PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

euri
10-09-11, 11:08
Γίνεται πίστωση στην πιστωτική.

karetsos
10-09-11, 15:19
θα πρέπει να εμφανιστούν μέσα στην παραγγελία σου την επομένη από την ημέρα που πήρες το mail της ενημέρωσης, το αργότερο 2 μέρες μετά.

senkradvii
10-09-11, 18:52
Γμτ μόνο εμένα μου καθυστερούν πάντα τόσο από το Amazon? :p

Στις 7 του μηνός έκανα την παραγγελία, σήμερα ειδοποιήθηκα ότι έγινε dispatched και θα έρθει κλασσικά μέσω Γερμανίας με estimated arrival 19/09!

dfourt
10-09-11, 18:55
Γμτ μόνο εμένα μου καθυστερούν πάντα τόσο από το Amazon? :p

Στις 7 του μηνός έκανα την παραγγελία, σήμερα ειδοποιήθηκα ότι έγινε dispatched και θα έρθει κλασσικά μέσω Γερμανίας με estimated arrival 19/09!
Προφανώς επέλεξες αντικείμενο που δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο.
Όταν βλέπεις κάτι στο amazon, σου λέει και αν το έχει in stock ή όχι.
Το δικό σου μήπως είχε κατάσταση "In stock but may require up to 2 additional days to deliver."?

senkradvii
10-09-11, 18:55
Προφανώς επέλεξες αντικείμενο που δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο.
Όταν βλέπεις κάτι στο amazon, σου λέει και αν το έχει in stock ή όχι.

Χα! Φυσικά και ήταν σε stock όταν το παρήγγειλα! :p

mob
10-09-11, 20:05
Καλά μη τρελαθούμε, σ εμένα συνήθως κάνουν 10+ μέρες γι αυτό έγραψα το Success Story :p

senkradvii
10-09-11, 20:19
Ε αυτά που διάβαζα νόμιζα ότι μόνο εμένα είχαν φτύσει! :p

frap
10-09-11, 23:32
Χα! Φυσικά και ήταν σε stock όταν το παρήγγειλα! :p

Εμένα σε παρόμοια περίπτωση έστειλα mail γιατί καθυστερούνε. Μου απάντησαν συγνώμη για την καθυστέρηση θα το κοιτάξουμε, το status άλλαξε αμέσως σε shipping soon και την επομένη κιόλας έφυγε απ'αυτούς.

Στείλε κι εσύ λοιπόν, λάθη γίνονται.

senkradvii
11-09-11, 01:58
Εμένα σε παρόμοια περίπτωση έστειλα mail γιατί καθυστερούνε. Μου απάντησαν συγνώμη για την καθυστέρηση θα το κοιτάξουμε, το status άλλαξε αμέσως σε shipping soon και την επομένη κιόλας έφυγε απ'αυτούς.

Στείλε κι εσύ λοιπόν, λάθη γίνονται.

Tι να τους στείλω τώρα? Αφού με ειδοποίησαν πως έγινε despatched σήμερα.

Απλά τους πήρε 3 μέρες να το κάνουν και εγώ νόμιζα ότι είχε φύγει. :p

frap
12-09-11, 14:46
Tι να τους στείλω τώρα? Αφού με ειδοποίησαν πως έγινε despatched σήμερα.

Απλά τους πήρε 3 μέρες να το κάνουν και εγώ νόμιζα ότι είχε φύγει. :p

Στείλε Στέλνε.

senkradvii
12-09-11, 14:56
Στείλε Στέλνε.

Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.. :confused:

Tην επόμενη φορά που θα μου τύχει να τους στείλω? Αυτό εννοείς έτσι? :fool :p

frap
12-09-11, 15:58
Έτσι ακριβώς :D

aton
12-09-11, 20:49
Γίνεται πίστωση στην πιστωτική.

Ναι, έτσι γίνεται κι όταν πουλάς κάτι στο ebay πχ αλλά κι όταν κερδίζεις λεφτά σε poker κλπ online παιχνίδια.

cool11
13-09-11, 21:02
Επειτα απο τοσο καιρο που το σκεφτομουν, εκανα σημερα εγγραφη στο amazon uk.
Καλωσορισμα με ψυχρολουσια ομως.
Πηγα να κανω την αγορα μου, και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Εχοντας διαβασει εδω μεσα, οτι οχι απλα στελνει, αλλα στελνει και με δωρεαν μεταφορικα για ανω των 25 λιρων, θεωρησα βεβαιο οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει το αγγλικο amazon και να μη το στελνει ελλαδα, εντος ευρωπαικης ενωσης.
Και ομως.
Το αντικειμενο ανηκε στην κατηγορια groceries, και παροτι δεν ηταν τιποτε ευπαθες(οχι ψυγεια κλπ), απλα μου πεταξε στη μουρη το μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Κι ετσι, η εγγραφη μου στο amazon εγινε αδικα, και την δουλεια μου δεν την εκανα.

sdikr
13-09-11, 21:03
Επειτα απο τοσο καιρο που το σκεφτομουν, εκανα σημερα εγγραφη στο amazon uk.
Καλωσορισμα με ψυχρολουσια ομως.
Πηγα να κανω την αγορα μου, και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Εχοντας διαβασει εδω μεσα, οτι οχι απλα στελνει, αλλα στελνει και με δωρεαν μεταφορικα για ανω των 25 λιρων, θεωρησα βεβαιο οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει το αγγλικο amazon και να μη το στελνει ελλαδα, εντος ευρωπαικης ενωσης.
Και ομως.
Το αντικειμενο ανηκε στην κατηγορια groceries, και παροτι δεν ηταν τιποτε ευπαθες(οχι ψυγεια κλπ), απλα μου πεταξε στη μουρη το μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Κι ετσι, η εγγραφη μου στο amazon εγινε αδικα, και την δουλεια μου δεν την εκανα.


Υπάρχουν πολλά που θα πρέπει να δεις,

πχ sold by amazon, κλπ
καθώς και τους όρους που έχει

alekan
13-09-11, 21:05
Δε στελνει τα παντα.
Στελνει πολλά όμως, και σε καλύτερες τιμές πολλές φορές.

senkradvii
13-09-11, 21:05
Επειτα απο τοσο καιρο που το σκεφτομουν, εκανα σημερα εγγραφη στο amazon uk.
Καλωσορισμα με ψυχρολουσια ομως.
Πηγα να κανω την αγορα μου, και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Εχοντας διαβασει εδω μεσα, οτι οχι απλα στελνει, αλλα στελνει και με δωρεαν μεταφορικα για ανω των 25 λιρων, θεωρησα βεβαιο οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει το αγγλικο amazon και να μη το στελνει ελλαδα, εντος ευρωπαικης ενωσης.
Και ομως.
Το αντικειμενο ανηκε στην κατηγορια groceries, και παροτι δεν ηταν τιποτε ευπαθες(οχι ψυγεια κλπ), απλα μου πεταξε στη μουρη το μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Κι ετσι, η εγγραφη μου στο amazon εγινε αδικα, και την δουλεια μου δεν την εκανα.

Δεν είπε κανείς εδώ μέσα ότι στέλνει τα πάντα στην Ελλάδα. Του εναντίον μάλιστα έχουν ειπωθεί περιπτώσεις σαν και την δική σου για προϊόντα που δεν έστελνε.

Όμως μην το απορρίπτεις έτσι. Σίγουρα δεν έγινε άδικα η εγγραφή σου. Κάποια άλλη στιγμή σε κάποιο άλλο είδος θα δεις και εσύ πόσο εξυπηρετικό είναι. ;)

cool11
13-09-11, 21:07
Υπάρχουν πολλά που θα πρέπει να δεις,

πχ sold by amazon, κλπ
καθώς και τους όρους που έχει

Τι να πω...
Εκανα εγγραφη στο ebay uk πριν λιγους μηνες, και δεν ξερω κι εγω τι εχω παρει, οχι μονο απο αγγλια αλλα και κινα, χονγκ κονγκ κλπ.
Ας εχει χαρη που αυτο που ηθελα δεν το ειχε οπως το ηθελα το ebay, αλλιως δεν θα ασχολουμουνα με amazon.
Ετσι ειναι ομως. Απο απω ανατολη μπορω να παραγγειλω, και μαλιστα με δωρεαν μεταφορικα σε πολλα προιοντα, μεσω ebay. Απο amazon δεν μπορω να παραγγειλω απο αγγλια, καθως η ελλαδα ειναι μαλλον στην black list.
Δεν ξερω, μου κακοφανηκε πολυ.

sdikr
13-09-11, 21:09
Τι να πω...
Εκανα εγγραφη στο ebay uk πριν λιγους μηνες, και δεν ξερω κι εγω τι εχω παρει, οχι μονο απο αγγλια αλλα και κινα, χονγκ κονγκ κλπ.
Ας εχει χαρη που αυτο που ηθελα δεν το ειχε οπως το ηθελα το ebay, αλλιως δεν θα ασχολουμουνα με amazon.
Ετσι ειναι ομως. Απο απω ανατολη μπορω να παραγγειλω, και μαλιστα με δωρεαν μεταφορικα σε πολλα προιοντα, μεσω ebay. Απο amazon δεν μπορω να παραγγειλω απο αγγλια, καθως η ελλαδα ειναι μαλλον στην black list.
Δεν ξερω, μου κακοφανηκε πολυ.


Μην τα μπερδεύεις, το αμαζον στέλνει, οι πωλητές στο αμαζον δεν στέλνουν

alekan
13-09-11, 21:11
Τι να πω...
Εκανα εγγραφη στο ebay uk πριν λιγους μηνες, και δεν ξερω κι εγω τι εχω παρει, οχι μονο απο αγγλια αλλα και κινα, χονγκ κονγκ κλπ.
Ας εχει χαρη που αυτο που ηθελα δεν το ειχε οπως το ηθελα το ebay, αλλιως δεν θα ασχολουμουνα με amazon.
Ετσι ειναι ομως. Απο απω ανατολη μπορω να παραγγειλω, και μαλιστα με δωρεαν μεταφορικα σε πολλα προιοντα, μεσω ebay. Απο amazon δεν μπορω να παραγγειλω απο αγγλια, καθως η ελλαδα ειναι μαλλον στην black list.
Δεν ξερω, μου κακοφανηκε πολυ.

Καμμία σχέση.
Κι εγώ πήγα να πάρω παπούτσια για το παιδί μου, και δεν με άφησε.
Πήρα δισκοπρίονο και σετ δραπανοκατσάβιδων όμως.
Για κάποια προιόντα δεν στέλνει λόγω όγκου/βάρους, για άλλα λόγω πολιτικής αγορών/πωλήσεων.

........Auto merged post: alekan πρόσθεσε 0 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μην τα μπερδεύεις, το αμαζον στέλνει, οι πωλητές στο αμαζον δεν στέλνουν

Σωστότατο κι αυτό.

senkradvii
13-09-11, 21:46
Έχω κάνει μια παραγγελία από το Amazon και δίπλα μου λέει: No tracking information. Why (https://www.amazon.co.uk/gp/css/history/view.html/ref=hp_ss_comp_tmp)?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να την κάνω track? Ξέρω ότι έρχεται μέσω DHL.

mob
13-09-11, 21:53
Προφανώς δε δίνει traking info επειδή είναι απλό ταχυδρομείο.

ariadgr
13-09-11, 22:21
Έχω κάνει μια παραγγελία από το Amazon και δίπλα μου λέει: No tracking information. Why (https://www.amazon.co.uk/gp/css/history/view.html/ref=hp_ss_comp_tmp)?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να την κάνω track? Ξέρω ότι έρχεται μέσω DHL.

Είναι deutsche post, όχι dhl courier...

senkradvii
13-09-11, 22:37
Είναι deutsche post, όχι dhl courier...


using Deutsche Post DHL.

Αυτό είδα αυτό έγραψα.. :p

Όπως και να έχει δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω?

alekan
13-09-11, 22:42
Αυτό είδα αυτό έγραψα.. :p

Όπως και να έχει δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω?
Οχι. Θα σε φάει η αγωνία.
:p

senkradvii
13-09-11, 22:49
Οχι. Θα σε φάει η αγωνία.
:p

To φαντάστηκα! Γμτη. :p

Mouse Potato
13-09-11, 22:57
To φαντάστηκα! Γμτη. :p

Που να δεις εγώ που περίμενα δέμα 350€ από Amazon με Deutsche Post και όταν πλησίαζε το delivery date έβαζα τσιλιαδόρους κάτω στην πόρτα... :p

euri
13-09-11, 23:07
Το απλό γερμανικό ταχυδρομείο μπορεί να αργεί λίγο, αλλά γενικώς δε μου έχει τύχει να χαθεί κάτι. Υπήρξε περίπτωση που δέμα καθυστέρησε πολύ να έρθει, ενημέρωσα τον πωλητή ο οποίος έστειλε άλλο, παρέλαβα το δεύτερο και μετά από μερικές μέρες ήρθε και το πρώτο.

Mouse Potato
13-09-11, 23:09
Μωρέ δεν έχω κάτι με τα γερμανικά ταχυδρομεία. Με τα ΕΛΤΑ έχω ένα θέμα.

mob
13-09-11, 23:22
Μωρέ δεν έχω κάτι με τα γερμανικά ταχυδρομεία. Με τα ΕΛΤΑ έχω ένα θέμα.

Τα ΕΛΤΑ είναι μια χαρά, οι Γερμανοί καθυστερούν

ipo
13-09-11, 23:45
Το αντικειμενο ανηκε στην κατηγορια groceries, και παροτι δεν ηταν τιποτε ευπαθες(οχι ψυγεια κλπ), απλα μου πεταξε στη μουρη το μηνυμα οτι δεν στελνει ελλαδα.
Groceries; Έχει φτηνά ραπανάκια το Amazon; :lol:

Mouse Potato
13-09-11, 23:47
Τα ΕΛΤΑ είναι μια χαρά, οι Γερμανοί καθυστερούν

Μωρέ ας καθυστερήσουν... Τα δέματα μην μου παρατάνε έξω στην πόρτα... Ας χτυπάνε ένα κουδούνι βρε αδερφέ. Ολόκληρη πινακίδα έχω κάτω... ;)

euri
14-09-11, 00:09
Μωρέ ας καθυστερήσουν... Τα δέματα μην μου παρατάνε έξω στην πόρτα... Ας χτυπάνε ένα κουδούνι βρε αδερφέ. Ολόκληρη πινακίδα έχω κάτω... ;)

Σε μένα ποτέ δεν έχουν αφήσει δέμα έξω από την πόρτα. Ούτε καν πακέτο το οποίο δε χωράει να μπει στο γραμματοκιβώτιο. Πάντα αφήνουν ειδοποιητήριο για παραλαβή από το ταχυδρομείο.

senkradvii
14-09-11, 00:36
Δεν φοβάμαι αν θα μου έρθει. Απλά είναι το τελευταίο μέρος του νέου μου pc που περιμένω και προφανώς με πιάνει ανυπομονησία! :p

alekan
14-09-11, 08:37
Δεν φοβάμαι αν θα μου έρθει. Απλά είναι το τελευταίο μέρος του νέου μου pc που περιμένω και προφανώς με πιάνει ανυπομονησία! :p

Ουφ, ευτυχώς....νόμισα προς στιγμήν πώς είχες παραγγείλει πίτσα κι απο εκει...

Tiven
14-09-11, 11:15
Σε μένα ποτέ δεν έχουν αφήσει δέμα έξω από την πόρτα. Ούτε καν πακέτο το οποίο δε χωράει να μπει στο γραμματοκιβώτιο. Πάντα αφήνουν ειδοποιητήριο για παραλαβή από το ταχυδρομείο.

Έτσι έκανε για το παραμικρό (ακόμα και για πάρα πολύ πολύ μικρά δέματα) ένας νέος ταχυδρόμος εδώ αλλά μετά από κανα μήνα με έμαθε και πλέον τα πάντα όλα ακόμα και μεγαλούτσικα τα αφήνει εδώ :p

senkradvii
14-09-11, 13:40
Ουφ, ευτυχώς....νόμισα προς στιγμήν πώς είχες παραγγείλει πίτσα κι απο εκει...

Για είδη τροφίμων νομίζω πως θα προτιμήσω τα ντόπια.. :p

RASTAVIPER
14-09-11, 13:45
Σε μένα ποτέ δεν έχουν αφήσει δέμα έξω από την πόρτα. Ούτε καν πακέτο το οποίο δε χωράει να μπει στο γραμματοκιβώτιο. Πάντα αφήνουν ειδοποιητήριο για παραλαβή από το ταχυδρομείο.
Αυτό δυστυχώς βρίσκεται στην ευχέρεια του καθένα.Άλλοι τα παρατάνε χύμα, άλλοι αφήνουν ειδοποιητηριο.Το πρόβλημα είναι ότι αλλάζουν συνέχεια οι ταχυδρόμοι, ώστε και αν κάποιος φέρεται σωστά, μπορεί σύντομα να αλλάξει αυτό.

Mouse Potato
14-09-11, 13:46
Σε μένα ποτέ δεν έχουν αφήσει δέμα έξω από την πόρτα. Ούτε καν πακέτο το οποίο δε χωράει να μπει στο γραμματοκιβώτιο. Πάντα αφήνουν ειδοποιητήριο για παραλαβή από το ταχυδρομείο.

Γι αυτό τα έχω με τα ΕΛΤΑ. Ανά περιοχή, αλλάζει και ο τρόπος διανομής. Άσε που πλέον τον ταχυδρόμο τον βλέπω στην περιοχή μου 1-2 φορές την εβδομάδα... Και τις προάλλες μου την είχε πει όταν του είπα ότι τα γράμματα είναι για να τα βάζεις στο γραμματοκιβώτιο και όχι να τα αφήνεις έξω στην πόρτα και στο πεζοδρόμιο...

Είχα χρόνια έναν ταχυδρόμο ο οποίος είχε μάθει τα κατατόπια και γνώριζε που βρίσκονται τα γραμματοκιβώτια και το κάθε όνομα. Πλέον με την πρόφαση του συμβασιούχου κάνουν ότι τους καπνίσει... Απλά για την ξεπέτα.

Βέβαια έχω πετύχει και πολύ σωστούς συμβασιούχους και κύριους στη δουλειά τους... Αλλά προφανώς αυτό δεν επιβραβεύεται και... απλά λήγει η σύμβαση.

senkradvii
14-09-11, 13:52
Γι αυτό τα έχω με τα ΕΛΤΑ. Ανά περιοχή, αλλάζει και ο τρόπος διανομής. Άσε που πλέον τον ταχυδρόμο τον βλέπω στην περιοχή μου 1-2 φορές την εβδομάδα... Και τις προάλλες μου την είχε πει όταν του είπα ότι τα γράμματα είναι για να τα βάζεις στο γραμματοκιβώτιο και όχι να τα αφήνεις έξω στην πόρτα και στο πεζοδρόμιο...

Είχα χρόνια έναν ταχυδρόμο ο οποίος είχε μάθει τα κατατόπια και γνώριζε που βρίσκονται τα γραμματοκιβώτια και το κάθε όνομα. Πλέον με την πρόφαση του συμβασιούχου κάνουν ότι τους καπνίσει... Απλά για την ξεπέτα.

Βέβαια έχω πετύχει και πολύ σωστούς συμβασιούχους και κύριους στη δουλειά τους... Αλλά προφανώς αυτό δεν επιβραβεύεται και... απλά λήγει η σύμβαση.

H θεία μου δουλεύει στα ΕΛΤΑ και για οι συμβασιούχοι διανομείς είναι τεράστια πληγή.Αρκετοί είναι κοπρίτες, αντιεπαγγελματίες που αντί να λένε ευχαριστώ που βρήκαν ένα μεροκάματο, αδιαφορούν για τα πάντα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, διανομέας πέταξε στον κάδο όλη την αλληλογραφία που είχε για να σχολάσει νωρίτερα. Τον είδε η υπεύθυνη και τα μάζεψε η ίδια και τα μοίρασε, από την καλή της την καρδιά. Προφανώς το παλικάρι κάπου θα κλαίγεται για καμιά θέση σε κανά ΟΑΕΔ τώρα.. :down:

alekan
14-09-11, 14:03
Προσωπικά, είχα την καλύτερη εξυπηρέτηση από συμβασιούχους....με τον μόνιμο που έχω μπλέξει στη μεριά που μετακόμισα, έχω ήδη θέματα...

ipo
14-09-11, 15:32
Ο διανομέας της περιοχής μου είναι μόνιμος και κάνει καλά τη δουλειά του. Μερικοί συμβασιούχοι υπάρχουν στο υποκατάστημα ΕΛΤΑ της περιοχής είναι φοβερά ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

Κάποιοι μόνιμοι είναι λίγο ξινοί (είναι και δύσκολη η θέση του γκισέ με τη γκρίνια των πελατών), αλλά γενικά το υποκατάστημα δουλεύει υποδειγματικά. Την τελευταία φορά που πήγα είχε ανέβει ο διευθυντής σε σκάλα και προσπαθούσε να εντοπίσει τη βλάβη σε ένα φωτιστικό οροφής που τρεμόπαιζε. :oneup:

Bourdoulas
14-09-11, 19:59
Παντού υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί. Είναι θέμα ανθρώπου όχι συμβασιούχου ή μόνιμου. Αν ο άλλος είναι σταρχιδιστής στη δουλειά του, και στη ζωή του κάπως έτσι είναι...

RASTAVIPER
15-09-11, 15:09
το refund που μου εχει γινει, το παιρνω πισω η μενει στο account μου?

Mouse Potato
15-09-11, 15:11
Πιστώνεται στην κάρτα σου. Θα το δεις σε λίγες (εργάσιμες) ημέρες.

blade_
15-09-11, 15:31
Ο διανομέας της περιοχής μου είναι μόνιμος και κάνει καλά τη δουλειά του. Μερικοί συμβασιούχοι υπάρχουν στο υποκατάστημα ΕΛΤΑ της περιοχής είναι φοβερά ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

Κάποιοι μόνιμοι είναι λίγο ξινοί (είναι και δύσκολη η θέση του γκισέ με τη γκρίνια των πελατών), αλλά γενικά το υποκατάστημα δουλεύει υποδειγματικά. Την τελευταία φορά που πήγα είχε ανέβει ο διευθυντής σε σκάλα και προσπαθούσε να εντοπίσει τη βλάβη σε ένα φωτιστικό οροφής που τρεμόπαιζε. :oneup:

ευτυχως που υπαρχουν κ τετοιοι...γιατι ο κοσμος πειναει..

Fever24
15-09-11, 16:37
H θεία μου δουλεύει στα ΕΛΤΑ και για οι συμβασιούχοι διανομείς είναι τεράστια πληγή.Αρκετοί είναι κοπρίτες, αντιεπαγγελματίες που αντί να λένε ευχαριστώ που βρήκαν ένα μεροκάματο, αδιαφορούν για τα πάντα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, διανομέας πέταξε στον κάδο όλη την αλληλογραφία που είχε για να σχολάσει νωρίτερα. Τον είδε η υπεύθυνη και τα μάζεψε η ίδια και τα μοίρασε, από την καλή της την καρδιά. Προφανώς το παλικάρι κάπου θα κλαίγεται για καμιά θέση σε κανά ΟΑΕΔ τώρα.. :down:

Είναι τώρα "πληγή" οι συμβασιούχοι; Τί λέτε ρε παιδιά; Όσο για το παλικάρι στο οποίο αναφέρεσαι, αν ισχύει η ιστορία, γιατί να είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα; Τσουβαλιάζουμε χωρίς να ξέρουμε! Και εγώ ξέρω έναν ταχυδρόμο που υπεξαίρεσε χρήματα από το ταχυδρομείο και εξαφανίστηκε. Σημαίνει κάτι αυτό;

ipo
15-09-11, 17:47
Εν δυνάμει "πληγή" μπορεί να αποτελέσει οποιοσδήποτε υπάλληλος δεν ελέγχεται αυστηρά για τη δουλειά του κι εάν η εργασία του, καθώς και οι αποδοχές του δεν εξαρτώνται από την ποιότητα του αποτελέσματος. Αν δεν υπάρχουν τα παραπάνω, ο εργοδότης και οι πελάτες ποντάρουν στο ήθος και το φιλότιμο του υπαλλήλου, χαρακτηριστικά που δυστυχώς στερούνται μερικοί συνάνθρωποί μας.

xAnnax
20-09-11, 14:19
οτι παραγείλω απο το amazon uk δεν θα περάσει απο το τελωνείο έτσι?

αμα παραγείλω,ας πούμε, 10 πράγμματα που είναι είτε Fulfilled by Amazon είτε sold by Amazon θα μου έρθουν όλα μαζί?

senkradvii
20-09-11, 14:22
οτι παραγείλω απο το amazon uk δεν θα περάσει απο το τελωνείο έτσι?

αμα παραγείλω,ας πούμε, 10 πράγμματα που είναι είτε Fulfilled by Amazon είτε sold by Amazon θα μου έρθουν όλα μαζί?

1) Όχι δεν θα περάσει.

2) Όχι δεν είναι απαραίτητο και το πιθανότερο είναι να σου έρθουν σε δόσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.