PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

cool11
28-10-12, 17:44
Παρηγγειλα 2 προιοντα στο amazon uk, το ίδιο επί 2 φορες.
Μου ηρθαν μηνυματα για displatch, με 2 tracking numbers. Ωστοσο, η ημερομηνια που λεει οτι θα φτασουν, ειναι η ιδια, και στα δυο μηνυματα.
Εγω τι να υποθεσω?
Οτι ξεκινησαν την αποστολη μαζι, θα φτασουν μαζι, αλλα θα ειναι διαφορετικα πακετα, και οχι μεσα σε ενα κουτι και τα δυο στην ιδια συσκευασια απο amazon?
Θα ειναι ουσιαστικα 2 διαφορετικες αποστολες;
Παρολα αυτα, παραγγελνωνας x2 οπως προτεινε συμφορουμιτης πιο πανω, οντως μου εδωσε το super free saving delivery.
Μαλλον θα μου ερθουν 2 διαφορετικα πακετα?

8anos
28-10-12, 18:18
μαλλον δυο διαφορετικα πακέτα, αλλα προς τι η τόση αγωνία; :hmm:

cool11
28-10-12, 18:30
Η 'αγωνια' αφορα, το να ξερω τι περιμενω, ωστε να μην μπλεξω στα ελτα.
Να ξερω αν θα φερουν 2 ειδοποιητηρια ή 1. Αν φερουν ενα, θα παω να παραλαβω ενα κουτι? Ή δυο?
Αν δεν ξερω εγω ακριβως τι περιμενω, με το μπαχαλο των ελτα, μπορει να μπλεξω, καθως σχεδον σιγουρα αυτοι δεν ξερουν τι και πως.
Ουτε θελω να παω να παραλαβω ενα, και να υπαρχουν στα ελτα και τα δυο κουτια.
Μεσα εκει που φυλλασσονται τα δεματα, 'χανει ο σκυλος τον αφεντη'. Οποτε να ξερω εγω πως θα ερθουν και τι περιμενω, γιατι καλλιστα μπορει να χαθει κουτι, και καλο ειναι να μην μπω σε τετοιες διαδικασιες.

Απο την αλλη ομως, εγω 'κερδισα' super free saving delivery παραγγελνοντας x2, και αυτοι θα κανουν διαφορετικες αποστολες? Εντυπωση μου κανει, καθως δεν μου φαινεται να τους συμφερει οικονομικα.
Εγω καλυψα το πλαφον τους, κι αυτοι κανουν χωριστες αποστολες για μενα, δινοντας μου δωρεαν μεταφορικα? Δεν μου στεκει καλα.

8anos
28-10-12, 18:35
ένα ειδοποιητήριο = ένα δέμα
δυο ειδοποιητήρια = δυο δέματα κοκ

απο τις δημοσιεύσεις σου εχω την αίσθηση οτι εισαι λίγο πιο πολύ αγχώδης απο οτι πρέπει, μήπως χρειάζεται το αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο;
Φιλικά

Piparas
28-10-12, 18:41
Μην αγχώνεσαι για το τί τους συμφέρει. Αυτοί στέλνουν με τη λογική των πολλών δεμάτων για να εξυπηρετήσουν γρηγορότερα τον πελάτη. Εξάλλου η συμφωνία που έχουν κάνει με τις εκάστοτε εταιρείες και τα ταχυδρομεία τους επιτρέπει να στέλνουν με πολύ μικρότερο κόστος απ' ότι ένας ιδιώτης.

George978
28-10-12, 19:16
παρηγγειλα μια θηκη κινητου για φιλο, δεν μου εστειλε tracking. Υποπτο ή επειδη ειναι μικρο το στελνει ετσι?

euri
28-10-12, 19:27
παρηγγειλα μια θηκη κινητου για φιλο, δεν μου εστειλε tracking. Υποπτο ή επειδη ειναι μικρο το στελνει ετσι?

Αν το έστειλε με υπηρεσία που δεν παρέχει tracking, τότε τι να σου στείλει; :what:

George978
28-10-12, 19:37
Αν το έστειλε με υπηρεσία που δεν παρέχει tracking, τότε τι να σου στείλει; :what:

ναι νταξει ρωταω γιατι οτι και να εχω παρει μεχρι στιγμη ηταν με tracking

euri
28-10-12, 19:56
Μέχρι και SSD έχω πάρει, μέσω Royal Mail, χωρίς tracking number.

phantom77
28-10-12, 21:19
ένα ειδοποιητήριο = ένα δέμα
δυο ειδοποιητήρια = δυο δέματα κοκ

απο τις δημοσιεύσεις σου εχω την αίσθηση οτι εισαι λίγο πιο πολύ αγχώδης απο οτι πρέπει, μήπως χρειάζεται το αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο;
Φιλικά
Όχι απαραίτητα, εξαρτάται απο το ταχυδρομείο. Μου έχει τύχει κάποιες φορές σε παραγγελίες με αρκετά αντικείμενα, να έρχεται ένα ειδοποιητήριο και να παίρνω 2-3 πακέτα μαζί, σφιχτοδεμένα με χοντρά λάστιχα.

8anos
28-10-12, 21:30
Όχι απαραίτητα, εξαρτάται απο το ταχυδρομείο. Μου έχει τύχει κάποιες φορές σε παραγγελίες με αρκετά αντικείμενα, να έρχεται ένα ειδοποιητήριο και να παίρνω 2-3 πακέτα μαζί, σφιχτοδεμένα με χοντρά λάστιχα.

το ιδιο λέμε, για το ταχυδρομειο ηταν ΕΝΑ πακέτο ανεξαρτητα απο το γεγονος οτι αποτελουταν απο 2-3 για αυτο ηρθε ενα ειδοποιητηριο ;)

RASTAVIPER
28-10-12, 23:07
Όχι απαραίτητα, εξαρτάται απο το ταχυδρομείο. Μου έχει τύχει κάποιες φορές σε παραγγελίες με αρκετά αντικείμενα, να έρχεται ένα ειδοποιητήριο και να παίρνω 2-3 πακέτα μαζί, σφιχτοδεμένα με χοντρά λάστιχα.
Ειδικά σε DVD, τα βάζουν 5 μαζί ως πακέτο ή καμιά φορά και περισσότερα.

cool11
01-11-12, 09:22
Ρε παιδια, με τις ηλεκτρικες - ηλεκτρονικες συσκευες, τι κανετε?
Θελω να αγοραζω διαφορα απο amazon uk, αλλα πρεπει σε ολα να αγοραζω και να βαζω ανταπτορα ευρωπαικης πριζας;
Εφοσον απευθυνονται, και πουλανε σε ολη την ευρωπη, δεν θα επρεπε να υπαρχει καποια ρυθμιση-προβλεψη γι αυτο?
Αν πουλανε εκτος uk , να δινουν ευρωπαικο φισακι?
Δινουν παντου το αγγλικο? Δεν λεει να γεμισω ανταπτορες.

jap
01-11-12, 09:38
Γερμανικό amazon, για ό,τι δεν έχει οθόνες, λειτουργικά κλπ.

cool11
01-11-12, 12:10
Ναι αλλα το γερμανικο δεν εχει δωρεαν μεταφορικα οπως το αγγλικο.

alekan
01-11-12, 12:23
Έχοντας τσεκάρει αρκετές φορές, διάφορα προϊόντα, μπορώ να πώ ότι σε πολλές περιπτώσεις ebay.co.ukamazon.co.uk+δωρεάν μεταφορικά=ebay.deamazon.de+μεταφορικά.

senkradvii
01-11-12, 12:31
Έχοντας τσεκάρει αρκετές φορές, διάφορα προϊόντα, μπορώ να πώ ότι σε πολλές περιπτώσεις ebay.co.uk+δωρεάν μεταφορικά=ebay.de+μεταφορικά.

ebay or amazon?

alekan
01-11-12, 12:31
My bad, amazon εννοούσα.

cool11
01-11-12, 12:37
Δηλαδη τι λες, οτι πχ. στελνει και το γερμανικο αμαζον πανω απο πχ 25 ευρω, χωρις μεταφορικα?

Εγω θελω συσκευες με ευρωπαικο φισακι ρευματος.
Να παραγγελνω απο γερμανικο κατευθειαν? Μα δεν θα χει μεταφορικα?

alekan
01-11-12, 12:42
Όχι, λέω ότι αν ένα προϊόν πχ στο .co.uk κάνει πχ 50£ (~63€), στο .de θα έχει 50€+15€ μεταφορικά.
Κάπως έτσι. Ειδικά για πιό ακριβά προιόντα, συμπίπτει περισσότερο η τιμή.

cool11
01-11-12, 12:48
Οι κωδικοι του αγγλικου amazon, παιζουν και στα αλλα amazon?
Μπορω το γερμανικο να το δουλευω με google translate ή θα ειναι αλλα 'ντ αλλων?

alekan
01-11-12, 12:51
Δουλεύει αρκετά έως πολύ καλά. Κωδικούς τι εννοείς;

jap
01-11-12, 13:06
Θα συνυπολογίζεις όλες τις παραμέτρους. Το amazon.de δεν έχει δωρεάν μεταφορικά, αλλά έχει πολύ φτηνά στα προϊόντα που στέλνει το ίδιο. Θα συνυπολογίζεις κόστος, υπολογιζόμενο χρόνο παράδοσης, μεταφορικά, αντάπτορες, το ωροσκόπιό σου. Δεν λέει κανείς όλες οι αγορές από το ebay ή το amazon ή διάφορους κινέζους, για το κάθε προϊόν υπάρχει μια κατάλληλη λύση, ανάλογα και τα προσωπικά κριτήρια του καθενός.

Αν το βύσμα είναι τόσο σημαντικό για σένα, δεν κοιτάς στο co.uk, αν δεν θες ένα μέρος από το συνολικό ποσό που θα πληρώσεις να λέγεται μεταφορικά, δεν κοιτάς στο .de, αν δεν γουστάρεις να περιμένεις 30 μέρες δεν παραγγέλνεις από Κινέζους, αν θες προσωπική επαφή πας στο κατάστημα της γειτονιάς σου.

Όχι, οι κωδικοί δεν είναι ίδιοι.

- - - Updated - - -



Μπορω το γερμανικο να το δουλευω με google translate ή θα ειναι αλλα 'ντ αλλων?

Άλλα αντ' άλλων είναι, αλλά από τη στιγμή που θα διαλέξεις ένα προϊόν (εννοείται με πληροφόρηση όχι μόνο από τον ίδιο τον πωλητή), οι διαδικασίες και επιλογές παραγγελίας, χρέωσης, αποστολών είναι οι ίδιες. Το θέμα είναι μόνο στα κείμενα των email που έρχονται, εκεί ζητάς μια βοήθεια από τους γερμανομαθείς εδώ :viking: (εικονίδιο με lederhosen δεν έχουμε; )

Α, και υπάρχει και amazon.it και amazon.fr :p

anon
01-11-12, 13:24
Όχι, οι κωδικοί δεν είναι ίδιοι.



Μπορείς να βάλεις τμήμα της περιγραφής και συνήθως θα στο βγάλει. Εγώ έτσι το δούλεψα πολλές φορές.

Να σημειώσω οτι εκτός των βυσμάτων ρεύματος απο Αγγλία, μπορεί να υπάρξουν και άλλα προβλήματα. Πχ πήρα τηλέφωνο ασύρματο απο Αγγλία, Siemens Gigaset. Μια χαρά η συσκευσή, ΟΚ πρόβλημα με το καλώδιο αλλά λύθηκε με κόψιμο, φτιάξιμο σωστής μπρίζας. Το πρόβλημα (και μπορεί να το έχετε και εσείς σε ανάλογες περιπτώσεις) είναι ότι η συσκευη δεν υποστηρίζει σωστά τα ελληνικά. Ναι μεν τα έχει σαν γραμματοσειρά, αλλα πχ στον τηλ κατάλογο ΟΧΙ!!!! Δηλαδή επιλέγεις γλώσσα ελληνικά, βγαίνει το μενού στα ελληνικά, και στο τηλεφ. κατάλογο της συσκευής ελληνικά δεν παίζουν (ή τουλάχιστον δεν μπόρεσα να τα κάνω να παίζουν). Αρα να έχετε υπόψιν ότι εαν υπάρχει περίπτωση εξελληνισμού μιας συσκευής, εαν την παρετε απο έξω πιθανόν αυτό να μην παίζει έως και καθόλου. Και manuals κλπ εννοείται ότι δεν μπορείτε να απαιτείτε να είναι στα ελληνικά, αν και συνήθως τα έχουν σε πολλές γλώσσες. Μιας και το "κατάστημα" βρίσκεται στην αλλοδαπή, υποχρεωμένοι είναι να τα έχουν στην εκεί γλώσσα.

8anos
01-11-12, 16:52
Δυστηχως ειναι οπως είπαν τα παιδιά παραπάνω
ειχα παραγγειλει ενα φορτιστή αλλα δεν ειχα σκεφτει οτι θα μου το στειλουν με το εγγλεζικο φισακι, οταν τους ρωτησα μου απάντησαν αυτο:



Hello,

I'm sorry to hear about the problem you've had with your "Duracell Rechargeable CEF22 Multi-Battery Charger "

Unless otherwise specified, electrical equipment and appliances sold on Amazon.co.uk are sold with UK electrical plugs only.

You may need a plug adaptor to use these products outside the UK.

As you have mentioned that you have to use it in Sweden , you might have to buy an adaptor for it.

You may check this information by clicking on the following link:

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=help_search_1-3?ie=UTF8&nodeId=524836&qid=1351768149&sr=1-3

If clicking the link does not work, please copy and paste the link onto your internet browser.

If you have any further questions please contact us by replying to this e-mail and we’ll do everything we can to help you.

We look forward to see you again.

darax
01-11-12, 23:08
Μπορείς να βάλεις τμήμα της περιγραφής και συνήθως θα στο βγάλει. Εγώ έτσι το δούλεψα πολλές φορές.

Να σημειώσω οτι εκτός των βυσμάτων ρεύματος απο Αγγλία, μπορεί να υπάρξουν και άλλα προβλήματα. Πχ πήρα τηλέφωνο ασύρματο απο Αγγλία, Siemens Gigaset. Μια χαρά η συσκευσή, ΟΚ πρόβλημα με το καλώδιο αλλά λύθηκε με κόψιμο, φτιάξιμο σωστής μπρίζας. Το πρόβλημα (και μπορεί να το έχετε και εσείς σε ανάλογες περιπτώσεις) είναι ότι η συσκευη δεν υποστηρίζει σωστά τα ελληνικά. Ναι μεν τα έχει σαν γραμματοσειρά, αλλα πχ στον τηλ κατάλογο ΟΧΙ!!!! Δηλαδή επιλέγεις γλώσσα ελληνικά, βγαίνει το μενού στα ελληνικά, και στο τηλεφ. κατάλογο της συσκευής ελληνικά δεν παίζουν (ή τουλάχιστον δεν μπόρεσα να τα κάνω να παίζουν). Αρα να έχετε υπόψιν ότι εαν υπάρχει περίπτωση εξελληνισμού μιας συσκευής, εαν την παρετε απο έξω πιθανόν αυτό να μην παίζει έως και καθόλου. Και manuals κλπ εννοείται ότι δεν μπορείτε να απαιτείτε να είναι στα ελληνικά, αν και συνήθως τα έχουν σε πολλές γλώσσες. Μιας και το "κατάστημα" βρίσκεται στην αλλοδαπή, υποχρεωμένοι είναι να τα έχουν στην εκεί γλώσσα.

Συμφωνώ απόλυτα !! Αν δέν σε ενοχλεί η γλώσσα τότε είσαι o.k

nnn
02-11-12, 20:10
Μόλις το πρόσεξα κοιτάζοντας μια παραγγελία που έκανα το πρωί στο Amazon.uk.
Έχω 5 GB free στο Amazon Cloud Drive.

blade_
02-11-12, 20:15
νταξει..σε λιγο δε θα ξερουμε που εχουμε τι :p

nnn
02-11-12, 20:23
50x3 box
25 Skydrive
10 Dropbox
5 Sugasync
5 Ubuntu 1
5 Google Drive
5 Amazon Drive

:p

alexgk
02-11-12, 23:10
Ρε παιδια, με τις ηλεκτρικες - ηλεκτρονικες συσκευες, τι κανετε?
Θελω να αγοραζω διαφορα απο amazon uk, αλλα πρεπει σε ολα να αγοραζω και να βαζω ανταπτορα ευρωπαικης πριζας;
Εφοσον απευθυνονται, και πουλανε σε ολη την ευρωπη, δεν θα επρεπε να υπαρχει καποια ρυθμιση-προβλεψη γι αυτο?
Αν πουλανε εκτος uk , να δινουν ευρωπαικο φισακι?
Δινουν παντου το αγγλικο? Δεν λεει να γεμισω ανταπτορες.

Από το Αγγλικό amazon αγόρασα ξυριστική μηχανή. Δεν ήρθε με ευρωπαϊκό φυς. Πήγα σε ένα κατάστημα το αγόρασα και όλα εντάξει ;) Δε μπλέκεις με αντάπτορες. Μία φορά το βάζεις στην πρίζα και τέλειωσε.

RASTAVIPER
03-11-12, 03:26
Από το Αγγλικό amazon αγόρασα ξυριστική μηχανή. Δεν ήρθε με ευρωπαϊκό φυς. Πήγα σε ένα κατάστημα το αγόρασα και όλα εντάξει ;) Δε μπλέκεις με αντάπτορες. Μία φορά το βάζεις στην πρίζα και τέλειωσε.
Ή αγοράζεις μεγάλο πολυμπριζο με αγγλικές μπριζες που συνδέεται με Ευρωπαϊκό βύσμα και έχεις όλες τις αγγλικές συσκευές εκεί.

cool11
03-11-12, 16:36
Ή αγοράζεις μεγάλο πολυμπριζο με αγγλικές μπριζες που συνδέεται με Ευρωπαϊκό βύσμα και έχεις όλες τις αγγλικές συσκευές εκεί.

Αν δεν σου κανει κοπο, δωσε ενα λινκ σε ebay, να μη γινει κανενα λαθος.

RASTAVIPER
17-11-12, 12:48
Έχει βγάλει το Άμαζον Uk μια προσφορά για αφαίρεση 10 λιρών από προϊόντα μόδας, αρκεί να περνάει το προϊόν την αξία των 40 λιρών.
Διαλέγω λοιπόν ένα ρολόι που έχει 78 λίρες και Free delivery.
Το βάζω στο Checkout, μου βγάζει την επιλογή στο Shipping για το Free Super Save και επίσης ότι δικαιούμαι την αφαίρεση των 10 λιρών.
Τελική τιμή βγάζει 80 λίρες! :down:
Θα μας τρελάνει;;
Στην ανάλυση λέει:
item 65λίρες
Vat 15λίρες

Άλλαξε κάτι;

frap
17-11-12, 14:40
Μήπως το -10 ισχύει μόνο για UK;

RASTAVIPER
17-11-12, 16:14
Διάβασα τα terms δεν λέει κάτι τέτοιο.
Το θέμα είναι ότι έχουν χρεώσεις ο,τι ναναι.
Από τα 78 πώς πέφτουν στα 65 και γιατί προσθέτουν ΦΠΑ; Αφού οι τιμές στα προϊόντα είναι τελικές.

phantom77
17-11-12, 16:36
Μήπως οι £78 είναι η τιμή μετά την αφαίρεση της έκπτωσης;
Αν βγάλεις απο τις £78 τον αγγλικό ΦΠΑ 20% παίρνεις 65 και προσθέτοντας μετά ελληνικό ΦΠΑ ανεβαίνεις πάλι στις £80

jap
17-11-12, 17:15
Στους όρους έχει ένα link που λέει ότι η προσφορά ισχύει για όσα προϊόντα αναφέρονται εδώ (http://www.amazon.co.uk/b?ie=UTF8&node=2388073031). Δεν ισχύει για ό,τι πάρεις από τις εν λόγω κατηγορίες.

RASTAVIPER
18-11-12, 10:59
UPDATE
Τελικά, οι 10£ δίνονται για μελλοντική αγορά σε άλλο προϊόν.

phantom77
04-12-12, 10:27
Θυμίστε μου ρε παιδιά, πακέτο απο .de που έρχεται με DHL και έχει tracking number, απο που το παραλαμβάνω; ΕΛΤΑ ή κάποια ελληνική courier;

jap
04-12-12, 11:19
ΕΛΤΑ courier, στο φέρνουν σπίτι. Από τη στιγμή που θα εμφανιστεί στο tracking της DHL ότι έχει φτάσει στη χώρα προορισμού, το βλέπεις στο tracking της ΕΛΤΑ Courier.

phantom77
04-12-12, 11:35
OK, ευχαριστώ.

To Amazon δίνει ημερομηνία παράδοσης 5 Δεκεμβρίου αλλα ακόμα δεν εμφανίστηκε στο tracking της ΕΛΤΑ Courier. Τελευταία ενημέρωση στο site της DHL είναι απο 30 Νοεμβρίου ( The international shipment has been processed in the export parcel center )

jap
04-12-12, 11:53
Υπομονή. Θα δεις πρώτα (περίπου 3 εργάσιμες μετά - αύριο δηλαδή) The shipment has arrived in the destination country. Από την επομένη περνά στο σύστημα των ΕΛΤΑ. Μήπως όμως δεν είναι απλό πακετάκι και το παραδώσει η ίδια η DHL? Οπότε παίζει το 5/12. Τα απλά paket που παραδίδονται όπως σου είπα (ή και απο τον τοπικό ταχυδρόμο) έχουν 12ψήφιο κωδικό.

phantom77
04-12-12, 12:03
12ψήφιο κωδικό έχει το δικό μου.

Είναι δώρο για ένα Νίκο, ρόμπα θα γίνω αν αργήσει παραπάνω :p

cool11
04-12-12, 12:11
ΕΛΤΑ courier, στο φέρνουν σπίτι. Από τη στιγμή που θα εμφανιστεί στο tracking της DHL ότι έχει φτάσει στη χώρα προορισμού, το βλέπεις στο tracking της ΕΛΤΑ Courier.

Τι διαφορα εχει το ΕΛΤΑ courier, με τα ΕΛΤΑ? Εχω δει στεγαζονται σε αλλο χωρο, ειναι ιδιωτικοι υπαλληλοι, σαν courier.
Ποτε ενα πακετο δρομολογειται μεσω ελτα, και ποτε μεσω ελτα courier? Δεν ανηκουν στα ελτα, τα ελτα courier?

jap
04-12-12, 12:18
Το courier τα φέρνει στην πόρτα, τα απλά ΕΛΤΑ παραλαμβάνεις από το ταχυδρομείο, χωρίς αυτό να είναι απαράβατος κανόνας.

cool11
04-12-12, 13:28
Ναι αλλα εγω πως μπορω να ορισω στο amazon να μου διανεμει μεσω ελτα courier και οχι ελτα?

alekan
04-12-12, 13:45
Αν επιλέγεις δωρεάν μεταφορικά ή standard μεταφορά δεν μπορείς. Μόνο με priority express είσαι σίγουρος για κούριερ.

babis_sougias
04-12-12, 20:15
Εμένα ο θείος μου από Γερμανία μου έστειλε πακέτο το kindle fire που έγραψα πριν από μερικές σελίδες ότι είχα παραγγείλει από το .de και είχα προβλήματα με την επιβεβαίωση της πιστωτικής μου κάρτας (ναι, το παρέλαβα τελικά!!!) μέσω dhl, αφού το συσκεύασε σε ένα μεγάλο πακέτο για προστασία από σπασίματα. Το παρέδωσε στην dhl στο Μόναχο στις 29/10, στις 30/10 το πακέτο ήταν έτοιμο για αποστολή προς Ελλάδα, στις 6/11 παρουσιάστηκε στο tracking των ΕΛΤΑ (Κ. Διαλογής Θεσσαλονίκης- περίεργο δεν είναι αφού ερχόταν Αθήνα?), στις 8/11 ήρθε στο κέντρο διαλογής δεμάτων στο Ρουφ και στις 12/11 έφτασε στο κατάστημα των ΕΛΤΑ στην οδό Κουμουνδούρου στην Ομόνοια, από όπου πήγα και το πήρα μόνος μου πριν μου έρθει ειδοποίηση. Πολύς χρόνος μου φάνηκε και με παραξένεψε γιατί το άφησαν Θεσσαλονίκη και δεν ήρθε απευθείας Αθήνα. Ίσως έχει να κάνει με το ότι ήταν αρκετά μεγάλο το πακέτο που είχε φτιάξει ο θείος μου(σαν συσκευασία εκτυπωτή).

duende
06-12-12, 09:27
ρε παιδια γιατι δεν ενημερωνει το amazon οτι δε θα εχεις tracking number οταν βαζεις τη παραγγελια, μονο το βλεπεις αφου το εχουν στειλει?η το γραφει καπου και μου εχει ξεφυγει?...χωρις tracking μπορει ανετα να το καβατζωσει οποιοσδηποτε στα ελτα και συ ακομα να περιμενεις..:down:

RASTAVIPER
06-12-12, 11:48
ρε παιδια γιατι δεν ενημερωνει το amazon οτι δε θα εχεις tracking number οταν βαζεις τη παραγγελια, μονο το βλεπεις αφου το εχουν στειλει?η το γραφει
καπου και μου εχει ξεφυγει?...χωρις tracking μπορει ανετα να το καβατζωσει οποιοσδηποτε στα ελτα και συ ακομα να περιμενεις..:down:
Από το αγγλικό αν επιλέξεις το Free super saver delivery, δεν δίνουν tracking.
Από το γερμανικό, νομίζω μου είχαν στείλει αντίστοιχο πακέτο με tracking νομίζω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.