PDA

Επιστροφή στο Forum : Κουνούπια και τρόποι απαλλαγής απο αυτά



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6]

prodromosfan
26-07-09, 00:37
μια ερωτηση ρε παλικαρια
πόσο καφε βαζετε;
ενα κουταλακι θα φτασει για ώρες;;;;

_aris_
26-07-09, 00:41
στο χωριο μου η γιαγια μου εβαζε κομμενες ντοματες στα παραθυρα και δεν υπηρχε μεσα στο σπιτι ουτε κουνουπια ουτε μυγες.... (δεν το εχω δοκιμασει):p

αλλο ενα απο το χωριο μου... :p κρεμαγανε απο το ταβανι σκουλακια δεμενα δαφανη με νερο και φτιαχνανε ενα μεγαλο κυκλο με αυτα (γυρω στα 6 σακουλακια εφτιαχναν) και μεσα σε αυτο το κυκλο δεν εμπαινε τιποτα απο εντομο.. κυριως μυγες....

τελος και η τεχνολογια εχει προνοησει για εμας οποτε σας δινω link (http://www.brothersoft.com/anti-mosquito-software-75421.html) να κατεβασετε προγραμμα το οποιο βγαζει συχνοτητες που απωθουν τα εντομα... (δοκιμασμενο απο εμενα αλλα οχι το συγκεκριμενο.... ενα παρομοιο προγραμμα)

και τα κουνουπια :rifle: :p

pan05
26-07-09, 00:57
μια ερωτηση ρε παλικαρια
πόσο καφε βαζετε;
ενα κουταλακι θα φτασει για ώρες;;;;

Έβαλα περίπου 1 κουταλάκι εδώ και καμιά ώρα και φαίνεται να έχει ακόμα να δώσει. Βέβαια το κουνάω ανά τακτά χρονικά διαστήματα.


[..]τελος και η τεχνολογια εχει προνοησει για εμας οποτε σας δινω link (http://www.brothersoft.com/anti-mosquito-software-75421.html) να κατεβασετε προγραμμα το οποιο βγαζει συχνοτητες που απωθουν τα εντομα... (δοκιμασμενο απο εμενα αλλα οχι το συγκεκριμενο.... ενα παρομοιο προγραμμα)

και τα κουνουπια :rifle: :p

Κοίτα να δεις.. Θα δοκιμαστεί και αυτό λοιπόν!

manoulamou
27-07-09, 11:56
Ξεμειναν κατι ελληνικοι που αρεσαν στο συζυγο
οπότε μια χαρα θα μου χρησιμευσουν καθοτι πολυ γλυκοαιματη
και τα κουνουπια κανουν πανηγυρι τα βραδυα...:rolleyes:

prodromosfan
27-07-09, 15:39
να πινεις και εσυ ελληνικό manoulamas
είναι απο τους πιο ευγευστους, μυρωδατους και υγιεινους καφέδες.

manoulamou
27-07-09, 16:18
Γεγονος ειναι πως ο καλυτερος σε ποιοτητα καφες ειναι ο "ελληνικος" και ο χειροτερος μη-καφες ειναι ο στιγμιαιος...
Απλα τωρα πια δεν πινω σχεδον καθολου καφε για λογους υγειας
και σε ενισχυση της αντιδρακουλιαρικης δρασης του λεω να βαλω και μερικους βασιλικους στη βεραντα μου!

utp
17-08-09, 02:34
Ρε παιδια αυτα τα μαυρα κουνουπια με τις ασπρες ριγες πως τα ξεφορτωνομαστε?Δεν τα πιανει τιποτα.Το απογευμα δρουν εντονα...το βραδυ καθολου σαν να μην υπαρχουν....

@ ADSLgr.com All rights reserved.