PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

koystado
24-06-11, 15:09
την προηγούμενη παρασκευή ειχα κανει μια παραγγελια με δωρεαν μεταφορικα το αμαζον την έσπασε σε 2 η μια με Deutsche Post DHL η οποια και η άλλη με Royal Mail αλλά η πρώτη έγινε αποστολή 2 μέρες πιο νωρίς απο την δεύτερη αλλα σήμερα ήρθε στο σπίτι μου αυτην απο την Royal Mail ... λέτε να έχω πρόβλημα με την παραγγελία της Deutsche Post DHL???

dfourt
24-06-11, 15:17
την προηγούμενη παρασκευή ειχα κανει μια παραγγελια με δωρεαν μεταφορικα το αμαζον την έσπασε σε 2 η μια με Deutsche Post DHL η οποια και η άλλη με Royal Mail αλλά η πρώτη έγινε αποστολή 2 μέρες πιο νωρίς απο την δεύτερη αλλα σήμερα ήρθε στο σπίτι μου αυτην απο την Royal Mail ... λέτε να έχω πρόβλημα με την παραγγελία της Deutsche Post DHL???
Μπα, απλά η μια έρχεται από Αγγλία και η άλλη από Γερμανία.

Το πιο πιθανό είναι ότι καθυστέρησε η μεταφορά από Γερμανία στην Ελλάδα.(πχ η μεταφορά δεμάτων από Αγγλία προς Ελλάδα μπορεί να γίνεται συχνότερα από ότι από Γερμανία...)

frap
24-06-11, 16:05
λέτε να έχω πρόβλημα με την παραγγελία της Deutsche Post DHL???
Σου έδωσαν αριθμό αποστολής γι' αυτήν;
Αναλόγως το είδος θα την παραλάβεις είτε από απλά ΕΛΤΑ είτε από τα Πόρτα-πόρτα. Οπότε αν έχεις αριθμό, ψάξε στην αναζήτηση αποστολών των ΕΛΤΑ/ΕΛΤΑ Πόρτα-Πόρτα να δεις που βρίσκεται.

Πάντως, γενικά είναι απλές και όχι express αποστολές, οπότε ΑΡΓΟΥΝ :(

koystado
24-06-11, 17:30
Σου έδωσαν αριθμό αποστολής γι' αυτήν;
Αναλόγως το είδος θα την παραλάβεις είτε από απλά ΕΛΤΑ είτε από τα Πόρτα-πόρτα. Οπότε αν έχεις αριθμό, ψάξε στην αναζήτηση αποστολών των ΕΛΤΑ/ΕΛΤΑ Πόρτα-Πόρτα να δεις που βρίσκεται.

Πάντως, γενικά είναι απλές και όχι express αποστολές, οπότε ΑΡΓΟΥΝ :(

οχι δεν μου δωσανε αριθμό αποστολής

daywalker06
24-06-11, 17:41
Θα γράφει για κατ' εκτίμηση ημέρα παράδοσης, τα γερμανικά αργούν λίγο.

chriszah
28-06-11, 20:50
Η ups στέλνει επαρχεία (Πάτρα) ή θα έρθει με ΕΛΤΑ? Επειδή δεν ξέρω να έχει γραφεία στην Πάτρα η ups:oops:

treli@ris
28-06-11, 20:57
Η ups στέλνει επαρχεία (Πάτρα) ή θα έρθει με ΕΛΤΑ? Επειδή δεν ξέρω να έχει γραφεία στην Πάτρα η ups:oops:

Λογικα θα στα φερουνε σπιτι, δε νομιζω οτι θα μπλεχτουνε τα ΕΛΤΑ με μια κουριερ.

alekan
28-06-11, 21:08
Η ups στέλνει επαρχεία (Πάτρα) ή θα έρθει με ΕΛΤΑ? Επειδή δεν ξέρω να έχει γραφεία στην Πάτρα η ups:oops:

ups , συνήθως την εξυπηρετεί η γενική ταχυδρομική.
Πάρε τηλέφωνο στην κοντινότερή σου Γενική (το υποκατάστημα που σε εξυπηρετεί συνήθως δλδ) και ρώτησέ τους αν έχουν αυτοί την ups στην Πάτρα.

chriszah
29-06-11, 15:01
ups , συνήθως την εξυπηρετεί η γενική ταχυδρομική.
Πάρε τηλέφωνο στην κοντινότερή σου Γενική (το υποκατάστημα που σε εξυπηρετεί συνήθως δλδ) και ρώτησέ τους αν έχουν αυτοί την ups στην Πάτρα.

Με την γενική μου ήρθε τελικά, είχες δίκιο. :respekt: για μια ακόμα φορά στο amazon: Κυριακή έκανα την παραγγελία και σήμερα ήρθε.

dfourt
29-06-11, 16:28
Με την γενική μου ήρθε τελικά, είχες δίκιο. :respekt: για μια ακόμα φορά στο amazon: Κυριακή έκανα την παραγγελία και σήμερα ήρθε.
Αυτό έλειπε να σου έκανε και παραπάνω μέρες...

Για αυτό ακριβώς πληρώνεις UPS για να έχεις το πακέτο σου την επόμενη εργάσιμη.
Οκ η αποστολή έγινε την Δευτέρα, οπότε αν ήσουν σε πόλη που εξυπηρετεί η UPS θα το
είχες την Τρίτη.(Εσένα ήρθε σήμερα γιατί αναμίχθηκε και η Γ.Τ.)

Δεν υπάρχει κανένας λόγος respect.Έτσι πρέπει να δουλεύει και έτσι δουλεύει.

RASTAVIPER
01-07-11, 00:15
Μάλλον το αμαζον δεν με πάει..
Ό,τι βρίσκω που μου αρέσει δεν με αφήνει να το αγοράσω με δωρεάν μεταφορικά.
μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τον λόγο που δεν δίνει αυτά (http://www.amazon.co.uk/XMI-X-Mini-Max-Portable-Speakers/dp/B002PK1COG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1309467793&sr=8-2) για Ελλάδα?

stavata
01-07-11, 00:31
Μάλλον παίζει ρόλο πως είναι fulfilled by Amazon.
Ειδάλλως δεν είναι σε κάποια από τις κατηγορίες που δεν στέλνει Ελλάδα, νομίζω.

daywalker06
01-07-11, 00:35
Μάλλον το αμαζον δεν με πάει..
Ό,τι βρίσκω που μου αρέσει δεν με αφήνει να το αγοράσω με δωρεάν μεταφορικά.
μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τον λόγο που δεν δίνει αυτά (http://www.amazon.co.uk/XMI-X-Mini-Max-Portable-Speakers/dp/B002PK1COG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1309467793&sr=8-2) για Ελλάδα?

Δεν στέλνει με τιμή £24.90, με τιμή £30.46+διαφορα φπα το Amazon.co.uk στέλνει.
89044

RASTAVIPER
01-07-11, 00:56
Δεν στέλνει με τιμή £24.90, με τιμή £30.46+διαφορα φπα το Amazon.co.uk στέλνει.
89044
Μα αυτά που έβαλα στο link έχουν 29,5.

sa1901
01-07-11, 09:30
Μα αυτά που έβαλα στο link έχουν 29,5.
O daywalker06 εννοεί ότι πρέπει να επιλέξεις να βάλεις στο καλάθι αυτά που στέλνει το ίδιο το Amazon και θα τα βρεις στην λίστα More Buying Choices που έχει στα δεξιά της σελίδας.

RASTAVIPER
01-07-11, 16:18
Ωραια τα παρηγγειλα τελικά.
Αλλά αποστολή λενε απο Δευτερα.δεν στέλνουν παρασκευες?

mob
01-07-11, 19:18
Το καλό πράμα αργεί :p έχε υπομονή, συνήθως όλα έρχονται στη βδομάδα.

Arcade
02-07-11, 12:34
Θέλω να πάρω δύο βιβλία τα οποία στο amazon.com βγαίνουν φθηνότερα απ' το co.uk. Αν τα πάρω από το .com γίνεται να μου τα στείλουν χωρίς να πληρώσω μεταφορικά;

RASTAVIPER
02-07-11, 12:49
1 μέρα μετά την αγορά, δεν έχει ακόμα χρεωθεί η κάρτα μου.
Είναι νορμάλ?

phantom77
02-07-11, 12:54
Θέλω να πάρω δύο βιβλία τα οποία στο amazon.com βγαίνουν φθηνότερα απ' το co.uk. Αν τα πάρω από το .com γίνεται να μου τα στείλουν χωρίς να πληρώσω μεταφορικά;

Μπααα...που τέτοια τύχη :)


1 μέρα μετά την αγορά, δεν έχει ακόμα χρεωθεί η κάρτα μου.
Είναι νορμάλ?

Στην κατάσταση παραγγελίας τι λέει; Έχει φύγει το πακέτο; Συνήθως η χρέωση γίνεται με την αποστολή

alekan
02-07-11, 12:58
Nαι, θα την χρεωσουν οταν είναι έτοιμα τα πράγματα.

ipo
02-07-11, 13:23
Θέλω να πάρω δύο βιβλία τα οποία στο amazon.com βγαίνουν φθηνότερα απ' το co.uk. Αν τα πάρω από το .com γίνεται να μου τα στείλουν χωρίς να πληρώσω μεταφορικά;
Δοκίμασες αν υπάρχουν στο φτηνότερο και με δωρεάν μεταφορικά http://www.bookdepository.co.uk ; Απ' όταν το ανακάλυψα, με έχασε το Amazon στο θέμα των βιβλίων.

Αγορά καινούριων & μεταχειρισμένων βιβλίων μέσω internet: bookdepository, alibris, powells (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=221876)

Arcade
02-07-11, 13:32
Ναι το bookdepository είναι πάντα η πρώτη μου επιλογή και μάλιστα το .com συνήθως έχει και καλύτερες τιμές απ' το .uk, δυστυχώς όμως ένα από τα βιβλία που θέλω υπάρχει μόνο στο amazon. :(

dfourt
02-07-11, 15:27
1 μέρα μετά την αγορά, δεν έχει ακόμα χρεωθεί η κάρτα μου.
Είναι νορμάλ?
Αν έκανες αγορά την Παρασκευή, λογικά την Δευτέρα θα επεξεργαστούν την παραγγελία σου και θα χρεώσουν την κάρτα σου.
Στο μεταξύ, μπορείς πολύ εύκολα να ακυρώσεις την παραγγελία, αν άλλαξες γνώμη, βιάζεσαι κτλ.

LIASDynamics
04-07-11, 14:25
Ρε παιδιά θέλω να παραγγείλω κάτι παπούτσια που βρήκα στο amazon.uk

Μου βγάζει στο delivery το στάνταρτ χωρίς κάποια άλλη επιλογή.

Θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση δηλαδή?

Επίσης έχω κάρτα λογαριασμού και όχι πιστωτική μπορώ να κάνω αγορά?

Ευχαριστώ.

senkradvii
04-07-11, 14:44
Ρε παιδιά θέλω να παραγγείλω κάτι παπούτσια που βρήκα στο amazon.uk

Μου βγάζει στο delivery το στάνταρτ χωρίς κάποια άλλη επιλογή.

Θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση δηλαδή?

Επίσης έχω κάρτα λογαριασμού και όχι πιστωτική μπορώ να κάνω αγορά?

Ευχαριστώ.

Αν δεν έχεις επιλογή super saver delivery τότε ναι θα πληρώσεις μεταφορικά. Συνήθως τα προϊόντα που έχουν δωρεάν μεταφορικά είναι fullfilled & dispatched by Amazon.co.uk.

Επίσης όταν λες κάρτα λογαριασμού τι εννοείς? Κάρτα ΑΤΜ? Γιατί δεν βγάζεις μια prepaid να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο? ;)

LIASDynamics
04-07-11, 14:50
Ευχαριστώ φιλαράκι παραλίγο να παραγγείλω.

Έχω κάρτα λογαριασμού.

Ξέρεις μήπως πως μπορούμε να μάθουμε ποια θα είναι η χρέωση?

senkradvii
04-07-11, 14:56
Ευχαριστώ φιλαράκι παραλίγο να παραγγείλω.

Έχω κάρτα λογαριασμού.

Ξέρεις μήπως πως μπορούμε να μάθουμε ποια θα είναι η χρέωση?

Πριν ολοκληρώσεις την παραγγελία σου θα σου γράφει τις χρεώσεις.

Κάρτα λογαριασμού φοβάμαι πως ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι ακριβώς.. :hmm:

LIASDynamics
04-07-11, 15:03
Είναι κάρτα του λογαριασμού δηλαδή όποτε χρειάζομαι λεφτά δεν πάω στο ταμείο πάω στο ATM και σηκώνω από εκεί.
Νομίζω ότι δέχεται κάτι τέτοιο το Amazon.

Mouse Potato
04-07-11, 15:05
Έχεις κάρτα συνδεδεμένη με τον λογαριασμό (ταμιευτηρίου) να υποθέσω. Συνήθως αυτές είναι Electron οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Από εκεί και πέρα αν επιλέξεις να κάνει η τράπεζά σου την μετατροπή συναλλάγματος (συνήθως συμφέρει) ίσως να επιβαρυνθείς με ένα ~2% προμήθεια μετατροπής. Από ποια τράπεζα είναι η κάρτα;

senkradvii
04-07-11, 15:07
Είναι κάρτα του λογαριασμού δηλαδή όποτε χρειάζομαι λεφτά δεν πάω στο ταμείο πάω στο ATM και σηκώνω από εκεί.
Νομίζω ότι δέχεται κάτι τέτοιο το Amazon.

Δεν είμαι σίγουρος. Ότι μπορείς να κάνεις αγορές σε φυσικά μαγαζιά με την κάρτα του ΑΤΜ (της Άλφα τουλάχιστον) και να σου τραβήξουν κατευθείαν το ποσό από τον λογαριασμό το ξέρω. Για online δεν το ξέρω. Όμως όπως και να έχει εγώ για online αγορές δεν υπάρχει περίπτωση να συνέδεα κάπως τον προσωπικό μου τραπεζικό λογαριασμό. Για αυτό βγάζεις μια prepaid, την φορτώνεις όσα θες και είσαι ήσυχος. ;)

LIASDynamics
04-07-11, 15:10
Έχεις κάρτα συνδεδεμένη με τον λογαριασμό (ταμιευτηρίου) να υποθέσω. Συνήθως αυτές είναι Electron οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Από εκεί και πέρα αν επιλέξεις να κάνει η τράπεζά σου την μετατροπή συναλλάγματος (συνήθως συμφέρει) ίσως να επιβαρυνθείς με ένα ~2% προμήθεια μετατροπής. Από ποια τράπεζα είναι η κάρτα;

Ακριβώς!!!Eurobank είναι.

........Auto merged post: LIASDynamics πρόσθεσε 1 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν είμαι σίγουρος. Ότι μπορείς να κάνεις αγορές σε φυσικά μαγαζιά με την κάρτα του ΑΤΜ (της Άλφα τουλάχιστον) και να σου τραβήξουν κατευθείαν το ποσό από τον λογαριασμό το ξέρω. Για online δεν το ξέρω. Όμως όπως και να έχει εγώ για online αγορές δεν υπάρχει περίπτωση να συνέδεα κάπως τον προσωπικό μου τραπεζικό λογαριασμό. Για αυτό βγάζεις μια prepaid, την φορτώνεις όσα θες και είσαι ήσυχος. ;)

Δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.Το θέμα είναι αν αξίζει να κάνω την αγορά.

Καθώς με τα μεταφορικά θα πάει ο κούκος αηδόνι.

dfourt
04-07-11, 15:33
Δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.Το θέμα είναι αν αξίζει να κάνω την αγορά.

Καθώς με τα μεταφορικά θα πάει ο κούκος αηδόνι.
Για το συνολικό κόστος πατάς αγορά, και εκεί αφού συμπληρώσεις τα στοιχεία σου, διεύθυνση κτλ στην επόμενη σελίδα σου λέει το κόστος των μεταφορικών.
Στο τέλος πριν αγοράσεις σου λέει και το συνολικό ποσό που θα χρεωθεί στην κάρτα.
Αν είσαι οκ το αγοράζεις, διαφορετικά δεν προχωράς σε αγορά.

Η κάρτα σου κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει δεκτή.
Δοκιμάζεις και βλέπεις.
Γενικά εφόσον είναι Visa, Masterard (ή Maestro) και έχει πάνω της normal ημερομηνία λήξης γίνεται δεκτή για online αγορές.
Πάντως κάποιες τράπεζες, από ό,τι έχω δει στο adslgr, δεν επιτρέπουν online αγορές με τις συγκεκριμένες κάρτες.
Κάνεις μια δοκιμή και βλέπεις...

ariadgr
04-07-11, 16:52
Η Maestro (Euroline) δεν γίνεται δεκτή στο Amazon

ipo
04-07-11, 17:13
Είναι κάρτα του λογαριασμού δηλαδή όποτε χρειάζομαι λεφτά δεν πάω στο ταμείο πάω στο ATM και σηκώνω από εκεί.
Νομίζω ότι δέχεται κάτι τέτοιο το Amazon.
Χρεωστική κάρτα λέγεται αυτό που αποκαλείς "κάρτα λογαριασμού". Online γίνονται δεκτές οι χρεωστικές της Alpha Bank, HSBC, Πειραιώς, Κύπρου, Marfin.



Όμως όπως και να έχει εγώ για online αγορές δεν υπάρχει περίπτωση να συνέδεα κάπως τον προσωπικό μου τραπεζικό λογαριασμό.
Γι' αυτό χρησιμοποιείς το 2 savings 4 safety. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=367262) Οι χρεωστικές κάρτες είναι κατά τη γνώμη μου ανώτερες από τις προπληρωμένες και από τις πιστωτικές.

senkradvii
04-07-11, 17:24
Χρεωστική κάρτα λέγεται αυτό που αποκαλείς "κάρτα λογαριασμού". Online γίνονται δεκτές οι χρεωστικές της Alpha Bank, HSBC, Πειραιώς, Κύπρου, Marfin.



Γι' αυτό χρησιμοποιείς το 2 savings 4 safety. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=367262) Οι χρεωστικές κάρτες είναι κατά τη γνώμη μου ανώτερες από τις προπληρωμένες και από τις πιστωτικές.

Όπα.. Ενδιαφέρον αυτό! Δεν το ήξερα.. Θα το μελετήσω! :oneup:

john84
04-07-11, 20:24
Λοιπον γραφω και εγω την εμπειρια μου.

22/6 παραγγελια απο amazon Αποκωδικοποιητη για το PS3 (Play TV) με δωρεαν μεταφορικα
24/6 αποστολη του δεματος (με ETA 1/7), η αποστολη μεσω Royal mail.
28/6 Χαρτι απο ΕΛΤΑ με ημερ/νια παραλαβης 1/7
1/7 Παραλαβη αντικειμενου

ολα οk :oneup:

BOBBY
06-07-11, 06:44
Κι εγώ με την σειρά μου,1η Ιουλίου παρήγγειλα ένα cd μουσικής με Royal Mail και ήρθε χθες,εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης είχε 11 Ιουλίου. :oneup:

RASTAVIPER
08-07-11, 09:23
Ήρθαν τα ηχεία!!
Αψογοι στην πρώτη αγορά μου.
Αποστολή έγινε την Δευτέρα και χτες πέρασε ο ταχυδρομος από το σπιτι.
4 μέρες συνολο. :)

daywalker06
08-07-11, 12:00
Να γράψω και για κάτι που άργησε να μην νομίζουμε οτι ολα είναι ταχύτατα.

Παραγγελία από amazon uk με Δωρεάν παράδοση. (Μεγαλούτσικο πακέτο)
Εφυγε από amazon de.....21 Jun 2011 10:47:57 PM
Έφτασε Ελλαδα ..............30/06/2011 18:19:00 ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Παράδοση........................04/07/2011.

nnn
08-07-11, 14:43
14 ημέρες είναι λογικός χρόνος για κάτι που δεν είναι μικροδέμα, ακολουθείται άλλη διαδρομή κλπ όταν έχει όγκο το πακέτο.

senkradvii
08-07-11, 18:16
Eμένα πάλι κάτι RAM που παρήγγειλα 1η του μηνός και με estimated time arrival σήμερα, δεν μου ήρθε ακόμα.. :(

RASTAVIPER
09-07-11, 10:04
Να γράψω και για κάτι που άργησε να μην νομίζουμε οτι ολα είναι ταχύτατα.

Παραγγελία από amazon uk με Δωρεάν παράδοση. (Μεγαλούτσικο πακέτο)
Εφυγε από amazon de.....21 Jun 2011 10:47:57 PM
Έφτασε Ελλαδα ..............30/06/2011 18:19:00 ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Παράδοση........................04/07/2011.

αν εφυγε απο Γερμανια, πολυ λογικο.
Παντα αργουν απο εκει.

senkradvii
13-07-11, 14:34
Λοιπόν σήμερα μου ήρθε και εμένα το πακετάκι μου! Επιτέλους γιατί είχε αρχίσει να με αγχώνει λιγάκι.

01/07 έκανα την παραγγελία.

08/07 estimated date arrival.

13/07 το έλαβα.

Γενικά όσες φορές έχω παραγγείλει μου έχουν έρθει αλλά συνήθως αργούν 4-5 μέρες από την εκτιμώμενη. Σίγουρα ξέρω ότι υπάρχει πρόβλημα στα ΕΛΤΑ του Βόλου με ελλείψεις προσωπικού αλλά με αγχώνει κάθε φορά.. :p

Όπως και να έχει βέβαια κάλιο αργά παρά ποτέ! ;)

Mouse Potato
18-07-11, 14:33
Παρήγγειλα κάτι προϊόντα σχετικά βαριά από το amazon και μου τα στέλνουν με UPS. Στο mail γράφει:

estimated arrival date: August 02, 2011 :confused:

Τόσο πολύ αργεί η UPS;

MichaelSE
18-07-11, 15:03
Παρήγγειλα κάτι προϊόντα σχετικά βαριά από το amazon και μου τα στέλνουν με UPS. Στο mail γράφει:

estimated arrival date: August 02, 2011 :confused:

Τόσο πολύ αργεί η UPS;

Ναι, αργεί αρκετά, αν τα προϊόντα μεταφέρονται οδικώς.

sa1901
18-07-11, 16:00
Παρήγγειλα κάτι προϊόντα σχετικά βαριά από το amazon και μου τα στέλνουν με UPS. Στο mail γράφει:

estimated arrival date: August 02, 2011 :confused:

Τόσο πολύ αργεί η UPS;
Με UPS τα λαμβάνεις την επόμενη μέρα συνήθως. Τσέκαρε το tracking (http://www.ups.com/tracking/tracking.html) για λεπτομέρειες.

Mouse Potato
18-07-11, 17:04
Ναι, αργεί αρκετά, αν τα προϊόντα μεταφέρονται οδικώς.


Με UPS τα λαμβάνεις την επόμενη μέρα συνήθως. Τσέκαρε το tracking (http://www.ups.com/tracking/tracking.html) για λεπτομέρειες.

Δεν νομίζω να έχουν κάνει λάθος στο estimated. Όπως και να 'χει έχω το tracking number να δω που βρίσκεται.

MichaelSE
18-07-11, 17:09
Δεν νομίζω να έχουν κάνει λάθος στο estimated. Όπως και να 'χει έχω το tracking number να δω που βρίσκεται.

Το estimation της UPS είναι πολύ ακριβές (όσες φορές παρήγγειλα). Ακόμα και αν σου φαίνεται (από το tracking) ότι προχωράει πιο γρήγορα, τελικά εκείνη την ημερομηνία θα έρθει.

Mouse Potato
18-07-11, 17:11
Το estimation της UPS είναι πολύ ακριβές (όσες φορές παρήγγειλα). Ακόμα και αν σου φαίνεται (από το tracking) ότι προχωράει πιο γρήγορα, τελικά εκείνη την ημερομηνία θα έρθει.

Το estimated είναι της Amazon. Στο tracking της UPS φαίνεται πως δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η αποστολή προς Ελλάδα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.