδες που είναι αραχτοί στην τηλεόραση
.Ξέρεις τί δουλειά θα κάνουν αύριο οι τζαμάδες,στα σπασμένα μαγαζιά?
Δηλαδή τι θα έκαναν χωρίς τους αναρχικούς?Θα γινόνταν κλέφτες οι άνθρωποι?

spyrosn
06-05-06, 20:55
Αυτό όμως δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπερασπιστώ και τον χειρότερο καμμένο μπάχαλο, από τον κάθε ηλίθιο του καναπέ που θέλει να πιει με την ησυχία του τον καφέ του και μάλιστα να βρίζει όλους όσους τους νοιάζει κάτι άλλο εκτός από τη πάρτη τους.Μη σε τυφλώνει η αντιπάθειά σου για τους "ηλίθιους του καναπέ" όπως τους αποκαλείς, από το να βλέπεις τι είναι σωστό και τι λάθος. Θα σου άρεσε να έχεις εσύ μαγαζί στην Ερμού (ή οπουδήποτε) και να στο κάνουν γυαλιά καρφιά κάποιοι τύποι που την έχουν ακούσει κάπως;

Το "όσοι δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας" ο Μπους δεν το είχε πει;

Nakraal
06-05-06, 21:02
Θέλω να δουλέψεις για 4-5 μέρες για να βγάλεις 150 ευρώ για καινούργια φανάρια στο αμάξι σου και να δεις έναν "ενεργό πολίτη" να τα σπάει.

EvilHawk
06-05-06, 21:03
Και ποιος εμπόδισε τους μή βολεμένους πολίτες να συμμετέχουν σε μια ειρηνική διαδήλωση?
Το Κοινωνικό Φόρουμ περιφρούρησε την πορεία του για να προλάβει προβακατόρικες ενέργειες!
Ακόμα και το γκρουπ των αντιεξουσιαστών ειρηνική πορεία έκανε...

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι μυαλό κουβαλάνε μερικοί που κρύφτηκαν μέσα σε μια ειρηνική πορεία, με σαφή χαρακτηριστικά ενάντια στην βία, για να κάνουν επεισόδεια, αλλά έχει τεράστια διαφορά απο το να λέω να πάνε οι διοργανωτές του Φορουμ στον εισαγγελέα επειδή δεν έκανα με άνεση τα ψώνια μου ...

spyrosn
06-05-06, 21:05
Εγώ οφείλω να πω ότι από όσο είδα στην τηλεόραση (ναι ναι, είμαι κι εγώ ένας βολεμένος του καναπέ :p ) η πορεία ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.

vasper
06-05-06, 21:05
Την φασαρία την έκαναν πάλι οι ίδιοι γνωστοί ηλίθιοι... Και δεν τους έννοιαζε αν την πορεία την οργάνωσε το Κοινωνικό Φόρουμ ή η ένωση ψητοπολών Άνω Πετραλώνων. Αυτοί φασαρίες ήθελαν να κάνουν με την κάλυψη της πορείας και τις έκαναν. Απλά μια φορά θα ήθελα να δω να συλαμβάνουν όλα αυτά τα "νεαρά άτομα" και να τα κουρεύουν γουλί για τεντιμποησμό!!!! Όχι ξύλο... δεν χρειάζεται... Γουλί και μιά ταμπέλα... Κάτι ήξεραν οι παλιοί!!!

BlindG
06-05-06, 21:08
Καλά.
Νομίζω οτι ψάχνετε για ενόχους σε λάθος μέρος.
Καλά είπε η manoulamou οτι η δουλειά της αστυνομίας είναι η φύλαξη υψηλών προσώπων... :-k

vasper
06-05-06, 21:11
Καλά είπε η manoulamou οτι η δουλειά της αστυνομίας είναι η φύλαξη υψηλών προσώπων... :-k

Πάνω από 1.90!!!

Garry
06-05-06, 21:14
Θέλω να δουλέψεις για 4-5 μέρες για να βγάλεις 150 ευρώ για καινούργια φανάρια στο αμάξι σου και να δεις έναν "ενεργό πολίτη" να τα σπάει.

Βlack humor έκανα.

tzanerman
06-05-06, 21:17
Πάνω από 1.90!!!
A, ναι; Τοτε εγω και ο Πελασγος γιατι δεν εχουμε σωματοφυλακες;

takis222
06-05-06, 21:19
Υ.Γ αντε να δουμε πως θα ηρεμισει η γυναικα μου που εκανε την καπιταλιστικη της βολτα στα μαγαζια απο το μεσημερι και βιωσε στα 50 μετρα το ταξικο μισος των "προοδευτικων νεων"





Καλα...,εδω κανεις πλακα,ετσι???:rofl:

Μια ωρα εκανα γυρω γυρω για να φτασω στη Στουρναρη με τη μηχανη μου για να παρω κατι που ηθελα πολυ.Ε,και....?

Μπραβο σε οσους εχουν ακομα οραματα για το κοινο καλό.

Κατ'εμε μαστιγα οσοι κοιτουν την παρτυ τους.

Και ας ξεκολησουμε επιτελους απο τους 100,1000, (παρτακηδες κι αυτοι) που κανουν οτι κανουν.

Το δασος τι εγινε? το χασαμε και κοιταμε το δεντρο μονο?

Ο αλλος αναπηρος με το καροτσακι ηρθε απο του δι@λου την μανα.

takis222
06-05-06, 21:23
Θέλω να δουλέψεις για 4-5 μέρες για να βγάλεις 150 ευρώ για καινούργια φανάρια στο αμάξι σου και να δεις έναν "ενεργό πολίτη" να τα σπάει.
Ξερεις ποσες μερες δουλευεις για "ανενεργούς πολιτες"?:)

Nakraal
06-05-06, 21:25
Βlack humor έκανα.

Συγγνώμες


Ξερεις ποσες μερες δουλευεις για "ανενεργούς πολιτες"?:)

Ξέρω πόσες μέρες δουλεύει κάποιος για άεργους που είναι στον ΟΑΕΔ και τα σπάνε σε αναρχικές πορείς, αλλά αν οι "ανενεργοί" πολίτες όπως τους χαρακτηρίζεις είναι αυτοί που δουλεύουν και δεν διαμαρτύροντε είναι και βάρος στους υπόλοιπους.............!!!!

EvilHawk
06-05-06, 21:32
Μάλλον ενοχλεί περισσότερο, απο τα μικρά σε έκταση επεισόδεια, το ότι υπάρχουν πολίτες εκτός καναπέ! :hmm:

lemonidas
06-05-06, 21:34
Γιατί δεν μπορείτε να πείτε τα πράγματα με το όνομα τους, και γενικεύετε? 100-200-300 μπαχαλάκηδες τα σπάσανε (όπως γίνεται κάθε φορά), και αντί αυτό να αναφερθεί απλά και να σχολιαστεί, έχει καταδικαστεί ένας ολόκληρος ιδεολογικός χώρος (αναρχικοί) και μάλιστα η μπάλα πήρε και το Φόρουμ που ούτε καν ιδεολογικά δεν μπορεί να το ταυτίσει κάποιος με τέτοιες πρακτικές. Και κάποιοι σχολιάζοντας ακόμα χειρότερα από δημοσιογραφίσκο καναλιού (που πληρώνεται για να παραπληροφορεί και να καθοδηγεί τον κόσμο), αχρήστευσαν ολόκληρη την πορεία...

manoulamou
06-05-06, 21:35
Επειδη εχω την ηλικια της Ακροπολης θα σας αναφερω αληθινο περιστατικο και μετα ημερομηνια:
Φιλησυχος πολιτης διαμαρτυρεται σε αστυνομικο οργανο: <<Κυριε, κυριε αυτοι οι λεχριτες, οι αλητες μου λερωσαν τα ρουχα.>> Εγω 19 ετων στα δυο μετρα με φιλους, στο απεναντι ακριβως περιπτερο, διαβαζα εφημεριδα κρεμασμενη με μανταλακι. Διπλα μου κατι γεροι περιμεναν το λεωφορειο. Αρχιζει ενα κυνηγητο με ξυλο αδιακριτως και ανευ προηγουμενου σε ολους . Χωρις να γινει το παραμικρο απο μερους μας. Μεσα aπο τα καγκελα κατι αναρχικοι φοιτητες ξεραθηκαν στα γελια, ειχαν μολις πεταξει μουχλιασμενα νερατζια στον "φουκαρα" τον Ευελπι. Το βραδυ μαθαμε οτι εγινε η καταληψη και σε δυο μερες τα τανκς γκρεμισαν την πυλη! ΕΔΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ!
Οι εποχες αλλαξαν ευτυχως εχουμε δημοκρατια,
οι αναρχικοι, οι αστυνομικοι και οι φιλησυχοι πολιτες δεν αλλαξαν!!!

odd
06-05-06, 21:39
Μπράβο ο Nakraal το πε μια χαρά! Να τρώμε τα σκατά στη μάπα και να μη διαμαρτυρόμαστε για να μην... ενοχλούμε τους υπόλοιπους!

Το χω πει και θα το ξαναπώ!

Να γίνει μια κριτική για την αποτελεσματικότητα της βίας, τον τρόπο και τον χρόνο; Να γίνει!
Να γίνει μια κριτική στο φασισμό που μερικές φορές που επιβάλλεται a priori από τους μπάχαλους; Να γίνει!

Αλλά μαθήματα από... "νοικοκυραίους" ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ! Τα ακούω συνέχεια στη ΤV. Μπούχτησα, δεν θέλω άλλο!

BlindG
06-05-06, 21:41
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι μυαλό κουβαλάνε μερικοί που κρύφτηκαν μέσα σε μια ειρηνική πορεία, με σαφή χαρακτηριστικά ενάντια στην βία, για να κάνουν επεισόδεια, αλλά έχει τεράστια διαφορά απο το να λέω να πάνε οι διοργανωτές του Φορουμ στον εισαγγελέα επειδή δεν έκανα με άνεση τα ψώνια μου ...

Τι μυαλό να κουβαλάνε? 'Ενα ελαφρύ μυαλό που κουβαλάει ο καθένας που δρά όπως αυτά τα άτομα στις πλάτες όλων των άλλων. Αλλα όλων των άλλων.
Δρούν στις πλάτες αυτών που διοργανώνουν/συμμετέχουν στην πορεία,
Δρούν στις πλάτες αυτών των οποίων καταστρέφουν την περιουσία
Δρούν και με την έυνοια της αστυνομίας. Γιατί περί εύνοιας πρόκειται, όταν η ΕΛ.ΑΣ. έχει κατεβάσει δυνάμεις από ΟΛΗ την Ελλάδα και το μόνο που κάνουν αυτές οι δυνάμεις είναι να τους κοιτάνε και να μην κάνουν τίποτε άλλο.

Αλλά, έχουμε ξαναπεί οτι όλα αυτά σε βάθος οφελούν την αστυνομία και τα καθεστώτα. Αυτό βέβαια είναι άλλη κουβέντα, όχι για εδώ...

Η όλη φάση μου θύμισε έναν "αριστερό" πουήξερα ΚΑΠΟΤΕ στο σχολείο... Ενταγμένος σε αριστερίστικες οργανώσεις, "να βοηθήσουμε τον κόσμο", "κάτω το κεφάλαιο, κάτω τα κράτη των χαφιέδων που τρώνε με χρυσά κουτάλια" και όλα τα σχετικά. Από τρελλή σύμπτωση, τον συνάντησα στην Αυλώνα νεοσύλλεκτο (εγώ απολυόμουνα σε 20 μέρες :D) και τον πέτυχα να κάνει κοπάνα από την Ίλη του την ώρα που βγάζανε υπηρεσίες. Σας παραθέτω μέρος του διαλόγου:

βλινδγ: Που πάς ρε Γ.? Γιατί δεν είσαι στην Ίλη σου?
Γ. : Άσε ρε, βγάζουν υπηρεσίες και δε γουστάρω!
βλινδγ: Τι δε γουστάρεις ρε? Δεν πρέπει να πας να κάνεις την υπηρεσία σου?
Γ. : Όχι ρε! Δεν υπηρετώ κανέναν!!!
βλινδγ: Και εσύ που είσαι παιδί του λαού, δεν σε νοιάζει που θα χώσεις κάποιον να κάνει την υπηρεσία σου? Μπορεί να χώσεις μέσα έναν εξοδούχο ή να κάνει κάποιος διπλοβάρδια για την πάρτη σου!
Γ. : Δε με νοιάζει ρε! Αυτοί όλοι γουστάρουνε που είναι μέσα! Εγώ δε γουστάρω!!

Στην πλάτη των άλλων το παίζω και εγώ μάγκας αντιδραστικός...

mrwireless
06-05-06, 21:54
Την φασαρία την έκαναν πάλι οι ίδιοι γνωστοί ηλίθιοι... Απλά μια φορά θα ήθελα να δω να συλαμβάνουν όλα αυτά τα "νεαρά άτομα"



Αγαπητε, ετσι θα χαναμε τον co-owner και τους περισσοτερους "αξιωματουχους" αυτου του φορουμ...θα επεφτε πολυ κλαμα


Και μαζι με αυτα εσκασε και η ιστορια της Καρατσογλαν η πως την λενε -- και οι χαζοτουρκοι (η Ραντικαλ και αλλα "προοδευτικα" εντυπα btw) αντι να παιξουν μπαλλα τη λενε Τουρκαλα ...no wonder που εχουν γινει πολυ ευερεθιστοι τελευταια και κλειδωνουν τα παντα...


Κανανε λεει "προσαγωγες" τα ζωντοβολα της ΕΛΑΣ...φανταζεσαι να πιασουν κατα λαθος κανενα Σεισϊδη? Δεν θα ξερει που να κρυφτει ο Κωστακης..ασε καλυτερα

no_logo
06-05-06, 21:55
Λυπάμαι ρε παιδιά που σας εμποδίσαμε τα ψώνια σας :rofl: :rofl: :lol:


πραγματικό περιστατικό

έχει τελειώσει η διαδήλωση και γω λόγω ηλικίας κάθομαι στο πεζούλι του τραμ στο σύνταγμα για να ξαποστάσω και να μην πάθω έμφραγμα. Μπλοκ διαδηλωτών συνεχίζουν να έρχονται το ένα πίσω από το άλλο με νουντουκες, τύμπανα και κάθε είδους παρελκόμενο.
Μια κυρία με σακούλες στα χέρια σταματά με απορία και με ρωτά "είχε πορεία σήμερα;". την κοιτάω με έκπληξη που δεν μπορεί να αντιληφθεί το προφανές και της δίνω καταφατική απάντηση. Πήγα να ξεραθώ στα γέλια.

Λυπάμαι ρε παιδιά που δεν κάναμε σωστή ιεράρχηση των πραγμάτων. Σίγουρα τα ψώνια στην Ερμού είναι πολύ σημαντικότερα από τις βόμβες απεμπλουτισμένου ουρανίου στο Ιρακ και στο Ιραν.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος δεν παίρνει μέρος σε μία τέτοια διαδήλωση αλλά μπορώ να αδιαφορήσω για την απάθεια του.
Δεν μπορώ όμως να αδιαφορήσω για τον κάθε βλάκα που ενοχλείτε για τα ψώνια της ημέρας που πήγαν χαμένα. Σε αυτή την κατηγορία ανθρώπων αφιερώνω αυτή την φωτό

http://www.xs4all.nl/~stgvisie/VISIE/untitled02.JPG

τους εύχομαι τα παιδιά τους να μην έχουν την τύχη που είχε αυτό το ιρακινό μωρό εξαιτίας του απεμπλουτισμένου ουρανίου.

takis222
06-05-06, 21:55
αλλά αν οι "ανενεργοί" πολίτες όπως τους χαρακτηρίζεις είναι αυτοί που δουλεύουν και δεν διαμαρτύροντε είναι και βάρος στους υπόλοιπους.............!!!!

ΝΑΙ οταν δεν διαμαρτυρεται καποιος για πραγματα που συμβαινουν γυρω του,ΝΑΙ ειναι βαρος:mad:.
Δεν ειναι μονο το 'με ποσα kbits κατεβαζεις απ'το ιντερνετ' λογος για να διαμαρτυρηθεις.

Εχω τυχει σε παρεα να χλευαζουν "πετυχυμενα αγορακια":twisted: που μονο τους ενδιαφερον ειχαν τι ζαντα θα βαλουν στον κουβα τους για να "βγαλουν" γκομενα το "ξεπλυμενο" κοριτσακι, ενα παληκαρι που ειχε κατεβει σε πορεια για το ασφαλιστικο.
Ολοι τους βεβαια ηταν ψιλοβολεμενοι σε μια δουλιτσα και.......ενταξει μωρε.....χαλαρα.

EvilHawk
06-05-06, 21:57
Αγαπητε, ετσι θα χαναμε τον co-owner και τους περισσοτερους "αξιωματουχους" αυτου του φορουμ...θα επεφτε πολυ κλαμα


Νια ρε γαμώτο, με τα μακριά μαλλιά έιμαι και εύκολος στόχος! Χωράω μέσα στίς γενικεύσεις των "καναπέδων".... :lol: :lol:

alexis79
06-05-06, 22:10
Μια κυρία με σακούλες στα χέρια σταματά με απορία και με ρωτά "είχε πορεία σήμερα;". την κοιτάω με έκπληξη που δεν μπορεί να αντιληφθεί το προφανές και της δίνω καταφατική απάντηση. Πήγα να ξεραθώ στα γέλια.

Λυπάμαι ρε παιδιά που δεν κάναμε σωστή ιεράρχηση των πραγμάτων. Σίγουρα τα ψώνια στην Ερμού είναι πολύ σημαντικότερα από τις βόμβες απεμπλουτισμένου ουρανίου στο Ιρακ και στο Ιραν.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος δεν παίρνει μέρος σε μία τέτοια διαδήλωση αλλά μπορώ να αδιαφορήσω για την απάθεια του.





Δλδ no logo το να μην ασχολειται καποιος με αυτο που εσυ θεωρεις συμαντικο ειναι αλλοθι για να βιωνει την βια διπλα του απο τα 100 μπασταρδα που αποφασισανε να σπασουνε τα μακντοναλντς??

no_logo
06-05-06, 22:13
Δλδ no logo το να μην ασχολειται καποιος με αυτο που εσυ θεωρεις συμαντικο ειναι αλλοθι για να βιωνει την βια διπλα του απο τα 100 μπασταρδα που αποφασισανε να σπασουνε τα μακντοναλντς??

αυτή την ερώτηση σου να την βάλεις στα 100 μπάσταρδα και όχι στους 80000 που κατέβηκαν στον δρόμο σήμερα. Το αρχικό σου μήνυμα δεν λέει αυτο το πράγμα πάντως

Nakraal
06-05-06, 22:14
Λυπάμαι ρε παιδιά που σας εμποδίσαμε τα ψώνια σας :rofl: :rofl: :lol:


πραγματικό περιστατικό

έχει τελειώσει η διαδήλωση και γω λόγω ηλικίας κάθομαι στο πεζούλι του τραμ στο σύνταγμα για να ξαποστάσω και να μην πάθω έμφραγμα. Μπλοκ διαδηλωτών συνεχίζουν να έρχονται το ένα πίσω από το άλλο με νουντουκες, τύμπανα και κάθε είδους παρελκόμενο.
Μια κυρία με σακούλες στα χέρια σταματά με απορία και με ρωτά "είχε πορεία σήμερα;". την κοιτάω με έκπληξη που δεν μπορεί να αντιληφθεί το προφανές και της δίνω καταφατική απάντηση. Πήγα να ξεραθώ στα γέλια.

Λυπάμαι ρε παιδιά που δεν κάναμε σωστή ιεράρχηση των πραγμάτων. Σίγουρα τα ψώνια στην Ερμού είναι πολύ σημαντικότερα από τις βόμβες απεμπλουτισμένου ουρανίου στο Ιρακ και στο Ιραν.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος δεν παίρνει μέρος σε μία τέτοια διαδήλωση αλλά μπορώ να αδιαφορήσω για την απάθεια του.
Δεν μπορώ όμως να αδιαφορήσω για τον κάθε βλάκα που ενοχλείτε για τα ψώνια της ημέρας που πήγαν χαμένα. Σε αυτή την κατηγορία ανθρώπων αφιερώνω αυτή την φωτό

http://www.xs4all.nl/~stgvisie/VISIE/untitled02.JPG

τους εύχομαι τα παιδιά τους να μην έχουν την τύχη που είχε αυτό το ιρακινό μωρό εξαιτίας του απεμπλουτισμένου ουρανίου.


Πιστεύεις πως ο κάθε ένας έχει προτεραιότητα τον πλησίον του ή τον εαυτό του; Στο δίλημμα (sp?) των χιλίων Μανδαρίνων τι απαντάς; Να πεθάνει το πιο αγαπημένο σου πρόσωπο ή χίλιοι Κινέζοι;

Είναι σημαντικότερο για σένα να μη σου κοπεί η σύνδεση του ADSL για μια βδομάδα ή το αν κάποια Βιετναμέζα βιαστεί στο Ανόι;

Και να μου πείτε πως η διαδήλωση θα άλλαζε κάτι ουσιαστικό, ναι να μη κάνει τα ψώνια της και να πάει κιόλας. Αλλά δεν έχω ακούσει για πολλές διαδηλώσεις που άλλαξαν κάτι στο διεθνή προσκήνιο.

ntampa7
06-05-06, 22:14
αυτή την ερώτηση σου να την βάλεις στα 100 μπάσταρδα και όχι στους 80000 που κατέβηκαν στον δρόμο σήμερα. Το αρχικό σου μήνυμα δεν λέει αυτο το πράγμα πάντως
το αρχικό του μήνυμα αναφέρει ακριβώς αυτό...
απλά με άλλα λόγια.


Και να μου πείτε πως η διαδήλωση θα άλλαζε κάτι ουσιαστικό, ναι να μη κάνει τα ψώνια της και να πάει κιόλας. Αλλά δεν έχω ακούσει για πολλές διαδηλώσεις που άλλαξαν κάτι στο διεθνή προσκήνιο.

συμφωνώ απόλυτα!

BlindG
06-05-06, 22:18
Ούτε το πρώτο μύνημα αλλά ούτε και το θέμα παραπέμπει εκεί.

no_logo
06-05-06, 22:18
Και να μου πείτε πως η διαδήλωση θα άλλαζε κάτι ουσιαστικό, ναι να μη κάνει τα ψώνια της και να πάει κιόλας. Αλλά δεν έχω ακούσει για πολλές διαδηλώσεις που άλλαξαν κάτι στο διεθνή προσκήνιο.


και όμως αυτή η αντίδραση του κόσμου για τον πόλεμο του ιρακ εχει αλλάξει πολλά. Εντείνει την απομόνωση των ΗΠΑ. Αν δεν υπήρχε αυτή η αντίδραση φαντάροι από ελλάδα πιθανά τωρα να ήταν ήδη στο Ιρακ όπως είναι στην Γιουγκοσλαβία και στο Αφγανιστάν. Αυτό το κίνημα ανάγκασε τον πρόντι στην ιταλία να δεσμευτεί για αποδέσμευση των ιταλών στρατιωτών από το ιρακινό μέτωπο

ntampa7
06-05-06, 22:20
και όμως αυτή η αντίδραση του κόσμου για τον πόλεμο του ιρακ εχει αλλάξει πολλά. Εντείνει την απομόνωση των ΗΠΑ. Αν δεν υπήρχε αυτή η αντίδραση φαντάροι από ελλάδα πιθανά τωρα να ήταν ήδη στο Ιρακ όπως είναι στην Γιουγκοσλαβία και στο Αφγανιστάν. Αυτό το κίνημα ανάγκασε τον πρόντι στην ιταλία να δεσμευτεί για αποδέσμευση των ιταλών στρατιωτών από το ιρακινό μέτωπο

όλα αυτά τα κάναν οι διαδηλώσεις ή καλύτερα κάποιες άλλες επιδιώξεις των πολιτικών...?

no_logo
06-05-06, 22:24
όλα αυτά τα κάναν οι διαδηλώσεις ή καλύτερα κάποιες άλλες επιδιώξεις των πολιτικών...?


μην βάζεις τον σκύλο να κυνηγά την ουρά του

οι επιδιώξεις των πολιτικών πατάνε σε κάποιο λαϊκό έρεισμα
Αλλιώς γιατί να πάρουνε τα ρίσκα;

Nakraal
06-05-06, 22:24
και όμως αυτή η αντίδραση του κόσμου για τον πόλεμο του ιρακ εχει αλλάξει πολλά. Εντείνει την απομόνωση των ΗΠΑ. Αν δεν υπήρχε αυτή η αντίδραση φαντάροι από ελλάδα πιθανά τωρα να ήταν ήδη στο Ιρακ όπως είναι στην Γιουγκοσλαβία και στο Αφγανιστάν. Αυτό το κίνημα ανάγκασε τον πρόντι στην ιταλία να δεσμευτεί για αποδέσμευση των ιταλών στρατιωτών από το ιρακινό μέτωπο

Η ίδια και μεγαλύτερη αντίδραση υπήρχε στο Κόσσοβο, και όμως έφυγαν φαντάροι. Και ο στόχος της διαδηλώσεως δεν είναι το αν θα πάνε τα παιδιά μας στο Ιράκ, αλλά είναι εναντίων του πολέμου αυτού καθαυτού. Γιατί αλλιώς πάλι για την πάρτυ μας παλεύουμε. Ή μερικές φορές παλέυουμε για να παλεύουμε μονάχα.

ntampa7
06-05-06, 22:26
μην βάζεις τον σκύλο να κυνηγά την ουρά του

οι επιδιώξεις των πολιτικών πατάνε σε κάποιο λαϊκό έρεισμα
Αλλιώς γιατί να πάρουνε τα ρίσκα;

για κάποιο μεγαλύτερο κέρδος για κάτι που θα κρίνει η ιστορία σε πολλά χρόνια μετά από το τώρα...ή σε κάποιο μεγαλύτερο κέρδος του τώρα κάτι που εσύ και γω δε θα το καταλάβουμε ποτέ μόνο αν ξεσπάσει κάποιο σκάνδαλο...;)

no_logo
06-05-06, 22:29
Η ίδια και μεγαλύτερη αντίδραση υπήρχε στο Κόσσοβο, και όμως έφυγαν φαντάροι.

Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα 2 οπως δεν υπάρχει σύγκριση και με το αφγανιστάν



Και ο στόχος της διαδηλώσεως δεν είναι το αν θα πάνε τα παιδιά μας στο Ιράκ, αλλά είναι εναντίων του πολέμου αυτού καθαυτού. Γιατί αλλιώς πάλι για την πάρτυ μας παλεύουμε. Ή μερικές φορές παλέυουμε για να παλεύουμε μονάχα.

μένω ελλάδα και αγωνίζομαι για την μη συμμετοχή της χώρας μου.

μην ωαχνεις να πιαστείς από "ακρες" που δεν υπάρχουν ;)

pelasgian
06-05-06, 22:30
Προφανώς εννοεί την πορεία που οργάνωσε το "Kοινωνικό Φόρουμ", 80.000 άτομα πήγαν στην πορεία, δεν μπορεί να ταυτίζονται με το πολύ 100 άτομα που έκαναν επεισόδια ...

Είδα στην Αλεξάνδρας τι έγινε πάντως όταν έπεσε η μολότωφ στο Ζαφόλια (edit: αγροτική τράπεζα - δίπλα) και στη Citibank πάνω από το σπίτι μου. Αρχικά άκουσα ένα έντονο σφύριγμα αποδοκιμασίας, και μετά είδα τους καπνούς. Στη συνέχεια η αστυνομία πλάκωσε στα δακρυγόνα τους ΔΙΑΔΗΛΩΤΕΣ και τους γείτονες που βγήκαν να «σεργιανίσουν».

Πριν γίνει αυτό η πορεία ήταν ΕΙΡΗΝΙΚΟΤΑΤΗ και σχετικά χαρούμενη. Δηλαδή, ο κόσμος τα έλεγε, σχολιάζαν τα πανό κλπ. Ξαφνικά έγινε κόλαση.

Εντέλει, στην Ελλάδα αν δεν μπορείς να περιφρουρήσεις κάτι, καλύτερα να μην το κάνεις καθόλου. Στη δική μου περιοχή φύγαν στα στενά, στα οποία ήταν το ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ και δεν χάρηκα καθόλου στην ιδέα ότι τύποι με μολότωφ κυκλοφορούν γύρω από τη περιουσία μου. Χώρια που έπρεπε να κλείσω παράθυρα γιατί η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική και κινδύνευαν τα υπερήλικα μέλη της οικογένειάς μου από τα αέρια.

Τραγικές γελοιότητες και βαρβαρότητες γίνονται σε αυτή τη χώρα! Είδα τα αγελαία ένστικτα να εκδηλώνονται σε όλο τους το «μεγαλείο» μπροστά μου και τη δύναμη των «βοσκών» να παίζουν «στρατιωτάκια» με την υγεία, τις ζωές και τις περιουσίες των παρευρισκομένων.

Ειλικρινά είναι κάποιες ώρες που αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να επιτραπεί η οπλοφορία σε αυτή τη χώρα ή μήπως οι πορείες θα πρέπει να γίνονται παρουσία ιδιωτικού security.

no_logo
06-05-06, 22:30
για κάποιο μεγαλύτερο κέρδος για κάτι που θα κρίνει η ιστορία σε πολλά χρόνια μετά από το τώρα...ή σε κάποιο μεγαλύτερο κέρδος του τώρα κάτι που εσύ και γω δε θα το καταλάβουμε ποτέ μόνο αν ξεσπάσει κάποιο σκάνδαλο...;)


αγνωστικισμός

όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω
μείνε στα δεδομένα

Nakraal
06-05-06, 22:30
μην βάζεις τον σκύλο να κυνηγά την ουρά του

οι επιδιώξεις των πολιτικών πατάνε σε κάποιο λαϊκό έρεισμα
Αλλιώς γιατί να πάρουνε τα ρίσκα;

Οι επιδιώξεις των πολιτικών ορίζοντε από τις φιλοδοξίες τους, οι κινήσεις τους από τις δυνάμεις του παρασκηνίου (μεγάλα οικονομικά συμφέροντα) και εκάστοτε μπορεί να περιορίζοντε από την λαική κατακραυγή. Να περιορίζοντε τόσο όσο η κατακραυγή να κοπάσει σε ανεκτά επίπεδα. Το κόκκαλο στον σκύλο δλδ. Τα πράγματα ήταν, είναι και θα είναι έτσι...

Ο δυνατός θα κάνει ότι θέλει - όσο τον παίρνει.
Το 50% του παγκόσμιου πλούτου θα ανήκει στο 1% του παγκόσμιου πλυθησμού.

Όσες επαναστάσεις και να γίνουν, όσα καθεστώτα και να αλλάξουν, απλά θα έρχοντα τα πάνω κάτω και εκεί θα γυρίζουμε.

Deal with it.

Εχτές η φασιστική Γερμανία, σήμερα οι Η.Π.Α., αύριο η Κίνα.

ntampa7
06-05-06, 22:32
αγνωστικισμός

όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω
μείνε στα δεδομένα

με κάλυψε η απάντηση του Nakraal

Nakraal
06-05-06, 22:32
Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα 2 οπως δεν υπάρχει σύγκριση και με το αφγανιστάν




μένω ελλάδα και αγωνίζομαι για την μη συμμετοχή της χώρας μου.

μην ωαχνεις να πιαστείς από "ακρες" που δεν υπάρχουν ;)


Και βέβαια υπάρχει σύγκριση. Επέμβαση ΝΑΤΟ -> Διαμαρτυρία -> Φαντάροι στο Κόσσοβο.


Η κυρά Ελένη μένει και αυτή Ελλάδα και αγωνίζεται για να μπορεί να βγαίνει στην Ερμού και να ψωνίζει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.