PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

kostantis
29-09-11, 19:34
Η παραγγελία μου έφυγε με UPS.
Η UPS μετά το δίνει στα ΕΛΤΑ η σε άλλο courrier για να μου το φέρουν;
Εάν δεν κάλω λάθος UPS έχει μόνο στην Αθήνα.

odys2008
29-09-11, 23:06
Έχει σε όλη την ελλάδα UPS, με κουριερ έρχεται. Εμένα και τις 2 φορές ήρθαν την επόμενη εργάσιμη :oneup:

kostantis
29-09-11, 23:34
Ναι μόλις το είδα ότι έχει και Θεσσαλονίκη καθώς επίσης μόλις είδα και το παρακάτω.

Προγραμματισμένη παράδοση:
Παρασκευή, 30.09.2011, Μέχρι το τέλος της ημέρας

Τελευταία τοποθεσία:
Αναχώρηση - Swansea, United Kingdom, Thursday, 29.09.2011

Είναι δυνατόν από Αγγλία να έρθει σε 1 εργάσιμη;:blink:

dfourt
29-09-11, 23:40
Ναι μόλις το είδα ότι έχει και Θεσσαλονίκη καθώς επίσης μόλις είδα και το παρακάτω.

Προγραμματισμένη παράδοση:
Παρασκευή, 30.09.2011, Μέχρι το τέλος της ημέρας

Τελευταία τοποθεσία:
Αναχώρηση - Swansea, United Kingdom, Thursday, 29.09.2011

Είναι δυνατόν από Αγγλία να έρθει σε 1 εργάσιμη;:blink:
Ε, έτσι είναι η UPS...

kostantis
29-09-11, 23:42
Estimated delivery έβγαζε 13-17/10 εντομεταξύ.

dfourt
29-09-11, 23:51
Estimated delivery έβγαζε 13-17/10 εντομεταξύ.
Βασικά έχει να κάνει με το ποιο πρόγραμμα της UPS χρησιμοποιεί το μαγαζί από το οποίο αγοράζεις.
Τα UPS express και UPS exress saver δίνουν παράδοση την επόμενη εργάσιμη.
Υπάρχει επίσης το UPS Expedited ή το UPS Standard,που αργούν περισσότερο, αλλά πληρώνεις και λιγότερο...

Αγορές από amazon δεν μου έχει τύχει ποτέ να μου έρθουν με UPS.
Πρέπει να εξαρτάται και από το τι ψωνίζεις.

sa1901
30-09-11, 07:30
Ναι μόλις το είδα ότι έχει και Θεσσαλονίκη καθώς επίσης μόλις είδα και το παρακάτω.

Προγραμματισμένη παράδοση:
Παρασκευή, 30.09.2011, Μέχρι το τέλος της ημέρας

Τελευταία τοποθεσία:
Αναχώρηση - Swansea, United Kingdom, Thursday, 29.09.2011

Είναι δυνατόν από Αγγλία να έρθει σε 1 εργάσιμη;:blink:


Estimated delivery έβγαζε 13-17/10 εντομεταξύ.
Σήμερα θα το φέρουν στο σπίτι σου. Όλες τις φορές που μου στείλαν με UPS το έλαβα την επόμενη εργάσιμη. :oneup:

kostantis
30-09-11, 10:01
Τι να πω τέτοια ταχύτατη παράδοση δεν περίμενα με τίποτα.

Εδώ σε τοπικό κατάστημα παραγγέλνεις προιόν που είναι άμμεσα διαθέσιμο και δεν έρχετε την επόμενη εργάσιμη.:p

Το δέμα ήδη βρίσκεται στα Σπάτα.:worthy:

karetsos
02-10-11, 13:30
εμένα ια παραγγελία ήτανε να φτάσει 26/9.... αύριο θα έχουμε 3/10.... τι μου προτείνετε να κάνω αν δεν έχει έρθει μέχρι αύριο;

Fever24
02-10-11, 14:15
Κοίτα φίλε, εγώ έπρεπε να παραλάβω την Τετάρτη. Την Παρασκευή ο ταχυδρόμος ενημέρωσε ότι έχω δύο δεματάκια, τα οποία θα παραλάβω τη Δευτέρα γιατί δεν προλάβαινα! Οπότε περίμενε και εσύ μέχρι αύριο και βλέπεις! Με τί στα έστειλαν ;

karetsos
02-10-11, 14:21
Κοίτα φίλε, εγώ έπρεπε να παραλάβω την Τετάρτη. Την Παρασκευή ο ταχυδρόμος ενημέρωσε ότι έχω δύο δεματάκια, τα οποία θα παραλάβω τη Δευτέρα γιατί δεν προλάβαινα! Οπότε περίμενε και εσύ μέχρι αύριο και βλέπεις! Με τί στα έστειλαν ;

"1 package via Deutsche Post DHL"

Mouse Potato
02-10-11, 14:26
Περίμενε μέχρι Δευτέρα και την Τρίτη πάρε τηλ στα ταχυδρομεία να ρωτήσεις. Αν σου πουν ότι δεν έχεις κάποιο δέμα, επικοινώνησε με το amazon.

Fever24
02-10-11, 14:45
Πάντως, από όσα έχω διαβάσει σε διάφορα φορουμ, το dh post παρουσιάζει μικροκαθυστερήσεις

Mouse Potato
02-10-11, 14:48
Απλό ταχυδρομείο είναι. Οι καθυστερήσεις μπορεί να παρουσιάζονται από την μεριά τους (DHL) ή/και από την μεριά μας (ΕΛΤΑ).

ipo
03-10-11, 20:33
εμένα ια παραγγελία ήτανε να φτάσει 26/9.... αύριο θα έχουμε 3/10.... τι μου προτείνετε να κάνω αν δεν έχει έρθει μέχρι αύριο;
Να πας στα κεντρικά του Amazon και να τα κάνεις όλα λίμπα. :p

Σοβαρά τώρα, θα πρότεινα να κάνεις υπομονή. Παραγγελίες εξ αποστάσεως κάνουμε, η αναμονή ημερών είναι απαραίτητη. Συνήθως λαμβάνω σε 6 εργάσιμες από Βρετανία. Μου έχει τύχει να λάβω μόλις σε 2 ημέρες, αλλά μου έχει τύχει να λάβω και σε 25 μέρες.

karetsos
03-10-11, 20:48
Να πας στα κεντρικά του Amazon και να τα κάνεις όλα λίμπα. :p

Σοβαρά τώρα, θα πρότεινα να κάνεις υπομονή. Παραγγελίες εξ αποστάσεως κάνουμε, η αναμονή ημερών είναι απαραίτητη. Συνήθως λαμβάνω σε 6 εργάσιμες από Βρετανία. Μου έχει τύχει να λάβω μόλις σε 2 ημέρες, αλλά μου έχει τύχει να λάβω και σε 25 μέρες.

δεν καταλαβαίνω το ύφος.... απλά ρώτησα αν πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους ή όχι...

άλλωστε το ίδιο το amazon κάνει πρόβλεψη για την παράδοση, εγώ αν δεν μου έλεγε πότε περίπου θα έρθει δεν θα ανησυχούσα...

kostantis
03-10-11, 20:54
Κάνε λίγη υπομονή,εξάλλου γνωρίζουμε την κατάσταση που επικρατεί στα ΕΛΤΑ.

Όσο για την πρόβλεψη για την παράδοση του δέματος και εμένα έλεγε estimated delivery 13-17 october και τελικά έκανα παραγγελία και την επόμενη εργάσιμη ήτανε στο σπίτι μου.
Κοινώς μην βασίζεσαι στην πρόβλεψη του amazon και πολύ.:)

senkradvii
03-10-11, 20:56
δεν καταλαβαίνω το ύφος.... απλά ρώτησα αν πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους ή όχι...

άλλωστε το ίδιο το amazon κάνει πρόβλεψη για την παράδοση, εγώ αν δεν μου έλεγε πότε περίπου θα έρθει δεν θα ανησυχούσα...

Patience is a virtue.. Πόσο μάλλον όταν εμπλέκεται και ο ΕΛ.ΤΑ μέσα! :p

ipo
03-10-11, 21:00
δεν καταλαβαίνω το ύφος.... απλά ρώτησα αν πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους ή όχι...
Πλάκα έκανα, μην το παρεξηγείς σε παρακαλώ.

karetsos
03-10-11, 21:06
τέσπα, το δέμα ήρθε σήμερα μαζί με ένα άλλο από amazon που είχε μπει σε παραγγελία 8 μέρες μετά... πραγματικά απρόβλεπτοι...

stavata
05-10-11, 18:31
Ένα βιβλίο που είναι χοντρικά στην ίδια τιμή στα:
play.com
bookdepository.co.uk
amazon.co.uk
συμφέρει να το παραγγείλω μέσω amazon?
Η μόνη παραγγελία που έχω κάνει μέσω amazon ήταν ογκώδης(εκτυπωτής) και δεν ξέρω τον χρόνο παράδοσης.
Στα άλλα 2 είναι περίπου 10 μέρες και γι'αυτό ρωτάω, αν κάποιος έχει παραλάβει βιβλίο σε 5 πχ, μήπως αξίζει τελικά.
Μιλάω πάντα για αποστολή με δωρεάν μεταφορικά από το amazon.

Mouse Potato
05-10-11, 18:35
Αν και δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το play, το πιθανότερο είναι να σου έρθει με απλό ταχυδρομείο και στις 3 περιπτώσεις. Οπότε το παραγγέλνεις από εκεί που σε συμφέρει περισσότερο. Το amazon αλλά και το bookdepository έχουν πολύ καλές υπηρεσίες.

karetsos
05-10-11, 18:37
εμένα 3 διαφορετικά δέματα (παρόμοιου μεγέθους) που πήρα τον τελευταίο μήνα με δωρεάν μεταφορικά έκαναν :

3 μέρες
7 μέρες
και
12 μέρες

το καθένα...

άντε να βγάλεις άκρη.

edit: ξέχασα να πω ότι είναι από amazon.co.uk

stavata
05-10-11, 18:43
Οκ, τότε θα το πάρω από το amazon για να έχω κι ένα ακόμα συγκριτικό για βιβλία, αν και σύμφωνα με τα λεγόμενά σας δεν θα έχει καμία διαφορά.

Xouzouris
05-10-11, 19:47
Για πρωτη φορα στα χρονικα (μου) παραγγελια απο το Amazon UK εχει ξεπερασει τον προβλεπομενο χρονο παραδοσης, εχοντας σταλει 23/9 με Deutsche post-DHL και με προβλεπομενη ημερομηνια αφιξης (συμφωνα με το site) 4/10. Τμημα της ιδιας παραγγελιας που ομως εσταλη 24/9 με Royal Mail εχει φτασει απο τις 29/9 και εχουν αρχισει να με ζωνουν τα φιδια (SSD στο πακετο γαρ :p).

Αυριο θα παω ταχυδρομειο να ρωτησω, αν και οσες παραγγελιες εχω λαβει απο ebay-amazon τα τελευταια δυο χρονια παντα εχουν φτασει υποδειγματικα το πολυ σε 7-10 μερες και σιγουρα παντα πριν τον χρονο παραδοσης που προσδιοριζει το site. Εχει τυχει σε κανεναν παρομοια καθυστερηση (Αθηνα)? παιζει μηπως τιποτε τελευταια με τα ταχυδρομεια?

alekan
05-10-11, 21:15
Για πρωτη φορα στα χρονικα (μου) παραγγελια απο το Amazon UK εχει ξεπερασει τον προβλεπομενο χρονο παραδοσης, εχοντας σταλει 23/9 με Deutsche post-DHL και με προβλεπομενη ημερομηνια αφιξης (συμφωνα με το site) 4/10. Τμημα της ιδιας παραγγελιας που ομως εσταλη 24/9 με Royal Mail εχει φτασει απο τις 29/9 και εχουν αρχισει να με ζωνουν τα φιδια (SSD στο πακετο γαρ :p).

Αυριο θα παω ταχυδρομειο να ρωτησω, αν και οσες παραγγελιες εχω λαβει απο ebay-amazon τα τελευταια δυο χρονια παντα εχουν φτασει υποδειγματικα το πολυ σε 7-10 μερες και σιγουρα παντα πριν τον χρονο παραδοσης που προσδιοριζει το site. Εχει τυχει σε κανεναν παρομοια καθυστερηση (Αθηνα)? παιζει μηπως τιποτε τελευταια με τα ταχυδρομεια?

Λες και διαβάζω την περίπτωσή μου... αλλά είμαι επαρχία...
(Let me guess....Crucial M4; )

ariadgr
05-10-11, 21:35
Ένα βιβλίο που είναι χοντρικά στην ίδια τιμή στα:
play.com
bookdepository.co.uk
amazon.co.uk
συμφέρει να το παραγγείλω μέσω amazon?

Εννοειται οτι προτιμαμε Amazon UK, αφού έχει καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών, ταχύτερη αποστολή, και είναι το μόνο από αυτά που ακόμα και με το free delivery έχεις πιθανότητες να σου έρθουν με UPS (άρα παράδοση την επόμενη εργάσιμη).

Fever24
06-10-11, 00:09
Να σας πω και εγώ μια ιστορία λοιπόν! Αγόρασα δύο αντικείμενα από το amazon στις 20 Σεπτεμβρίου. Στις 21 έφυγαν από Γερμανία με χρόνο παράδοσης στης 27 του ίδιου μήνα! Στις 3 Οκτωβρίου δεν είχα παραλάβει ακόμα τίποτα και έστειλα mail ρωτώντας για την εξέλιξη της παραγγελίας μου. Απάντησαν αμέσως και μου είπαν ότι έστειλαν το δέμα στη διεύθυνσή μου και σύμφωνα με την ενημέρωση που είχαν από το ταχυδρομείο όταν το έστελναν θα έφτανε στις 2 Οκτωβρίου. Μου ζήτησαν να περιμένω μέχρι της 7 Οκτωβρίου και αν δεν λάμβανα την παραγγελία να επικοινωνούσα ξανά μαζί τους! Τελικά δεν χρειάστηκε καθώς παρέλαβα στις 4 Οκτωβρίου...

-21grams
06-10-11, 08:24
Λες και διαβάζω την περίπτωσή μου... αλλά είμαι επαρχία...
(Let me guess....Crucial M4; )SSD διόλου ευκαταφρόνητης αξίας [£146,48] και *ανασφάλιστη* αποστολή; [Γιατί υποθέτω ότι επέλεξες Free Shipping]
OK, Μπορεί πάντα να ζητήσεις να το ξαναστείλουν σε περίπτωση που συμβεί το απευκταίο, αλλά η επιλογή δεν παύει να εμπεριέχει ρίσκο.
Όταν παραλάβεις, ενημέρωσε - το ζαχαρώνω κι εγώ (για τον 128άρη Crucial μιλάμε πάντα), αλλά βλέπω ότι λέει “dispatched within 1-2 months”...

frap
06-10-11, 09:01
Δεν είναι ανασφάλιστη... Έρχεται ως απλό δέμα (όχι συστημένο) παραταύτα μπορεί να είναι ασφαλισμένο μέχρι ένα καλό ποσό. Αυτό βέβαια αφορά το Amazon και όχι εμάς. Αυτοί θα αποζημιωθούν από το μεταφορέα.

Εξάλλου έχει αριθμό αποστολής και η αναζήτησή του είναι εύκολη. Αφού η DHL δείξει πως μπήκε Ελλάδα το πακέτο, το σύστημα των ΕΛΤΑ θα πρέπει να δέχεται αυτό τον αριθμό και να δίνει αποτελέσματα στο track&trace. Αν δεν το βγάζει, τηλ στην DHL Ελλάδος να επιβεβαιώσεις ότι παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ και μετά τηλ. στα ΕΛΤΑ να στο βρούνε.

mindtrapper
06-10-11, 10:08
Όταν παραλάβεις, ενημέρωσε - το ζαχαρώνω κι εγώ (για τον 128άρη Crucial μιλάμε πάντα), αλλά βλέπω ότι λέει “dispatched within 1-2 months”...

Πάρε από το γερμανικό Amazon.

alekan
06-10-11, 11:28
SSD διόλου ευκαταφρόνητης αξίας [£146,48] και *ανασφάλιστη* αποστολή; [Γιατί υποθέτω ότι επέλεξες Free Shipping]
OK, Μπορεί πάντα να ζητήσεις να το ξαναστείλουν σε περίπτωση που συμβεί το απευκταίο, αλλά η επιλογή δεν παύει να εμπεριέχει ρίσκο.
Όταν παραλάβεις, ενημέρωσε - το ζαχαρώνω κι εγώ (για τον 128άρη Crucial μιλάμε πάντα), αλλά βλέπω ότι λέει “dispatched within 1-2 months”...


Δεν είναι ανασφάλιστη... Έρχεται ως απλό δέμα (όχι συστημένο) παραταύτα μπορεί να είναι ασφαλισμένο μέχρι ένα καλό ποσό. Αυτό βέβαια αφορά το Amazon και όχι εμάς. Αυτοί θα αποζημιωθούν από το μεταφορέα.

Εξάλλου έχει αριθμό αποστολής και η αναζήτησή του είναι εύκολη. Αφού η DHL δείξει πως μπήκε Ελλάδα το πακέτο, το σύστημα των ΕΛΤΑ θα πρέπει να δέχεται αυτό τον αριθμό και να δίνει αποτελέσματα στο track&trace. Αν δεν το βγάζει, τηλ στην DHL Ελλάδος να επιβεβαιώσεις ότι παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ και μετά τηλ. στα ΕΛΤΑ να στο βρούνε.

Κι όμως, έρχεται ανασφάλιστο, με απλο Royal Mail....ακόμη (και σήμερα) τίποτα..

Xouzouris
06-10-11, 13:11
Λες και διαβάζω την περίπτωσή μου... αλλά είμαι επαρχία...
(Let me guess....Crucial M4; )

Ακριβως, και μαλιστα δυο κομματια ενα δικο μου κι ενα ενος φιλου.

Εχω την εντυπωση εν τω μεταξυ, οτι ερχεται με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορες και οχι με απλο ταχυδρομειο, οσες φορες εχω λαβει αποστολη μεσω DP-DHL ετσι εχει ερθει. Οψομεθα, αλλα εχω αρχισει να εκνευριζομαι.

alekan
06-10-11, 14:18
Στον λογαριασμο σου, γραφει DHL;
Σου εχει και tracking;
Γιατι εμένα λέει Royal Mail ανευ οποιουδήποτε στοιχείου.

papdoux
06-10-11, 14:51
εγώ έχω παραγγείλει από amazon.de γύρω στις 12/9. Ήταν να φτάσει σε 10 μέρες αλλά ακόμα περιμένω. :sorry:

Fever24
06-10-11, 15:58
εγώ έχω παραγγείλει από amazon.de γύρω στις 12/9. Ήταν να φτάσει σε 10 μέρες αλλά ακόμα περιμένω. :sorry:

Στείλε ένα mail και ρώτα τους!!!

Xouzouris
06-10-11, 16:16
Στον λογαριασμο σου, γραφει DHL;
Σου εχει και tracking;
Γιατι εμένα λέει Royal Mail ανευ οποιουδήποτε στοιχείου.

Deutsche post DHL λέει και δυστυχώς δε έχει tracking.

alekan
06-10-11, 16:20
Deutsche post DHL λέει και δυστυχώς δε έχει tracking.

Θα τους κλαιμε παρεα, το βλεπω...
Δεν τον επαιρνα απο memoryc.com, θα τον ειχα εδω και μερες...εστω και λιγο ακριβοτερα...

Xouzouris
06-10-11, 17:24
Μολις γυρισα απο το υποκαταστημα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορες της περιοχης μου. Δεν εχουν παρει πρεφα τιποτα, η κυρια εψαξε κιολας μπας και υπαρχει κατι για την διευθυνση ή το ονομα μου και κρατησε τα στοιχεια μου να ψαξει περισσοτερο. Σκεφτομαι οτι ισως δεν ηταν καλη ιδεα να παραγγειλω τους δισκους μαζι με 4-5 βιβλια, ισως το μεγαλο βαρος τους οδηγησε να τα στειλουν με απλο ταχυδρομειο και αργει γι'αυτο?

Κι αυτοι δεν εχουν καποιον στανταρ τροπο αποστολης ρε παιδι μου, πριν κανα διμηνο παρηγγειλα ενα Zino HD (παραγγελια παρομοιου κοστους) κι εφτασε σε 24 ωρες με UPS. Παντως ενα ειναι σιγουρο, τετοια καθυστερηση δεν εχει ξαναγινει κι οχι τιποτε αλλο, ο φιλαρακος περιμενει τον δισκο για να στησει μηχανημα κι εχει βγαλει ζωχαδες. :p

Τωρα θα τους στειλω mail κι αυριο παω και στο απλο ταχυδρομειο, ποτε δεν ξερεις...

alekan
06-10-11, 17:46
Μολις γυρισα απο το υποκαταστημα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορες της περιοχης μου. Δεν εχουν παρει πρεφα τιποτα, η κυρια εψαξε κιολας μπας και υπαρχει κατι για την διευθυνση ή το ονομα μου και κρατησε τα στοιχεια μου να ψαξει περισσοτερο. Σκεφτομαι οτι ισως δεν ηταν καλη ιδεα να παραγγειλω τους δισκους μαζι με 4-5 βιβλια, ισως το μεγαλο βαρος τους οδηγησε να τα στειλουν με απλο ταχυδρομειο και αργει γι'αυτο?

Κι αυτοι δεν εχουν καποιον στανταρ τροπο αποστολης ρε παιδι μου, πριν κανα διμηνο παρηγγειλα ενα Zino HD (παραγγελια παρομοιου κοστους) κι εφτασε σε 24 ωρες με UPS. Παντως ενα ειναι σιγουρο, τετοια καθυστερηση δεν εχει ξαναγινει κι οχι τιποτε αλλο, ο φιλαρακος περιμενει τον δισκο για να στησει μηχανημα κι εχει βγαλει ζωχαδες. :p

Τωρα θα τους στειλω mail κι αυριο παω και στο απλο ταχυδρομειο, ποτε δεν ξερεις...
To αυτό....

frap
07-10-11, 10:29
Μολις γυρισα απο το υποκαταστημα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορες της περιοχης μου.
Αν είναι Deutche Post DHL τότε σε λάθος ΕΛΤΑ πήγες.
Στο κανονικό ταχυδρομικό κατάστημα θα έπρεπε να πας να ρωτήσεις.

alekan
07-10-11, 12:07
Update.
Σήμερα ο ταχυδρόμος μου είχε αφήσει ειδοποίηση.
Πήγα στο ταχυδρομείο όπου η κυρία Φ. μου είπε πως έχω 3 δέματα.
Μου τα φέρνει και βλέπω περιχαρής πως το ένα είναι κουτί amazon.
Έρχομαι σπίτι , το ανοίγω, και μέσα βρίσκω ένα trackball, το οποίο παρήγγειλα 1η Οχτώβρη.
Ο δίσκος, ακόμη άφαντος.
Να στείλω μύνημα, ή να κάνω ακόμη υπομονή;;;;

papdoux
07-10-11, 12:19
Στείλε ένα mail και ρώτα τους!!!
το έχω κάνει ήδη και μου ζήτησαν να περιμένω μέχρι 5/10

Όμως το θαύμα έγινε και χθες το απόγευμα γυρίζοντας στο σπίτι βρήκα ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ και σήμερα πρωί πήγα και παρέλαβα την παραγγελία από το amazon.de

Το πακέτο είχε φτάσει στα ΕΛΤΑ από τις 23/9, το έγραφε πάνω αλλά με ειδοποίησαν στις 6/10 :down:

Xouzouris
07-10-11, 12:29
Αν είναι Deutche Post DHL τότε σε λάθος ΕΛΤΑ πήγες.
Στο κανονικό ταχυδρομικό κατάστημα θα έπρεπε να πας να ρωτήσεις.

Ο,τι ειχα παραλαβει απο Deutsche post DHL μεχρι τωρα ειχε ερθει μεσω ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορες, αλλα βεβαια ηταν αρκετα πιο ογκωδη αντικειμενα.

Τελικα ειχες δικιο βεβαια, σημερα περασα απο το κανονικο ταχυδρομειο να ρωτησω και, ω του θαυματος, ειχε ερθει σημερα οποτε παρελαβα κανονικα μεν αλλα στις δυο εβδομαδες ακριβως δε. Ρεκορ.

alekan
07-10-11, 12:29
Έλαβα ήδη απάντηση

Hello Customer,

Thanks for contacting Amazon.co.uk and for bringing this to our attention.

In addition to a wide selection of items, one of our aims at Amazon.co.uk is to provide a convenient and efficient service; in this case, we have not met that standard. Please accept our sincere apologies.

It does appear that something may have gone awry with the delivery of your order #026-6831216-7221164 - the package should have reached you by now.

I have placed a new order #026-3642777-9540312 for the same item "Crucial CT128M4Solid State Drive2 128GB M4 Solid State Drive" to be sent to the same delivery address:

*******
******
******
*******
As your original order was placed using our Super Saver Delivery method, I have upgraded your replacement to Standard delivery to ensure you receive it as soon as possible, at no extra charge to you.

As the article is not in stock at the moment, we are unable to dispatch it straight away. As soon as the new delivery arrives, we will send your item to you. If you would prefer to cancel the replacement order and receive a refund instead, let us know by going to the URL below:

Λέω να πάω για refund, μιας και τον βιάζομαι....
Mου βγάζει Delivery Estimate: 4 Nov 2011 - 23 Nov 2011
θα τον παραγγείλω απο memoryc.com

treli@ris
07-10-11, 12:38
Τουλαχιστον απαντησαν επαγγελματικα.

Αλεκο, αυτος ο m4 αξιζει σε σχεση με force3;

alekan
07-10-11, 12:45
Το συμπέρασμα μου, είναι πως είναι ο καλύτερος ssd που κυκλοφορεί.
Δεν έχει τις απόλυτες επιδόσεις, αλλά γενικά είναι ο,τι καλύτερο.
Τι θα κάνατε ρε παιδιά στη θέση μου;
Το

we have not met that standard. Please accept our sincere apologies.

μου λέει προσωπικά "περίμενε"....
Αλλά βιάζομαι να στήσω το μηχάνημα.

frap
07-10-11, 13:36
Εγώ θα επέμενα Amazon. Τέτοια αντιμετώπιση δεν τη βρίσκεις πουθενά.
Και θα σου'ρθει και με UPS :) Επίσης estimate είναι και μπορεί να αλλάξει άρδην.

Αλλά αν βέβαια το βιάζεσαι...

senkradvii
07-10-11, 14:24
Εγώ θα επέμενα Amazon. Τέτοια αντιμετώπιση δεν τη βρίσκεις πουθενά.
Και θα σου'ρθει και με UPS :) Επίσης estimate είναι και μπορεί να αλλάξει άρδην.

Αλλά αν βέβαια το βιάζεσαι...

To θέμα είναι ότι δεν έχει stock atm το amazon.

alekan
07-10-11, 14:26
Zήτησα refund.
Δυστυχώς δεν μπορώ να περιμένω άλλο...
Τον παρήγγειλα απο memoryc.com, 10€ παραπάνω, αλλά Δευτέρα θα τον έχω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.