PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΚΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΟΣ !!!!



kostas kolossos
08-08-10, 12:00
ΣΟΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ 7 ΜΕΡΕΣ !!


ΧΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ! ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ( ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ) ΘΕΩΡΗΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΓΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ! ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ , ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ . ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΑΓΩΓΕΣ (ΓΙΑ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ) ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ! ΔΥΟ ΑΓΩΓΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ 14 ΑΠΡΙΛΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΑΝΑΒΟΛΗ ( ΔΕΝ ΕΚΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ) ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ . ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ( ΟΧΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΧΑΡΤΙ )! ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ! ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ :: 1 . ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΙΚΑΣΘΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ?? 2. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ ΑΓΩΓΕΣ ΤΙΣ ?? ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΕΠΙΑΣΑ ΤΩΡΑ , ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ 720 ΕΥΡΟ ΔΙΝΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ 400 ΝΟΙΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑ 700 ΕΥΡΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ . ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ??? ΠΟΥ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΟΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ !! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

antreas9
08-08-10, 12:04
φιλε μου,μη γραφεις με κεφαλαία.
πήγαινε σε ένα δικηγόρο, να σου δώσει τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.
Δε μπορεί κανείς εδώ μέσα, να πάρει τόσο σοβαρές ευθυνες!

gastez
08-08-10, 13:04
εχεις περοουσια στο ονομα σου?

arial
08-08-10, 13:08
Θα σου ελεγα και εγω να πας σε καποιο δικηγορο , μονο αυτος μπορει να σε βοηθησει.

Για το θεμα της διατροφης, αν προσκομισεις τις αποδειξεις απο την δουλεια σου και το νοικι που πληρωνεις, πιστευω πως το δικαστηριο θα μειωσει και το ποσο της διατροφης.

Και για τα παιδια σου... για να ναι καλα, θα πρεπει να υπαρχει μια καλη ψυχολογια αναμεσα και στους γονεις. Οσο πολεματε μεταξυ σας, τοσο πιο πολυ αντικτυπο θα εχει στα παιδια.

Καλη τυχη ευχομαι :)

Nozomi
08-08-10, 14:38
ΧΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ! ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ !
Υποθέτω ότι ήταν αλλοδαπή και μάλιστα από ανατολική χώρα ?

Ε, τότε δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα από νομικής πλευράς, και πραγματικά μόνο δικηγόρος μπορεί να σου δώσει απαντήσεις (και αν, γιατί εμπλέκονται νομικά συστήματα διαφορετικών χωρών)...

Lazos
08-08-10, 16:33
εφοσον δεν σου περισευουν πολλα χρηματα η διατροφη φανταζομαι θα ειναι στα πλαισια που μπορεις να συνεισφερεις και εσυ...
Τωρα εφοσον υπαρχει το χαρτι που λεει ποτε να παρεις τα παιδια αν δεν στα δινει πηγαινε με την αστυνομια εκει και εχεις το δικαιωμα να τα παρεις

no_logo
08-08-10, 17:43
μπορείς να απευθυνθείς στον σύλλογο

Για την Ανδρική και Πατρική Αξιοπρέπεια

http://www.sos-sygapa.eu

Omega9
08-08-10, 21:17
Αν μένει στην πατρίδα της σε σπίτι με αυλή/κήπο που έχει φράκτη/περίφραξη και μπορείς να κανονίσεις να λείπουν τα παιδιά σου όταν την επισκεφτείς, έχεις ίσως την ευκαιρία να δώσεις μια οριστική λύση στο πρόβλημά σου, γλυτώνοντας ταυτόχρονα την οικονομική, ηθική και βιολογική σου εξόντωση που επιδιώκεται από το εν λόγω θηλυκό. ;)...

vlad
08-08-10, 22:43
θα σου πω μονο κατι βασικο απο διατροφη δικαιουται 1/3 του μισθου σου δραχμη παραπανω,παντως χρειαζεσαι εναν καλο δικηγορο τον οποιο θα εμπιστευεσαι και δυναμη φιλε μου

uncharted
08-08-10, 23:22
Αν μένει στην πατρίδα της σε σπίτι με αυλή/κήπο που έχει φράκτη/περίφραξη και μπορείς να κανονίσεις να λείπουν τα παιδιά σου όταν την επισκεφτείς, έχεις ίσως την ευκαιρία να δώσεις μια οριστική λύση στο πρόβλημά σου, γλυτώνοντας ταυτόχρονα την οικονομική, ηθική και βιολογική σου εξόντωση που επιδιώκεται από το εν λόγω θηλυκό. ;)...
τι εννοεις να κανει? :hmm:

no_logo
08-08-10, 23:29
Αν μένει στην πατρίδα της σε σπίτι με αυλή/κήπο που έχει φράκτη/περίφραξη και μπορείς να κανονίσεις να λείπουν τα παιδιά σου όταν την επισκεφτείς, έχεις ίσως την ευκαιρία να δώσεις μια οριστική λύση στο πρόβλημά σου, γλυτώνοντας ταυτόχρονα την οικονομική, ηθική και βιολογική σου εξόντωση που επιδιώκεται από το εν λόγω θηλυκό. ;)...

Είδες πως είναι αλλοδαπή/ξένη και ξεσπάθωσες :down:
Σύμφωνα με τα στερεότυπα σου είναι σίγουρα κακιά/ η φταίχτρα/ μίασμα στην σχέση :down:

Αλήθεια τι σημαίνει η φράση «οριστική λύση» και κάποιον άλλον θυμάμαι που την χρησιμοποιείσαι στην πρόσφατη ιστορία :whistle:

TheCondor
08-08-10, 23:40
Αν μένει στην πατρίδα της σε σπίτι με αυλή/κήπο που έχει φράκτη/περίφραξη και μπορείς να κανονίσεις να λείπουν τα παιδιά σου όταν την επισκεφτείς, έχεις ίσως την ευκαιρία να δώσεις μια οριστική λύση στο πρόβλημά σου, γλυτώνοντας ταυτόχρονα την οικονομική, ηθική και βιολογική σου εξόντωση που επιδιώκεται από το εν λόγω θηλυκό. ;)...

Και μετα ξυπνησες.

Omega9
09-08-10, 03:24
τι εννοεις να κανει? :hmm:


Σημασία δεν έχει τι εννοώ. Σημασία έχει τι καταλαβαίνεις. Κοίταξε μέσα σου.



Είδες πως είναι αλλοδαπή/ξένη και ξεσπάθωσες :down:
Σύμφωνα με τα στερεότυπα σου είναι σίγουρα κακιά/ η φταίχτρα/ μίασμα στην σχέση :down:




Δείξε πόσο λίγο με ξέρεις, αποτυχημένε ψευτοζηλωτή. Το ίδιο θα πρότεινα και μάλιστα με περισσότερη ένταση, εάν επρόκειτο για ημεδαπή.

Μιας και το αναφέρεις όμως, είναι γεγονός πως η συμπεριφορά των εκ ανατολικής ευρώπης ορμώμενων θηλυκών είναι πρωτάκουστη. Μετά το σοβιετικό "συντροφικό" παλούκι που τρώγανε παρά τη θέλησή τους τόσα χρόνια οι δυστυχείς αυτοί λαοί, το συνηθίσανε μάλλον και τώρα πλέον με την απίστευτη ρευστότητα των πάντων στις μαφιοχώρες τους δεν έχουνε που την κεφαλή κλίνειν. Αμοληθήκανε μαζί με τις Ρούσες λοιπόν, σε αναζήτηση πόρων, με μόνο εφόδιο τα γεννετήσια όργανά τους και ιδανική περιοχή δράσης τα μεσογειακά παράλια με τους υπερδιεγερτικούς τύπους, πλην όμως όσο να ναι στερημένους λόγω και της ξενέρωτης ντόπιας θηλυκής παραγωγής. Οι γυναίκες του πρώην ανύπαρκτου, είναι πιο ξεχειλωμένες σε όλα τα σημεία του ορίζοντα στον πλανήτη και από μόλις παραδώσασα τρίδυμα με φυσιολογικό τοκετό εις τον μάταιο τούτο κόσμο, αλλά τουλάχιστον όλοι αυτοί ζήσανε το όνειρο του προλεταριακού παραδείσου επί γης, έτσι; :(
Ποιος ξέρει πόσα σπίτια χωράφια και λοιπά περιουσιακά στοιχεία έχουν "απαλλοτριώσει" οι σλάβες αυτές ανά την επικράτεια και κυρίως στην επαρχία, πουλώντας τον εαυτό τους για κάποια χρόνια σε ετοιμοθάνατα, θλιβερά γεροντάκια... (το ψευδοκράτος, σίγουρα δεν ξέρει, ούτε καν σε πόσες από αυτές πληρώνει συντάξεις! )




Αλήθεια τι σημαίνει η φράση «οριστική λύση» και κάποιον άλλον θυμάμαι που την χρησιμοποιείσαι στην πρόσφατη ιστορία :whistle:

Μήπως φέρνεις στο πεζό μυαλουδάκι σου, την "τελική λύση"; Ρωτάω, γιατί μπερδεύεσαι. Και αν αναφέρεσαι σε αυτή τη φράση πρόκειται ασφαλώς για ένα ακόμα συμμαχικό μύθο, αλλά έναν πολύ επικερδή για ορισμένα σάπια σαρκία που μολύνουν σταθερά τον πλανητάκο με γεωμετρικά αυξανόμενη ταχύτητα.

Ένα έχω να πω: ο ποιητής μίλησε. Το πλήθος ερμηνεύει.

Παρ' όλο ότι βγάλατε σχολείο (βγάλατε; ), δεν έχετε συνειδητοποιήσει ακόμα τη μαγεία του γραπτού λόγου: οι φράσεις κάποιου μπορούν να ερμηνευτούν με διάφορους τρόπους από τους άλλους.





Και μετα ξυπνησες.


Δεν σε καταλαβαίνω. Δεν κοιμήθηκα ακόμα στο μεσοδιάστημα, για να ξυπνήσω.

Κάποτε βέβαια όλοι μας θα κοιμηθούμε τον μεγάλο ύπνο.

uncharted
09-08-10, 03:32
Σημασία δεν έχει τι εννοώ.
υπεκφευγεις και δεν απαντας


Σημασία έχει τι καταλαβαίνεις.
θελω να πιστευω οτι καταλαβα λαθος και οτι δεν προτρεπεις τον φιλο μας να προβει σε κατι παρανομο... ε?


Κοίταξε μέσα σου.
αυτο που κολλαει με το θεμα?


δεν έχετε συνειδητοποιήσει ακόμα τη μαγεία του γραπτού λόγου: οι φράσεις κάποιου μπορούν να ερμηνευτούν με διάφορους τρόπους από τους άλλους.
ναι, εκει βασιζονται οι πολιτικαντες και οι δικηγοροι...

arial
09-08-10, 03:40
@Omega9 καλυτερα να αφησεις τους χαρακτηρισμους για τους συμφορουμιτες σου και για αυτες τις γυναικες (που δεν ειναι και θεμα του αντικειμενου μας). Λυση προτεινε ο φιλος μας , οχι να αρχιζεις να προσβαλεις.

Omega9
09-08-10, 04:00
υπεκφευγεις και δεν απαντας




Σου απάντησα μεγάλε.



θελω να πιστευω οτι καταλαβα λαθος και οτι δεν προτρεπεις τον φιλο μας να προβει σε κατι παρανομο... ε?

Θέλε να πιστεύεις ότι κατάλαβες ότι νομίζεις. Εγώ έγραψα κάτι και ο νοών νοείτω. Εγώ να προτείνω στον οποιονδήποτε κάτι παράνομο; Για ξαναδιάβασε τι έγραψα, μήπως δε φοράς τους χρωματιστούς φακούς επαφής σου μεγάλε;



ναι, εκει βασιζονται οι πολιτικαντες και οι δικηγοροι...


Και οι φορουμίτες..





@Omega9 καλυτερα να αφησεις τους χαρακτηρισμους για τους συμφορουμιτες σου και για αυτες τις γυναικες (που δεν ειναι και θεμα του αντικειμενου μας). Λυση προτεινε ο φιλος μας , οχι να αρχιζεις να προσβαλεις.


Δε νομίζω πως ρώτησα τη γνώμη σου για το πως να συμμετέχω στη συζήτηση. Μη με προσβάλεις λοιπόν προσπαθόντας να επέμβεις στην ελευθερία των ιδεών μου.
Όσο για τις γυναίικες που σχολίασα τι ακριβώς από αυτά που είπα δεν ισχύει; Η αλήθεια πονάει, το ξέρω. Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή, όσοι αγαπάνε την αλήθεια αντιμετωπίζονται με άρνηση από αυτούς που δεν αντέχουν τη σκληρότητά της. Δεν την έφτιαξα εγώ έτσι όμως, ένας περαστικός είμαι απλά.

uncharted
09-08-10, 04:08
Για ξαναδιάβασε τι έγραψα, μήπως δε φοράς τους χρωματιστούς φακούς επαφής σου μεγάλε;
εχεις πολλη πλακα τελικα... :rofl: ειδικα αυτο με τους χρωματιστους φακους, μιας και δεν ειμαι εγω αυτος που εδωσε χρωμα πολιτικη χροια στο νημα :whistle: (βλ. σχολια περι σοβιετ κλπ.)

α και που' σαι, οι πραγματικοι αντρες αναλαμβανουν την ευθυνη τους οταν λενε κατι (και μαλιστα σε ενα τοσο σοβαρο νημα, με εναν απελπισμενο συμφορουμιτη)... δεν κανουν γαργαρες μολις τους στριμωξουν ;)

Omega9
09-08-10, 04:26
εχεις πολλη πλακα τελικα... :rofl: ειδικα αυτο με τους χρωματιστους φακους, μιας και δεν ειμαι εγω αυτος που εδωσε χρωμα πολιτικη χροια στο νημα :whistle: (βλ. σχολια περι σοβιετ κλπ.)



Χαίρομαι που σε ψυχαγωγώ. Το ίδιο διασκεδαστική μπορεί να είναι και η πρόταση που έκανα στον φίλο με το πρόβλημα. Δε χρειάζεται να το βλέπει κανείς από την τραγική πλευρά του μόνο, όταν πρόκειται για κάτι που του σώζει στην ουσία τη ζωή. Καταλαβαίνεις τι εννοώ ε;

Πολιτική χροιά αναγκάστηκα να δώσω χωρίς να είναι αυτός ο αρχικός μου στόχος, από τη στιγμή που ο συζητητής μου έδωσε υποτιθέμενη ρατσιστική χροιά.



α και που' σαι, οι πραγματικοι αντρες αναλαμβανουν την ευθυνη τους οταν λενε κατι (και μαλιστα σε ενα τοσο σοβαρο νημα, με εναν απελπισμενο συμφορουμιτη)... δεν κανουν γαργαρες μολις τους στριμωξουν ;)


Δηλαδή με αποκαλείς μη πραγματικό άντρα;
Σε τι ακριβώς νομίζεις ότι με στρίμωξες; Και ποιο είναι αυτό που "έκανα γαργάρα";

Αναλαμβάνω την ευθύνη για αυτό που έγραψα μεγάλε, το είπα και πριν. Από εκεί και πέρα ο καθένας αναλαμβάνει την ευθύνη για αυτό που νομίζει ότι εννοώ. Και αν κρίνω από εσένα έχεις μάλλον περίεργες τάσεις στην ερμηνεία και ταράζεσαι.

Δε χρειάζεται να επιμένεις όταν βλέπεις ότι ο άλλος σε έχει κερδίσει διαλεκτικά μεγάλε.
Απλά παραδέξου ότι είμαι πιο έξυπνος από εσένα. Και πάνε για ύπνο.

uncharted
09-08-10, 04:34
Πολιτική χροιά αναγκάστηκα να δώσω
τοτε κρατα τα χρωματιστα γυαλακια για τον εαυτο σου, εγω δεν τα χρειαζομαι, οποτε μην μου αποδιδεις τετοια κατηγορια


Δε χρειάζεται να επιμένεις όταν βλέπεις ότι ο άλλος σε έχει κερδίσει διαλεκτικά μεγάλε.
αυτο ασε να το κρινουν οι αλλοι


Απλά παραδέξου ότι είμαι πιο έξυπνος από εσένα.
αυτο στο λεει ο γιατρος σου? ασε να το κρινουν οι αλλοι και αυτο


Και πάνε για ύπνο.
ωπα, αρχισανε οι υποδειξεις τωρα!

Manolis_karas
09-08-10, 11:05
Καλημέρα, διάβασα όλα τα παραπάνω και κατέληξα ότι όλοι έχουν δίκιο σε εκείνα που γράφουν (όπως στο ανέκδοτο με τον Χότζα).
Το σωστότερο είναι να συμβουλευτείς ένα ή δύο δικηγόρους ειδικούς στα διαζύγια αλλά και στο οικογενειακό δίκαιο της πατρίδας της. Η νομοθεσία αλλάζει από χώρα σε χώρα (δεν μας διευκρίνισες αν είναι αλλοδαπή ή όχι).
Επικουρικά γράφω, η διατροφή σε περιπτώσεις που ξέρω ρυθμίζεται πρώτα ανάλογα με τις ανάγκες των παιδιών και κατά δεύτερο λόγο ανάλογα με τα έσοδα - κοινωνική θέση των γονέων, η αποφάσεις - διάθεση - γνώμη των δικαστηρίων σε περιπτώσεις που ο υπόχρεος γονέας δεν πληρώνει τη διατροφή των παιδιών είναι καταπέλτης (προσωποκράτηση κλπ) γι΄αυτό μην πας (αν είναι αλλοδαπή) στην πατρίδα της αν χρωστάς διατροφή στα παιδιά, κινδυνεύεις να μπεις μέσα με συνοπτικές διαδικασίες μέχρι να ξεπληρώσεις.
Κάνε και ένα DNA, υπάρχουν εκπλήξεις που δεν φαντάζεσαι.
Βέβαια μέγιστο καθήκον και υποχρέωση σου είναι να φροντίζεις τα παιδιά σου.

arial
09-08-10, 11:28
@Omega9 θυμαμαι ειχαμε παλι τσακωθει σε ενα παρομοιο θεμα σχετικα με τις γυναικες. Πρεπει να εχεις μεγαλο προβλημα ε? Περαστικα σου ;)

29gk
09-08-10, 12:05
ΣΟΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ 7 ΜΕΡΕΣ !!


ΧΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ! ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ( ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ) ΘΕΩΡΗΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΓΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ! ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ , ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ . ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΑΓΩΓΕΣ (ΓΙΑ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ) ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ! ΔΥΟ ΑΓΩΓΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ 14 ΑΠΡΙΛΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΑΝΑΒΟΛΗ ( ΔΕΝ ΕΚΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ) ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ . ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ( ΟΧΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΧΑΡΤΙ )! ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ! ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ :: 1 . ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΙΚΑΣΘΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ?? 2. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ ΑΓΩΓΕΣ ΤΙΣ ?? ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΕΠΙΑΣΑ ΤΩΡΑ , ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ 720 ΕΥΡΟ ΔΙΝΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ 400 ΝΟΙΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑ 700 ΕΥΡΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ . ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ??? ΠΟΥ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΟΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ !! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Εισαι σε καθεστως πολεμου, οπως καταλαβαινω, αρα η χρησιμοποιηση δικηγορου επιβαλλεται. Εχεις δεν εχεις λεφτα, δικηγορος πρεπει να επιμεληθει του θεματος.

Στη συνεχεια. το οτι η πρωην γυναικα σου ειναι αλλοδαπη, ενεχει σοβαρους κινδυνους σε οτι εχει να κανει με τις μελλοντικες σχεσεις σου με τα παιδια σου. Εαν δηλαδη τα παρει και φυγει, θα εχεις σοβαρο θεμα, εκτος κι αν το προβλημα σου δεν ειναι αυτο αλλα καθαρα και μονον το οικονομικο και δεν σε ενδιαφερει το αν θα βλεπεις τα παιδια ή οχι.

Το τι γραφει η πρωην γυναικα σου στις αγωγες αλλα και το πως απαντας εσυ, ειναι καθαρα θεμα του δικαστη και των δικηγορων. Σε καθε περιπτωση ομως αυτο που ΔΕΝ θα αποφυγεις, θες δεν θες, ειναι η διατροφη, οπου σωστα τεθηκε παραπανω, αφορα κυριως τα παιδια αλλα και σε δευτερο βαθμο την πρωην. Το πως τωρα, θα αντικρουσεις τα ψεματα ή τις αληθειες των αγωγων, ειπαμε ειναι μεσα στα πλαισια της διαμαχης σας, η οποια κλασσικα θα διαρκεσει χρονια απο τη στιγμη που δεν εχετε καλη επικοινωνια και παλι μονον ο δικηγορος σου θα σε βοηθησει.

Να παρατηρησω μονο, πως παρολο τον πονο σου, τον πονο της και τα μεταξυ σας, τα παιδια ειναι αυτα που θα υποφερουν περισσοτερο και αυτα ειναι που θα πρεπει να καταβληθει προσπαθεια ωστε να μην πληγωθουν απο τις εκατερωθεν "βολες" και τα "επεισοδια" που θα ακολουθησουν.

EvilHawk
09-08-10, 12:11
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.