PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεσσαλονίκη: Λεκτικοί & γευστικοί ιδιωματισμοί με παραπομπές για εξάσκηση & εμπέδωση



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

manoulamou
15-07-06, 21:32
btw παίζει κανά ζαχαροπλαστείο με τρίγωνα γεμιστά με σοκολάτα?? Αυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω.
Κάπου στην καμάρα πάντως έχει ένα ζαχαροπλαστείο με "γεμιστούς" εργολάβους με σοκολάτα.
Οι εικονες ηταν παντως αντιγραφη απο εδω:
http://www.tzivelekas.gr/products.asp?idDept=18
http://www.tzivelekas.gr/default.asp

kenji
15-07-06, 21:39
Όχι ρε γ@μωτο. Δεν έχω φάει τρίγωνο με σοκολάτα. Και είναι και στην Αθήνα τούτος. Άντε να τον βρεις. :(

γκαρντάσια γρηγορείτε. Είναι δυνατόν να μην έχουμε τρίγωνα με σοκολάτα? Ντροπής πράγματα! Ακόμη πιο ντροπής αν έχουμε και δεν έχω δοκιμάσει! :nono:

Ο χατζής έχει σιριοπιαστά με σοκολάτα. Γιατί δεν έκανε ένα κόπο να βγάλει ένα παραπάνω γλυκό?:what:

maik
15-07-06, 22:59
Στο Πανοραμα εχει και ο Τασος και ο Ελενιδης τριγωνα με σοκολατα.

kenji
15-07-06, 23:01
Thanks maik. :)

Πέραν Πανοράματος? Μη κάνουμε και ολόκληρο ταξίδι για ένα τρίγωνο. Όχι ότι δε θα το κάνω όμως αν δεν υπάρχει πιο κοντινή λύση. :oops:

maik
15-07-06, 23:24
Thanks maik. :)

Πέραν Πανοράματος? Μη κάνουμε και ολόκληρο ταξίδι για ένα τρίγωνο. Όχι ότι δε θα το κάνω όμως αν δεν υπάρχει πιο κοντινή λύση. :oops:

Ελενιδη εχει και στην Αρετσου ,και καπου αλλου ειδα αλλα δεν θυμαμαι που.:oops:

kenji
15-07-06, 23:38
Ελενιδη στην Αρεστού το είχα "επισκεφτεί" παλιά αλλά δεν μπάνισα τρίγωνο με σοκολάτα. :(

joseph
15-07-06, 23:39
Μήπως είναι αυτό;

ΓΟΥΝΑΡΗ ΔΗΜ. 13
ΚΕΝΤΡΟ, 54622 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Τηλ.: 2310257510

μέσω www.xo.gr το βρήκα , δεν είχε του πανοράματος :hmm:

euri
15-07-06, 23:48
Υπάρχει Ελενίδης στην αρχή της Ανθέων :cool:

kenji
15-07-06, 23:54
Του κέντρου σίγουρα δεν έχει. Θα το είχα προσέξει. Εκτός και είναι πολύ πρόσφατο προιόν που δε νομίζω.

EDIT:
joseph, euri thanks για το info. Όλοι μαζί για το χαμένο σοκολατοτρίγωνο! :):oops:

Patentman
16-07-06, 00:00
Μια απορια, δεν ειδα αν την λυσαμε πουθενα.
Το με, σε αντι μου, σου γιατι το χρησιμοποιειτε;

Να με κανεις στιφαδο? Ειναι μια συνηθισμενη εκφραση.
Ε αμα ημουν η Αθηναια γυναικα σου θα σε εφτιαχνα :rofl:

kenji
16-07-06, 00:05
Ακριβώς για αυτό. Για να το έχουμε διφορούμενο. Για στιφάδο το ξεκινάς για "φτιάξιμο" το καταλήγεις. Δεν έχει ακούσει περί ερωτικής πόλης κτλπ? :p:rofl:


Αυτό το έχω και εγώ απορία πάντως. Κάποια που χρησιμοποιούμε όπως το "για " είναι πολίτικα. Το "με σε τε" δε ξέρω για ποιο λόγο καθιερώθηκε. Πάντως σχετικά με το λ προσωπικά το ευχαριστιέμαι όταν προφέρω το εθνικό όνομα του κάθε Έλληνα. Μου ακούγεται πιο straight!:rofl: :rofl:

maik
16-07-06, 00:11
Μια απορια, δεν ειδα αν την λυσαμε πουθενα.
Το με, σε αντι μου, σου γιατι το χρησιμοποιειτε;

Να με κανεις στιφαδο? Ειναι μια συνηθισμενη εκφραση.
Ε αμα ημουν η Αθηναια γυναικα σου θα σε εφτιαχνα :rofl:

Αναγεται στο πως μεταφερεις την Αρχαια δωτικη στα Νεα Ελληνικα. Εδω στην Θεσσαλονικη μεταφερεται σαν αιτιατικη ενω Νοτια σαν γενικη. Η γενικευση και στις δυο περιπτωσεις δινει ακραιες καταστασεις λεκτικα.
Βορεια
Σωστο : Να μου κανεις κεφτεδες
Λαθος : Να με κανεις κεφτεδες,

Νοτια

Σωστο: Πες στον Γιαννη οτι.....
Λαθος: Πες του Γιαννη οτι...

Patentman
16-07-06, 00:17
:oneup:

Αν και το πρωτο παραδειγμα με την μπαλα με μπερδεψε, αφου οι δυο διαφορετικες σημασιες της προτασης ειναι υπαρκτες ως εννοιες.

pancon
16-07-06, 00:20
Καλά το με, σε, τε είναι γνωστό, αλλά θέλω να ρωτήσω,

συνηθίζεται και το αντίστροφο?

Λέει δηλαδή κανείς κει παν' "Θα σου πάρω τηλέφωνο"? (Εννοώντας ότι θα τον/την καλέσει βεβάιως βεβαίως)

Ρωτάω από περιέργεια γιατί το έγραψε πριν λίγες σελίδες ο φίλος που προσπαθούσε να μιλήσει Αθηναϊκά! :)

Το λάθος των Νοτίων που αναφέρεις, όντως χρησιμοποιείται ευρέως.

maik
16-07-06, 00:23
:oneup:

Αν και το πρωτο παραδειγμα με την μπαλα με μπερδεψε, αφου οι δυο διαφορετικες σημασιες της προτασης ειναι υπαρκτες ως εννοιες.
Γιαυτο και το αλαξα:)

kenji
16-07-06, 00:24
"Θα σου πάρω τηλέφωνο", γενικώς το συγκεκριμένο ιδιωματισμό δεν τον έχω ακούσει ποτέ προσωπικά. Το "θα σου πάρω laptop" βέβαια θα δεχόμουνα ευχαρίστως να το ακούσω. Ένα dell διπύρηνο θα είναι μια χαρά νομίζω. :lol:

maik πολύ ωραίο το παράδειγμα. Ούτε εγώ ο ντόπιος ήξερα γιατί χρησιμοποιώ το με σε τε:oops: .

Patentman
16-07-06, 00:29
Γιαυτο και το αλαξα:)
Παντως το αλλαξες σφαιρα, πατησα παραθεση και μου βγηκε το διορθωμενο κειμενο, εκει χαζεψα προς στιγμην αλλά μετα καταλαβα οτι εισαι γατος.

Ενα μπραβο λοιπον για την αναλυση που εκανες! :)

pancon
16-07-06, 00:54
Το "θα σου πάρω laptop" βέβαια θα δεχόμουνα ευχαρίστως να το ακούσω. Ένα dell διπύρηνο θα είναι μια χαρά νομίζω. :lol:

Πράγματι ένας πολύ όμορφος ιδιωματισμός, ηχεί σαν μελωδία στ'αυτιά (κι ένα Vaio καλό είναι). :lol:

Rezwalker
16-07-06, 05:57
Λοιπον παιδια παμε να τραγουδησουμε λιγο να χαλαρωσουμε: εχω διαλεξει <τυχαια> ενα ασμα απο την Αννα Βισση :

ΣΟΥ θελω! ΜΟΥ θελεις! Γιατι να το σκεφτομαστεεεεεεεεε
ΣΟΥ θελω πολυ, ΜΟΥ θελεις κι εσυ, γιατι δεν παντρευομαστεεεεε
(Athens club edit mix version) :lol:

joseph
16-07-06, 14:51
Τάσος του πανοράματος υπάρχει και επί της Κωνσταντίνου Καραμανλή στάση Βρυσάκι δλδ ανάμεσα στην μαρτίου και πέτρου συνδίκα ... Για τους ταξιδιώτες της χαλκιδικής ... :oneup: :rolleyes:

pancon
16-07-06, 15:21
Λοιπον παιδια παμε να τραγουδησουμε λιγο να χαλαρωσουμε: εχω διαλεξει <τυχαια> ενα ασμα απο την Αννα Βισση :

ΣΟΥ θελω! ΜΟΥ θελεις! Γιατι να το σκεφτομαστεεεεεεεεε
ΣΟΥ θελω πολυ, ΜΟΥ θελεις κι εσυ, γιατι δεν παντρευομαστεεεεε
(Athens club edit mix version) :lol:

Έχεις αστοχία υλικού, άνθρωπε του Θεού, ΔΕΝ το λέει κανένας αυτό λέμε! :p

EDIT: Για να σου δώσω κάτι, νομίζω μια φράση για την οποία αξίζει να μας κοροϊδεύετε είνει το "και καλά". Αν δεν απατώμαι, αθηναϊκή πατέντα!

Rezwalker
16-07-06, 16:03
Έχεις αστοχία υλικού, άνθρωπε του Θεού, ΔΕΝ το λέει κανένας αυτό λέμε! :p

EDIT: Για να σου δώσω κάτι, νομίζω μια φράση για την οποία αξίζει να μας κοροϊδεύετε είνει το "και καλά". Αν δεν απατώμαι, αθηναϊκή πατέντα!

κι εσυ φιλαρακο εχεις ελειψη χιουμορ;) τα τελευταια 8 χρονια περιπου κατεβαινω κατα μ.ο 7-8 φορες στην αθηνα και γνωριζω καλα αν το λενε ετσι οπως το διακωμοδισα. οποτε...μαλλον εσυ εχεις αστοχια να ξεχωριζεις το σοβαρο απο την πλακα :p

pancon
16-07-06, 16:41
Δεν με πειράζει καθόλου η πλάκα μπορείς να πεις ότι θες για φλωρο-αθηναίους, χαμουτζήδες κλπ. :)

Απλά το συγκεκριμένο εκτιμώ, ότι δεν υφίσταται! (τόσο έξω πέφτω? :hmm:)

Πες μου και σε ποιες περιοχές το άκουσες να πάω να το ακούσω κι εγώ ο καημένος!

Rezwalker
16-07-06, 16:53
Δεν με πειράζει καθόλου η πλάκα, το συγκεκριμένο (πιστεύω, τόσο έξω πέφτω?) ότι δεν υφίσταται!

Πες μου και σε ποιες περιοχές το άκουσες να πάω να το ακούσω κι εγώ ο καημένος!


lol...συνεχιζεις να μη καταλαβαινεις :p οκ θα το πω πιο clear. οταν λεω "ξερω καλα αν το λενε η οχι" ενοω οτι σαφως και δεν το λενε (τοσο τραβηγμενα τουλαχιστον)...ηταν μια δικη μου υπερβολη αν θες για να "δεσει" το τραγουδακι καταληλα :) πλακα πλακα 3 posts εκανα σε αυτο το thread και τα 3 τα ερμηνευσες λαθος...απλα ελπιζω να φταιει το απροσωπο του ιντερνετ και οχι η ελειψη χιουμορ :rolleyes:

pancon
16-07-06, 17:02
απλα ελπιζω να φταιει το απροσωπο του ιντερνετ και οχι η ελειψη χιουμορ :rolleyes:

Απλά είμαι στόκος, αλλά ήσουν κι εσύ πολύ σουρεάλ αδερφάκι μου. ;)

(Στο thread προσπαθούμε πέρα απ'την πλάκα να καταλάβουμε όσοι έχουμε εμπειρία μόνο απ'το ένα μέρος και τι ισχύει απ'όσα νομίζουμε οι μεν για τους δε - εγώ ρώτησα π.χ. κι έμαθα για το "σάντουιτς" - δεν έπιασα το χιούμορ και νόμισα ότι έχεις κάποια λανθασμένη εντύπωση. Mea culpa.)

nrg_polini
12-08-06, 21:59
Τάσος του πανοράματος υπάρχει και επί της Κωνσταντίνου Καραμανλή στάση Βρυσάκι δλδ ανάμεσα στην μαρτίου και πέτρου συνδίκα ... Για τους ταξιδιώτες της χαλκιδικής ... :oneup: :rolleyes:

Μεγαλεεεεεεεεεεεε ΜΕ γλυτωσες απο μερικα χιλιομετρακια :D Θα το τσεκαρω την επομενη φορα :oneup:

nrg_polini
17-08-06, 22:10
Μεγαλεεεεεεεεεεεε ΜΕ γλυτωσες απο μερικα χιλιομετρακια :D Θα το τσεκαρω την επομενη φορα :oneup:

Ακυρο, δεν υπαρχει Τασος εκει! Μονο ενας Ανδρεας.. :evil::p

AddictedToChaos
17-08-06, 22:35
Ε και συ, στο ονομα κολας; :lol: :p

chica_loca
18-08-06, 00:36
«Σαν περιφερειακή παρατήρηση, ένας διάλογος που είχα με ένα καρντάσι πριν 7 χρόνια:
"Πάντως πρέπει να παραδεχθείς ότι μόνο εσείς το λέτε 'καλαμάκι'"
"Κι εσύ πρέπει να παραδεχθείς ότι 'εμείς' είμαστε 5.000.000 μαλακες οπότε τεχνικά είναι πιο σωστό να πεις ότι μόνο εσείς το λέτε σουβλάκι"

Συμφώνησε, αλλά δε με ξανακάλεσε σπίτι του.»

Ίσως:hmm: :p να έχει προαναφερθεί, δεν παρακολουθούσα συχνα ολο το νήμα.
Το βρήκα και θεώρησα πως καλο θα ήταν να τα δημοσιεύσω:rofl: .

AddictedToChaos
18-08-06, 00:55
Ωραια. Αυριο πρωι που θα πιω τον καφε μου, θα χωσω ενα πρασσογυρο μεσα για να τον ρουφηξω :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Οσοι δεν ξερουν τι εστι "πρασσογυρο", ας πατησουν το κουμπακι του spoiler :lol:

http://img204.imageshack.us/img204/3834/prassasia0.jpg

KLG
18-08-06, 01:09
Ρε θεομπαίχτη, σου χου πεί να μην βγάζεις τα πρασσογυρόνια στο φόρουμ....

ban him.... :closed:

Tι σε κάνει να πιστεύεις οτι οι πρωην εθισμένοι, νυν απεξαρτημένοι, αλλα για πάντα φορείς του πρασομικροβίου δεν θα πατήσουμε το κουμπάκι για να πάρουμε την δόση μας. Και πονάει, είναι σαν τον φτωχοκοκάκια που ρουφάει άχνη απο συνήθεια...

AddictedToChaos
18-08-06, 01:17
Ρε θεομπαίχτη, σου χου πεί να μην βγάζεις τα πρασσογυρόνια στο φόρουμ....

ban him.... :closed:

Tι σε κάνει να πιστεύεις οτι οι πρωην εθισμένοι, νυν απεξαρτημένοι, αλλα για πάντα φορείς του πρασομικροβίου δεν θα πατήσουμε το κουμπάκι για να πάρουμε την δόση μας. Και πονάει, είναι σαν τον φτωχοκοκάκια που ρουφάει άχνη απο συνήθεια...

Σταματα, σταματα θα πεσω απ'την καρεκλα :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

chica_loca
18-08-06, 01:21
Οζα ξερετε τι είναι?

Δεν ξερω αν ειναι αληθεια, αλλα οταν ειχα ερθει στην Θεσσαλονικη μου ειχαν πει πως το Οζα προερχεται απο το εξης τραγελαφικο σκηνικο.
Τα πρωτα βερνικια που εφτασαν στην συμπρωτεύουσα (μανο κατα το αθηναικο) εγραφαν πανω USA. Απο το ενα στομα στο αλλο, το USA εγινε οζα και ετσι εμεινε.

- Τι με λες τωρα? Φταιω εγω που εισαι εντελως φουιτ:lol: ?
- Τι είναι φουιτ ωρε:hmm: ?
- Φουιτ , χαρακτηριζουμε τους Αθηναιους που δεν καταλαμβαινουν την γλωσσα μας:twisted: .
- Και από πού βγαινει?
- Καλα ρε δεν εχεις ακουσει πως κανει λαστιχο όταν σκαει?

:oops: :rofl: !!

Σωστα τα εγραψα? Ετσι δεν εχουν τα πραγματα ..:rolleyes: ?

maik
18-08-06, 01:26
Οζα ξερετε τι είναι?

Δεν ξερω αν ειναι αληθεια, αλλα οταν ειχα ερθει στην Θεσσαλονικη μου ειχαν πει πως το Οζα προερχεται απο το εξης τραγελαφικο σκηνικο.
Τα πρωτα βερνικια που εφτασαν στην συμπρωτεύουσα (μανο κατα το αθηναικο) εγραφαν πανω USA. Απο το ενα στομα στο αλλο, το USA εγινε οζα και ετσι εμεινε.

- Τι με λες τωρα? Φταιω εγω που εισαι εντελως φουιτ:lol: ?
- Τι είναι φουιτ ωρε:hmm: ?
- Φουιτ , χαρακτηριζουμε τους Αθηναιους που δεν καταλαμβαινουν την γλωσσα μας:twisted: .
- Και από πού βγαινει?
- Καλα ρε δεν εχεις ακουσει πως κανει λαστιχο όταν σκαει?

:oops: :rofl: !!

Σωστα τα εγραψα? Ετσι δεν εχουν τα πραγματα ..:rolleyes: ?



Οταν πηγα στην Κυπρο περυσι , πηγαιναμε με το ταξι καπου με την γυναικα μου οποτε καποια στιγμη λεει δυνατα " Εδω εχει μεγαλες βιλες και ωραιες" Ο ταξιτζης λιγο ελειψε να φυγει απο τον δρομο.

KLG
18-08-06, 01:27
lololol :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

AddictedToChaos
18-08-06, 01:28
Παλικαρι, πιασε ενα υποβρυχιο, εχω να παω στο νησι..

ειναι μακρουλες οι βιλες, μαυρου χρωματος και παχιες; :twisted:

kenji
18-08-06, 01:28
Οταν πηγα στην Κυπρο περυσι , πηγαιναμε με το ταξι καπου με την γυναικα μου οποτε καποια στιγμη λεει δυνατα " Εδω εχει μεγαλες βιλες και ωραιες" Ο ταξιτζης λιγο ελειψε να φυγει απο τον δρομο.

:rofl::rofl::rofl::rofl:

chica_loca
18-08-06, 01:35
Οταν πηγα στην Κυπρο περυσι , πηγαιναμε με το ταξι καπου με την γυναικα μου οποτε καποια στιγμη λεει δυνατα " Εδω εχει μεγαλες βιλες και ωραιες" Ο ταξιτζης λιγο ελειψε να φυγει απο τον δρομο.


Φανταζομαι θα ξερεις και τον λογο:rofl: :lol: …

Ο άλλος(Κυπριος) στην Ελλαδα, ηθελε να παρει κρεβατι και ειπε να το ζητησει ευγενικα λεγοντας στον πωλητη πως ψαχνει για καργιολα (Καρκολα) :rolleyes: .

Σαν και αυτο υπαρχουν πολλα αντιστοιχα αστεια περιστατικα:whistle: :p !

AddictedToChaos
18-08-06, 01:37
http://www.translatum.gr/dictionary/cypriot.htm :whistle:

chica_loca
18-08-06, 01:52
http://www.translatum.gr/dictionary/cypriot.htm :whistle:


Ωραιος !!

Σχολιο : Εν παφιτος που τα γραψε τουτα μαλλον:whistle: .

Πως λεμε στα Κυπριακα :
« δεν καταλαβα αυτό που λες, μπορεις να το ξαναπεις?»
-αααα?

Ποιος είναι ο ποιο συντομος διαλογος μεταξυ Κυπριων?

Είναι ο ενας στην τουαλετα και παει ο άλλος να ανοιξει της πορτα,

-εεεε… (Φωναζει ο άλλος που είναι μεσα)
-ααααα.. (απανταει ο άλλος) .

Βεβαι θα ναι πιο ωραιο να στα λεει ο άλλος από το να τα διαβαζετε, να βλεπετε και εκφρασεις;) .

yiapap
18-08-06, 13:50
"Πάντως πρέπει να παραδεχθείς ότι μόνο εσείς το λέτε 'καλαμάκι'"
"Κι εσύ πρέπει να παραδεχθείς ότι 'εμείς' είμαστε 5.000.000 μαλακες οπότε τεχνικά είναι πιο σωστό να πεις ότι μόνο εσείς το λέτε σουβλάκι"Θα αρχίναγα να εξήγαγα πόσα λάθη έχει το παραπάνω, αλλά με κάλυψαν οι προλαλήγαγαντες :mrgreen:

Patentman
18-08-06, 18:09
Φουιτ;;;; Αχαχαχαα :rofl: :rofl: :rofl:

Ειχε ερθει ενας και μου ειπε: "Επαθα φουιτ". Τον κοιταζα απορημενος και υπεθεσα οτι επεσα σε troll πελατη. Οταν προσπαθησα με τροπο να βγαλω γελιο και να δω ποσο λακαμας ειναι καταφερα να βγαλω ακρη γιατι τοση ωρα εκανε και χειρονομιες!!!

Ενας αλλος ηρθε και μου ειπε "να ρυθμισουν και τα βατραχακια"...:rofl:
Εννοουσε τα πιτσιληστηρια των υαλοκαθαριστηρων.

Gordito
18-08-06, 18:17
εγω θα παω Κρητη να φαω Μπουγατσα Γυρο-Γιαουρτι:rofl: :rofl: :rofl:

AddictedToChaos
18-08-06, 20:03
Παιδες, θελω ενα καλαμακι. Μαντεψτε ποιο απο τα "2" θελω αυτη τη στιγμη :twisted:

euri
18-08-06, 20:09
Εγώ θέλω και τα δύο, πειράζει; :p

sdikr
18-08-06, 21:01
Ωραια. Αυριο πρωι που θα πιω τον καφε μου, θα χωσω ενα πρασσογυρο μεσα για να τον ρουφηξω :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Οσοι δεν ξερουν τι εστι "πρασσογυρο", ας πατησουν το κουμπακι του spoiler :lol:

http://img204.imageshack.us/img204/3834/prassasia0.jpg


Βλέπω το εκανέ μικρότερο :sorry:

Patentman
18-08-06, 21:10
Καλα τι σουβλακι ειναι αυτο; Δεν εχει τζατζικι;

Και μετα λετε για τα καλαμακια (που ειναι το υλικο της μικρης σουβλας ->σουβλακι). Εδω δεν ξερετε να φατε :p

Μαθηματα σουβλακιου: τις πατατες τις παιρνουμε ξεχωριστα και ετσι εχουμε διπλο κερδος:
Ο ουρανισκος και η γλωσα μας δεχεται καλυτερα και εντονοτερα την γευση του κρεατος αναμεμιγμενο με μπαχαρικα και μινι σαλατα (κρεμυδι-ντοματα) μαζι με το απαραιτητο "ψωμι" και ξεχωριστα τις πατατες που αλλιως μεσα στο σουβλακι αποδυναμωνουν την γευση του αλλά και "παπαριαζουν".
Εχουμε αισθηση οτι τρωμε γευμα και οχι καποιο ειδος "σαντουϊτς".

Αν ειναι ετσι αντι να παρουμε ξεχωριστα μια κοκα-κολα, ε να βαλουμε λιγη μεσα στο σουβλακι :rofl:

sdikr
18-08-06, 21:15
Καλα τι σουβλακι ειναι αυτο; Δεν εχει τζατζικι;

Και μετα λετε για τα καλαμακια (που ειναι το υλικο της μικρης σουβλας ->σουβλακι). Εδω δεν ξερετε να φατε :p

Μαθηματα σουβλακιου: τις πατατες τις παιρνουμε ξεχωριστα και ετσι εχουμε διπλο κερδος:
Ο ουρανισκος και η γλωσα μας δεχεται καλυτερα και εντονοτερα την γευση του κρεατος αναμεμιγμενο με μπαχαρικα και μινι σαλατα (κρεμυδι-ντοματα) μαζι με το απαραιτητο "ψωμι" και ξεχωριστα τις πατατες που αλλιως μεσα στο σουβλακι αποδυναμωνουν την γευση του αλλά και "παπαριαζουν".
Εχουμε αισθηση οτι τρωμε γευμα και οχι καποιο ειδος "σαντουϊτς".

Αν ειναι ετσι αντι να παρουμε ξεχωριστα μια κοκα-κολα, ε να βαλουμε λιγη μεσα στο σουβλακι :rofl:

Αυτά σας μαθαίνουν στο δημοτικό; :p

ΥΓ ειναι πιτά γυρος, και όχι σουβλάκι, ακόμα μπορείς να ζητήσεις πιτά γυρο απ' όλα, χωρίς πατάτες με εξτρά κρεμύδι και τζατζίκι και μετά να το παρείς στο σπιτι να φάτε δυο ατόμα (απ εκει χάμου :p )

euri
18-08-06, 21:32
Ρε, για δώστε το τηλ του Πρασσά... :oops:

Patentman
18-08-06, 21:40
Ρε, για δώστε το τηλ του Πρασσά... :oops:
11880, 11811, 11850, 11888, 118οτι να΄νε!
ή πατησε στο τηλεφωνο τα γραμματα "Π-Ρ-Α-Σ-Σ-Ο-Γ-Υ-Ρ-Ο" :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.