PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίστα kart στην Αθήνα



Σελίδες : [1] 2

chica_loca
20-06-06, 13:54
Ξερεται που μπορω να βρω πιστα KART στην Αθηνα??

Thanks in advance.

apok
20-06-06, 13:55
Στον Α. Κοσμα δεν έχει?? ( Δίπλα στο Ακρωτήρι )

PopManiac
20-06-06, 13:57
Αγαπητή chica_loca,

Εκ μέρους όλων των κατοίκων της Αθήνας σε ευχαριστούμε πολύ που σκοπεύεις να εξασκήσεις τις οδηγικές σου ικανότητες σε πίστα go-karts και όχι στους δρόμους της Αθήνας.

Φιλικά,

PopManiac:p :p :p

Νικαετός
20-06-06, 13:58
Ωρωπό , στο δρόμο προς Χαλκούτσι , σίγουρα !

(Όποτε θέλεις , ευχαρίστως να οδηγήσω εσένα και την παρέα σου ;) )

apok
20-06-06, 13:59
Ξερεται που μπορω να βρω πιστα KART στην Αθηνα??

Thanks in advance.


Ωρωπό , στο δρόμο προς Χαλκούτσι , σίγουρα !

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!!
:rofl: :rofl: :rofl:

Νικαετός
20-06-06, 14:00
LOL , υποθέτω πως μιλάει για ΑΤΤΙΚΗ γενικότερα ...άλλωστε ο Ωρωπός είναι πιο κοντά από το ΧΑΛΑΝΔΡΙ , σε καθημερινές συνθήκες , από το σπίτι μου :p :p


(Άλλωστε και εσύ για Αγιο Κοσμά μίλησες LOL )

PopManiac
20-06-06, 14:04
Αν πιάνουμε Αττική, τότε και τα Μέγαρα δεν έχουν πίστα; :p

apok
20-06-06, 14:05
LOL , υποθέτω πως μιλάει για ΑΤΤΙΚΗ γενικότερα ...άλλωστε ο Ωρωπός είναι πιο κοντά από το ΧΑΛΑΝΔΡΙ , σε καθημερινές συνθήκες , από το σπίτι μου :p :p


(Άλλωστε και εσύ για Αγιο Κοσμά μίλησες LOL )

Και που ειναι ο Α. Κοσμάς δηλαδή?? Πριν τα Καμμένα Βουρλα??? Αθήνα δεν ειναι???:lol: :lol: :lol:

Νικαετός
20-06-06, 14:09
Λοιπόν , chica loca , όπως κατάλαβες στην ΑΘήνα , δεν υπάρχει πίστα καρτ . Υπάρχουν όμως αρκετές γύρω από την Αθήνα . Οπότε διαλέγεις , από αυτές που προαναφέρθηκαν ...

apok
20-06-06, 14:10
Λοιπόν , chica loca , όπως κατάλαβες στην ΑΘήνα , δεν υπάρχει πίστα καρτ . Υπάρχουν όμως αρκετές γύρω από την Αθήνα . Οπότε διαλέγεις , από αυτές που προαναφέρθηκαν ...
ααχααχαχαχαχαχαχ:oneup: :oneup: :worthy: :worthy: :lol:

chica_loca
20-06-06, 14:15
Εκ μέρους όλων των κατοίκων της Αθήνας σε ευχαριστούμε πολύ που σκοπεύεις να εξασκήσεις τις οδηγικές σου ικανότητες σε πίστα go-karts και όχι στους δρόμους της Αθήνας.

PopManiac

Μας τα παν και αλλοι αυτά. Δεν πιάνουν παντως, σε εμενα τουλαχιστον:p ;) !

Οσο για τους υπολοιπους ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις σας:) .

Τι θα λεγατε να κανονιζαμε μια μινι συναντηση αυτή την βδομαδα σε καποια από τις πιστες που αναφερατε:hmm: ?
"Τοadslgr παει GO-KARTS"..

apok
20-06-06, 14:16
Μετά τη συνάντηση..( λέμε τώρα ).. Εκεί να δεις τι θα γίνει :p

Νικαετός
20-06-06, 14:19
Εγώ πάντως αύριο πάω Ωρωπό (από το πρωί) με τις μικρές (τις κόρες μου) ...2 θέσεις περισσεύουν ...(Και μεθαύριο και παραμεθαύριο LOL !) .


Εσύ εκεί @apok , να πήξεις στη δουλειά :p :p

apok
20-06-06, 14:21
Εγώ πάντως αύριο πάω Ωρωπό (από το πρωί) με τις μικρές (τις κόρες μου) ...2 θέσεις περισσεύουν ...(Και μεθαύριο και παραμεθαύριο LOL !) .


Εσύ εκεί @apok , να πήξεις στη δουλειά :p :p

Το καλοκαίρι μου φαίνεται θα τα λέμε πολύ συχνά;)

chica_loca
20-06-06, 14:23
Μετά τη συνάντηση..( λέμε τώρα ).. Εκεί να δεις τι θα γίνει :p

Για πες μας εσυ apok τι εχεις κατά νου :rolleyes: , Τι μπορει να γινει μετα στην (λεμε τωρα) συναντηση :hmm: :p ?

Patentman
20-06-06, 14:28
Καλα δεν εχει πιστα στην γλυφαδα; Εκει απεναντι απο το παλιο αεροδρομιο στην παραλιακη ή μηπως εκλεισε;

supermario
20-06-06, 14:33
Καλα δεν εχει πιστα στην γλυφαδα; Εκει απεναντι απο το παλιο αεροδρομιο στην παραλιακη ή μηπως εκλεισε;

Ε, στον Αγιο Κοσμα, λες. Υπαρχει.

hemlock
20-06-06, 14:39
Στο Kartodromo να πατε παιδες στα πρωτα διοδια Ε.Ο Αθηνων -Θεσσ....

iki
20-06-06, 14:46
Η καλύτερη που έχω συναντήσει στη Αττική (σύμφωνα και με φίλους καλύτερη απο Αγ. Κοσμά)
είναι το kartodromo στα διόδια έξω απο τον Αγ. Στέφανο.
Πρέπει να βγεις στην έξοδο για Goody's, τα περνάς και συνεχίζεις στο παράδρομο παράλληλα με εθνική.Απλά ίσως χρειαστεί να πάρεις κανά τηλέφωνο γιατί κάνουν και αγώνες.

BTW αν κανονιστεί ως adslgr θα είναι καλή φάση.

apok
20-06-06, 14:49
Για πες μας εσυ apok τι εχεις κατά νου :rolleyes: , Τι μπορει να γινει μετα στην (λεμε τωρα) συναντηση :hmm: :p ?

Εγώ δε θα έρθω, οπότε και δε μπορώ να εκφέρω γνώμμη;)

chat1978
20-06-06, 15:24
Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι κάρτ. Μιλάμε έκανα κάποτε.

Τώρα σχετικά με που.
Έχει σίγουρα Αγ.Κοσμά που είναι και ο πιο εύκολα προσβάσιμη πίστα γιά όσους δεν έχουν μεταφορικό.
Έχει και μια στον Αγ. Στέφανο.

Εμπειρίες από τότε που ασχολούμουν πολύ.
Στον Αγ. Κοσμά ήταν απαράδεκτα. Η πίστα είναι καλή με εύκολη χάραξη και γρήγορα περάσματα αλλά τα καρτάκια ήταν χάλια και γιαυτό και λέω τον Αγ.Κοσμά ώς χάλια.
ήταν τόσο χάλια που στο φρανάρισμα λόγω χάλια ελαστικών και μη ρυθμισμένων φρένων βάραγε τετακέ το καρτάκι. ΕΠίσης ήταν και πολύ αργά τα μηχανήματα

Για τον Αγ.Στέφανο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, με κάρτ με φρέσκα λάστιχα και σωστά ζυγίσματα !

Αλλά όλα αυτά ήταν πριν 7 χρόνια δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Έχω κάνει σε άλλες 3 πίστες εκ των οποίων από όλες η καλύτερη ήταν της κεφαλλωνιάς!Καλά ήταν και στα Βραχνέικα Πατρών αλλά χάλια οδόστρωμα!

Όπως και να έχει όσοι πιστοί το χόμπυ είναι πανάκριβο! Μιλάμε πριν 5 χρόνια Πάτρα (πουήταν και φθηνά) πήγαινε 10000 δρχ το 20'!!

Άγιος Κοσμάς όμως έχει και μέχρι πολύ αργά!!!!

tsekouras
20-06-06, 15:59
Υπάρχει άλλη μία πίστα καρτ στην Αγία Μαρίνα ακριβώς μετά την τρύπα του Καραμανλή (Κατεύθυνση προς Σούνιο).

apok
20-06-06, 16:08
Εγώ πάντως κάνω με το αυτοκίνητό μου στους δρόμους της Αθήνας..χαχα
( Σαν καρτάκι μπαίνει στις στροφές που λένε :p άσε που δεν ειναι και πολύ μεγαλύτερο απο καρτ:p )

chat1978
20-06-06, 16:18
Υπάρχει άλλη μία πίστα καρτ στην Αγία Μαρίνα ακριβώς μετά την τρύπα του Καραμανλή (Κατεύθυνση προς Σούνιο).

Χώρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ήταν η πρώτη που είχα πάει στην ζωή μου (πώπω την είχα ξεχάσει) και ήταν άθλια!
΄Και νομίζω προυπήρχε του Αγ.Κοσμά!

tsekouras
20-06-06, 17:14
Η πίστα δεν είναι πολύ καλή και είανι και πολύ μικρή αλλά έχει καλύτερα καρτ απο αυτά του Αγ. Κοσμά.

chat1978
20-06-06, 18:20
΅Ε τότε μέσα

morpheus
20-06-06, 18:30
Υπάρχει και στην Παλλήνη, κοντα στο Makro.
Πρόσβαση απο Μεσογείων, στρίβοντας αριστερά στο επόμενο (προς μαραθώνα) φανάρι μετά την Αττική Οδό. Επίσης προφανώς πολύ εύκολα παει κανείς απο Αττική Οδο, απλα δεν ξερω πως λέγεται η έξοδος εκει

Έχω καιρό να πάω, θυμαμαι είχε μετρια καρτ, ενω η πιστα είναι κλειστη σχετικα με Αγ. Κοσμα και Αγ. Στεφανο.

Βασικα ρε παιδια ψαχνω να βρω καπου καποιον συνδυασμο πιστας-καρτ που να πρέπει όντως να είσαι φειδωλός στο γκάζι πάνω στη στροφή. Γενικά όπου έχω πάει τα καρτάκια (με τα 90 κιλά μου) δε γυρνάνε με γκάζι παρα μόνο με τιμονια και δεν έχει τοσο πλακα και σασπενς (το σωζω δε το σωζω κλπ). Εκτός ελαχίστων στροφών σε ορισμένες πιστες, το μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι να εχεις το γκαζι στο πατωμα, να κρατας καλές γραμμες με το τιμόνι και στη χειρότερη κάνα γκαζόφρενο.

ΥΓ: Ξεχνάω Επίτηδες το φιασκο-πιστα στην Παρο, που ειχε μεγεθος πανω κατω οσο ενα γηπεδο μπασκετ, με ασφαλτο γυαλί, καρτ χωρις γκαζι ή με πεταλι που κολλούσε και ηταν on-off (ναι εκει ηθελε φειδω λόγω τραγικης ασφαλτου αλλα με το πετάλι-διακοπτη οι σβουρες ηταν ουκ ολιγες και τα νευρα περισσότερα) και αστεία μέτρα ασφαλείας

chat1978
21-06-06, 09:06
Ρε φίλε στην Πάτρα-Βραχνεικα που έκανα πιέζαμε το σύρμα από κάτω με την φτέρνα για να πάει πιο γρήγορα.Και μιλάμε πήγαινε πιο γρήγορα.
Τιμές ξέρει κανένας πρόσφατες?

manoulamou
21-06-06, 17:44
Σα να μας βλεπω παλι πρωτοσελιδο στο Metropolis
<<Tο adslgr σε νεες περιπετειες: Κοντρες μετα απο κρασοκατανυξη
και μεταμεσονυχτια οργια στην παραλιακη. Σουζες με 40χλμ μεχρι το Σουνιο!!!
Καποιος να τους συμ- μαζεψει. Παρασυρουν την νεολαια τα πουρά manoulamou
nikoseagle και blend>> Tι ? δεν συμμετειχαν ολοι στην συζητηση?
Ναι αλλα δεν ηταν σε αυτη με τα κουνουπια? Συνηθεις υποπτοι!

Patentman
21-06-06, 17:55
και μεταμεσονυχτια οργια στην παραλιακη. Σουζες με 40χλμ μεχρι το Σουνιο!!!

Σουζες κανω αλλά οχι με 40, με πολυ παραπανω :twisted:
Ο πουροσουζας :lol:

Ενω ειμαι οδηγαρα :cool: μια φορα στα καρτ εκανα ολο τετακε...το ερειπιο ηταν θεοστραβο το σασι του, λαστιχα δεν ειχε, η διαδρομη ειχε σκονη και γενικα δεν ειχε γκαζι για να παιξεις...:mad: :down:

blend
21-06-06, 17:57
Μανούλα μας,

Αν προκύψει kartoκατάσταση, θα δούμε πολλούς να το ρίχνουν στην κωπηλασία..:twisted:

apok
21-06-06, 17:58
Μανούλα μας,

Αν προκύψει kartoκατάσταση, θα δούμε πολλούς να το ρίχνουν στην κωπηλασία..:twisted:

Μη σου πω και στις ελεύθερες καταδύσεις :cool:

chat1978
21-06-06, 18:25
Τουλάχιστον τα σκας που τα σκας να άξιζει.

Κεφαλλωνιά παίδες πριν 7 χρόνια περίπου μπαντιλίκι στην στροφή με τα λάστιχα να στριγγλίζουν και να πορώνεσαι.!
Βασικά πορώθηκα τόσο πολύ που μόνο αυτό θυμάμαι από την κεφαλλωνιά. Και έχω πάει και 2 φορές/.

Ξέρω Ξέρω ΚΑΜΕΝΟΣ!

hemlock
21-06-06, 19:49
Που να δειτε πως κανουν τα αγωνιστικα kart....125cc και 80 km/h πανω σε στροφη:oneup: :rofl: :rofl: :rofl:

manoulamou
21-06-06, 20:36
Πλακα-πλακα ξερετε ποσοι απο την προηγουμενη ενδοξη γενια
των ραλιτζηδων, ξεκινησε απο τρελλες κουρσες με τα παναθλια
go-kart στην πρωτογονη πιστα του Αγιου Κοσμα?

chica_loca
23-06-06, 13:15
Τιμές ξέρει κανένας πρόσφατες?

Για τα kart του Αγ. Κοσμα

*10ευρο για κάθε 8λεπτα:down: .

Patentman
23-06-06, 13:19
Καλα ειναι αν αναλογιστεις 30 ευρω το 25λεπτο αλλά δεν εχει 25λεπτα να μπεις μεσα να το ευχαριστηθεις.
Να πηγαινε κιολας καλα θα ηταν.

Ξερετε κατι τετοιο; Στο καρτοδρομο τι εχει; Μονο σε αγωνες supermotard εχω παει.

Νικαετός
23-06-06, 13:39
Πλακα-πλακα ξερετε ποσοι απο την προηγουμενη ενδοξη γενια
των ραλιτζηδων, ξεκινησε απο τρελλες κουρσες με τα παναθλια
go-kart στην πρωτογονη πιστα του Αγιου Κοσμα?


Πολύ σωστή η παρατήρησή σου manoulamou . Και για να το πάω ακόμα μακρύτερα , σχεδόν ΟΛΟΙ , οι οδηγοί της F1 , ήταν πρωταθλητές στα καρτ !

Εγώ πάντως , όταν πρωτομπήκα σε καρτ (αγωνιστικό) σε ηλικία 10 ετών στην θρυλική πίστα της Ωμπέρζ στην Βαρυμπόμπη (για όσους την θυμούνται - υπήρξε και πίστα δοκιμών των 4Τ κάποια περίοδο) , έκανα μετά βίας έναν (1) γύρο , γιατί φοβόμουν και δεν κρατούσα ψηλά τις στροφές του κινητήρα , με αποτέλεσμα να σβήνει συνέχεια η μηχανή . :down: ,

Μετά στην δεύτερη απόπειρα , τα κατάφερα καλύτερα , αλλά πού χρήματα τότε για αγορά καρτ ...στον πιτσιρικά (ούτε ποδήλατο δεν μου έπαιρναν) .

hemlock
24-06-06, 11:30
Καλα ειναι αν αναλογιστεις 30 ευρω το 25λεπτο αλλά δεν εχει 25λεπτα να μπεις μεσα να το ευχαριστηθεις.
Να πηγαινε κιολας καλα θα ηταν.

Ξερετε κατι τετοιο; Στο καρτοδρομο τι εχει; Μονο σε αγωνες supermotard εχω παει.

Στο cartodromo τα 10min 11euros.
Δεν υπαρχει περιπτωση να σε αφησουν μεσα στην πιστα για παραπανω απο τα 10min σερι.Απλα θα περιμενεις παλι την σειρα σου...(Συνηθως γινεται χαμος)
Παντως μεταξυ μας ειναι αλητεια να σου παιρνουν τοσα λεφτα για σακατεμενα kart.Ολη η ιστορια παντως ειναι οι ""αλλοι "" με τα αγωνιστικα.Εκει θα δειτε και θα ακουσετε να στριγγλιζουν τα λαστιχα και οι κινητηρες.ΟΕΟΟΟ

Νικαετός
24-06-06, 11:55
Δεν φταίνε αυτοί hemlock , όσοι πηγαίνουν και δέχονται την κατάσταση αυτή φταίνε . ;)

hemlock
24-06-06, 12:38
παντως οι ""αλλοι "" με τα αγωνιστικα ειναι μεγαλη ιστορια:worthy: :worthy: .Να πατε μονο και μονο για αυτο.Απο οτι ξερω ειναι καθε Σ-Κ ( στα σιγουρα) εκει .Πιετε ενα καφεδακι (fredo κατα προτημιση-τον φτιαχνει καλο η κοπελα του μπαρ) και απολαυστε τρελες μα πολυ τρελες κοντρες ............ΟΕΕΟΟΟΟ

gallahant
24-06-06, 18:17
Πηγα πριν καμια δεκαρια μερες στην πιστα του Αγ. Στεφανου (ας ειναι καλα τα ιεκ-δελτα -δωρεαν μεταβαση και επιστροφη, δωρεαν καρτ δωρεαν φαι και ποτο:p ) δεν σπουδαζω στα ιεκ αλλα σιγα τωρα, και περσυ πηγα παλι. Ειναι πολυ ωραια πιστα, φετος γλυστρουσε αρκετα ομως, αλλα τα καρτ δεν εχουν γκαζι ρε παιδι μου, με το ενα χερι το πηγαινα:down: Ισως να επεσα και σε αθλιο καρτ

Xguru
24-06-06, 18:23
Χώρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ήταν η πρώτη που είχα πάει στην ζωή μου (πώπω την είχα ξεχάσει) και ήταν άθλια!
΄Και νομίζω προυπήρχε του Αγ.Κοσμά!

Ναι αλλά τα αμάξια εκεί είναι νύχτα με τη μέρα σε σχέση με του Α.Κοσμά.

chat1978
26-06-06, 11:48
Ναι αλλά τα αμάξια εκεί είναι νύχτα με τη μέρα σε σχέση με του Α.Κοσμά
Δλδ που είναι καλύτερα??

Το θέμα έχει ξυπνήσει ένα ενδιαφέρον καλά ξεχασμένο λόγω λεφτών!!! Εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι για βενζινοκίνητο αμαξάκι αλλά δεν ξέρω και πολλά! Μάλλον ελάχιστα. Αλλά θέλει και παρέα!

logan11
27-06-06, 04:15
Για την Παλλήνη που είπατε είναι αυτή εδώ.
Κάπως μικρή μου φαίνεται βρε παιδιά.:hmm:

gallahant
27-06-06, 08:08
Μικρη δεν ειναι και τοσο σε μεγεθος, αν κρινω απ το μεγεθος του κιτρινου αυτοκινητου που διακρινεται στο δρομο διπλα, αλλα πολυ λιγες στροφες εχει ρε παιδι μου. Δεν εκμεταλλευτηκαν καλα το χωρο που εχουν.

chat1978
27-06-06, 08:37
Θεός Logan11!! Τρομερή ιδέα.
Να πάρουμε τις φώτο από όλες και να τις συγκρίνουμε. Να τις φτοιάξουμε πίστες στο Grand Prix 4 και να τις μελετήσουμε!!!!

Να σου πω μήπως παίζει να στείλεις το placemark αν και πιστεύω μπορώ να το βρώ!!!!
Του Αγ. Στέφανου δεν ξέρω που είναι να δω τι κάτοψι.

hedgehog
27-06-06, 09:43
Ιδού λοιπόν του Αγ. Στεφάνου ( 38°10'42.62"N 23°51'21.97"E )
9185
και του Ωρωπού ( 38°19'25.20"N 23°46'26.06"E )
9186
;)

Xguru
27-06-06, 13:18
Δλδ που είναι καλύτερα??

Το θέμα έχει ξυπνήσει ένα ενδιαφέρον καλά ξεχασμένο λόγω λεφτών!!! Εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι για βενζινοκίνητο αμαξάκι αλλά δεν ξέρω και πολλά! Μάλλον ελάχιστα. Αλλά θέλει και παρέα!

Στην Βάρη είναι καλύτερα λέω εγώ, στου Α.Κοσμά παλιότερα που πήγαινα είχαν άγριο κόφτη πολύ συγκρατημένα πράγματα.

chat1978
27-06-06, 13:18
Παιδιά η χάραξη του Ωρωπού φαίνεται πολύ τέλεια. Χμμμμμ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.