PDA

Επιστροφή στο Forum : σόμπα πετρελαίου VS σόμπα υγραερίου



Σελίδες : 1 [2]

bilirius
13-02-12, 01:29
Αρκετα ομορφες και οι 2 και απο καταναλωση πως τα πανε?Ειδα μια χιουνται εχει και 3 λαμπες και ανεμιστηρα για εξτρα θερμανση την εχετε δει?

informer
13-02-12, 01:53
Εμενα η φιαλη μου πηγαινει 7 μερες γεματες, στην χαμηλη σκαλα, και με χρηση περιπου 12 με 13 ωρες την ημερα. Αγοραζω την φιαλη 20 ευρω. Αρα περιπου 3 ευρω την ημερα για θερμανση. Και η ζεστη που βγαζει ακομα και στην χαμηλη σκαλα ειναι πολυ καλη.
Αυτη με τις λαμπες, ειναι καλη φαση αν μεινεις απο φιαλη και δεν εχεις αλλο θερμαντικο μεσο.
Εγω παντως εχω 2 φιαλες και ετσι δεν μενω ποτε.

bilirius
13-02-12, 02:03
εχει και ανεμηστηρα

bilirius
14-02-12, 23:03
Παιδια θελω την βοηθεια σας,αυριο θελω να κλεισω σομπα υγραεριου,και ειμαι αναμεσα στην delonghi που δεν ειναι αεροθερμη,και στην Intergas που ειναι και αεροθερμη.Η μια ειναι γνωστη χωρις αεροθερμο,και η αλλη αγνωστη με αεροθερμο.Πειτε μου βρε παιδια τι να κανω,εχω μπερδευτει.Τι προτεινετε?
Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
:hmm:

paradox21
14-02-12, 23:15
Παιδια θελω την βοηθεια σας,αυριο θελω να κλεισω σομπα υγραεριου,και ειμαι αναμεσα στην delonghi που δεν ειναι αεροθερμη,και στην Intergas που ειναι και αεροθερμη.Η μια ειναι γνωστη χωρις αεροθερμο,και η αλλη αγνωστη με αεροθερμο.Πειτε μου βρε παιδια τι να κανω,εχω μπερδευτει.Τι προτεινετε?
Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
:hmm:

για αυτό που ξέρω είναι ότι, delonghi με αερόθερμο, σοφίτα γύρω στα 40 τετραγωνικά την έκανε φούρνο σε 10 λεπτά.

bilirius
14-02-12, 23:20
Η delonghi VBF δεν εχει αεροθερμο.για ποια απο ολες λες?

3ftw
20-09-12, 10:34
για να ξεθαψω το θεμα...
σκεφτομαι να αγορασω μια σομπα υγραεριου..εχω δει καποια μοντελα.τηνω πιο πολυ σε μια της delonghi..
οι χωροι μου ειναι 33τμ η σαλοκουζινα και απο 15-20τμ τα δωματια...φτανει να ζεστανει τα 33τμ στην χαμηλη σκαλα..?
το ξερω οτι δεν θα μπορω να ζεστανω ολο το σπιτι ταυτοχρονα αλλα δεν με πειραζει..

@ ADSLgr.com All rights reserved.