PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωινες εκπομπες στην τηλεοραση



Σελίδες : 1 [2]

Reef
25-07-06, 12:45
Όταν λες Alpha, εννοείς το γλειώδες υποκείμενο που βγάζει τόσα σάλια που φοβάμαι μην βραχυκυκλώσει η TV και μόνο που περνάω απο εκεί με ζάπιν; Αυτόν που έχει στήσει εικονοστάσι στο πλατώ, καλεί παπάδες ακόμα και αν συζητάνε για την αύξηση της τιμής της αμόλυβδης και κάνει τεμενάδες σε όποιον καλεσμένο έρθει; :shock:

:respekt:



Το σχολιο του alpha radio περι εργοδοτικης τακτικης του Αυτια :down: το ειδατε??? :evil:

για πες μας? :hmm:

οσο για τον αρβανιτη ο τυπος ειναι λιγο πιο γρηγορος απ το slowmotion :rofl:

miv
25-07-06, 12:50
Μην τα ψαχνετε. Η πρωινη ζωνη ειναι πιο cult κι απ'τον Κατελη στην Αννιτα.

lazar
25-07-06, 12:52
τεσττεστ

manoulamou
25-07-06, 15:31
Αναδημοσιευση (http://www.radiofono.gr/node/176?PHPSESSID=3f66b355d842530462184d81a45dd98a) ;)
Αποφάσεις για τον Alpha Radio
Συντάκτης radiobuzzer, Παρ, 07/07/2006 - 20:58. Αθήνα
Στον «αέρα» βρίσκεται το ραδιόφωνο του Alpha που μάλλον το έχουν αφήσει να κολυμπάει μόνο του. Οι αποφάσεις για το μέλλον του σταθμού αναμένονται μέχρι τις 15 του μηνός, ενώ, όπως φαίνεται, θέμα πώλησης δεν υφίσταται. Ο πρόεδρος Ν. Χατζηνικολάου ψάχνει άνθρωπο της τηλεόρασης του Alpha για τη διεύθυνση του ραδιοφωνικού σταθμού, αλλά... δεν του περισσεύει και κανείς.

Οι δημοσιογράφοι του ραδιοφώνου, με τη σειρά τους, καταβάλλουν υπεράνθρωπες προσπάθειες για να διατηρήσει ο σταθμός το ενημερωτικό του κύρος ή τουλάχιστον την ειδησεογραφική του αξιοπρέπεια. Γνωρίζοντας το κλίμα και εν όψει Σεπτεμβρίου, ο Γιάννης Αλαφούζος (του ΣΚΑΪ) επιδίδεται σε πυρετώδεις συνομιλίες με πολύ κόσμο. Με τη NET κουβεντιάζει ήδη ο Κώστας Αρβανίτης για το ενδεχόμενο επαναπατρισμού του, και καλά κάνει, παίρνοντας παράδειγμα από τις συμβάσεις των εργαζομένων στην εκπομπή του Αυτιά που κόπηκαν (από τον ίδιο τον Αυτιά;) για το καλό της επιχείρησης. Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Πηγή: Το Ποντίκι

thestria
25-07-06, 21:06
Να κάνουμε φαν κλαμπ της Πρωινής Γραμμής.

Τα παιδιά του φόρουμ γουστάρουν Λυριτζή - Οικονόμου (και φυσικά τον Ξάνθο από την πατρίδα).

Reef
25-07-06, 23:32
ειναι ατομα τους παρακολουθω απο παλια που χαν βραδυνη

papdoux
25-07-06, 23:47
και εγω παρακολουθω Λυριτζή - Οικονόμου. Ξυπναω νωρις για να τους πετυχω να διαβαζουν εφημεριδες αθλητικες. Διαβαζουν τα παντα στα πρωτοσελιδα και οχι μονο την κυρια ειδηση οπως κανου ολοι οι υπολοιποι αχρηστοι.

elGato
26-07-06, 01:18
Η πλάκα πέφτει.. όταν ξεφυλλίζουν και σχολιάζουν τις κατινίστικες λαιφσταιλίστικες φυλλάδες - έχουν μια φοβερή αίσθηση του χιούμορ

no_logo
26-07-06, 01:22
τελικά πως γίνεται όσοι έχουν ποστάρει εδώ να βλέπουν Λυριτζή οικονόμου και ο πρώτος σε θεαματικότητα να είναι ο Αυτιάς; :hmm:

ArChEaN
26-07-06, 01:39
Λοιπόν, επειδή έχει τύχει να δω ουκ ολίγες φορές τα "γαλατάδικα", όπως έχουν αυτοχαρακτηριστεί, έχω καταλήξει ότι ναι μεν η ΝΕΤ διαθέτει ίσως το πιο αξιόλογο δίδυμο, αλλά αναμφίβολα το καλύτερο πρωϊνό είναι αυτό του MEGA.

Ξέρεις τι είναι να έχεις τον Κανελλάκη (ο οποίος έχει καλύψει και 4-5 πολέμους) να χτυπάει τα τραπέζια σαν άλλος Λεβέντης, να τα χώνει σε ΌΛΟΥΣ (ακόμα και στον συμπαρουσιαστή του Καμπουράκη και στην άλλη την κυράτσω) με απίστευτη μανία; Ειδικά όταν ξεφεύγει η κατάσταση από τον έλεγχο και αρχίζουν να πετάγονται και τα νερά είναι άλλο πράγμα. 'Η όταν βλέπεις την άλλη δίπλα του να έχει φρικάρει και να τραβιέται σιγά σιγά για να μην της έρθει κανά ποτήρι στο κεφάλι.

Είναι θεός ο άνθρωπος, τι να λέμε τώρα...και αυθεντικός πάνω απ' όλα!

ΥΓ. Thumbs Down και από μένα στον Αυτιά. Μεγαλύτερη νυφίτσα δεν υπάρχει απ' αυτόν τον άνθρωπο. Κρίμα.

katafitos
26-07-06, 06:02
τελικά πως γίνεται όσοι έχουν ποστάρει εδώ να βλέπουν Λυριτζή οικονόμου και ο πρώτος σε θεαματικότητα να είναι ο Αυτιάς; :hmm:
Πρωτος ειναι ο Παπαδακης αλλα δεν νομιζω να ειμαστε αντιπροσωπευτικη ομαδα πενελληνιως. Μακαρι δηλαδη....

Το Λυριτζη τον πετυχα στο Ψυχικο μια μερα οπου βιαζομουν και δεν τον προσεξα καθολου (απλα ο φιλος μου το ειπε μετα που εβλεπε απο το αυτοκινητο)
Μ@λ@κι@ μου που δεν του εσφιξα το χερι...για να παιρνουν τα πανω τους και να μην γινουν σαν τον Αυτια κ ΣΙΑ

Gothic
26-07-06, 08:50
τελικά πως γίνεται όσοι έχουν ποστάρει εδώ να βλέπουν Λυριτζή οικονόμου και ο πρώτος σε θεαματικότητα να είναι ο Αυτιάς; :hmm:
Γιατί όσοι έχουμε ποστάρει δεν είμαστε συνταξιούχοι ή/και θεούσες... :whistle: Κάθε φορά που βλέπω αυτή τη νυφίτσα να χαμογελάει σαν γιαπωνέζικο ανίμε ^_^ και να γλύφει τον εκάστοτε καλεσμένο/παπά, μου έρχεται να κατουρήσω την τηλεόραση μου.

"Πάαααμε πάαααμε να δούμε τους νεκρούληδες στο Ιράαααακ, τι σύνταξη να παίρνουν εκεί άραγε, έεεεεε Παπα-Τσάκαλεεεε μουυυυ;"
"Στο διάολο να πάνε όλοι, αλλα τί περιμένεις όταν δεν υπάρχει αριστερά, σας έχω όλους χεσμένους τον Τσε Γκεβάρα μου μέσα. Αλλα έτσι είναι όταν η Νέα Τάξη πραγμάτων βγάζει αυτούς τους σατανάδες στην Γιουροβίζιον."
"Όοοοοοπως τα λές Παπα-Τσάαααακαλεεε μου *ΣΛΟΥΡΠ ΣΛΟΥΡΠ*. Συγκλονισμένη η Σαντορίνη απο εικόνα του Άγιου Σουλπικίου που παίζει Πλέυστέησον Δύο..."

no_logo
26-07-06, 09:07
καλά εκεί που τον σιχάθηκα ήταν όταν άρχισε να βγάζει σχεδόν καθημερινά τον Καρατζαφέρη στην εκπομπή του και να κάνει κληρώσεις ταξιδιών στους "φτωχούς" με τα λεφτά της βουλευτικής αποζημίωσης του "φιλάνθρωπου" φασίστα :twisted:

harisp
26-07-06, 09:36
Άλλος ένας φαν των Λυριτζή-Οικονόμου εδώ.


Και εδω...
ΥΓ. κ φαν του Αρβανίτη :clap:

no_logo
26-07-06, 09:37
ΥΓ. κ φαν του Αρβανίτη :clap:

:oneup: :oneup:

σε σωστό δρόμο είσαι :)

harisp
26-07-06, 09:40
Απο το "Ω τι κόσμος μπαμπά" ακόμα, αν το θυμάται κανείς:rolleyes: .

aggelos_85
26-07-06, 09:48
+1 ψηφος σε Λυριτζή-Οικονόμου και απο εμενα:oneup:.Αν έκανε πρωινο ο παπαχελας,δανέζης και η καρχιλάκη πως θα σας φαινόταν.Λιγο βαρυ για πρωι?:hmm:

manoulamou
26-07-06, 11:17
O Kανελλακης στον προηγουμενο πολεμο στο Λιβανο (23 χρονια πριν)
τοτε που ο "σιδερενιος" εστειλε αυθημερον πεντε πλοια για να βγαλει τους προσφυγες
ταξιδεψε αγκαλια με τον Αραφατ μεχρι τελικου προορισμου :oneup:
ενω ολοι τους εγκατελειπαν, γιατι φοβουνταν τις απειλες του Ισραηλ
οτι θα βομβαρδιζε τα καραβια με τους ... τρομοκρατες:evil:

Reef
26-07-06, 15:03
Λοιπόν, επειδή έχει τύχει να δω ουκ ολίγες φορές τα "γαλατάδικα", όπως έχουν αυτοχαρακτηριστεί, έχω καταλήξει ότι ναι μεν η ΝΕΤ διαθέτει ίσως το πιο αξιόλογο δίδυμο, αλλά αναμφίβολα το καλύτερο πρωϊνό είναι αυτό του MEGA.

μιλαμε για ενημερωση δεν μιλαμε για γελιο!

ArChEaN
26-07-06, 20:53
μιλαμε για ενημερωση δεν μιλαμε για γελιο!

Άμα περιμένουμε να ενημερωθούμε από την τηλεόραση, ζήτω που καήκαμε. Η τηλεόραση, κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να χρησιμοποιείται ως μέσο ψυχαγωγίας και τίποτα περισσότερο.

dhatz
27-07-06, 02:04
Άμα περιμένουμε να ενημερωθούμε από την τηλεόραση, ζήτω που καήκαμε. Η τηλεόραση, κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να χρησιμοποιείται ως μέσο ψυχαγωγίας και τίποτα περισσότερο.

Συμφωνώ για τηλεόραση και επαυξάνω και για τις εφημερίδες.

Κρίνοντας από την λανθασμένη πληροφόρηση σε θέματα που τυχαίνει να ασχολούμαι και να έχω ολοκληρωμένη άποψη "απο πρώτο χέρι" (π.χ. στα οικονομικά - χρηματιστηριακά) δεν θέλω καν να σκέφτομαι τι μπαρούφες μπορεί κάλλιστα να σερβίρουν κατ'αντιστοιχία για τα πολιτικά - διεθνή (Κυπριακό, Μεσανατολικό, Ιραν κλπ).

Γιαυτό και δεν πιστεύω τίποτε απ'ότι διαβάζω και ακούω και τα μισά απ'όσα βλέπω με τα ίδια μου τα μάτια...

Οσο για τις πρωϊνές εκπομπές, επειδή συμβαίνει να το ξενυχτήσω στο γραφείο και να πεταχτώ σπίτι κατά τις 06:00, θα συμφωνήσω ότι η ΝΕΤ βλέπεται.

Nantia
27-07-06, 02:33
Oταν βρυκολακιαζω, τις βλεπω για να περασει η ωρα αν και μεχρι το περας της εκπομπης και στην εναρξη της επομενης ακους τις ιδιες ειδησεις...

Οταν ξυπναω σαν ανθρωπος για να παω δουλεια, θελω να πετυχω την αναγνωση των αθλητικων εφημεριδων και να ενημερωθω για τον καιρο και την κινηση.

ΕΠΙΣΗΣ εχω να πω :evil: ΝΤΡΟΠΗ ΚΙ ΑΙΣΧΟΣ στους 2 γαυρους της ΝΕΤ... Λες και το μονο κοινο στ' οποιο απευθυνονται ειναι ο Κοκκαλης. Αnyway αστρατευτη κι αντικειμενικη δημοσιογραφια σου λεει μετα.

aggelos_85
27-07-06, 03:05
Off Topic
ΕΠΙΣΗΣ εχω να πω :evil: ΝΤΡΟΠΗ ΚΙ ΑΙΣΧΟΣ στους 2 γαυρους της ΝΕΤ... Λες και το μονο κοινο στ' οποιο απευθυνονται ειναι ο Κοκκαλης. Αnyway αστρατευτη κι αντικειμενικη δημοσιογραφια σου λεει μετα.
Συμφωνώ αλλά έχουν ένα ιδιαίτερο σκυλάκι όταν τα λένε(δεν προκαλούν)...Εγώ αν και ανήκω στο αντίπαλο στρατόπεδο και φανατικά...δεν με ενοχλεί. Γελάω με τις ατάκες τους. Κάποιοι άλλοι τα παίρνουν που κάνουν κάτι βραδινές αθλητικές εκπομπουλες ,που είναι για τα σκουπίδια στο channel 9 και στον alpha.:twisted:

aggelos_85
27-07-06, 03:06
σκυλάκι= στυλάκι Α ΡΕ office!!:rofl::rofl:

Nantia
27-07-06, 04:10
σκυλάκι= στυλάκι Α ΡΕ office!!:rofl::rofl:
χαχαχαχαχα:rofl::rofl::rofl: Ε Γ Ρ Α Ψ Ε !!

Οσες φορες τους εχω πετυχει ειναι τρομερα προκλητικοι αλλα τεσπα! Κι εσυ πρωϊνος εε?

aggelos_85
27-07-06, 04:21
Οσες φορες τους εχω πετυχει ειναι τρομερα προκλητικοι αλλα τεσπα! Κι εσυ πρωϊνος εε?Πάντα πρωινός. Κοιμάμαι πρωί(αν τύχει και το θυμηθώ...:wink:
)και ξυπνάω βράδυ.

Gothic
27-07-06, 04:26
ΕΠΙΣΗΣ εχω να πω :evil: ΝΤΡΟΠΗ ΚΙ ΑΙΣΧΟΣ στους 2 γαυρους της ΝΕΤ... Λες και το μονο κοινο στ' οποιο απευθυνονται ειναι ο Κοκκαλης. Αnyway αστρατευτη κι αντικειμενικη δημοσιογραφια σου λεει μετα.
Αν βρίσκεις προκλητικούς τους Οικονόμου-Λυριτζή, υποθέτω οτι για την αθλητική σου ενημέρωση μόνο Χατζητέτοιο απο την εκπομπή της original και αυτόν θα τον έχεις πεί πουλημένο κάνα-δυο φορές. :whistle:
Πρέπει να έχεις τρελή προκατάληψη για να μην εκτιμάς το χιούμορ τους και να μην βλέπεις οτι αυτοσαρκάζονται με κάθε ευκαιρία υπέρ του δέοντος.

aggelos_85
27-07-06, 04:34
Πρέπει να έχεις τρελή προκατάληψη για να μην εκτιμάς το χιούμορ τους και να μην βλέπεις οτι αυτοσαρκάζονται με κάθε ευκαιρία υπέρ του δέοντος.:oneup::oneup::oneup::oneup::oneup:;):respekt:

harisp
27-07-06, 12:09
Αν βρίσκεις προκλητικούς τους Οικονόμου-Λυριτζή, υποθέτω οτι για την αθλητική σου ενημέρωση μόνο Χατζητέτοιο απο την εκπομπή της original και αυτόν θα τον έχεις πεί πουλημένο κάνα-δυο φορές. :whistle:


:oneup: :oneup: :oneup: :oneup: :oneup: :oneup:

Nantia
27-07-06, 17:15
Αν βρίσκεις προκλητικούς τους Οικονόμου-Λυριτζή, υποθέτω οτι για την αθλητική σου ενημέρωση μόνο Χατζητέτοιο απο την εκπομπή της original και αυτόν θα τον έχεις πεί πουλημένο κάνα-δυο φορές. :whistle:
Πρέπει να έχεις τρελή προκατάληψη για να μην εκτιμάς το χιούμορ τους και να μην βλέπεις οτι αυτοσαρκάζονται με κάθε ευκαιρία υπέρ του δέοντος.

Εχω σταματησει να τους βλεπω.. ΔΕΝ ενημερωνομαι ουτε απο τον Χατζηχρηστο, αλλου παππα ευαγγελιο αυτος. Δε με γνωριζεις κι ουτε σου δινεται αυτοματα το δικαιωμα επειδη ειμαστε στο ιδιο φορουμ να νομιζεις οτι μπορεις να κρινεις αν εχω προκαταληψη ή αν μπορω να ξεχωρισω το σαρκασμο...

Με τα λυπης μου διαπιστωνω πως για να την "πει" καποιος στον αλλο, το ποστακι σκαει με τη μια...

torio
27-07-06, 17:37
Αν βρίσκεις προκλητικούς τους Οικονόμου-Λυριτζή, υποθέτω οτι για την αθλητική σου ενημέρωση μόνο Χατζητέτοιο απο την εκπομπή της original και αυτόν θα τον έχεις πεί πουλημένο κάνα-δυο φορές. :whistle:
Πρέπει να έχεις τρελή προκατάληψη για να μην εκτιμάς το χιούμορ τους και να μην βλέπεις οτι αυτοσαρκάζονται με κάθε ευκαιρία υπέρ του δέοντος.


:respekt: :respekt: :respekt:

Reef
27-07-06, 19:59
χαχαχαχαχα:rofl::rofl::rofl: Ε Γ Ρ Α Ψ Ε !!

Οσες φορες τους εχω πετυχει ειναι τρομερα προκλητικοι αλλα τεσπα! Κι εσυ πρωϊνος εε?

μα αυτο ειναι το νοημα της μπαλας να τη λεμε προκλητικα ο ενας στον αλλο να περναει η ωρα και να γελαμε

θυμαμαι προχτες που λεγαμε σε κατι φιλους μου παοκια πως ακουσαμε οτι ο Κουδας δηλωσε "Αν η ομαδα με χρειαστει ειμαι ετοιμος να ενταχθω στο δυναμικο" και ειχαμε λυθει ολοι (και τα παοκια) :rofl::rofl:

manoulamou
27-07-06, 21:40
Γιατι μερικοι ξεχνανε την εννοια του χιουμορ, οταν τους θιγουν τα ιερα και τα οσια?
Χαλαρωστε παιδες, εξ αλλου τωρα εμφανιστηκε και μια πρασινη
στο πρωϊνο της ΝΕΤ για να ισορροπησουν λιγο τα πραγματα.
Μην τσακωθουμε τωρα και για την ποιοτητα :lol: της ενημερωσης :rolleyes: της τηλεορασης.
Ουτε για σωστη ψυχαγωγια δεν κανει, για διασκεδαση, καποιες φορες ΝΑΙ βγαζει χοντρο γελιο:p

Gothic
28-07-06, 12:29
Εχω σταματησει να τους βλεπω.. ΔΕΝ ενημερωνομαι ουτε απο τον Χατζηχρηστο, αλλου παππα ευαγγελιο αυτος. Δε με γνωριζεις κι ουτε σου δινεται αυτοματα το δικαιωμα επειδη ειμαστε στο ιδιο φορουμ να νομιζεις οτι μπορεις να κρινεις αν εχω προκαταληψη ή αν μπορω να ξεχωρισω το σαρκασμο...

Με τα λυπης μου διαπιστωνω πως για να την "πει" καποιος στον αλλο, το ποστακι σκαει με τη μια...
Για το αν προσπάθησα να σου την πώ ή αν φρίκαρα απλά με το πόσο υπερευαίσθητοι γίνεστε κάποιοι με τα "ιερά και όσια" όπως πολύ σωστά είπε η manoulamou, απάντησαν οι υπόλοιποι συνφορουμίτες. :whistle:
Αν το "αυτοί οι γαύροι είναι απαράδεκτοι" δεν δείχνει προκατάληψη, δεν ξέρω τότε τι άλλο χρειαζόταν να πείς, απλά υποθέτω οτι αν ήταν "χανούμια" και έλεγαν ακριβώς τα ίδια, θα γέλαγες με το χιούμορ τους και τον αυτοσαρκασμό τους. Ίσως.
Είναι κρίμα να βλέπεις άτομα που κάνουν πραγματικά ποιοτική δουλειά να μην εκτιμούνται για τέτοιους λόγους επειδή "είναι γαύροι", "δουλεύουν στην κρατική τηλεόραση" κλπ.
Σα να λέμε να απεχθάνομαι τον Μητσικώστα επειδή είναι χανούμι και σατυρίζει τον Ολυμπιακό με κάθε ευκαιρία... :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.