PDA

Επιστροφή στο Forum : Κουνούπια και τρόποι απαλλαγής απο αυτά



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6

gatoulas
20-06-06, 13:12
Σκέψου μονάχα το τι έχουν να αντέξουν στην μονάδα, αρβυλές, φασόλαδα και θα καταλάβεις,
τι νομιζές μονο εμας κάνουν κομάντο :p

Άσε που τα άτιμα τσιμπούσαν πάνω από παραλλαγές...
Μάλιστα θυμάμαι ένα που προσπαθούσε να "τρυπήσει" το άρβυλο :shock:

manoulamou
20-06-06, 15:01
Άσε που τα άτιμα τσιμπούσαν πάνω από παραλλαγές...
Μάλιστα θυμάμαι ένα που προσπαθούσε να "τρυπήσει" το άρβυλο :shock:
http://www.weldart.com/images/ant1.jpg

hemlock
20-06-06, 18:42
Κυριες και κυριοι γινατε διασημοι....

Διαβαζοντας σημερα την εφημεριδα Metropolis επεσε το βλεμα μου στην σελιδα 14 και συγκεκριμενα στο παραρτημα FORUM που εχει.
Ξερετε τι ειδα??? Μια photo του ADSLgr.com μαζι με ενα σχολιο για το συγκεκριμενο thread που κανω post.
Εγραφε τα εξης:
"Αποψεις για το πως να αποφευγουν τα κουνουπια ανταλλαξαν οι νεοι.Περα απο τα κλασικα εντομοαπωθητικα ,δημοφιλης αποψη ηταν και η καταναλωση αλκοολ,αφου τα κουνουπια δεν... δεν συμπαθουν το ποτο".
Τα συμπερασματα δικα σας...................


Για ποιους χτυπαει η καμπαναααααα:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

joseph
20-06-06, 18:55
O yes , i am famous ....

hemlock
20-06-06, 18:59
O yes , i am famous ....

Keep on going :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

WandereR
20-06-06, 19:09
Κυριες και κυριοι γινατε διασημοι....

Διαβαζοντας σημερα την εφημεριδα Metropolis επεσε το βλεμα μου στην σελιδα 14 και συγκεκριμενα στο παραρτημα FORUM που εχει.
Ξερετε τι ειδα??? Μια photo του ADSLgr.com μαζι με ενα σχολιο για το συγκεκριμενο thread που κανω post.
Εγραφε τα εξης:
"Αποψεις για το πως να αποφευγουν τα κουνουπια ανταλλαξαν οι νεοι.Περα απο τα κλασικα εντομοαπωθητικα ,δημοφιλης αποψη ηταν και η καταναλωση αλκοολ,αφου τα κουνουπια δεν... δεν συμπαθουν το ποτο".
Τα συμπερασματα δικα σας...................


Για ποιους χτυπαει η καμπαναααααα:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Τουλάχιστον εμεις για τις βλακείες που γραφουμε δεν πληρωνόμαστε.

Ο οργανισμός μας αποβαλλει οσμες αναλογα με το τι έχουμε καταναλώσει, οχι φυσικά απο το αίμα μας αλλα από τους αδένες του δερματός μας που βγαίνει και ο ιδρώτας. Αναρωτιέμαι πως ο συντάκτης μας και η μεγάλη του μύτη δεν του το έχει πεπειραθεί ποτέ στη ζωη του

Περαστικά του του κυρίου.

Cafeeine
20-06-06, 19:18
hemlock, αμα έχεις ακόμα το φύλλο της εφημερίδας και σκανερ, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις :twisted:

hemlock
20-06-06, 19:30
hemlock, αμα έχεις ακόμα το φύλλο της εφημερίδας και σκανερ, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις :twisted:

Παιδες θα σας απογοητευσω;);)...Παντως οτι εγραψα ειναι αυτολεξη.
Το ευλογο ερωτημα ειναι το εξης!!!!
Ποια ειναι τα ""παιδια "" που αναφερει το αρθρο ???

Τον blend , την manoulamou ,και τον Nikoseagle
:rofl::rofl::rofl::rofl::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::oneup:

zouzouni
20-06-06, 19:48
Παιδες θα σας απογοητευσω;);)...Παντως οτι εγραψα ειναι αυτολεξη.
Το ευλογο ερωτημα ειναι το εξης!!!!
Ποια ειναι τα ""παιδια "" που αναφερει το αρθρο ???

Τον blend , την manoulamou ,και τον Nikoseagle
:rofl::rofl::rofl::rofl::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::oneup:

Aυτό από μόνο του δείχνει πόσο σωστά διάβασε ο/η δημοσιογράφος το συγκεκριμμένο νήμα, και πόσο παρατηρητικότητα ΔΕΝ διαθέτει, αφού στα στοιχεία τουλάχιστον αυτών των χρηστών όπως και πολλών άλλων που συμμετείχαν στο συγκεκριμμένο νήμα αναφέρεται η ηλικία τους!
Νομίζω ότι έδωσε νέο ορισμό στο τι σημαίνει "νέοι" :respekt:

Υ.Γ. - Σημειώστε δε, ότι στα τόσα μηνύματα που έχει το συγκεκριμμένο νήμα, μόνο 2, 1 γραμμένο από τον blend που δηλώνει στα στοιχεία ετών 54, και 1 γραμμένο από τον Kiwi που δηλώνει στα στοιχεία του ετών 30, έγινε τέτοια αναφορά για την καταφυγή στην κατανάλωση αλκοόλ ως κουνουπο-απωθητικού!
Με τέτοια ποσοστά νομίζω θα ξανασκεφτώ την πιθανότητα να σκίσω τα πτυχία μου και να ξαναδιαβάσω στατιστική πριν γράψω κάποιο συμπέρασμα δημοσίως! :rofl:

hemlock
20-06-06, 20:20
Aυτό από μόνο του δείχνει πόσο σωστά διάβασε ο/η δημοσιογράφος το συγκεκριμμένο νήμα, και πόσο παρατηρητικότητα ΔΕΝ διαθέτει, αφού στα στοιχεία τουλάχιστον αυτών των χρηστών όπως και πολλών άλλων που συμμετείχαν στο συγκεκριμμένο νήμα αναφέρεται η ηλικία τους!
Νομίζω ότι έδωσε νέο ορισμό στο τι σημαίνει "νέοι" :respekt:

Υ.Γ. - Σημειώστε δε, ότι στα τόσα μηνύματα που έχει το συγκεκριμμένο νήμα, μόνο 2, 1 γραμμένο από τον blend που δηλώνει στα στοιχεία ετών 54, και 1 γραμμένο από τον Kiwi που δηλώνει στα στοιχεία του ετών 30, έγινε τέτοια αναφορά για την καταφυγή στην κατανάλωση αλκοόλ ως κουνουπο-απωθητικού!
Με τέτοια ποσοστά νομίζω θα ξανασκεφτώ την πιθανότητα να σκίσω τα πτυχία μου και να ξαναδιαβάσω στατιστική πριν γράψω κάποιο συμπέρασμα δημοσίως! :rofl:

Δεν μπορω να συνεχισω να μιλαω για ""παιδικες ηλικιες"" γιατι εχω απο πανω μου και το αγρυπνο ματι του αετου...
:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::oneup:

manoulamou
20-06-06, 22:32
Υesssss at last I became famousssssss.
Πηρα επιτελους τα λεπτα δημοσιοτητας που μου αναλογουν με το παραπανω!
Μηπως κρατησατε καποιο αντιτυπο της συγκεκριμενης φυλλαδας
ή να το αναζητησω στο Πρακτορειου Τυπου???
Ειμαι πλεον μια Ανωνυμη Επωνυμη:rofl: ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ...:respekt:

υγ 1 Δεν εχει σημασια που διαστρεβλωθηκαν τα γραφομενα μου
υγ 2 Ουτε οτι πινω μονο Μαραθωνος και Μεβγαλ...:p

joseph
21-06-06, 11:39
Εγώ γιατί δεν αναφέρθηκα; δικό μου είναι το τοπικ, μπουχουχου ... Πλάκα κάνουμε ...

gatoulas
21-06-06, 11:42
Πω, πω...
...Αν έβλεπαν την υπογραφή μου και το Avatar μου τί θα έγραφαν:
"Ναρκωμανείς σατανιστές ωθούν τη νεολαία στον αλκοολισμό και τα ναρκωτικά με πρόσχημα την απαλλαγή από τα κουνούπια"

Εξάλλου τί Αρντάν τί Αουτάν :sneer:

hemlock
21-06-06, 19:45
Υesssss at last I became famousssssss.
Πηρα επιτελους τα λεπτα δημοσιοτητας που μου αναλογουν με το παραπανω!
Μηπως κρατησατε καποιο αντιτυπο της συγκεκριμενης φυλλαδας
ή να το αναζητησω στο Πρακτορειου Τυπου???
Ειμαι πλεον μια Ανωνυμη Επωνυμη:rofl: ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ...:respekt:

υγ 1 Δεν εχει σημασια που διαστρεβλωθηκαν τα γραφομενα μου
υγ 2 Ουτε οτι πινω μονο Μαραθωνος και Μεβγαλ...:p

Αν μπορεις να το παρεις απο καπου και να το κανεις post να το βαλεις στο thead χρησιμα αρθρα και οδηγοι:rofl::rofl::rofl::rofl:

Nantia
22-06-06, 00:02
Σας εχω λυσεις.. Διαλιεχτε :p

1. Βαλτε κλιματιστικο κ ετσι δε θα εχετε ανοιχτες τις πορτες για να μπουν ( οκ θα μου πειτε ή κοστιζει ή δεν εχετε )

2. Αφηστε στο μπαλκονι - παραθυρο ενα ζευγαρι αθλητικα που σκυλοβρωμανε!! Τεζα τα κουνουπια!! :rofl:

3. Ψεκαστε με teza και βαλτε ταμπλετες - υγρα - φιδακια :whistle: νταξ, κατι θα πιασει!!

4. Παρτε εμενα σπιτι σας.. :twisted: :sorry: Δοκιμασμενο σας λεω.. 5 ατομα σε 1 σπιτι ΕΜΕΝΑ ΤΣΙΜΠΟΥΣΑΝ ΤΑ ΣΙΧΑΜΑΤΑ

Patentman
22-06-06, 00:47
Το #1 κοστιζει, το #2 κοστιζει σε αποσμητικα μεσα στο σπιτι, το #3 κοστιζει στην υγεια μας, εσυ ποσο κοστιζεις; Τι τρως; Τι λειτουργικα εξοδα εχεις;

Σε μενα γιατι δεν εχει κουνουπια το σπιτι; Και να ειχε δεν θα με τσιμπουσαν :D

Οσο για τις σιτες καποιος σωστα ειπε καντο μονος σου. Υπαρχουν πολλοι τροποι. Και τελαρο απο ξυλινα πηχακια μπορεις να φτιαξεις. Βεβαια δεν ειναι για μπαλκονοπορτες αλλα στα παραθυρα τοποθετειται μια χαρα.

Nantia
22-06-06, 01:07
Να στο θεσω αλλιως τοτε! Εγω τι θα κερδισω που 8α με "φανε" οι κωνωπες?:p

blend
22-06-06, 03:25
4. Παρτε εμενα σπιτι σας.. :twisted: :sorry: Δοκιμασμενο σας λεω.. 5 ατομα σε 1 σπιτι ΕΜΕΝΑ ΤΣΙΜΠΟΥΣΑΝ ΤΑ ΣΙΧΑΜΑΤΑ

Εχεις κανονίσει τίποτα αύριο βραδάκι? :hmm:

Kiwi
22-06-06, 10:28
Υ.Γ. - Σημειώστε δε, ότι στα τόσα μηνύματα που έχει το συγκεκριμμένο νήμα, μόνο 2, 1 γραμμένο από τον blend που δηλώνει στα στοιχεία ετών 54, και 1 γραμμένο από τον Kiwi που δηλώνει στα στοιχεία του ετών 30, έγινε τέτοια αναφορά για την καταφυγή στην κατανάλωση αλκοόλ ως κουνουπο-απωθητικού!
Με τέτοια ποσοστά νομίζω θα ξανασκεφτώ την πιθανότητα να σκίσω τα πτυχία μου και να ξαναδιαβάσω στατιστική πριν γράψω κάποιο συμπέρασμα δημοσίως! :rofl:

Δεν καταλαβαίνω για τί πράγμα απορείς, ειδικά με την ηλικία του Kiwi :whistle:

Παρεπιπτόντως. Ξέρει κανείς πόσο καιρό ζει ένα κουνούπι;

manoulamou
22-06-06, 13:53
Δεν καταλαβαίνω για τί πράγμα απορείς, ειδικά με την ηλικία του Kiwi :whistle:

Παρεπιπτόντως. Ξέρει κανείς πόσο καιρό ζει ένα κουνούπι;


http://science.howstuffworks.com/mosquito.htm/printable

<<<The life cycle of a mosquito can vary from one to several weeks depending upon the species (the adult, mated females of some species can survive the winter in cool, damp places until spring, when they will lay their eggs and die.)>>>

Nantia
23-06-06, 00:13
Εχεις κανονίσει τίποτα αύριο βραδάκι? :hmm:
κανω τον κουνουποδιωχτη σπιτι μου! :lol:

blend
23-06-06, 00:23
κανω τον κουνουποδιωχτη σπιτι μου! :lol:

Μεθαύριο?

Ουπς, σόρρυ δεν μπορώ εγώ!

Εχουμε συνάντηση του ADSLgr... http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=40893

Θα κάνουμε και δέηση για να εξαφανιστούν τα κουνούπια. :lol:

Αν και μάλλον δεν πρόκειται να μας πλησιάσουν! :twisted:

Nantia
23-06-06, 00:28
Μεθαυριο εχω ρεκτιφιε ( μανικιουρ - πεντικιουρ ) γιατι Τριτη φευγω διακοπες κ πρεπει να φτιαξω τη ρημαδα τη βαλιτσα ( κουτση μεν γιατι εφυγε το 1 ροδακι ) Απο Ιουλη βλεπουμε! :P


@Ακτινιδιο για τη μυγα εχω ακουσει 1 μερα, αλλα χλωμο το κοβω :P

johnkall69
24-06-06, 01:18
Συμφωνώ απόλυτα με τις σίτες!! Εκτός του ότι δεν μπαίνει τίποτα στο σπίτι αερίζετε κιόλας!!!
Έχω και εγώ στο εξοχικό μου αλλά εδώ που μένω μόνιμα με τρώνε τα έντομα και έχω και αλεργία :evil:
Τα εντομοαποθητικά κλπ είναι απλά απατεωνιές για τους αφελής (ενωώντας αυτά που μπαίνουν στις μπρίζες και βρωμάνε..)

hulkmania
25-06-07, 19:05
μηπως ξερει κανεις η εχει χρησιμοποιησει απο αυτα τα εντομοαπωθητικα που λενε οτι εκπεμπουν υψηλης συχνοτητας ηχους που διωχνουν τα κουνουπια???εχω παρει ενα αλλα δεν μου φαινεται και πολυ σωι μαλλον μουφα μου μυριζεται η υποθεση...αληθεια κανουν δουλεια?

gcf
25-06-07, 19:19
Αυτό είναι ένα από τα πιο γνωστά hoaxes.
http://itotd.com/articles/298/ultrasonic-mosquito-repellers/

Martinstime
26-06-07, 12:16
Εγώ βρήκα μια εφαρμογή για Symbian που τάχα κάνει το κινητό να εκπέμπει υπερήχους που απωθούν τα κουνούπια.... Βλακείες....

alexandrak
20-10-07, 21:11
Γεια σας, θελω να κανω στο σπιτι μου απολυμναση απο κουνουπια
γαιτι η κατασταση ειναι ανυποφορη.
Εχετε να μου προτεινετε λυσεις η εταιρειες απολυμανσεων?
Ευχαριστω,

21century
25-10-07, 20:12
Μπορεις να κοιταξεις στον Χρυσο οδηγο, αλλα σε ποια περιοχη μενεις φιλε μου?

epursimuove
26-10-07, 01:27
Το καλοκαίρι κάνει δουλειά και ο ανεμηστήρας στο πιο δυνατό. Τα πέρνει και τα σεικώνει. Το χειμώνα, μη το δοκιμάσετε... θα χρειαστείτε πολύ βιταμίνη C.

manoulamou
29-10-07, 12:47
Σιγουρα θα βρειτε στο google και στη forthnet απειρες εταιριες απεντομωσεων...
ΟΜΩΣ :what: Απολυμανση απο κουνουπια (http://www.parasito.gr/apentomosi.htm); :scared:
Τι εγινε: επιδρομη απο μοσκιτος του Αμαζονιου;
Δεν κοροϊδευω γιατι ειμαι γλυκο-αιματη και η πρωτη που τσιμπανε στο σπιτι,
εχω εμμονη, ετσι και τ ακουσω δεν μπορω να κοιμηθω μεχρι να τα εξοντωσω!
ΟΧΙ ομως και απολυμανση ... θα παμε πρωτοι εμεις.
Μονο εαν υπαρχει πηγη επαναμολυνσης πχ στασιμα νερα αυτην θα χτυπησετε...

vazelo
18-05-08, 23:55
Kαλοκαιριαζει...

Τι μπορουμε να κανουμε για να αποφυγουμε αυτους τους διαολους??

Υποψιν, ελαχιστα με ενοχλει το τσιμπημα, σε σχεση με το να το ακουω να ζουζουνιζει στο αυτι μου βραδυατικα.Μου αναβουν τα λαμπακια λεμεεεεεεε

emeliss
19-05-08, 00:01
Εμένα με ενοχλεί το τσίμπημα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κοπέλα που να είναι πιο γλυκοαίματη από εμένα και τα διαβολεμένα πάντα πάνω μου ξεσπούν.

flamelab
19-05-08, 00:03
Ξυδάκι μεσα σε ποτήρι και μέσα βάλε βαμβάκι.

Αλλιώς, βάλε λίγο στο λαιμό σου και δεν τολμήσουν να πλησιάσουν.

Αλλιώς, βάλε το γνωστό φιδάκι, ή εκείνο που μπαίνει στην πρίζα (δεν είναι και πολύ αποτελεσματικά βεβαια ).

Και κλείνε τα φώτα στο σπίτι αλλιώς μπαίνουν μεσα γιατί "μαγνητίζονται" !

Xguru
19-05-08, 00:05
Κι εμένα το ζουζούνισμα με πειράζει ιδιαίτερα όταν δεν είμαι για ύπνο. Για την ώρα εφαρμόζω την παραδοσιακή τακτική "κυνήγι με μαξιλάρι μέχρι θανάτου" αλλά είναι όντως κουραστικό και όχι πάντα αποτελεσματικό...


Ξυδάκι μεσα σε ποτήρι και μέσα βάλε βαμβάκι.

Αλλιώς, βάλε λίγο στο λαιμό σου και δεν τολμήσουν να πλησιάσουν.

Αλλιώς, βάλε το γνωστό φιδάκι, ή εκείνο που μπαίνει στην πρίζα (δεν είναι και πολύ αποτελεσματικά βεβαια ).

Και κλείνε τα φώτα στο σπίτι αλλιώς μπαίνουν μεσα γιατί "μαγνητίζονται" !

Το ξύδι δεν κάνει δουλειά αν τα κουνούπια είναι "εκπαιδευμένα". Είχα αλοιφθεί ολόκληρος με ξύδι και πάλι ζουζούνιζαν από πάνω μου αλλά όχι στην Αθήνα, επαρχία.

emeliss
19-05-08, 00:07
Ξυδάκι μεσα σε ποτήρι και μέσα βάλε βαμβάκι.

Αλλιώς, βάλε λίγο στο λαιμό σου και δεν τολμήσουν να πλησιάσουν.

Μετά δεν θα τολμά να σε πλησιάσει τίποτα και κυρίως κανείς/καμιά, κακό ειδικά για το καλοκαίρι.

flamelab
19-05-08, 00:08
Μετά δεν θα τολμά να σε πλησιάσει τίποτα και κυρίως κανείς/καμιά, κακό ειδικά για το καλοκαίρι.

Tην νύχτα φυσικά :p

guzel
19-05-08, 00:12
μην κανεις μπανιο για καμια βδομαδα :lol::lol: δεν θα πλησιαζουν....:rofl:

εγω κουκουλωνομαι μεχρι πανω με κουβερτα (ολος κατω απο την κουβερτα) πανω απο την κουβερτα υποθετω οτι προσπαθουν να εισβαλλουν με καθε τροπο αλλα δεν τα καταφερνουν..το καλοκαιρι κλιματιστικο στο φουλ και κρυωνουν κ ετσι φευγουν..αληθεια οταν δεν τσιμπανε που βρισκονται ?

pelasgian
19-05-08, 00:31
Στο pub και πίνουν bloody mary!

George_GPS
19-05-08, 00:45
καλύτερα να αποφεύγουμε τα χημικά, φιδάκια και τέτοια, πάρε μια από αυτές τις τοστιέρες με το μπλε φως...θα ακούγετε και τζζζζ :crazy: τζζζζ :innocent: προς παραδειγματισμό των άλλων κουνουπιών. έτσι θα ηρεμήσεις μια και καλή από αυτά..

pancon
19-05-08, 00:49
Το αντικουνουπικό του στρατού pwnd them all!

Έπρεπε να το εκμεταλλευτούν εμπορικά. :p

nnn
19-05-08, 01:22
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41232&highlight=%EA%EF%F5%ED%EF%FD%F0%E9%E1
:whistle::whistle:

gkimonas
19-05-08, 01:29
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41232&highlight=%EA%EF%F5%ED%EF%FD%F0%E9%E1
:whistle::whistle:

Τελικά για ό,τι ψάχνεις θα το βρεις στο adslgr.com :p

vazelo
19-05-08, 01:46
ν..αληθεια οταν δεν τσιμπανε που βρισκονται ?

Πραγματικα, την ιδια απορια ειχα κ εγω...

Δηλαδη το χειμωνα που μας κρυβοντα...

flamelab
19-05-08, 01:48
Είναι μεσα σε αυγά, κρυμμένα μεσα στο χώμα ή όπου έχει περιβάλλον όπου αναπτύσσονται κουνουπια.

Το ίδιο και με τα τζιτζίκια. Ολο το χρόνο σχεδόν , είναι κρυμμένα (αλλα ζωντανά ως επί το πλειστον)στο χωμα.

Tiven
19-05-08, 02:23
Πωπω ξέχασα το παράθυρο και το φως ανοικτά στο δωμάτιό μου για 3-4 ώρες και γυρίζω και βλέπω 7-8 κουνούπια να περιφέρονται !! Ήδη με τσιμπήσαν πόσες φορές όσο έβλεπα τηλεόραση , δεν αντέχω άλλο !!!!!!!!!! :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

manoulamou
19-05-08, 11:17
Kαλοκαιριαζει...

Τι μπορουμε να κανουμε για να αποφυγουμε αυτους τους διαολους??

Υποψιν, ελαχιστα με ενοχλει το τσιμπημα, σε σχεση με το να το ακουω να ζουζουνιζει στο αυτι μου βραδυατικα.Μου αναβουν τα λαμπακια λεμεεεεεεε

Κι εμενα αυτο μου του δινει πιο πολυ, οχι το ξυσιμο μετα, αλλά το ο,τι με τριγυριζουν:
αισθανομαι στοχος επειδη εμενα προτιμουν παντα...:lol:

Τα "φιδακια" ειναι τα πιο αποτελεσματικα, ομως κι αυτα δεν ειναι εντελως "αθωα".
Ο πιο καλος τροπος για μεσα στο σπιτι, οι oldtime but classic σιτες επι παραγγελια
για να ταιριαξουν και πανω απ το κρεβατι οι γνωστες κουνουπιερες με τα ... τουλια!!!

Διαβαστε επισης το παλιοτερο μηνυμα (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=655240&postcount=19) της απολυτα ειδικης :rolleyes: zouzouniας
καθως και το δικο μου (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=655373&postcount=29) με τα ... απαραιτητα links...

maik
19-05-08, 19:16
Ηρθε το καλοκαιρι λοιπον. Μαζι με αυτον και τα κουνουπακια.

Μια παλια δοκιμασμενη συνταγη που ειναι και οικολογικη .

Βαλτε σε ενα πιατακι μια δυο κουταλιες καφε ελληνικο και βαλτε του φωτια. Θα αρχισει να σιγοκαιει οπως περιπου το φιδακι. Ο καπνος που βγαζει απομακρυνει τα κουνουπια. Και μυριζει ευχαριστα.:)


Μια επισης καλη συμβουλη ειναι να μην ξυνεται το μερος που σας τσιμπησαν. ΛΙγο δυσκολο μεν αλλα αν κρατηθειτε για κανενα πενταλεπτο χωρις να ξυσετε τοτε περνα η φαγουρα. Τωρα αν ειναι σμηνος ολοκληρο ειναι λιγο δυσκολο:evil:

ESP1982
19-05-08, 19:44
Μία είναι η λύση:

36807

Παλιά-καλή-δυνατή σκορδαλιά. :p

:lol: :lol: :lol: :lol:

21century
19-05-08, 19:44
Καλή η λύση του καφέ, πάντως στην επαρχία η πολιτεία και οι Νομαρχίες έχουν φροντίσει να ψεκάζουν περιοχές σε συγκεκριμένους Δήμους στα πλαίσια αντικουνουπικής περιοόδου απο σε Ηλεία, Μεσσηνία ιδίως στη Γιάλοβα και αλλου..

@ ADSLgr.com All rights reserved.