PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmoκάρτα: Δύο ώρες δωρεάν ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με κάθε ανανέωση αξίας 10€ και άνω



Σελίδες : [1] 2

nm96027
19-04-10, 13:23
Τώρα μιλάς Δωρεάν με όλα τα δίκτυα αποκλειστικά από την COSMOΚΑΡΤΑ!


Αθήνα, 19 Απριλίου 2010

Τη δυνατότητα να απολαμβάνουν επιπλέον 2 ώρες δωρεάν ομιλίας προς όλα τα δίκτυα για έναν ολόκληρο μήνα, προσφέρει αποκλειστικά σε όλους τους πελάτες της η COSMOΚΑΡΤΑ με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω.

Τώρα, με την COSMOKAPTA κάθε ανανέωση διαρκεί πολύ περισσότερο, αφού η αξία της ανανέωσης παραμένει ολόκληρη στο λογαριασμό του πελάτη και μπορεί να καταναλωθεί σε οποιαδήποτε υπηρεσία ανάλογα με τις ανάγκες επικοινωνίας του.

Η προσφορά ισχύει για όλο το 2010 και για εγγραφή οι πελάτες της COSMOΚΑΡΤΑ μπορούν να καλέσουν μια φορά, χωρίς χρέωση, το 1317. Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί σε κλήσεις ομιλίας και βίντεο κλήσεις προς όλους, σε όποιο δίκτυο κινητής ή σταθερής τηλεφωνίας κι αν ανήκουν.

Μέσα από ένα μοναδικό συνδυασμό χρεώσεων, η COSMOKAPTA προσφέρει οικονομία στους πελάτες της με τον πιο απλό τρόπο:


Δωρεάν 2 ώρες ομιλίας προς όλους, σε όποιο δίκτυο κι αν ανήκουν με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω
Χρέωση ομιλίας μόνο με 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE
Χρεώσεις συμβολαίου για ομιλία και SMS προς όλους, με την Προνομιακή κάρτα ανανέωσης των 20€
Πακέτα γραπτών μηνυμάτων για ακόμα πιο φθηνές χρεώσεις προς όλα τα δίκτυα.


Είναι ωραίο να είσαι ανοιχτός σε όλο τον κόσμο.
Με την COSMOΚΑΡΤΑ μπορείς!

Πηγή: Cosmote

Προσθήκη adslgr.com


Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο
Η διάρκεια ισχύος των δωρεάν λεπτών είναι 30 ημέρες
Σε περίπτωση που τα δωρεάν λεπτά ομιλίας δεν καταναλωθούν μέσα στο διάστημα που αντιστοιχούν, δεν μεταφέρονται.
Η χρέωση προς τους δύο επιλεγμένους αριθμούς γίνεται ανά 1’’ (0,00016€/ 1’’), με ελάχιστη χρέωση τα 30’’ (0,0048€/1’)
Όσο υπάρχει δωρεάν χρόνος ομιλίας από τα 120' που προσφέρει το νέο πακέτο, οποιαδήποτε κλήση (συμπεριλαμβανομένων και αυτών προς τους αριθμούς με χρέωση €0,01/λεπτό) καταναλώνει τον δωρεάν χρόνο ομιλίας

Vitruvian78
19-04-10, 13:34
Πολύ κάλό το πακέτο της COSMOTE μια και προσφέρει μια ιδανική λύση για ανθρώπους που δεν μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο. Ουσιαστικά σου προσφέρει περισσότερο χρόνο ομιλίας στα κινητά απ' όσο προσφέρει to Conn-X Talk.:oneup:

tsioy
19-04-10, 13:46
Nα σημειωθεί ότι:
α) Καλώντας τους αριθμούς με χρέωση €0,01/λεπτό, αφαιρείται χρόνος από τις 2 ώρες.
β) Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης είναι 3'/κλήση (χωρίς να το έχω διασταυρώσει επίσημα).

kirimis
19-04-10, 14:27
και κλασσικα DATA δεν θα δωσουν ποτε.... ουτε σαν extra υπηρεσια... :down:

ipo
19-04-10, 14:57
και κλασσικα DATA δεν θα δωσουν ποτε.... ουτε σαν extra υπηρεσια... :down:
Σημαντική παράλειψη η δωρεάν πλοήγηση στο διαδίκτυο. Εν έτει 2010 χωρίς mobile internet, περιορίζεις σημαντικά τους αποδέκτες τις προσφοράς.

glist
19-04-10, 14:59
"Προσθήκη του adslgr.com" δεν παρατίθεται σε αυτό το δελτίο τύπου;
Να ξέρουμε και όσα τα δελτία τύπου σκοπίμως δεν αναγράφουν.

Morx
19-04-10, 15:05
Ελαχιστος χρονος ομιλιας; Παιζει να μαθουμε; Επισης, σε whatsup οταν ανανεωσω, ισχυει η προσφορα;;

nm96027
19-04-10, 15:53
"Προσθήκη του adslgr.com" δεν παρατίθεται σε αυτό το δελτίο τύπου;
Να ξέρουμε και όσα τα δελτία τύπου σκοπίμως δεν αναγράφουν.


Ελαχιστος χρονος ομιλιας; Παιζει να μαθουμε; Επισης, σε whatsup οταν ανανεωσω, ισχυει η προσφορα;;

Αμέσως μόλις αυτές οι πληροφορίες γίνουν διαθέσιμες θα προστεθούν στο αρχικό ποστ. :oneup:

tsigarid
19-04-10, 16:14
3' ελάχιστος χρόνος ομιλίας; Πάνε καλά;

efthlouk
19-04-10, 16:17
Σούπερ την βλέπω την προσφορά! Δυνατό χτύπημα προς τις αλλες! Δε λέω, σημαντική παράλειψη το ΝΕΤ αλλά θα βολέψει πολλούς!;)

........Auto merged post: efthlouk πρόσθεσε 1 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης, αν είχε συνδυαστεί και με κάποια προσφορά με μηνύματα, δε θα είχε να ζηλέψει τίποτα από τα συμβόλαια πλέον! Good work!

Tsour_ee
19-04-10, 17:49
Πολύ καλή προσφορά!αν είχε και νετ θα ήταν τέλεια αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας με 10ευρώ!

terko
19-04-10, 21:29
Χαρακτηριστικά της προσφοράς εδώ (http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=BONUS&showInstructions=true&Title=%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF %83%CE%AF%CE%B5%CF%82%20COSMOKAPTA#0).

ipo
19-04-10, 21:39
Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης είναι 3'/κλήση (χωρίς να το έχω διασταυρώσει επίσημα).

2 ώρες δωρεάν προς όλα τα δίκτυα, για ένα ολόκληρο μήνα, με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω.
ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΜΕ ΤΗΝ COSMOΚΑΡΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!
Γιατί μόνο η COSMOKAPTA προσφέρει 2 ΩΡΕΣ δωρεάν ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ, για ένα ολόκληρο μήνα, με κάθε ανανέωση.
Τώρα η COSMOΚΑΡΤΑ, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και πάνω, χαρίζει εντελώς δωρεάν 2 ώρες ομιλίας & video κλήσεων προς όλα τα εθνικά κινητά και σταθερά δίκτυα.
Η διάρκεια ισχύος των δωρεάν λεπτών είναι 30 ημέρες.
Για την εγγραφή στην προσφορά αρκεί μια δωρεάν κληση στο 1317.
Η προσφορά ισχύει για εγγραφές και ανανεώσεις χρόνου ομιλίας μέχρι 31/12/2010.

Χαρακτηριστικά
Η αξία της ανανέωσης παραμένει ολόκληρη στον λογαριασμό σου και μπορεί να καταναλωθεί σε οποιαδήποτε υπηρεσία.
• Ενημερώσου για τα δωρεάν λεπτά που έχεις στη διάθεση σου, αλλά και για το χρόνο μέσα στον οποίο μπορείς να τα αξιοποιήσεις στέλνοντας δωρεάν το μήνυμα ΥΠ στο 1314 .
• Σε περίπτωση που τα δωρεάν λεπτά ομιλίας δεν καταναλωθούν μέσα στο διάστημα που αντιστοιχούν, δεν μεταφέρονται. Έτσι, για το δικό σου όφελος καταναλώνονται πρώτα τα δωρεάν λεπτά που λήγουν νωρίτερα.
• Τα δωρεάν λεπτά ομιλίας δεν ισχύουν για κλήσεις περιαγωγής.
• Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=LMv8BV5QbvJCLNbVphsN0GbklGdppDmn5GMBZTGYS3hLyGXvjvGV!-625346?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=BONUS&showInstructions=true&Title=%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF %83%CE%AF%CE%B5%CF%82%20COSMOKAPTA

nm96027
19-04-10, 23:45
Προστέθηκαν στο αρχικό ποστ κάποια στοιχεία της προσφοράς (ελάχιστος χρόνος κ.α.).

tsioy
19-04-10, 23:55
...Καλώντας τους αριθμούς με χρέωση €0,01/λεπτό, αφαιρείται χρόνος από τις 2 ώρες...


Πιστεύω ότι θα πρέπει να περιληφθεί στις προσθήκες και αυτός ο όρος.

Panos.2006
20-04-10, 00:03
και κλασσικα DATA δεν θα δωσουν ποτε.... ουτε σαν extra υπηρεσια... :down:

Είναι πραγματικά εκτός τόπου και χρόνου η Cosmote εκτός και εάν είναι τόσο χάλια οι υποδομές τους που φοβούνται τα smartphones.

nothing
20-04-10, 03:34
Nα σημειωθεί ότι:
α) Καλώντας τους αριθμούς με χρέωση €0,01/λεπτό, αφαιρείται χρόνος από τις 2 ώρες.
β) Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης είναι 3'/κλήση (χωρίς να το έχω διασταυρώσει επίσημα).

το (α) που το ειδες/βρηκες?
για το (β) εννοουμε οτι απο τις 2 ωρες δωρεαν ομιλια επιπλεον αφαιρει 3λεπτα το ελαχιστο για καθε κληση (αρα οχι χρεωση)

και για το (α) θελω να ρωτησω γιατι να επηρεαζει το δωρεαν αφου ανηκουν σε αλλη κατηγορια με συγκεκριμενη χρεωση ( 1 cent για καθε sec με ελαχιστο τα 30 sec και μετα συνεχιζει ανα sec η χρεωση) τα 2 νουμερα αυτα ? :hmm:


//ρωταω γιατι ενδιαφερομαι και σκοπευω να το χρησιμοποιησω πολυ μιας και μπαινω και φανατρος συντομα

παρολα αυτα δειχνει πολυ ενδιαφερον μιας και δινει 2 ωρες χωρις να δωσεις κατι παραπανω...
για μενα μια χαρα ειναι οπως το βλεπω εκτος και αν δε βλεπω κατι μεχρι τωρα :hmm:

ipo
20-04-10, 09:49
Πιστεύω ότι θα πρέπει να περιληφθεί στις προσθήκες και αυτός ο όρος.
Είπε το παιδί παραπάνω ότι δεν το έχει διασταυρώσει, ούτε η Cosmote δίνει πληροφορίες σχετικά, οπότε δεν μπορούμε να το γράψουμε επίσημα με βάση εκτιμήσεις.


και για το (α) θελω να ρωτησω γιατι να επηρεαζει το δωρεαν αφου ανηκουν σε αλλη κατηγορια με συγκεκριμενη χρεωση ( 1 cent για καθε sec με ελαχιστο τα 30 sec και μετα συνεχιζει ανα sec η χρεωση) τα 2 νουμερα αυτα ?
Κι αν σου έρθει ο άλλος και σου πει:
"Εγώ ενδιαφέρομαι μόνο για κλήσεις προς 2 αριθμούς, οπότε θέλω να έχω δωρεάν τις πρώτες δύο ώρες, όπως όλοι οι πελάτες σε όλα τα νούμερα και κατόπιν να πληρώνω 1cent/λεπτό προς αυτούς. Γιατί να πληρώσω τα 1,2€ για τις 2 πρώτες ώρες προς αυτούς τους 2 αριθμούς;"

Το πιο πιθανό βέβαια είναι ο περισσότερος κόσμος να θέλει τις 2 ώρες προς όλα τα νούμερα να μην καταναλίσκονται προκειμένου να γλιτώσουν μόνο 1,2€. Όπως είπα όμως και πριν, δεν μπορούμε να βγάλουμε ανακοίνωση βάση εκτιμήσεων. Αν κάποιος απ' όσους ενδιαφέρονται για το πακέτο επικοινωνήσει με την Cosmote, ας μας δώσει αν θέλει την επίσημη απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα.

dimos78
20-04-10, 11:05
εχουμε και λεμε:
ελαχιστη αφαιρεση απο το δωρεαν χρονο 3' ανα κληση
με αλλα λογια 40 κλησεις των 3'.αν τωρα καποιος μιλαει 1΄ ανα κληση εχει στην πραγματικοτητα 40 λεπτα

συμφερει μονο οσους μιλανε πολυ ανα κληση.
για αυτους που κανουνε πολυ μικρες κλησεις ειναι μεγαλη μουφα...
αλλη μια απατη στο ιδιο στυλ με τα πακετα ομιλιας της βοντα

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΣΜΟΤΕ ΚΑΤΑΞΟΔΕΥΤΗΚΕΣ ΠΑΛΙ!!!

nothing
20-04-10, 12:57
1)Είπε το παιδί παραπάνω ότι δεν το έχει διασταυρώσει, ούτε η Cosmote δίνει πληροφορίες σχετικά, οπότε δεν μπορούμε να το γράψουμε επίσημα με βάση εκτιμήσεις.


2)Κι αν σου έρθει ο άλλος και σου πει:
"Εγώ ενδιαφέρομαι μόνο για κλήσεις προς 2 αριθμούς, οπότε θέλω να έχω δωρεάν τις πρώτες δύο ώρες, όπως όλοι οι πελάτες σε όλα τα νούμερα και κατόπιν να πληρώνω 1cent/λεπτό προς αυτούς. Γιατί να πληρώσω τα 1,2€ για τις 2 πρώτες ώρες προς αυτούς τους 2 αριθμούς;"

Το πιο πιθανό βέβαια είναι ο περισσότερος κόσμος να θέλει τις 2 ώρες προς όλα τα νούμερα να μην καταναλίσκονται προκειμένου να γλιτώσουν μόνο 1,2€. Όπως είπα όμως και πριν, δεν μπορούμε να βγάλουμε ανακοίνωση βάση εκτιμήσεων. Αν κάποιος απ' όσους ενδιαφέρονται για το πακέτο επικοινωνήσει με την Cosmote, ας μας δώσει αν θέλει την επίσημη απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα.


για το (1) αν παρατηρησεις σαυτον που το λες ειναι και αυτος που εχει γραψει το αρχικο που λεει για τα λεπτα :p (εκτος και αν εννοουσες τον nm96027 και καταλαβα λαθος)

για το (2) απλα δεν ειναι λογικο βαση συστηματος να γινεται πρωτα καταναλωση των δωρεαν και μετα ξεκιναει το αντιστοιχο για τους 2 αριθμους μιας και τυπικα αυτοι πρεπει να ανηκουν σε διαφορετικη ομαδα χρεωσης και αυτοματα θα περνανε απο εκει.

(βεβαια δε γνωριζω κατι παραπανω απλα το λεω ορθολογιστικα.
θα παρω τηλεφωνο αργοτερα να το επιβεβαιωσω και να ενημερωσω μολις μπορεσω)


εχουμε και λεμε:
ελαχιστη αφαιρεση απο το δωρεαν χρονο 3' ανα κληση
με αλλα λογια 40 κλησεις των 3'.αν τωρα καποιος μιλαει 1΄ ανα κληση εχει στην πραγματικοτητα 40 λεπτα

συμφερει μονο οσους μιλανε πολυ ανα κληση.
για αυτους που κανουνε πολυ μικρες κλησεις ειναι μεγαλη μουφα...
αλλη μια απατη στο ιδιο στυλ με τα πακετα ομιλιας της βοντα

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΣΜΟΤΕ ΚΑΤΑΞΟΔΕΥΤΗΚΕΣ ΠΑΛΙ!!!

πως ειναι τελειως μουφα κατι το οποιο στο δινουν χωρις κανενα κοστος για σενα παραπανω?

//μπορει να μην ειναι κατι σουπερ ντουπερ αλλα δινουν εστω κατι χωρις να παρουν παραπανω (με την προυποθεση οτι βαζεις καρτα των 10 ευρω και ανω)

........Auto merged post: nothing πρόσθεσε 9 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μολις μιλησα με 1313 στην εξυπηρετηση και μου ανεφεραν οτι :

"ναι αφαιρειται ο χρονος κανονικα και για τα 2 αυτα νουμερα χωρις χρεωση καθολου και οι χρεωσεις με λιγα λογια ξεκινανε απο το τελος των 120 λεπτων"

αρα ειχε δικιο ο tsioy και καλα εκανε που το τονισε ωστε να ξερουμε τι γινεται...

οποτε μπορει να προστεθει και στο αρχικο ποστ να το βλεπουν ολοι

χαζο αρκετα να σημειωσω βεβαια γιατι αυτο για μενα πχ σημαινει οτι θα εχω 3 μερες το πολυ free με τον ρυθμο που πεφτει και τη διαρκεια που μιλαω αρα : καλο να δινουν κατι αλλα αν δε εχει επιλεχθει κατι σωστα προς διαθεση καταληγει σαν μουφα...:down:

ipo
20-04-10, 13:04
για το (1) αν παρατηρησεις σαυτον που το λες ειναι και αυτος που εχει γραψει το αρχικο που λεει για τα λεπτα :p
:oops: :lol:

trd64
20-04-10, 13:06
Δεν χρειάζονται οι διαμαρτυρίες. Μπορούμε να φύγουμε. Είμαι 15 χρόνια πελάτης της cosmote αλλά έφτασε η ώρα για αλλαγή. (btw το δίκτυο της είναι χάλια τελευταία).

tsioy
20-04-10, 13:34
Καταρχήν, ο nm96027 έχει κάνει τη προσθήκη στο πρώτο post.
Όσον αφορά στο αν είναι σωστό ή όχι, θα συμφωνήσω ότι θα έπρεπε οι δύο "προνομιακοί" αριθμοί να βρίσκονται σε διαφορετικό καθεστώς χρέωσης, αντί να περιλαμβάνονται στα 120' . Αλλά μήπως δε γινόταν η ίδια χαζομάρα και με τα 45';

Στο κάτω κάτω δεν είναι υποχρεωτικό, δείτε τι σας συμφέρει:
α) 45' με διάρκεια 1 εβδομάδας (για ανανέωση €10) , με ελάχιστη χρέωση 30'' ή
β) 120' με διάρκεια 1 μήνα , με ελάχιστη χρέωση 3';



χαζο αρκετα να σημειωσω βεβαια γιατι αυτο για μενα πχ σημαινει οτι θα εχω 3 μερες το πολυ free με τον ρυθμο που πεφτει και τη διαρκεια που μιλαω αρα : καλο να δινουν κατι αλλα αν δε εχει επιλεχθει κατι σωστα προς διαθεση καταληγει σαν μουφα...:down:

Εσύ μπαίνεις φαντάρος. Στη διάρκεια της εκπαίδευσης δε θα μιλάς με το ρυθμό που μιλούσες..:p

nothing
20-04-10, 14:19
Καταρχήν, ο nm96027 έχει κάνει τη προσθήκη στο πρώτο post.
Όσον αφορά στο αν είναι σωστό ή όχι, θα συμφωνήσω ότι θα έπρεπε οι δύο "προνομιακοί" αριθμοί να βρίσκονται σε διαφορετικό καθεστώς χρέωσης, αντί να περιλαμβάνονται στα 120' . Αλλά μήπως δε γινόταν η ίδια χαζομάρα και με τα 45';

Στο κάτω κάτω δεν είναι υποχρεωτικό, δείτε τι σας συμφέρει:
α) 45' με διάρκεια 1 εβδομάδας (για ανανέωση €10) , με ελάχιστη χρέωση 30'' ή
β) 120' με διάρκεια 1 μήνα , με ελάχιστη χρέωση 3';



Εσύ μπαίνεις φαντάρος. Στη διάρκεια της εκπαίδευσης δε θα μιλάς με το ρυθμό που μιλούσες..:p

η προσθηκη εγινε αφου το επιβεβαιαωσα ;) (το ειχα τσεκαρει για να δω αν πρεπει να το πω ωστε να το προσθεσουν τα παιδια για να ειναι ξεκαθαρο και για αυτους που θα δουν το θεμα απο εδω και περα)

για το offtopic ασχετως αν αποσο λενε ολοι οτι μεσα μιλας περισσοτερο εγω δε μιλαω πολυ και τωρα απλα κανω αρκετες μικρες κλησεις για αυτο ειπα οτι εμενα δε μεσυμφερει καθολου το συγεκριμενο οτι δε μου προσθετει σχεδον τιποτα...

αν τα βαλουμε κατω με το νεο συστημα ειναι 40 κλησεις το maximum δωρεαν (μειωνεται ακομη περισσοτερο αν μιλας παραπανω απο 3 λεπτα αλλα εκει δε σε "κλεβει" το συστημα εξαλλου)
ενω με το παλιο ηταν 90 κλησεις το maximum (αφου ειχες 45 λεπτα με ελαχιστο 30 sec ) ΑΛΛΑ με 10 ευρω αυτο ισχυε για 1 μερα και με 20 ευρω ανανεωση ισχυε για 1 βδομαδα (απο την κοπελα μου το θυμαμαι που μου το λεει) αρα στην ανανεωση των 10 συμφερει αρκετα αλλα των 20 μαλλον οχι και τοσο εκτος και αν μιλας πολυ λιγο γενικα το μηνα....

tsioy
20-04-10, 14:30
...ΑΛΛΑ με 10 ευρω αυτο ισχυε για 1 μερα και με 20 ευρω ανανεωση ισχυε για 1 βδομαδα (...

Έχεις δίκιο.
Mε €15, τα 45' ίσχυαν για 1 εβδομάδα.

nothing
20-04-10, 16:02
οριστε και το λινκ επειδη γενικα τσεκαρω τα διαφορα για cosmoκαρτα τωρα :

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=COSMOKARTA&catID=0b0f42bb8026479d&rootid=0b0f42bb80264798&pageLabel=pricelist&catName=%CE%94%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD%20%CE%A7%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82%20%CE%9F%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE% B1%CF%82%20%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%82%20%CE%8C%CE%BB%CE%B1%20%CF%84%CE%B1%20%CE%94%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%B1%3C/br%3E%C2%A0%C2%A0%C2%A0%CE%BC%CE%B5%20%CE%9A%CE%AC%CE%B8%CE%B5%20%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%89%CF%83%CE%B7

Δωρεάν 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα, για ένα μήνα με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω για όλο το 2010 :

# Η προσφορά ισχύει για εγγραφές και ανανεώσεις χρόνου ομιλίας μέχρι 31/12/2010.
# Η περίοδος ισχύος του δωρεάν χρόνου ομιλίας που προσφέρεται με κάθε ανανέωση λήγει με την πάροδο 30 ημερών από αυτήv.
# Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας περιλαμβάνει κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας.
# Η αξία της ανανέωσης παραμένει ολόκληρη στον λογαριασμό του χρήστη και μπορεί να καταναλωθεί σε οποιαδήποτε υπηρεσία. Σε κάθε ανανέωση καταναλώνεται πρώτα ο χρόνος ομιλίας που προσφέρεται δωρεάν και στη συνέχεια καταναλώνεται ο χρόνος ομιλίας που αντιστοιχεί στην αξία της ανανέωσης.
# Σε περίπτωση δωρεάν χρόνου από πολλαπλές ανανεώσεις τα οποία λήγουν σε διαφορετικές ημερομηνίες, τότε καταναλώνονται πρώτα τα δωρεάν λεπτά με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.
# Σε περίπτωση περιαγωγής, δεν ισχύουν τα δωρεάν λεπτά και η χρέωση γίνεται βάσει του τιμοκαταλόγου περιαγωγής.
# Οι κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας «0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE » καταναλώνουν από το δωρεάν χρόνο.
# Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Σε περίπτωση κλήσης με διάρκεια μικρότερη των 3 λεπτών, ο χρόνος που αφαιρείται από το σύνολο του δωρεάν χρόνου ομιλίας είναι 3 λεπτά.
# Μετά την εξάντληση του δωρεάν χρόνου ομιλίας ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε δημοσιευμένου τιμοκατάλογου COSMOKAPTA.
# Με την εγγραφή του χρήστη στη προσφορά και μέχρι τη λήξη της, η υπηρεσία που προσφέρει 45 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με κάθε ανανέωση από 10€ δεν θα ισχύει.

τα εκανα και μια copy αλλα εβαλα και το λινκ για να το δουν οσοι θελουν.Το επιμαχο και με bold επισημα :)

koslyr
21-04-10, 14:36
Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση (δηλ. τα 3 λεπτά) ισχύει για τις δυο πρωτες ώρες που είναι δωρεάν ή για όλες τις κλήσεις?
Εστω ότι εγω καταναλώνω τις δεκα πρώτες ημέρες του μήνα τις δυο ώρες (καθόλου χρέωση) που μου αναλογούν. Στην επόμενη κλήση που θα κάνω, ο ελάχιστος χρόνος θα συνεχίσει να είναι τα 3 λεπτά?
Αυτό ισχύει και για τις κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας «0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE"?

anon
21-04-10, 14:39
Έχεις δίκιο.
Mε €15, τα 45' ίσχυαν για 1 εβδομάδα.

Και με 30 ευρώ έχεις 45 λεπτά για έναν μήνα.

tsioy
21-04-10, 14:44
Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση (δηλ. τα 3 λεπτά) ισχύει για τις δυο πρωτες ώρες που είναι δωρεάν ή για όλες τις κλήσεις?
Εστω ότι εγω καταναλώνω τις δεκα πρώτες ημέρες του μήνα τις δυο ώρες (καθόλου χρέωση) που μου αναλογούν. Στην επόμενη κλήση που θα κάνω, ο ελάχιστος χρόνος θα συνεχίσει να είναι τα 3 λεπτά?
Αυτό ισχύει και για τις κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας «0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE"?

Τα 3' ως ελάχιστος χρόνος χρήσης ισχύουν μόνο για τις 2 ώρες. Αφού καταναλωθούν, ισχύει ο τιμοκατάλογος της cosmoκάρτας, δηλ. ελάχιστος χρόνος χρέωσης 30'' (και στις απλές, και στις κλήσεις με €0,01/λεπτό)

nothing
21-04-10, 14:44
Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση (δηλ. τα 3 λεπτά) ισχύει για τις δυο πρωτες ώρες που είναι δωρεάν ή για όλες τις κλήσεις?
Εστω ότι εγω καταναλώνω τις δεκα πρώτες ημέρες του μήνα τις δυο ώρες (καθόλου χρέωση) που μου αναλογούν. Στην επόμενη κλήση που θα κάνω, ο ελάχιστος χρόνος θα συνεχίσει να είναι τα 3 λεπτά?
Αυτό ισχύει και για τις κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας «0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE"?

απο το ακριβως απο πανω ποστ μου :

# Μετά την εξάντληση του δωρεάν χρόνου ομιλίας ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε δημοσιευμένου τιμοκατάλογου COSMOKAPTA.

:)

greatst
21-04-10, 14:59
Και με 30 ευρώ έχεις 45 λεπτά για έναν μήνα.

Εγώ μέχρι τώρα έβαζα κάθε φορά 30άρα κάρτα (όχι πάνω από 1 το μήνα). Μεταξύ άλλων, είχα και (μέχρι) 45' το μήνα δώρο, όπου λόγω της ελάχιστης χρέωσης των 30'', αντιστοιχούσαν σε 90 κλήσεις το πολύ (δηλαδή: εάν είχα κλήσεις διάρκειας <=30'' είχα 90 κλήσεις στη διάθεση μου).

Τώρα, αντί να βάζω 30άρα κάρτα, θα βάζω τρεις δεκάρες. Μεταξύ άλλων, θα έχω και (μέχρι) 360' το μήνα δώρο, όπου λόγω της ελάχιστης χρέωσης των 3', αντιστοιχούν σε 120 κλήσεις το πολύ (δηλαδή: εάν έχω κλήσεις διάρκειας <=3' έχω 120 κλήσεις στη διάθεση μου).

Με αυτό το σκεπτικό, θεωρώ ότι με συμφέρει η προσφορά των 120' από την υπηρεσία των 45'. ;)

nothing
21-04-10, 15:07
το θεμα ειναι απο που μπορουμε να μαθαινουμε το υπολοιπο του χρονου απο το δωρεαν...
γιατι ετσι ναι θα συνεφερε να το κανεις μια στο διμηνο αυτο (μιας και δεν εχει νοημα ολο να ανανεωνεις μολις τελειωνουν τα δωρεαν αφου θα εχει και 30 ευρω να ξοδεψεις...

//βεβαια σα σκεψη ναι ειναι καλη να το κανεις στα καπακια αυτο με 10ευρα :oneup:

greatst
21-04-10, 15:14
Και με 30 ευρώ έχεις 45 λεπτά για έναν μήνα.


το θεμα ειναι απο που μπορουμε να μαθαινουμε το υπολοιπο του χρονου απο το δωρεαν...
γιατι ετσι ναι θα συνεφερε να το κανεις μια στο διμηνο αυτο (μιας και δεν εχει νοημα ολο να ανανεωνεις μολις τελειωνουν τα δωρεαν αφου θα εχει και 30 ευρω να ξοδεψεις...

//βεβαια σα σκεψη ναι ειναι καλη να το κανεις στα καπακια αυτο με 10ευρα :oneup:

Για την ενημέρωση του πόσο απομένει από τα 120' ισχύει το κλασικό: στέλνεις το μήνυμα ΥΠ στο 1314 ;)

Για τις τρεις δεκάρες νομίζω ότι λέει και σε σχέση με την 30άρα δεν χρειάζεται να τις βάλεις με τη μία, αλλά ... σειριακά! :) Βάζεις και ένα πακέτο 100 μηνυμάτων (διάρκειας 1 μήνα) με 4 ευρώ και είσαι ... άρχοντας!

Δεν μένει παρά να δώσει και το Internet On the Phone στα καρτοκινητά! :whistle:

nothing
21-04-10, 15:36
Για την ενημέρωση του πόσο απομένει από τα 120' ισχύει το κλασικό: στέλνεις το μήνυμα ΥΠ στο 1314 ;)

Για τις τρεις δεκάρες νομίζω ότι λέει και σε σχέση με την 30άρα δεν χρειάζεται να τις βάλεις με τη μία, αλλά ... σειριακά! :) Βάζεις και ένα πακέτο 100 μηνυμάτων (διάρκειας 1 μήνα) με 4 ευρώ και είσαι ... άρχοντας!

Δεν μένει παρά να δώσει και το Internet On the Phone στα καρτοκινητά! :whistle:

για το υπολοιπο ευχαριστω μιας και δεν εχω εξοικειωθει με την καρτα μιας και εχει καμια βδομαδα που εβαλα :oneup:

για τις δεκαρες που το λεει αυτο? :hmm: (εννοω δε το εχω δει και πιστευω οτι απλα θα κανει ανανεωση στα 120' καθε φορα και δε θα τα προσθετει γιατι αν τα προσθετει τοτε ειναι πολυ καλο)

# Σε περίπτωση δωρεάν χρόνου από πολλαπλές ανανεώσεις τα οποία λήγουν σε διαφορετικές ημερομηνίες, τότε καταναλώνονται πρώτα τα δωρεάν λεπτά με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.

αν λεμε γιαυτο ναι τωρα το ειδα και προσπαθω να καταλαβω τι εννοει ακριβως μην τη πατησουμε...

greatst
21-04-10, 16:06
για το υπολοιπο ευχαριστω μιας και δεν εχω εξοικειωθει με την καρτα μιας και εχει καμια βδομαδα που εβαλα :oneup:

για τις δεκαρες που το λεει αυτο? :hmm: (εννοω δε το εχω δει και πιστευω οτι απλα θα κανει ανανεωση στα 120' καθε φορα και δε θα τα προσθετει γιατι αν τα προσθετει τοτε ειναι πολυ καλο)

# Σε περίπτωση δωρεάν χρόνου από πολλαπλές ανανεώσεις τα οποία λήγουν σε διαφορετικές ημερομηνίες, τότε καταναλώνονται πρώτα τα δωρεάν λεπτά με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.

αν λεμε γιαυτο ναι τωρα το ειδα και προσπαθω να καταλαβω τι εννοει ακριβως μην τη πατησουμε...

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ έτσι (δηλαδή να προστεθεί δωρεάν χρόνος σε ήδη δωρεάν χρόνο) αλλά έχω την εντύπωση ότι προσθέτει τον νέο δωρεάν χρόνο στον ήδη υπάρχοντα, ο καθένας με τη δικιά του ημερομηνία λήξης)! :)

nothing
21-04-10, 17:41
μακαρι να ειναι ετσι γιατι τοτε θα παραδεχτω πως συμφερει πλεον αρκετα με 3x10 ευρω μιας και παμε στις 120 3λεπτες κλησεις αν καποιος καταναλωνε 30 ευρω που ετσι θα εχει επιπλεον τρελο ποσο...

θα παρω ενα τηλεφωνο σε λιγο να το επιβεβαιωσω αν γινεται! ;)

........Auto merged post: nothing πρόσθεσε 87 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

λοιπον καλεσα και μου ειπαν αυτο ακριβως το πραγμα :

αν βαλεις πχ 3 καρτες των 10 ευρω σημερα,αυριο και μεθαυριο θα καταναλωθουν πρωτα τα 120' του σημερα και μολις τελειωσουν θα αρχισουν να καταναλωνονται τα επομενα 120' και παει λεγοντας...

φυσικα το παιδι το μπερδεψα λιγο στην αρχη αλλα μετα με αφησε αναμονη (λογικα καπου ρωτησε) και μετα μου ειπε αυτο...

και οσο το διαβαζω απο το site αυτο καταλαβαινω απλα ηθελα μια τυπικη επιβεβαιωση...
παρολα αυτα κραταω μια επιφυλαξη μεχρι να το δω να πραγματοποιειται ειτε απο εμενα ειτε απο καποιον αλλο....

αν ειναι ετσι τα πραγματα τοτε ειναι πολυ καλη προσφορα γιατι εγω το μηνα καπου εκει ξοδευω οποτε και με ενα πακετο μηνυματων μια χαρα θα ειναι ολα!! :oneup:

thanks greatst για την παρατηρηση που ειχες ωστε να εκμεταλλευτουμε το max της προσφορας!! :clap:

μολις καποιος το τεσταρει αυτο με τις απανωτες ανανεωσεις ας ενημερωσει το θεμα να γνωριζουμε

greatst
21-04-10, 20:39
@nothing: λογικά εγώ θα βάλω 2η 10άρα στον ίδιο μήνα, οπότε θα ενημερώσω! ;)

paodim
21-04-10, 20:57
ρε παιδια καλη προσφορα φαινετε,και οταν τελειωσουν οι 2 ωρες εχεισ και τα 10 ευρω να χαλασεις(Αν δε τα χεισ φαει αλλου,χεχε!) ρε σεισ μια ερωτηση για αλλαγη πακετου αλπακ σε μηνυμα στο 1313????(εχει και 3 ευρω χρεωση κατι τετοιο!ευχαριστω

greatst
21-04-10, 20:59
ρε παιδια καλη προσφορα φαινετε,και οταν τελειωσουν οι 2 ωρες εχεισ και τα 10 ευρω να χαλασεις(Αν δε τα χεισ φαει αλλου,χεχε!) ρε σεισ μια ερωτηση για αλλαγη πακετου αλπακ σε μηνυμα στο 1313????(εχει και 3 ευρω χρεωση κατι τετοιο!ευχαριστω

Πάρε τηλέφωνο στο 1314 και άκου όλες τις οδηγίες (το τελευταίο που λέει αφορά την αλλαγή που θέλεις). Νομίζω ότι η πρώτη αλλαγή πακέτου που κάνει κανείς είναι δωρεάν! ;)

paodim
21-04-10, 22:39
αααα σοβαρα για να δω......ευχαριστω για τισ πληροφοριεσ οπωσ και να χει.....να σαι καλα...



edit:οντωσ ειναι δωρεαν η πρωτη ευχαριστω και παλι..!

........Auto merged post: paodim πρόσθεσε 34 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ρε παιδια και αλλη μια ερωτησουλα αν δε κουραζω που παιρνω για να διαλεξω τα δυο νουμερα cosmote με το 0.01 cent????

greatst
21-04-10, 23:18
...που παιρνω για να διαλεξω τα δυο νουμερα cosmote με το 0.01 cent????

http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=BONUS&showInstructions=true&Title=Αποκλειστικές%20Υπηρεσίες%20COSMOKAPTA#1

paodim
22-04-10, 14:24
ευχαριστω πολυ...!

lvs
24-04-10, 15:21
Απο την στιγμη που σου αφαιρει απο τα 120 λεπτα οταν καλεις τους αριθμους που εχεις με την υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο η προσφορα ειναι αχρηστη.Κυριως οι χρηστες cosmokarta χρησιμοποιουν την υπηρεσια 1 λεπτο αρα δεν τους παρεχει τιποτα η προσφορα αυτη καθως θα ξοδεψουν τα 120 λεπτα στους 2 αριθμους που εχουν για το 1 λεπτο το λεπτο.Επισης τραγικο οτι εχει 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση..Τοσο καιρο ανυπαρκτη η cosmokarta και ερχεται να δωσει αυτο??

nothing
25-04-10, 13:02
δεν ειναι αχρηστη αφου αν επαιρνες ΜΟΝΟ αυτους τους αριθμους ε ενταξει απλα κερδιζεις μερικα cent....
αλλα αν επαιρνες και μερικους αλλους που κατα 99% ολο και κατι θα επαιρνες αυτο το κανεις δωρεαν τωρα και μαλιστα οποτε θελεις βαζεις αλλη μια 10αρα και ξαναεχεις 120 λεπτα και μετα ξανα μπορεις...

με λιγα λογια ειναι δυνατον με 30 ευρω το μηνα να εχεις 360 λεπτα δωρεαν για παντου και μετα να εχεις και 25+ ευρω (αν αφιρεθουν φοροι κλπ) υπολοιπο...
βαζεις και ενα SMS100 με 4 ευρω με ισχυ ενα μηνα και ετσι εχεισ 20+ ευρω απιπλεον μετα απο ολα αυτα να ξοδεψεις...

εμενα μια χαρα μου φαινεται τελικα και θα την εκμεταλλευτω πολυ καλα!!

sdikr
25-04-10, 13:18
Απο την στιγμη που σου αφαιρει απο τα 120 λεπτα οταν καλεις τους αριθμους που εχεις με την υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο η προσφορα ειναι αχρηστη.Κυριως οι χρηστες cosmokarta χρησιμοποιουν την υπηρεσια 1 λεπτο αρα δεν τους παρεχει τιποτα η προσφορα αυτη καθως θα ξοδεψουν τα 120 λεπτα στους 2 αριθμους που εχουν για το 1 λεπτο το λεπτο.Επισης τραγικο οτι εχει 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση..Τοσο καιρο ανυπαρκτη η cosmokarta και ερχεται να δωσει αυτο??


LOL τι έπρεπε να δίνει απεριόριστα μόνο σε cosmocarta;

120 λεπτά προς όλα τα νούμερα δεν δίνουν οι άλλοι ή το χρεώνουν 10 euro για τα 30 λεπτά

ipo
25-04-10, 13:43
Δεν είναι αντιμετώπιση ουσίας να το βλέπετε, όπως λένε στη διαφήμιση, σαν 120 λεπτά. Είναι 40 κλήσεις. 1 κλήση και κάτι τη μέρα. Ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας των 3 λεπτών καθορίζει την τελική υπηρεσία, με δεδομένο μάλιστα ότι είναι στατιστικά μελετημένος ο μέσος χρόνος κλήσης.

Η προσφορά μου φαίνεται πολύ εξειδικευμένη και σίγουρα αφήνει την cosmokarta στη θέση που ήταν και πριν, αφού ο ανταγωνισμός δίνει πολύ καλύτερες προσφορές.

nothing
25-04-10, 14:06
Δεν είναι αντιμετώπιση ουσίας να το βλέπετε, όπως λένε στη διαφήμιση, σαν 120 λεπτά. Είναι 40 κλήσεις. 1 κλήση και κάτι τη μέρα. Ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας των 3 λεπτών καθορίζει την τελική υπηρεσία, με δεδομένο μάλιστα ότι είναι στατιστικά μελετημένος ο μέσος χρόνος κλήσης.

Η προσφορά μου φαίνεται πολύ εξειδικευμένη και σίγουρα αφήνει την cosmokarta στη θέση που ήταν και πριν, αφού ο ανταγωνισμός δίνει πολύ καλύτερες προσφορές.

παρολα αυτα οπως ειπα και προηγουμενως αυτο με 10 ευρω...
αν στο περιπου το μηνα ειναι να βαλεις 30 (3x10) ευρω τοτε αυτο γινεται 3 κλησεις την ημερα δωρεαν και ακομα και περισσοτερες να κανεις απλα καποια στιγμη θα τραβηξει απο το υπολοιπο...
αρκετα δικαιο μου φαινεται με τα σημερινα δεδομενα εμενα..

ειδικα αν σκεφτεις οτι οι κλησεις ειναι συνηθως σε cosmokarta προς τους 2 αριθμους και ακομη η καρτα μετα απο 2 βδομαδες που την πηρα ειναι στα 8 ευρω ακομα (απο 10 που ειχε) και απλα προς αλλους αριθμους κανω απο το συμβολαιο που εχω "δωρεαν" αλλα με χρεωσεις τραγικες οπως σε ολα τα συμβολαια...

ε απο την επομενη ανανεωση μαλλον το συμβολαιο θα αρχισω να το αφηνω στην ακρη μεχρι να το μετατρεψω και αυτο σε καρτα...

greatst
25-04-10, 14:22
@nothing: λογικά εγώ θα βάλω 2η 10άρα στον ίδιο μήνα, οπότε θα ενημερώσω! ;)

Έβαλα και το επιβεβαιώνω! :oneup:

nothing
25-04-10, 14:29
Έβαλα και το επιβεβαιώνω! :oneup:
thanks man για την πληροφορηση και επισημα :p !

Big brother
25-04-10, 15:28
Θα διαφωνήσω με πολλούς από εσάς. Η προσφορά αυτή είναι αστεία (για να μην πω γελοία).

Όταν η vodafone με 10€ δινει απεριόριστο (1500 λεπτά και 1500 SMS) προς όλη την vodafone συγνώμη αλλα η προσφορά αυτή συμφέρει και συμφέρει με τρέλα.

Η cosmote έδωσε μια βλακεία. 2 ωρες για ένα μηνα με καθε ανανέωση απο 10€ και ανω.
ΟΥΤΕ δωρεάν SMS αλλα και με χρέωση 3 λεπτά.

Αν ειναι μαγκες, να δίνανε το απεριόριστο (1500 λεπτά και 1500 SMS) προς όλη την Cosmote και όλα τα σταθερά δίκτυα.
Εκεί μάλιστα. θα χοροπήδαγε κατω και την wind και την vodafone.

Αλλα οσοι έχουμε μπλέξει με cosmote μπλέξαμε μα φτωχομπατίριδες ΔΥΣΤΥΧΩΣ

@ ADSLgr.com All rights reserved.