PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

phantom77
18-12-14, 10:27
Καμία σχέση ,τουλάχιστον με την Αμαζονα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ,
τα .uk .it .es στέλνουν με express delivery ,
σε 3 μέρες μαξ τα έχεις στην πόρτα σου ,κι αν δεν..
ζητάς refund το extra shipping cost & τέλος


Εδώ μας έκοψαν την δωρεάν αποστολή, θα τους πληρώνουμε και παραπάνω για express; :p

NiKapa
18-12-14, 14:20
Εγώ με amazon uk έκανα παραγγελία στις 4/12 και ακόμα να έρθει. Τι μου προτείνεις.??

Προφανώς στάλθηκε με standard delivery κι όχι express ,κάνεις υπομονή κι αν περάσουν αρκετές μέρες από την προβλεπόμενη ημερομηνία που σου είχαν δώσει επικοινωνείς μαζί τους


Εδώ μας έκοψαν την δωρεάν αποστολή, θα τους πληρώνουμε και παραπάνω για express; :p

Εντάξει σωστό κι αυτό ,αλλά αν πρόκειται για κάτι που το θες άμεσα και δεν θέλεις να περιμένεις υπάρχει κι αυτή η επιλογή

phantom77
19-12-14, 12:17
Κι άλλες φορές έχουμε παραγγείλει Δεκέμβριο αλλα δεν είχαμε τόσες καθυστερήσεις. Απο 4 Δεκεμβρίου περιμένω πακέτο, με την παραγγελία να έχει γίνει στις 30 Νοεμβρίου.

Μία εβδομάδα πέρασε απο το Delivery estimate. Αν δεν έρθει σήμερα, η γυναίκα θα μείνει χωρίς δώρο τα Χριστούγεννα...

darax
19-12-14, 13:46
Πάντως αυτή την εποχή πάντα έχουν καθυστερήσεις ...λόγω εορτών ,τελωνείων,ταχυδρομείων κλπ. :whistle:

NiKapa
19-12-14, 14:32
Μία εβδομάδα πέρασε απο το Delivery estimate. Αν δεν έρθει σήμερα, η γυναίκα θα μείνει χωρίς δώρο τα Χριστούγεννα...


Έως την Τετάρτη ελπίζω να το έχεις αν όχι σήμερα

Zus
19-12-14, 14:48
Αν δεν έχετε νιώσει την έκπληξη, να φτάνει China Post ύστερα από 3 μήνες και να προσπαθείς να θυμηθείς τι είχες παραγγείλει, δεν ξέρετε τι θα πει καθυστέρηση :p

phantom77
19-12-14, 14:58
Έως την Τετάρτη ελπίζω να το έχεις αν όχι σήμερα
Δευτέρα φεύγω όμως :(
Με μουρμούρα θα μπει ο νέος χρόνος...


Αν δεν έχετε νιώσει την έκπληξη, να φτάνει China Post ύστερα από 3 μήνες και να προσπαθείς να θυμηθείς τι είχες παραγγείλει, δεν ξέρετε τι θα πει καθυστέρηση :p

Σε καλό δρόμο είμαι με την PostNL :p

NiKapa
19-12-14, 15:06
Δευτέρα φεύγω όμως :(
Με μουρμούρα θα μπει ο νέος χρόνος...


Ίσως να πήγαινες στο Ταχυδρομείο να το ψάξεις ?

phantom77
19-12-14, 15:10
Ίσως να πήγαινες στο Ταχυδρομείο να το ψάξεις ?

15 χρόνια κάνω online αγορές απο όλο τον κόσμο, ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι τέτοιο. Α ρε Αμαζον τι μας κάνεις...

Ούτε tracking #, ούτε τίποτα. Άντε να δω πως θα βγάλω άκρη.

cool11
19-12-14, 15:45
15 χρόνια κάνω online αγορές απο όλο τον κόσμο, ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι τέτοιο. Α ρε Αμαζον τι μας κάνεις...

Ούτε tracking #, ούτε τίποτα. Άντε να δω πως θα βγάλω άκρη.

Μπα, μη λες τετοια, εδω καποιοι πινουν νερο στο ονομα του amazon.

phantom77
19-12-14, 15:46
Μπα, μη λες τετοια, εδω καποιοι πινουν νερο στο ονομα του amazon.
Κι εγώ το ίδιο έκανα μέχρι πριν ένα χρόνο. Τελευταία όμως πάει απο το κακό στο χειρότερο.

RASTAVIPER
19-12-14, 16:28
Έχω σταματήσει να αγοράζω από Αμαζον από τότε που κόψανε τα δωρεάν μεταφορικά προς Ελλάδα.
Αφού ακόμα υπάρχει κόσμος που τους πληρώνει από Ελλάδα, τι να πω παίδες, έχετε λεφτά για σκότωμα.

phantom77
19-12-14, 16:34
Στη δική μου περίπτωση, αυτό που αγόρασα δεν το έβρισκα εδώ και ένα παρόμοιο που βρήκα κόστιζε €30 παραπάνω οπότε δεν σκότωσα δεκάρα.

Veldrin
20-12-14, 00:19
Μια απο τα ίδια με τον phantom77. Προφανώς δεν είμαστε χαζοί και η διαφορά υπερκαλύπτει την τιμή στην Ελλάδα. Παρέλαβα σήμερα την παραγγελία, και άφησα feedback κραξίματος. Ελπίζω να έχω νέα τους σύντομα.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά δε φτάνει που η DHL απροειδοποίητα παρέδωσε το πακέτο (κρεβατάκι μωρού) στα ΕΛΤΑ στη Γερμανία για να το φέρουν στη χώρα. Με το που έφτασε στο πρακτορείο της πόλης μετά την τεράστια καθυστέρηση και αφού με μέσον που έβαλα (1ο γκολ) το βρήκανε παρατημένο στη μονάδα διανομής να το κοιτάζουν κάτι μέρες, το ΕΛΤΑ Courier (!!!) που είχε την ευθύνη ζητούσε από έγκυο γυναίκα 8 μηνών να πάει να το παραλάβει η ίδια και με ύφος χιλίων καρδιναλίων μάλιστα.

Θα φάνε καλά όλοι τους.

cool11
20-12-14, 00:28
Εγω πλεον το εχω 'κοψει'.
Μονο σε καμια σπανιοτατη περιπτωση, που δεν βρισκω κατι στο ebay, και το εχω τρομερη αναγκη, και δεν εχω αλλο τροπο, και ειναι νορμαλ τιμη (αυτες τις λιγες+αλλες προϋποθεσεις δηλαδη....), τοτε και μονον τοτε, θα παραγγειλω κατι απο αμαζον. Μια φορα το χρονο και αν, δηλαδη.
Δεν θα ξεχασω ποτε, περα απο τις 'ανεπαναληπτες΄ ταχυδρ. υπηρεσιες που συνεργαζεται (κατι i-parcel για τα πανηγυρια και δε συμμαζευεται),
και οτι μου ειχε δεσμευσει εσφαλμενα, κανα διακοσαευρω, απο δικο τους λαθος συστηματος, και επι δεκαπεντε μερες ειχαν τα χρηματα μου δεσμευμενα, διχως να μπορει να με βοηθησει ουτε η Πειραιως στην Ελλαδα.
Τραγικα πραγματα. Εχω κανει καμια διακοσαρια παραγγελιες στο ebay, τετοιες μ@@@@ιες δεν μου τυχαν ποτε. Και στις ελαχιστες περιπτωσεις που ειχα δικιο κι ο seller εκανε 'τσαλιμια', του εκοψε τον κ@@ο! Επιδικασε αποζημιωση αμεσα και τελος! Απονομη δικαιοσυνης σε χρονο dt. Και καμια συγκριση το helpdesk του ebay με amazon. Στο amazon ειναι αρκετα 'τρομπες' οποτε τους χρειαστηκα. Συνομιλιες επι συνομιλιων, με ελαχιστη ουσια....
Το amazon ηταν καλο, αλλα δυστυχως εχει 'χαλασει'.

phantom77
27-12-14, 11:24
Μία εβδομάδα πέρασε απο το Delivery estimate. Αν δεν έρθει σήμερα, η γυναίκα θα μείνει χωρίς δώρο τα Χριστούγεννα...

Τέλος καλό, όλα καλά. Το πακέτο έφτασε στις 23\12 και ευτυχώς μπόρεσε να το παραλάβει ο πατέρας μου.

Τρόπος αποστολής; "Asendia by La Poste & Swiss Post" (http://en.wikipedia.org/wiki/Asendia). Τρέχα γύρευε δηλαδή. Οι Ελβετοί τουλάχιστον είναι πολύ αργοί, για τους Γάλλους δεν ξέρω.

Valder
07-01-15, 20:45
Eγώ είχα παραγγείλει 4 βιβλια του ECDL Expert και μου ξέχασαν το 1, αλλά παρόλαυτά χρέωσαν και τα 4 με τα αντίστοιχα μεταφορικά. Τι κάνω τώρα;:(

thourios
07-01-15, 21:16
Eγώ είχα παραγγείλει 4 βιβλια του ECDL Expert και μου ξέχασαν το 1, αλλά παρόλαυτά χρέωσαν και τα 4 με τα αντίστοιχα μεταφορικά. Τι κάνω τώρα;:(

Επικοινωνείς μαζί τους και σου στέλνουν αυτό που σου λείπει.

Valder
07-01-15, 21:25
Επικοινωνείς μαζί τους και σου στέλνουν αυτό που σου λείπει.

Βασικά δεν ήμουν σαφής. Εννοώ αν επικοινωνείς με το άμαζον ή με το κατάστημα, αλλά τελικά έκανα το διάβασμά μου και επικοινώνησα με το κατάστημα πρώτα όπως συνίσταται. Για να δούμε τι θα ακούσω.

Σ ευχαριστώ φίλε, να σαι καλά!

cool11
20-01-15, 14:58
Ειχα να κανω αγορα απο amazon πανω απο 1 χρονο.
Ας ειναι καλα το ebay, με καλυπτει απολυτα.

Τι νεο 'αρνητικο' διαπιστωσα;
Οτι δεν δεσμευει τα χρηματα τη στιγμη της αγορας! Οπως γινεται στο ebay.
Αυτο καποιοι μπορουν να το πουν θετικο (δηλ.δεσμευει μετα, οταν αποστελλει και ακομη πιο μετα απο την αποστολη), αλλα για μενα δεν ειναι, γιατι εχω χρεωστικη, και το amazon μπορει να θυμηθει να χρεωσει μετα απο κανα 10μερο!
Δηλαδη εγω ρε amazon, πρεπει να εχω την εγνοια, να διατηρω καθε μερα επαρκες υπολοιπο για σενα; Δεσμευσε το ποσο αμεσα, να ξερω τι εχω.
Αν τις επομενες μερες εγω κανω συναλλαγες με ebay, πρεπει να προσεχω να μενει επαρκες υπολοιπο για να χει να βρει το αμαζον, οταν γουσταρίσει να χρεωσει!
Πιο αμεσο, ρεαλιστικο, και hassle-free ειναι να χρεωνε αμεσα οπως το ebay.

Γενικα, με το τραπεζικο κομματι, πασχουν πολυ.
Στο παρελθον αντιμετωπισα οπως κι αλλοι εδω, λαθεμενη δεσμευση χρηματων εκ μερους τους (το συστημα τους κολλησε και διπλοχρεωσε), τρομαξα να παλευω να αποδεσμευτουν τα χρηματα, τωρα χρεωνει κατοπιν εορτης οποτε θυμηθει φορτωνοντας στον πελατη την ορθη φροντιδα παρακολουθησης επαρκους υπολοιπου μεεεχριιιι να θελησει να χρεωσει κλπ
+ μερικες αχρηστες μεταφορικες που επιλεγει για συνεργατες (iparcel κλπ)
+ του οτι, οταν ειχαν δωρεαν μεταφορικα, μπορει και να τους προτιμουσα αφου σε καποια ηταν οικονομικοτεροι απο ebay, ενω τωρα, εχουν ιδιο και ακριβοτερο κοστος απο ebay στα περισσοτερα

Δεν λεω, την ακρη θα την βρεις στο τελος κι ειναι σημαντικο, αλλα για κλασμα συναλλαγων με amazon, εχω αντιμετωπισει πολλαπλασια προβληματα, σε σχεση με ebay που εχω κανει 'απειρες' συναλλαγες με ελαχιστα προβληματα. Το amazon χανει κατα κρατος.

Επομενη συναλλαγη μαζι τους, ελπιζω σε 2 χρονια και βαλε....

enasdios
21-01-15, 20:02
amazon.de και έχουν αργήσει δύο βιβλία... Τι κάνω? Άραγε έχουν αγγλόφωνο support?

kostas2005
21-01-15, 23:52
το γαλλικό πάντως είχε αλλά έπρεπε να ξέρεις γαλλικά για να το ξετρυπωσεις

yod444
22-01-15, 15:26
Καλησπέρα

Έχω κάνει παραγγελία από Amazon.co.uk και προς το παρόν έχει καθυστερήσει μία μέρα.
Η αποστολή δεν έχει tracking number (επέλεξα την απλή). Στο email που μου έστειλαν ότι έχει γίνει dispatch, αναφέρουν ότι η αποστολή γίνεται με Asendia.
Γνωρίζουμε με ποιους συνεργάζονται εδώ μήπως πάρω κανένα τηλέφωνο; ΕΛΤΑ; Γενική Ταχυδρομική; Άλλο κούριερ;

Ευχαριστώ

RASTAVIPER
22-01-15, 15:37
Και εγώ μετά από πολύ καιρό, αναγκάστηκα και ψώνισα κάτι από Αγγλικό άμαζον, γιατί είχε πολύ φτηνά μεταφορικά για Μάλτα.
Μου έδωσαν tracking από DHL σε στυλ 4300400χχχχχχ.
Αυτό ανιχνεύεται κάπου αλλού εκτός την σελίδα του Άμαζον; Στο site της DHL δεν το αναγνωρίζουν.

Viper
22-01-15, 15:39
Asendia? Θα περιμενεις:p

Items dispatched: 9 December 2014
Delivery estimate: Wednesday, 17 December 2014

Τα πραγματα ηρθαν 10 μερες μετα. Πηγα στα ΕΛΤΑ (ηρθε ειδοποιητηριο απο τον ταχυδρομο) και τα παρελαβα.

yod444
22-01-15, 16:00
Asendia? Θα περιμενεις:p

Items dispatched: 9 December 2014
Delivery estimate: Wednesday, 17 December 2014

Τα πραγματα ηρθαν 10 μερες μετα. Πηγα στα ΕΛΤΑ (ηρθε ειδοποιητηριο απο τον ταχυδρομο) και τα παρελαβα.

Κατάλαβα. Thanks!

Viper
22-01-15, 16:13
Οταν εγραψα 10 μερες μετα, εννοουσα μετα το delivery estimate, δηλαδη στις 27-28 του μηνος. Περιοδος γιορτων βεβαια αλλα και παλι...

yod444
22-01-15, 16:17
Κατάλαβα, ναι. Εγώ με delivery estimate 21/1 θα το λάβω 31/1-1/2. (Ελπίζω βέβαια νωρίτερα).
Το χειρότερο είναι δε ότι θα πρέπει να πάω και ταχυδρομείο.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

cool11
23-01-15, 15:13
Ειχα να κανω αγορα απο amazon πανω απο 1 χρονο.
Ας ειναι καλα το ebay, με καλυπτει απολυτα.

Τι νεο 'αρνητικο' διαπιστωσα;
Οτι δεν δεσμευει τα χρηματα τη στιγμη της αγορας! Οπως γινεται στο ebay.
Αυτο καποιοι μπορουν να το πουν θετικο (δηλ.δεσμευει μετα, οταν αποστελλει και ακομη πιο μετα απο την αποστολη), αλλα για μενα δεν ειναι, γιατι εχω χρεωστικη, και το amazon μπορει να θυμηθει να χρεωσει μετα απο κανα 10μερο!
Δηλαδη εγω ρε amazon, πρεπει να εχω την εγνοια, να διατηρω καθε μερα επαρκες υπολοιπο για σενα; Δεσμευσε το ποσο αμεσα, να ξερω τι εχω.
Αν τις επομενες μερες εγω κανω συναλλαγες με ebay, πρεπει να προσεχω να μενει επαρκες υπολοιπο για να χει να βρει το αμαζον, οταν γουσταρίσει να χρεωσει!
Πιο αμεσο, ρεαλιστικο, και hassle-free ειναι να χρεωνε αμεσα οπως το ebay.

Γενικα, με το τραπεζικο κομματι, πασχουν πολυ.
Στο παρελθον αντιμετωπισα οπως κι αλλοι εδω, λαθεμενη δεσμευση χρηματων εκ μερους τους (το συστημα τους κολλησε και διπλοχρεωσε), τρομαξα να παλευω να αποδεσμευτουν τα χρηματα, τωρα χρεωνει κατοπιν εορτης οποτε θυμηθει φορτωνοντας στον πελατη την ορθη φροντιδα παρακολουθησης επαρκους υπολοιπου μεεεχριιιι να θελησει να χρεωσει κλπ
+ μερικες αχρηστες μεταφορικες που επιλεγει για συνεργατες (iparcel κλπ)
+ του οτι, οταν ειχαν δωρεαν μεταφορικα, μπορει και να τους προτιμουσα αφου σε καποια ηταν οικονομικοτεροι απο ebay, ενω τωρα, εχουν ιδιο και ακριβοτερο κοστος απο ebay στα περισσοτερα

Δεν λεω, την ακρη θα την βρεις στο τελος κι ειναι σημαντικο, αλλα για κλασμα συναλλαγων με amazon, εχω αντιμετωπισει πολλαπλασια προβληματα, σε σχεση με ebay που εχω κανει 'απειρες' συναλλαγες με ελαχιστα προβληματα. Το amazon χανει κατα κρατος.

Επομενη συναλλαγη μαζι τους, ελπιζω σε 2 χρονια και βαλε....

Για την εν λογω συναλλαγη, τωρα που απεσταλη, βλεπω οτι εκοψαν πλεον και το tracking!!!!!!!
Απιστευτο πραγματικα. Πρωτη φορα παραγγελνω απο amazon, και δεν εχει καν tracking.
Και μιλαμε για παραγγελια 50€!
Απο το κακο στο χειροτερο.
Κριμα.

evantigger
23-01-15, 17:00
Για την εν λογω συναλλαγη, τωρα που απεσταλη, βλεπω οτι εκοψαν πλεον και το tracking!!!!!!!
Απιστευτο πραγματικα. Πρωτη φορα παραγγελνω απο amazon, και δεν εχει καν tracking.
Και μιλαμε για παραγγελια 50€!
Απο το κακο στο χειροτερο.
Κριμα.

Αν είναι από Αγγλία η αποστολή, ναι ισχύει γιατί ανέβηκαν τα ταχυδρομικά τέλη, οπότε για να μείνει το ίδιο το κόστος σε αυτούς, το έκοψαν

sdikr
23-01-15, 17:05
Για την εν λογω συναλλαγη, τωρα που απεσταλη, βλεπω οτι εκοψαν πλεον και το tracking!!!!!!!
Απιστευτο πραγματικα. Πρωτη φορα παραγγελνω απο amazon, και δεν εχει καν tracking.
Και μιλαμε για παραγγελια 50€!
Απο το κακο στο χειροτερο.
Κριμα.

Αρκετές φόρες είχα πάρει και δεν είχε tracking, δεν έχει να με το πόσο της παραγγελίας

phantom77
23-01-15, 19:02
Εγώ πάλι, τόσα χρόνια αγοράζω απο εκεί, ποτέ δεν πήρα αριθμό αποστολής. Φαντάζομαι οτι έχει σχέση με τον όγκο και το βάρος παρά με το την αξία.

euri
23-01-15, 19:15
Αρκετές φορές πάντως το Amazon μου έχει στείλει αντικείμενα σχετικά χαμηλής αξίας με υπηρεσία με tracking (και κάποιες φορές με UPS Express, ακόμα και όταν είχε δωρεάν έξοδα αποστολής), ενώ άλλες φορές έστειλε αντικείμενα αρκετά υψηλότερης αξίας με απλό ταχυδρομείο. Δεν έχω καταλάβει πάντως κάποιο pattern στην επιλογή της υπηρεσίας αποστολής.

RASTAVIPER
23-01-15, 19:29
Σε άλλο site εκτός του Αμαζον πώς ανιχνεύουμε πακέτο με DHL με κωδικό του στυλ 4300400χχχχχ ?

jap
23-01-15, 19:34
Δοκίμασες στο site της DHL της χώρας από όπου έφυγε το πακέτο; Αν δεν έχεις τύχη, πάρε ένα τηλ. την τοπική σου DHL.

daywalker06
23-01-15, 19:42
Ποια DHL?
a) Deutsche Post DHL
b) DHL.com (courier)

RASTAVIPER
23-01-15, 19:50
Δοκίμασες στο site της DHL της χώρας από όπου έφυγε το πακέτο; Αν δεν έχεις τύχη, πάρε ένα τηλ. την τοπική σου DHL.

Ναι το πρώτο που δοκίμασα και δεν το αναγνώριζε.

euri
23-01-15, 20:59
Δεν το αναγνώριζε ή έλεγε ότι δεν έχει (ακόμη) πληροφορίες για αυτήν την αποστολή;

RASTAVIPER
23-01-15, 21:15
Ωπ να πώς γίνεται η βλακεία.
Το πακέτο έφυγε από Γερμανία και εγώ τσέκαρα το DHL site της Αγγλίας.
Από το Γερμανικό site, βγάζει κανονικά πληροφορίες.
Βέβαια δεν γράφει τίποτα παραπάνω από τις πληροφορίες που δίνει ως tracking status το site της Αμαζον.
Επίσης, δεν μου αρέσει που δίνουν πληροφορίες μέσω κινητού από το Αμαζον, μόνο για Αγγλικά νούμερα. Εξυπηρετεί ή όχι τόσες χώρες της Ευρώπης; Πόσο γύφτοι είναι;

RASTAVIPER
29-01-15, 17:04
Μου ήρθε η καφετιέρα dolce gusto που παράγγειλα από το .co.uk και που στάλθηκε από Γερμανία,
με Noname Κουτί.
Πρώτη φορά που δεν είναι της amazon.

akilleas
29-01-15, 19:46
Μάλλον κοστίζει το τύπωμα της φίρμας...
Κρίση...:p

phantom77
29-01-15, 20:38
Θυμάμαι οτι τέτοιες συσκευές παλιότερα τις έστελναν χωρίς έξτρα περιτύλιγμα, στο κουτί που έχουν απο το εργοστάσιο.

3lbereth
30-01-15, 17:29
Οι τσίπηδες, έστειλαν τη δική μου Dolce μόνο με την εργοστασιακή της συσκευασία! :p Είχε ζουπηχτεί λίγο η μια γωνιά αλλά η μηχανή ήταν μια χαρά. Για τα 40€ λιγότερα που κόστισε, πάλι καλά!

stamka
30-01-15, 17:39
Οι τσίπηδες, έστειλαν τη δική μου Dolce μόνο με την εργοστασιακή της συσκευασία! :p Είχε ζουπηχτεί λίγο η μια γωνιά αλλά η μηχανή ήταν μια χαρά. Για τα 40€ λιγότερα που κόστισε, πάλι καλά!

αν και off topic πιο μοντελο κοστιζε 40 λιγοτερο?

3lbereth
30-01-15, 17:47
αν και off topic πιο μοντελο κοστιζε 40 λιγοτερο?
H Mini Me. Εδώ ξεκινούσε από 80€ (πριν απο 15 μήνες) κι εγώ την πήρα 40 συμπ. μεταφορικών. Να 'ναι καλά η black friday!

sdikr
30-01-15, 17:54
H Mini Me. Εδώ ξεκινούσε από 80€ (πριν απο 15 μήνες) κι εγώ την πήρα 40 συμπ. μεταφορικών. Να 'ναι καλά η black friday!

Είχε την Picolo στα 29 στον κοτσοβολο, νομίζω ακόμα την έχει

RASTAVIPER
31-01-15, 12:49
Οι τσίπηδες, έστειλαν τη δική μου Dolce μόνο με την εργοστασιακή της συσκευασία! :p Είχε ζουπηχτεί λίγο η μια γωνιά αλλά η μηχανή ήταν μια χαρά. Για τα 40€ λιγότερα που κόστισε, πάλι καλά!
Μην μπερδεύεσαι.
Δεν μιλάω για την συσκευασία της μηχανής. Αυτή φυσικά και περιλαμβανόταν μέσα στο κουτί.
Μιλάμε για την συσκευασία της ίδιας της amazon που πάντα είναι με δικά της λογότυπα.

Όσο για τις μηχανές Dolce, μου κάνει εντύπωση που βρήκες τόσο πιο χαμηλά από έξω. Στην Ελλάδα γενικά έχει πολύ καλές τιμές για τις μηχανές της συγκρινόμενη με άλλες χώρες.

- - - Updated - - -

2o πακέτο σήμερα παρέλαβα από Αγγλία και πάλι με NONAME συσκευασία.
Ένα ζευγάρι παπούτσια ήταν.
Μάλλον η Αμαζον όντως το γυρίζει σιγά σιγά.

jap
31-01-15, 15:07
Θα τέλειωσαν τα έτοιμα κουτιά, ή άλλαξαν τυπογράφο ή κάνανε μελέτη πόσα στρέμματα μελανόδεντρα σώζουν αν δεν τυπώνουν τα χαμόγελα. Ή κάνουν πάλι αναδιοργάνωση (καταργήθηκαν τα javari αλλά λανσάρουν άλλες μάρκες για συγκεκριμένες κατηγορίες προϊόντων, ίσως στις εμπλεκόμενες αποθήκες στέλνουν άγραφα κουτιά μέχρι να ανακοινωθεί το rebranding).

phantom77
31-01-15, 15:23
Καλύτερα σκέτο κουτί, λέω εγώ. Το λογότυπο έγινε γνωστό πια και τραβάει ανεπιθύμητα βλέμματα και μακρυχέρηδες.

sdikr
31-01-15, 17:05
Καλύτερα σκέτο κουτί, λέω εγώ. Το λογότυπο έγινε γνωστό πια και τραβάει ανεπιθύμητα βλέμματα και μακρυχέρηδες.

Αυτό είχα και εγώ στο μυαλό μου!!! :oneup:
Είναι άλλο πράγμα το να πρέπει κάποιος να διαβάσει το Packing slip/note/whatever και άλλο να κάνει κρααα!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.