PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

mob
05-12-10, 11:17
Στο track & trace των ΕΛΤΑ σου δείχνει τίποτα;

Δε δοκίμασα αλλά δε το νομίζω, είναι DHL Tracking ID ;)

Απλά από την στιγμή που φεύγει από Γερμανία χάνεται από το trace,
αν κοιτάξεις τις ημερομηνίες έκανε 8ημέρες να φτάσει από τη στιγμή
που έφυγε από Γερμανία.

Αν βγάλεις και 2 ημέρες γιατί είμαι σε νησί λογικά ήταν στην Αθήνα την 1η Δεκ, δηλαδή σε 6 ημέρες.

xfighter46
05-12-10, 11:33
Οκ σε ευχαριστώ! Αναμένω λοιπόν, ελπίζω να φτάσει πριν από την εκτιμωμενη ημερομηνία !

demis21
05-12-10, 11:37
δεν χανεται το tracking ισχυει για ολο τον κοσμο απλα μολις φευγει απο τη χωρα που το πηρες για να το δεις πρεπει να πας στο site της χωρας που ειναι να παει το δεμα και να κανεις εκει tracking με τον ιδιο αριθμο

(δηλαδει πρεπει να πηγαινεις να κανεις tracking στο site της χωρας που βρισκεται εκεινη τη στιγμη το δεμα για να το δεις)

xfighter46
05-12-10, 11:54
δεν χανεται το tracking ισχυει για ολο τον κοσμο απλα μολις φευγει απο τη χωρα που το πηρες για να το δεις πρεπει να πας στο site της χωρας που ειναι να παει το δεμα και να κανεις εκει tracking με τον ιδιο αριθμο

(δηλαδει πρεπει να πηγαινεις να κανεις tracking στο site της χωρας που βρισκεται εκεινη τη στιγμη το δεμα για να το δεις)
Στο site της Dhl λογικά πρέπει να δείχνει όλα τα στάδια της εξέλιξης της παράδοσης. Με την Fedex που είχα παραγγείλει κάτι πράγματα απο eBay αυτό έγινε. Ειδομεν!

demis21
05-12-10, 12:24
η DHL οπως και τα ελτα ειναι τα δημοσια ταχυδρομεια της καθε χωρας και δεν υπαρχει ενα site που να συνεργαζεται με ολα για αυτο πας αναλογα με το που ειναι το δεμα την καθε στιγμη

η FEDEX ειναι ιδιωτικη και εχει ενα site παγκοσμιος αρα ενα δυκτιο

xfighter46
05-12-10, 12:27
η DHL οπως και τα ελτα ειναι τα δημοσια ταχυδρομεια της καθε χωρας και δεν υπαρχει ενα site που να συνεργαζεται με ολα για αυτο πας αναλογα με το που ειναι το δεμα την καθε στιγμη

η FEDEX ειναι ιδιωτικη και εχει ενα site παγκοσμιος αρα ενα δυκτιο
Απ΄οτι διαβαζω και σε αλλα fora απο εδώ (http://www.dhl.de/en/paket/kundenservice/sendungsverfolgung.html) τα δείχνει όλα τα στάδια..

mob
05-12-10, 12:31
Απ΄οτι διαβαζω και σε αλλα fora απο εδώ (http://www.dhl.de/en/paket/kundenservice/sendungsverfolgung.html) τα δείχνει όλα τα στάδια..

Πράγματι, έβγαλε αποτέλεσμα και για το δικό μου Tracking ID

:oneup:

demis21
05-12-10, 13:01
αμα εχεις το tracking number και εχει κολλησει στη DHL μπες εδω :

http://212.205.82.71/trackandtrace/ <-----ελτα

(με το ιδιο trucking number και θα δεις οτι θα στο βγαλει)

........Auto merged post: demis21 πρόσθεσε 25 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εμενα κατι αλλο με ανησυχει εχω παρει απο ισπανια με FEDEX αλλα εχω διαβασει σε forum οτι η εν λογω εταιρεια περναει τα δεματα απο τελωνειο για εκτελωνισμο γιατι εχει κερδος και για να τα παρεις πληρώνεις πάρα πολλά λεφτά ενω το εχεις πληρωμενο για παραδειγμα κατι που εχει 100 ευρω για να το παρεις απο το τελωνειο πρεπει να τους δοσεις +120 ευρω.....

εγω αυτο που πηρα κανει 25 ευρω και το εχω πληρωσει με paypal αμα περασει και τελωνειο θα μου ζητησουν καμια 100 ρια ευρω ε ειναι απατη...

εχω ακουσει οτι τελωνειο περνανε μονο οσα ερχονται εκτος ευρωπαικής ένωσης ,ισχύει αυτο ξερει κανεις ? ή θα με γδαρουν ?

mob
05-12-10, 13:08
Δεν υπάρχει τελωνείο για συναλλαγές εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης ;)

lehrer
05-12-10, 13:09
εχω ακουσει οτι τελωνειο περνανε μονο οσα ερχονται εκτος ευρωπαικής ένωσης
Σωστα εχεις ακουσει. Απο Ισπανια δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

blade_
08-12-10, 00:39
εκανα πρωτη παραγγελια προχθες με free μεταφορα και μου εβγαλε κοστολογιο2-3 λιρες παραπανω στην τιμη του προιοντος..εχει συμβει σε κανεναν αυτο?

ipo
08-12-10, 00:47
εκανα πρωτη παραγγελια προχθες με free μεταφορα και μου εβγαλε κοστολογιο2-3 λιρες παραπανω στην τιμη του προιοντος..εχει συμβει σε κανεναν αυτο?
Προστέθηκε η διαφορά του ελληνικού ΦΠΑ στην τελική τιμή, όταν είδε το Amazon ότι στέλνει το προϊόν στην Ελλάδα. Αν κοιτάξεις πιο πίσω στο νήμα, θα βρεις αρκετές πληροφορίες σχετικά με το ζήτημα.

Mouse Potato
08-12-10, 00:53
εκανα πρωτη παραγγελια προχθες με free μεταφορα και μου εβγαλε κοστολογιο2-3 λιρες παραπανω στην τιμη του προιοντος..εχει συμβει σε κανεναν αυτο?

Πλήρωσες το επιπλέον ΦΠΑ. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η απόδειξη περνάει στην εφορία μιας και αναγράφει ΑΦΜ.

blade_
08-12-10, 03:27
πως γινεται αυτο?εγω δε δηλωσα αφμ πουθενα...

ipo
08-12-10, 03:39
πως γινεται αυτο?εγω δε δηλωσα αφμ πουθενα...
:down

Προστέθηκε η διαφορά του ελληνικού ΦΠΑ στην τελική τιμή, όταν είδε το Amazon ότι στέλνει το προϊόν στην Ελλάδα. Αν κοιτάξεις πιο πίσω στο νήμα, θα βρεις αρκετές πληροφορίες σχετικά με το ζήτημα.
:up

blade_
08-12-10, 04:47
μαν αναφερομουν στο ποστ του πατατοποντικα..

ipo
08-12-10, 05:25
Δεν αναγράφει το δικό σου Α.Φ.Μ., αλλά τον ελληνικό Α.Φ.Μ. του Amazon. Οι αποδείξεις που δίνεις στην εφορία δεν έχουν το δικό σου Α.Φ.Μ..

blade_
08-12-10, 18:05
οκ ευχαριστω... :)

εκμεταλευτηκα μια προσφορα που αναφερθηκε εδω περα κ ακομα κ ετσι εξακολουθει να ειναι σχεδον τα μισα λεφτα απο εδω..


μπραβο στα παιδια που ψαχνουν :)

Mouse Potato
08-12-10, 18:08
Ποια ακριβώς προσφορά αν επιτρέπεται;

efthlouk
08-12-10, 19:53
Ρε παιδια θα τρελαθω. Προσπαθω να αγορασω 2 αντικειμενα απο το Beauty section αλλα οταν φτανω στο σημειο της διευθυνσης προς dispatch μου λεει οτι και τα 2 αντικειμενα δεν ειναι δυνατον να μου σταλλουν. (The following items cannot be shipped to the addresses you selected. You may either change the shipping addresses or remove the items by clicking Delete.) Ομως στο help section (http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=524836&pop-up=1) διαβαζω οτι αντικειμενα απο αυτες τις κατηγοριες ΕΙΝΑΙ δυνατον να σταλουν Ελλαδα. Παρομομοιως δηλ με εναν αλλο φιλο σε προηγουμενες σελιδες.

Tι κανω;; Καινουριο ειναι αυτο τωρα; Επισης, να ρωτησω και κατι αλλο γιατι ειναι η πρωτη μου αγορα απο αμαζον. Ο,ΤΙ κι αν παρεις απο το co.uk ειναι με δωρεαν μεταφορικα κλπ; ΟΛΑ οσα εχω στο καλαθι θα ειναι καταλληλα για free super saver delivery εφοσον ξεπερνουν τις 25 λιρες;; Δε θα πληρωσω τιποτα εξτρα περαν οσων αναγραφονται;

Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Α! Και κατι αλλο. Τα στοιχεια της διευθυνσης πως πρεπει να ναι; Με ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες; Κεφαλαια ή πεζα; Παιζει ρολο; Αν ειναι πχ με λατινικους, οταν ερθουν εδω (αν ποτε καταφερω να παρω κατι), θα ειναι κατανοητο που να σταλουν; Και τελος, επειδη μενω με τους γονεις μου, φανταζομαι πως επιβαλλεται να βαλω τη διευθυνση που ειναι δηλωμενη στο ονομα του πατερα μου, σωστα;

Xouzouris
08-12-10, 21:04
Για καποια προϊοντα, κυριως αρωματα, εχουν ειδικες συμφωνιες με τους κατασκευαστες που δεν τους επιτρεπουν την αποστολη συγκεκριμενων προϊοντων σε συγκεκριμενες χωρες κατ'εξαιρεσιν της γενικης πολιτικης τους.

Το ρωτησα προσφατα εγω με mail οταν επαθα ακριβως αυτο που λες εσυ με μια κολωνια Burberry και ελαβα αυτη την απαντηση.

ariadgr
08-12-10, 21:30
Tα στοιχεια της διευθυνσης πως πρεπει να ναι; Με ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες; Κεφαλαια ή πεζα; Παιζει ρολο;

Με λατινικούς χαρακτήρες προφανώς αφού παραγγέλνεις από εξωτερικό.
Κεφαλαία ή πεζά δεν παίζουν ρόλο, αλλά το νορμάλ είναι του στυλ "George Papadopoulos"


Αν ειναι πχ με λατινικους, οταν ερθουν εδω (αν ποτε καταφερω να παρω κατι), θα ειναι κατανοητο που να σταλουν;

Φυσικά, δε θα είσαι ο πρώτος Έλληνας που θα λάβει δέμα από το εξωτερικό.


Και τελος, επειδη μενω με τους γονεις μου, φανταζομαι πως επιβαλλεται να βαλω τη διευθυνση που ειναι δηλωμενη στο ονομα του πατερα μου, σωστα;

Τι εννοείς "τη διεύθυνση που είναι δηλωμένη στο όνομα του πατέρα σου";
Θα βάλεις το όνομά σου και τη διεύθυνση σην οποία θέλεις να παραδοθεί το πακέτο

blade_
08-12-10, 21:50
Ποια ακριβώς προσφορά αν επιτρέπεται;


αυτην εδω (http://www.amazon.co.uk/Epson-SX515W-High-Speed-Printer-Individual/dp/B00292X5IQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1291834156&sr=8-1)


το κυριοτερο ειναι οτι εχει παμθηνα μελανια

nnn
08-12-10, 23:12
μιας και έγραψες για μελάνια, πήρα συμβατά μελανάκια από Amazon για Canon με τσιπάκι άψογα και στην μισή τιμή από όσο τα έβρισκα εδώ, πάντα σε συμβατά.

blade_
09-12-10, 03:15
και μιας που ανεφερες και συ μελανια παρε μια μινι συγκριση

Ελλας (http://www.tonerhellas.com/prod.php?pid=1T0711)

Europa (http://www.amazon.co.uk/Multipack-Compatible-Cartridges-DX9400F-SX600FW/dp/B001TDHC30/ref=pd_sim_ce_18)

προσφατα ειχα βρει και στο πλαισιο το γνησιο με 9 ευρω εκαστο(που ειναι παλι καλη τιμη για oem ανταλλακτικο)

........Auto merged post: blade_ πρόσθεσε 3 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και με τα απαραιτητα reviews ετσι?

chriszah
09-12-10, 12:54
Παιδιά λίγο την βοήθειά σας: Παράγγειλα ένα βιβλίο απ'το amazon.co.uk με Delivery estimate:3 Dec 2010 via Deutsche Post DHL, αλλά δεν μου έδωσε track id και το βιβλίο δεν έχει έρθει ακόμα. Τι να κάνω? να πάω απ΄τα ελτα να ρωτήσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Mouse Potato
09-12-10, 12:56
Πότε έκανες την παραγγελία;

Με FREE super saver delivery;

chriszah
09-12-10, 12:58
Πότε έκανες την παραγγελία;

Με FREE super saver delivery;

1)Dispatched Dispatched on 25 Nov 2010

2)ναι

Mouse Potato
09-12-10, 13:01
Έχουν περάσει αρκετές εργάσιμες. Περίμενε μέχρι τις αρχές της επόμενης (περίοδος χριστουγέννων γαρ) εβδομάδας, μέχρι την Τρίτη, και μετά επικοινώνησε.

chriszah
09-12-10, 13:03
ok thnx

Με πόρτα-πόρτα θα έρθει ή με το απλό?

alekan
09-12-10, 13:06
Σήμερα παρέλαβα 2 ανεμιστήρια που είχα παραγγείλει 28/11 και τα έστειλαν 29/11.Estimated μου τα έδινε για 13/12.
Με super saver.Οπότε μάλλον θα ήταν καλό ο φίλος να πάει μια βολτίτσα από ΕΛΤΑ.

Mouse Potato
09-12-10, 13:08
Ναι ας πάει στα ΕΛΤΑ. Εγώ εννοούσα να επικοινωνήσει με το Amazon :oops:

papdoux
09-12-10, 13:17
και εμένα δε μου έχει έρθει μία παραγγελία και έβαζαν estimated date 29/11.
Επικοινώνησα με Amazon και μου είπαν να περιμένω μέχρις τις 15/12 και μετά να επικοινωνήσω πάλι μαζί τους σε περίπτωση που συνεχίσει να είναι άφαντο

ipo
09-12-10, 16:35
Η "εορταστική περίοδος" των ταχυδρομικών αποστολών ξεκινάει από τέλη Νοέμβρη. Είναι αναμενόμενο να υπάρχουν καθυστερήσεις σε παραγγελίες που έγιναν από εξωτερικό μετά τις 20 Νοέμβρη.

papdoux
09-12-10, 16:50
εγώ έκανα παραγγελία δύο προϊόντα στις 15 Νοεμβρίου. Το ένα προϊόν έφυγε αμέσως και το άλλο έφυγε στις 18 του ίδιου μήνα. Και τα δύο έχουν την ίδια ημερομηνία παράδοσης.

Αυτό που έφυγε πρώτο, το έλαβα κανονικά. Το άλλο που έφυγε δεύτερο δεν το έχω λάβει ακόμα.

Tiven
10-12-10, 03:57
Η "εορταστική περίοδος" των ταχυδρομικών αποστολών ξεκινάει από τέλη Νοέμβρη. Είναι αναμενόμενο να υπάρχουν καθυστερήσεις σε παραγγελίες που έγιναν από εξωτερικό μετά τις 20 Νοέμβρη.

:oneup::oneup:

Γενικά από Νοέμβρη και μετά κάτι orders, αργούν πολύ παραπάνω από το συνηθισμένο. Σε μένα τουλάχιστον. Έλαβα χθες κάτι που έφυγε πριν 3 εβδομάδες από αγγλία (10 λίρες μεταφορικά, μικρό κουτάκι και βάρος - δε νομίζω να ήταν super saver) και κάτι από κίνα ήρθε μετά από 5 εβδομάδες :twisted:

το είχα ξεχάσει να φανταστείτε το τελευταίο :lol:

menidi2010
11-12-10, 23:46
Xouzouris,
αν ψάχνεις για αρώματα σου παραθέτω αυτό το site www.strawberrynet.com έχει όλα τα αρώματα και έρχονται δωρεάν στην Ελλάδα,έχω παρηγγείλει αρκετές φορές και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

gogos7
12-12-10, 00:56
Πλήρωσες το επιπλέον ΦΠΑ. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η απόδειξη περνάει στην εφορία μιας και αναγράφει ΑΦΜ.

Η εγκύκλιος του Υπουργείου Οικονομικών, μιλάει για:
«...για δαπάνες που πραγματοποίησε στην Ελλάδα, για την αγορά αγαθών και λήψη υπηρεσιών».

Αν και θα μάθουμε όταν κάνουμε τη φορολογική δήλωση, ξέρει κανείς τι ισχύει;

ariadgr
12-12-10, 12:49
Η εγκύκλιος του Υπουργείου Οικονομικών, μιλάει για:
«...για δαπάνες που πραγματοποίησε στην Ελλάδα, για την αγορά αγαθών και λήψη υπηρεσιών».

Αν και θα μάθουμε όταν κάνουμε τη φορολογική δήλωση, ξέρει κανείς τι ισχύει;

Να το ξαναπούμε, το Amazon UK όταν στέλνει στην Ελλάδα αναγράφει ελληνικό ΑΦΜ στην απόδειξη και χρεώνει ΦΠΑ 23%. Άρα ο φόρος αποδίδεται στο κράτος.

greek_manager
14-12-10, 16:57
Συνεπώς κάποιος επαγγελματίας μπορεί να συμψηφίσει κανονικά το ΑΦΜ, μιας και πρόκειται για ελληνική εταιρεία;

edit: απαντάω μόνος μου, όχι γιατί δεν είναι τιμολόγιο λογικά αυτό που λαμβάνεις

TinTin43
15-12-10, 15:17
Ειναι η πρωτη φορα π θα προσπαθησω να παραγγειλω απο εξωτερικο.
θελω κατι βιβλια(μεταχειρισμενα) απο το amazon.co.uk .
θα χρησιμοποιησω χρεωστικη (της Πειραιως).

Επειδη ειδα και σε αλλα τοπικ για εκτελωνισμους και λοιπα ευτραπελα θελω να μου πειτε/συμβουλευσετε οσοι εχετε περισσοτερη εμπειρια για οτι κρινετε εσεις πχ ποια μεθοδο μετατροπης συναλλαγματος κ αλλα κολπακια.

το δεμα θα ειναι 3 βιβλια συνολικα 50GBP.τι ποσο θα πληρωσω τελικα??
αποστολη με απλα ελτα,το Super Saver Delivery ισχυει ακομα??
μπορεις να πληρωσεις με paypal??


επισης για παραγγελια ηλεκτρονικων ειδων,ρουχων ισχυει τπτ διαφορετικο με τα βιβλια??
ειναι φθηνοτερα απο το com η to uk??

Mouse Potato
15-12-10, 16:16
Κατ' αρχήν στο co.uk δεν έχεις πρόβλημα με εκτελωνισμούς/δασμούς κλπ γιατί το δέμα θα σου αποσταλεί από χώρα εντός της ΕΕ.

Κατά δεύτερον η επιπλέον χρέωση θα είναι ένα 2% προμήθεια από την μετατροπή συναλλάγματος και το 23% ΦΠΑ (το οποίο θα το υπολογίσεις-> τιμή χωρίς VAT * 23% και όχι 50GBP * 23%).

Τέλος, θα επιλέξεις το δέμα να σου έρθει δωρεάν με Super Saver Delivery.

ipo
15-12-10, 22:14
Αν κάνεις όσα σου λέει ο Mouse Potato, θα πληρώσεις περίπου 5% περισσότερα από την τιμή που βλέπεις αρχικά στον κατάλογο. Δηλαδή οι 50 λίρες αντιστοιχούν σε 59€, οπότε εσύ θα πληρώσεις περίπου 62€. Για μεταχειρισμένα βιβλία υπάρχει επίσης το alibris και το powells. Επίσης καλές τιμές σε καινούρια βιβλία βρίσκεις στο bookdepository.co.uk. Ρίξε οπωσδήποτε μία ματιά στο τελευταίο (δε χρεώνει έξοδα αποστολής), διότι μπορεί να βρεις τα ίδια βιβλία σε καινούρια, με παραπλήσια χρήματα.

Αγορά καινούριων & μεταχειρισμένων βιβλίων μέσω internet: bookdepository, alibris, powells (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=221876)

chriszah
15-12-10, 22:44
Συνεπώς κάποιος επαγγελματίας μπορεί να συμψηφίσει κανονικά το ΑΦΜ, μιας και πρόκειται για ελληνική εταιρεία;

edit: απαντάω μόνος μου, όχι γιατί δεν είναι τιμολόγιο λογικά αυτό που λαμβάνεις

Εδώ (http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=502576) πάντως λέει ότι μπορείς να έχεις επιστροφή ΦΠΑ αν τους στείλεις το VAT registration certificate (:hmm:)


Παιδιά λίγο την βοήθειά σας: Παράγγειλα ένα βιβλίο απ'το amazon.co.uk με Delivery estimate:3 Dec 2010 via Deutsche Post DHL, αλλά δεν μου έδωσε track id και το βιβλίο δεν έχει έρθει ακόμα. Τι να κάνω? να πάω απ΄τα ελτα να ρωτήσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ήρθε την Τρίτη τελικά. Τους είχα στείλει κ μέιλ και μου είχαν απαντήσει να περιμένω μέχρι την Δευτέρα. Στο τσακ την γλύτωσαν την καταγγελία στη γραμματεία καταναλωτή:rofl:

TinTin43
16-12-10, 15:06
Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!!

Για ρουχα κ ηλεκτρονικα ισχυουν τα ιδια??
Σε ποιες περιπτωσεις υπαρχει δασμος??

treli@ris
16-12-10, 15:11
Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!!

Για ρουχα κ ηλεκτρονικα ισχυουν τα ιδια??
Σε ποιες περιπτωσεις υπαρχει δασμος??

Δεν υπαρχουν δασμοι σε κανενα ειδος προερχομενο απο την ΕΕ

dfoust
19-12-10, 14:19
Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το αμαζον θέλω π.χ να πάρω αυτό http://www.amazon.co.uk/Western-Digital-Scorpio-SATAII-Internal/dp/B001CO3EKG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=computers&qid=1292756695&sr=8-1
έρχεται με δωρεάν μεταφορικά? ή πρέπει να το πάρω από εδώ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001CO3EKG/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
για να έχει αυτή τη δυνατότητα?

treli@ris
19-12-10, 15:13
Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το αμαζον θέλω π.χ να πάρω αυτό http://www.amazon.co.uk/Western-Digital-Scorpio-SATAII-Internal/dp/B001CO3EKG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=computers&qid=1292756695&sr=8-1
έρχεται με δωρεάν μεταφορικά? ή πρέπει να το πάρω από εδώ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001CO3EKG/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
για να έχει αυτή τη δυνατότητα?

Οταν γραφει: Dispatched from and sold by Amazon.co.uk και η τιμη του ειναι ανω των 25£ τοτε εχεις δωρεαν μεταφορικα και τη δυνατοτητα παραγγελιας (εκτος απο τα αντικειμενα που εχει απαγορεψει το amazon να βγαινουν εκτος Αγγλιας)

Οταν βλεπεις κατι διαφορετικο απο αυτο, τοτε πρεπει να το προσθεσεις στο καλαθι και τοτε βλεπεις τι μεταφορικα εχει κι αν μπορει να σταλει σε σενα.

dfoust
19-12-10, 16:20
Οταν γραφει: Dispatched from and sold by Amazon.co.uk και η τιμη του ειναι ανω των 25£ τοτε εχεις δωρεαν μεταφορικα και τη δυνατοτητα παραγγελιας (εκτος απο τα αντικειμενα που εχει απαγορεψει το amazon να βγαινουν εκτος Αγγλιας)

Οταν βλεπεις κατι διαφορετικο απο αυτο, τοτε πρεπει να το προσθεσεις στο καλαθι και τοτε βλεπεις τι μεταφορικα εχει κι αν μπορει να σταλει σε σενα.

κατατοπιστικότατος.
πιο ασφαλής αγορές από που είναι???
σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με αυτό που αγόρασα επικοινωνώ με amazon ή με το μαγαζί που μου το έστειλε ???

TinTin43
23-12-10, 14:35
Χρησιμοποιειτε το currency converter tou amazon η της τραπεζας?

@ ADSLgr.com All rights reserved.