PDA

Επιστροφή στο Forum : OP HD 5001 DVB-T AVC/H.264 MPEG-4 HDMI (αποκωδικοποιητής mpeg4) από e-shop



Σελίδες : 1 [2] 3

nnn
14-05-10, 12:40
Πριν λίγο το παρέλαβα, μια χαρά media player για matroskes είναι :oneup:

nnn
14-05-10, 21:27
Πολύ καλό από τις πρώτες δοκιμές, ένα πλήρες media player σε mini συσκευασία, θα χτυπήσω και 2ο :cool:

parsifal
14-05-10, 21:35
Κάντε ένα καλό παιδιά κάποιος από όσους το πήρατε και ανεβάστε μία φωτό (από ψηφιακή φωτογραφική, κιν.τηλέφωνο ή ότι έχετε τέλος πάντων) από την TV σας ενώ το μηχανάκι παίζει video με συνοδευτικό SRT, να δούμε το μέγεθος των υποτίτλων στο μέγιστο διαθέσιμο font. Γιατί το XORO 7600 που πήρα για τους γονείς μου πολύ «ψείρα» η γραμματοσειρά. Thanks!

nnn
14-05-10, 22:08
Σε 26άρα και 32άρα είναι μια χαρά οι υπότιτλοι με HDMI σύνδεση, αύριο θα μπορέσω να σου ανεβάσω.

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 26 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αυτή είναι η σελίδα του κατασκευαστή
http://www.xundatech.com/details.asp?id=31

Maller
15-05-10, 00:13
Τώρα πρόσεξα κάτι.. Βλέποντας τηλεόραση, συχνά πυκνά πετάει για 1 δευτερόλεπτο "Απουσία Σήματος" και μαυρίζει η οθόνη.. Μετά απο κανά 2 δευτερόλεπτα βέβαια επανέρχεται.. Το κάνει και σε άλλον αυτό;

καλησπερα κι απο μενα
το πηρα σημερα και παρατηρησα και σε μενα το ιδιο..μετα απο 1-2 ωρες που επαιζε απο ενα usbακι, αρχισε να χανει το σημα για 1-2".. μονο που σε μενα το επομενο βημα ηταν οτι ξαφνικά κόπηκε, πέταξε ενα "video not supported" και εδωσε τιτλους τελους..
απο κει κι επειτα, εβγαλα το usb, εκλεισα το μηχανακι, οτι θες εκανα..με το που το ανοιγω
VIDEO NOT SUPPORTED
ειτε εχω usb μεσα ειτε οχι.. εχει φαει κολλα
ας πει και κανας αλλος αν εχει το ιδιο προβλημα γιατι εγω εχω ηδη μετανοιωσει και ετοιμαζομαι να πακεταρω για επιστροφη..:down:

furious99
15-05-10, 05:05
Πριν λίγο το παρέλαβα, μια χαρά media player για matroskes είναι :oneup:

Κανει downmix το dts σε stereο (απο το δεκτη μεσω hdmi αν ακουγεται ο ηχος απευθειας στην TV)?

nnn
15-05-10, 10:01
Αν δεν κάνω λάθος δεν υποστηρίζει DTS, δεν το έχω ψάξει καλά.

Verde
15-05-10, 10:52
λαθος θεμα!

speed79
15-05-10, 14:32
καλησπερα κι απο μενα
το πηρα σημερα και παρατηρησα και σε μενα το ιδιο..μετα απο 1-2 ωρες που επαιζε απο ενα usbακι, αρχισε να χανει το σημα για 1-2".. μονο που σε μενα το επομενο βημα ηταν οτι ξαφνικά κόπηκε, πέταξε ενα "video not supported" και εδωσε τιτλους τελους..
απο κει κι επειτα, εβγαλα το usb, εκλεισα το μηχανακι, οτι θες εκανα..με το που το ανοιγω
VIDEO NOT SUPPORTED
ειτε εχω usb μεσα ειτε οχι.. εχει φαει κολλα
ας πει και κανας αλλος αν εχει το ιδιο προβλημα γιατι εγω εχω ηδη μετανοιωσει και ετοιμαζομαι να πακεταρω για επιστροφη..:down:

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εγώ και απορώ με όλους που λένε οτι παίζει τα πάντα και πάει μια χαρά, παίζει 5 λεπτα και μετά σταματαει video not supported. το έστειλα πίσω στο e-shop για τεχνικό έλεγχο και μου είπαν σε 1 εβδομάδα θα έχω νέα:mad:

libair
15-05-10, 15:59
ναι dts δεν υποστηρίζει αλλά δεν με απασχολεί καθόλου!!το χω βάλει να παίζει για ώρες και δεν μου έχει δημιοργήσει το παραμικρό!!ότι ματρόσκα του έχω βάλει πάιζει μία χαρά!!και η προγραμματιζόμενη εγγραφη δουλέυει τέλεια!!μακράν το κάλύτερο αυτή τη σιγμή!!:oneup:

........Auto merged post: libair πρόσθεσε 2 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και καλό είναι να πάρετε μία προέκταση αρσενικό θηλυκό Usb για να μην ταλαιπωρείται βαλε βγάλε το port και χρειαστείται κολλητηρι για να το επαναφέρετε!!

........Auto merged post: libair πρόσθεσε 1 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

όταν πάίζεις απλα dts πατάς το audio στο ριμοτ και έχεις στέρεο!!!

........Auto merged post: libair πρόσθεσε 4 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μάλλον λάθος έκανα!!δοκιμάστε το και εσεις και πείτε για το dts !!τα υπόλοιπα τα παίζει!και το ac3 απότι θυμάμαι!!

Maller
15-05-10, 19:37
Σύντροφοι τελικά μούφα η "προσφορά".. μετά απο 1-2 ώρες που έπαιζε κανονικά, άρχισε να αναβοσβήνει η οθόνη [δεν έδινε σήμα με λίγα λόγια] και μετα απο λίγη ώρα μου πέταξε κι ενα μεγαλοπρεπέστατο "video not supported" και έληξε εκει το παραμύθι..
το πήγα σήμερα για επιστροφή κι επιβεβαίωσα σε κατ' ιδίαν συζήτηση με τους τεχνικούς οτι είναι για την ανακύκλωση..
ΟΣΟΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΜΑΚΡΙΑ!!!
για την εξυπηρέτηση του e-shop καλύτερα μη μιλήσω βέβαια.. το DOA 7 ημερών προυποθέτει να πηγαινοέρχεσαι γιατι οι τεχνικοι στα μαγαζιά [πλην Μενιδίου]..δεν έχουν τηλεόραση για να δοκιμάσουν το μηχάνημα!!! έλεος..
:nono:

treli@ris
15-05-10, 19:43
Μαλλον αυτο (http://xundatechhk.en.made-in-china.com/product/heymAHvrnIkN/China-Dtr5100-HD-Fta-H-264-DVB-T-Receiver-with-PVR-and-USB-Play.html) ειναι.

amoyda
15-05-10, 19:51
μαλλον ειναι Logo (http://www.aredhome.com/html/02_product/show.aspx?num=134&kind=72)R :p
http://www.aredhome.com/html/02_product/show.aspx?num=134&kind=72

δεν ανοιγει και ευκολα η σελιδα

speed79
15-05-10, 20:21
Σύντροφοι τελικά μούφα η "προσφορά".. μετά απο 1-2 ώρες που έπαιζε κανονικά, άρχισε να αναβοσβήνει η οθόνη [δεν έδινε σήμα με λίγα λόγια] και μετα απο λίγη ώρα μου πέταξε κι ενα μεγαλοπρεπέστατο "video not supported" και έληξε εκει το παραμύθι..
το πήγα σήμερα για επιστροφή κι επιβεβαίωσα σε κατ' ιδίαν συζήτηση με τους τεχνικούς οτι είναι για την ανακύκλωση..
ΟΣΟΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΜΑΚΡΙΑ!!!
για την εξυπηρέτηση του e-shop καλύτερα μη μιλήσω βέβαια.. το DOA 7 ημερών προυποθέτει να πηγαινοέρχεσαι γιατι οι τεχνικοι στα μαγαζιά [πλην Μενιδίου]..δεν έχουν τηλεόραση για να δοκιμάσουν το μηχάνημα!!! έλεος..
:nono:
και τι κάνουμε φίλε μου σε αυτή την περίπτωση γιατι και εγώ το επέστρεψα.γνωρίζει κανείς επιστρεφουν χρήματα στο e-shop?? αγοράζουμε κάτι αλλο?

hemlock
15-05-10, 20:22
Αν σου διαπιστωσουν προβλημα εντος του DOA τοτε ναι παιρνεις και τα λεφτα σου πισω...;)

yiannismark
15-05-10, 20:51
Για να καταλάβω σίγουρα: βγαίνει off όλο το μηχανάκι ή χαλάει μόνο η είσοδος από το usb;
Και σε πόσους έχει συμβεί αυτό;

(εγώ θα ενημερώσω εντός των ημερών, κάτσε να το παραλάβω πρώτα...:p )

speed79
15-05-10, 21:00
σαν ψηφιακό δέκτη δεν έχω γνώμη γιατί δεν πίανουν τα ψηφιακά στην περιοχή μου... σαν media player τα αρχεια εικόνας και ήχου τα παίζει μια χαρά. στα βιντεο είναι το πρόβλημα.Ξεκινάει τα κάνει αναπαραγωγή 2 λεπτά και μετα κολλάει. απο εκεί κ μετά ουτε restart ουτε εργοστασιακές ρυθμίσεις καταλαβαίνει. πετάει ενα ......the video is not supported...

libair
15-05-10, 21:44
εχω πάρει 4!!τα έχω αφήσει τα 3 μέχρι τώρα να πάιζουν για ώρες!!τπτ τοο μεμπτο!!επείδη ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες το κουτί να ζεσταίνει και το στικάκι και να σταματάει;;εγώ πάντως τα βάζω με προέκταση και μέχρι τώρα ρε παιδιά δεν μου χει κάνει τπτ!!δεν έιναι και πολύ ''λογική΄΄ η εξήγηση που δίνω αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να υποθέσω!!θα βάλω και το 4ο!!και δεν μιλάω για τα +5 -5 volt στο στικάκι μιλαώ για τη θερμοκρασιά του μηχανήματος όταν κουμπώσουμε το στικάκι!!να είμαι τόσο τυχερός που σε 3 μεχρι τώρα να μην βγάλει το πρόβλημα;;;;

nnn
15-05-10, 21:51
Εγώ βλέπω από το απόγευμα matroskes από εξωτερικό 2,5άρι δίσκο χωρίς πρόβλημα...

Maller
16-05-10, 11:07
και τι κάνουμε φίλε μου σε αυτή την περίπτωση γιατι και εγώ το επέστρεψα.γνωρίζει κανείς επιστρεφουν χρήματα στο e-shop?? αγοράζουμε κάτι αλλο?

Μου είπαν οτι απ τη στιγμή που θα διαπιστωθεί πρόβλημα, θα μου κόψουν πιστωτικό και μετά μπορώ είτε να πάρω το ίδιο [ή κατι άλλο] ή τα λεφτά μου πίσω..
Προσωπικά τσιμπαω τα λεφτά και δεν ξαναπαίρνω τίποτα απο e-shop γιατι η "εξυπηρέτησή" τους ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ..
στη συγκεκριμένη περίπτωση φίλε μάλλον ισχύει το "οτι πληρώνεις, παίρνεις"..:mad:

........Auto merged post: Maller πρόσθεσε 2 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για να καταλάβω σίγουρα: βγαίνει off όλο το μηχανάκι ή χαλάει μόνο η είσοδος από το usb;
Και σε πόσους έχει συμβεί αυτό;

(εγώ θα ενημερώσω εντός των ημερών, κάτσε να το παραλάβω πρώτα...:p )

Εμένα βγήκε off όλο το μηχανάκι, το ανοίγεις και λέει "video not supported", δεν κάνει τίποτα..απ' ότι έχω δει και σε άλλα φόρουμ, έχει γίνει σε αρκετούς [αν το δεις αναλογικά με το πόσοι το χουν πάρει τουλάχιστον]
Προσωπικά θα σου λεγα να το ξανασκεφτείς όσο έχεις χρόνο..:hmm:

........Auto merged post: Maller πρόσθεσε 2 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εχω πάρει 4!!τα έχω αφήσει τα 3 μέχρι τώρα να πάιζουν για ώρες!!τπτ τοο μεμπτο!!επείδη ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες το κουτί να ζεσταίνει και το στικάκι και να σταματάει;;εγώ πάντως τα βάζω με προέκταση και μέχρι τώρα ρε παιδιά δεν μου χει κάνει τπτ!!δεν έιναι και πολύ ''λογική΄΄ η εξήγηση που δίνω αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να υποθέσω!!θα βάλω και το 4ο!!και δεν μιλάω για τα +5 -5 volt στο στικάκι μιλαώ για τη θερμοκρασιά του μηχανήματος όταν κουμπώσουμε το στικάκι!!να είμαι τόσο τυχερός που σε 3 μεχρι τώρα να μην βγάλει το πρόβλημα;;;;

ε λοιπον, ναι..απ οτι φαινεται εισαι ΠΟΛΥ τυχερος.. ελπίζω το επόμενο που θα παρεις να μην ειναι αυτό που εδωσα εγω για επισκευη παντως.. :whistle:

yiannismark
16-05-10, 11:19
Χμ..... λες ε; Από την Παρασκευή λέει ότι η παραγγελία είναι έτοιμη για αποστολή με οδηγό, λογικά θα 'ρθει αύριο ή την Τρίτη. Όχι τίποτα άλλο, αν βγει DOA πρέπει να το πάω μόνος μου στο Χαλάνδρι..
Όπως λέει και ένας γνωστός, σκεψ σκεψ εντατίκ..


ε λοιπον, ναι..απ οτι φαινεται εισαι ΠΟΛΥ τυχερος.. ελπίζω το επόμενο που θα παρεις να μην ειναι αυτό που εδωσα εγω για επισκευη παντως.. :whistle:
Μπαααα, εγώ θα το πάρω:rofl:

libair
16-05-10, 12:35
και το 4ο μια χαρά!!το μόνο μείον είναι το dts αλλα δεν πειράζει!!!2 λεπτα δουλειά στο converter είναι να το κάνω ac3!!:)

sadako
16-05-10, 12:47
Κι εγώ συνεχίζω την χρήση, τον έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολύ, ούτε εκείνο με το "Απουσία σήματος" δεν μου ξαναπαρουσίασε στην τηλεόραση.. Και σαν media player το'χω λιώσει..

Ίσως να μην είμαστε εμείς τόσο τυχεροί, αλλά απλά εσείς οι 2-3 να είστε οι άτυχοι..

Δηλαδή οκ, φτου φτου να μην το ματιάξω κιόλας και μου τα τινάξει κι εμένα :p

hemlock
16-05-10, 12:48
Παιδες κινεζικα αγαρασατε....;)

sadako
16-05-10, 12:56
Ας δουλεύει καλά, κι ας είναι και κογκολέζικο:p

libair
16-05-10, 13:15
ενώ όλα τα υπόλοιπα είναι χειροποιητα made in central tokyo japan!!:p:rofl:

esertas
16-05-10, 19:13
Και εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα βίντεο. Και έχει παίξει πολλά. Μόνο με το τηλεκοντρόλ που θέλει να έχει δείκτη λειζερ.

sadako
16-05-10, 21:05
Ένα mkv βίντεο με DTS ήχο πως μπορούμε να το μετατρέψουμε έτσι ώστε να έχει ήχο;

nnn
16-05-10, 21:10
Για δες εδώ
http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=75220

sadako
16-05-10, 21:20
Χμμμ.. Δοκίμασα τελικά με το AviDemux, αλλά σε mp3 και όχι σε AC3.. Εξάλλου δεν έχω home cinema, οπότε από τα ηχεία της τηλεόρασης δεν νομίζω πως θα έχει και καμιά διαφορά..

yiannismark
17-05-10, 13:06
Ευπειθώς αναφέρω: το παρέλαβα πριν 1 ώρα, δείχνει ΟΚ για τις δικές μου μηδαμινές απαιτήσεις. Ζεστάθηκε λίγο, αλλά σε καμία περίπτωση δεν καίει. Το τηλεχειριστήριο όντως θέλει σημάδεμα (όχι όμως και ακρίβεια λέιζερ), οι αλλαγές καναλιών είναι πολύ πιο γρήγορες από ότι σε μια Σαμσουνγκ 40" hd-ready (για τα ψηφιακά κανάλια).
Ένα παράπονο η χαμηλή ένταση του ήχου, αλλά προς το παρόν το συνέδεσα μόνο με ένα σκαρτ, δεν έβγαλα ξεχωριστά καλώδια για ήχο (άσε που πρέπει να διαβάσω για να δω τι ειναι καλύτερο).
Επαιξα για 20 λεπτά τα ψηφιακά της ΕΡΤ και για 1 λεπτό μια ταινία σε avi από εξωτερικό δίσκο. Το αφήνω αναμμένο να δω αν θα κάνει κιχ, τώρα έχουμε και δουλειές. Στρες τεστ αργότερα.

sadako
17-05-10, 13:11
Κατάφερε κανείς να λειτουργήσει το time-shift; Έχει ένα πλήκτρο που λέει από πάνω time-shift, αλλά πατώντας το απλά, δεν κάνει τίποτα..

Επίσης, να πω κάτι που παρατήρησα.. Στο setup του ήχου, έχει κάτω να επιλέξεις ανάμεσα σε PCM και RAW. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά; Δοκίμασα χτες να το αλλάξω σε RAW και κάτι x264 που έβαλα (όχι DTS, απλά επεισόδια από LOST) δεν έπαιζε τον ήχο. Με PCM τα παίζει κανονικά..

Και τέλος, εγώ που έχω HD Ready τηλεόραση και όχι FULL HD (αν έχει δηλαδή σχέση), στην resolution του αποκωδικοποιητή έχει διαφορά αν βάλω 720 ή 1080i.. Αν ναι, τι προτείνεται; Λέω μήπως "στρεσάρεται" τσάμπα, χωρίς αποτέλεσμα..

Erebos
17-05-10, 15:14
Και τέλος, εγώ που έχω HD Ready τηλεόραση και όχι FULL HD (αν έχει δηλαδή σχέση), στην resolution του αποκωδικοποιητή έχει διαφορά αν βάλω 720 ή 1080i.. Αν ναι, τι προτείνεται; Λέω μήπως "στρεσάρεται" τσάμπα, χωρίς αποτέλεσμα..

Άστο στο 720p.
Σε 1080i, θα έχεις χειρότερη (πιθανότατα) εικόνα λόγω της διαδικασίας interlace/de-interlace.
Στρεσάρισμα δεν τρώει γιατί δεν γίνεται upscaling.

3lbereth
17-05-10, 15:23
:wall::rainy::cry: Eξαντλήθηκε...
Ας πρόσεχα! Σκέφτηκα οτι έχω περιθώριο 1-2 μέρες μέχρι να δω αν θα είχαν άλλοι χρήστες προβλήματα.

frap
17-05-10, 16:26
Κατάφερε κανείς να λειτουργήσει το time-shift; Έχει ένα πλήκτρο που λέει από πάνω time-shift, αλλά πατώντας το απλά, δεν κάνει τίποτα.. Στο φυλλάδιο που έχει για manual λέει ότι δε λειτουργεί αυτό το πλήκτρο (οπώς και μερικά ακόμη). Προφανώς σε κάποιο firmware άλλου κλώνου να υποστηρίζεται.


Στο setup του ήχου, έχει κάτω να επιλέξεις ανάμεσα σε PCM και RAW. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά; Δοκίμασα χτες να το αλλάξω σε RAW και κάτι x264 που έβαλα (όχι DTS, απλά επεισόδια από LOST) δεν έπαιζε τον ήχο. Με PCM τα παίζει κανονικά..

Mε PCM θα κάνει decode και downmix το audio stream αν μπορεί και θα το στείλει στo SCART, HDMI και coaxial. Με RAW θα στείλει το stream μόνο στην coaxial και θα πρέπει να έχεις συνδεμένο ενισχυτή (ή την τηλεόραση...) που να καταλαβαίνει να αποκωδικοποιήσει και να τα παίξει. Τουλάχιστον μέχρι DD 3/2.1 το δοκίμασα και έπαιξε. Ευελπιστώ πως θα δουλεύουν και όλα τα φορμά που μπορούν να βγουν πάνω από coaxial ψηφικακή έξοδο (λόγω bitrate)...

nnn
17-05-10, 16:44
:wall::rainy::cry: Eξαντλήθηκε...
Ας πρόσεχα! Σκέφτηκα οτι έχω περιθώριο 1-2 μέρες μέχρι να δω αν θα είχαν άλλοι χρήστες προβλήματα.
Ωχ σήμερα δεν πρόλαβα να πάω να πάρω το δικό μου(2ο) ελπίζω να μην το πουλήσουν :rolleyes:

SiliconManC
17-05-10, 20:34
Διαβάζοντας τα σχόλια, πήγα και πήρα και γω 2. Όμορφο και μικρό είναι. Τα ψηφιακά κανάλια αυτά που υπάρχουν προς το παρόν στην Αθήνα, τα γυρνάει πιο γρήγορα απο μία LG 32inch με mpeg-2 ψηφιακό δέκτη. Έβαλα πάνω ένα σκληρό που έχω και του έβαλα 2 ταινίες για δοκιμή. Τζάμι παίζει και όχι τίποτα άλλο πριν λίγες μέρες ήθελα να στήσω έναν υπολογιστή για αυτό το λόγο. Ελληνικότατο μενού. Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος και με 35,9 ευρώ. Μακάρι το e-shop να ξαναφέρει γιατί έχω φίλους που την πάτησαν και εξαντλήθηκε.


Υ.Γ.
Πλάκα - πλάκα έχει να πέσει κλάμα στα video club και στους σινεμάδες με κάτι τέτοιες συσκευές. Λυπάμαι γιατί απασχολούν κόσμο αλλά εκεί που έχουν φθάσει και τις τιμές. Θα ήθελα να ξέρω τι θα λέει τώρα ένας φουσκωτός που ήταν πόρτα σε γνωστή αλυσίδα σινεμά, πρόσφατα και δεν με άφησε να πάρω μέσα τα πατατάκια μου επειδή τα έφερα από απέξω....

nEC
18-05-10, 08:14
επειδή που την έσπασε λίγο το τηλεκοντρόλ που θέλει ακρίβεια επαγγελματία παίκτη darts, δοκίμασα το εξής και δουλεύει άψογα...

Ξεβιδώνουμε τις 4 βιδούλες, βγάζουμε τα καπάκια και βλέπουμε στο μπροστινό πάνελ 2 τρυπες, μια για το led λειτουργίας και μια για το IR.

Βάζουμε σε μία μπατονέτα λίγο aceton και με περιστροφικές κινήσεις ξεβάφουμε μέσα στην τρύπα του IR led την φιμέ επίστρωση που έχει μέχρι να γίνει σχεδόν διάφανο.

πριν το κλείσουμε, ρυθμίζουμε και το IR δέκτη να είναι όσο το δυνατόν πιο κεντρο και μπροστά στην τρύπα του panel, το κλείνουμε και είμαστε κομπλε.

frap
18-05-10, 10:09
Ευτυχώς με πρόλαβες... εγώ σκεφτόμουνα να το τρυπήσω και να βγάλω το sensor προς τα έξω... :)

3lbereth
18-05-10, 10:17
Έλαβα σήμερα το πρωι mail οτι το ΟΡ ήταν και πάλι διαθέσιμο. Μπαίνω στη σελίδα... εξαντημένο!
Τους πήρα στο τηλέφωνο και μου είπαν οτι ήρθαν λίγα κομμάτια τα οποία εξαντλήθηκαν αμέσως.
Μάλλον ξανάβγαλαν για πώληση τις επιστροφές του maller και του speed79 :p .

nnn
18-05-10, 10:38
Ωραίο tip για το control.

amoyda
18-05-10, 12:43
δεν θελω να μου στεναχωριεστε:p
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3494460&postcount=389

dpa2006
18-05-10, 12:45
θετικό :oneup:
αν και δεν τον βλέπω σε προσφορά...:hmm:

amoyda
18-05-10, 12:47
Κωδικός Προσφοράς:
Σημειώστε εδώ αν έχετε λάβει κάποιον κωδικό προσφοράς για να συνυπολογιστεί στην παραγγελία σας.

OFFER1019

dpa2006
18-05-10, 12:47
ευχαριστώ!

amoyda
18-05-10, 12:53
παρακαλω:redface:

speed79
18-05-10, 18:01
Έλαβα σήμερα το πρωι mail οτι το ΟΡ ήταν και πάλι διαθέσιμο. Μπαίνω στη σελίδα... εξαντημένο!
Τους πήρα στο τηλέφωνο και μου είπαν οτι ήρθαν λίγα κομμάτια τα οποία εξαντλήθηκαν αμέσως.
Μάλλον ξανάβγαλαν για πώληση τις επιστροφές του maller και του speed79 :p .
:rofl: :rofl: :rofl:
καλό φίλε μου μόνο να μην έχει νεύρα αυτός που θα πάρει το δικό μου γιατί βλέπω να το πετάει απο το παράθυρο... :p :p

tsekouras
18-05-10, 18:28
Εγώ πρόλαβα και πήρα 2. Ακόμα δεν πρόλαβα να τους δοκιμάσω. Σήμερα έχει τεστάρισμα.
Ελπίζω να μην πέσω στους ελάχιστους που τους παρουσίασε πρόβλημα.

Θα δοκιμάσω και το tip με το τηλεκοντρόλ.

tsetse_44
18-05-10, 19:48
Γεια και απο εμενα. Πηρα 1 το δοκίμασα και ειναι ΟΚ (παίζει avi εδω και 1 ωρα). Η σύνδεση έγινε με scart (Εχω παλια τηλεοραση). Ηθελα να ρωτησω τα εξης:
1. Εχω και ενα home cinema του 2003 και θελω να χρησιμοποιώ τα ηχεία του. Πως μπορώ να το κάνω ρε παιδια?
2.Αυτο με το Τ στο καλώδιο της κεραίας για να παιζει η Τηλεοραση καλά και με κλειστο το δεκτη ισχύει?

Ευχαριστώ

esertas
18-05-10, 20:21
Ή από την δεύτερη έξοδο scart ή από την coaxial έξοδο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.